Békés Megyei Hírlap, 2001. október (56. évfolyam, 229-254. szám)

2001-10-22 / 247. szám

14. OLDAL - 2001. OKTÓBER 22., HÉTFŐ SPORT Ml HÍRLAP Gyengén játszottak a hazaiak Elvesztette veretlenségét a Sarkad is Orosháza FC-Jászberényi Vasas 0-1 (0-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Orosháza, 500 néző. V.: Fábián (Gera, Bán). Orosháza: Such — Raducu, Petru, Molnár, Ferenczi — Szeverényi, Brlázs, An­tal, Dobi — Belvon, Hadár. Edző: Pásztor József. Jászberény: Bak — Konka, Csatlós Cs., Udvarias, Boros — Lukácsi, Ludasi, Csatlós T., Telek — Farkas, Ká­dár. Edző: Vigh Tibor. Csere: Brlázs helyett Pozsár az 53., Telek h. Szabó az 54., Antal h. Lévai a 60., Ferenczi h. Stef a 71., Farkas h. Csikós a 78. percben. Gólszerző: Lukácsi a 73. percben. Sárga lap: Raducu (gáncsolásért) a 25., Petru (visszahúzásért) a 69., Such (a 16-oson kívül kézzel ért a labdához) a 73., Ludasi (szándékos kezezésért) a 87. percben. Kiállítva: Boros (szándékos utánrúgásért) az 52. percben. Szögletarány: 3:5 (0:4). Belvon Attila lendületben. Most az egykori NBI-es játékos sem tudott segíteni az orosháziakon, akik hazai környezetben szenvedtek vereséget ívfotó: veress erzsi _________Orosháza_________ 52 . perc: Boros hátulról szándé­kosan az őt szerelő Dobiba rúgott és ezért a kiállítás sorsára jutott. 73. perc: Egy elörevágott lab­dára Such késlekedve indult ki kapujából, a labda Lukácsi elé került, ő a kétségbeesetten visz- szafutó Petru fölött a kapu köze­pébe lőtt, 0—1. A mai 'napon a hazai csapat messze elmaradt múlt heti teljesít­ményétől. A mérkőzés nagy részé­ben most is enyhe mezőnyfölény­ben játszottak ugyan, de gyámol­talan csatárai nem tudták feltörni a szervezetten és fegyelmezetten védekező vendégcsapat védelmét. A kiállítás után tovább nőtt az orosháziak fölénye, de csatárai va­lamirevaló helyzetet nem tudtak kialakítani Bak kapuja előtt. A herényiek gyors ellentámadásai rendre gólveszélyt jelentettek a hazaiak kapujára. Egy ilyen ellen- támadás után szerzett góllal meg­érdemelten nyertek a Szolnok me­gyeiek *az igen gyenge teljesít­ményt nyújtó Orosháza ellen. Jó: Petru, ill. Csatlós Cs., Csat­lós T„ Lukácsi, Farkas. Pásztor József: — Nagyon gyengén játszottunk, az ellenfél nagyon jól megszervezte védel­mét és egy ellentámadásból elért góllal megnyerte a mérkőzést. Vigh Tibor: - Tíz emberrel is támadószellemben védekeztünk és egy jó csapat otthonából sike­rült három pontot elvinnünk, sze- rintem megérdemelten.cun ferenc Megérdemelten nyertek a gyulaiak Gyulai Termál FC-FC Szeged 3—1 (2—1) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Gyula, 300 néző. V.: Kispál (Kálé, Nagy S.). GyulaTSteigerwald — Kulcsár,Kiss L., Tamási, Resetár — Papp, Csúz, Ekker, Lábos — Boruzs, Cziírák. Edző: