Békés Megyei Hírlap, 2001. augusztus (56. évfolyam, 178-203. szám)

2001-08-13 / 188. szám

SPORT 2001. AUGUSZTUS 13., HÉTFŐ —11. OLDAL A labdarúgó NB I-ben történt Huszonhárom gól a nyitányon Fáy utca, 1000 néző. V.: Arany. Gól: Somogyi (13.), Tóth M. (16.). MTK—Kispest 3-1 (1-0) Hungária körút, 1000 néző. V.: Hanacsek. Kiállítva: Komlósi (MTK, 82.), Szmiljanics (MTK, A Totó 32. heti eredményei 1. % MTK-Kispest-Honvéd................ ................3-1 1 2. Győr—Újpest ................................. ................1­1 X 3. Vasas—Sopron ............................. ...............0-2 2 4. De brecen—Zalaegerszeg ........... ................1­1 X 5. Cottbus—Nürnberg...................... ...............1-0 1 6. D ortmund-Wolfsburg................ ...............4-0 1 7. F reiburg-Hertha BSC ................ ...............1-3 2 8. L everkusen—Bayern München . ................1-1 X 9. Kaiserslautern—1. FC Köln .... ................2-1 1 10. 1860 München—Hamburg......... ................1­1 X 11. VfB Stuttgart-Werder Bremen . ...............0-0 X 12 . St. Pauli-Rostock........................ ...............0-1 2 13 . Mönchengladbach-Schalke 04 . ................0-0 X Plusz egy mérkőzés: 14. Haladás—Dunaferr lapzártakor tartott 88.), ill. Bálint (Kispest, 34.), Lő­rinc (Kispest, 93.). Gól: Illés (45.), Ferenczi (80.), Branezac (94.), ill. Borgulya (83.). Győr—Újpest 1—1 (0—0) Győr, 4000 néző. V.: Kiss B. Gól: Vayer (84.), ill. Tokody (64.). Debrecen-ZTE 1—1 (1-1) Debrecen, 6500 néző. V.: Me­gyebíró. Gól: Bajzát (43.), ill. Egressy (28.). A Haladás—Dunaferr mérkő­zés lapzártakor tartott. Az NB I állása 1. ZTE 4 1­9- 2 13 2. MTK 4­1 10- 3 12 3. Dunaferr 3 1­10- 3 10 4. FTC 3 2 8- 4 9 5. Videoton 3­2 3- 6 9 6. Haladás 2 1 1 4- 3 7 7. Kispest 2­3 5-11 6 8. Újpest 1 2 2 8- 8 5 9. Győr 1 1 3 7- 7 4 10. Sopron 1 1 3 6- 7 4 11. Debrecen 1 1 3 2- 9 4 12. Vasas­5 4-13­Csak az újonc Kondoros szerzett pontot Labdarúgó NB Hl, Alföld csoport Kondorosi TE—Kiskőrös 2—2 (1-0) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Kondoros, 500 néző. V.: Szabó L. Kondoros: Adamik — Dián (Kiszely), Varga T„ Sárosi, Gombár — Osan, Jánosi (Benczúr), Lipták, Varga J. — Janis, Pusztai. Edző: Ha­lász Ferenc. Kiskőrös: Tüskés - Aszódi, Makrickij, Füleki, Fekete - Szlovák, Filus, Kovács, Jevgenyij - Pecznyik, Somlai. Edző: Szlovák László. 30. perc: Lipták 24 méteres sza­badrúgásból a bal felső sarokba lőt­te a labdát, 1—0. 74. perc: egy hosszú átadás után Füleki ügyesen átvette a labdát, el­húzta a kifutó kapus mellett és a há­lóba lőtte, 1—1. 75. perc: jobb oldalról keresztbe lőtt labdára Füleki csapott le és a hálóba pofozta azt, 1—2. 