Békés Megyei Hírlap, 2001. június (56. évfolyam, 127-151. szám)

2001-06-11 / 134. szám

12. OLDAL - 2001. JÚNIUS 11., HÉTFŐ SPORT Csabai zsáknak „Fótja” Előre FC Békéscsaba-Fóti SE 2—2 (1—2) NB I B-s labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 400 néző. V.: Saskőy (Ring, Némethy). Békéscsaba: Matkó 6 — Futaki 6, Tóth-Kovács 5, Bujáki 5 — Balog 6, Lapsánszki 3, Bánföldi 6, Udvari 5, Valentényi 5 - Tóth Gy. 6-2=4, Kereszt­úri 7. Edző: Vágó Attila. Fót: Halász 7 - Németh 5-2=3, Nagy T. 6, Vikukel 5 - Hódosi 5, Schwarcz 4, Tordai 6, Lendvai 6, Szűcs 5 — Szabados 6, Füle 4. Edző: Bodonyi Béla. Csere: Valentényi helyett Simon (5) a szünetben, Füle h. László (-) a 62., Lapsánszki h. Szabó S. (-) a 71., Szabados h. Mátyás (-) a 76., Balog h. Okos (- ) a 79., Lendvai h. Vajay (-) a 90. percben. Gólszerző: Keresztúri a 20., Lendvai a 21., Szabados a 37., Tóth Gy. a 48., Sárga lap: Udvari (Vikukel felvágásáért) a 9. Tordai (Lapsánszkit megrúgta) az 54., Tóth-Kovács (Fülét felvágta) az 56., Szűcs (Szabó Sándort elkaszálta) a 80. percben. Kiállítva: Németh, Tóth Gy. az 59. percben. Szögletarány: 8:1 (6:1). Békéscsaba 20. perc: Balog Zsolt jobbról be­passzolt a 16-os előterében álló Keresztúrinak, aki megfordult, és két lépés után 15 méterről, a jobbösszekötő helyéről kilőtte a jobb felső sarkot, 1—0. 21. perc: Tordai jobbról átívelt a túloldalra, ahol Lendvai egy bé­késcsabai védővel birkózott. A fó­ti játékos jött jól ki az ütközetből, kapura emelt, a labda a gólvona­lon túl hullott le a kimozduló Matkó fölött, Szabados már csak beljebb tudta segíteni a labdát, 1-1. 37. perc: Tordai jól ugratta ki a leshatáron Szabadost, aki tíz mé­teres vágta után 13 méterről a ki­mozduló Matkó mellett a kapu közepébe lőtt, 1—2. 39. perc: Balog jobbról beívelt, Keresztúri hat méterről kapura fe­jelt, a labda a felső lécről lepat­tant, Tóth György közelről ismé­telt, de Nagy Tibor a gólvonalról fejjel mentett. 48. perc: Futaki Bánföldihez passzolt a vendégek 16-osának előterében, az utóbbi jól látta meg, hogy Tóth György megira­modik, elé tálalt, és a csatár né­hány lépés után jobbra kiszorított helyzetből is betalált Halász fö­lött a fóti kapuba, 2—2. 59. perc: Németh és Tóth György összeakaszkodott a fóti térfélen, a szögletzászlóhoz kö­zel. Némi rugdosódás, majd ütés­váltás után Saskőy Szabolcs já­tékvezető megállította a mérkő­zést, kiszaladt partjelzőjéhez, akivel röviden konzultált, majd visszatért a tett színhelyére, és mindkét játékost - jogosan - zu­hanyozni küldte. Az első játékrészben jó ne­gyedóráig a meleg volt az uralko­dó, ugyanis nehezen jutott el a két csapat ellenfele kapujáig, kis­sé enerváltan is futballoztak a csapatok. Aztán a második komo­lyabb békéscsabai támadás már góllal végződött, Keresztúri látvá­nyos találata felrázta a gárdát és egyre élénkebb lett a játék. Jó né­hány helyzetet alakított