Szentléleki Béla. Szeged: Dobó — Szamosszegi, Mórocz, Kiss Z., Rácz — Csúri, Gál, Dóra, Puskás - Kulacsik, Kurucsai. Edző: Szalay István. Csere: Lábos helyett Fehérvári a 46., Rácz h. Szekeres a 67., Csúz h. Gajdács a 85., Papp h. Lázok a 92. percben. Gólszerző: Kurucsai a 16., Tamási a 38., Boruzs a 41., Fehérvári a 91. percben. Sárga lap: Csúz (Dóra akasztásáért) a 43., Csúri (Csúz elgáncsolásáért) az 55., Ekker (Szekeres akasztásáért) a 70. percben. Szögletarány: 2:3 (1:0). Gyula 16. perc: Kulacsik elhúzott a jobb oldalon, beadása után Kurucsai 12 méterről a kapu jobb oldalába lőtte a labdát, 0-1. 38. perc: Kiss L. jobb oldali szöglete után a magasra felugró Tamási a hálóba fejelte a pety- tyest, 1—1. 41. perc: Papp a jobb oldalon indította Boruzst, aki pár lépés után kapura lőtt, a labda a túlol­dali kapufáról pattant a hálóba, 2-1. 91. perc: a hazaiak akciója so­rán a 16-os bal sarkától Fehérvári kapásból lőtte a hosszú sarokba a pettyest, 3—1. Rosszul kezdődött a találkozó a fürdővárosiak számára, hiszen a szegediek gyors vezetést sze­reztek. A félidő hajrájában a gyu­laiaknak három perc alatt sikerült megfordítani az eredményt. For­dulás után fölényben játszottak a házigadák, de a vendégek kontrái mindig veszélyesek voltak. A hazaik helyzetek a 91. percig sor­ra kimaradtak, vagy-Dobó kapus tisztázott jól. A látottak alapján a hazaiak sikere teljesen megérde­melt. Jó: Steigerwald, Kiss L„ Csúz, ill. Csúri, Gál, Kurucsai. Szentléleki Béla: - Az össz­kép alapján, úgy érzem, megér­demelten győztünk. Szalay Ist­ván: - Szépen indult, balszeren­csésen végződött. JENEI KÁLMÁN A labdarúgó NB II Keleti csoport további eredményei: Bőcs-Nyírbátor 0-0, Kazincbarcika-Baktalórántháza 2-0, Makói FC—Karcag 1-1, Deme- cser-Tiszaújváros 3-1. Szabadnapos: Mátészalka. Az NB II állása 1. Demecser 7 2 1 22- 12 23 2. Makó 6 2 3 19- 18 20 3. Bőcs 5 3 2 19-11 18 4. Jászberény 5 3 2 14- 9 18 5. Orosháza 4 4 2 19- 10 16 6. Tiszaújváros 4 4 2 21-13 16 7. K.barcika 4 3 3 19-12 15 8. Nyírbátor 3 2 5 14- 18 11 9. Karcag 2 4 4 10- 16 10 10. Mátészalka 2 4 4 13-20 10 11. Szeged 1 5 4 8- 13 8 12. Gyula 2 1 8 9-22 7 13. B.lórántháza 1 3 6 14- 27 6 Az NB Il-es labdarúgó-bajnokság Ke­leti csoportjában következik. Október 27., szombat: Jászberény-Demecser, 14.30. Tiszaújváros-Bőcs, 14.30. Nyír- bátor-Mátészalka, 14.30. Szeged-Bak- talórántháza, 14.30. Október 28., vasárnap: Orosháza FC-Kazincbarci- ka, 13.30. Karcag-Gyulai Termál FC, 13.30. Szabadnapos: Makó. ■ Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság OMTK-Rákóczi—Szeghalom 0—1 (O—O) Megyei 1. osztályú labdarúgó-mérkőzés, Orosháza, 200 néző. V.: Daj­ka. Rákóczi: Tóth I. - Zalai, Kádi, Dobi - Kovalik (Striffel), Kánya, Skorka, Kruzslicz (Szürszabó), Horváth — Baranyai, Lovas (Sin). Edző: Pólyák László. Szeghalom: Komáromi — Elek, Patai, Simon — Zsigovics Macsári (Kovács), Barna, Bihari, Zsombok (Tóth J.) - Vá­mos, Nagy. Edző: Pálinkás Mihály. 