Békés Megyei Hírlap, 2001. március (56. évfolyam, 51-76. szám)

2001-03-05 / 54. szám

12. OLDAL — 2001. MÁRCIUS 5., HÉTFŐ SPORT ■BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Sok gól után pontosztozkodás Ketten győzelemmel kezdtek Orosháza-Csorvás FC-Diósgyőri VTK 3-3 (1-1) NB U-es labdarúgó-mérkőzés, Orosháza, 1500 néző. V.: Sápi (Kelemen, Németh). Orosháza-Csorvás: Czirbus — Lévai, Raducu, Szeverényi, Molnár — Brlázs, Szegedi, Dobi, Janu — Stef, Tátrai. Edző: Pásztor József. Diósgyőr: Róza — Si­mon, Nyeste, Kundrák, Farkas — Szaniszló, Sipos, Vitelki, Dobos — Lehoczki, Tóth. Edző: Körőssy Pál. Csere: Nyeste helyett Lója F. a 28., Sipos h. Soltész a 47., Sze­gedi h. Lábos a 69., Stef h. Benyovszki a 80., Tóth h. Drótos a 86. percben. Gólszerző: Lévai a 13. a 46., Kundrák a 34., Lehoczki a 65., Lábos a 70., Lója F. a 85. percben. Sárga lap: Szaniszló (Stef lerántásáért) a 53., Dobi (rekla­málásért) a 88. percben. Szögletarány: 8:6 (5:2). Orosháza 13. perc: Egy bal oldali hazai szöglet után Raducu fejjel meg­csúsztatta a labdát, és a berobba­nó Lévai közelről a hálóba fejelt, 1-0. (A gól után a vendégszurko­lók verekedést provokáltak, de a rendőrség hamar rendet teremtett közöttük.) 34. perc: A hazai kaputól 22 méterre szabadrúgáshoz jutottak a vendégek. Kundrák nagy erejű lövése egy hazai védőn irányt vál­toztatva pattant a kapu bal oldalá­ba, 1—1. 46. perc: Egy jobb oldali hazai szöglet után Lévai lőtt a hálóba, 2-1. 65. perc: Egy jobb oldali ven­dég szabadrúgás átszállt a hazai védők feje felett, és Lehoczki a hosszú sarok­ba fejelte a labdát, 2-2. 70. perc: A csereként beállt Lábos nagy gólt lőtt a bal felső sarokba, 3—2. 85. perc: Egy vendég­szabadrúgásnál ismét el­méláztak a hazai védők, és Lója F. fejelt a hálóba, 3-3. A határtalan lelkesedéssel ját­szó hazai csapat közelebb állt a győzelemhez, de két elkerülhető gólt kapott, így meg kellett elé­gednie az egy ponttal. Jó: Lévai, Szegedi, Stef, Raducu, ill. Lehoczki. Pásztor József: - A Diósgyőr mezőnyben többet birtokolta a labdát, ennek ellenére nyernünk kellett volna, de a végén nem tud­tunk eléggé koncentrálni, így a diósgyőriek egyenlíteni tudtak. Körőssy Pál: - Nagyon gyen­gén játszottunk, a döntetlen ránk nézve hízelgő. GUTI FERENC Következik Az NB ll-es labdarúgó-bajnokság Keleti csoportjában következik. Március 10., szombat: Abonyi SE-FC Eger, 14.30. Jászberényi Vasas—Tiszaujvárosi FC, 14.30. Baktalórántházi SE—Makói FC, 14.30. DVTK—Demecser FC, 14.30. Március 11., vasárnap: Kisvárdai SE- Orosháza-Csorvás FC, 14.30. Gyulai Termál FC-KSE-Mátészalka, 14.30. Egyforma képességek Demecser-Gynlai Termál FC 1-1 (0-1) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Demecser, 200 néző. V.: Far­kas (Fábián, Szabó II.). Demecser: Petranics — Szentmikló- si, Barna, Hómann, Balázscsik — Seres, Szilágyi, Minyin, Balogh — Komi, Göncz. Edző: Kiss Miklós. Gyula: Such — Bócsik, Ferenczy, Hóbei, Tamási — Kulcsár, Boruzs, Resetár, Brakszatórisz — Pozsár, Kovács P. Edző: Fodor Sándor. Csere: Komi helyett Gombkötő Z. a 42., Szilágyi h. Dudnik a 65., Boruzs h. Papp a 90. percben. Gólszerző: Brakszatórisz a 26., Göncz a 70. percben. Sárga lap: Szilágyi (rúgásért) a 21., Pozsár (időhúzásért) a 28., Bócsik (visszahúzásért) az 51., Boruzs (rossz becsúszá­sért) a 71., Balázscsik (visszahúzásért) a 75. percben. Szögletarány: 6:3 (3:2). Demecser A rossz időjárás ellenére remekül előkészített, jó talajú pályán tu­dott a két csapat egymással meg­mérkőzni. 