Békés Megyei Hírlap, 2001. május (56. évfolyam, 101-126. szám)

2001-05-21 / 117. szám

SPORT 2001. MÁJUS 21., HÉTFŐ - 13. OLDAL 1 HÍRLAP Kondoros újra az élen Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Szeghalom—Méhkerék 1—1 (0—1) Szeghalom, 150 néző. V.: Bodó. Szeghalom: Komáromi - Zsigovics, Tóth, Simon, Macsári - Patai, Mező, Vámos, Bernát - Schultz (Bar­na), Zsigmond. Edző: Pálinkás Mihály. Méhkerék: Patka - Ancsin, Burai (Berényi), Rúzsa, Kocsis - Gugolya, Tapasztó, Cziczeri, Géczi (Tóth) - Bíró R., Nagy (Bíró K.) Edző: Patka György. 12. perc: Egy jobb oldali beadás után Géczi 14 méterről a kapu bal felső sarkába fejelt, 0—1. 77. perc: Bal oldali szögletet követően Mező a kaputól húsz méter­re álló Barnának gurította a labdát, aki azt védhetetlenül a kapu jobb oldalába vágta, 1—1. Kiegyenlített első félidő után a hazaiak a második félidőben muta­tott játékuk alapján akár a győzelmet is megszerezhették volna. Jó: Komáromi, Zsigovics, Patai, Mező, ill. Patka, Bíró R., Cziczeri. (Zs. J.) Orosházi MTK—'Tótkomlós: TC 2-2 (1-0) Orosháza, 100 néző. V.: Petrovszki. OMTK: Lipcsei - Csi­szár, Sitkéi, Frankó (Moszheim), Boros, Kánya, Pusztai, Lovas, Lipták (Szántó), Dobi, Torda. Edző: Kiss János. Tótkomlós: Szántó - Trabak, Bányik (Kvasz- novszky), Pásztor L., Lovász, Pásztor T., Lóczi, Papp, Balázs (Kaliska), Juhász, Giliczó. Játé­kos edző: Kvasznovszky József. Közepes iramú mérkőzésen a vendégek mezőnyfölényét az OMTK dicséretes lelkesedése el­lensúlyozta. G.: Csiszár (11-es- ből) a 33., Dobi a 77., ill. Juhász az 54., Papp a 75. percben. Jó: Lipcsei, Csiszár, Sitkéi, Kánya, ill. Lovász, Giliczó, Pásztor T. (Selmeczi László) Mesterlövészek A Békés megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokság góllövő listájának élmező­nye. 18 gólos: Vámos (Szeghalom). 17 gólos: Klimaj (Szarvas). 16 gólos: Janis (Kondoros). 15 gólos: Bakos J. (Körösla- dány), Putnoki A. (Battonya). 12 gólos: Ba­kos Z. (Körösladány), Szabó A. (Medgyes- egyháza), Darida P. (Szarvas). 11 gólos: Göblyös (Mezőberény), Fekete (Vésztő), Ombodi (Körösladány). 10 gólos: Pusztai (Kondoros), Papp (Tótkomlós). 9 gólos: Turbucz (Battonya), Baranyai (OMTK), Dari­da P. (Szarvas), Jánosi, Turbucz (Vésztő), Belicza, Tolnai (Medgyesbodzás). 8 gólos: Szabó G., (Medgyesbodzás), Bányik (Tót­komlós), Oláh (Gyulavári). 7 gólos: Urban- csok, Bogdán (Szarvas), Nagy (Sarkad), Lo­vász (Tótkomlós), Várhalmi (Mezőberény), Gugolya, Bíró R. (Méhkerék), Tóth (Vésztő), Czifrák (Medgyesbodzás). 6 gólos: Gugo­lya, Bíró R. (Méhkerék), Málik (Magyarbán- hegyes), Toldi (Gyoma FC), Guti (Gyulavári), Molnár (Vésztő), Kanál (Medgyesegyháza), Géczi (Gyulavári, Méhkerék). Szarvasi FC—Körösladány 1-0 (0-0) Szarvas, 400 néző. V.: Maginyecz. Szarvas: Balatoni - Darida Zs„ Sechna, Kriska, Gu­lyás (Rohony), Kiss, Varga, Kugyela B., Urbancsok, Klimaj (Kozák), Darida P. (Baráth). Edző: Somogyi János. Körösla­dány: Kiss - Szabó, Földi, Talpal- ló, Horváth, Szántó