82. perc: 18 méteres szabadrú­gásból Lipták révén a hazai csapat egyenlített, 2-2. Változatos, jó iramú mérkőzésen reális eredmény született. Az újonc kondorosiak lelkesen játszottak, megérdemelten szereztek pontot a tavaly még NB II-ben szereplő Bács- Kiskun megyei ellenfelüktől. Jó: Lipták, Varga T„ Varga J., Sárosi, ill. Füleki, Makrickij, Pecznyik, Somlyai. (Kuracz Gyula) Békési FC—Algyő 1—2 (0—1) Békés, 500 néző. V.: Kárász. Bé­kés: Nagy G. — Nagy Z„ Pécs, Sem- jéni, Czipó P. — Sándor M., Kasik (Litauszki), Marik (Belicza), Faze­kas — Kané, Vadas. Edző: Fodor Sándor. Algyő: Halász — Krisztin (Kiszner), Kazán, Angeli, Krajczár- Brinszky (Takács), Koncz, Kothencz, Pálinkó - Erhardt, Varga. Játékos edző: Takács Zoltán. 39. perc: Brinszky szabadrúgá­sát Pálinkó fejelte nyolc méterről a bal sarokba, 0—1. 57. perc: villámgyors kontra vé­gén Brinszky passzolt a hálóba, 0— 2. 83. perc: Fazekas labdájával Czipó P. került helyzetbe és közel­ről a kapuba lőtt, 1—2. Az első játékrészben fölénybe került a hazai csapat, azonban a vendégek ellentámadásai komoly veszélyt jelentettek, így a vezetést is az Algyő szerezte meg. A második játékrészben a fokozódó hazai nyo­más ellenére továbbra is a vendégek akarata érvényesült. Győzelmük így megérdemelt. Jó: Sándor M., ill. Krajczár, Brinszky, Pálinkó. (Nagy Mihály Tibor) Szentes—Gyomaendrődi VSE 2-0 (O-O) Szentes, 200 néző. V.: Kálé. Szentes: Vrapjan - Erdei, Balogh, Mészáros (Jernei), Koncz — Pálfi, Kerepeczki (Nana), Malesz, Bubor — Bosánszki (Tóth Cs.), Juhos. Edző: Bódi Attila. Gyomaendrőd: Hanyecz — Tímár, Sólyom, Dinya, Bélteki — Kondacs, Farkasinszki (Mester), Csikós (Feuerwerker), Tóth (Bakos Z.) — Kovács, Ilyés. Edző: Plástyik János. 47. perc: Pálfi egy csel után 15 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 1-0. 75. perc: Jernei lövése utat talált a hálóba, 2—0. Végig a hazai csapat irányította a játékot, támadásait egy félidőn ke­resztül jól verte vissza a gyomai vé­delem. Eztután elég volt egy kiha­gyás és a hazaiak megszerezték a vezető gólt. A Gyomaendrőd három cserével frissítette a csatárjátékot, már a levegőben lógott az egyenlí­tés, amikor egy jól eltalált lövés megpecsételte a vendégcsapat sor­sát. Végül is megérdemelt hazai győzelem született. Jó: Koncz (a mezőny legjobbja), Bubor, Juhos, ill. Tímár, Sólyom, Dinya. (Feuer­werker Béla) További eredmények: Rákóczifal- va—Kalocsa 2—1, Hódmezővárhely— Csongrád 5—0, Izsák—Örkény 1—1. Szabadnapos: Jamina SE. A labdarúgó NB III újonca, a kondorosi csapat hazai környezetben 2-2-re végzett a jó já­tékerőt képviselő Kiskőrössel szemben »fotó: lehoczky péter Megyei I. osztályú labdarúgó-mérkőzés Mezőhegyes—Orosházi MTK 3—1 (1—0) Mezőhegyes, 250 néző. V.: Kucsora. Mezőhegyes: Szilva - Szabó, Molnár, Roszkos, Paksi - Csordás Cs., Szatmári L. (Tatár), Farkas, Zsigovics (Faragó) — Kolozsi, Gróf. Edző: Bíró Géza. OMTK: Kunos — Dobi, Zalai, Sebők, Skorka - Szűrszabó (Szatmári F), Baranyai, Ká- di, Kánya (Kovalik) - Lovas (Kenyeres), Striffel. Edző: Pólyák László. 