Békés Megyei Hírlap, 2001. október (56. évfolyam, 229-254. szám)

2001-10-15 / 241. szám

12. OLDAL - 2001. OKTÓBER 15., HÉTFŐ SPORT Labdarúgó NB III Jamina SE—Kalocsa 1—1 (O—O) Békéscsaba, 150 néző. V.: Lász- lai. Jamina: Kollár — Mochnács (Mircea), Pozsár, Oláh, Iványi - Nagy, Kurilla, Botyánszki, Cseke - Horváth, Pusztai. Edző: Zsíros György. Kalocsa: Gojtán — Pákolicz Z., Bata (Pákolicz Á.), Fuszenecker, Kovács — Balogh, Illés, Bolvári (Ma­ros), Gombkötő - Beke, Szabadi. Edző: Alföldi Albert. 46. perc: Egy vendégszöglet utá­ni kavarodásból Gombkötő elé ke­rült a pettyes, aki öt méterről a ka­puba lőtt, 0—1. 80. perc: Mircea jobb oldali be­ívelését Iványi Nagy Márk elé fejel­te, aki védhetetlenül bombázott a hálóba, 1—1. Az első játékrészben a hazai csa­pat sorra dolgozta ki a jobbnál jobb helyzeteket, de sajnos, ezek rendre kimaradtak. A második játékrész elején a váratlanul bekapott vendég­találat után a hazai csapat nagy energiákat mozgósított az egyenlí­tés érdekében, amit a mérkőzés vé­ge előtt tíz perccel sikerült is elér­nie, és a hátralévő tíz percben jobb helyzetkihasználással akár még a győzelmet is megszerezhette volna. Jó: Iványi, Nagy M„ Kurilla, ill. Gojtán, Pákolicz Z„ Kovács. (Szar­vas András) Kondorosi TE—Csongrád 4—0 (1-0) Kondoros, 400 néző. V.: Berger. Kondoros: Adamik — Gombár, Kurucz (Dián), Sárosi, Jánosi - Benczúr (Kollár), Varga T., Lipták (Osan), Varga J. — Janis, Pusztai. Edző: Halász Ferenc. Csongrád: Ré­vész — Palásti (Túri), Szabó, Mus- kó, Lovas — Póth (Feri), Tar, Ben- cze, Shal - Gál (Kocsis), Varga. Edző: Keller Mihály. 25. perc: Gombár bal oldalon el­vitte a labdát, beadását Pusztai nyolc méterről, kapásból a kapuba passzolta, 1—0. 60. perc: Lipták húsz méteres lö­vése egy védőn megpattanva a kapu jobb alsó sarkában kötött ki, 2—0. 78. perc: Szabó kezezett, a játék­vezető 11-est ítélt. A büntetőt Janis magabiztosan, értékesítette, 3—0. , Alföld csoport _______ 86 . perc: Varga tamás hatalmas bedobása után Dián tizenkét méter­ről a bal alsó sarokba bólintotta a pettyest, 4-0. Papírforma-eredmény született. A hazai csapat magabiztos játékkal biztosan tartotta otthon a három pontot. Az eredmény az ellenfél számára hízelgő, csak a hazaiakon múlott, hogy nem lett nagyobb ará­nyú a győzelem. Jó: Sárosi, Gomb­ár, Varga T., ill. Lovas, Shal. (Kurucz Gyula) Békési FC—Hódmezővásárhelyi FC 1-3 (1-1) Békés, 300 néző. V.: Demeter. Békés: Sándor Cs. - Pécs, Szenti, Nagy Z„ Czipó P. - Bíró J. (Nagy G.), Lakatos (Szabó), Litauszki, Ma­rik - Kané, Belicza. Edző: Fodor Sándor. Hódmezővásárhely: Bíró M. — Marczinka (Szűcs), Szrenka, Csató, Hóbei — Nagy L., Fazekas, Katona (Huszár), Borbás P. — Kiss, Borbás Zs. Edző: Kiss Tibor. 6. perc: Gyors kontra végén Ka­tona begurítását Nagy László tíz méterről a kapu közepébe pörgette, 0-1. 35. perc: Kané átadásával Beli­cza lépett ki a jobb oldalon, és tíz méterről a hosszú sarokba lőtt, 1-1. 48. perc: Szűcs lesről indulva, Katonához játszott, aki éles szögből a kapuba lőtt, 1—2. 