Békés Megyei Hírlap, 2001. október (56. évfolyam, 229-254. szám)

2001-10-01 / 229. szám

Nyolc mérkőzés, negyven gól Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Szarvasi FC—Battonyai TK 3—2 (3—2) Szarvas, 300 néző. V.: Scsitovics. Szarvas: Balatoni - Sechna - Kovács, Kugyela Zs., Kriska - Kiss, Bogdán, Somogyi (Medvegy), Kozák (Rohony), Klimaj (Kugyela B.), Darida P. Edző: Somogyi János. Battonya: István - Kovács R. - Szabó, Oláh, Kovács Zs. - Podina (Mákos Á.), Ko­vács K., Géczi, Zsóri - Putnoki, Lovász. Játékos edző: Mákos Árpád. 4. perc: Bogdán 18 méterről, szabadrúgásból a bal felső sarokba csavar­ta a labdát, 1—0. 16. perc: szöglet után a védők Zsóri elé fejelték a labdát, aki 18 méter­ről a jobb felső sarokba lőtt, 1—1. 31. perc: jobb oldali beadás után Géczi három méterről eredményes volt, 1-2. 36. perc: hosszú partdobás után kavarodás volt a vendégek kapuja előtt, s a szemfüles Darida P. kiegyenlített, 2—2. 38. perc: utánrúgásért megítélt szabadrúgásból Somogyi 25 méterről a bal alsó sarokba juttatta a játékszert, 3—2. 85. perc: Oláh és Darida P. dulakodott, mindkét labadrúgót jogosan ki­állította a játékvezető. Minden, ami a játékkal kapcsolatos, az első félidőben történt, közepes színvonal, változatos játék és sok gól. Fordulás után a csatárok (?) képte­lenek voltak a kapuba találni. A 85. percben történt dulakodás méltatlan a sporthoz. Jó: Balatoni, Bogdán, ill. Géczi. (Kepenyes György) Labdarúgó NB Ili, Alföld csoport Mezőberényi FC—Mezőhegyes! SE 5-1 (4-0) Mezőberény, 50 néző. V.: Majo­ros. Mezőberény: Kohut - Berecz- ki, Zolnai, Bartyik (Burai K.), Vár­halmi, Kiss (Pojendán), Vári, Wag­ner, Göblyös, Somvári Z., Somvári M. (Burai L.). Megbízott edző: Ra­mos János. Mezőhegyes: Szilva - Saitz, Dénes, Roszkos, Dávid, Nagy (Faragó), Szatmári L, Farkas (Ha­lász), Merlák (Szatmári G.), Kolo- zsi, Zsigovics. Edző: Bíró Géza. A mezőberényi egyesület volt el­nöke, a napokban elhunyt Nagy Ist­ván emlékére egyperces gyászszü­nettel kezdődött a találkozó. Iramos mérkőzésen megérdemelten nyer­tek a hazaiak. A vendégek az elején kihagyták a helyzeteket és ez meg­bosszulta magát. G.: Göblyös a 24., Vári a 30., 36., Zolnai a 32., Wagner a 60, ill. Szatmári L. a 72. percben'. Jó: Bereczki, Zolnai, Bartyik, Göb­lyös, Wagner, Somvári M., ill. Kolo- zsi. (Tímár Zoltán). Füzesgyarmat—Vésztő 3—2 (1-2) Füzesgyarmat, 200 néző. V.: Mihálik. Füzesgyarmat: Köleséri — Hajdú, Vámos, Bak (Lakatos), Kö­vér (Pardi), Várkonyi, Bere, Kiri- póczki (Varga), Tőkés, Boros, Novák. Edző: Bánfi Attila. Vésztő: Nagy — Czinanó B„ Turbucz, Rá­bai, Pardi, Pál (Komáromi), Molnár, Papp, Szántó (Rácz), Tóth, Czinanó E. Edző: Királyvári Károly. Közepes színvonalú, változatos mérkőzésen a gyorsan megszerzett vésztői talá­latok után a hazaiak nagy hajrával fordítottak, a végén pedig érthetően vigyáztak a számukra értékes ered­ményre. G.: Bere a 40., a 60., Czinanó B. (öngól) az 53., ill. Pál a 10., Papp a 15. percben. Jó: Kölesé­ri, Pardi, Bere, ill. Szántó. (B. A.) Körösladány—'Tótkomlósi TC 2-1 (1-0) Körösladány, 200 néző. V.: Kurucz. Körösladány: Kiss - Nagy Cs„ Szabó, Horváth T„ Szántó, Ombodi, Keresztesi (Nánási), Tóth, Darócz, Nagy J. (Kovács), Danó (Horváth L). Edző: Borgula János. Tótkomlós: Szabó — Balázs, Godár, Lövei, Lovász, Pásztor T., Pardi, Papp, Juhász, Bányik (Fülöp), Kaliska (Giliczó). Edző: Kvasznov- szky József. Közepes színvonalú mérkőzésen a hazai csapat ismét gólhelyzetek sokaságát hagyta ki, így nehézzé tette a három pont megszerzését. G.: Darócz a 34., a 64., ill. GUiczó a 74. percben. Jó: Horváth T., Szántó, Tóth, Darócz, ill. Godár, Kaliska, Giliczó. (Ponta Sándor) Szeghalom—Sarkad 1—1 (1—0) Szeghalom, 400 néző. V.: Dajka. Szeghalom: Komáromi (Horváth) — Zsigovics, Elek S., Simon, Barna, Patai, Bihari, Vámos, Elek T„ Ko­vács (Macsári), Nagy. Edző: Pálin­kás Mihály. Sarkad: Szőke - Deák F„ Alb, Vass, Schneider, Klembucz (Jakab), Deák Sz., Magyar, Matus (Mázán), Nagy, Balogh (Abrudán). Edző: Moós János. Az első félidő­ben a Szeghalom, másodikban a vendégcsapat játszott jobban. A ki­állítás után a sarkadiak sorozatban alakították ki helyzeteiket, de a megsérült Komáromit helyettesítő Horváth kapus élete első felnőtt mérkőzésén megakadályozta őket a győzelem megszerzésében. Kiállít­va: Zsigovics (két sárga lap után) a 48. percben. G.: Nagy (11-esből) a 22., ill. Mázán a 78. percben. Jó: Horváth, Elek S., Barna, Patai, Vá­mos, ill. Deák F., Schneider, Mázán. (Zsombok János) Magyarbánhegyes—Gyomaendrődi FC 4-3 (1-2) Magyarbánhegyes, 500 (!) néző. V.: Fejes. Magyarbánhegyes: Jambrik N. - Marócsik, Evanics (Li- tauszki), Tóth, Tolnai (Bíró), Kubik, Ekker (ifj. Turcsek), Zsibrita, Kiss, Málik, Pilán. Edző: Turcsek Zoltán. Gyomaendrőd: Szabó — Dobó, Nagy I., Furka, Vatai, Béla, Toldi, Tanács, Forgács (Hornok), Zsom­bok, Orovecz (Kéri). Edző: Durucs- kó Péter. Rangadóhoz méltó játék­kal rukkolt ki mindkét csapat. A gól­párbajt - jó játékvezetés mellett - a hazaiak nyerték a közönségszóra­koztató mérkőzésen. G.: Málik a 9., a 85., Marócsik az 55., Kiss a 65., ill. Toldi a 7., Tanács a 43., Orovecz a 70. percben. Jó: Kubik, Málik, Pi­lán, ill. Dobó, Vatai, Tanács. (Fejes Mihály) Méhkerék—Újkígyós 4—0 (2—0) Méhkerék, 260 néző. V.: Rácz A. Méhkerék: Patka — Kocsis, Burai, Berényi (Rúzsa), Séllei, Cziczeri, Oláh, Bíró R. (Ancsin), Tapasztó, Gugolya, Bíró K. (Cojta). Edző: Patka György. Újkígyós: Héjjas — Borbély (Burkus), Bánszki, Ancsin (Szilágyi), Fabulya, Ronyecz, Pa- lyik, Silló, Karlovszki, Dobróczki, Mladonyiczki (Uhrin). Edző: Ecker József. A hazaiak sikere egy percig sem forgott veszélyben, a vendéglá­tók jó játékvezetés mellett végig lát- j ványos, eredményes játékos produ- I káltak. G.: Oláh a 11., a 67., Tapasz­tó a 26., Patka (11-esből) a 86. perc- J ben. Jó: Kocsis, Berényi, Oláh, Ta­pasztó, ill. Karlovszki. (Árgyelán Mihály) Medgyesegyháza—Orosházi MTK- Rákóczi 1-6 (0-1) Medgyesegyháza, 150 néző. V.: Kucsera. Medgyesegyháza: Bíró — Kuzma (Göcző), László, Fejes, Holecz, Pintér (Petruzsán), Zsur- zsucz, Mocsári L. (Szabó A.), Kanál, Vágási, Szabó Zs. Edző: Ogrincs Pál. Rákóczi: Tóth — Csiszár, Zalai, Ko- valik, Szarka, Szürszabó, Baranyai, Horváth (Havancsák), Kruzslicz (Sebők), Sin (Lovas), Kánya. Edző: Pólyák László. Alacsony színvonalú mérkőzésen a vendég orosházi tá­madók szétzilálták a hazaiak védel­mét, jó játékvezetés mellett. G.: Ka­nál (11-esből) a 85., ill. Sin a 8., Ba­ranyai a 49., a 64., Lovas az 54., Kruzslicz (11-esből) a 73., Sebők a 80. percben. Jó: Kanál, ill. Baranyai, Horváth, Sin. (Uhrin Pál) Ifjúságiak: Szarvas-Battonya 2-0, Mezőberény-Mezőhegyes 1-0, Füzes- gyarmat-Vésztő 2-4, Körösladány- Tőtkomlós 1—1, Szeghalom-Sarkad 0- 2, Magyarbánhegyes-Gyomaendrőd 2-0, Méhkerék-Újkígyós 0-2, Med- gyesegyháza-OMTK-Rákóczi 0-1. A megyei I. osztály állása 1. Körösladány 5 3­17- 9 18 2. M.bánhegyes 5 2 1 17-14 17 3. Battonya 5 1 2 24- 14 16 4. Szarvas 4 4 20- 13 16 5. Gyomaendrőd 4 3 1 19- 12 15 6. Sarkad 3 5­11- 6 14 7. Méhkerék 4 2 2 16-11 14 8. Vésztő 3 1 4 16- 14 10 9. Füzesgyarmat 3 1 4 13-15 10 10. Tótkomlós 2 2 4 12-14 8 II. OMTK-R. 2 1 5 20-21 7 12. Szeghalom 1 4 3 12-16 7 13. Újkígyós 2 1 5 5-17 7 14. Mezőhegyes 1 3 4 12-23 6 15. M.egyháza 1 2 5 16-25 5 16. Mezőberény 1 1 6 12- 18 4 Következik. Október 6., szombat: Vésztő-Méhkerék, 15.00. Gyomaend- röd—Medgyesegyháza, 15.00. Batto- nya-Mezőberény, 15.00. OMTK-Rákó- czi-Körösladány, 15.00. Mezőhegyes- Füzesgyarmat, 15.00. Október 7., va­sárnap: Újkígyós-Magyarbánhegyes, 15.00. Tótkomlós-Szeghalom, 15.00. Sarkad-Szarvas, 15.00. Kondorosi TE—Hódmezővásár­helyi FC 1-1 (0-1) Kondoros, 500 néző. V.: Tóth I. Kondoros: Adamik - Varga T. - Kurucz, Sárosi, Gombár - Varga J., Jánosi, Lipták, Kiszely (Ben­czúr) — Janis, Pusztai, Osan. Edző: Halász Ferenc. Hódmező­vásárhely: Bíró - Marczinka, Szrenka, Csató J., Borbás Zs. - Nagy (Antal), Fazekas, Szűcs (Ju­hász), Borbás P. - Kiss (Huszár), Katona. Edző: Kiss Tibor. 31. perc: 25 méteres szabadrú­gáshoz jutottak a vendégek. Az egykori békéscsabai Csató János bombalövése után a kapu köze­pébe vágódott a labda, 0-1. 70. perc: Lipták a jobb oldalon cselezgetett, beadása után Osan 12 méterről, kapásból a bal alsó sarokba lőtte a pettyest, 1—1. Az első félidőben a rutinosabb vendégek játszottak jobban és egy jól eltalált lövéssel megsze­rezték a vezetést. Fordulás után erősített az újonc kondorosi csa­pat, átvette a játék irányítását és egyenlített. Összességében — el­lentétes félidők után - igazságos döntetlen született a jó iramú mérkőzésen. Jó: Varga T., Gomb­ár, ill. Szrenka, Csató J., Borbás Zs., Katona. (K. Gy.) Gyomaendrődi VSE—Algyö 1-0 (O-O) Gyomaendrőd, 350 néző. V.: ifj. Berger. Gyomaendrőd: Ha- nyecz - Tímár (Feuerwerker), Csikós, Dinya, Bélteki - Farka- sinszki (Mester), Tóth (Palyusik), Sólyom, Bakos — Kovács, Ilyés. Edző: Plástyik János. Algyő: Ha­lász - Kazán, Gábor, Angeli, Ádelhardt - Krajczár, Koncz, Kothencz (Krisztin T.), Varga - Erhardt, Krisztin B. (Takács Z.). Játékos edző: Takács Zoltán. 