L., Darócz, Keresztesi, Ombodi, Bakos J., Ba­kos Z. (Nagy). Edző: Borgula Já­nos. Az esélyesség terhét a vendé­gek, de a kispad sem (Borgula Já­nos az 58. percben piros lapot ka­pott) tudta feldolgozni, így a vere­ség törvényszerű volt. Kiállítva: Kugyela B. 6 , Bakos J. (mindket­ten második sárga lap után) a 87. percben. G.: Darida P. (11-esből) az 56. percben. Jó: Sechna, Kiss, Varga, ill. Szabó, Ombodi. (Kepenyes György) Kondoros-Gyulavári 4—3 (0-0) Kondoros, 200 néző. V.: Markócz. Kondoros: Adamik - Gombár (Jansik), Kurucz, Ben­czúr, Kiszely, Udvari, Sárosi, Gajdács, Varga, Janis, Pusztai (Glózik). Edző: Kurucz Gyula. Gyulavári: Szőke - Koszta, Alb, Zimbrán, Pápa, Kapocsán, Oláh, Számfira, Deák, Bállá (Gyimesi), Karakas (Guti). Edző: Cserháti István. Antifutballt produkáltak az első félidőben a csapatok. Szü­net után megválto­zott a játék, változa­tos, jó iramú, gólok­ban gazdag félidőt láthattak a nézők. G.: Janis (11-esből) az 51., Sárosi a 69., Varga a 71., a 89., ill. Deák (11-esből) a 63., Oláh a 74., Pápa a 87. percben. Jó: Udvari, Sárosi, Var­ga, ill. Koszta, Alb, Oláh. (Szabó Lajos) Battonyai TK— Sarkad 2—1 (0-1) Battonya, 200 né­ző. V.: Csonka. Battonya: István - Lovász (Bíró), Roczkó, Kovács Zs., Fekete (Zima), Putnoki, Árgyelán, Kovács K„ Szatmá­ri, Turbucz, Dancsó (Major). Edző: Má­kos Árpád. Sarkad: Cserháti - Kovács, Boldogh (Ja­kab), Vass, Bende, Klembucz, Deák, Szelei, Abrudán, Matus, Balogh. Edző: Moós János. A csak védekezésre berendezkedett vendégek egy jól sikerült kontrá­ból vezetést szereztek. A hazaiak végig támadták mindkét félidőt, de csak az utolsó percekben tud­ták a maguk javára fordítani az eredményt. G.: Roczkó a 85., Putnoki a 87., ill. Szelei a 30. perc­ben. Jó: Fekete, Turbucz, Dancsó, ill. Cserháti, Vass, Klembucz, Abrudán. (Lukács István) Mezőberény—Vésztő 2—2 (1—1) Mezőberény, 200 néző. V.: Brusznyiczki. Mezőberény: Ba­rabás — Nagy, Bereczki, Wagner, Várhalmi (Burai), Kis (Vári), Pojendán, Bokor, Göblyös, Som­vári Z., Somvári M. Edző: Vrbovszki János. Vésztő: Juhász - Czinanó B., Rábai M., Rábai R„ Bagyinka, Fekete (Szántó), Turbucz, Papp, Jánosi, Molnár (Tóth), Czinanó E. Edző: Király­vári Károly. Küzdelmes mérkőzé­sen igazságos döntetlen született. G.: Várhalmi a 14., Somvári M. a 92., ill. Papp a 40., Bagyinka a 75. percben. Jó: Várhalmi, Somvári M., Wagner, ill. Czinanó E„ Rábai M„ Jánosi. (Tímár Zoltán) Gyoma FC—Medgyesegyháza 4-1 (1-0) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Zsurka. Gyoma: Fábri - Orovecz (Hornok), Dobó, Szurovecz (Vin- kovics), Nagy, Kocsis, Forgács, Béla, Toldi (Sáliéi), Mátyus, Va- tai. Edző: Durucskó Péter. Med­gyesegyháza: Homik - Kuzma, Pintér (Babcsán), Göcző, Holecz, Zsurzsucz, Petruzsán (Gyovai), Kindel, Szabó A„ Vágási, Szabó Zs. Edző: Ogrincs Pál. Régen várt hazai siker született. G.: Orovecz a 27., Mátyus az 50., az 54., Hor­nok a 78., ill. Vatai (öngól) a 60. percben. Jó: Toldi, Nagy, Forgács, ill. Homik. (Szabados Ferenc) Magyarbánhegyes— Medgyesbodzás 1—0 (0—0) Magyarbánhegyes, 400 néző. V.: Nagy S. Magyarbánhegyes: Jambrik - Szlanyinka, Evanics, Fejes, Marócsik, László, Tóth, Zsibrita (Kiss Z.), Kiss I., Vári (Or­vos), Pilán. Edző: Turcsek Zoltán. Medgyesbodzás: Szabó P. - Podmaniczki, Unyatinszki, Schne­ider, Belicza (Tolnai), Iványi, Lita- uszki (Szabó G.), Kurilla, Nagy (Kubik), Ekker, Kiszely. Edző: Se­bestyén János. Egy védelmi hibát kihasználva, jó játékerőt képviselő együttest sikerült nagy lelkesedés­sel legyőzniük a hazaiaknak. G.: Kiss I. a 78. Jó: Jambrik, Evanics, Kiss I., Pilán, ill. Iványi, Litauszki. (Fejes Mihály) Ifjúságiak: Szeghalom-Méhkerék 4- 3, OMTK-Tótkomlós 1-6, Szarvas- Körösladány 3-0, Kondoros-Gyulavári 2-0, Battonyai TK-Sarkad 3-1, Mezőberény-Vésztő 0-2, Gyoma FC- Medgyesegyháza 13-0, Magyarbánhe- gyes-Meagyesbodzás 3-0. Az állás 1. Kondoros 16 7 3 51-29 55 2. Vésztő 16 6 4 58-26 54 3. Körösladány 16 5 5 57-28 53 4. Medgyesbodzásl55 6 59-34 50 5. Szarvas 14 6 6 58-28 48 6. Méhkerék x 14 5 7 46-31 46 7. Battonya 10 8 8 53-45 38 8. Gyulavári 11 3 12 46-42 36 9. M.bánhegyes 10 6 10 36-46 36 10. Tótkomlós 9 7 10 54-54 34 11. M.egyháza 9 3 14 45-63 30 12. Mezőberény 5 7 14 32-45 22 13. Szeghalom 5 5 16 39-67 20 14. Gyoma FC 4 7 15 28-45 19 15. OMTK x 5 5 16 29-66 19 16. Sarkad 5 3 18 27-69 18 x - Az Orosházi MTK-Méhkerék mérkő­zést 0-0-val igazolták, egyik csapat sem kapott pontot. A Méhkeréktől és az OMTK- tól 3-3 pontot a bajnokság végén levonnak majd. __________________________________■ Ve ndégbravúr a hosszabbításban Diósgyőri VTK-Orosháza-Csorvás FC 2-3 (1-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Diósgyőr, 1000 néző. V.: Sápi (Haris, Tamássy). DVTK: Róza — Simon, Kundrák, Farkas, Szaniszló — Vitelki, Lehoczki, Simkó, Lója F. — Dobos, Takács. Edző: Körőssy Pál. Orosháza-Csorvás: Stumpf — Laurinyecz, Varga, Molnár, Szeverényi — Lévai, Raducu, Brlázs, Belvon — Stef, Dobi. Edző: Pásztor József. Csere: Simkó helyett Sipos a 40., Sipos h. Soltész az 57., Stef h. Tátrai a 73., Szeverényi h. Lábos a 80., Dobi h. Berki a 89. percben. Gólszerző: Szaniszló a 23., Raducu a 46., Stef (11-esből) a 49., Lehoczki a 70., Tátrai a 93. percben. Sárga lap: Stef (Szaniszló buktatásáért) a 22., Laurinyecz (Lehoczki gáncsolá- sáért) a 35., Szeverényi (Sípos visszahúzásáért) az 52., Dobi (szándékos keze- zésért) az 55. percben. Szögletarány: 6:5 (2:4). Diósgyőr 23. perc: Varga elveszítette a lab­dát a vendégek térfelének köze­pén, Vitelki futott el a bal oldalon, pontos beadása után Szaniszló 15 méterről a kapu közepébe lőtt, 1—0. 46. perc: Egy vendégbedobás után a hazaiak kapuja előtt ide- oda pattogó labdát Raducu há­rom méterről lőtte a hálóba, 1—1. 49. perc: A kapura törő Belvont a büntetőterületen belül a hazai védők buktatták. A meg­ítélt büntetőt Stef magabiztosan értékesítette, 1—2. 