66. perc: Katona átjátszotta Sán­dor kapust is, és a hálóba emelt, 1-3. 85. perc: Egy ütközés után De­meter játékvezető — túl szigorúan — kiállította Szentit, a hazaiak kapitá­nyát. A tartalékosán felálló hazai csa­pat támadólag lépett föl, a vendégek azonban hamar megkontrázták pró­bálkozásaikat. Ezután fokozódott a békési nyomás, és az egyenlítés megérdemelt volt. A második játék­rész elején újra előnyt szerzett a vendégcsapat, a gólt azonban nyil­vánvaló lesállás előzte meg. Az eset megfogta a békésieket, a Vásárhely így bebiztosította győzelmét. Jó: Marik, Belicza, ill. Bíró M., Csató, Katona. (Nagy Mihály Tibor) Kiskörös—Gyomaendrödi VSE 2-0 (0-0) Kiskőrös, 150 néző. V.: Gera. Kiskőrös: Tüskés — Aszódi, Makriczkij, Fekete, Sindel (Som- lyai) - Kovács T., Filus (Bús), Pecz- nyik, Füleki - Baranov (Dózsa), Szlovák. Edző: Szlovák László. Gyo- maendrőd: Hanyecz J. — Tímár, Csikós, Dinya, Bélteki — Mester, Kodreán, Tóth, Bakos Z. (Papp) — Kovács Gy., Palyusik. Edző: Plástyik János. 47. perc: Füleki beadását Kovács T. nyolc méterről vágta a hálóba, 1-0. 82. perc: A csereként beállt Dó­zsa beadását a védők elvétették, nem így Füleki, aki öt méterről a kapuba vágta a labdát, 2—0. Végig a hazai csapat irányította a játékot, de a rendkívül jó napot kifo­gó vendégek minden támadást visz- szavertek az első félidőben. A máso­dik játékrészben nem változott a já­ték képe, összességében ha nehe­zen is, de megérdemelten nyert a bajnokesélyes csapat. Jó: Makrickij, Kovács T., Filus, Füleki, ill. Hanyecz J„ Bélteki, Palyusik. (Feuerwerker Béla) További eredmények: Szentes-Rákó­czifalva 2-0, Örkény-Algyő 1-2, badnapos: Izsák. Sza­Az NB III Alföld csoport állása 1. Kiskőrös 7 1 1 20- 8 22 2. Szentes 5 4 1 15- 6 19 3. Rákóczifalva 5 1 2 19- 11 16 4. Algyő 5 1 3 15- 8 16 5. Hmv.hely 4 3 2 15- 7 15 6. Békés 4 3 3 13-11 15 7. Kondoros 4 3 3 14- 13 15 8. Örkény 3 2 4 12-11 11 9. Kalocsa 3 1 5 15- 13 10 10. Gy.endrőd 3 1 5 10-14 10 11. Izsák 2 3 3 19- 18 9 12. Jamina 2 1 6 11-18 7 13. Csongrád­­9 3-43­Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában következik. Ok­tóber 20., szombat: Rákóczifalva VLCSE-Békési FC, 14.00. Október 21., vasárnap: Gyomaendrödi VSE­Örkényi SE, 14.00. Hódmezővásárhelyi FC—Jamina SE, 13.30. Algyői SK-Izsá- ki SSE, 13.30. Csongrád-FC—Szentesi TE, 13.30. Kalocsai FC-Kiskőrösi FC, 13.30. Szabadnapos: Kondorosi TE. Hazai környezetben fejre állt a Békés, ugyanis kikapott a Hódmezővásárhelytől (1-3) D^OTÓi KOVÁCS ERZSÉBET Megye» I. osztályú labdarúgó-bajnokság Szarvasi FC—Tótkomlösi TC 4—2 (3—0) Megyei I. osztályú labdarúgó-mérkőzés, Szarvas, 200 néző. V.: Pataki. Szarvas: Balatoni - Sechna - Darida Zs. (Rohony), Kriska, Kugyela Zs. - Kiss, Somogyi, Bogdán, Gulyás (Sándor) - Klimaj, Kozák (Kugyela B.). Edző: Somogyi János. Tótkomlós: Szabó - Pásztor T. - Pásztor L, Balázs (Lövei), Godár — Lovász, Pardi, Papp L., Juhász (Trabak) — Giliczó (Kaliska), Fülöp. Edző: Kvasznovszky József. 23. perc: Klimaj jobb oldali beadása zavarba hozta a vendégek védel­mét. Ezt Somogyi ügyesen kihasználta, 1—0. 