Békés Megyei Hírlap, 2001. szeptember (56. évfolyam, 204-228. szám)

2001-09-03 / 205. szám

SPORT 2001. SZEPTEMBER 3., HÉTFŐ - 13. OLDAL »BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Keresztúri hozta formáját és a gólt Előre FC Békéscsaba-Rákospalotai EAC 1-0 (0-0) NB I B-s labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 900 néző. V.: Hajdó (Szabó Z„ Vígh). Békéscsaba: Csirics — Fehér — Balog, Bujáki — Szabó S„ Futaki, Gabala, Bánföldi, Simon — Hoffmann, Keresztúri. Edző: Dajka László. REAC: Szentpéteri — Hungler — Nagy N., Gricajuk — Máj, M'bemba, Gál, Győrök, Hajba — Nyerges, Werle. Edző: Simon Tibor. Csere: Futaki helyett Szoboszlai a 46., Bujáki h. Valentényi az 58., Szabó S. h. Tóth Gy. a 63., Győrök h. Lumvutu a 73., Nyerges h. Javrujan a 77., Gál h. Virágh a 81. percben. Gólszerző: Keresztúri a 66. percben. Sárga lap: Hungler (felvágta a kiugró Hoffmannt) a 7., M'bemba (Bujákit fel­vágta) a 40., Hoffmann (reklamálásért) az 59. percben. Kiállítva: M'bemba (beszédért) a 41. percben. Szögletarány: 5:5 (2:1). Békéscsaba 40. perc: M'bemba a félpályánál beleszállt Bujákiba, amiért sárga lapot kapott a kongói középpá­lyás, aki kommentálta a történte­ket, emiatt villant a piros lap Haj­dó játékvezető kezében. 66. perc: Balog a jobb oldalról remekül ívelt a másik oldalon egyedül maradt Keresztúrihoz, akinek kilenc méteres fejese után a labda a kint álló kapus fölött a hosszú sarokba hullott, 1-0. A találkozó előtt ötven perccel hatalmas felhőszakadás zúdult a pályára, emiatt síkossá vált a já­téktér, amely itt-ott víztócsákkal volt tarkított. Az első percekben kiegyenlített játék folyt a pályán, a csabaiak többet kezdeményez­tek, de fölényük csak szögletek­ben mutatkozott meg. A lila-fehé­rek a kapu elé ívelt labdákkal kí­sérleteztek, a 12. percben Ke­resztúri beadása után az előrehú­zódó Fehér feje felett elszállt a labda, amely lepattant, a vizes fü- vön megcsúszott, és Szentpéteri csak nehezen mentett. A csúszós pálya nem kedvezett a hazaiak sokpasszos játékának, a labda gyakran megtréfálta a játékoso­kat. A félidő közepén a fővárosiak hosszú indításokkal próbálkoz­tak, illetve sokat mozgó középpá­lyásaik révén gyorsan játszották át a pálya ezen szakaszát, de a ka­pu előtt elfogyott a tudomány. A 26. percben Bánföldi átadása után Keresztúri a 16-os előtt egy ügyes cselt csinált, és ballal alig lőtt a kapu fölé. Az utolsó ne­gyedórában átvette az irányítást a REAC, mindig volt szabad ember a középpályán a vendégeknél, ám a kapura kevés veszélyt jelentet­tek. A félidő hajrájában a színes bőrű M'bemba meggondolatlan­sága kiállítást eredményezett, így tíz emberrel folytatta a fővárosi gárda. A második félidőben nagyobb lendülettel kezdtek a lila-fehérek, de meglepetésre a tíz emberrel játszó vendégek nem álltak be vé­dekezni, így iramos, küzdelmes volt a találkozó. A csabaiak me­zőnyfölényben játszottak, több szabadrúgást is íveltek a kapu elé, de ezek után rendre kapu mellé lőttek vagy fejeltek a táma­dók. Dajka edző cserékkel frissí­tette csapatát, ami meghozta az eredményt, hiszen a sokadik Ba­log jobb oldali felfutást