58. perc: Barna 18 méteres ívelt szabadrúgása után Vámos fejelte a kapuba a labdát, 0-1. Az egész meccset végigtámadó hazai csapat képtelen volt a gól­szerzésre a lelkesen játszó vendégcsapat ellen. Jó: Kánya, Kádi, ill. Vámos, Elek, Patai, Zsombok, Simon. (Bot Ferenc) Battonyai TK—Méhkerék 1—1 (1-0) Battonya, 300 néző. V.: Cson­ka. Battonya: István - Lovász, Roczkó, Kovács Zs. (Oláh), Ko­vács R„ Putnoki, Podina, Kovács K., Géczi, Árgyelán, Zsóri. Edző: Mákos Árpád. Méhkerék: Patka — Rúzsa, Burai, Ancsin, Kocsis, Gugolya, Séllei, Tapasztó, Czicze- ri, Bíró (Csotye), Oláh. Edző: Pat­ka György. Alacsony színvonalú mérkőzésen a büntetőt is hibázó hazai együttes mélyen tudása alattit nyújtott. A vendégek jobb helyzetkihasználással nagyobb meglepetést is okozhattak volna. G.: Géczi a 10., ill. Tapasztó a 65. percben. Jó: István, ill. Patka, Ko­csis, Séllei, Cziczeri. (Lukács Ist­ván) Sarkad—Füzesgyarmat 1—2 (1-1) Sarkad, 300 néző. V.: Bócsik. Sarkad: Szőke - Mázán, Alb, Vass, Karakas, Deák F., Deák Sz., Balogh (Bálint), Matus (Klem- bucz), Nagy A., Abrudán. Edző: Moós János. Füzesgyarmat: Köleséri — Hajdú, Bak, Novák, Vámos, Bere, Pardi (Lakatos), Várkonyi, Kiripóczki, Boros, Kin­cses. Edző: Bánfi Attila. Alacsony színvonalú mérkőzésen a lélekte- lenül, nagy mellénnyel játszó ha­zaiak remélhetőleg időben kap­ták a pofont. G.: Balogh (11-es- ből) a 26., ill. Kincses a 28., Novák a 78. percben. Jó: Deák F., ill. Bere, Boros, Kincses. (Diósze­gi Imre) Körösladány—Szarvasi FC 1-0 (0-0) Körösladány, 250 néző. V.: Mozsár. Körösladány: Kiss — Nagy Cs., Szabó, Talpalló, Hor­váth T., Szántó, Danó (Kovács), Keresztesi, Darócz, Ombodi, Nagy J. Edző: Borgula János. Szarvas: Balatoni — Sechna, Kris- ka, Kozák (Kugyela B.), Kugyela Zs., Darida Zs„ Klimaj, Bogdán (Béni), Somogyi, Darida R, Kis. Edző: Somogyi János. Végre meg­szakadt a hazaiak Szarvas elleni nyeretlenségi sorozata. A hazaiak nagy akarással küzdöttek, mely végül sikert eredményezett. Á vendégek előtt is megvolt a gól­szerzési lehetőség. G.: Keresztesi a 85. percben. Jó: Talpalló (a me­zőny legjobbja), Keresztesi, Darócz, Ombodi, ill. Balatoni, Darida Zs., Kugyela Zs. (Ponta Sándor) Újkígyós—Gyomaendrőd 1—3 (0-1) Újkígyós, 250 néző. V.: Lauro­vics. Újkígyós: Héjjas - Szilágyi, Uhrin, Ancsin, Bánszki, Palyik, Fabulya, Silló, Dobróczki (Kar- lovszki), Ronyecz (Szlancsik), Mladonyiczki (Burkus). Edző: Ecker József. Gyomaendrőd: Fábri - Nagy I., Do­bó, Vatai, Furka, Béla, Toldi (Forgács), Tanács, Hunya, Zsombok (Hornok), Mátyus (Orovecz). Edző: Durucskó Pé­ter. A két csapat küz­delmes, sportszerű mérkőzéséből a ke­vesebbet hibázó ven­dégegyüttes került ki győztesen. G.: Bur­kus a 69., ill. Hunya a 25., Orovecz a 71., Bela a 88. percben. Jó: Palyik, Fabulya, Silló, ill. Bela, Oro­vecz. (Ecker József) Mezőhegyes— Magyarbánhegyes 1-0 (0-0) Mezőhegyes, 250 néző. V.: Halma. Me­zőhegyes: Szilva - Csordás Cs., Dénes, Roszkos, Zsoldi, Csizmadia (Halász), Szat­mári L., Szatmári G., Zsigovics (Sopsoczh), Kolozsi (Merlák), Fa­ragó. Edző: Matajsz Pál. Magyar­bánhegyes: Jambrik — Szla- nyinka, Bíró, Litauszki (Bozsár), Tolnai, Kubik, Ekker (Evanics), Zsibrita (ifj. Turcsek), Kiss, Málik, Pilán. Edző: Turcsek Zol­tán. Küzdelmes mérkőzésen a lis­tavezető mezőnyfölénye még tíz emberrel sem jelentett előnyt. A hazai fiatalok Kolozsi vezérleté­vel megérdemelten tartották meg a három pontot. Kiállítva: Dénes (szövegelésért, második sárga lap után) a 44. percben. G.: Kolozsi az 58. percben. Jó: Szüva, Szat­mári L„ Kolozsi, Roszkos, ill. Tol­nai. (Perlaki János) Vésztő—Medgyesegyháza 1—1 (1-0) Vésztő, 200 néző. V.: Bíró. Vésztő: Nagy - Komáromi, Rábai M., Rácz, Jámbor I.,'Pardi (Feke­te), Turbucz, Papp, Tóth Cs., Pál (Czinanó E.), Czinanó B. Edző: Királyvári Károly. Medgyesegy­háza: Homik — Kuzma, Pintér, Göcző, Holecz, Zsurzsucz, Szabó A. (Bíró), Kindel, Kanál, Vágási, Szabó Zs. (Petruzsán). Edző: Og- rincs Pál. Reális eredmény szüle­tett az összecsapáson. Mindkét csapat labdarúgói keveset mutat­tak be a sportág szépségéből. G.: Rácz a 20., ill. Pintér a 72. perc­ben. Jó: Jámbor I., Papp, ill. Pin­tér, Kanál. (Buzgány József) Tótkomlósi TC—Mezőberény 5-0 (2-0) Tótkomlós, 350 néző. V.: Ju­hász. Tótkomlós: Szabó - Bányik (Lövei), Godár, Pásztor T„ Lovász (Trabak), Pásztor L„ Pardi, Juhász, Papp, Giliczó (Ka- liska), Fülöp. Edző: Kvasznov- szky József. Mezőberény: Kohut - Bereczki, Kiss, Maléth (Zol- nai), Várhalmi, Pántya, Bokor, Göblyös, Wagner, Bartyik (Som­vári M.), Kreisz (Burai). Edző: Zolnai Pál. A minden tekintetben jobb teljesítményt nyújtó hazai együttes közönségszórakoztató mérkőzésen megérdemelten nyert. G.: Papp a 10., a 85., Bányik a 40., Fülöp a 65., Pardi a 90. percben. Jó: Papp (a mezőny legjobbja), Pásztor T., Godár, Pásztor L., ill. Wagner. (T. B. I.) Ifjúságiak: OMTK-Rákóczi-Szeghalom 0-1, Battonyai TK-Méhkerék 8-0, Sarkad-Füzesgyarmat 2-2, Körösla- dány-Szarvas 0-4, Újkígyós-Gyoma- endrőd 1-1, Mezőhegyes-Magyarbán- hegyes 2-3, Vésztő-Medgyesegyháza 7-0, Tótkomlós-Mezőberény 2-1. A megyei I. osztály állása 1. Gyomaendrőd 7 3 1 26­13 24 2. Körösladány 7 3 1 22­14 24 3. M.bánhegyes 7 2 2 23­15 23 4. Battonya 6 3 2 31­18 21 5. Sarkad 5 5 1 17­10 20 6. Szarvas 5 4 2 25­19 19 7. Méhkerék 4 5 2 18­13 17 8. Füzesgyarmat 5 1 5 20­21 16 