Békés Megyei Hírlap, 2001. április (56. évfolyam, 77-100. szám)

2001-04-23 / 94. szám

SPORT 2001. ÁPRILIS 23., HÉTFŐ - 15. OLDAL ^BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Öt pontra nőtt a Kondoros előnye Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Battonyai TK—Gyulavári 1—2 (0—0) Battonya, 200 néző. V.: Juhász. Battonya: István - Oláh, Roczkó, Dancsó (Putnoki Z.), Fekete - Putnoki A., Szatmári, Kovács K. (Podina), Lovász - Argyelán, Zsóri. Edző: Mákos Árpád. Gyulavári: Szőke — Pápa, Alb, Deák, Zimbrák — Koszta, Karakas, Bállá, Guti (Gyimesi) — Kapocsán, Oláh. Edző: Cserháti István. 55. perc: Oláh beadása után Guti közelről passzolt a hazai csapat kapujába, 0-1. 75. perc: egy vendég kontratámadás után Oláh 18 méterről bom­bázott a jobb alsó sarokba, 0—2. 85. perc: második sárga lap után Kapocsánt kiállította a bíró. 88. perc: Putnoki A. buktatásáért megítélt 11-est Árgyelán értéke­sítette, 1—2. A hazai csapat az első félidőben több százszázalékos helyzetet ki­hagyott, ez megbosszulta magát, a vendégek két kontrából olyan előnyt szereztek, amit már a battonyaiak nem tudtak utolérni. Jó: Putnoki A., Szatmári, ill. Szőke, Pápa, Zimbrán, Kapocsán, Oláh. (Lukács István) Gyoma FC—Magyarbánhegyes 1-1 (1-1) Gyomaendrőd, 500 néző. V.: Petrovszki. Gyoma: Szabó (Fábry) - Orovecz, Dobó, Hor­nok, Séllei, Szurovecz, Forgács, Béla, Toldi, Mátyus, Vatai. Edző: Durucskó Péter. Magyarbánhe­Mesterlövészek A Békés megyei i. osztályú labda­rúgó-bajnokság góllövőlistájának élmezőnye. 18 gólos: Vámos (Szeg­halom), 16 gólos: Klimaj (Szarvas). 15 gólos: Bakos J. (Körösladány), Janis (Kondoros). 14 gólos: Putnoki A. (Battonya). 11 gólos: Göblyös (Mezöberény). 10 gólos: Szabó A. (Medgyesegyháza). 9 gólos: Turbucz (Battonya), Pusztai (Kondoros), Bara­nyai (OMTK). 8 gólos: Belicza, Kurilla (Medgyesbodzás), Fekete, Jánosi (Vésztő), Bányik (Tótkomlós), Darida P. (Szarvas). 7 gólos: Urbancsok, Bogdán (Szarvas), Nagy (Sarkad), Szabó G., Tolnai (Medgyesbodzás), Bakos Z. (Körösladány), Papp, Lo­vász (Tótkomlós), Oláh (Gyulavári). 6 gólos: Ombodi (Körösladány), Málik (Magyarbánhegyes), Turbucz (Vész- L tő), Toldi (Gyoma FC). gyes: Jambrich — Orvos (Kiss Z.), Evanics, Fejes (Várnai), Maró- csik, Pilán, Tóth, Zsibrita, Kiss I. (Lévai), László, Szlanyinka. Edző: Turcsek Zoltán. A végig fö­lényben játszó hazai csapatnak nem sikerült a három pontot megszereznie. Kiállítva: Béla (szövegért) a 70., Fábry (a kapura lövő játékost elütötte) a 88. perc­ben. G.: Mátyus a 42., ill. László a 3. percben. Jó: Dobó, Séllei, Béla, ill. László, Pilán, Jambrich, Szla­nyinka. (Szabados Ferenc) Körösladány—Vésztő 0-1 (0-0) Szeghalom, 300 néző. V.: Cson­ka. Körösladány: Kiss - Bakos Z. (Nagy K.), Szabó, Földi (Talpalló), Danó, Horváth (Tóth), Szántó L, Keresztesi, Bakos J., Ombódi, Darócz. Edző: Borgula János. Vésztő: Juhász - Czinanó B„ Rá­bai M., Rábai R., Tóth Cs. (Tóth S.), Turbucz (Szántó Cs.), Bagyinka, Papp, Jánosi, Molnár T., Czinanó E. Edző: Királyvári Kár­oly. A mély talajú pályán lejátszott mérkőzésen nem alakulhatott ki folyamatos, jó játék, az ireális talaj a védekező csapatnak