Békés Megyei Hírlap, 2001. április (56. évfolyam, 77-100. szám)

2001-04-23 / 94. szám

16. OLDAL - 2001. ÁPRILIS 23., HÉTFŐ SPORT »BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Szemafor a vasutasoknak BVSC-Előre FC Békéscsaba 2-3 (1-2) NB I B-s labdarúgó-mérkőzés, Budapest, 100 néző. V.: Szabó R. (Szökrény, Székely). BVSC: Szendrei 6 — Simon T. 6 — Li­lik 6, Gál 6 — Schultz 0, Győrök 4, Bócz 5, Véber 5, Sinkó 5 — Hoffmann 4, Borgulya 4. Játékos edző: Simon Tibor. Bé­késcsaba: Csirics 6 — Serban 6 — Tóth-Kovács 6, Futaki 6 — Szabó S. 5, Simon A. 6, Udvari 6, Valentényi 5, Bujáki 5 — Tóth Gy. 7, Keresztúri 7. Edző: Vágó Attila. Csere: Schultz helyett Nyerges (4) a 19., Szabó S. h. Balog Zs. (6) a 46., Győrök h. Ugrai (-) a 65., Bujáki h. Ursz (-) a 83., Tóth Gy. h. Negrau (-) a 90. percben. Gólszerző: Valentényi (öngól) a 17., Tóth Gy. a 18. és 59., Keresztúri a 43., Lilik a 75. percben. Sárga lap: Borgulya (Ursz megrúgásáért) a 89. percben. Szögletarány: 7:1 (2:1). __________Budapest ______ A h azaiaknál Simon Tibor edző nem számíthatott a sérüléssel bajlódó Bicskei kapusra, vala­mint a védelemben meghatározó szerepet játszó Fehérre. Bócz vi­szont letöltötte kiállítás utáni le­tiltását, így a vasutas együttes rendelkezésére állt. A Békéscsa­bánál az eltiltását letöltött Ke­resztúri, Simon A. és Bujáki a kezdőcsapatban kapott helyet, míg a csatársorban Tóth György­nek szavazott bizalmat Vágó Atti­la edző. Hosszú idő után a kis- padra került a csapatkapitány, Balog Zsolt, akinek helyét a fiatal Szabó S. foglalta el. 17. perc: váratlanul szerzett vezetést a vasutas együttes. Gál húzott el a bal oldalon, a hátvéd beadását követően a csabai kapu előtti tömörülésben a menteni igyekvő Valentényi fejéről, 7 méterről saját kapujának jobb sarkába vágódott a labda, öngól: 1-0. 18. perc: gyorsan egyenlítettek a lila-fehérek, Lilik felszabadító rúgása után a labda a kaputól két méterre becsúszó Tóth György lábáról pattant Szendrei hálójába, 1-1. 43. perc: Keresztúri kapott jó labdát a 16-oson belül, 12 méter­ről, fél fordulatból laposan meg­célozta a hazaiak kapuját és a lab­da Szendrei kapujának bal sarká­ban kötött ki, 1-2. 59. perc: a középpályás, sokat mozgó Valentényi jó ütemben ug­A Totó 16. heti eredményei 1. Werder Bremen—Wolfsburg .. ................2-3 2 2. Cottbus—Unterhaching ........... ................1­0 1 3. Frankfurt—Bayern München .. ................0-2 2 4. Leverkusen—Hamburg............. ................1­1 X 5. Rostock—1. FC Köln.................. ................2-1 1 6. Schalke 04—Hertha BSC........... ................3­1 1 7. Freiburg—Kaiserslautern......... ................5­2 1 8. 1860 München—VfB Stuttgart . ................2-1 1 9. Internazionale—Fiorentina ... ...............4-2 1 10 . Lazio—Vicenza........................... ................2-1 1 11. Lecce—Milan ............................. ...............3-3 X 12 . Perugia—Atalanta .................... ...............2-2 X 13 . Udinese-Roma ........................ Pl usz egy mérkőzés: ................1-3 2 14. Parma-Juventus lapzártakor tartott hettek előnnyel a félidő végén az öltözőbe. Fordulás után a vasutasok nagy lendülettel kezdtek, beszorí­tották kapujuk elé a viharsarkiakat, de csak szöglete­kig jutottak, hiszen a csabai véde­lem Csiriccsel és Serbannal az élen jól verte vissza az erőtlen fő­városi próbálkozásokat. Az 59. percben, egy korszerű gyors akció végén a nagy kedvvel játszó fiatal Tóth György növelte a Csabai előnyt és ezzel gyakorlatilag el is dőlt a találkozó sorsa. A folytatás­ban is sok zavart okozott a Ke­resztúr, Tóth György kettős a vas­utasok kapuja előtt, míg a védeke­zésben magabiztosan hárította a BVSC próbálkozását a vendégvé­delem, így a hajrában már csak szépíteni tudott a budapesti gárda. A látottak alapján a taktikusan játszó Békéscsaba megérdemel­ten szerezte meg a három pontot a hetek óta jó formában lévő és a listavezető BKV Előrét is legyőző vasutasok ellen, s ezzel tartja jó idegenbeli sorozatát. Simon Tibor: — A mérkőzés elején még jobban játszottunk, ami egy gólban is megmutatko­zott. Utána azonban egyéni hi­bákból gólokat kaptunk és így megérdemelten nyert a Békéscsa­ba. Úgy néz ki, hogy nem tudjuk pótolni az eltávozott Farkas, Csá­bi, Fehér ákotta komplett védel­münket. Vágó Attila: - Folytattuk ide­genbeli jó szereplésünket, de bor­zasztóan bánt, hogy hazai közön­ségünk nem látja ezt a sikeres já­tékot. A labdarúgó NB I B további eredményei: Csepel-Autotrader- Csongrád 1-1, Nyíregyháza- Bőcs 2-0, Szolnok-Fót 2-0, Kecskemét—Monor 1—1. Szabad­napos: BKV Előre. A labdarúgó NB I B állása l. BKV Előre 7 3 21- 8 21 2. Nyíregyháza 5 3 2 20-11 18 3. BVSC 5 3 2 14- 11 18 4. Csepel 5 2 4 12- 16 17 5. Kecskemét 3 7 1 17- 14 16 6. Szolnok 4 3 4 20- 16 15 7. Békéscsaba 3 4 3 10- 10 13 8. Monor 3 4 4 13-15 13 9. Bőcs 3 3 5 11-17 12 10. Fót 2 4 5 9-15 10 11. Csongrád­3 7 6-20 3 12. Kunszentmárton visszalépett, törölve Az NB I B-s labdarúgó-bajnok­ság Keleti csoportjában követ­kezik. Április 25., szerda: Előre FC Békéscsaba-Csongrád, 16.30. A hét végén: Április 28., szombat: Bőcs—Szolnok, 17.00. Április 29., vasárnap: Monor— Csepel, 17.00. BKV Előre- Kecskemét, 17.00. Fót-BVSC, 17.00. Szabadnapos: a Békéscsa­ba. Urbanik: háromból három Felnőtt férfi 20 kilométeres gyalogló ob Balassagyarmat adott otthont a hét végén az idei felnőtt férfi gyalogló országos bajnokság­nak, amelyen rajthoz álltak a Békéscsabai AC és a Békési DAC versenyzői is. Nagy si­kert értek el, hiszen Urbanik Sándor a 20 ki­lométeres távon is aranyérmet nyert, miként a téli 35 kilométeres távon, valamint egy hó­nappal ezelőtt az 50 kilométeres távon. Ezzel Magyarországon egyetlen atlétaként mester- hármast ért el, azaz egy esztendőben három távon is bajnok lett. A csapatban a Békéscsa­bai AC a második helyen kötött ki. Balassagyarmat Imponáló fölénnyel nyerte a nemzetközi viadalt, egyben a ma­gyar bajnokságot a négy olimpiát is megjárt Urbanik Sándor, hi­szen a nemzetközi mezőnyben az őt követő szlovák versenyzőre is több mint egy kört rávert (egy kör = egy kilométer) és a magyar mezőnyből az ob ezüstérmes nyíregyházi Tóth Jánosnál csak­nem három perccel előbb ért cél­ba.