Békés Megyei Hírlap, 2001. szeptember (56. évfolyam, 204-228. szám)

2001-09-17 / 217. szám

SPORT 2001. SZEPTEMBER 17., HÉTFŐ - 13. OLDAL A lila-fehérek első veresége Nyíregyháza-Élőre FC Békéscsaba 3-1 (0-1) Nagy küzdelemben vesztettek Pestszentlőrinc-Elektromos-Every Day Orosháza 27-23 (14-12) NB I B-s labdarúgó-mérkőzés, Nyíregyháza, 2000 néző. V.: Sá­pi (Nagypál, Vékony). Nyíregyháza: Téglási — Kocsis M., Ba­logh Z., Lakatos, Göncz — Turóczi, Szatke, Hleba, Karkusz — Csernijenko, Kocsis I. Edző: Sándor István. Békéscsaba: Csirics — Balog Zs., Fehér, Gabala, Bujáki — Szoboszlai, Futaki, Simon, Bánföldi — Popovits, Keresztúri. Edző: Dajka László. Csere: Göncz helyett Fórián a szünetben, Hleba h. Kondora és Popovits h. Hoffmann mindkettő az 55., Szoboszlai h. Szabó S. a 63., Simon h. Tóth Gy. a 72., Kocsis I. h. Deák a 90. percben. Gólszerző: Keresztúri a 33., Turóczi az 51., Szatke a 66., Kocsis I. a 88. percben. Sárga lap: Szoboszlai (Kocsis I. felvágásáért) a 15., Göncz (Futakit buktatta) a 45., Fehér (nem gyűrte be mezét a nadrág­ba) a 69., Bánföldi (Csernijenkót gáncsolta) a 77., Hoffmann (letalpalta Lakatost) a 83. percben. Szögletarány: 5:4 (3:3). Nyíregyháza 33. perc: Keresztúri szerezte meg a labdát a jobb oldalon, a 16- os vonalánál, majd két csel után 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 0-1. 51. perc: Turóczi vezetgette a labdát, majd gondolt egy me­részt, és 28 méterről óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba, 1-1. 66. perc: Kondora 28 méteres szabadrúgása után Csirics nagy bravúrral piszkálta ki a labdát a jobb felső sarok elől. A bal oldali szögletrúgást Turóczi végezte el, labdája a kapu előtti tömörülés­ben lecsorgott, Szatke eszmélt, és három méterről, a kapunak háttal állva, a léc alá emelt, 2-1. 88. perc: A hazaiak ellentáma­dásánál Kocsis István vezetgette a labdát, balra Fóriánhoz passzol­hatott volna, ám a csatár 25 mé­terről a kint álló Csirics fölött a bal alsó sarokba ívelt, a kapus csak érinteni tudta a labdát, 3—1. A dobogón helyet foglaló csa­patok rangadója a résztvevőkhöz képest méltatlan színvonalban kezdődött. Sok volt a pontatlan átadás, emiatt nem alakult ki fo­lyamatos játék. Turóczi távoli lö­vése jelentette az első eseményt, majd Kocsis István hibázott nagy helyzetben. Válaszként a közép­pályát jobban uraló csabaiak első lehetőségét gólra váltotta Kereszt­úri, és ez teljesen megbénította a hazaiak amúgy sem parádézó A Totó 37. he csapatjátékát. Turóczi hatalmas találata kellett ahhoz, hogy fel­ocsúdjanak a nyíregyháziak, és ezt követően számtalan hazai helyzet alakult ki Csirics kapujá­nál. Igaz, a másik oldalon Téglás­inak is volt védenivalója, ám a ha­zai kapus hárította Szoboszlai 12 méteres kísérletét. Csernijenko, majd Kondora juttathatta volna vezetéshez a Nyírséget, ám a ve­zető találat mégis a lesipuskás Szatke nevéhez