Békés Megyei Hírlap, 2001. augusztus (56. évfolyam, 178-203. szám)

2001-08-21 / 194. szám

SPORT 2001. AUGUSZTUS 21., KEDD — 11. OLDAL fcRÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Már csak a Battonya százszázalékos Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Battonyai TK—Mezőhegyes 7—2 (3—0) Battonya, 400 néző. V.: Dajka. Battonya: István (Kiss) - Lovász (Zima), Roczkó, Kovács Zs„ Kovács R. - Putnoki, Árgyelán, Podina, Géczi (Fekete) - Turbucz, Zsóri. Edző: Mákos Árpád. Mezőhegyes: Szilva - Szabó, Molnár, Roszkos, Paksi - Csordás, Zsoldi (Szatmári G.), Farkas (Tatár), Zsigovics — Kolozsi, Gróf. Edző: Bíró Géza. 15. perc: Árgyelán keresztlabdáját Kovács Zs. tíz méterről fejelte a kapuba, 1-0. 20. perc: Podina remek beadása után Putnoki fejelte a bal alsó sa­rokba a labdát, 2-0. 30. perc: Lovász labdáját Putnoki közelről a hálóba lőtte, 3—0. 58. perc: Lovász futott el a bal oldalon, beadására Géczi jókor ér­kezett, és a kapust megelőzve, a háló közepébe gurított, 4—0. 68. perc: Gróf futotta le a hazai védelmet, és a kifutó portás mellett a kapuba gurított, 4—1. 75. perc: Egy lepattanó labdát Kolozsi 16 méterről vágta a hazai ka­pu jobb alsó sarkába, 4—2. 80. perc: Podina egy szóló végén tíz méterről talált a kapuba, 5—2. 85. perc: Kovács Zs. beadását Turbucz levette, és öt méterről a ka­puba emelt, 6—2. 87. perc: Putnoki cselezte ki az egész vendégvédelmet, önzetlenül Géczihez játszott, akinek nem okozott gondot a kapuba lőni a pety- tyest, 7-2. A nagy meleg ellenére nagy iramban kezdett a hazai csapat, és már az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát. Fölényére jellemző, hogy a vendégcsapat legjobbja a hét kapott gól ellenére Szilva kapus volt. A levonuló hazai csapatot vastapssal jutalmazták a hazai szurko­lók. Jó: Kovács Zs., Putnoki, Podina, Géczi, Turbucz, ill. Szilva. (Luk­ács István) OMTK-Rákóczi—Füzesgyarmat 5-2 (3-1) Orosháza, 200 néző. V.: Gyekicz- ki. Rákóczi: Tóth - Zalai, Kádi, Csi­szár, Sebők (Skorka), Lovas, Szűr­szabó, Baranyai, Dobi (Kruzslicz), Striffel, Kenyeres (Sin). Edző: Pólyák László. Füzesgyarmat: Köleséri - Hajdú (Kovács), Lakatos, Novák, Kö­vér, Bere, Kiripóczki, Várkonyi, Kin­cses, Boros, Szabó. Edző: Bánfi Atti­la. A hazaiak sok helyzetet alakítot­tak ki, ebből ötöt értékesítettek. G.: Dobi a 8„ Striffel a 17., Kenyeres a 38., Szűrszabó az 50., Sin az 52., ill. Novák a 36, Boros a 75. percben. Jó: Csiszár, Szűrszabó, Baranyai, Dobi, ill. Köleséri. (Pólyák László) Szeghalom—Medgyesegyháza 5-4 (3-2) Szeghalom, 250 néző. V.: Rácz A. Szeghalom: Komáromi - Zsom- bok K., Kovács, Simon, Barna (Tóth), Patai, Nagy, Vámos, Ber­Mesterlövészek A Békés megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokság góllövőlistájának él­mezőnye. 