28. perc: a játékvezető villámlás miatt a mérkőzést megszakította. 35. perc: Molnár indítása után Kolozsi bevezette a labdát a 16-os- ra, majd kilőtte a bal alsó sarkot, 1—0. 60. perc: Kolozsi szöglete után Farkas szép mozdulattal csúsztat­ta a játékszert a kapu bal oldalába, 2—0. 75. perc: Kenyeres a védőkről lecsurgó labdát 11 méterről a háló­ba passzolta, 2-1. 90. perc: Gróf három szép csel után a kapus mellett a hálóba gurí­tott, 3-1. A fiatal és kialakulóban levő hazai csapat jobb helyzetkihasználá­sával megérdemelten tartotta Mezőhegyesen a mezőnyben jól játszó vendégekkel szemben a három pontot. Az új edzőnek megfelelő szü­letésnapot produkáltak a hazaiak. Jó: Szilva (a mezőny legjobbja), Szabó R., Kolozsi, Paksi, Molnár, Roszkos, ill. Szűrszabó, Lovas, Ká- di. (Perlaki János) Gyomaendrőd FC—Tótkomlós 2-1 (1-1) Gyomaendrőd, 400 néző. V.: Munkácsi. Gyomaendrőd: Szabó - Vatai, Dobó, Furka, Nagy 1„ Séllei, Forgács (Mátyus), Orovecz (Béla), Toldi, Zsombok, Hunya. Edző: Durucskó Péter. Tótkom­lós: Szabó - Trabak, Bányik, Godár (Pásztor L.), Lovász, Pász­tor T„ Lövei, Papp, Giliczó, Pardi (Kaliska), Diószegi. Edző: Kvasznovszky József. Változatos, jó iramú mérkőzésen a hazaiak megérdemelten szerezték meg a három pontot. Kiállítva: Nagy I. (törlesztésért) a 86. percben. G.: Toldi a 10., Mátyus a 82., ill. Pász­tor T. a 28. percben. Jó: Dobó, Vatai, Furka, ill. Pásztor T., Giliczó, Trabak. (Szabados Fe­renc) Füzesgyarmat—Mezőberényi FC 1-0 (O-O) Füzesgyarmat, 150 néző. V.: Petrovszki. Füzesgyarmat: Köleséri - Hajdú, Bak, Novák, Vámos, Bere, Kiripóczki, Kövér, Kincses (Lakatos), Boros, Szabó L. Edző: Bánfi Attila. Mezőbe- rény: Kohut - Zolnai, Barcsik, Kreisz (Bokor), Maléth (Burai), Kiss, Wágner, Pántya, Somvári Z., Somvári M., Pecze. Edző: Vrbovszki János. A rossz, esős idő sokat rontott a mérkőzés színvonalán. G.: Kiripóczki a 70. percben. Jó: Köleséri, Hajdú, Vá­mos, Kövér, ill. Kohut, Zolnai, Wágner. (Szabó László) Vésztő—Battonya 1—3 (0—1) Vésztő, 300 néző. V.: ifj. Christián. Vésztő: Nagy Zs. - Ko­máromi, Rábai M., Szilágyi, Rá­bai R., Szántó (Rácz), Turbucz J., Papp, Tóth Cs., Molnár, Czinanó B. Edző: Királyvári Kár­oly. Battonya: István - Lovász, Roczkó, Kovács Zs., Kovács R., Puttnoki (Podina), Argyelán, Ko­vács K., Géczi (Fekete), Turbucz Cs., Zsóri (Dancsó). Edző: Mákos Árpád. Nem látszott meg a sze­zoneleje a mérkőzésen, mindkét csapat több mint féltucat helyze­tet dolgozott ki, amiből a vendé­gek többet értékesítettek, a haza­iak kevesebbet. A reális ered­mény a döntetlen lett volna. A 11-esek megítélésében a játékve­zető nem jeleskedett. G.: Turbucz J. a 85., ill. Turbucz Cs. (11-esből) a 39., Géczi a 74., Podina a 80. percben. Jó: Turbucz J., Papp, Molnár, ill. Ist­ván, Kovács Zs., Turbucz Cs. Méhkerék—Szarvasi FC 2—2 (1-1) Méhkerék, 205 néző. V.: Benyovszki J. Méhkerék: Patka - Kocsis, Burai, Ancsin, Cziczeri, Gugolya, Séllei, Oláh, Tapasztó, Bíró R., Csotye (Bíró K., Rúzsa). Edző: Patka György. Szarvas: Ba­latoni - Kovács (Rohony), Sech- na, Kiss M„ Kriska, Somogyi (Kugyela), Bogdán, Darida P., Bencze, Klimaj, Gulyás. Edző: So­mogyi János. A bajnokság első hazai mérkőzésén a hazai csapat mindvégig közelebb állt a győze­lemhez, amit a játékvezetők nem­igen akartak. Ámúgy a közönség jó iramú, küzdelmes mérkőzést láthatott. G.: Tapasztó a 31., Bíró R. az 52., ill. Bogdán a 25. és a 90. percben. Jó: Tapasztó, Oláh, Gugolya, Cziczeri, ill. Bogdán, Kiss M„ Darida P., Gulyás. (Ár- gyelán Mihály) Maqyarbánhegyes—Szeghalom 2-1 (0-1) Magyarbánhegyes, 300 néző. V.: Bodó. Magyarbánhegyes: Jambrik - Tóth, Szlanyinka (Evanics), Marócsik, Tolnai, Kubik (László), Ekker, Zsibrita, Kiss, Málik, Turcsek. Edző: Tur- csek Zoltán. Szeghalom: Komá­romi - Zsigovics, Kovács (Zsom­bok), Simon, Barna, Patai, Mező, Vámos, Bemáth, Nagy (Vígh), Bi­hari. Edző: Pálinkás Mihály. Küz­delmes, helyenként kemény mér­kőzésen két ellentétes félidőt lát­hattak a nézők. A hazaiak a hajrá­ban biztosították be győzelmü­ket. G.: Tóth a 80. és (11-esből) a 91., ill. Vámos a 35. percben. Jó: Tolnai, Kiss, Turcsek, ill. Komá­romi, Zsigovics, Vámos. (Fejes Mihály) Medgyesegyháza—Körösladány 0-3 (0-1) Medgyesegyháza, 300 néző. V.: Nagy II. Medgyesegyháza: Homik — Kuzma, László, Fejes (Gyovai), Pintér, Zsurzsucz Zs., Petruzsán, Mocsári L. (Szabó A.), Kanál, Vágási, Gubcsó. Edző: Ogrincs Pál. Körösladány: Kiss — Nagy, Szabó, Tóth, Talpalló (Hor­váth L), Horváth T. (Kovács), Szántó, Keresztesi, Darócz, Ombodi, Danó. Edző: Borgula Já­nos. A látottak nem tükrözték hí­ven az eredményt. A hazaiak öt kapufát lőttek és a szerencsével hadilábon álltak. G.: Darócz a 20., Ombodi (11-esből) a 69., Szántó a 85. percben. Jó: Zsurzsucz Zs., Kanál, Vágási, ill. Kiss, Szabó, Ke­resztesi, Darócz, Ombodi. (Uhrin Pál) Újkígyós—Sarkad 0—1 (0—1) Újkígyós, 300 néző. V.: Hege­dűs A. Újkígyós: Héjjas — Szudák, Uhrin, Ancsin, Fabulya, Karlovszki, Palyik, Silló, Borbély (Burkus), Dobróczki, Szilágyi (Bérezi). Edző: Ecker József. Sar­kad: Szőke - Mázán (Jakab), Alb, Vass, Schneider, Klembucz (Bálint), Deák, Nagy, Karakas, Matus, Balogh (Tóth). Edző: Moós János. A nyolcadik percben gyermeteg védelmi hibából Nagy szemfüles gólt lőtt. Ezután végig­támadták a vendéglátók a mérkő­zést, de a bravúrt bravúrra hal­mozó Szőke kapuját nem tudták bevenni. Jó: Héjjas, Ancsin, Fabulya, Szilágyi, ill. Szőke (a mezőny legjobbja), Vass, Nagy. (E.J.) Ifjúságiak: Mezőhegyes-Orosházi MTK 5—2, Gyomaendrőd FC-Tótkom- lós 1-0 , Füzesgyarmat-Mezőberényi FC 3-3, Vésztő-Battonya 6-0, Méhke­rék-Szarvasi FC 1-11, Magyarbánhe- gyes-Szeghalom 0-5, Medgyesegyhá- za-Körösladány 1-1, Újkígyós-Sar­kad 1-5. A Békés megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokságban következik. Augusztus 18., szombat: Orosházi MTK-Füzesgyarmat, 17.00. Battonya- Mezőhegyes, 17.00. Körösladány-Gyo- maendrőd FC, 17.00. Szeghalom—Med­gyesegyháza, 17.00. Szarvasi FC—Ma­gyarbánhegyes, 17.00. Augusztus 19., vasárnap: Sarkad-Vésztő, 17.00. Tót­komlós-Újkígyós, 17.00. Mezóberény FC-Méhkerék, 17.00. Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában következik. Augusztus 18., szombat: Gyomaend­rődi VSE—Békési FC, 17.00. Örkényi SE-Kondorosi TE, 17.00. Augusztus 19.. vasárnap: Kalocsai FC-Izsáki SSE, 17.00. Csongrádi FC-Rákóczifalva VLCSE, 17.00. Algyői SK-Jamina SE, 17.00. Kiskőrösi FC-Szentesi TE, 17.00. Szabadnapos: Hódmezővásárhelyi FC. Az NB Il-es labdarúgó-bajnokság Ke­leti csoportjában következik. Augusz­tus 18., szombat: Baktalórántházi SE- Nyírbátori SE, 17.00. Bőcsi KSC-Deme- cseri FC, 17.00. Kazincbarcikai FC—Kar­cagi SE, 17.00. Augusztus 19., vasár­nap: Gyulai Termál FC-Tiszaújvárosi FC, 17.00. Makói FC-Jászberényi Va­sas, 17.00. KSE Mátészalka-Orosháza FC, 17.00. Szabadnapos: FC Szeged. ■ BanKWustria Creditanstalt Beléti kamatok magánszemélyek részére 3 havi lekötött betét 9,00 - 9,25% (EBKM: 9,13-9,38%) összeghatártól függően 6 havi lekötött betét 9,00% (EBKM: 9,13%) Fentiek nem tekinthetőek ajánlattételnek. Minimum leköthető betétösszeg 250 000 Ft. A leírtak a Bank jelenleg érvényes kamatait tartalmazzák, amelyek a következő hirdet­mény megjelenéséig érvényesek. A betéti szerződés részletes leírását a Bank üzlet- szabályzata tartalmazza, amely iránt a lenti számon, illetve a fiókunkban érdeklődhet. A HypoVereinsbank Hungária Rt. és a Bank Austria Creditanstalt Hungary Rt. egyesülése folyamatban van. Békéscsaba, Kossuth-L. tér 2/a Tel.: 06/66-446-346 Ellentétes félidők után Nyírbátor-Gyulai Termál FC 2-0 (2-0) Kicsúszott a kezükből Orosháza FC-Bőcsi KSC 2-2 (2-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Nyírbátor, 400 néző. V.: Kormos (Vigh, Darnai). Nyírbátor: Tóth Sz. — Szegedi, Lengyel, Kiss G„ Czerula — Cselovszki, Csapos, Szabó Zs., Lőrincz — Tóth A„ Szarka. Edző: Németh Károly. Gyula: Steigerwald — Kiss L. — Bócsik, Tamási — Papp Cs., Resetár, Fehérvári, Kulcsár, Czifrák, Kovács P. — Boruzs. Edző: Himer István. Csere: Papp Cs. helyett Ekker, Resetár h. Gajdács (mindkettő a szünetben), Kulcsár h. Csúz a 62., Szegedi h. Balázscsik a 63., Lengyel h. Széplaki a 73., Lőrincz h. Gubacsi a 80. percben. Sárga lap: Szabó Zs. (buktatásért) a 28., Lőrincz (fellökte resetárt) a 43., Ekker (lerántásért) a 60. percben. Szögletarány: 3:16 (2:9). Nyírbátor 22. perc: Lőrincz a jobb összekötő helyé­ről a hosszú, felső sarokba vágta, 1—0. 40. perc: Tóth A. lerázta védőjét és ka­pásból, 7 méterről a hálóba vágta a pety- tyest, 2—0. 