26. perc: Pozsár bal oldali sza­badrúgását a berobbanó Brakszatórisz öt méterről fe­jelte a hazai kapuba, 0—1. 70. perc: Göncz a pálya köze­pétől a vendég 16-osig vezette a labdát, majd ballal, nagy erővel kilőtte a hosszú sarkot, 1-1. A félidő első fele óvatos kóstol­gatással kezdődött, majd egy-egy helyzet mindkét oldalon, közben javarészt mezőnyjáték folyt a pá­lyán. Majd jött Brakszatórisz szépségdíjas fejese, ami annyi­ban változtatott a játékon, hogy a hazaiak nagyobb vehemenciával támadtak, de a vendégcsapat vé­dőmunkája ebben az időszakban dicséretes volt. A Demecser csak az utolsó percben tudott helyzet­be kerülni, de azt is csak egy pontrúgás után. A második félidő elején ha lehet, még nagyobb elánnal támadott a hazai csapat, s fokozatosan mezőnyfölényre tett szert. A 70. percben Göncz jól el­talált lövése révén egyenlítettek. A vendégek ezután nyíltabb já­tékra törekedtek, de csak helyze­tekig jutottak. A mérkőzés össz­képe alapján két hasonló képes­ségű csapat mérkőzött, az ered­mény igazságosnak mondható. Jó: Barna, Hómann, Balogh, Szil­ágyi, ill. Hóbei, Such, Brakszató­risz, Ferenczi, Tamási, Bócsik. Kiss Miklós: - Igazságos eredmény született, bár a máso­dik félidő úgy érzem, a miénk volt, egy figyelmetlenség miatt két pontot vesztettünk. Fodor Sándor: — Két egyforma képességű csapat nagyon nagy csatájában igazságos eredmény született, bár elkerülhető gólt kaptunk, és a győzelmet is meg­szerezhettük volna. K. L. A labdarúgó NB II Keleti csoport további eredményei: Tiszaúj- város-Eger 0-2, KSE-Mátészal- ka-Baktalórántháza 2-2, Makói FC-Abony 1-5. Szabadnapos: Jászberény. Az NB II Keleti csoport állása 1. Diósgyőr 3 1­9- 4 10 2. Eger 2 3­5- 2 9 3. B.lórántháza 2 1 1 7- 5 7 4. Mátészalka 1 4­6- 5 7 5. Abony 2 1 2 9- 17 7 6. Demecser 1 2 2 6- 6 5 7. Gyula 1 2 1 5- 5 5 8. Oh.-Csorvás 1 2 2 7- 8 5 9. Jászberény 1 1 2 12- 4 4 10. Tiszaújváros 1 1 2 4- 7 4 11. Makó Kisvárda törölve. 2 3 2- 9 2 ■ Előre FC Békéscsaba—Csongrádi később Labdarúgó NB I B A labdarúgó NB 1 B Keleti cso­port eredményei: Bőcs KSC-Kecskeméti FC 3- 3, Nyíregyházai FC-BVSC elma­radt a pálya használhatatlansága miatt, Fóti SE—Merland-Csepel- Autotrade 1-2, BKV Előre- Monor-Ilzer SE 4-0. Szabadnapos: Szolnok. AKeleti csoport állása 1. BVSC 3 1­5- 1 10 2. Nyíregyháza 3­1 14- 6 9 3. BKV Előre 3­1 9- 2 9 4. Kecskemét 2 3­8- 6 9 5. Csepel 3 2 7- 7 9 6. Fót 1 2 1 4- 4 5 7. Monor 1 2 2 4- 8 S 8. Békéscsaba 1­2 3- 4 3 9. Bőcs­2 2 S- 9 2 10. Szolnok­1 3 4- 9 1 11. Csongrád­1 3 3- 10 1 Kunszentmárton visszalépett, törölve Az NB I B-s labdarúgó-bajnok­ság Keleti csoportjában követke­zik. Március 9., péntek: Csepel- Auto Trader-Bőcs, 18.00. Márci­us 10., szombat: Kunszentmár­ton—BVSC, 14.30. Március 11., vasárnap: BKV Előre—Nyíregyhá­za, 14.30. Monor-Előre FC Bé­késcsaba, 14.30. Csongrád-Fót, 14.30. Kecskemét-Szolnok, 14.30. ■ Labdarúgó NB III, Alföld csoport Jamina SE—Szajol 1—0 (1-0) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 300 néző. V.: Boros S. Jamina: Kovács — Hajdú, Pusztai, Mázán, Pájer — Florea, Lipták (Jantyik), Lakatos, Oláh - Mochnács (Varga), Horváth (Turcsek). Edző: Szarvas András. Szajol: Gröber - Sipos, Földvári, Urbán, Palla — Kálai, Hegedűs, Tóth (Szabó), Vasas — Becse, Babella. Edző: Szatmári József. 