3 gólos: Darócz (Körösla- dány), Tolnai (Magyarbánhegyes), Vá­mos (Szeghalom), Géczi (Battonya). 2 gólos: Toldi, Mátyus (Gyomaendrődi FC), Gubcsó, Szabó (Medgyesegyhá­za), Bemáth (Szeghalom), Bogdán (Szarvas), Kolozsi, Gróf (Mezőhegyes), Kenyeres (OMTK-Rákóczi), Turbucz, Podina, Putnoki (Battonya), Bíró R. (Méhkerék). náth, Schultz (Mező), Bihari. Edző: Pálinkás Mihály. Medgyesegyháza: Homik — Kuzma, László, Fejes, Pin­tér, Zsurzsucz, Mocsári, Szabó, Ka­nál, Vágási, Gubcsó. Edző: Ogrincs Pál. Korrekt játékvezetés mellett, gólokban gazdag mérkőzésen az el­ső félidőben a hazaiak, a második­ban a vendégek irányították a játé­kot. A jobb helyzetkihasználás ré­vén a hazaiak megérdemelten nyer­tek. Kiállítva: Patai (utolsó ember­ként szabálytalankodott) a 46., ill. Fejes (reklamálásért) a 80. percben. G.: Bernáth a 8„ a 82., Nagy K. a 30., Vámos a 20., az 52., ill. Gubcsó a 10., a 88., Szabó a 44., a 65. perc­ben. Jó: Komáromi, Vámos, Ber­náth, Nagy K., ill. Zsurzsucz, Kanál, Vágási. (Zs. J.) Körösladány—Gyomaendrőd FC 2-2 (1-0) Körösladány, 250 néző. V.: Klem- bucz. Körösladány: Kiss - Nagy Cs„ Szabó, Tóth (Nánási), Talpalló, Horváth T., Szántó L., Keresztesi, Darócz, Ombodi, Danó. Edző: Borgula János. Gyomaendrőd: Sza­bó — Vatai, Béla, Furka, Mátyus, Séllei (Nagy II. L.), Forgács, Orovecz (Tanács), Toldi, Zsombok, Hunya. Edző: Durucskó Péter. A rekkenő hőségben lezajlott mérkő­zésen egyik csapat sem tudta meg­mutatni igazi tudását. G.: Darócz a 22., az 56., ill. Mátyus az 58., Toldi (11-esből) a 85. percben. Jó: Kiss, Nagy Cs„ Darócz, Danó, ill. Furka, Mátyus, Zsom­bok. (Ponta Sándor) Szarvasi FC—Maqyar- bánhegyes 2—2 (2—1) Szarvas, 200 néző. V.: Majoros. Szarvas: Balato­ni — Kovács, Sechna, Kiss, Kriska, Somogyi (Kugyela Zs.), Darida P., Bencze, Bogdán, Klimaj (Kugyela B.), Gulyás. Edző: Somogyi János. Magyarbánhegyes: Jambrik — Tóth (Szla- nyinka), Marócsik, Pilán, Zsibrita, Litauszki (Lász­ló), Tolnai, Kubik, Tur- „.jS (Evanics), Málik. Edző: Turcsek Zoltán. A hazai csapat nem boldogult a jól tömörülő vendégvé­delemmel, végül is reális eredmény született. A 11. percben Tolnai bün­tetőjét Balatoni kiütötte. Kiállítva: Evanics (két sárga lap után) a 62. percben. G.: Klimaj a 6., Bencze a 32., ill. Tolnai a 34., Kubik az 54. percben. Jó: Kiss, Gulyás, ill. Pilán, Tolnai. (Kepenyes György) Tótkomlósi TC—Újkígyós 3—0 (2-0) Tótkomlós, 400 néző. V.: ifj. Tóth S. Tótkomlós: Szabó — Trabak, Bányik, Pásztor L. (Giliczó), Lo­vász, Pásztor T„ Pardi (Fülöp), Papp (Kaliska), Godár, Lövei, Dió­szegi. Edző: Kvasznovszky