ki mind­két csapat a másik kapuja előtt, amelynek során Lendvai egyenlí­tett, majd az egykori békéscsabai támadó, Szabados Attila megér­demelten fordított is a játék állá­sán. A szünet után még nagyobb iramra kapcsolt a Békéscsaba, és egyre nagyobb nyomás neheze­dett a fóti kapura. Csupán Halá­szon múlt, hogy Tóth György gól­ján kívül nem tudtak többet rúgni a hazaiak. Aztán a finisben egyre jobban elfáradtak a csapatok, mind pontatlanabbá vált a játék, ami köszönhető a kiállításnak és a továbbra is nagy erővel tűző Napnak. Vágó Attila: - Rengeteg ener­giát mozgósítottunk az ész nélkü­li játék miatt, és ez megbosszulta magát. A második félidőben majd felbillent a pálya, de kimaradtak a helyzetek. Bodonyi Béla: - Mindkét csapat nyílt sisakkal tá­madott, a pontosztozkodás igaz­ságos, többet támadtak ugyan a hazaiak, de nekünk is voltak le­hetőségeink. JÁVOR-VERASZTÓ A labdarúgó NB I B Keleti csoport to­vábbi eredményei: BKV Előre-Bőcs 2-1, Csongrád-BVSC 3-3, Monor- Szolnok 2-1, Kecskeméti FC- Nyíregyháza 3-1. Szabadnapos: Csepel. Az NB 1 B állása 1. BKV Előre 11 2 5 33- 19 35 2. Kecskemét 8 9 1 30-20 33 3. Nyíregyháza 9 4 5 31-22 31 4. BVSC 8 4 6 27-22 28 5. Szolnok 7 5 5 32-23 26 6. Csepel 7 4 7 21-27 25 7. Békéscsaba 6 6 6 27-23 24 8. Monor 6 5 8 25-29 23 9. Fót 5 7 6 23-24 22 10. Bőcs 4 5 9 13-25 17 11. Csongrád 1 5 13 15-40 8 12. Kunszentmárton visszalépett, törölve Az NB 1 B-s labdarúgó-bajnokság Ke­leti csoportjában következik. Június 17., vasárnap: Nyíregyháza—Fót, 17.00. Bőcs—Előre FC Békéscsaba, 17.00. Szolnok-BKV Előre, 17.00. BVSC- Monor, 17.00. Kecskemét-Csepel-Auto Trader, 17.00. Szabadnapos: Csongrád. Kiss Tamás ezüstérmes Kecskemét Bács-Kiskun megye székhelyén rendezték meg az idei kötöttfogá­sú országos birkózó bajnokságot. A szombati viadalon a 85 kg-ban ebben az évben szabadfogású magyar bajnoki címet szerzett Kiss Tamás, az Orosházi MTK és a Kecskeméti TE színeiben ver­senyző válogatott sportoló is elin­dult, igaz ezúttal a 97 kg-osok kö­zött. Kiss jól vette az akadályokat az előcsatározások során és a fi­náléba verekedte magát a nálánál több mint tíz kg-mal nehezebb vetélytársak ellen. A döntőben a tavalyi bajnok, Káló Bélával a Fe­rencváros versenyzőjével találko­zott Kiss Tamás és nagy küzde: lemben 3:0-ás vereséget szenve­dett, így ezüstérmes lett, amiért minden dicséretet megérdemel az orosházi fiú. ■ A labdarúgó NB I-ben történt Újpest—Videoton 5—3 (3—0) Megyeri út, 2500 néző. V.: Szabó J. G.: Kunzo (6.), Urbán (24., 29., 86. — 11-esből), Dvéri (55.), ill. Szalai T. (64.), Julinho (69.), Zombori (92.). Sopron—Vasas 1—0 (0—0) Sopron, 3000 néző. V.: Szarka. G.: Szabados (90.). Dunaferr—DVSC 2-1 (2-0) Dunaújváros, 5000 néző. V.: Áb­rahám. G.: Rósa (15.), Tököli (40.), ill. Kerekes (53., U-esből). MTK—Győr 1-2 (0-1) Hungária krt., 1000 néző. V.: Me­gyebíró. G.: Illés (83., 