kedvezett. Á találkozón a küzdő jelleg domi­nált, végül is a vésztőiek egy sze­rencsés góllal nyertek a rangadón. G.: Tóth Cs. a 78. percben. Jó: Horváth, Keresztesi, Darócz, ill. Czinanó B., Tóth Cs., Czinanó E. (Ponta Sándor) Orosházi MTK—Med­gyesbodzás 1—3 (0—1) Orosháza, 100 néző V.: Mátyás. OMTK: Oszad- szky - Frankó, Sitkéi (Szántó), Pusztai, Boros, Kánya, Baranyai, Lovas, Lipták, Dobi, Torda. Edző: Kiss János. Med­gyesbodzás: Szabó P. - Podmaniczki, Unyaünsz- ki, Schneider, Tolnai (Szabó G.), Iványi, Lita- uszki (Belicza), Kurilla, Nagy M., Ekker, Czifrák. Edző: Sebestyén János. Az OMTK lelkesedése ke­vésnek bizonyult a jobb játékosokból álló és a má­sodik félidőben jelentős fölényben játszó vendé­gekkel szemben. G.: Lovas a 85., ill. Tolnai a 36., Czifrák az 50., Pusztai (öngól) a 71. percben. (Selmeczi László) Mezöberény—Medgyesegyháza 2-1 (2-0) Mezöberény, 100 néző. V.: Maginyecz. Mezöberény: Bara­bás — Bereczki, Pojendán, Kreisz, Várhalmi, Kiss, Braun (Wagner), Bokor (Pántya), Göblyös, Somvá- ri Z., Somvári M. Edző: Vrbovszki János. Medgyesegyháza: Homik - Babcsán, Pintér, Göcző, Holecz, Szabó A., Petruzsán (Gubcsó, Gyovai), Kindel, Zsur- zsucz, Vágási, Szabó Zs. Edző: Ogrincs Pál. A sáros, mély talajon lejátszott mérkőzést a hazai csa­pat megérdemelten nyerte a sokat hibázó vendégek ellen. G.: Som­vári M. a 7., Várhalmi a 24., ill. Kindel a 63. percben. Jó: Berecz­ki, Somvári M„ Kiss, ül. Holecz, Kindel. (Tímár Zoltán) Szarvas—Méhkerék 3—1 (1—1) Szarvas, 300 néző. V.: Szkokán. Szarvas: Balatoni - Kriska, Schekna, Kugyela Zs., Kiss (Béni), ifj. Somogyi, Rohony, Gulyás, Bogdán (Kugyela B.), Klimaj, Urbancsok. Edző: Somo­gyi János. Méhkerék: Patka — Kocsis (Cziczeri), Burai, Berényi, Rúzsa, Magyar, Tapasztó, Bíró K. (Petruzsán), Séllei, Gugolya (Koita), Géczi. Edző: Patka György. Mindkét csapat támadó­lag lépett fel, így végig izgalmas mérkőzést láthattak a nézők, me­lyen a hajrában szerezte meg a győzelmet a hazai együttes. Kiál­lítva: Géczi (második sárga lap után) a 66. percben. G.: Klimaj az 1.. a 67., Kugyela B. a 60., ill. Bíró K. a 20. percben. Jó: Balatoni, Kugyela Zs., Urbancsok, ill. Bu­rai, Séllei. (Kepenyes György) Kondoros—Szeghalom 4—1 (3-0) Kondoros, 400 néző. V.: Koch. Kondoros: Adamik - Zöldi, Gajd­ács, Sárosi, Gombár (Trinyik), Kiszely (Kiss), Udvari, Dián, Var­ga, Janis, Pusztai (Benczúr). Edző: ? A kispadon nem ült tré­ner. Szeghalom: Komáromi - Zsigovics, Barna, Mező, Elek S., Macsári (Pozsgai), Zsombok, Shultz, Bernáth, Elek T„ Vámos. Edző: Lázár István. Egy percig nem fért kétség a hazaiak győzel­méhez. G.: Janis a 12. (11-esből), a 4L, Dián a 20., Gajdács a 78., ill. Vámos a 61. percben. Jó: Gajdács, Kiszely, Udvari, ill. Komáromi, Zsombok. (Szabó Lajos) Sarkad—Tótkomlós 1—2 (0—2) Sarkad, 260 néző. V.: Szabó I. S. Sarkad: Cserháti - Kapros, Ja­kab, Vass, Bende, Klembucz, De­ák (Gajdács), Szelei, Abrudán, Matus, Bálint (Ungor). Edző: Moós János. Tótkomlós: Szántó - Trabak, Bányik, Pásztor L„ Lovács, Pásztor T., Lóczi (Bakai), Papp, Tarján (Fazekas), Pardi, Giliczó. Játékos edző: Kvasz- novszky József. Biztosnak látszó