József. Újkígyós: Héjas — Szudák, Uhrin, Ancsin, Fabulya, Borbély (Burkus), Palyik, Silló, Karlovszki, Dobróczki (Juhász), Mladonyiczki (Bérezi). Edző: Ecker József. A nagy meleg­ben végig küzdelmes mérkőzésen a kapura veszélyesebb hazaiak meg­érdemelten nyertek a lelkesen ját­szó kígyósiak ellen. G.: Lovász a 18., Lövei a 43., Fülöp a 88. perc­ben. Jó: Trabak, Lovász, Pásztor T., Lövei, ill. Fabulya, Héjas. (Tóth B. István) Sarkad—Vésztő 1—1 (1—1) Sarkad, 350 néző. V.: Suck. Sar­kad: Szőke - Mázán, Alb, Vass, Schneider, Klembucz (Jakab), Deák Sz., Nagy, Karakas, Matus, Balogh (Tóth, Ungor). Edző: Moós János. Vésztő: Nagy - Komáromi, Rábai M., Jámbor I., Pardi, Rácz (Tarsoly), Turbucz, Pap (Jámbor B.), Tóth, Molnár, Czinanó B. Edző: Királyvári Károly. A tartalékosán kiálló vendé­gek megérdemelten szereztek egy pontot, bár ehhez némi játékvezetői segédlet is kellett. G.: Deák Sz. a 43., ill. Molnár (U-esből) a 13. perc­ben. Jó: Vass, Schneider, Deák Sz., Nagy, Komáromi, Tóth, Molnár. (Kiss Gábor) Mezőberény—Méhkerék 1—1 (0-1) Mezőberény, 100 néző. V.: Vis- nyei. Mezőberény: Kohut - Zolnai, Bereczki, Kreisz, Bartyik (Bokor), Maléth (Pojendán), Wagner, Pán- tya, Benyovszki (Várhalmi), Somvá­ri Z., Somvári M. Edző: Vrbovszki János. Méhkerék: Ifj. Patka — Beré- nyi, Burai, Rúzsa, Kocsis, Gugolya, Tapasztó, Cziczeri, Csotye (Hajdú), Bíró, Oláh (Ancsin). Edző: Patka György. Egyenrangú felek mérkőzé­sén igazságos eredmény született. G.: Kreisz a 83., ill. Bíró a 2. perc­ben. Jó: Kohut, Wagner, ill. Burai, Kocsis, Cziczeri. (Tímár Zoltán) Ifjúságiak: Battonya-Mezőhegyes 4-1, OMTK-Rákóczi-Füzesgyarmat 0- 3, Szeghalom-Medgyesegyháza 6-0, Körösladány-Gyomaendrőd 0-2, Szarvas-Magyarbánhegyes 8-0, Tót­komlós-Újkígyós 6-1, Sarkad-Vésztő 1-1, Mezőberény-Méhkerék 4-0. A megye I. osztály állása 1. Battonya 2 10­3 6 2. Körösladány 1 1 5­2 4 3. M.bánhegyes 1 1 4­3 4 Gyomaendrőd 1 1 4­3 4 5. Sarkad 1 1 2­1 4 6. Tótkomlós 1­1 4­2 3 7. OMTK-R. 1­1 6­5 3 8. Szeghalom 1­1 6­6 3 9. Füzesgyarmat 1­1 3­5 3 10. Mezőhegyes 1­1 5­8 3 11. Szarvas­2­4­4 2 12. Méhkerék­2­3­3 2 13. Mezőberény 1 1 1­2 1 14. Vésztő­1 1 2­4 1 15. M.esegyháza 2 4­8­16. Újkígyós 2 0­4­Következik. Augusztus 25., szombat: Mezőhegyes-Sarkad, 1700. Vésztő- Tótkomlós, 1700. Gyomaendrőd FC- Szeghalom, 1700. Orosházi MTK-Bat- tonya, 1700. Augusztus 26., vasárnap: Újkígyós-Körösladány, 1700. Med- gyesegyháza-Szarvasi FC, 1700. Ma- gyarbánhegyes-Mezőberény FC, 1700. Méhkerék-Füzesgyarmat, 1700. ■ Ha nehezen is, végül csak sikerült időpontot találni az ápri­lisban elmaradt nyitófordulónak az országos salakmotoros bajnokságban. Jó, hogy így van, hiszen nyilvánvaló, több