Békés Megyei Hírlap, 2001. április (56. évfolyam, 77-100. szám)

2001-04-02 / 77. szám

12. OLDAL - 2001. ÁPRIUS 2., HÉTFŐ SPORT > BÉKÉS MEGYEI HÍRLÁP Hathatós bírói segédlettel Pécs-Békéscsabai VSC 10-5 (4—1, 1-2, 2-2, 3-0) NB I B-s labdarúgó-mérkőzés, Fót, 300 néző. V.: Böröczi (Berki, Gál). Fót: Halász 0 - Kriska 5, Nagy T. S, Schwarcz 5 - Nyikos 5, Hódosi 5, Lendvai 5, Burzi 6, Szűcs 5 - Szaba­dos 4, Füle 5. Edző: Bodonyi Béla. Békéscsaba: Csirics 7 — Serban 6 — Valentényi 6-2=4, Bujáki 5 — Balog 6, Simon 5, Bánföldi 6, Udvari 6, Tóth Gy. 5 — Majchrovics 5, Keresztúri 7-2=5. Edző: Vágó Attila. Csere: Tóth Gy. helyett Szabó S. (5) a szünetben, Kriska h. Pálfi (5) és Szűcs h. Mátyás (5) mindkettő az 52., Majchrovics h. Negrau (5) a 60., Nyikos h. Vikukel (-) a 68., Bánföldi h. Ursz (-) a 88. percben. Gólszerző: Keresztúri a 9. és a 48. percben. Sárga lap: Simon (buktatta Lendvait) a 32., Udvari (Schwarcz felvágásáért) a 33., Valentényi (Lendvai akasztá­sáért) a 62., Vikukel (Bujáki lerántásáért) a 90., Bujáki (Szabados felvágásáért) a 92. percben. Kiállítva: Keresztúri (ütésért) a 79., Valentényi (második sárga lap után) a 93. percben. Szögletarány: 11:3 (4:1). Főt 9. perc: Ide-oda pattogott a labda a csabai szöglet után a házigaz­dák kapuja előtt, végül Kereszt­úri hat méterről a kapu közepébe vágta azt, 0—1. 48. perc: Ismét a volt váloga­tott labdarúgó, Keresztúri jeles­kedett, ezúttal 16 méterről hatal­mas erővel a jobb sarokba lőtte a pettyest, 0-2. 79. perc: Keresztúri és Burzi kakaskodtak. A csabai iSfiMPtlso-rils játékos megütötte ellenfelét, amiért a kiállítás sorsára ju­tott. 93. perc: Valentényi a 16- oson belül kezezett, amiért megkapta második sárga lap­ját, így kiállította a játékveze­tő. A megítélt büntetőt Füle a kapu mellé lőtte. A több egykori élvonalbeli labdarúgót felvonultató csa­patok nagy lendülettel estek egymásnak, amiből a vendé­gek jöttek ki jobban a találko­zó elején, hiszen az első szögle­tük után Keresztúri András révén szemfüles gólt szereztek a 9. percben. Ezután a hazaiak na­gyobb sebességre kapcsoltak, mezőnyfölénybe kerültek, ám a keményen, fegyelmezetten véde­kező és ügyesen kontrázó lila-fe­hérek mellett csak a 35. percben kerültek helyzetbe. Ekkor Füle húsz másodpercen belül kétszer is nagy helyzetben hibázott. Nyolc perccel később a vendégek egy gyors kontra után Majchrovics révén veszélyeztet­ték Halász kapuját. A szünet után Keresztúri bal lába ismét villant, s ezzel kétgólos lett a vendégek előnye, akik ennek tudatában Az NB I B-s labdarúgó-bajnok­ság Keleti csoportjában követ­kezik. Április 6., péntek: Csepel-Auto Trader- Kecskemét, 18.30. Április 7., szombat: Előre FC Békéscsaba-Bőcs, 16.30. Áp­rilis 8., vasárnap: Fót— Nyíregyháza, 16.30. BKV Előre-Szolnok, 16.30. Monor-BVSC, 