70. perc: Egy bal oldali hazai szögletrúgás után a labda átszállt a vendég védők feje felett, és Lehoczki hat méterről a kapu kö­zepébe fejelte a pettyest, 2-2. 93. perc: Lábos futott el a bal oldalon, pontos beadása után Tátrai 22 méterről, kapásból óriá­si gólt lőtt a kapu bal oldalába, 2-3. Az esőtől felázott talajú pályán mindkét csapat óvatosan kezdett, ekkor sok átadási hiba tarkította a mérkőzést, ami a csúszós pálya rovására írható. A hazaiak nyu­godtak meg előbb, és a 23. perc­ben egy ártalmatlan szituáció után meg is szerezték a vezetést. A második félidőben a vendég­csapat óriási akarattal vetette ma­gát a küzdelembe, amelynek ha­marosan meg is lett az eredmé­nye, mert négy perc alatt megfor­dították a mérkőzés állását. A vendégek vezetése után óriási hajrába kezdett a DVTK, és a nagy nyomást a hősiesen védeke­ző vendégvédők csak körülbelül húsz percig bírták, ekkor sikerült a hazaiaknak kiegyenlíteni. De a mai mérkőzésen nagyszerűen küzdő orosháziak nem nyugod­tak bele a döntetlenbe, és nagy erőfeszítésüknek a hosszabbítás perceiben meg is lett az eredmé­nye, amikor is égy ritkán látható szép góllal maguk javára döntöt­ték el a mérkőzést. Mindent ösz- szevetve, a nagy akarással és ki­tűnően játszó vendégcsapat győ­zelme megérdemelt. Jó: Vitelki, Lehoczki, Szaniszló, ill. Stumpf, Molnár, Belvon, Dobi, Brlázs. Körőssy Pál: - Szép volt, jó volt, elég volt, örülök, hogy én le­hettem az újjáalakuló DVTK első edzője. Pásztor József: - Az első gól megfogta a csapatot, és csak a második félidő elejére tudtuk ren­dezni sorainkat, és ekkor rövid idő alatt meg is fordítottuk a mér­kőzés állását. 2-1-es vezetésünk után 15-20 percig óriási nyomás nehezedett a kapunkra, és ekkor a hazaiak ki is tudtak egyenlíteni. De a hosszabbítás perceiben a két cserejátékos - Lábos, Tátrai - szép akciója a mi javunkra dön­tötte el a mérkőzést. OUTI FERENC Gyulai Termál FC-Demecser 0-0 NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Gyula, 700 néző. V.: Horváth (Rischák, Koszó). Gyula: Such — Kovács, Kiss, Ferenczi, Bócsik — Kulcsár, Tamási, Brakszatórisz, Pozsár — Hóbei, Tóth. Edző: Fodor Sándor. Demecser: Petranics - Barna, Székely, Balogh, Duchnik - Göncz, Seres, Balázscsik, Minine - Gombkötő, Komi. Edző: Kiss Miklós. Csere: Gombkötő helyett Szentmiklósi a 85., Komi h. Kertész a 90. percben. Sárga lap: Balogh (felvágásért) a 27., Komi (fejberúgásért) és Bócsik (lökésért) mindketten az 50., Göncz (felvágásért) a 66., Kulcsár (beszédért) a 72. perc­ben. Szögletarány: 5:4 (2:1) Nem Pozsáron múlott (jobbra), hogy nem sikerült a győzelem a Demecser ellen ____________________________________________________________»fotói lehoczky Péter Gyu la A magasabb osztályt megjárt ven­dégek kezdtek nagyobb iramban, majd a 20. perc tájékán Braksza­tórisz és Pozsár szerezhetett vol­na vezetést. Kiegyenlített küzdel­met követően a szünet előtt Kul­csár, Pozsár, illetve a Komi veszé­lyeztetett. Fordulás után ismét a demecseri támadások következ­tek, de a 60. perctől a