17. perc: Pájer jobb oldali nagy partdobását követően Horváth hat méterről a jobb alsó sarokba belsőzte a pettyest, 1-0. Mély talajon és nagy szélben lejátszott találkozón az első játék­részben az időjárási viszonyokat kihasználva a hazaiak kezdtek jobban, az első nagyobb helyzet is előttük adódott. Ebben az idő­szakban a jaminaiak mezőnyfö­lényben játszottak, igaz ez nem volt teljesen egyoldalú. A máso­dik játékrészben a Szajol fokoza­tosan a hazaiak fölé kerekedett, de igazi nagy gólhelyzetet - egy kivételtől eltekintve - nem tudott kialakítani. A mérkőzés összkép­Következik Az NB III-as labdarugó-bajnokság Alföld csoportjában következik. Március 10., szombat: Kiskunfélegyházi TK- Gyomaendrődi VSE, 14.30. FC Szeged—Békés FC, 14.30. Március 11., vasárnap: Martfűi VSE—Örkényi SE, 14.30. Szajol SC—Hódmezővásárhelyi FC, 14.30. Algyői SK-Dömsödi SE, 14.30. Szabadnapos: Jamina SE. ét tekintve, a kiváló játékvezetés mellett lezajlott találkozón a több helyzetet kidolgozó hazaiak igazi csapatként megérdemelt győzel­met arattak a jó képességű vendé­gek felett. Jó: Lakatos, Lipták, Horváth, Kovács, ill. Földvári, Va­sas, Hegedűs. (Szarvas András) Gyomaendrödi VSE—FC Szeged 2-1 (0-1) Gyomaendrőd, 50 néző. V.: Tóth I. Gyomaendrőd: Hanyecz — Tí­már, Kondacs, Dinya, Mester — Furka (Katona), Hídvégi, Ilyés (Farkasinszki), Kovács - Hunya, Osan. Edző: Plástyik János. Sze­ged: Adok - Rácz, Major S., Krausz, Szamosszegi — Babos, Dóra, Makra, Fábián Nagy — Maróti, Puskás (Csűri). Edző: Lóczi László. 25. perc: Puskás szögletrúgása után a jó ütemben érkező Major öt méterről a bal sarokba továbbí­totta a labdát, 0—1. 71. perc: A csereként beállt Farkasinszki egy igazítás után óriási gólt lőtt a jobb felső sarok­ba, 1-1. 90. perc: A kitörő Katonát Szamosszegi ellökte a büntetőte­rületen belül, a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Hídvégi értékesí­tette, 2—1. Végig a vendégcsapat irányítot­ta a játékot. A Gyomaendrőd hő­siesen védekezett, de egy kiha­gyás elég volt, hogy a vendégek vezetéshez jussanak. A második félidőben a cse­rék új színt vittek a já­tékba, de így is a vendé­gek irányítottak. A gyomaendrödi kontrák viszont egyre veszélye­sebbek voltak. Ennek köszönhető a hazai si­ker. Jó: Hanyecz, Kon­dacs, Mester, ill. Major, Dóra, Puskás. (Feuer­werker Béla) Örkény—Békési FC 3—0 (1—0) Örkény, 200 néző. V.: Pataki J. Örkény: Glonczi — Kurucsai, Batta, Kovács T. (Nagy A.), Zanzib - Lakatos, Jurászik, Ma­jor, Pólyák (Farkas) - Kovács Ö., Tusa. Edző: Madarász Mihály. Békés: Kollár — Sándor, Czipó P. Az FTC biztosan nyert Labdarúgó NB I Debreceni VSC—MTK Hungária 0-4 (0-3) Debrecen, 4000 néző. V.: Bede. Kiállítva: Aleksic (Debreceni VSC, 60.). G.: Illés (6.), Ferenczi (23.), Golovic (30.), Erős (70.). Győri ETO FC—Zalahús-ZTE FC 1-1 (1-1) Győr, 4000 néző. Vezette: Makai. G.: Kenesei (28.), ill. Nagy Cs. (34.). Kispest-Honvéd—Matáv- Compaq-Sopron 2—1 (1—1) Bozsik-stadion, 1500 néző. V.: Kiss B. G.: Kovács B. (9.), Faragó (85.), ill. Preisinger (3.). Ferencvárosi TC—Dunaferr 2-0 (2-0) Üllői út, 10 ezer 402 néző. V.: Ábrahám. G.: Horváth P. (13. és a 23. percben). Vasas DH-Újpest FC 6-2 (2-1) Fáy utca, 7000 néz. V.: Szabó. G.: Kabát (7., 18., 92.), Juhár (57.), Tiber (58.), Sowunmi (90.), ill. Dvéri (8.), Galaschek (70.). Videoton-Lombard FC 1-0 (1-0) Székesfehérvár, 5000 néző. V.: Hanacsek. Kiállítva: Homyák (29.). G.: Földes (45.). Az NB I állása 1. Ferencváros 4 2­10- 0 18 2. MTK 3 3­10- 2 18 3. Videoton 4 1 1 9- 4 15 4. Újpest 3 3 11-12 14 5. Dunaferr 3­3 6-11 14 6. Vasas 3­3 10- 7 13 7. Győr 3 1 2 9- 9 12 8. Kispest 3 1 2 13- 9 11 9. Tatabánya 1 1 4 6-15 10 10. Sopron­3 3 6- 9 6 11. ZTE 1 2 3 6- 10 6 12. Debrecen 1­5 9- 17 6 A táblázat tartalmazza az alap­szakaszból hozott bónuszpon- tokat. ■ (Marik), Tóth-Kovács, Nagy Z. - Szenti, Fazekas (Szűcs), Lapsánszki (Semjéni), Kasik - Kané, Borbola. Edző: Zsíros György. 12. perc: Nagy Z. második sár­ga lapja után a kiállítás sorsára ju­tott. 20. perc: Lakatos szöglete után Nagy A. a bal sarokba lőtte a lab­dát, 1-0. 49. perc: Újabb hazai szöglet után a Szenün megpattanó labdá­hoz Sándor a kapu előtt szeren­csétlenül ért hozzá, így róla a há­lóba pattant a pettyes, öngól, 2- 0. 80. perc: Gyors kontra után a fellazuló békési védők mellett Pó­lyák állította be a végeredményt, 3-0. A találkozó elején egy fegyel­mezetlenséget követően ember- hátrányba kerültek a vendégek, amit gyorsan kihasználtak a ha­zaiak. Fordulás után a tíz ember­re fogyatkozott békésiek több nagy helyzetet is kihagytak, s akár döntetlen is lehetett volna az eredmény, ám a hajrában bebiz­tosította győzelmét a lelkes Örkényi együttes. Jó: Batta, Laka­tos, Pólyák, ül. Kané, Szenti, Kol­lár. További eredmények: Hód­mezővásárhely-Algyő 2-5, Dömsöd-Kiskunfélegyháza 2-2. A Martfű szabadnapos volt. A labdarúgó NB III Alföld cso­port állása 1. Algyő 3 1 12- S 14 2. Kkfélegyh. 2 2­10- 6 13 3. Békés 2 1 2 7- 6 13 4. Szeged 2 1 2 8- 7 12 5. Örkény 2 2­9- 4 11 6. Dömsöd 2 2 1 7- 6 10 7. Szajol 1 2 1 6- 6 9 8. Hmv.hely 1 2 2 8-12 8 9. Gy.endrőd 2­3 6- 9 7 10. Jamina 1 1 3 3- 9 5 11. Martfű­4 2- 8 2 A táblázatban a pontok tartalmazzák az alapszakaszból hozott bónuszpon- tokat is. ■ Piatini jó elnök lenne München Franz Beckenbauer, a Bayern Mün­chen labdarúgócsapatának elnöke, a 2006-os németországi világbaj­nokság szervezőbizottságának ve­zetője szerint Michel Piatini lenne a legalkalmasabb jelölt az UEFA vezető üsztségének betöltésére.