81. perc: Bakos remek csellel tört be a 16-oson belülre, már gól­helyzetben volt, amikor a védők felrúgták. A játékvezető előny- szabályt adott, mert a labda Só­lyom elé került. Ő lekezelte és 10 méterről biztosan helyezett a há­lóba, 1-0. Két helyzet nélküli félidőt ját­szottak a csapatok és egyenlő erők küzdelméből a hazaiak aka­rata, küzdeni tudása győzelmet eredményezett. Jó: Bélteki, Csi­kós, Sólyom, ill. Ádelhardt, An­geli, Koncz. (Feuerwerker Béla) Szentes—Jamina 4—1 (3—1) Szentes, 250 néző. V.: Földi. Szentes: Vratjan - Erdei, Faj- kusz, Koncz — Tóth, Balogh, Tör­tei, Bubor (Bosánszki Zs.), Kere- peczki — Bosánszki M. (Nana), Pálfi (Jemei). Edző: Bódi Attila. Jamina: Kollár - Friderikusz, Pusztai, Mochnács, Oláh (Pájer) - Iványi, Nagy, Kurilla, Bo- tyánszki (Mircea) — Cseke (Po- zsár), Horváth. Edző: Zsíros György. 5. perc: Horváth 22 méterről kapásból óriási gólt lőtt a bal fel­ső sarokba, 0-1. 7. perc: szöglet után a kipatta­nó labdát Pálfi 16 méterről a jobb alsó sarokba bombázta, 1—1. 30. perc: szabadrúgás után a visszafejelt labdát Balogh 1 mé­terről a kapu közepébe „stukkol- ta”, 2-1. 38. perc: Balogh szöglet után 8 méterről a kapuba fejelte a pety- tyest, 3—1. 77. perc: Friderikusz egy ösz- szecsapás után a kiállítás sorsára jutott. 85. perc: Koncz beadása után Tóth 5 méterről a kapu bal oldalá­ba fejelte a labdát, 4—1. Gyors vendéggól után a hazai­ak kihasználták a csabai védők megingásait és megnyugtató előnyre tettek szert. Fordulás után kiegyenlítettebbé vált a já­ték, a szentesiek tartották előnyü­ket, majd a hajrában újabb gólt szereztek a 10 főre olvadt vendé­gek ellen. Jó: Fajkusz, Balogh, Tóth, ill. Horváth. (Sz. A.) Békési FC—Kalocsai FC 2—0 (O-O) Békés, 400 néző. V.: Gera. Bé­kés: Sándor Cs. — Nagy Z., Pécs, Semjéni, Czipó P. - Sándor M„ Lakatos (Nagy G.), Szenti (Sza­bó), Marik - Kané, Belicza. Edző: Fodor Sándor, Kalocsai FC: Gojtán - Pákolicz, Farkas, Fusze- necker, Kovács - Balogh, Illés (Bata), Bolvári, Gombkötő - Beke, Szabadi. Edző: Alföldi Al­bert. 88. perc: Belicza húzott el a bal oldalon és a kifutó kapus mel­lett a hosszú sarokba gurított, 1-0. 90. perc: Belicza lőtt középre, s az érkező Marik az ötösről a bal felső sarokba vágta a labdát, 2—0. Az első 45 perc során némi meglepetésre mezőnyfölényt har­colt ki a vendégcsapat. Gólt azon­ban nem láttunk. A szünetben Fodor edző átszervezte csapatát, amely nyomban magához ragad­ta a kezdeményezést. Agresszív stílusban próbálta felőrölni a Ka­locsa ellenállását, ez a véghajrá­ban sikerült is. Győzelmével a bé­kési labdarúgócsapat a tabella harmadik helyére lépett Jó: Sán­dor Cs., Nagy Z.; Marik, Belicza, ill. Gojtán, Balogh, Illés. (Nagy Mihály Tibor) További eredmények: Izsák-Rákóczi- falva - elmaradt, a találkozót novem­ber 11-én pótolják, Örkény-Csongrád 4-0. Szabadnapos: Kiskőrös. Az NB III állása 1. Kiskőrös 5 1 i 17- 8 16 2. Szentes 4 3 í 13- 6 15 3. Békés 4 3 í 12- 6 15 