32. perc: Darida Zs. beadott, Bogdán ballal ügyesen levette a labdát, jobbal pedig a kapuba talált, 2-0. 34. perc: Somogyi vezette fel a labdát, ügyesen kiugratta Kisst, aki a bal alsó sarokba gurított, 3—0. 46. perc: Kriska a félpályáról indulva kétszer kényszerítőzött, majd 14 méterről a kapuba talált, 4—0. 56. perc: Egy jobbról belőtt labdát a hazaiak sorra elnézték, így Lovász egy méterről a hálóba fejelt, 4—1. * 83. perc: A mozgékony Lovász egyéni játék után beállította a végered­ményt, 4-2. Az első húsz percben a vendégcsapat birtokolta többet a labdát, de a ka­puba nem tudott betalálni. Ezután volt a hazaiaknak három sikeres, ered­ményes támadása. Fordulás után egy gyors góllal a Szarvas növelte elő­nyét. A vendégek nem adták fel — megnyerve a második félidőt, szorossá tették a mérkőzést. A látottak alapján az eredmény igazságos. Jó: Balato­ni, Kriska, Kiss, Bogdán, ill. Pásztor L., Godár. (Kepenyes György) Füzesgyarmat—Battonyai TK 2-5 (1-2) Füzesgyarmat, 100 néző. V.: Gyertyás. Füzesgyarmat: Kölesén — Hajdú, Bak, Novák, Vámos, Kiripóczki, Pardi, Várkonyi, Kin­cses, Kövér, Varga. Edző: Bánfi Atti­la. Battonya: István — Szabó (Lo­vász), Roczkó, Kovács Zs„ Kovács R. , Putnoki, Árgyelán, Kovács K., Géczi, Turbucz, Zsóri (Podina). Edző: Mákos Árpád. A végig mezőnyfölényben játszi vendégcsapat megérdemel ten vitte el Füzesgyarmatró a három pontot. A hazaial lelkesen játszottak, de kapu ra kevés veszélyt jelentettek G.: Pardi a 7., a 85., ill. Gécz a 2., a 35., a 80., Podina í 60., a 70. percben. Jó: Köle séri, Pardi, ill. Géczi (a me zőny legjobbja), Koyács Zs. Kovács R., Zsóri. (Bánfi At tila) Mezőberényi FC—Sarkai 1-2 (0-1) Mezőberény, 200 néző. V.: Szabó II. S. Mezőberény: Kohut — Bereczki, Maléth, Kreisz, Pántya, Kiss, Bári (Várhalmi), Bokor (Bartyik), Wagner, Somvári Z„ Som­vári M. Edző: Zolnai Pál. Sarkad: Sző­ke — Klembucz, Alb, Vass, Karakas (Jakab), Deák E, Deák Sz„ Magyar, Matus, Nagy, Abrudán. Edző: Moós János. A hazai csapat nem tudta meg­ismételni az elmúlt hetek jó játékát, aminek a következménye az újabb vereség. G.: Kreisz a 73., ill. Nagy a 45., Abrudán a 88. percben. Jó: Bereczki, Kreisz, ill. Nagy, Szőke, Abrudán. (Tímár Zoltán) Szeghalom—Körösladány 0—2 (0-2) Szeghalom, 500 néző. V.: Szabó S. I. Szeghalom: Komáromi — Ma- csári, Elek S., Simon, Barna, Kovács (Bihari), Tóth, Vámos, Elek T. (Vígh), Zsombok K„ Nagy K. (Pa­tai). Edző: Pálinkás Mihály. Körös­ladány: Kiss — Nagy Cs., Kovács, Tóth (Nánási), Talpalló (Danó), Horváth, Szántó, Keresztesi, Da- rócz, Ombodi, Nagy J. Edző: Borgu- la János. Rekord számú néző előtt a vendégek a korán megszerzett biz­tos vezetés tudatában végig kezük­ben tartották a mérkőzés irányítá­sát, megérdemelten nyertek. G.: Nagy J. az 5, a 17. percben. Jó: Elek S„ Tóth, Zsombok K„ ill. Kiss, Ko­vács, Nagy. (Zs. J.) Gyomaendród—Orosháza . MTK- Rákóczi 1—0 (0—0) Gyomaendrőd, 400 néző. V.: Makay. Gyomaendrőd: Szabó — Vatai, Dobó, Furka, Nagy