Békés Megyei Hírlap, 2001. május (56. évfolyam, 101-126. szám)

2001-05-21 / 117. szám

14. OLDAL — 2001. MÁJUS 21., HÉTFŐ SPORT iBÉKÉS MEGYEI HÍRLAP A második félidő döntött Csongrád-Előre FC Békéscsaba 0-3 (0-0) Gyengén gyalogoltak Messze még a világbajnokságra szóló szintidő NB I B-s labdarúgó-mérkőzés, Csongrád, 600 néző. V.: Horváth S. (Nagypál, Szabó II.) Csongrád: Nagy Zs. 5 - Málik 6, Major L. 5, Kocsis 6, Vidákovics 4 - Deli 4, Makszimics 0, Farkas T. 6, Babó 4 - Hleba 5-2=3, Balogh B. 4. Szak­mai igazgató: Sándor István. Békéscsaba: Csirics 6 — Futaki 6, Serban 6, Tóth- Kovács 5, Bujáki 6 — Balog Zs. 5, Simon 6, Bánföldi 7, Udvari 5 — Keresztúri 5, Tóth Gy. 6. Edző: Vágó Attila. Csere: Makszimics helyett Baranov (5) a 16., Major L. h. Farkas K. (5) a 44., Tóth-Kovács h. Lapsánszki (4) a 60., Babó h. Szabó A. (-) a 64., Balog Zs. h. Kurucsai (-) a 68., Keresztúri h. Fehérvári (-) a 72. percben. Gólszerző: Bánföldi az 55., Kurucsai a 77., Tóth Gy. a 93. percben. Sárga lap: Farkas T. a 2„ Major L. a 19., Serban a 23., Udvari a 25., Kocsis a 63., Keresztúri a 63., Futaki a 80., Balogh B. 80. percben. Kiállítva: Hleba a 61. percben. Szögletarány: 5:9 (4:5). Csongrád A találkozó előtt Vágó Attila, a vendégek mestere arról beszélt, hogy a három pontért utaztak a Tisza-parti városba. A másik ol­dalon Sándor István úgy véleke­dett, hogy a Monor elleni hazai si­ker jókor jött csapatának, s most szeretnék bebizonyítani, hogy az nem a véletlen műve volt. 55. perc: Bánföldi kényszerí­tőzött Udvarival, majd 22 méter­ről óriási erővel a bal sarokba zú­dította a pettyest, 0—1. 61. perc: Hleba felrúgta Lap- sánszkit. A megmozdulás sárga lapot ért volna, de a játékvezető mégis a pirosat mutatta fel a ha­zaiak légiósának. 77. perc: Lapsánszki két jó csel után jobbról átívelt, a túloldalra, ahol a jó ütemben érkező Kuru­csai hat méterről, ballal, kapásból a kapu bal sarkába helyezte a lab­dát, 0-2. 93. perc: Tóth György egyedül húzott kapura, majd beállította a végeredményt, 0—3. Nagy lendülettel kezdett mind­két csapat, mintha az életük füg­gött volna ettől az összecsapástól. Ebből a nézők profitálhattak a legtöbbet, ugyanis nem lehetett panaszuk az iramra. Az első hely­zetet a házigazdák hagyták ki, Babó 15 méterről Csirics kezébe lőtt. A 15. percben Makszimics megsérült a fején egy összeütkö­zés után. Az ukrán légiósnak 14 centi szélesen szétnyílt a fejbőre, a szentesi kórházba szállították, ahol összevarrták a sérült részt. Szikrázóan kemény csata folyt a pályán, a játékvezető az első 25 percben már négy sárga lapot ki­osztott. Lüktetett a játék, mindkét együttes rengeteget futott, a lab­darúgók sokszor még a testi épsé­get sem kímélve küzdöttek. A 42. percben maradt ki a legnagyobb csabai helyzet, Balog Zs. tíz mé­terről nagy erővel a léc fölé lőtt. A 41. percben második kényszerű cseréjét hajtotta végre a Csong­rád, Major László húzódást szen­vedett, helyére Farkas K. állt, mig a védelemben Vidákovics húzó­dott vissza. Szünet után a második perc­ben Hleba remek szóló végén ki­tűnő labdát adott az üresen álló Balogh Bélának, aki hatalmas helyzetben a bal kapufa mellé gu­rított. Nagy volt az iram, majd a gyengén bíráskodó horvát játék­vezető a 61. percben