fűződött. A bé­késcsabaiak legnagyobb egyenlí­tési lehetőségét Keresztúri pus­kázta el, pontosabban Téglási ka­pus hiúsította meg, amikor a csa­tár 23 méteres szabadrúgását há­rította. A hajrában sem tudott az egyenlítésért küzdő Békéscsaba ellenfele fölé kerekedni, sőt a ha­zaiak Kocsis István révén be is biztosították megérdemelt győ­zelmüket. Jó: Turóczi, Szatke, Karkusz, Fórián, Kondora, ill. Gabala, Simon, Keresztúri. Sándor István: - A Békéscsa­ba igazolta, hogy nem véletlenül áll a tabella élén, de második fél­idei játékunk alapján megérde­melten nyertünk. Dajka László: - Kritikán aluli játékvezetés mel­lett vesztettük el veretlenségün­ket. BODNAR TIBOR A labdarúgó NB I B Keleti cso­portjának további eredményei: Szolnok-Kecskemét 5-0, Diós- győri VTK-ESMTK 1-0, Fót­n EREDMÉNYEI 1. MTK Hungária—Dunaferr ............. ........3-2 1 2. G yőri ETO—Haladás....................... ........3-3 X 3. Z alaegerszeg-Videoton................. ........2-3 2 4. S chalke 04-Dortmund ................. ........1-0 1 5. H amburg—Mönchengladbach .... ........3-3 X 6. B remen—1. FC Köln....................... ........1-1 X 7. W olfsburg—VfB Stuttgart............... ........0-2 2 8. N ürnberg—Kaiserslautern............. ........0-2 2 9. H ertha BSC—1860 München ......... ........2-1 1 10 . Bologna-Parma.............................. ........1-0 1 11 . Fiorentina—Atalanta ..................... ........3-1 1 12 . Lazio-Torino.................................... ........0-0 X 13 . Piacenza—Roma.............................. Plusz egy mérkőzés: ........2-0 1 14 . Debrecen—Újpest............................ ........4-0 1 Monor 2-1, Csepel-Autotrader— REAC 0-2, BKV Előre-Eger FC 4-1. AzNBIB állása 1. Békéscsaba 5 2 1 17- 9 17 2. Nyíregyháza 5­3 21-14 15 3. BKV Előre 4 2 2 16-13 14 4. Diósgyőr 4 1 3 14-10 13 5. Eger 4 1 3 14- 17 13 6. REAC 3 2 3 17-11 11 7. Szolnok 2 2 3 15- 12 11 8. Csepel 3 2 3 18- 18 11 9. Fót 3 2 3 13- 17 11 10. Kecskemét 2 3 3 15- 17 9 11. ESMTK­4 4 13- 19 4 12. Monor 1 1 6 6-22 4 Az NB I B-s labdarúgó-bajnok­ság Keleti csoportjában követ­kezik. Szeptember 22., szom­bat: Kecskeméti FC-Fóti SE, 16.00. Előre FC Békéscsaba- Csepel-Autotrader, 16.00. Éger- Nyíregyháza, 15.00. Szeptember 23.. vasárnap: Monor SE-BKV Előre, 16.00. REAC-Diósgyőr, 16.00. ESMTK-Szolnoki MÁV, 16.00. NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, Budapest, 600 néző. V.: Herczeg, Südi. Elektromos: Pulay — SAVON 9 (1), Harsányi G. 1, BORSODI 6, Varga 2, Tímár 1, Forgács 2. Cs.: Nagy Z. (kapus), Koncsik, Köteles, Börcsök 3, SZABÓ Gy. 3, Novák, Barta. Edző: Kovács Mihály. Orosháza: HODIK - Gúnya 2, OLÁH 6 (3), Dayka 2, ROSTA I. 8 (S), Patocskai 1, Ambrus 2. Cs.: Szikora (kapus), Pásztor 1, Czina, Cselovszki, Raffai, Harsányi V. 1, Szepesi. Edző: Bajusz József. Kiállítások: 12, ill. 14 perc. Hétméteresek: 4/1, ill. 