követően a volt válogatott Keresztúri ki­használta a lehetőséget, s ezzel hetedik gólját szerezte az idény­ben, amivel utolérte a Keleti cso­port góllövőlistájának vezetőjét, Koltait, a REAC csatárát, aki ezút­tal nem lépett pályára a fővárosi­aknál. A gól után nagy mezőnyfö­lénybe kerültek a békéscsabaiak, egyre-másra vezették támadásai­kat a vendégek kapujára, felsza­badult az a görcs a csapatban, amely korábban „megfogta” őket, és több nagy lehetőséget hagytak kihasználatlanul a jól vé­dő, fiatal Szentpéteri kapujánál. Minden teniszütő 3000 Ft-tal olcsóbban. SPORTÁRUHÁZ (Hetes Kft.) Békéscsaba, Munkácsy u. 11. Tel.: (66) 324-256. A 89. percben Simon tört be a 16- oson belülre a bal oldalon, vissza- gurítását Keresztúri vetődve ép­pen hogy elérte az ötösnél, a lab­da azonban tovább csúszott, Hoffmann elől az utolsó pillanat­ban mentettek a védők. A finis­ben a REAC is próbálkozott, zsi­nórban három szögletet rúgtak a vendégek. Jó iramú, küzdelmes mérkőzé­sen két jól felkészülhetett együt­test láthatott a Kórház utcai pálya közönsége vasárnap délután, a li­la-fehérek csak nehezen találták az ellenszert a fővárosiak ellen, de a második félidőben kihasz­nálták emberelőnyüket, és meg­érdemelten szerezték meg a szá­mukra oly fontos újabb három pontot a végig jól küzdő és az utolsó percekben is támadó ven­dégek ellen. A találkozó után a B- közép vastapssal jutalmazta a ha­zaiakat, akik a tabella élére kerül­tek. Jó: Gabala, Fehér, Balog, Si­mon, Hoffmann, Keresztúri, ill. Szentpéteri, Hungler, Gricajuk, Hajba. Dajka László: - A mély, sáros pálya időnként „megölte” játé­kunkat, de az egyik legnehezebb feladatot a labdarúgásban .kezd­jük megtanulni, 1-0-ra nyerni. Simon Tibor: — Gratulálok játé­kosaimnak, az utolsó pillanatíg nyílt volt a találkozó a kiállítás el­lenére. A játékvezető végig magas színvonalon dirigált, de a kiállí­tást kicsit erősnek éreztem. (VERASZTÓ) A labdarúgó NB I B Keleti csoport to­vábbi eredményei: Fót-Eger 4-1, Szolnok-BKV Előre 0-2, Diósgyőr- Monor 3-1, Csepel-Kecskemét 2-2, Nyiregyháza-ESMTK 2-1. Az NB I B állása 1. Békéscsaba 4 2­14- 5 14 2. Eger 4 1 1 12- 11 13 3. BKV Előre 3 2 1 11-10 11 4. Diósgyőr 3 1 2 13- 8 10 5. Nyíregyháza 3­3 15-11 9 6. REAC 2 2 2 13- 8 8 7. Csepel 2 2 2 13-14 8 8. Kecskemét 1 3 2 13-12 6 9. Szolnok 1 2 3 9-12 5 10. Fót 1 2 3 9-15 5 11. ESMTK­4 2 11-13 4 12. Monor 1 1 4 5-19 4 Az NB I B-s labdarúgó bajnokság Ke­leti csoportjában következik. Szep­tember 8., szombat: Kecskeméti FC- Diósgyőr, 16.30. Eger-Előre FC Békés­csaba, 16.30. Szeptember 9., vasárnap: Monor SE-Szolnoki MÁV, 16.30. BKV Előre—Fóti SE, 16.30. REAC-Nyíregy- háza, 16.30. ESMTK-Csepel, 16.30. ■ Balog Zsolt (11) ezúttal is jól játszott, gólpasszából Keresztúri lőtte a mérkőzés egyetlen, de nagyon fontos gólját ____________________________d-fotó: veress erzsi Vilá gbajnoki selejtező labdarúgó-mérkőzés, Tbiliszi, 5000 néző. V.: Kos (szlovén). Gvaramadze — Ckitisvili (Sadzaja, 74.), Kaladze, Kobiasvili — Hizanisvili, Nemsadze, Dzsamarauli, Kinkladze, Reviasvili — S. Arveladze (Demetradze, 62.), Kavelasvili (Jasvili, a szünetben). Ma­gyarország: Király — Korsós Gy., Sebők, Mátyus — Pető, Lisztes, Halmai (Dárdai, 59.), Illés (Lendvai, 66.), Korsós A.