Hleba kiállí­tásánál súlyosan hibázott. Az em­berelőnyben lévő csabaiak fö­lénybe kerültek, és a 77. percben szerzett második góllal bebiztosí­tották győzelmüket, így a hosz- szabbításban szerzett újabb talá­latuk már csak fölényesebbé tette a vendégek sikerét. Amíg egyenlő létszámban küzdöttek a csapa­tok, a csongrádiak egyenrangú el­lenfelei voltak a Békéscsabának, a jogtalan kiállítás után szerezte meg a győzelmet a vendégcsapat. Sándor István: - Van nekünk elég bajunk, nem hiányzik, hogy még mások is sújtsák a csapatot. Rá kellett döbbennünk, nem ke­rülhetünk el az osztályozós hely­ről. Vágó Attila: - Izgalmas, küz­Márkabolt, Békéscsaba, Andrássy út 24. Sport Áruház, Békéscsaba, Munkácsy u. 11. (30) 9535-739. M5S9. delmes mérkőzésen a három pont begyűjtése volt az elsődle­ges feladatunk. Ezt teljesítettük, elégedett vagyok a látottakkal. Mindkét csapat végig remekül küzdött. A labdarúgó NB I B Keleti csoport to­vábbi eredményei: Csepel—Főt 0-2, BVSC-Nyíregyháza 3-0, Kecskemét- Bőcs 1-0, Monor—BKV Előre 1-2. Sza­badnapos: Szolnok. A labdarúgó NB I B állása 1. BKV Előre 9 5 27-15 27 2. Nyíregyháza 8 3 4 27- 19 27 3. Kecskemét 6 8 1 24- 17 26 4. BVSC 7 3 5 21-19 24 5. Szolnok 6 4 4 26-18 22 6. Csepel 6 4 5 18-23 22 7. Békéscsaba 5 5 4 20- 16 20 8. Főt 4 5 5 16-18 17 9. Monor 3 5 7 17-23 14 10. Bőcs 3 4 7 11-20 13 11. Csongrád 1 3 11 12-32 6 12. Kunszentmárton visszalépett, törölve Az NB I B-s labdarúgó-bajnokság Ke­leti csoportjában következik. Május 26., szombat: Nyíregyháza-BKV Elő­re, 17.00. Előre FC Békéscsaba-Monor, 17.00. Bőcs-Csepel-Auto Trader, 17.00. Szolnok-Kecskemét, 17.00. Május 27., vasárnap: Fót-Csongrád, 17.00. Sza­badnapos: BVSC. Tét az NB I Hétfőn 19 óra 30 perckor Békés­csabán, a 2-es számú iskola tor­nacsarnokában a Csaba FC Geowatt osztályozót játszik az NB I-ben maradásért az NB II ne­gyedik helyezettjével, Siófok csa­patával. ■ Az NB I-ben történt Tatabánya—Videoton 1—3 (1—1) Tatabánya, 1500 néző. V.: Dubraviczky. G.: Bajkusa (22.), ill. Földes (27.), Julinho (52., 71.). A Totó 20. heti eredményei 1. Újpest—Vasas ..................................... .........1-1 X 2. M atáv-Sopron—Kispest-Honvéd .... .........2-1 1 3. B remen-Rostock............................... .........3-0 1 4. D ortmund-1. FC Köln...................... .........3-3 X 5. F reiburg—Wolfsburg ........................ .........4-1 1 6. H amburg—Bayern München........... .........1-1 X 7. F rankfurt—VfB Stuttgart .................. .........2-1 1 8. K aiserslautern—Hertha BSC ........... .........0-1 2 9. S chalke 04—Unterhaching............... .........5-3 1 10 . Bari-Roma.......................................... .........1-4 2 11 . Bologna-Juventus............................. .........1-4 2 12 . Lazio—Udinese................................... .........3-1 1 13 . Napoli—Verona................................... Pl usz egy mérkőzés: .........2-0 1 14 . Dunaferr—Ferencváros...................... .........0-0 X Sopron—Kispest 2—1 (1—0) Sopron, 3500 néző. V.: Bukovics. G.: Lőrincz (5., öngól), Sira (80.), ill. Sasu (87.). ZTE—Győri ETO 2-3 (2-0) Zalaegerszeg, 6000 néző. V.: Makai. Kiállítva: Dobrjanszkij (ZTE, 61.). G.: Babati (20.), Waltner (38.), ill. Kenesei (51., 65.), Vayer (58.). Dunaferr—Ferencváros 0—0 Dunaújváros, 15 000 néző. V: Kassai. Újpest—Vasas 1—1 (0—0) Megyeri út, 2500 néző. V.: Hana- csek. G.: Urbán (74.), ill. Sowunmi (84.). Az NB I állása 1. Ferencváros 8 7 2 28-12 35 2. Dunaferr 9 2 6 25-27 34 3. MTK 7 5 5 23- 14 32 4. Kispest 9 3 5 30-23 31 5. Vasas 7 6 4 30-24 31 6. Újpest 7 4 6 27-27 30 7. Győr 7 5 5 22-22 28 8. Videoton 7 2 8 26-23 25 9. Sopron 5 6 6 19-20 24 IQ, ZTE 5 6 6 22-23 22 11. Debrecen 5 2 10 24-35 20 12. Tatabánya 1 2 14 12-38 11 Félbeszakadt a nagyok mérkőzése Debrecen Debrecen—Előre FC Békéscsaba 2—2 (1—2) félbeszakadt a 85. percben. Kiemelt ifjúsági labda­rúgó-mérkőzés (U-18), Debrecen, 100 néző. V.: Csonka-Kiss. Bé­késcsaba: Váradi - Ondrejcsik - Popol, Palotai — Szabó S., Laurinyecz, Boér (Juhász), Lip­csei (Kolarovszki), Horváth - Okos, Jakab. Edző: Silviu Iorgulescu. Az első félidő köze­pén szerezte meg a vezetést a csa­bai együttes, majd egy perc múl­va egy jogtalan 11-esből egyenlí­tettek a hazaiak. A félidő utolsó percében ismét előnyhöz jutottak a lila-fehérek. Fordulás után ki­egyenlített küzdelem folyt a pá­lyán, a csabaiak több helyzetet te­remtettek, a 80. percben bedobás után egyenlítettek a házigazdák. A 84. percben egy csabai akció után Jakab kapura fejelt, a hazai kapus nagy bravúrral szögletre mentett, közben háttal a kapufá­nak esett, aminek következtében kidőlt a kapufa. Tíz perces ta­nácskozás után a játékvezető le­fújta az összecsapást. G.: Boér, Jakab. Jó: Popol, Szabó S„ Hor­váth, Okos, Boér, Jakab. Debrecen-Előre FC Békés­csaba 5—0 (3—0). Kiemelt ifjúsá­gi labdarúgó-mérkőzés (U-16), Debrecen, 100 néző. V.: Darnai. Békéscsaba: Schvartz - Matúz - Nagy M., Ungor (Hajdú), Herczegfalvi — Tasnádi (Zsilák), Kaszai, Somlyai (Tóth), Bíró (Dányi) — Cina (Susánszki), Komróczki. Edző: Jakab Péter. A 20. percig tartotta magát a csabai együttes, ezt követően két perc alatt két gólt kaptak a lila-fehérek. Fordulás után a hajrában egy perc alatt újabb két gólt szerzett a lis­tavezető, amely megérdemelten nyert. Jó: Komróczki, Nagy M. A szlovákiai Gyügyön (Dudince) rendezték meg a gyaloglók idei Európa Kupáját, amelyen nem túl sikeresen szerepel­tek a békéscsabaiak. De a magyar válogatottról sem mond­ható el igazán, hogy jó helyezést ért volna el, noha az ösz- szesített pontversenyben, amely a felnőtt és ifjúsági férfi és női gyaloglók eredményeit összegezte, Magyarország az előkelő ötödik helyen kötött ki. Gyügy Harmincegy ország háromszáz­hetven atlétája állt rajthoz az idei EK-n. A mezőny igencsak erős­nek bizonyult, amit alátámaszt, hogy például az orosz válogatott­ban a férfi csapatot a világranglis­ta első három helyezettje képvi­selte. A magyarok közül a pécsi Czukor Zoltán bizonyult legered­ményesebbnek, aki tizennegye­dikként ért célba. A békéscsabaiak közül Urba- nik Sándor ezúttal a 20 kilométe­res távon indult, ami ugyancsak gyorsnak bizonyult számára. De nem is ez volt a fő oka annak, hogy közepes eredmény gyalo­golt, sokkal inkább az, hogy a hó­nap eleje óta combhajlítóizom- sérüléssel bajlódik, ami miatt hol tud edzeni, hol nem. így aztán csupán a harmincnegyedik he­lyen ért célba.