11-esből), ül. Szanyó (19.), Vayer (89.). ZTE—Tatabánya 3—2 (0—0) Zalaegerszeg, 4500 néző. V.: Sza­bó Zs. Kiállítva: Ghéczy (Tatabánya, 49.). G.: Sabo (60., 67.), Waltner (65.), ill. Pekovic (68., 11-esből, 83.). Kispest—Ferencváros 0—0 Bozsik-stadion, 8000 néző. V.: Juhos. Az NB I állása 1. Dunaferr n 2 7 34-33 40 2. Ferencváros 9 8 2 29- 12 39 3. Újpest 9 4 6 36-33 36 4. Vasas 8 6 5 33-27 34 5. Győr 9 5 5 27-25 34 6. Kispest 9 5 5 31-24 33 7. MTK 7 5 7 24- 17 32 8. Videoton •8 2 9 30-28 28 9. Matáv Sopron 6 6 7 20-21 27 10. ZTE 6 7 6 26-26 26 11. Debrecen 5 2 12 28-41 20 12. Tatabánya 1 2 17 18-49 11 A Totó 23. heti eredményei 1. MTK Hungária—Győri ETO ............... .. . .1-2 2 2. Dunaferr—Debreceni VSC .................. ... .2-1 1 3. Matáv Compaq-Sopron—Vasas DH .. ... .1-0 1 4. Atalanta-Udinese ............................... .. . .0-1 2 5. Bari—Internazionale .......................... .. . .1-2 2 6. Bologna—Lecce..................................... ___2-2 X 7. L azio—Fiorentina................................. .. . .3-0 1 8. Milan—Brescia..................................... ___1-1 X 9. N apoli—Roma........................................ ... .2-2 X 10. Parma—Verona..................................... .. . .1-2 2 11. Perugia—Reggina.................................. .. . .1-1 X 12. Vicenza—Juventus............................... ... .0-3 2 13. Venezia—Empoli ................................. Pl usz egy mérkőzés: ___2-2 X 14 . Kispest—Honvéd-Ferencváros ......... .. . .0-0 X Alsóházi rangadót nyert a Jamina Labdarúgó NB III. Alföld csoport Szajol—Békési FC 5—1 (2—0) Szajol, 200 néző. V.: Szoboszlai. Szajol: Móga - Földvári, Babella, Viola, Palla - Sipos (Kálai), Hege­dűs, Tóth, Bontovics — Vasas, Bese. Edző: Szatmári János. Békés: Kollár — Nagy Z., Marik (Nagy L.), Semjéni, Czipó P. — Sándor, Kasik, Kané, Fazekas - Majchrovics (Szűcs), Vadas (Borbola). Edző: Nagy Mihály. 23. perc: Palla jobb oldali szökte- tése után Bese a hálóba vágta a lab­dát, 1-0. 28. perc: Babella lövése lepattant a vendégvédőkről, és Bese hét mé­terről a kapu jobb oldalába lőtte a pettyest, 2-0. 53. perc: Hegedűs a jobb oldalon elfutott, éles beadását Bese értékesí­tette, mesterhármas, 3—0. 63. perc: Vasas cselezgetett a 16- os előtt, majd jó ütemű átadását kö­vetően Tóth a jobb sarokba lőtte a labdát, 4-0. 70. perc: Hegedűs jobb oldali be­adása után Viola öt méterről fejelte a hálóba a játékszert, 5—0. 88. perc: Kané egyéni játék után szépített, 5—1. A győzelmet jobban akaró hazai csapat ilyen arányban is megérde­melten nyert az enervált vendégek ellen. Jó: Bese, Vasas, Tóth, ill. Kane. Jamina SE—Hódmezővásárhely 2-1 (1-1) Békéscsaba, 100 néző. V.: Fülöp. Jamina: Kovács A. — Hajdú, Pusz­tai, Oláh, Lakatos - Sajben (Varga), Cseke, Horváth Z„ Mochnács - Pozsár (Lipták), Friderikusz (Turcsek). Edző: Zsíros György. Hódmezővásárhely: Szabó G. — Martyinka, Kovács G., Szabó L., An­tal (Horváth D.) — Rárósi, Fazekas, Szűcs, Nagy L. (Feleki) — Huszár, Borbás P. (Juhász). Edző: Himer Ist­ván. 2. perc: Pontos passzokkal fel­épített vásárhelyi támadás végén Szűcs gurított a hazai kapu jobb al­só sarkába, 0—1. 