fürdőváro­siak irányították javarészt a játé­kot. Az ígéretes lehetőségek ki­maradtak, sőt egyszer a kapufa mentette meg Bócsik fejesénél a demecseriek egy pontját. Jó: Such, Kiss, Pozsár, ill. Petranics, Balogh, Komi. Fodor Sándor: - A két jól fel­készült csapat küzdelme igazsá­gos eredményt hozott. Kiss Mik­lós: - Jó iramú, sportszerű mér­kőzésen igazságos pontosztozko­dás SZÜletett. CHRISTIAN LÁSZLÓ A labdarúgó NB II Keleti csoport további eredményei: Eger-Tiszaújvá- ros 1-0, Abony-Makói FC 0-3, Bakta- lórántháza-Mátészalka 2—0. Szabad­napos: Jászberény. A labdarúgó NB II állása 1. Eger 8 4 3 22-12 28 2. Demecser 7 5 3 20-12 26 3. Oh.-Csorvás 8 2 5 28-22 26 4. Diósgyőr 7 4 3 20-15 25 5. Mátészalka 6 5 4 20-20 23 6. Gyula 6 4 4 23- 16 22 7. B.lórántháza 6 1 7 19-21 19 8. Jászberény 5 3 6 22-12 18 9. Tiszaújváros 4 3 7 16-16 15 10. Makó 2 5 8 12-25 11 11. Abony 2 12. Kisvárda törölve 2 11 12-41 8 Csak a Békés nyert a labdarúgó NB Ill-ban a hét végén _______Labdarúgó NB Hl, Alföld csoport FC Szeged—Gyomaendrődi VSE 5-0 (2-0) Szeged, 250 néző. V.: Tóth J. Sze­ged: Dobó - Kulacsik (Mórocz), Major, Krausz, Szamosszegi - Csúri, Dóra, Makra, Fábián (Szeke­res) - Maróti, Puskás. Edző: Lóczi István. Gyomaendrőd: Hanyecz - Tímár, Hídvégi (Mester), Dinya, Furka - Kondacs, Katona, Ilyés, Tóth (Osan) - Kovács, Hunya. Edző: Plástyik János. 16. perc: Dóra 17 méteres sza­badrúgásból a kapuba csavart, 1-0. 39. perc: Major 28 méterről a há­lóba lőtt, 2-0. 72. perc: egy visszapattanó lab­dát Maróti a hálóba kotort, 3—0. 80. perc: A védelem megingását Szamosszegi használta ki, 4-0. 88. perc: Szekeres húsz méterről lövésre szánta el magát, és a labda a kapufáról a hálóba vágódott, 5—0. A jobbik csapat nyert, de 2—0-nál is még partiban volt a gyomaendrő­di csapat, jelezte ezt, hogy támadá­saiból két kapufát ért el. Az ered­mény reális, de a gólarány túlzott. Jó: Csúri, Maróti, Major, ill. Tímár, Dinya. (Feuerwerker Béla) Békési FC—Örkény 4—2 (2—0) Békés, 500 néző. V.: Földi. Bé­kés: Sándor Cs. - Szenti, Nagy Z. (Botyánszki), Semjéni, Czipó P. - Sándor (Bíró), Kasik, Marik, Faze­kas - Kané, Vadas (Borbola). Edző: Nagy Mihály. Örkény: Házi - Tusa, Batta, Kovács T„ Ozsváth (Nagy A.,) — Farkas (Szeibert), Kurucsai, Ma­jor, Pólyák — Kovács Ö. (Puskás), Kucsák. Játékos edző: Ozsváth Fe­renc. 12. perc: A büntetőterületen be­lül Vadast szerelték szabálytalanul a vendégvédők. A büntetőt Kasik a kapu jobb oldalába lőtte, 1—0. 19. perc: Szenti labdáját Marik tíz méterről a bal sarokba lőtte, 2—0. 52. perc: Fazekas az ötös jobb sarkáról a hosszú felső sarokba bombázott, 3—0. 58. perc: Kurucsai átadását Pó­lyák lőtte Sándor kapujába, 3—1. 87. perc: Kurucsai beadását Pó­lyák passzolta a hálóba, 3—2. 