16.30. Szabadnapos: Csongrád. egyre magabiztosabbá váltak. A fótiak azonban dicséretes módon nem adták fel, becsülettel küzdöt­tek, de csak szögletekig jutottak vagy a Békéscsaba télen igazolt jugoszláv légiós kapusa, Csirics mentett. Keresztúri fegyelmezet­lensége után felcsillant a remény a házigazdák előtt, de az egyko­ron Békéscsabán szerepelt vil­lámgyors szélső, Szabados Attila három méterről sem tudta beven­ni Csirics hálóját. A hosszabbítás­ban Valentényi kezezett a 16- oson belül, amiért kiállították, ám a büntetőből sem tudták bevenni a vendégek kapuját a fótiak, így törvényszerű vereséget szenved­tek a végére kilenc főre fogyatko­zó Békéscsabától. A látottak alapján a taktikusan játszó lila-fehérek győzelme meg­érdemelt, ám nagy árat kellett fi­zetniük a sikerért, hiszen a hajrá­ban két meghatározó játékosukat is elvesztették. Bodonyi Béla: — Küzdelmes mérkőzésen sajnos a legnagyobb helyzeteket sem tudtuk kihasz­nálni, s ez megbosszulta magát. Ezért törvényszerű volt a veresé­günk. Vágó Attila: — Folytattuk ide­genbeli jó szereplésünket, telje­sen megérdemelt győzelmet arat­tunk. Igaz, a két kiállítás miatt nagy árat fizettünk érte. Most már szeretnénk a hazai közönsé­günket is megtréfálni, mivel ott­hon még nem sikerült nyerni. A Keleti csoport további ered­ményei: Bőcs-BKV Előre 1-0, Szolnok-Monor 2—1, Nyíregyhá­za—Kecskemét 1—1, BVSC— Csongrád 1—0. Szabadnapos: Csepel-Auto Trader. A labdarúgó NB IB állása 1. BKV Előre 6­2 17- 5 18 2. BVSC 4 3­8- 3 15 3. Csepel 4 1 3 9-13 13 4. Kecskemét 2 6­13- 11 12 5. Nyíregyháza 3 2 2 17-11 11 6. Szolnok 3 2 3 17-13 11 7. Fót 2 3 3 8-11 9 8. Monor 2 3 4 9-13 9 9. Békéscsaba 2 '2 3 6- 7 8 10. Bocs 2 2 4 9- 14 8 11. Csongrád 2 6 5- 17 2 12. Kunszentmárton visszalépett, törölve OB I B-s férfi vízilabda-mérkőzés, Pécs, 100 néző. V.: Szé­kely B., Genser. Békéscsaba: MÁTÉ - Balázs, dr. Szlávik, LUDÁNYI 2, Dávid 1, LATORCZAI1, Laczó P., Boros, Puha, Tari 1, Berki D. Játékos edző: dr. Szlávik Győző. A Pécs do­bói: Pszota 4, Bilcsik, Lukács D., Lukács G. 2—2. Gól emberelőnyből: 10/5, ill. 5/1. Négyméteresek: 1/1, ill. 0/0. PÉCS Igencsak korán kellett kelnie a bé­késcsabaiaknak ahhoz, hogy a szombaton 11 órára kiírt mérkő­zés előtt egy órával jelentkezze­nek a pécsi uszodában a zsűriasz­talnál. Mégsem a fáradság ütötte ki a békéscsabaiakat, hanem az a ha­tékony játékvezetői segítség, ami a pécsieket részesítette előnyben. Pedig jól kezdődött a találkozó, hiszen kezdetben kiegyensúlyo­zott küzdelmet hozott a két csa­pat csatája. 