35. perc: Pozsár 25 méteres sza­badrúgása a felső léc segítségével vágódott a vendégek kapujába, 1- 1. 60. perc: Oláh bal oldali beadá­sát Cseke egy „esernyővel” vette át Szabó L. mellett, s higgadtan helye­zett a jobb alsó sarokba, 2—1. Hamar vezetést szerzett a vásár­helyi csapat, s ennek következtében az első perctől kezdve lüktető volt a játék, de a kapura veszélyesebbek a hazaiak voltak. A második játék­részben fölényben játszott a Jamina, több gólszerzési lehetősé­get is kidolgoztak, egy kivételtől el­tekintve ezeket nem sikerült kihasz­nálni, így az utolsó tíz percben feljö­vő vendégcsapat nagy nyomás alá helyezte Kovács A. kapuját, de igazi gólszerzési lehetőségük nem volt. Összességében megérdemelt hazai győzelem született a szimpatikus vendégek felett. Jó: Cseke, Moch­nács, Pusztai, Lakatos, ill. Kovács, Fazekas, Szűcs. (Szarvas András) További eredmények: Martfű— Dömsöd 1—0, Algyő—Szeged 2—3, Kiskunfélegyháza—Örkény 6—1. Szabadnapos: Gyomaendrődi VSE. Az NB III Alföld csoport állása 1. Algyő 14 1 3 49-21 47 2. Kk.félegyh. 12 5 1 55-22 46 3. Szeged 11 3 5 47-23 41 4. Szajol 11 4 3 34-21 41 5. Békés 9 2 8 41-31 35 6. Örkény 7 3 8 34-34 27 7. Gy.endrőd 7 1 10 22-33 23 8. Dömsöd 5 3 10 24-42 20 9. Hmv.hely 3 4 ÍJ • 31-46 16 10. Martfű 2 4 12 18-51 12 11. Jamina 3 2 13 17-50 12 A táblázatban a pontok tartalmazzák az alapszakaszból hozott bónoszpon- tokat is. ■ Urbanikné teljesítette a nemzetközi szintet Eisenhüttenstadt A Békéscsabai AC válogatott gya­loglója Urbanikné Rosza Mária harmadik helyen végzett a német- országi eisenhüttenstadti gyalogló Grand Prix-viadal 20 km-es szá­mában. A győzelmet a tavalyi syd­neyi olimpia ezüstérmese, a nor­vég Kjersti Platzer szerezte meg. Urbanikné egyébként teljesí­tette a Nemzetközi Atlétikai Szö­vetség (IAAF) kiküldetési szint­jét, igaz elmaradt a Magyar Atléti­kai Szövetség igen szigorú 1:31:00 szintjétől. A békéscsabai versenyzőnő a következőket mondta a viadal után: - Nem rossz ez az ered­mény, de nem is igazán jó, hiszen a tavalyi nyári olimpia után a MASZ-ban igen szigorú szinteket állapítottak meg az edmontoni vb- re. Nekem például a saját orszá­gos rekordomat kellene megdön- tenem, ahhoz, hogy eljussak a vb- re. A mostani eredményemmel teljesítettem a nemzetközi szövet­ség A szintjét, így akár elégedett is lehetnék. Azt kell, hogy mondjam a sorsom ettől kezdve a szakem­berek kezében van. Abban azért bízom, amit Héder Barna, a szö­vetség új elnöke mondott, hiszen szerinte meg kellene adni az esélyt a világbajnokságon azok­nak, akik a nemzetközi szövetség által előírt szintet