- Kabát, Horváth F. (Tököli, 62.). Gólszerzők: Arveladze az 34., Mátyus a 43., Dzsamarauli az 51., Jasvili a 64. percben. Sárga lap: Rehviasvili (42., 64.), Demetradze (91.), ill. Pető (22.), Korsós A. (42.), Lisztes (56.). Kiállítva: Rehviasvili a 64. percben. T.,,, 64. perc: Demetradze passzolt--------------------------------------- Jasvilihez, aki két magyar védőt 4. pe rc: Kinkladze baloldali szög- becsapva, 15 méterről a bal sarok­lete után Kavelasvili fejese centik- ba helyezett, 3-1. kel kerülte el Király kapuját. 64. perc: Rehviasvili reklamált 7. perc: Ckitisvili 18 méteres la- a játékvezetőnél, második sárga pos lövését védte Király. lapja után Kos kiállította. 16. perc: Kavelasvili jobboldali beadását követően a beyetődő Arveladze 5 méterről fejelte a lab­dát a kapu mellé. 22. perc: Korsós A. pontos in­dítása után Pető tört be a grúz ü- zenhatoson belülre, és 13 méter­ről a kapu fölé lőtte a labdát. 26. perc: Kinkladze gurított középre, a kapu előtt teljesen egyedül álló Arveladze 14 méter­ről Király kezébe emelte a labdát. 32. perc: Kinkladze ugratta ki Arveladzét, aki 15 méterről a ki­futó Királyt megelőzve a kapu fö­lé ívelt. 33. perc: Korsós A. 20 méteres, bal alsó sarokra tartó lövését Gvaramadze szögletre ütötte. 34. perc: Ckitisvili két védőt becsapva lefutott az alapvonalig, középre lőtte a labdát, és az egye­dül hagyott Arveladze 3 méterről az üres kapuba helyezett, 1-0. 43. perc: Lisztes átadásával Mátyus lépett ki a hazai védők közül, és 12 méterről a kapu kö­zepébe lőtte a labdát, 1—1. 44. perc: Lisztes szöktette Il­lést, aki a kapu fölé emelt. 50. perc: Ckitisvili jobboldali beadása után Jasvili 6 méterről fe­jelt a magyar kapu fölé. 51. perc: Dzsamarauli kény­szerítőzött Jasvilivel, s miután visszakapta a labdát bemutatott egy lövőcselt, majd az elvetődő Király mellett 13 méterről a bal sarokba helyezett, 2—1. 57. perc: Három grúz támadó vezette rá egy védőre a labdát, Jasvili azonban tiszta helyzetből, 15 méterről mellé lőtt. Alvás ,,nuku” get ez a játékrész. A második 45 percben sem vál­tozott a játék, a grúzok irányítot­tak, mi több, a kiállítás után is ők nyújtották a jobb teljesítményt. A csereként beállt Jasvili és Demetradze őrzése megoldhatat­lan feladatot jelentett a magyar védőknek. Ha a grúzok a hajrát is komolyan veszik, kiütéses győ­zelmet arathattak volna. A magyar labdarúgó-válogatott nagyon gyenge teljesítménnyel megérdemelt vereséget szenve­dett a Grúzia elleni világbajnoki selejtezőn, és már szinte esélye­sem maradt a pótselejtezőt jelen­tő második hely megszerzésére. Bicskei Bertalan, a magyar lab­darúgó-válogatott szövetségi ka­A kapitány elmondta: a vezetőket és a futbal­listákat is nagyon megviselte ez a kudarc, amely azt jelenti, hogy a válogatott gyakorlati­lag elvesztette az esélyét a pótselejtezőt je­lentő második hely megszerzésére.