2—1-nél már igyeke­zett segíteni a házigazdákon a já­tékvezető páros, hiszen meg­kezdték a csabaiak kiállítás-soro­zatát. A vendégek védőjét, Ba­lázst kétszer egymás után bünte­téssel sújtották. Ennek ellenére a második negyedben 5—3-ra fel­zárkózott a Békéscsaba, sőt a har­madik negyedben is szorosan ala­kították az eredményt. Ám ezt követően végleg a játékvezetők vették a kezükbe a találkozó irá­nyítását, 7-5 után ugyanis ismét rendre kiszórták a vendégek játé­kosait, így az emberelőnyöket ki­használták a pécsiek. Mindez két és fél perccel a mérkőzés lefújása előtt történt, 7—5-ös állásnál, amikor már majdnem kiegyenlítettek a ven­dégek. Ám folyamatosan támadó­hibát fújtak a békéscsabaiak el­len, és amikor Szlávik doktort gólhelyzetben visszarántották, még csak büntetőt sem ítéltek a csabaiak javára. Nem sokkal ké­sőbb Tari került kecsegtető hely­zetbe, ám őt is visszahúzták, ami­ért nemhogy büntetőt nem lőhet­tek a csabaiak, de még csak ki sem állították a szabálytalankodó baranyai játékost. így aztán az el­ső két fordulóban lendületbe ke­rült békéscsabaiak vereséggel bú­csúztak Pécstől, ráadásul a gólkü­lönbség is igencsak túlzó, hiszen a hazai csapat tudásban egyálta­lán nem nőtt a Békéscsabai VSC fölé. ■ Latorczai (kezében a labda) jól játszott, gólt is lőtt, nem rajta múlott, hogy vesztesen hagy- ta el a medencét a békéscsabai vízilabdacsapat wotó: kovács Erzsébet Nádasdi és Szilágyi a MAMS-elnökségben Budapest beválasztották a négy szakágat - nemrég tagjai lett ugyanis a Gyu­cross, enduro, gyorsasági, salak- lai Speedway Clubnak. A salak- Tisztségválasztó közgyűlést tar- motoros - tömörítő szövetség 11 motoros szakág alelnöki tisztét tott a Magyar Motorsport Szövet- tagú elnökségébe. Ugyancsak el- továbbra is a miskolci illetőségű, ség is. A szombati fórumon Békés nökségi tag lett Nádasdi János, a nemzetközi bíróként is ismert megye sportja is elismerést ka- nemzetközi szövetség egyik régi, Daragó István tölti be, míg elnök- pott, hiszen Szilágyi Sándort, a magasrangú tisztségviselője, ként Dósa Istvánt megerősítették Gyulai Speedway Club elnökét mégpedig „gyulai színekben”, pozíciójában. (F, Az MTK ugrott az élre A hazai labdarúgó NB 1-ben történt a hét végén Zalahús-ZTE FC—Ferencváros 0-0 Zalaegerszeg, 14 000 néző. V.: Szabó Zs. Kispest-Honvéd—Vasas DH 2-2 (1-0) Bozsik-stadion, 1500 néző. V.: Ábrahám. G.: Németh N. (5.), Faragó (63.), ill. Kabát (79.), Szili (88.). Dunaferr SE—Videoton FCF 1-0 (0-0) Dunaújváros, 6000 néző. V.: Hajdó. Kiállítva: Julinho (Videoton, 92.). G.: Tököli (90.). Matáv Compaq-Sopron- Debreceni VSC 2—1 (1-0) Sopron, 3000 néző. V.: Sóthy. Gólszerző: Varga K. (46.), Szabados (92.), ill. Radojicic (89.). MTK Hungária FC—Lombard FC Tatabánya 1-0 (1—0) Hungária krt., 3500 néző. V.: Bede. G.: Illés (45.). Újpest FC—Győri ETO FC 1—1 (0-1) Megyeri út, 2000 néző. V.: Szabó J. G.: Orescsuk (58.), ill. Kenesei (38.). Az NB 1 állása 1. MTK 5 3 1 13- 4 24 2. Ferencváros 5 3 1 14- 4 22 3. Győr 5 2 2 13- 10 19 4. Videoton 5 1 3 