vendéggyőzelemre utalt az első félidő eredménye, de szünet után a hazaiak nagyot javultak, akár meg is szerezhették volna a győ­zelmet. A helyzetek azonban ki­maradtak, sőt még egy büntetőt is hibáztak a vendéglátók. G.: Bálint a 60., ill. Pásztor T. a 35., Lovász a 45. percben. Jó: Vass, Klembucz, Szelei, ill. Bányik, Lovász, Pásztor T. , Giliczó. (Diószegi Imre) Ifjúságiak: Battonya—Gyulavári 4-2, Gyoma FC-Magyarbánhegyes 0-1, Körösladány-Vésztő 1-5, OMTK- Medgyesbodzás 7-0, Mezőberény- Medgyesegyháza 5-0, Szarvas- Méhkerék 1-1, Kondoros-Szeghalom 1—6, Sarkad-Tótkomlós 1-0. A Békés megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokságban következik. Ápri­lis 28., szombat: Vésztő-Szeghalom, 17.00. Medgyesbodzás-Gyoma FC, 17.00. Gyulavári-Szarvas, 17.00. Ápri­lis 29., vasárnap: Körösladány-Sar- kad, 17.00. Magyarbánhegyes-Kondo- ros, 17.00. Méhkerék-MTK, 17.00. Medgyesegyháza-Battonya, 17.00. Tótkomlős-Mezőberény, 17.00. ■ Nagy csatában nyert a Békés A sötét felsőben játszó Majchrovics, aki Hajdúval csatázik a labdáért, hatalmas góllal egyenlített. A megyei rangadót a Békés nyerte D-FOTÓi LEHOCZKY PÉTER Labdarúgó NB III Gyomaendrödi VSE—Hódmező­vásárhely 2—1 (1—0) Gyomaendrőd, 170 néző. V.: Kálé. Gyomaendrőd: Hanyecz J.- Tímár, Kondacs, Dinya, Bélteki- Hídvégi, Mester, Ilyés (Furka S. ), Tóth (Osan) - Farkasinszki (Katona), Hunya. Edző: Plástyik János. Hódmezővásárhely: ifj. Himer - Marczinka, Szrenka, Szabó, Borbás P. - Nagy L. (Rárósi), Fazekas, Szűcs, Kovács T. - Bartyik (Kovács G.), Borbás Zs. Edző: Himer István. 44. perc: Mester remek cselek után nyolc méterről a hálóba lőtte a labdát, 1—0. 57. perc: Hanyecz J. és Kovács T. ugrott a hazai kapu előtt a lab­dáért, a kapust ellökték, a lepatta­nó labdát Marczinka a kapuba vágta, 1—1. 75. perc: Osan kapott remek labdát Hunyától és egy igazítás után 14 méterről higgadtan a há­lóba helyezte a játékszert, 2—1. Nehezen született meg a haza­iak győzelme, bár mindkét félidő­ben a gyomaendrődiek irányítot­ták a játékot. A gól mellett csatá­raik két kapufát is lőttek. A látot­tak alapján a hazaiak sikere meg­érdemelt. Jó: Dinya, Mester, Hídvégi, Tóth, ill. Marczinka, Fa­zekas, Szűcs. (Feuerwerker Bé­la) Békési FC—Jamina SE 2—1 (0-1) Békés, 500 néző. V.: Garas. Bé­kés: Sándor Cs. - Szenti, Semjéni, Czipó P„ Sándor M. - Kasik, Lapsánszki, Fazekas (Botyánszki), Borbola (Marik) - Majchrovics, Kané (Vadas). Edző: Nagy Mihály. Jamina: Kovács - Hajdú (Jantyik), Varga, Oláh, Pájer - Pusztai, Mochnács (Kerepeczki), Sajben, Mircea - Lakatos, Pozsár (Friderikusz). Edző: Szarvas András. 5. perc: Lakatos átadása után Sajben labdája vágódott a jobb felső sarokba, 0-1. 68. perc: Majchrovics éles szögből hatalmas gólt lőtt a hosz- szú felső sarokba, 1—1. 