- Hajnali 3-kor értünk vissza Dunavarsányba, de még órákig nem tudtunk elaludni, minden­ki a kudarc okait elemezte. Sok időnk nincs a szomorkodásra, mert szerdán a románokkal kell játszanunk és szeretnénk jó teljesítmény­nyel kárpótolni a teljes joggal csalódott közvé­leményt és a szurkolókat - mondta Bicskei. 82. perc: Jasvili négy magyar játékos között fordult kapura és 14 méterről fölé lőtt. 89. perc: Demetradze végzett el szabadrúgást a 16-os baloldali sarkáról. Egyből a rövid sarok fe­lé lőtt, Király vetődve védett. A bátortalanul, sok hibával ját­szó magyarok ellen a grúzok az első félidőt jelentős előnnyel zár­hatták volna, ha jobban figyelnek a befejezéseknél. A hazaiak szinte minden párharcot megnyertek, szin­te akkor kerültek gólhelyzetbe, ami­kor akartak. A ma­gyar játékosok csak az utolsó öt percben nyújtot­tak elfogadható teljesítményt, ami elégnek bizonyult ahhoz, hogy dön­tetlennel érjen vé­pitánya: - A grúzok 3-1-es győ­zelme reálisnak mondható, a bu­dapesti mérkőzéshez képest több helyen is változtattak az összeál­lításukon, a mostani csapatuk erősebb volt, mint az akkori. A védekezésünk nem volt megfele­lő, hiába támadtunk sokat, meg­érdemelt vereséget szenvedtünk. Alekszandr Csivadze, a grúz labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya: - Nagyon szeretem a magyar labdarúgást, szurkolok a válogatottjuknak, a drukkerek­nek pedig azt üzenem, hogy ne legyenek pesszimisták. A csoport másik mérkőzésén Kaunasban 7000 néző előtt csak kisebb meglepetés született: Lit­vánia—Olaszország 0-0. A 8. csoport állása: 1. Olaszország 5 2­15- 3 17 2. Románia 4 2 7- 6 12 3. Magyarország 2 2 2 14- 10 8 4. Grúzia 2­4 9- 11 6 5. Litvánia 2 5 3- 18 2 Sorsoltak a Magyar Kupában Az MLSZ-ben elkészült a labdarúgó Magyar Kupa következő fordulójának sorsolása, amelyet szeptember 19-én, szerdán, 15.30 órakor rendeznek. A még két érdekelt Békés megyei csapat közül az Előre FC Békéscsaba az NB III-as Hajdúnánás otthonában lép pályára, míg az NB Il-es Gyulai Ter- mál FC az NB I B-s Kecskeméti FC-t fogadja. ______________________■ A To tó 35. heti eredményei 1. Németország-Anglia..................... ......... ..1-5 2 2. Albánia—Finnország..................... ......... ..0-2 2 3. Svájc—Jugoszlávia......................... ......... ..1-2 2 4. Szlovénia—Oroszország................. ...........2-1 1 5. Í rország-Hollandia....................... ......... ..1-0 1 6. Izland—Csehország ....................... ...........3-1 1 7. Szlo vákia—Törökország................. ......... ..0-1 2 8. Macedónia—Svédország................. .........1-2 2 9. Le ngyelország—Norvégia............... ......... ..3-0 1 10. Fehéroroszország—Ukrajna........... ......... ..0-2 2 11. Skócia—Horvátország ................... ......... ..0-0 X 12. Bosznia-Hercegovina—Izrael......... ...........0-0 X 13. Litvánia—Olaszország ................... Plusz egy mérkőzés: ...........0-0 X 14. Grúzia-Magyarország..................... ...........3-1 1 Ifi foci Előre FC Békéscsaba—REAC 2—0 (0-0). NB I B-s ifjúsági A (U 19) labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Albert. Békéscsaba: Váradi — Ondrejcsik (Tóth A.) — Hajdú I. R (Matúz), Popol, Bíró — Somlyai, Juhász P. (Szarka), Szen­ti, Ursz - Ács (TóÜi R.), Jakab. Edző: Silviu Iorgulescu. Kritikán aluli pályán (Fű-4) játszottak a csapatok. A hazaiak sok helyzetet kihagytak. G.: Jakab, Ursz (11-es- ből. Jó: Popol, Ursz, Jakab. Előre FC Békéscsaba—REAC 2-5 (1-3). NB I B-s ifjúsági B (U 17) labdarúgó-mérkőzés, Békés­csaba, 100 néző. V.: Szabó I. S. Bé­késcsaba: Schvarcz (Harman) - Stir - Komáromi (Pribojszki R.), Ungor (Rubus), Sipka — Sztojka (Hajdú II. R), Zsilák, Czira — Potocska, Tasnádi, Germán (Gya- raki). Edző: Jakab Péter. Az első félidőt elszórakozták a hazaiak. Fordulás után számtalan helyzetet kihagytak a lilák, míg a fővárosiak két kontrából két gólt lőttek. G.: Zsilák, Gyaraki. Jó: Zsilák, Sztoj­ka, Potocska. ■ Bicskei helyett Gellei a kapitány Budapest A tagok többsége a szövetségi kapi­tány, Bicskei Bertalan menesztését szorgalmazta a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) vasárnap 16 óra­kor kezdődött rendkívüli elnökségi ülésén, amelynek témája a váloga­tott Grúzia elleni szombati 3-1-es veresége és ezzel összefüggésben Bicskei jövője volt. A döntést megnehezítette, hogy Bicskei szerződése 2002. december 31-ig érvényes, s mivel .ezt az MLSZ egyoldalúan koráb­ban felbontja, több milliós végki­elégítés jár a szakvezetőnek. A tanácskozást Bozóky Imre, az MLSZ elnöke hívta össze - az alapszabály értelmében ehhez több elnökségi tag kezdeménye­zése szükséges - és a 15 fős tes­tületből 12-en jöttek el. (A há­rom hiányzó Kamarás István, Frank Tamás és Klement Tibor volt.) A megbeszélés 20 perces szü­netet követően 18 órakor folytató­dott. Az elnökség végül a vasárnapi ülés második menetében egyhan­gúlag úgy határozott, hogy Bics­kei Bertalan szövetségi kapitány­nak azonnali hatállyal felbontja a szerződését, s a felnőtt válogatott irányításával ideiglenesen Gellei Imrét, az utánpótlás (U21) csapat szakvezetőjét bízza meg. Bozóky Imre, az MLSZ elnöke a tanácskozást követő sajtótájé­koztatón a döntést azzal indokol­ta, hogy a testület megítélése sze­rint a nemzeti együttes elfogad­hatatlan teljesítményt nyújtott szombaton Grúziában, ahol vb- selejtezőn 3-1-es vereséget szen­vedett. — Elsősorban morálisan esett szét a csapat, ezért úgy láttuk, hogy mindenképpen lépni kell. Az elnökség, elismerve Bicskei szaktudását, megköszönve eddigi munkáját úgy határozott, hogy nem lehet tovább várni a váltás­sal. Biztos vagyok benne, hogy a kapitánnyal nem lesz vitánk a szerződésbontás részleteivel kap­csolatban, hanem sikerül korrekt módon megállapodni vele -» mondta Bozóky. Gellei Imre jelenleg Kecskemé­ten készíti fel az utánpóüás gyüt- test a keddi Románia elleni Eb-se- lejtezőre. A szakembernek úgy kell összeállítania a programját, hogy az U21-es gárdának, és a Dunavarsányban táborozó felnőtt együttesnek is meg tudja tartani az edzéseket. Az elnökség nem határozta meg, hogy az ideiglenes megbíza­tás meddig szól. ■ Szégyenteljes vereség Grúzia-Magyarország 3-1 (1-1) Georgian David Gvaramadze kapus és Zurab Khizanishvilli együttesen ment Pető Tamás elől. A grúzok leiskolázták a magyarokat, akik szégyenteljes vereséget szenvedtek szomabton fotó: europress/epa