I., Tanács, Hornok (Kocsis), Mátyus (Oro- vecz), Toldi, Zsombok (Nagy II.), Béla. Edző: Durucskó Péter. Rákó­czi: Tóth - Kovalik, Zalai, Sebők, Striffel {Szűrszabó), Kánya, Bara­nyai, Skorka (Havancsák), Kruzs- licz (Debreczeni), Dobi, Lovas. Edző: Pólyák László. Küzdelmes mérkőzésen a győzelmet jobban akaró hazai csapat megérdemelten nyert. G.: Bela a 75. percben. Jó: Furka, Vatai, Szabó, ill. Tóth, Ká­nya, Kovalik. (Szabados Ferenc) Magyarbánhegyes—VÉSZTŐ 3—0 (1-0) Magyarbánhegyes, 420 néző. V.: Csöngető. Magyarbánhegyes: Jambrik - Tóth N. (Litauszki), Ma- rócsik, Pilán (Bozsár), Ekker, Szla- nyinka, Zsibrita (Bíró), Kubik, Tol­nai, Kiss, Málik. Edző: Turcsek Zol­tán. Vésztő: Nagy — Komáromi, Rá­bai M„ Rábai I., Pardi, Czinanó B., Pál (Fazekas), Turbucz, Rácz, Tóth Cs., Czinanó E. (Tóth R.). Edző: Ki­rályvári Károly. A hazaiak eredmé­nyes játékkal rukkoltak ki, sikerük­höz nem fért kétség. G.: Kiss a 37, az 53., Málik a 82. percben. Jó: Pilán, Szlanyinka, Kiss, ill. Czinanó B., Tóth Cs. (Fejes Mihály) M edgyesegyháza—Újkígyós 1 —O (0-0) Medgyesegyháza, 150 néző. V.: Suck. Medgyesegyháza: Homik - Kuzma, Pintér (Petruzsán), Göcző, Holecz, Zsurzsucz, Szabó A. (Szabó Zs.), Kindel, Kanál, Vágási, Mocsári L. (Gyovai). Edző: Ogrincs Pál. Új­kígyós: Héjjas — Borbély (Burkus), Bánszki, Ancsin, Fabulya, Ronyecz (Mladonyiczki), Uhrin, Silló, Kar- lovszki, Dobróczki, Szilágyi. Edző: Ecker József. Igazán szép játék nem alakult ki, de akarásban minden­képpen felülmúlták az újkígyósia- kat a hazaiak, s megszerezték első hazai győzelmüket. G.: Kanál (11- esből) az 55. percben. Jó: Kuzma, Holecz, Kindel, Kanál, ill. Héjjas, Bánszki, Silló. (Uhrin Pál) Méhkerék—Mezőhegyes 0—0 Méhkerék, 230 néző. V.: Sztano- jev. Méhkerék: Patka — Kocsis, Bu­rai, Berényi (Coita), Cziczeri, Cso- tye, Oláh (Ancsin), Rúzsa, Tapasz­tó, Gugolya, Bíró K. (Séllei). Edző: Patka György. Mezőhegyes: Szilva — Saitz, Paksi, Szatmári L, Sopsics, Csizmadia, Szatmári J. (Merlok), Zsódi, Faragó, Kolozsi, Zsigovics (Halász). Edző: Matajsz Pál. A nagy győzni akarás görcsössé tette a ha­zai csapat játékát. A méhkerékiek egykapuztak, de a góllövő cipőjük ezúttal az öltözőben maradt. Jó: Cziczeri, ill. Szilva, Paksi, Faragó. (Árgyelán Mihály) Ifjúságiak: Szarvas-Tótkomlós 3-0, Füzesgyarmat-Battonya 0-2, Mezőbe- rény-Sarkad 3-1, Szeghalom-Körös- ladány 3—1, Gyomaendrőd—OMTK-Rá- kóczi 7-1, Magyarbánhegyes-Vésztő 3-0, Medgyesegyháza-Újtógyós 0-1, Méhkerék—Mezőhegyes 0—2. A megyei I. osztály állása 1. M.bánhegyes 7 2 1 23-14 23 2. Gyomaendrőd 6 3 1 23—12 21 3. Körösladány 6 3 1 21-14 21 4. Battonya 6 2 2 30-17 20 5. Sarkad 5 5 - 16- 8 20 6. Szarvas 5 4 1 25-18 19 7. Méhkerék 4 4 2 17-12 16 8. Füzesgyarmat 4 15 18—20 13 9. Vésztő 3 2 5 17-18 11 10. Tótkomlós 3 2 5 18-20 11 11. OMTK-R. 3 1 6 25-24 10 12. M.egyháza 2 2 6 17-28 8 13. Szeghalom 1 4 5 14-22 7 14. Mezőhegyes 1 4 5 12—26 7 15. Újkígyós 2 17 5-21 7 16. Mezőberény 12 7 14-21 5 Következik. Október 21., vasárnap: Mezőhegyes-Magyarbánhegyes, 