teljesítették. Vasárnap délután sikerült be­szélnünk Tóth. Sándor mester­edzővel, aki huszonhat órás veze­tés után érkezett haza a verseny­ről: - A tavalyi gyalogló Világ-ku­pa színhelyén huszonötén álltak rajthoz a német városban, köztük az európaiak mellett mexikói ver­senyzők is. A zöld-övezetben 2 km-es pályán nagy melegben és szélben lebonyolított viadalon Mari jó teljesítményt nyújtott, di­cséretet érdemel a bronzéremért. Ami az edmontoni világbajnoki szereplést illeti: Orendi Mihály, a MASZ szakmai alelnöke egy SMS-t küldött nekem, amelyben ez áll: Sanyi készüljetek a vb-re! Mi hétfőtől ennek szellemében folytatjuk a munkát - mondta a szakvezető. Eredmény. Nők, 20 km gyaloglás: 1. Platzer (norvég) 1:29:54 óra, 2. Seeger (német) 1:32:15, 3. Urbanikné Rosza Mária 1:34:51. * 1 * 1 Károlyi és Jelinek is fordulógyőztes Szeghalom Nagyszerűen szerepeltek a Békés megyei autocrossozók a szombat-vasárna­pi, Szeghalmon rendezett országos bajnoki fordulón, amely a harmadik volt a sorban, és ugyancsak összemérték tudásukat az Alföld Kupa Ladacross via­dal szereplői is. Az orosházi Kárai Tamás és Jelinek Zsolt ugyanis megnyerte a harmadik fordulót kategóriájában. jutó, de Orosházán győztes Kárai Tamás rajt-cél győzelmet aratott, és számítógép vezérlésű Audija szinte röpült a pályán. Mint mindig, legnagyobb vára­kozás a vasszöcskések „király” kategóriájának versenyét előzte meg, ahol Jelinek Zsolt magabiz­tosan, kitűnően irányítva BMW- jét, fölényes győzelmet aratott. Eredmények. Divisio III/l., 1600 kcm-ig: 1. Ábrahám Károly (Pap Motor SE, VW), 2. Pap (Pap Motor SE, VW), 3. BotkaD. (BotkaTeam, Suzuki). Divisio I. (zárt kaszni): 1. Kárai Tamás (Oros­házi TSE, Audi), 2. Zsiba (Plasticon AC, Mazda), 3. Böröcz (Plasticon AC, Mer­Rekkenő hőség, remek pálya, szép számú közönség és értékes Békés megyei sikerek — így jelle­mezhető a sárréti autós sportese­mény, amely minden évben az autós sport rajongóinak ünnepe is a Füzesgyarmati úü pályán. Ör­vendetes, hogy a különböző kate­góriákban 38 autó állt rajthoz. Ami a részleteket illeti, két ka­tegóriában készülődhettek a Bé­kés megyeiek dobogóeséllyel, az úgynevezett kasznis autók közt az első fordulóban döntőbe nem cedes), 4. Rácz (Orosházi TSE, VW). Juniorok: 1. Gombár Gábor (Szentlő- rinc, Honda), 2. Szabó (Hór-völgye, Honda), Hell (Szentlőrinc, Honda). Di­visio I1I/2., 4000 kcm-ig: 1. Jelinek Zsolt (Orosházi TSE, BMW), 2. T. Mar­kus (Sz. Roller, Porsche), 3. Botka K. (Botka Team, Audi). Ladacross Alföld Kupa területi bajnokság. Divisio I., 1400 kcm-ig: 1. Vass Zoltán (Túrkeve), 2. Nagy (Szeged), 3. Szelezsán (Oros­házi TSE). Divisio II., 1400 kcm fölött: 1. Karkus István (Orosházi TSE), 2. Ber­ke (Szeghalmi TSE), 3. Erdős (Szeghal­mi TSE). Szuperdöntő: 1. Berke József, 2. Hidi (Szeghalom), 3. Vass. Csapat: 1. Orosházi TSE 9, 2. Pap Motor SE 6, 3. Gombár-Unix AS 4 