9/8. Az eredmény alakulása: 7. perc: 4-2,10. p.: 6-3,15. p.: 6—6,25. p.: 11—9,34. p.: 16-12,45. p.: 18-16, 55. p.: 24-21. Budapest Mintegy 60 főnyi szurkoló kísérte el az újonc orosházi csapatot első élvonalbeli mérkőzésére. A talál­kozó elején idegesen kezdett mindkét együttes, majd a hazaiak nyugodtak meg előbb, és a 10. percben háromgólos előnyre tet­tek szert, miközben a vendégek kettős emberhátrányban játszot­tak. A folytatásban feljöttek az orosháziak, s a 15. percben sike­rült az egyenlítés. Ezt követően is­mét az Elektromos vette át az irá­nyítást, miközben a zöld-sárgák ziccereket hibáztak. A 25. perc­ben kétgólos hátránnyal Bajusz edző időt kért, ám a játékrész vé­géig már nem tudott közelebb ke­rülni az Every Day ellenfeléhez. Fordulás után nagy lendület­tel kezdett az Elektromos, és gyorsan négygólos előnyre tett szert. A vendégek a rutinos Rosta és a fiatal Oláh vezérletével egy­két gólra csökkentették a hát­rányt, de közelebb nem tudtak kerülni a fővárosiakhoz, igaz, er­re a játékvezetők is vigyáztak. Az utolsó percekben növelte 4 gólos­ra előnyét az Elektromos. Végig kapkodó játék folyt a pá­lyán, a helyzeteit jobban kihasz­náló fővárosi csapat nagy küzde­lemben győzött az újonc ellen, amely nem okozott csalódást be­mutatkozó mérkőzésén. Kovács Mihály: - Fegyelme­zett játék, jobb helyzetkihaszná­lás hozta meg a sikert a lelkes orosháziak ellen, akiket már ré­gebb óta figyelünk. Bajusz Jó­zsef: — Köszönöm szurkolóink segítségét, elégedett vagyok a tel­jesítménnyel, reménykedem a jobb jövőben. ■ Szünet után fordítottak Békéscsabai Előre NK-Váci NK 30-26 (13-13) Az NB I—ben történt Vasas—Ferencváros 1—3 (0—0) Fáy u., 7000 néző. V.: Megyebíró. G.: Gyánó (61.), ill. Jovic (55.), Horváth P. (86. - 11-esből, 90.). MTK Hungária—Dunaferr 3-2 (1-1) Hungária krt., 1000 néző. V.: Ábrahám. G.: Illés (22., 92.), Bagoly (71., öngól), ill. Tököli (17., 64.). Zalaegerszeg—Videoton 2—3 (2-1) Zalaegerszeg, 5500 néző. V.: Szabó Zs. G.: Sabo (2., 31.), ill. Gajic (18.), Földes (48.), Komódi (74.). Győri ETO—Haladás 3-3 (1-0) Győr, 1500 néző. V.: Kassai. G.: Szanyó (38., 73.), Dulcea (47.), ill. Preisinger (70.), Filipovic (71.), Nagy L. (82.). Kispest-Honvéd—Sopron 1—3 (0-1) Bozsik-stadion, 1000 néző. V.: Arany. G.: Sasu (71.), ill. Sira (3., 79.), Szabados (64.) ^ Debrecen—Újpest 4—0 (2—0) Debrecen, 6000 néző. V.: Bukovics. G.: Nenadic (5.), Plókai (45.), Tiber (57.), Bőr (67). Az NB I állása 1. MTK 7 1 1 20- 6 22 2. FTC 6 3 15- 7 18 3. Videoton 5 2 2 9- 10 17 4. ZTE 5 1 3 15-11 16 5. Haladás 4 3 2 12- 10 15 6. Sopron 4 1 4 16-14 13 7. Debrecen 3 3 3 10-12 12 8. Újpest 3 2 4 19-17 11 9. Dunaferr 3 2 4 13-11 11 10. Győri ETO 1 4 4 10-14 7 11. Kispest 2 1 6 10-25 7 12. Vasas 1 . 