- Én biztos nem indulnék harc­ba az elnöki posztért, már így is rengetem dolgom van a klubom­mal és a 2006-os vb előkészítésé­vel — mondta a német legenda. — Piatini azonban Joseph Blatternek, a FIFA elnökének tanácsadójaként rengeteg tapasztalatot szerzett, ki­válóan beszél nyelveket, óriási te kintélynek örvend. A jövő évi vá­lasztásokon komoly esélye lenne, ha jelöltetné magát. A jelenlegi elnök, a svéd Len­nart Johansson megbízatása jövő nyáron jár le. Beckenbauer hozzátette, a vb sikeres lebonyolítása érdekében külön tanácsadó bizottságot állíta­nak fel, amelyben nemzetközileg elismert sportvezetők kapnának helyet: — Ebben a testületben min­denképpen számítanánk Michel Piatini közreműködésére is. Olyan szakemberekből szeretnénk ösz- szeállítani a gárdát, akik már ko­moly tapasztalatot szereztek nagy események rendezésében. ■ A Totó 9. heti eredményei 1. Werder Bremen—Freiburg .... ..................3-1 1 2. Cottbus-Kaiserslautern ........... ..................0-2 2 3. Rostock—Bayern München ... ..................3-2 1 4. VfB Stuttgart—Wolfsburg......... ..................2-1 1 5. 1. FC Köln-Hertha BSC........... ..................1-0 1 6. 18 60 München—Leverkusen .. ..................1-0 1 7. S chalke 04—Hamburg ............. ..................0-1 2 8. Brescia—Lazio .......................... ..................0-1 2 9. Bari—Fiorentina........................ ..................2-1 1 10. Napoli—Lecce............................. ..................1-1 X 11. Milan—Parma............................. ..................2-2 X 12. Udinese—Juventus.................... ..................0-2 2 13. Verona—Atalanta...................... Pl usz egy mérkőzés: ..................2-1 1 14 . Roma—Internazionale lapzártakor tartott Hiába utaztak Az Előre FC ifjúsági labdarúgó­csapatai, az U-18 és az U-16- osok hiába utaztak el Vácra, mert a játéktér használhatatlan­sága miatt mindkét mérkőzés el­maradt. ■ Előkészületik Előkészületi labdarúgó-mérkő­zések. Medgyesegyháza-Med- gyesbodzás 2-7 (1-3). Med- gyesegyháza, 50 néző. V.: Czifrák. Újkígyós-Medgyes- bodzás 1-6 (1-4). Újkígyós, 100 néző. V.: Simon. Szarvasi FC-Szentesi TE 1-3 (1-2). Szarvas, 100 néző. V.: Kovács. Miriuta megsérült Változások a Bicskei-keretben Bicskei Bertalannak sérülések miatt három helyen is meg kellett változtatnia a szerdai Jordánia elleni barátságos labdarúgó-mér­kőzésre készülő magyar válogatott keretét. A szövetségi kapitány Vasile Miriuta, Fehér Csaba és Rósa Henrik helyett Ferenczi Ist­vánt, Thomas Sowunmit és Dragóner Attilát hívta be az együtteshez. Budapest — A jordánok ellen a középpályán szerettem volna Miriutát és Illést együtt szerepeltetni, sajnálom, hogy erre nem lesz lehetőségem. Vasile csapata, az Energie Cottbus hétvégi bajnoki mérkőzésén a 75. percben szenvedett könnyebb sérülést, de végig kellett játszania a találkozót. Állapotáról hétfőn ka­pok bővebb információt, miután a kórházban is ala­posan megvizsgálták. A jordánokról Bicskei nem rendelkezett sok in­formációval, annyit mondott róluk, hogy játékere­jük a szaúd-arábiai válogatottéhoz hasonló (a szaú- diakkal tavaly a magyarok Győrben 2-2-es döntet­lent játszottak).- Ellenfelünk játékosai technikailag képzettek, főleg egyéni megoldásokra törekednek. Árgentin szövetségi kapitányuk volt, aki azonban két héttel ezelőtt szívinfarktust kapott és elhunyt. Az új szak­vezetőjükről nincs semmilyen információnk. A magyar válogatott hétfőn délután 15.50 órakor Frankfurton keresztül utazik el a találkozóra. ■