versennyel reálisabb sorrend alakul ki a végén! A vasárnapi viadal ritkán látott kiegyenlített, így aztán izgalmas csatát hozott és Nagy éppen a legfontosabb, a döntő négy kört nyerte meggyőző fölénnyel. Gyula A nagy melegben kiváló pálya és mintegy nyolcszáz szurkoló várta a tizenhárom főszereplőt. Az előző hónapok szokásos névsorából hi­ányzott Hell Csaba (Gyepes Te­am), bordatörés miatt, ugyanakkor új fiúkkal is találkoztunk, egy oszt­rák és egy dél-afrikai vaspapucsos- sal, akik korántsem „töltelék” sze­repet játszottak. Az alapfutamok során döntőnek is beillett volna a negyedik, ahol Nagy Róbert és Ti­hanyi Sándor vívott éles küzdel­met, utána viszont Stefáni „körbejárta” Nagyot, és ekkor még nem lehetett tudni, Stefáni korábbi kizárása mit jelent később? Min­denesetre Stefáni később újra meg­csinálta ugyanezt a kissé nehézke­sebbnek tűnő bajnok Nagy Róbert- tel szemben. A forduló kérdése persze az volt, hogy a sorra három pontokat szerző Magosi beéri-e Nagyot az összesítésben. Végül is azok kerültek a fináléba, akik a leg­jobb formát mutatták, talán Golenya és Tihanyi maradt ki a sorból némi meglepetésre. A dön­tőre Szilágyi Sándor klubelnök az­zal küldte Nagyot a pályára, hogy „hegyelj le, és egyenes motorral gyere ki!” - ezt a kívülállók ugyan nemigen értették, de a jelek szerint jól bevált, hiszen a bajnok rajt-cél győzelmet aratott, és igen maga­biztos volt végig. Az ünnepi körí­tést a depóban kapható töltött ká­poszta jelentette... Eredmények: 1. Nagy Róbert (Gyu­lai Speedway Klub) 17, 2. Magosi (Haj­dú Volán) 14,3. Stefáni (Nagykálló) 12, 4. Szatmári 10, 5. Tihanyi (mindkettő Simon & Wolf) 9, 6. Szegvári (Hajdú Volán), 7 ponttal. A bajnokság állása: 1. Nagy Róbert 62, 2. Magosi 57, 3-4. Szatmári, Stefáni 36-36, 5. Golenya (Simon & Wolf) 32, 6. Szegvári 28 ponttal. FÁBIÁN Balról: Stefáni Attila, Nagy Róbert, Tihanyi Sándor. A végső győzelmet Nagy szerezte meg _____________cmfotói^ehoczky péter Jó l rajtolt a Békésszentandrás Megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság Nagyszénás—Csorvás 4—2 (1—1) Nagyszénás, 200 néző. V.: Fejes J. Nagyszénás: Jakab - Boér, Pusztai, Bencsik, Boros - Frák, Horváth Z„ Szabó (Deák), Faragó (Paluska) - Horváth Zs. (Uhlár), Torda. Edző: Füredi János. Csorvás: Farkas - Krámli, Sitkéi, Répás, Ivanics - Ladnyik, Benyovszki, Komár (Csicsely), Orvos - Kiss (Zsiga), Zsombo­ri (Eke). Edző: Gimesi András, Kiss János. 14. perc: Kiss beadását Zsombori gurította a kapu bal sarkába, 0—1. 25. perc: Bencsik bal oldali beadásából Szabó jó ütemben a hálóba fejelte a já­tékszert, 1—1. 41. perc: Benyovszki a játékvezető megsértéséért piros lapot kapott. 