77. perc: Lapsánszki lépett ki középen és a kapuba helyezte a labdát, 2—1. A korán bekapott gól nehéz helyzetbe hozta a hazai csapatot. Meg-megújuló rohamaikat rend­re hárították a betömörülő ven­dégvédők, mígnem az igen agilis Majchrovics hatalmas góllal egyenlített. Végül a hajrában ki­csikarta a győzelmet a Békés a taktikusan játszó Jamina ellen. Jó: Semjéni, Lapsánszki, Majchrovics, ill. Sajben, Lakatos. (Nagy Mihály Tibor) További eredmények: Szeged- Martfű 5-2, Örkény-Dömsöd 2-1, Algyő-Szajol 5-1. Szabadnapos: Kiskunfélegy­háza. Az NB III-as labdarúgó­bajnokság Alföld csoportjában következik. Április 28., szom­bat: Martfű-Kiskunfélegyháza, 17.00. Jamina SE—Szeged, 15.00. Április 29., vasárnap: Hódmező- vásárhely-Békés, 17.00. Döm- söd-Gyomaendrődi VSE, 17.00. Szajol-Örkény, 17.00. Szabadnapos: Algyő. A LABDARÚGÓ NB II ÁLLÁSA 1. Eger 6 3 2 16- 6 21 2. Diósgyőr 6 3 2 16- 11 21 3. Gyula 5 3 3 20-13 18 4. Mátészalka 4 S 2 14- 14 17 5. Demecser 4 4 3 12- 9 16 6. B.lórántháza S 1 4 14-15 1$ 7. Jászberény 4 3 4 20- 9 15 8. Oh.-Csorvás 4 2 5 19- 17 14 9. Tiszaújváros 4 1 6 14-13 13 10. Abony 2 2 7 12-31 8 11. Makó 12. Kisvárda törölve 3 7 8-23 6 Az NB III ÁLLÁSA Alföld CSOPORT 1. Algyő 9 1 1 24- 11 32 2. Szeged 6 2 3 25-15 25 3. Kk.félegyh. 5 4 1 21- 14 24 4. Békés 5 1 5 21-16 22 5. Szajol 5 3 3 16-14 22 6. Örkény 4 3 4 19- 18 18 7. Dömsöd 4 3 4 16-17 17 8. Gy.endrőd 5 6 16- 19 16 9. Hmv.hely 3 3 ,5 26-^4 15 10. Jamina 2 1 8 12-28 8 11. Martfű 1 1 9 11-31 6 A táblázatban a pontok tartalmazzák az alapszakaszból hozott bónuszpontokat is. A MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ' BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Kondoros 14 7 1 45-22 49 2. Medgyesbodzásl35 4 50-30 44 3. Körösladány 13 5 4 44-26 44 4. Vésztő 13 5 4 41-23 44 5. Szarvas 12 5 5 51-23 41 6. Méhkerék x 11 4 7 39-28 36 7. Battonya 8 8 6 46-37 32 8. Gyulavári 9 3 10 38-36 30 9. Tótkomlós 8 5 9 46-47 29 10. M.bánhegyes 7 6 9 32-39 27 11. M.egyháza 7 3 12 37-53 24 12. Mezöberény 5 5 12 29-36 20 13. Szeghalom 5 4 13 36-53 19 14. Sarkad 5 2 15 25- 56 17 15. Gyoma FC 3 7 12 22- 37 16 16. OMTK x 4 4 14 23- 58 15 x = Az Orosházi MTK—Méhkerék mérkőzést 0—0-val igazolták, egyik csapat sem kapott pontot. A Méhkeréktől és az OMTK-tól 3—3 pontot a bajnokság végén levonnak majd._____________________n Elkerülhető gólok jöttek Eger-Orosháza-Csorvás FC 2-0 (0-0) Győzelem a listavezető ellen Gyulai Termál FC-DVTK2-0 (1-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Eger, 300 néző. V.: Farkas Gy. (Horváth G., L. Tóth). Eger: Molnár — Katona, Földvári, Hor­váth T., Sánta — Truczka, Csató J., Máté, Czipf — Ördög, Szamosi. Edző: Szentes Lázár. Orosháza-Csorvás: Stumpf — Petra, Laurinyecz, Szeverényi, Molnár — Raducu, Lévai, Do­bi, Brlázs — Szegedi, Antal. Edző: Pásztor József. Csere: Szegedi helyett Tátrai a 60., Máté h. Horváth Cs. a 66., Antal h. Stef a 68., Sánta h. Martis a 72., Raducu h. Var­ga a 77. percben. Gólszerző: Csató az 55., Truczka a 69. percben. Sárga lap: Máté (Dobi lerántásáért) a 42., Truczka (Lévai gáncsolásáért) a 47., Varga (reklamálásért) az 54., Sánta (reklamálásért) az 57. .percben. Szögletarány: 5:3 (4:1). vendégek előtt adódott, amikor is Lévai lövését két esetben is a ka­pu torkából mentették a hazai vé­dők. A második félidőben a ven­déglátók két, könnyen elkerülhe­tő gólt szerezve győztek. A látot­tak alapján a pontosztozkodás re­álisabb eredmény lett volna. Jó: Ördög, Csató J., ill. Petra. Szentes Lázár: — Nehezen született meg az első gólunk, de utána már fölényben játszottunk és nagyon fontos győzelmet arat­tunk. Pásztor József: - Ha egy csapat ilyen gólokat kap, csak ve­szíthet. OUTI FERENC . Eger 55. perc: Laurinyecz szabályta­lankodott a vendégcsapat térfelé­nek közepén, a megítélt szabad­rúgást Csató J. 25 méterről az el­vetődő Stumpf mellett a kapu jobb oldalába lőtte, 1—0. 