8 9-21 3 NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 800 néző. V.: Láda, Sebők. Bé­késcsaba: KOVÁCSNÉ — Kovacsicsova 1, Felegyi 3, Kurgyis 2, Hajdú L„ VASS 11 (5), Kovács 3. Cs.: Szigeti (kapus), Valyuch 2, KRISTA 2, ANCSIN 4 (2), Lisztóczki 2, Valaczkai. Edző: Szabó Károly. Vác: GERGELY — Povázsay 4, Er­dős, Őri C. 3, Lutz, MÁTYÁS 7 (3), Simut 3 (1). Cs.: Gridnyeva (kapus), Agár­di 2, HAJDÚ K. 7, Pilmayer, Káldi. Edző: Páll Tibor. Kiállítások: 12, ill. 8 perc. Hétméteresek: 9/7, ill. 7/4. Az eredmény alakulása: 3. perc: 2—0, 12, 37. p.: 14-19,42. p.: 20-20, 49. p.: Békéscsaba A találkpzó kezdő dobását a Paliasz Áruház vásárolta meg, amelyet az egykori kiváló csabai kézilabdázó, Gregor László vég­zett el. Vass két góllal vezette be az összecsapást, majd Kovácsné bravúrosan védett, ám ennek el­lenére a vendégek a rutinos volt válogatott Mátyás találataival át­vették a vezetést. A folytatásban két hétméterest hibáztak a Duna- paitiak, majd Szabó edző Ancsint küldte a pályára, aki emberfogás­sal kísérte Mátyást. Ennek ellené­re továbbra is tartotta kétgólos előnyét a váci együttes, miköz­ben a csabaiak sorra hagyták ki a ziccereket. A lila-fehérek nem ad­20. p.: 7-10, 23. p.: 10-10, 26. p.: 10- 24-22, 53. p.: 24-24, 57. p.: 28-24. ták fel, a jól játszó Vass találatai­val 10-10-re egyenlítettek. Ez­után kettős emberelőnybe kerül­tek a vendégek, amit jól használ­tak ki, és ismét két góllal elhúz­tak. A játékrész hajrájában Vass hetedik góljával sikerült az egyenlítés. Fordulás után a 34. percben Kurgyis harmadik kiállí­tása után piros lapot kapott a já­tékvezetőktől. Helyére Krista állt, s miközben bravúrosan védett Gergely, fokozatosan elhúzott a vendégcsapat, így a 37. percben már öt gól volt az előnye. Szabó Károly időt kért. Mátyás mellett Hajdút is emberfogással kísérték a csabaiak, ami megzavarta a vendégeket, így fokozatosan jött fel a Békéscsaba, és előbb egyen­lített, majd a vezetést is átvette a 49. percben. Az utolsó tartalékait mozgósító Vác még egyszer egyenlíteni tudott, de kulcsjáté­kosai elfáradtak, így a lila-fehérek Krista, Ancsin és Lisztóczki ered­ményessége révén ötgólos előny­re tettek szert. Fordulatokban gazdag, küzdel­mes, sok hibával tarkított mérkő­zésen második félidőbeli játéká­val megérdemelten nyertek a ha­zaiak, amit vastapssal jutalma­zott a publikum. , A mérkőzést felvételről a Csa­ba Tv szeptember 18-án, kedden 18.45 órakor levetíti. Szabó Károly: - Az első fél­időben tompábbak voltunk, a második játékrészben védekezést váltottunk, s fokozatosan a váciak fölé kerekedtünk, s megérdemel­ten nyertünk. Páll Tibor: - Né­hány kulcsjátékosom amíg el nem fáradt, kezünkben volt a mérkőzés, de sajnos, rövid a kis- padunk. V.L Három győztes a semi-contact ob-n Deszk A deszki új sportcsarnokban ren­dezték meg a Magyar Kick-box Szövetség 2001. évi semi-contact országos bajnokságának második őszi fordulóját. A tét a bajnoki né­gyes döntőbe jutás volt. A semi-contact második fordu­lóban 19 egyesület 