- Nehezen lendültem bele, ugyanis nem sikerült igazán be­melegítenem — mondta az újdon­sült magyar bajnok, Urbanik Sán­dor. — De aztán belejöttem és egyre jobb részidőket mutatott az óra. Tartott ez egészen 13-14 ki­lométerig, amikor viszont föltá­madt a szél és eleredt az eső, ami egy kicsit visszavetette az egész mezőnyt. Ennek ellenére mintegy három perccel jobb időt értem el, mint két héttel ezelőtt a Coca-Co­la Kupa nemzetközi versenyen Békéscsabán. Nagyon örülök, hogy sikerült mesterhármast elér­nem, amit még hazai gyalogló nem tudott teljesíteni.- Számított erre az időered­ményre?- Sejtettem, hogy jobban fog menni a versenyzés most, mint korábban, hiszen kicsit rápihen­tem, így be is jöttek számításaim.- Mik lesznek a következő fel­adatok?- Május else­jén Milánóban állunk rajthoz fe­leségemmel, Rosza Máriával együtt egy 44 esztendeje zajló tradicionális nagy nemzetközi versenyen. Ezen is szeretnék bi­zonyítani, mi­ként korábban is, amikor sikerült már a dobogóra is feljutnom. Itt viszont egy kicsit szokatlan távon, csabaiak gyaloglója 30 kilométeren indulok, felesé­gemnek pedig 10 kilométeres lesz a táv. Aztán Mari már biztos, hogy utazik a szlovákiai Dudincé- be, ahol május 19-én rendezik meg az Európa-kupát. A férfiak rajtja még bizonytalan, de ha a magyar férficsapat is indul, akkor természetesen én is ott leszek. A többi békéscsabai és békési is remekül szerepelt, amihez Tóth Sándor, a Békéscsabai AC vezető edzője a következőt fűzte: - A16 esztendős Csont Attila óri­ási időt gyalogolt, Magyarorszá­gon 16 esztendő atléta még nem ért el l:40-en belüli eredményt. Neki most sikerült és bízom ben­ne, hogy a debreceni világbajnok­ságig még tovább fejlődik, hiszen ez lesz számára az idei fő cél. Urbanik Sándor útban a cél felé. Az idén mesterhármast ért el a D-FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER Eredmények. 20 km. Egyéni: Baj­nok: Urbanik Sándor (Békéscsabai AC, edző: Tóth Sándor) 1:22:34 óra, 2. Tóth János (Nyíregyházi VSC) 1:27:24, 3. Lengyel Gábor (Szegedi VSE) 1:28:36, 13. Csont Attila (Békéscsabai AC) 1:39:52, 17. Sülé Zoltán (Békéscsabai AC) 1:42:19,19. Trescsik Szabolcs (Bé­kési DAC) 1:49:29, 20. Csont András (Békéscsabai AC) 1:51:03, 23. llyés Ta­más (Békési DAC) 1:54:02, 24. Kiss Zol­tán (Békési DAC) 1:56:25. Csapat: Baj­nok: Szegedi VSE (Lengyel Gábor, Tupák Róbert, Papp Ferenc), 2. Békés­csabai AC (Urbanik Sándor, Csont Atti­la, Sülé Zoltán - edzők: Tóth Sándor, Germán Tibor, Leczki Ervin), 3. Pécsi VSK (Czukor Zoltán, Ambrózi Balázs, Óvár János), 5. Békési DAC (Trescsik Szabolcs, llyés Tamás, Kiss Zoltán). j.p. Győztek a légiósok Bánki Donát Főiskola-Békéscsabai VSC 14-6 (3-2, 4-1, 4-1, 3-2) Budapest OB I B-s férfi vízilabda-mérkőzés, Budapest, 100 néző. V.: Juhász, Horváth. Békéscsaba: Máté — Balázs, dr. Szlávik, Dávid 1, LATORCZAI 3, Borsos 1, Puha 1, Tari. Játékos edző: dr. Szlávik Győző. Az ellenfél dobói: Fábri 5, Babai, Székely, Szabó 2—2, Ágoston, Liska, Plézer. Gól emberelőnyből: 5/1, ill. 6/2. Négyméteresek: 1/1, ill. 0/0. Erősen tartalékosán, mindössze nyolc játékossal utazott a főváros­ba, a soros bajnoki mérkőzésre a Békéscsabai VSC vízilabdacsapa­ta. Lukácsi, Pásztor munkahelyi elfoglaltság miatt hiányzott, Ludányinak el kellett utaznia, Laczó pedig sorkatonai szolgála­tát teljesítette. Ráadásul a játékos edző, dr. Szlávik Győző