4. Rákócziialva 4 1 í 16- 9 13 5. Algyő 4 1 2 13- 6 13 6. Kondoros 3 3 2 10-10 12 7. Hmv.hely 3 2 2 12- 6 11 8. Örkény 3 2 3 11- 9 11 9. Gy.endrőd 3 1 3 10-10 10 10. Kalocsa 2­5 12- 12 6 11. Izsák 1 3 3 13- 18 6 12. Jamina 1­6 8-17 3 13. Csongrád­; 7 3-33­Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Al­föld csoportjában következik. Októ­ber 6., szombat: Rákóczifalva-Kondo- rosi TE, 15.00. Jamina SE-Békési FC, 15.00. Október 7., vasárnap: Algyő- Kiskőrös, 15.00. Hódmezővásárhely- Szentes, 15.00. Csongrád-Izsák, 15.00. Kalocsa-Gyomaendrődi VSE, 15.00. Szabadnapos: Örkény. A Totó 39. heti eredményei 1. Újpest FC-Videoton....................................... .. .2-0 1 2. Győri ETO FC—Vasas .................................... .. .2-3 2 3. Kispest—Dunaferr .......................................... .. .1-1 X 4. Hertha BSC-1. FC Köln.............................. .. .3-0 1 5. Werder Bremen—Mönchengladbach .. .. .1-0 1 6. Wolfsburg-Kaiserslautern ...................... .. .2-0 1 7. St. Pauli-Dortmund .................................... .. .1-2 2 8. Bayern München—VfB Stuttgart........... .. .4-0 1 9. Internazionale—Bologna............................ .. .1-0 1 10. Juventus—AS Roma....................................... .. .0-2 2 11. Perugia—AC Milan......................................... .. .3-1 1 12. Lazio—Parma lapzártakor tartott 13. Udinese—Chievo............................................... Pl usz egy mérkőzés: .. .1-2 2 14. MTK—Ferencváros.......................................... .. .3-1 1 Feltámasztották a halottat Gyulai Termál FC-Makói FC 1-0 (0-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Gyula, 350 néző. V.: Bendik (Bacsó, Vróbel). Gyula: Steigerwald — Lábos, Resetár, Papp, Kovács P. — Gajdács, Boruzs, Ekker, Tamási - Czifrák, Fehérvári. Edző: Szentléleki Béla. Makó: Ménesi — Görög, Dálnaki, Krucsó, Magyar — Bagi, Szegedi, Ferenczy, Kis — Varga, Brakszatórisz. Edző: Kolozsvári János. Csere: Krucsó helyett Sümeghy a 77., Papp h. Csúz a 89. percben. Gólszerző: Fehérvári a 73. percben. Sárga lap: Magyar (Boruzs lerántásáért) a 27., Ekker (beszédért) az 55., Görög (nem hagyta elvégezni a szabadrúgást) a 70., Lábos (Kis akasztásáért) a 75., Czifrák (Görög elleni szabálytalanságért) a 84., Resetár (Szegedi gáncsolásá­ért) a 85. percben. Szögletarány: 4:3 (3:3). Gyula Négy pont idegenből Listavezetők a 19 éves fiatalok Diósgyőr 73. perc: Boruzs középről nagy­szerű labdával indította a jobb ol­dalon Fehérvárit, aki nagy iram­ban kapura húzott és lapos lövése Ménesi mellett a hálóban kötött ki, 1-0. Egyperces gyászszünettel kez­dődött a mérkőzés Tóth Kálmán emlékének adózva, aki az elmúlt években jelentős szponzori támo­gatást nyújtott a csapatnak. Vendégfölénnyel kezdődött a játék, szinte a gyulai térfélen volt a labda. A hazaiak némi kontrák­kal kísérleteztek, de eredményte­lenül. Az első félidő legnagyobb eseménye a 40. percben Bagi ha­talmas, 25 méteres lövése volt, amelyet Steigerwald bravúrral