14.30. Vésztő-Medgyesegyháza, 14.30. Újkí­gyós—Gyomaendrőd, 14.30. Körösla- dány-Szarvas, 14.30. Tótkomlós-Me- zőberény, 14.30. Sarkad-Füzesgyar- mat, 14.30. Battonya-Méhkerék, 14.30. OMTK-Rákóczi-Szeghalom, 14.30. A labdarúgó NB II Keleti csoportjá­nak további eredményei: Jászberény— Kazincbarcika 2—1, Nyírbátor—Deme- cser 2-3, Karcag-Mátészalka 2-2, Szeged-Makói FC 1-2. Szabadnapos: Bőcs. Az NB II állása 1. Demecser 6 2 1 19-11 20 2. Makó 6 1 3 18- 17 19 3. Bőcs 5 2 2 19-11 17 4. Tiszaújváros 4 4 1 20-10 16 5. Orosháza 4 4 1 19- 9 16 6. Jászberény 4 3 2 13- 9 15 7. K.barcika 3 3 3 17-12 12 8. Nyírbátor 3 1 5 14- 18 10 9. Mátészalka 2 4 4 13-20 10 10. Karcag 2 3 4 9-15 9 11. Szeged 1 5 3 7- 10 8 12. B.lórántháza 1 3 5 14-25 6 13. Gyula 1 1 8 6-21 4 Az NB II-ben következik. Október 20., szombat: Bőcs—Nyírbátor, 14.30. Ka- zincbarcika-Baktalórántháza, 14.30. Október 21., vasárnap: Demecser—Ti- szaújváros, 14.30. Orosháza-Jászbe- rény, 14.30. Gyula-Szeged, 14.30. Ma­kó—Karcag, 14.30. Szabadnapos: Máté­szalka. ■ Büntetőt hibáztak a vendégek Baktalórántháza-Gynlai Termál FC 4-2 (2-0) Kiütötték az eddigi veretlent Tiszaújváros-Orosháza FC 0-4 (0-2) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Baktalórántháza, 200 néző. V.: Ember (Kele­men, Ortó). Baktalórántháza: Mónus — Geda, Benkő, Bodnár, Molnár — Jávor, Illés P., Matyi, Lengyel - Illés L., Gdovin. Edző: Jávor Pál. Gyula: Steigerwald — Papp, Resetár, Lábos — Kiss, Tamási, Kulcsár, Czifrák, Kovács P. — Boruzs, Ekker. Edző: Szentléleki Béla. Csere: Ekker helyett Fehérvári a 60., Molnár h. Bócz a 65., Tamási h. Csúz a 73., Illés P. h. Török a 75., Jávor h. Ferenczi a 85. percben. Gólszerző: Illés L. a 3., Gdovin a 40., Lengyel a 70., a 76., Czifrák a 82., 90. percben. Sárga lap: Tamási (gáncsolásért) a 35., Illés L. (beszédért) a 60., Kulcsár (szándékos kezezésért) a 72., Boruzs (buktatásért) a 81. percben. Szögletarány: 4:11 (2:5). NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Tiszaújváros, 500 néző. V.: Kalmár (Koszó, Rischák). Tiszaújváros: Sinescu — Kundrák, Gligorovics, Gulácsi B., Ternován — Balogh, Bernáth, Komi, Dobi B. — Madar, Millinghoffer. Edző: Toperczer Ti­bor. Orosháza: Such — Raducu, Dávid, Petru, Szeverényi — Brlázs, Ferenczi, Antal, Belvon — Dobi R„ Hadár. Edző: Pásztor József. Csere: Balogh helyett Sárkány a 46., Gulácsi B. h. Gulácsi T. az 59., Antal h. Molnár a 60., Ternován h. Boros a 73., Hadár h. Pozsár a 80., Belvon h. Lévai a 85. percben. Gólszerző: Szeverényi a 21., a 32. (mindkettőt 11-esből), Hadár a 72., Pozsár a 90. percben. Sárga lap: Kundrák (buktatásért) a 21., Ferenczi (gáncsolásért) a 42., Raducu (buktatásért) a 46., Dávid (gáncsolásért) az 59. percben. Szögletarány: 9:4 (5:1). Tiszaújváros Baktalórántháza 3. perc: Illés L. húszméteres sza­badrúgása után a labda a jobb fel­ső sarokba vágódott, 1—0. 40. perc: Matyi beadása Gdo- vint találta jó helyzetben, aki nyolc méterről, a gyulai védők lá­ba között lőtt a kapuba, 2—0. 