14- 7 18 5. Újpest 4 1 4 15- 17 18 6. Dunaferr 4 1 4 9- 15 18 7. Vasas 3 3 3 15- 12 16 8. Kispest 4 2 3 18- 15 15 9. ZTE 3 3 3 12- 12 13 10. Sopron 1 4 4 11- 14 10 11. Tatabánya 1 1 7 7- 21 10 12. Debrecen 2 7 12-22 9 A Totó 13. heti eredményei í. Bayern München—Bremen .... ................2-3 2 2. VfB Stuttgart—1. FC Köln ........... ...............0-3 2 3. F reiburg-Frankfurt.................... ...............5-2 1 ,4. H ertha BSC-1860 München ... ...............3-0 1 5. L everkusen—Schalke 04............. ...............0-3 2 6. K aiserslautern—Dortmund .... ...............1-4 2 7. B ochum—Cottbus........................ ...............1-0 1 8. A talanta—Napoli ..................... ...............1-1 X 9. J uventus—Brescia ...................... ...............1-1 X 10 . Parma-Bologna.......................... ...............0-0 X 11 . Perugia—Internazionale ........... ................2­3 2 12. Reggina—Udinese........................ ...............1-1 X 13 . Vicenza—Fiorentina.................... Pl usz egy mérkőzés: ................1-1 X 14. AC Milan—Lazio lapzártakor tartott A nagyok most az Újpest ellen bizonyítottak Gyors lépések hete Alig maradt már báb a táblán, de még mindig folytatódik a finn Mikkeli és ibagyar testvérvárosa, Békéscsaba sakkvá­logatottjainak idestova két hónapja tartó internetes mérkő­zése. A csapatok e-mailon váltanak lépést, hetente ötöt. Budapest Újpest—Előre FC Békéscsaba 0-3 (O-O) Kiemelt ifjúsági labdarúgó­mérkőzés (U-18), Budapest, 100 néző. V.: Vida. Békéscsaba: Váradi - Ondrejcsik - Popol, Palotai - Lovas (Walfisch), Ju­hász, Zahorán, Laurinyecz, Sza­bó S. (Csapó), Horváth - Okos, Ursz (Jakab). Edző: Silviu Iorgulescu. Már az első félidő­ben is mezőnyfölényben játszot­tak a vendégek, de ekkor még a helyzetek kimaradtak. Fordulás után Jakab vezető gólja meg­nyugtatta a lila-fehéreket, s a folytatásban könnyed játékkal megérdemelt győzelmet arattak az újpestiek ellen. G.: Jakab 2, Okos. Jó: Váradi, Ondrejcsik, Laurinyecz, Okos, Jakab. Újpest—Előre FC Békéscsaba 1-0 (O-O) Kiemelt ifjúsági labdarúgó­mérkőzés (U-16), Budapest, 50 néző. V.: Zámbó. Békéscsaba: Swartz - Herczegfalvi, Matúz, Ungor, Hajdú - Zsilák (Germán), Somlyai, Tóth (Kaszai), Bíró - Dányi, Cina (Tasnádi). Edző: Ja­kab Péter. Egyenlő erők küzdel­me folyt a pályán, az első félidő­ben inkább a békéscsabaiak kez­deményeztek többet. Fordulás után feljöttek a fővárosi lila­fehérek, több alkalommal is ve­szélyeztetők a vendégek kapuját, majd a 85. percben egy kontratá­madás után a győztes gólt is meg­szerezték. Jó: Swartz, Matúz, Somlyai. ■ A csabai csapatvezető már a fel­adás mellett érvelt, de a tagok még láttak remis változatot az esetleges egyszerűsítések és tiszt­áldozat után. A finn csapat a várt folytatás