ponttal. A verseny támogatói: Hidi-Speed Kft., Sárrét TV, Szeghalmi Tűzoltóság, Ladányi Sándor vállalkozó, Puszta csár­da, Körös 2000 Kft., Papp József vállal­kozó, Bier Nonstop Kft., Vadvirág Ter­mészetvédelmi és Kulturális egyesület. ______________________(FÁBIÁN) Az első győzelem Szeged A korábbi években kilenc alkalommal Jó a csend Kupa néven öregfiúk kézi­labdatornát rendeztek Szegeden, az idén 10. alkalommal Tiszanet Kupa néven folytatódott a hagyományos so­rozat. Ezen a Békéscsabai Vízmű gár­dája is elindult, és egy évtized után el­ső alkalommal elhódították a hatcsa­patos tornán a kupát. A csabaiak a csoportmérkőzések során a Tatabánya ellen egygólos győ­zelmet arattak úgy, hogy az utolsó másodpercekben találtak be ellenfe­lük hálójába, majd a szolnokiakat Csuvarszki időntúíi szabaddobásával ugyancsak egy góllal győzték le. A döntőben a másik csoportgyőztessel, a jugoszláviai Horgossal játszottak a trófeáért, és ismét egygólos győzelmet arattak, ugyanis 15-14-re nyertek. Itt Kovács Zoltán négy másodperccel a vége előtt talált be az ellenfél kapujá­ba, így a 35 éven túliak rangos esemé­nyén első ízben nyert békéscsabai gárda, amelynek tagjai: Tóth Gyula, Kovács Z., Csuvarszki, Gávai, Fe- rencz, Felföldi, Szentmihályi, Csulik, Gregor, Tóth János. A csapat vezetője Susztek Tibor volt. ■ Nem sikerült a búcsú Győri ETO FC—Előre FC Bé­késcsaba 1—0 (O—O) Kiemelt ifjúsági labdarúgó-mér­kőzés (U-18), Győr, 100 néző. V.: Somogyi. Békéscsaba: Váradi - Ondrejcsik — Lovas, Palotai (Walfisch) - Popol, Kolarovszki, Boér (Csapó), Szabó S. (Lauri- nyecz), Horváth - Okos, Jakab. Edző: Silvip Iorgulescu. Mezőnyfölényben játszottak a lila-fehérek, akik számára a bronzérem volt a tét. Az első já­tékrészben legalább négy ziccert hagytak ki a vendégek. Fordulás után is a csabaiak irányították a játékot, újabb hat alkalommal ke­rültek százszázalékos helyzetbe, de kimaradtak a lehetőségek, így a győriek a 80. percben egyetlen helyzetüket kihasználták, és ez­zel megnyerték az összecsapást. Jó: Ondrejcsik, Popol, Kola­rovszki, Csapó, Jakab. Győri ETO FC—Előre FC Bé­késcsaba 5—2 (3—0) Kiemelt ifjúsági labdarúgó-mér­kőzés (U-16), Győr, 100 néző. V.: Nagy. Békéscsaba: Schvartz - Matúz - Hajdú, Lipcsei, Su- sánszki - Ungor (Orosz), Som- lyai, Bíró, Komróczki - Cina, Dá- nyi. Edző: Jakab Péter. A műfüves pályán lejátszott összecsapáson már a negyedik percben vezetést szereztek a ha­zaiak, és a folytatásban is a győri­ek irányítottak ebben a játékrész­ben. Fordulás után némileg ma­gára találtak a békéscsabai lila­fehérek, az együttes, egyre in­kább alkalmazkodott a számára szokatlan körülményekhez, és két gólt szerzett. G.: Lipcsei (11-esből), Orosz. Jó: Schvartz, Hajdú, Bíró, Lip­csei. Futaki Krisztián (balra) egyenletes, megbízható teljesítményt nyújtott. Jobbra Füle __________________________________________D-fOTÓi VEBW EMII