98 versenyzője küzdött három páston. A Békés megyeiek a múlt heti szereplés után ismét a döntőbe jutást céloz­ták meg. A hölgyeknél Csicsely Szilvia megbízhatóan verseny­zett, bár a döntőbe jutásért kiéle­zett küzdelmet vívott az Ázsia SE sportolójával, Maleskovics Melin­dával. A döntőben a komlói Bokor Ivett nem jelentett számára prob­lémát. így az előző fordulóban győztes Varga Viktóriával két bé­késcsabai döntős lesz ebben a súlycsoportban. A +65 kg-os súly­csoportban Csehi Katalin szinte beesett a versenyre Szlovéniából, ami a bronzéremhez volt elég. A férfiaknál 57 kg-ban Debre- czeni Dezső igazán csak a döntő­ben izzadt meg, az első forduló győztese, Fekete Viktor ellen, de végül is két ponttal nyert, arany­érmes lett. A 69 kg-ban a mező- berényi Göblyös Tibor bátortala­nul küzdve esett ki a legjobb nyolc között. Dohányos András alvás nélkül, mindenki nagy meg­lepetésére remek küzdelmekkel került a döntőbe, talán a legnehe­zebb súlycsoportban. A rutinos szombathelyi Koszogovitsot 6:5- re verte a döntőben. Szabó Attila is a döntőig jutott 63 kg-ban, de ott egy figyelmetlenség miatt ezüstérmes lett. Az „i” betűre a pontot az októ­ber 6-ai döntő teheü fel, ami Do­rogon lesz. Eredmények. Semi-contact stop kick-box bajnokság 2. fordulója. Nők. 50 kg: 1. Csicsely Szilvia (Bcs. LTP SE). +65 kg: 3. Csehi (Bcs. LTP SE). Férfiak. 57 kg: 1. Debreczeni Dezső (Bcs. LTP SE). 63 kg: 2. Szabó (Bcs. LTP SE), 69 kg: 1. Dohányos András (Bcs. LTP SE- Csaba Speed Kft.). Támogatók: Békéscsaba város ön- kormányzata, Csaba Speed Kft., Secret- Őr Kft., Holstein vendéglő. ________■ Eg y győzelem, egy vereség Csak a nagyoknak sikerült Nyíregyháza Szoros csatában nyertek a dél-alföldiek A hét végén papírforma szerint megkezdődött az idei ökölvívó csapatbajnokság, ám az első forduló három mérkőzéséből mindössze egyetlen összecsapás-sorozat ért véget hivatalo­san: a Békésen megrendezett Dél-Alföld csapata szoros csatá­ban legyőzte az észak-alföldieket. Nyíregyháza—Előre FC Békés­csaba 1—3 (1—0) NB I B-s ifjúsági A (U-19) labda­rúgó-mérkőzés, Nyíregyháza, 600 néző. V.: Horváth I. Békés­csaba: Váradi - Ondrejcsik - Popol, Szenti, Bíró - Matúz (Haj­dú P.), Juhász (Szarka), Somlyai (Tóth A.), Komróczki — Dányi (Ács), Jakab. Edző: Silviu Iorgu- lescu. Az első félidőben a jól felké­szített hazaiak megérdemelten vezettek. Fordulás után a jobb fi­zikai erőben lévő vendégek fö­lénybe kerültek, és az utolsó hat percben a maguk javára fordítot­ták a mérkőzést. G.: Jakab 2, Ács. Jó: Ondrejcsik, Jakab, Popol, Szenti. Nyíregyháza—Előre FC Békés­csaba 2—1 (0—1) NB I B-s ifjúsági B (U-17) lab­darúgó-mérkőzés, Nyíregyháza, 50 néző. V.: Nagy F. Békéscsaba: Svartz - Pribojszki R. (Komáro­mi), Stír, Sipka - Zsilák, Czira, Ungor (Gyaraki), Cina (Hajdú), Potocska - Csikai (Orosz), Tas- nádi. Edző: Jakab Péter. Az első félidőben kiegyenlített