mellett döntött, így gyorsan fordultak az „elektromos levelek”. A tisztáldozatos válto­zatban megadjuk az eltévedés le­hetőségét, de a számítógépek rit­kán tévednek. Ugyanakkor Csák János feladvány szerző nagymes­ter egy kétlépéses segítő mattos feladvánnyal kedveskedett a mikkeli Lansi savó újság olvasói­nak. Az internetezők figyelemmel kísérhetik a játszma alakulását a finn sakk-klub web oldalain is: http://www.shakki.net/kerhot/ MikkSK/bek.htm A csabaiak kö­szönik az interneten az eddig ér­kezett segítséget! Az eddig megtett lépések. Szláv védelem (D15), világossal a mikkeli csapata, sötéttel a békéscsabaiak: 1. d4, d5. 2. Hf3, c6. 3. C4, Hf6. 4. e3, a6. 5. Hc3, b5. 6. cxd5, cxd5. 7. He5, e6. 8. Fd3, Hbd7. 9. f4, Fb7.10. O-O, Fd6. ll. Vf3, O-O. 12. a3, Bc8. 13. Fd2, Hb6.14. Bael, Ve7.15. g4, Hc4. 16. Fel, b4. 17. g5, He4. 18. Hxe4, dxe4. 19. Fxe4, Fxe4. 20. Vxe4, bxa3. 21. bxa3, Hxa3. 22. Fxa3, Fxa3. 23. Be2, f6. 24. gxf6, gxfó. 25. Hf3, Vc6. 26. Vxc6, Bxc6. 27. f5, Be8. 28. fxe6, Bxce6. 29. Kf2, Fd6. 30. Hh4, Fxh2. 31. Kf3, Fc7. 32. Hf5, Kh8. 33. Bel, Fa5. 34. Bg2, Bg8. 35. Ba2, Fd8. 36. Bc8, Fe7. 37. Bxg8, Kxg8. 38. d5, Be5. 39. e4, Kf7. 40. Bxa6, Ff8. 41. Ba7+, Kg6. 42. d6, Be8. 43. d7, Bd8.44. Hd4, Fc5.45. Hc6, Fxa7. 46. Hxd8 (az új lépése­ket kövér szedéssel megkülönböz­tettük). A békéscsabaiak továbbra is várják a sakkbarátok ajánlatát a fek@bekesnet.hu e-mail vagy az 5600 Békéscsaba, Szabadság tér 6. szám alatti címen. Másfél órás csata Tiszavasvári—Békéscsabai RSE 2:3 (20, -13, 21, -15, -12) NB Il-es női röplabdamér- kőzés, Tiszavasvári, 100 néző. V.: Berkes, Kaposvá­ri. Békéscsaba: Fábián, KA­ZÁR, Széplaki, Mező, NAGY E., Rozsnyai. Cs.: BUCSI (liberó), Mátyás, Gyebnár, Márton. A hazai­aknál kitűnt: Koczka. Tiszavasvári Az első játékrészben meglehető­sen álmosan kezdett a Békéscsa­ba, s mivel nem volt igazi szél­sőjük, kellett egy szett, amíg mindenki megtalálta a helyét, így húsz perc után a hazaiak örülhettek. A folytatásra összeállt a ven­déggárda, taktikusan és ügye­sen küzdöttek a lányok, 15 perc alatt könnyű győzelmet arattak. A harmadik szettben jött egy hullámvölgy, annak ellenére, hogy fej-fej mellett haladt a két csapat, de a csabaiak a húszper­ces játék végére fejben elfárad­tak, így előnyhöz jutottak a ha­zaiak. A negyedik szettre összekap­ta magát a Békéscsaba, és 15 perces, magabiztos játékkal egyenlített. A mindent eldöntő ötödik já­tékrészben 12:12-ig felváltva gyűjtötték a pontokat a csapa­tok, végén a nagyobb rutin dön­tött a békéscsabaiak javára. Juniorok: Tiszavasvári­Békéscsabai RSE 2:3. Jövő héten az utolsó forduló következik az idei bajnokság­ban, amelynek során szomba­ton a nyírségi Öröskösföldet fogadják a békéscsabaiak. ■ Győzelem kilenc emberrel Fót-Előre FC Békéscsaba 0—2 (0—1)