- A csapatverseny miatt csu­pán becsületből végiggyalogolta a távot — fűzte hozzá Tóth Sándor, a Békéscsabai AC vezető edzője. Urbanikné Rosza Máriától vég­képp többet vártak a szakembe­rek: - Az tény, hogy későn, feb­ruárban kezdtük meg az idei évre a felkészülést, és a kezdetben az sem yolt zavartalan, hiszen ki­sebb betegség akadályozta a munkában Rosza Máriát, ám en­nél azért sokkal többet vártam tő­le. Békéscsabán már 1:34 órát gyalogolt, a mostani l:37:50-es teljesítménye nagyon messze áll a kanadai világbajnokságra szóló szintidőtől, ami 1:30. Ugyan még két lehetősége van a szintidő el­érésére, de sajnos, egyre távolibb­nak tűnik számomra a lehetőség — fűzte hozzá Tóth Sándor. Eredmények. Férfiak. 50 km: 1. Garcia (spanyol) 3:44:26, 14. Czukor 3:53:18, 31. Fülöp 4:17:51, 38. Tupak 4:25:30. Csapatban: 1. Oroszország, 8. Magyarország. 20 km: 1. Burajev (orosz) 1:19:30, 34. Urbanik 1:27:21, 53. Lengyel 1:32:34, 56. Dómján 1:37:47, 64. Farkas 1:44:50. Csapatban: 1. Oroszország, 12. Magyarország. Nők. 20 km: 1. Ivanova (orosz) 1:26:48, 31. Urbanikné 1:37:50. ■ Kiestek a magyarok Riesa A világklasszisokkal felálló orosz tornászválogatott legyőzte a magyar együttest a németországi Riesában zajló csapat Európa-bajnokság első nap­ján. A kiírás szerint a viadalon férfi és női szertor­nászok, valamint ritmikus gimnasztikázók együtt versenyeznek. Mindhárom kategóriában volt úgynevezett joker­gyakorlat. A magyarok az olimpiai bajnok Csollány Szilveszter gyűrűn, a békéscsabai Strifler Angéla (felvételünkön) felemáskorláton és Haris Brigitta karikával szerzett pontjait dupláztatták meg. Az orosz együttest Jevgenyij Podgornij, Nyikolaj Krukov, Jelena Zamolodscsikova, Alina Kabajeva és Irina Csascsina alkotta. Valamennyien a világ köz­vetlen élvonalába tartóznak. Oroszország—Magyarország 140,219-126,590. A magyarok pontszámai: Csollány Szilveszter. Gyűrű 19.350 (joker); lólengés: 7.85. Detrői Zoltán. Talaj 8.70; nyújtó 8.45. Strifler Angé­la. Ugrás 8.675; felemáskorlát 17.350 (joker); talaj 7.862; ge­renda 6.987. Haris Brigitta. Ka­rika 16.666 (joker); kötél 8.20. További eredmények: Fehér- oroszország-Csehország 130,389-125,798, Spanyolor­szág—Franciaország 131,739— 121,742, Ukrajna—Lengyelor­szág 136,477—127,287, Olaszország—Németország 130,996-128,735, . Nagy-Britannia-Finnország 128,487-124,177 A selejtező sorrendje: 1. Oroszország, 2. Ukraj­na, 3. Spanyolország, 4. Olaszország, 5. Fehéroroszország, 6. Nagy-Britannia, 7. Németor­szág, 8. Lengyelország, 9. Magyarország, 10. Cseh­ország, 11. Finnország, 12. Franciaország. Mindez egyben azt jelenti, hogy a magyarok nem jutottak be a vasárnapi döntőbe. a comFlow Rendszerbe foglalva matáv Az információ érték A mélyen alvó, gondtalan vezető olyan ritka, mint a fehér zebra. Pedig csupán egyetlen nagyszerű döntést kellene hoznia, és máris rendezetté, átláthatóvá válna a pénzügyi és számviteli rendszer, a kontrolling, az eszközgazdálkodás, az értékesítés, az anyaggazdálkodás és a humán erőforrás menedzselése egyaránt. comFlow komplex vállalatirányítási rendszer - a MatávCom KKV SAP- szolgáltatása. Aludjon jól, álmodjon szépeket... Információs zöldszám: 06 80 40 80 88, www.matavcom.hu h MTK Hungária—Debreceni VSC 0-1 (0-0) Hungária krt., 1500 néző. V.: Bede. G.: Kerekes (62.).