9. Tótkomlós 4 2 5 23­20 14 10. Vésztő 3 3 5 18­19 12 11. OMTK-R. 3 1 7 25­25 10 12. Szeghalom 2 4 5 15­22 10 13. M.egyháza 2 3 6 18­29 9 14. Mezőhegyes 1 4 6 13­26 7 15. Újkígyós 2 1 8 6-24 7 16. Mezőberény 1 2 8 14­26 5 Az Békés megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokságban következik. Októ­ber 28., vasárnap: Gyomaendrőd FC— Vésztő, 13.30. Medgyesegyháza-Mező- hegyes, 13.30. Magyarbánhegyes-Bat- tonya, 13.30. Méhkerék-Sarkad, 13.30. Füzesgyarmat—Tótkomlós, 13.30. Me- zőberény-Körösladány, 13.30. Szarvas-Szeghalom, 13.30. Újkigyós- OMTK-Rákóczi, 13.30. _______■ Me sterlövészek A Békés megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokság góllövőlistájának élmezőnye. 11 gólos: Géczi (Battonya). 7 gólos: Bara­nyai (OMTK-Rákóczi), Darócz (Körösladány), Bogdán, Klimaj (Szarvas), Kiss (Magyarbánhegyes). 6 gólos: Podina (Battonya), Nagy A. (Sarkad), Szabó A. (Medgyesegyháza), Mátyus (Gyoma), Göblyös (Mezőberény), Tolnai (Magyarbánhegyes), Vámos (Szeghalom), Tapasztó (Méhkerék). 5 gólos: Nagy J. (Körösladány), Putnoki, Turbucz (Battonya), Málik (Magyarbánhegyes), Kanál (Medgyesegyháza), Balogh (Sarkad),’ Novák (Füzesgyarmat), Orovecz (Gyomaendrőd), Kolozsi (Mezőhegyes). 4 gólos: Nagy K. (Szeghalom), Gróf (Mező­hegyes), Molnár, Szántó (Vésztő), Toldi (Gyomaendrőd), Lovas (OMTK-Rákóczi), Bányik (Tótkomlós). Békés megyeiek fekete hétvégéje az NB Ill-ban Diego műtét után Cali Labdarúgó NB III Rákőczifalva—Békési FC 2—0 (0-0) Rákóczifalva, 100 néző. V.: Ká­rász. Rákóczifalva: Ulviczki - Szeberényi, Csabai, Bartusz, Luca (Erdei) - Nász (Papp), Eszes, Kun (Barna), Draskóczi - Pesze- ki, Kácser. Edző: Gömöri Béla. Békés: Sándor Cs. - Nagy Z„ Pécs, Semjéni, Sándor M. - Laka­tos (Kasik), Litauszki (Szabó), Belicza, Vadas — Kané, Marik. Edző: Fodor Sándor. 60. perc: Kácser védők mögé ívelt labdájára Luca robbant be és a hálóba pöc­költe a pettyest, 1-0. 65. perc: Draskóczi bal oldali szöglete után Eszes a hálóba bó­lintotta a labdát, 2—0. Az első félidőben a vendégek kulturáltan játszottak, több nagy helyzetet kidolgoztak, ám nem si­i Alföld csoport________ ke rült a kapuba találniuk. Ebben a játékrészben el is dönthették volna a három pont sorsát a béké­siek. Fordulás után a lelkes, har­cos hazai együttes öt perc alatt el­döntötte a találkozót. Jó: Bartusz, Luca, Draskóczi, ill. Semjéni, Ma­rik. Hódmezővásárhely—Jamina SE 1-0 (0-0) Hódmezővásárhely, 250 néző. V.: Holczimmer. Hódmezővásár­hely: Bíró - Hóbei, Szrenka, Csató J., Borbás Zs. - Borbás P„ Kiss (Juhász), Major (Fazekas), Szűcs - Nagy L, Katona. Edző: Kiss Tibor. Jamina: Kollár - Pusztai - Pájer, Iványi, Botyán- szki — Mochnács (Mircea), Cseke, Kurilla, Pozsár (Friderikusz) — Nagy M., Horváth (Jantyik). Edző: Zsíros György. 