89. perc: Biró jó ütemű átadásá­ból Borbola lőtt gólt, 4—2. A nagy iramú mérkőzés első fél­idejében kifejezetten jó játékkal ruk­kolt ki a hazai csapat. Harmadik gól­juk után azonban érthetetlenül megtorpantak. Már-már veszélybe került a békési győzelem, mikor si­került újítaniuk, és bebiztosítani a győzelmet. Jó: Szenti Z„ Semjéni, Marik, Fazekas, ill. Ozsváth, Kuru- csai. (Nagy Mihály Tibor) Szajol—Jamina SE 4—1 (2—0) Szajol, 300 néző. V.: Garas. Szajol: Móga - Földvári (Hegedűs Z.), Babella (Mészáros), Viola, Palla - Sipos, Hegedűs R., Tóth, Bonto- vics (Szabó) — Vasas, Bese. Edző: Szatmári János. Jamina: Kovács — Hajdú, Mázán, Sajben (Frideri- kusz), Pájer — Pozsár (Cseke), Hor­váth, Mircea, Lipták — Lakatos, Mochnács (Varga). Edző: Szarvas András. 16. perc: Palla nagy bedobását röviden mentették a védők, a kapu elé visszaívelt labdát Bese csúsztat­ta a hálóba, 1—0. 37. perc: Bese öt méterről kapura lőtt, Kovács és Mázán kivágta a lab­dát a gólvonalról, ám a játékvezető középre mutatott, 2-0. 53. perc: Horváth megkapta má­sodik sárga lapját, mehetett zuha­nyozni. 55. perc: Hegedűs R. nyolc mé­terről lőtte a hálóba a pettyest, 3—0. 63. perc: Pozsár 18 méterről nagy gólt lőtt, 3—1. 75. perc: Egy legurított szabadrú­gás után Sipos húsz méterről a jobb alsó sarokba vágta a labdát, 4—1. Nagy meleg, keveset futó játéko­sok jellemezték a mérkőzést. Ki­egyenlített küzdelem után a hazaiak szereztek vezetést. Fordulás után, a kiállítást követően fölénybe kerültek a hazaiak, lelkesen védekeztek a vendégek, és veszélyes kontrákat vezettek, de a kapuba nem tudtak betalálni. Jó: Sipos, Hegedűs R„ Tóth, Bese, ill. Mázán, Lipták, Sajben. (Sz. A.) További eredmények: Algyő— Hódmezővásárhely 7-0, Kiskunfélegyháza-Dömsöd 5—1. Szabadnapos: Martfű. Az NB III Alföld csoport állása 1. Algyő 12 1 1 38- 11 41 2. Szeged 10 2 3 41-16 37 3. Kk.félegyh. 9 4 1 41-19 36 4. Békés 8 2 5 37- 19 32 5. Szajol 7 4 3 23- 17 29 6. Gy.endrőd 7 1 7 20-25 23 7. Örkény 4 3 7 24-27 18 8. Dömsód 4 3 8 18-35 17 9. Hmv.hely 3 3 9 28-40 15 10. Jamina 2 1 12 13-45 8 11. Martfű 1 2 11 14-43 7 A táblázatban a pontok tartalmazzák az alapszakaszból hozott bónuszpontokat isi Következik Az NB Il-es labdarúgó-bajnokság Keleti csoportjában következik. Má­jus 26., szombat: Tiszaújvárosi FC- Jászberényi Vasas, 17.00. KSE- Mátészalka—Gyulai Termál FC, 17.00. Május 27., vasárnap: Makói FC— Baktalórántházi SE, 17.00. FC Eger- Abonyi SE, 17.00. Demecser FC- DVTK-Borsod Volán, 17.00. Szabad­napos: Orosháza-Csorvás FC. Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában következik. Má­jus 26., szombat: Gyomaendrődi VSE-Kiskunfélegyházi TK, 17.00. Má­jus 27., vasárnap: Örkényi SE- Martfűi VSE, 17.00. Hódmezővásárhe­lyi FC-Szajol SC, 17.00. Dömsödi SE- Algyői SK„ 17.00. Békés FC-FC Sze­ged, 17.00. Szabadnapos: Jamina SE. A Békés megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokságban következik. Má­jus 26., szombat: Vésztő-Medgyes- bodzás, 17.00. Gyulavári-Szeghalom, 17.00. Körösladány-OMTK, 17.00. Mezőberény-Battonya, 17.00. Május 27., vasárnap: Méhkerék—Magyar­bánhegyes, 17.00. Medgyesegyháza- Kondoros, 17.00. Tótkomlós-Gyoma FC, 17.00. Sarkad-Szarvas, 17.00. ■