50. perc: Faragó beadása után Torda három méterről fejelte a labdát a kapu kö­zepébe, 2—1. 61. perc: A Bencsik lerántásáért megítélt 11-est Horváth Zs. értékesítette, 3—1. 76. perc: Kiss beadásából Ivanics gurított a kapuba, 3—2. 89. perc: Bencsik lépett ki a védők között, és hét méterről lőtte ki a kapu bal sarkát, 4—2. 90. perc: Csicsely a játékvezető megsértéséért piros lapot kapott, így mehetett zuhanyozni. A második félidei játék alapján a hazai csikócsapat ha sok hibával is játszott, de biztosan nyerte a mérkőzést a fegyelmezetlenségek miatt megfogyatkozott vendé­gekkel szemben. Jó: Bencsik, Boros, Rácz, ill. Farkas, Sitkéi, Kiss, Zsombori. (Benkő László) Doboz—Békéssámson 4—0 (2-0) Doboz, 150 néző. V.: Vozár. G.: Bar- csay 2 (egyet 11-esből), Békési, Lipták. Jó: Lipták, Barcsay, Berger, ill. Rancz, Fodor, Krajcsovics, Fekete. (T. J.) Kunágota—Sarkadkeresztúr 1-3 (1-0) Kunágota, 200 néző. V.: Viczián. G.: Jeszenszki, ill. Petruzsán (11-esből), Számfira, Guti. Jó: Jeszenszki, Multyán L„ Pócsik, ill. Sajcz, Fábián, Számfira. (Sz. J.) Mezőkovácsháza—Gyulai Köröstáj 3—2 (1—2) Mezőkovácsháza, 200 néző. V.: Hal­ma. G.: Balázs 3, ill. Mihucz, Gyimesi. Jó: Balázs, Dumitriu, Józsa, Varga, ill. Mihucz, Vincze, Démusz. (Sz. L.) Szabadkígyós—Gádoros 4—1 (1-0) Szabadkígyós, 180 néző. V.: Brusz- nyiczki. Kiállítva: Ivanics (Gádoros, szabálytalankodásért). G.: Tóth A. 2, Hajdú, Lipták, ill. Szkalonai. Jó: Sódar, Bozó Z., Tóth A., Majoros, ill. Brachna. (T. L.) Elek—Békésszentandrás 1—4 (1-1) Elek, 120 néző. V.: Hajdú. Kiállítva: Kovács (Elek, reklamálásért) G.: Kama­rás, ill. Lakatos (öngól), Kovács, Dankó, Farkas. Jó: Kamarás, ill. Kovács (a mezőny legjobbja), Moldván, Dankó. (H. M.) Kaszaper—Kétegyháza 3—1 (2-0) Kaszaper, 250 néző. V.: Simon. G.: Deák 2 (mindkettőt 11-esből), Forgó Z., ill. Bíró. Jó: Forgó Sz„ Székely, Kőszegi J„ ill. Botás, Grósz, Bíró. (F. I.) Kamut—Dévaványa 2—3 (1-0) Kamut, 250 néző. V.: Zsurka G.: Fe­jes, Szűcs (11-esből), ill. Salánki 2, Sza­kács. Jó: Szűcs, ill. Salánki. Gál. (Sz. J.) Ifjúságiak: Nagyszénás-Csorvás 7- 2, Doboz—Békéssámson 6-0, Kunágo- ta-Sarkadkeresztúr 2-1, Mezőkovács- háza-Gyulai Köröstáj 7-2, Szabadkí­gyós-Gádoros 2-0, Elek-Békésszent- andrás 2-5, Kaszaper-Kétegyháza 5- 2, Kamut-Dévaványa 0—5. A megye II. osztály állása 1. B.szentandrás 2 • ­7- 2 6 2. S.keresztúr 2 ■ • ­6- 1 6 3. Szabadkígyós 2 • ­5- 1 6 4. Kaszaper 2 • ­4- 1 6 5. Dévaványa 2 ■ • ­5- 3 6 6. Nagyszénás 1 1 5- 4 3 7. Doboz 1 1 4- 3 3 8. Kunágota 1 1 4- 4 3 Gádoros 1 1 4- 4 3 10. M.kovácsháza 1 1 4- 5 3 11. Elek 1 1 2- 4 3 12. Gyulai Köröstáj ­■ 2 3- 6­13. Csorvás ■ 2 2- 5­14. Kétegyháza- ■ ■ 2 1- 4­15. Kamut- ■ ■ 2 