69. perc: Truczka 28 méterről váratlanul lövésre szánta el ma­gát, labdája az elvetődő Stumpfot átpattanva a kapu közepébe ju­tott, 2-0. Az alaposan átszervezett hazai csapat nagy iramban kezdte a mérkőzést a megilletődött vendé­gek ellen. Az első játékrészben enyhe mezőnyfölényben is ját­szottak, valamire való gólhelyzet nélkül. Az első nagy lehetőség a Az NB Il-es labdarúgó-bajnokság Ke­leti csoportjában következik. Április 28.. szombat: Mátészalka-Makó, 17.00. Jászberény-Baktalórántháza. 17.00. DVTK-Borsod Volán-Tiszaújvá- ros, 17.00. Április 29., vasárnap: De- mecser-Eger, 17.00. Orosháza-Csorvás FC-Abony, 17.00. Szabadnapos: Gyula Termál FC. NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Gyula, 800 néző. V.: Hajdó (Bendik, Szabó Z.). Gyula: Such — Ferenczi, Kiss, Kovács — Bócsik, Resetár — Pozsár, Kulcsár Sz., Brakszatórisz — Boruzs, Tóth. Edző: Fodor Sándor. DVTK: Róza — Simon, Kundrák, Szaniszló — Sipos, Nyeste, Vitelki, Farkas, Simkó I. — Lója F., Lehoczki Edző: Kőrössy Pál. Csere: Simkó I. helyett Kulcsár S. a szünetben, Sipos h. Do­bos az 52., Boruzs h. Hóbei a 63., Szaniszló h. Takács a 83., Brakszatórisz h. Papp a 87., Pozsár h. Csúz a 88. percben. Gólszerző: Brakszatórisz a 20., Tóth a 78. percben. Sárga lap: Resetár (Nyeste lerántásáért) az 55., Kovács (Do­bos elhúzásáért) a 65., Dobos (Pozsár lerántásáért) a 68., Szaniszló (Pozsár elgázolásáért) a 80. percben. Szögletarány: 4:6 (1:4). Gyula 20. perc: egy bal oldalról elvég­zett szöglet a védőkről Braksza­tórisz elé pattant, aki fejjel továb­bította azt a kapuba, 1—0. 78. perc: Pozsár jobb oldali szabadrúgása a hosszú saroknál Tóth elé pattant, aki laposan a há­lóba lőtt, 2—0. Az első félidőben viszonylag ki­egyenlített volt a játék, bár a gyula­iaknak több helyzetük akadt. A második félidőben a vendégek igyekeztek nagyobb sebességre kapcsolni, mezőnyfölénybe kerül­tek, de az eredményen nem tudtak javítani és a hazaiak kitartása meg­hozta a második góljukat is. A rendkívül nagy iramú és színvona­las mérkőzésen a hazai csapat megérdemelten nyert a listavezető ellen. A hazai csapat vezetősége köszönetét fejezi ki a megyei és a városi rendőrkapitányságnak a mérkőzés biztosításáért. Jó: Bócsik, Kulcsár, Ferenczi, Tóth, Kiss, ill. Vitelki, Farkas. Fodor Sándor: - Egy kitűnő ellenfél ellen magas színvonalú mérkőzésen győztünk. Senkit ne tévesszen meg, hogy időnként a játéktér egy részét tudatosan át­engedtük a vendégeknek. Tény, hogy ebből adódtak lehetőségeik, de ezt rendre hárítottuk és az eredmény minket igazol. Kőrös­sy Pál: - Megérdemelt győzel­met aratott a Gyula. JENEI KÁLMÁN A labdarúgó NB II további eredmé­nyei: Abony-Jászberény 1-5, Tiszaúj város-Mátészalka 4-0, Makó-Deme cser 0-1. Szabadnapos: Baktalóránthá za. ■