67. perc: Pappot buktatták a 16-oson belül. A megítélt bünte­tőt Boruzs a kapusba lőtte. 70. perc: Lengyel 14 méterről a kivetődő Steigerwald mellett a hálóba lőtt, 3—0. 76. perc: Jávor futott el a jobb oldalon, beadása után Lengyel passzolta a gyulai kapuba a lab­dát, 4-0. 82. perc: Resetár indította jó labdával Czifrákot, aki kilőtte a bal alsó sarkot, 4—1. 90. perc: Lábos ívelt Czifrák elé, aki lemásolta előző gólját, 4— 2. A csoport kiesési rangadóján a hazaiak gyors vezetést szereztek, mire a vendégek felocsúdtak vol­na, addigra az első félidő végéig tovább növelte előnyét a baktalórántházi gárda. Szünet után felváltva forogtak veszély­ben a kapuk, a gyulaiak büntetőt hibáztak, s mint később kiderült, ez sorsdöntőnek bizonyult, hi­szen a hazai együttes négy gólra növelte előnyét. A fürdővárosiak a hajrában csak szépíteni tudtak. Jó: Lengyel, Gdovin, Jávor, ill. Steigerwald. Jávor Pál: — Győzni már sike­rült, de játszani még nem igazán. Szentléleki Béla: - Megérdemel­ten nyert a Baktalórántháza. A második félidő elején kihagytunk egy 11-est és ezután rövidzárlat következett be, 4-0-ra elhúztak a hazaiak, a végén csak a szépítés sikerült. k. l. 21. perc: Dobit Kundrák a 16- oson belül buktatta. A büntetőből Szeverényi biztosan lőtte a lab­dát a kapu közepébe, 0—1. 32. perc: Most a kiugró Bel­vont buktatták a büntetőterületen belül, a játékvezető ismét 11-est ítélt, amit Szeverényi ismét belőtt, 0—2. 72. perc: Egy cselesen elvég­zett szögletrúgás után Belvon ívelt a hazaiak kapuja elé, Hadár emelkedett a legmagasabbra, és nyolc méterről a kapu bal alsó sarkába fejelte a labdát, 0—3. 90. perc: Szeverényi középre ívelt, és az érkező Pozsár hat mé­terről a kapu közepébe lőtte a pettyest, 0—4. Nagy lendülettel kezdte a játékot a hazai együttes, percekig a kapujá­hoz szögezte a vendégcsapatot. Ti­zenöt perc eltelte után megnyugo­dott az Orosháza, és átvette a játék irányítását. Sorra dolgozták ki gól­helyzeteiket, és a két jogos büntető­ből szerzett gólokkal megnyugtató előnyre tettek szert. A második fél­idő is a hazaiak fölényével kezdő­dött, de hasonlóan az első félidő­höz, a játékrész közepétől ismét a vendégcsapat akarata érvényesült a pályán, s megérdemelten nyerték az izgalmas, változatos mérkőzést. Jó: Kundrák, ill. Dávid, Szeverényi, Belvon, Dobi, Hadár. Toperczer Tibor: — Sajnálom, hogy veretlenségünket hazai pá­lyán vesztettük el. Pásztor Jó­zsef: — A csapat nagyon fegyel­mezetten játszott, az elején sike­rült a hazaiak fölényét kivédekez­ni, és utána szép gólokat lőve, megérdemelten nyertünk. GUTI FERENC Nagyarányú kondorosi győzelem A medgyesiek első hazai győzelme 5 3 Mesterlövészek A Békés megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság góllövőlistájának élmezőnye. 10 gólos: Géczi ;j (Battonya). 7 gólos: Baranyai (OMTK­a Rákóczi), Darócz (Körösladány), Bog­■- dán, Klimaj (Szarvas), Kiss ■- (Magyarbánhegyes). 6 gólos: Podina (Battonya), Nagy A. (Sarkad), Szabó ' A. (Medgyesegyháza), Mátyus (Gyoma), Göblyös (Mezőberény), Tol- D nai (Magyarbánhegyes).