2- 6 16. Békéssámson ■ 2 0- 5 A Békés megyei II. osztályú labdarú­gó-bajnokságban következik. Au­gusztus 25., szombat: Gyula Köröstáj MSE-Elek, 17.00. Békésszentandrás- Nagyszénás, 17.00. Csorvás SK-Ka- mut, 17.00. Dévaványa-Szabadkígyós, 17.00. Gádoros—Kaszaper, 1700. Kuná- gota-Mezőkovácsháza, 17.00. Augusz­tus 26., vasárnap: Kétegyháza-Doboz, 1700. Békéssámson-Sarkadkeresztúr, 17.00. ■ A Békés nyerte a megyei NB III-as labdarúgó rangadót Labdarúgó NB Gyomaendrődi VSE—Békési FC 1-4 (0-1) Gyomaendrőd, 200 néző. V.: Gera. Gyomaendrőd: Hanyecz J. - Tímár, Hidvégi (Mester), Dinya, Bélteki - Kondacs (Farkasinszki), Feuerwerker, Sólyom, Tóth (Bakos Z.) — Kovács, Ilyés. Edző: Plástyik János. Békés: Sándor Cs. - Nagy Z„ Marik, Semjéni, Czipó P. — Sándor M„ Kasik, Litauszki (Szabó), Faze­kas — Kané, Belicza. Edző: Fodor Sándor. 43. perc: Kasik szögletét Kané fe­jelte a hálóba, 0—1. 60. perc: Bélteki felrúgta Kasikot a 16-oson belül. A büntetőt Fazekas lőtte a hálóba, 0—2. 70. perc: Semjéni egyéni játék után a hálóba lőtt, 0—3. 75. perc: Tímár 20 méterről, ele­mi erővel lőtt a hálóba, 1—3. 84. perc: Egy eladott labdát Kasik vezetett kapura, először I, Alföld csoport ________ Han yecz kapusba lőtt, majd a kipat­tanó labdát biztosan helyezte a há­lóba, 1—4. Végig a vendégcsapat irányította a játékot, a Gyomaendrődi VSE ezen a napon nem találta önmagát, játé­kosai nem értették meg egymást,. Jó: Sólyom, Tímár, ill. Semjéni, Fa­zekas, Kasik. (Feuerwerker Béla) Örkény—Kondoros 2—0 (1—0) Örkény, 500 néző. V.: Csöngető. Örkény: Glonczi — Kucsák, Batta, Ko­vács, Danyis — Farkas, Guttmann (Puskás), Czigler, Collins - Wrábel (Tusa), Katona (Ozsváth). Játékos edző: Ozsváth Ferenc. Kondoros: Adamik — Dián, Varga T„ Sárosi, Gombár — Varga J. (Tmyik), Jánosi, Benczúr (Kiszely), Osan - Janis, Pusztai (Kollár). Edző: Halász Ferenc. 28. perc: Farkas megugrott, és 14 méterről kilőtte a hosszú, bal alsó sarkot, 1—0. 72. perc: Collins szép egyéni ala­kítás végén 16 méterről kilőtte a bal alsó sarkot, 2—0. 74. perc: Dián egy hátulról való becsúszás után eltalálta az ellenfél lábát, a játékvezető ezt piros lappal jutalmazta. Sajnálatos módon a kondorosi csapat két gólt szerzett, de a játékve­zető egyiket sem adta meg. Ennek egyenes következménye volt a vere­ség. Jó: Farkas, Collins, Czigler, ill. Benczúr, Gombár. (Kurucz Gyula) Algyő—Jamina SE 3-1 (2-0) Algyő, 150 néző. V.: Varga T. Algyő: Halász — Krisztin B. (Kiszner), Kazán, Angeli, Krajczár (Krisztin T.) — Brinszky, Koncz, Kothencz, Pálinkó - Ádelhardt (Podonyi), Varga R. Edző: Takács Zoltán. Jamina: Kovács A. — Hajdú, Pusztai, Iványi (Pozsár), Botyánszki - Sajben (Mochnács), Nagy M., Kurilla, Oláh — Cseke, Horváth (Pájer). Edző: Zsíros György. 