93. perc: Csató J. előreívelése után a labda megpattant a ven­dégvédők fején és Szűcs hat mé­terről estében a hálóba lőtte azt, 1-0. Az első félidőben a vendégek irányították a játékot, több nagy helyzetük is volt, de vagy a kapu­fa vagy Bíró kapus mentett. For­dulás után kiegyenlítettebbé vált a játék, de helyzete csak a csabai­aknak volt, ám a hosszabbítás utolsó percében egy szerencsés góllal nyertek a hazaiak. A vendé­gek legalább egy pontra rászolgál­tak volna. Jó: Bíró (a mezőny leg­jobbja), Szrenka, Csató . J„ ill. Iványi, Kurilla, Cseke, Pozsár, Nagy M. (Sz. A.) Gyomaendrödi VSE—Örkény 0-1 (0-0) Gyomaendrőd, 700 néző. V.: Tóth 1. Gyomaendrőd: Hanyecz - Csikós, Tímár (Farkasinszki), Dinya, Kondacs — Sólyom, Bakos (Mester), Kovács, Ilyés - Palyusik, Kodreán (Tóth). Edző: Plástyik János. Örkény: Békési - Czigler, Batta, Kovács T., Danyis - Lakatos (Tusa), Farkas, Majer (Kucsák), Collins - Ozsváth, Ka­tona (Puskás). Játékos edző: Ozsváth Ferenc. 82. perc: a gyomaendrödi vé­dők nem tudtak felszabadítani, Ozsváth egy méterről a hálóba kotorta a labdát, 0—1. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen, Tóth játékvezető hathatós se­gítségével vitte el a három pontot az Örkény az egyébként indiszpo- náltan játszó hazaiaktól. Jó: Csi­kós, ill. Ozsváth, Collins, Lakatos. (Feuerwerker Béla) További eredmények: Csong- rád-Szentes 0-7, Algyő-Izsák 2-0, Kalocsa-Kiskőrös 3-1. Szabadnapos: Kondorosi TE. Az NB III Alföld csoport állása 1. Szentes 6 4 1 22- 6 22 2. Kiskőrös 7 1 2 21-11 22 3. Rákóczifalva 6 1 2 21-1119 4. Algyő 6 1 3 17- 8 19 5. Hmv.hely 5 3 2 16- 7 18 6. Kondoros 4 3 3 14-13 15 7. Békés 4 3 4 13- 13 15 8. Örkény 4 2 4 13-11 14 9. Kalocsa 4 1 5 18- 14 13 10. Gy.endrőd 3 1 6 10-15 10 11. Izsák 2 3 4 19-20 9 12. Jamina 2 1 7 11-19 7 13. Csongrád­9 3- 50 Az Alföld csoportan következik. Október 27., szombat: Jamina SE-Rákóczifalva, 11.30. Kondo- ros-Algyő, 13.30. Október 28., vasárnap: Békési FC—Csongrád, 13.30. Örkény-Kiskőrös, 13.30, Izsák-Gyomaendrődi VSE, 13.30. Hódmezővásárhely-Kalocsa, 13.30. ■ Az orvosok szerint jól érzi ma­gát Maradona, akinek szerdán operálták meg a térdét Kolumbi­ában. Az idén 40 éves argentin fut- ball-legenda azért szánta rá ma­gát a műtétre, mert november 10-én lesz a búcsúmérkőzése.- Maradona lába szépen gyógyul, később úszással és ke­rékpározással erősítjük a térdét - mondta Germán Ochoa, a sztár kezelőorvosa. — Jövő szombatig azonban mankóval kell járnia. Az „isteni Diego”, aki kábító­szer-függősége miatt is .gyakran a lapok címoldalára került, Kubá­ban készül fel a mérkőzésre. A Boca Juniors stadionjában a je­lenlegi — már vb-résztvevő — ar­gentin válogatott az egykori szu­persztár meghívottjaiból összeál­lított csapattal mérkőzik. ■