szemsé­hatatlanul dolgozott és lőtte a gó­lokat. A lefordulások és leúszások is a hazaiak javát szolgálták, fel­állt védelemmel már nehezebben ment nekik, de hamar olyan tete­mes előnyre tettek szert, ami re­ménytelenné tette a csabaiak fel­zárkózását. Nem beszélve arról, hogy az erősen tartalékos csapat­ban gyors egymás utánban gyűj­tötték a személyi hibákat a csaba­iak, így például Balázs már a má­sodik negyedben két hibával ren­delkezett, ezért az egyébként ke­mény védekezéséről ismert ruti­nos játékost inkább elöl kellett szerepeltetni. Az állóképességből is jelesre vizsgázó fővárosiak így megérdemelten nyertek. ■ Négy pont a sárban Békéscsaba Előre FC Békéscsaba—Matáv Sopron 3—3 (2—1) Kiemelt ifjúsági labdarúgó-mér­kőzés (U-18), Békéscsaba, 100 néző. V.: Petrovszki. Békéscsa­ba: Nagy G. - Ondrejcsik - Walfisch, Palotai - Lovas, Lauri- nyecz, Juhász (Lipcsei), Hor­váth, Csapó (Kolarovszki) - Okos, Jakab. Edző: Silviu lorgu- lescu. A salakos pályán, bokáig érő vízben játszottak a csapatok. A csabaiak szereztek vezetést, majd a második játékrészben 3- 2-re fordítottak a vendégek, de tíz perccel a lefújás előtt egyenlítet­tek a hazaiak, sőt a győzelmet is megszerezhették volna, de kima­radtak a helyzetek. G.: Nagy Zs. (öngól), Csapó (11-esből), Okos, ill. Tamás (11-esből), Boros, Kiss L. Jó: Lovas, Lipcsei, Okos, Hor­váth, ill. Rácz, Tamás, Keszeg, Kiss L. Előre FC Békéscsaba—Matáv Sopron 1—0 (1—0) Kiemelt ifjúsági labdarúgó­mérkőzés (U-16), Békéscsaba, 50 néző. V.: Simon. Békéscsaba: Schvartz - Matúz - Herczegfal- vi, Ungor, Hajdú - Zsilák, Ka­szai, Somlyai, Bíró - Dányi, Cina (Nagy M.). Edző: Jakab Péter. Bukovics István. Sáros, mély tala­jú pályán irreális körülmények között játszottak a csapatok. A csabaiak az első félidő közepén Somlyai révén szereztek veze­tést. Fordulás után is a lelkeseb­ben játszó hazaiak irányítottak és jobb erőnlétüknek köszönhetően teljesen megérdemelten győztek. G.: Somlyai. Jó: Schvartz, Matúz, Ungor, Kaszai, Bíró, ill. Tóth A., Preiczer, Kiss Z. Az NB I-ben történt Debreceni VSC-Zalahús ZTE FC 2-1 (1-1) Debrecen, 3500 néző. V.: Sza­bó J. G.: Siklósi (3.), Radojicsics (11-esből, 92.), ill. NagyL. (49.). Lombard FC-Kispest HFC 0-1 (0-0) Tatabánya, 2000 néző. V.: Hanyecz. Kiállítva: Faragó (Kis­pest, 73.), Vámosi (Lombard, 90.). G.: Faragó (11-esből, 65.). Újpest FC—Dunaferr 3—2 (1-1) Megyeri út, 2000 néző. V.: Ju­hos. Kiállítva: Herczeg (Újpest, 90.), Nikolov (Dunaferr, 90.). G.: Herczeg (30.), Tamási (80.), Urbán (86.), ill. Kiss Gy. (36.), Tokody (öngól, 51.). Győri ETO FC-FTC 0-0 Győr, 14 000 néző. V.: Bukovics. MTK-Hungária FC-Matáv Sopron 0—0 Hungária körút, 1500 néző. V.: Arany. Videoton—Vasas 2—3 (1—1) Székesfehérvár, 4000 néző. V.: Szabó Zs. G.: Balassa (10.), Usvat (87.), ill. Szili (45.), Simek (64.), Pető (76.). Az NB 1 állása 1. FTC 8 3 i 24- 5 32 2. MTK 6 4 3 16- 8 28 3. Újpest 7 2 4 23-21 28 4. Kispest 7 3 3 24- 17 25 5. Győr 6 4 3 16-13 24 6. Dunaferr 6 1 6 18-23 24 7. Vasas 5 4 4 22-20 23 8. ZTE 4 5 4 17- 17 18 9. Videoton 5 1 7 17- 18 18 10. Sopron 3 5 5 15- 17 17 11. Debrecen 3­10 18- 31 12 12. Lombard 1 1 11 9-29 10 A táblázatban szerepelnek az kaszból hozott bónuszpontok