tolt a felső kapufára. A második fél­időben az erősen tartalékos gyu­lai gárda minden energiáját latba vetette és három nagy gólhelyze­tet is kidolgozott, amelyek azon­ban nem értek célt. Egészen a 73. percig kellett a hazai közönség­nek várni az egyetlen, s végül is győztes gólra. A mérkőzés vége felé a Makó is mindent bedobott, de Steigerwald bravúrjai és az ön­feláldozó hazai csapat megőrizte az első hazai győzelmet. Jó: Steigerwald, Boruzs, Tamá­si, Gajdács, ill. Magyar, Dálnaki. Szentléleki Béla: - Az első fél­idei kiegyenlített játék után máso­dik félidei teljesítményünkkel, úgy érzem, megérdemeltük a vár­va várt győzelmet. Kolozsvári János: - Feltá­masztottuk a halottat. JENEI KÁLMÁN A labdarúgó NB II Keleti csoportjának további eredményei: Tiszaújváros- Kazincbarcika 2-2, Nyírbátor-Jászbe- rény 3-1, Szeged-Bőcsi KSC 0—0, Bak- talórántháza—Mátészalka 0-1, Kar- cag-Demecser 1—2. Szabadnapos: Orosházi FC. Az NB II állása 1. Demecser 5 2 1 16- 9 17 2. Tiszaújváros 4 3­20- 6 15 3. Bőcs 4 2 2 17-11 14 4. Makó 4 1 3 14- 15 13 5. Jászberény 3 2 2 11- 8 11 6. Orosháza 2 4 1 13- 8 10 7. Nyírbátor 3 1 3 11-13 10 8. K.barcika 2 3 2 13- 9 9 9. Karcag 2 2 3 7-11 8 10. Mátészalka 2 2 4 10-17 8 11. Szeged 1 4 2 5- 7 7 12. Gyula 1 1 6 3-14 4 13. B.lórántháza­3 4 9-21 3 Az NB Il-es labdarúgó-bajnokság Ke­leti csoportjában következik. Október 6„ szombat: Jászberény-Tiszaújváros, 15.00. Bőcs-Karcag, 15.00. Kazincbar- cika-Gyulai Termál FC, 15.00. Október 7.. vasárnap: Orosháza FC-Nyírbátor, 15.00. Makó-Baktalórántháza, 15.00. Mátészalka—Szeged, 15.00. Szabadna­pos: Demecser. ■ Diósgyőri VTK—Előre FC Bé­késcsaba 2—4 (1—1) NB l B-s ifjúsági A (U 19) lab­darúgó-mérkőzés, Diósgyőr, 100 néző.V.: Horváth. Békéscsaba: Váradi - Szenti, Ondrejcsik, Bí­ró, Hajdú (Zsilák) - Ungor, Somlyai (Tóth R.), Tóth A., Komróczki - Jakab, Ács. Edző: Silviu Iorgulescu. Egy jó felépíté­sű labdarúgókból álló, masszív csapat ellen remekül védekeztek a békéscsabaiak és 0-1 után a kontrákból Jakab gólerőségének köszönhetően fordítani tudtak. A vendégek a gólokon kívül még számos lehetőséget kihagytak. Idegenbeli győzelmével az Előre FC Békéscsaba megerősítette ve­zető helyét a tabellán. G.: Jakab 4. Jó: Váradi, Szenti, Bíró, Ondrejcsik, Jakab. Diósgyőri VTK—Előre FC Bé­késcsaba 1—1 (O—O) NB I B-s ifjúsági B (U 17) lab­darúgó-mérkőzés, Diósgyőr, 100 néző.V.: Kalász. Békéscsaba: Svartz - Stír - Nagy M„ Czira, Pribojszki R. - Komáromi (Len­gyel), Cina, Sztojka (Gonda), Sip­ka - Gyaraki, Csikai (Orosz). Edző: Jakab Péter. Az első félidő­ben négy kapufát lőttek a hazai­ak, de nem sikerült bevenniük a csabaiak hálóját. Fordulás után feljavultak a vendégek, átvették az irányítást és a 80. percben megszerezték a vezetést. A hazai együttes a 96. percben (!) jogta­lan 11-esből egyenlített. G.: Sztojka. Jó: Svartz, Stír, Gyaraki, Nagy M., Cina. ____________■ i Br avúros gyomaendrődi győzelem A kondorosiak 1 -1-re játszottak a Hódmezővásárhely ellen d-fotóí veress erzsi