13. perc: Brinszky 22 méteres szabadrúgása után a labda elemi erővel vágódott a jobb felső sarokba, 1-0. 21. perc: Brinszky jobb oldali be­adását Ádelhardt három lépésről helyezte a kapuba a pettyest, 2—0. 85. perc: Rossz kapuskirúgást követően Pálinkó 15 méterről a te­hetetlen kapus mellett a hálóba lőtte a labdát, 3—0. 87 perc: Pájer beadásába Angeli kézzel ütött bele. A büntetőt Oláh értékesítette, 3—1. Az első félidőben végig kiegyenlí­tett játék folyt a pályán, a kapuk ritkán kerültek veszélybe. Egy jól eltalált sza­badrúgásgóllal vezetést szereztek a hazaiak, majd növelték az előnyt. A második félidő első 15 percében a já­tékvezető „belenyúlt” a mérkőzésbe, ezután enyhe mezőnyfölényben ját­szottak a hazaiak. Összességében az ellenfél hibáit jobban kihasználó csa­pat győzött. Jó: Krajczár, Brinszky, Pálinkó, Kothencz, ill. Nagy M., Kurilla. (Sz. A.) További eredmények: Kalocsa-Izsák 5-1, Csongrád-Rákóczifalva 1—5, Kiskörös-Szentes 2-1. Szabadnapos: Hódmezővásárhely. Az NB III Alföld csoport állása 1. Rákóczifalva 2 ­- 7- 2 6 2. Algyő 2 ­5- 2 6 3. Örkény 1 1 3- 1 4 4. Kiskőrös 1 1- 4- 3 4 5. Hmv.hely 1 ­- 5- 0 3 6. Kalocsa 1 ­1 6- 3 3 7. Békés 1 ­1 5- 3 3 8. Szentes 1 ­1 3- 2 3 9. Kondoros- 1 1 2- 4 1 10. Izsák 1 1 2- 6 1 11. Jamina- ­1 1- 3­12. Gy.endrőd- ­2 1-6­13. Csongrád- ­2 1-10­Az Alföld csoportjában következik. Augusztus 25., szombat: Kondorosi TE—Izsáki SSE, 17.00. Augusztus 26., vasárnap: Hódmezővásárhelyi FC— Algyői SK, 17.00. Jamina SE­Gyomaendrődi VSE, 17.00. Békési FC- Kiskőrösi FC, 17.00. Szentesi TE- Örkényi SE, 17.00. Kalocsai FC- Csongrádi FC, 17.00. Szabadnapos: Rákóczifalva. ■ Kettős győzelem Békéscsaba Előre FC Békéscsaba—Kecske­méti FC 4-2 (2-0). NB I B-s ifjú­sági A korcsoportos labdarúgó­mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Albert. Békéscsaba: Váradi - Popol, Ondrejcsik, Bíró (Bereczki) — Matúz, Somlyai, Szenti (Dányi), Hajdú, Komróczki — Jakab, Ács, Tóth A. (Juhász P.). Edző: Silviu Iorgulescu. Nagy csatában maga­biztosan nyert a hazai együttes. G.: Jakab 3, Ács. Jó: Ondrejcsik, Matúz, Komróczki, Jakab, Ács. Előre FC Békéscsaba—Kecske­méti FC 1-0 (0-0). NB I B-s ifjú­sági B korcsoportos labdarúgó­mérkőzés, Békéscsaba, 50 néző. V. Rácz Zs. Békéscsaba: Schwartz - Pribojszki R. — Stir G„ Sipka — Lengyel (Gyaraki), Rubus, Kaszai, Zsilák — Potocska, Ungor (Sztoj- ka), Tasnádi. Edző: Jakab Péter. Fordulás után feljöttek a vendégek, de egy szerencsés góllal itthon tar­totta a három pontot a hazai csa­pat. G.: Kaszai. Jó: Schwartz, Pribojszki R„ Sipka, Potocska. ■ Nagy-győzelem töltött káposztával