90. perc: Ekker szabálytalankodott Tóth Attilával szemben, megkapta második sár­ga lapját, így a kiállítás sorsára jutott. Az első félidőben a vendégek tompán játszottak, bár a mezőnyben jól adogattak, a kapura kevés veszélyt jelentettek, annak ellenére, hogy kilenc szögletet rúgtak. A hazaiak jól kihasználták adódó lehetősé­geiket, hiszen három helyzetből két gólt szereztek. Fordulás után a cseréket köve­tően felgyorsult a vendégek játéka, több­nyire a nyírbátori térfélen pattogott a lab­da, de két kapután kívül nem tudtak több gólszerzési lehetőséget teremteni a fürdő­városiak, így vereséget szenvedtek. Jó: Cselovszki, Csapos, Szabó Zs., Tóth A„ ill. Kiss L„ Czifrák. Németh Károly: - Az első félidőben úgy alakult a mérkőzés, ahogy eltervez­tük. Szünet után nagyon ránk jött az ellen­fél, szerencse is kellett a győzelemhez. Himer István: — Az első félidőben tompán játszottunk, a második játékrészben meg­emberelte magát a csapat, de a helyzetki­használást mutatja az eredmény, amely akár fordított is lehetett volna. k. l. NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Orosháza, 1000 néző. V.: Kalmár (Koszó, Rischák). Orosháza: Such - Molnár R„ Varga, Petru — Szeverényi, Lévai, Brlázs, Dobi — Negrau, Belvon, Majchrovics. Edző: Pásztor József. Bőcs: Pallai — Farkas J„ Molnár Zs., Simkó, Farkas A. — Szaniszló, Lehoczki, Dobos — Paczhinger, Lója, Salló. Játékos edző: Kulcsár Sándor. Csere: Dobi helyett Ferenczi a 17., Paczhinger h, Sípos a 46., Majchrovics h. Hadár a 60., Lehoczki h. Kulcsár a 63., Negrau h. Antal a 71., Lója h. Pothurszky a 77. percben. Sárga lap: Szeverényi a 36., Farkas A. a 4L, Ló­ja a 42., Negrau a 44., Petru a 63. percben. Szögletarány: 9:7 (6:3). Orosháza 7. perc: Dobi középre adott labdáját a berobannó Negrau öt méterről a kapu kö­zepébe lőtte, 1—0. 40. perc: Belvon a védők közül jó ütemben kilépő Szeverényi elé tálalt, aki nyolc méterről lőtt a kapu bal alsó sarká­ba, 2-0. 60. perc: Farkas J. szabadrúgását a ki­emelkedő Farkas A. közelről a hálóba fe­jelte, 2—1. 80. perc: egy bal oldali szögletből Far­kas A. vágta a kapuba a labdát, 2—2. A hazaiak hamar jelentős előnyre tettek szert, a azt követően is az Orosháza irányí­totta a játékot, bár az igen jó benyomást keltő vendégek ellentámadásai is rendre gólveszélyt jelentettek. A második játék­részre nagyon feljavult az eddig is igen jói játszó vendégcsapat, szinte végig irányítot­ta a játékot és két pontrúgás után szerzett góllal megérdemelten szerezték meg az egyik pontot. Jó: Such, Belvon, Negrau, ill. Dobos, Farkas A. Pásztor József: — Az a csapat, amelyik 2-0-ás hazai vezetést nem tud megőrizni, nem érdemel győzelmet. Kulcsár Sándor: - Úgy érzem, hogy az első félidőben két gól előnyt adtunk a hazaiaknak, a második félidei játékunkkal azonban rászolgáltunk a döntetlenre. aun ferenc FTC—Videoton 4—0 (0—0) Üllői út, 7200 néző. V.: Bukovics. Gól: Hrutka (50.), Jancula (60.), Szűcs (11-esből, 66.), Gera (71.). Vasas—Sopron 0—2 (0—2)