alapsza­is. Szarvas Jöhet a Tatabánya Szarvasi KK-Badapesti 12 Karátos Iskola 80:69 (23:17, 26:11, 13:22, 18:19) NB I B-s női kosárlabda-mérkőzés a 20—23. helyért, visszavágó, Szarvas, 100 néző. V.: Couth, Ádám. Szarvas: PASEK (24/3), Zsigmond (11/6), Kondacs (6), BOBVOS (9/3), Vida (25/9). Cs.: Pap (1), Nyemcsok (-), Radics (-), Juhász (4). Edző: Darida Károly. Az ellenfél legjobb dobói: Nyikos (29), Muraközi (12), Bacsa (11/3). Kipontozódott: Bacsa a 37. percben. Remekül kezdtek a szarvasi lá­nyok, az első két negyed végére ledolgozták 21 pontos hátrányu­kat, amit két nappal korábban a fővárosban egy vereség során szenvedtek el. Ezt követően azonban egy hullámvölgy követ­kezett, és idegileg nem bírta a na­gyobb terhet a Körös-parti együt­tes, annak ellenére, hogy már tel­jesebb összeállításban vették át a küzdelmet a fiatal vendégek el­len. Pedig ekkor kellett volna kapkodásmentesen játszani, ehe­ratta ki a nagy kedvvel játszó Tóth Györgyöt, aki 10 méterről higgadtan helyezte Szendrei há­lójába a pettyest, 1—3. 75. perc: Bócz húzott el a jobb oldalon, felnézett, majd jó ütem­ben ívelte a labdát a kaputól nyolc méterre álló Lilik fejére és a játékszer Csirics kapujának jobb sarkába hullott, 2—3. A szombat esti, villanyfényes találkozón, gyér számú szurkoló- tábor előtt a vendégek kezdtek magabiztosabban. A lila-fehérek többet birtokolták a labdát az első tíz percben, ám ennek ellenére az első nagy helyzet a fővárosiak előtt adódott, amikor a volt válo­gatott, Véber György kiugratását követően a fiatal Győrök kecseg­tető helyzetben mellé lőtt. Az el­ső negyedóra után előbb a vas­utasok szereztek egy öngóllal vá­ratlanul vezetést, ám egy percen belül egy szerencsésnek mond­ható találattal, védelmi hiba után egyenlítettek a vendégek. A 19. percben kényszerű cserére került sor, a sérült Schultz helyett Nyer­ges állt a BVSC csapatába. így át kellett szerveznie Simon Tibor­nak együttesét, Győrök lépett egy sorral hátrébb, Nyerges pedig a támadósorban kapott helyet. A félidő hátralévő részében ki­egyenlített küzdelem folyt a pá­lyán, a hazaiak kezdeményeztek többet, de a csabaiak veszélyes kontratámadásokat vezettek. Két perccel a lefújás előtt az egykori válogatott, a tavaszi szezonban gólerős Keresztúri villant, s lövé­se nyomán már a csabaiak me­rülést szenvedett, de így is vállal­ta a játékot, miként Balázs, aki- ; nek a válla rándult meg koráb­- ban. i Ezeket a negatív előjeleket te­- tézte, hogy a budapesti főiskolás- i ok a BVSC-ből és a Vasasból há- , rom játékost (kettős igazolással) , átvettek, így Fábri, Babai és Plézer- ontotta a gólokat a csabaiak ellen. 5 Különösen Fábri volt elemében,- aki sokat cikázott a vízben, fárad­lyett a támadások gyors befejezé­sét erőltették a szarvasiak a türel­mes játék helyett. Ennek ellenére küzdeni tudásból jelesre vizsgáz­tak, ami a jövőre nézve jó jel. A szarvasiak a folytatásban a 22-23. helyért játszanak oda- visszavágós alapon a Tatabányá­val. Az első mérkőzésre a bá­nyászvárosban kerül sor április 26-án, csütörtökön 19.00 órakor; a visszavágót május 5-én, szom­baton 17.00 órakor játsszák a Kö­rös-parti városban. Darida Károly: — Az egyik szemem sír, a másik nevet. ■