küzdelem folyt a pályáin, mind­két kapu előtt adódtak helyzetek, amelyekből egyet a lila-fehérek értékesítettek. A 82. percig vezet­tek a vendégek, ekkor Tasnádit túl szigorúan a játékvezető kiállí­totta, és a finisben egy szeren­csés góllal és egy szabadrúgás- góllal fordítottak a hazaiak. G.: Csikai. Jó: Svartz, Pribojszki R„ Sip­ka, Stír, Czira. ■ Békés Békés adott otthont a nyitányon az egyik kiemelt rangadónak, amelyen a déliek 13:11 arányban úgy győzték le az északiakat, hogy a végeredmény az utolsó mérkőzésen dőlt el a házigazdák javára. Csaknem ötszáz néző szurkolta végig a kilenc pár csatá­ját (12 páros bunyózott volna, de kétszer is mérkőzés nélkül nyert az egyik fél). A junior 57 kg-osok között a dél-alföldieket képviselő kiskun­félegyházi Szabó Ferenc pontozá­sos vereséget szenvedett a debre­ceni Nagy Istvánnal szemben, 0:2. Még mindig a juniorok csatá­jánál maradva: a hódmezővásár­helyi Halál Ákos ugyancsak pon­tozással maradt alul a nyíregyhá­zi File Rolanddal szemben, 0:4. A felnőtt 51 kg-os súlycsoport­ban szépítettek a dél-alföldiek, igaz, a szentesi Petrovics János mérkőzés nélkül győzött, miután a Romániából „importált” Bogdan Dobrescu a mérlegelés­nél átesett a súlyhatáron, 2:4. A folytatásban az 54 kg-osoknál a szegedi Oltványi Dávid pontozá­sos győzelmet aratott a nyíregy­házi Siroki Norberttel szemben, 4:4. Ezt követően ismét a vendé­geknél volt az előny, hiszen a ro­mán légiós Major Tibor az 57 kg- ban pontozással kikapott a debre­ceni Kertész Henriktől, 4:6. A legnagyobb tapsot a békési Antoni Antal kapta, amikor a 60 kg-osok súlycsoportjában ponto­zással nyert a debreceni Szöllős Lászlóval szemben, 6:6. Ismét békési legény követke­zett: a sokszoros válogatott, 63,5 kg-os Maczik Róbert lépett a ring- be, és ő is pontozással bizonyult jobbnak a nyíregyházi Balog Krisztiánnal szemben, 8:6. Ezt követően egyenlítettek az északi­ak, amikor a román Meleg Virgil pontozásos vereséget szenvedett a 67 kg-os súlycsoportban a nyír­egyházi Balog Vilmostól, 8:8. A 71 kg-ban a dél-alföldiek nem állí­tottak ki versenyzőt a sokszoros bajnok, hajdúhadházi Nagy Jó­zseffel szemben, 8:10. Aztán is­mét egyenlő volt az állás, amikor a 75 kg-ban a román Adrian Sanka lépett a kötelek közé, vele szemben a nyíregyházi Vaskó Gá­bor állt volna ki, de az utóbbi be­lázasodott, 10:10. A 81 kg-osok csatája után is döntetlen volt az állás, ugyanis a nap egyetlen „egálra kihozott” mérkőzését hozta a szegedi Rimovszki Szabolcs és a román Stefan Bálint csatája, 11:11. így aztán a mindent eldöntő +81 kg- osok csatáját nagy várakozás előzte meg, amelynek során a bé­kési Varga Balázs végül pontozás­sal nyert a román Artur David el­len. Ezzel a dél-alföldi csapat a nyitányon megszerezte a bajnoki két pontot. Budapest—Vasas-Rica Hungá­ria mérkőzés, valamint a Dél- Dunántúl-Észak-Dunántúl ösz- szecsapás elmaradt.