Békés Megyei Hírlap, 2000. november (55. évfolyam, 256-280. szám)

2000-11-27 / 277. szám

SPORT 2000. NOVEMBER 27., HÉTFŐ - 9. OLDAL Nyeste Adrienn hatodik Tornász Világ kupa verseny Németországban ________Stuttgart ______ zettek3000, a------------------------------------------ harmadikok A békéscsabai Hungarotel TC vá- 2400, a ne- logatott tornásznője, Nyeste Adri- gyedikek enn (felvételünkön) felemáskor- 1800 márkát látón a hatodik, Supola Zoltán vehettek fel. lólengésben a nyolcadik helyen Eredmé- végzett a stuttgarti torna Világ ku- nyék. Nők. pa-versenyen, A győztesek 3600 Tala): 1. Za- márkát kaptak, a második helye- molodscsiko­va (orosz), 2. Slater (ausztrál), a döntőben: Zamolodscsikova- Slater 9,600-9,525, 3. Schweigert (német) 9,575. Fele­más korlát: 1. Zamolodscsikova, 2. Slater, a döntőben Zamolods- csikova-Slater 9,750-9,700, 3. Komrskova (cseh) 9,700, 6. Nyeste 9,550. Nagy küzdelem a megyei rangadón Békési FKC-Every Day KSE Orosháza 18-23 (9-9) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Békés, 700 néző. V.: Ba­kos, Holman. Békés: ÁRDELEAN P. - Nyitrai 1, POLGÁR T. 6, UNYATINSZKI3, Polgár Z. 2, Gállk 3, Nagy T. 2. Cs.: Petrovszkl, Csenged (kapusok), Weigert, Szekerczés, Mlnya 1, Lajos, Papp R. Edző: Kádas László. Orosháza: PEREVERZIA - Csele 8, Pásztor 4, Dayka 3, Kiss J. 3, Bor­dás I, Bajusz 2. Cs.: Szlkora (kapus), Raffal A., Lovász 1, Szloska 1, Gera. Edző: Bajusz József. Kiállítások: 4, III. 6 perc. Hétméteresek: 4/3, Hl. 3/3. Békés Telt ház előtt kezdődött a rang­adó, amelyen a békésiek nagy ira­mot diktáltak, ezzel meglepték a hatos fallal védekező vendégeket, így a 10. percben már két góllal vezettek (4-2). Ezután az oros­háziak összeszedték magukat, megtalálták a hazai védőfalban a rést, és a 15. percben már ők ve­zettek 5-4-re. Kádas edző időt kért, ami használt csapatának, és folytatódott a nagy iramú, sport­szerű játék, mindkét oldalon fel­váltva estek a gólok. Ebben az időszakban a játékvezetők bosz- szantó hibái hergelték a szurkoló­kat. Szünet után a vendégek vé­dekezést váltottak. A nyitott véde­kezésben pontatlanabbá váltak a békési lövések, így a 43. percben ismét az orosháziaknál volt az előny (11-12). A játékvezetők egyre inkább megzavarodtak, négy gólt vettek el a hazaiaktól, érthetetlen kiállítás következett a békésieknél, amit kihasználtak a vendégek, három perc alatt négy gólt szereztek (45, p,: 12-17), Ugyanekkor a békésiek több nagy helyzetet hagytak ki, kapufákat lőttek, míg a másik oldalon rend­re betaláltak az orosháziak, Így az 55. percben már hét góllal vezet­tek (55. p.: 13-20). A hajrában a békésiek mindent megtettek, hogy faragni tudjanak a hátrá­nyukból. Kemény, küzdelmes mérkő­zést vívott a két csapat, amelyen rangadóhoz méltatlan játékveze­tés folyt. Kádas László: - Az ellenfél jobb volt, óriási tartása volt csa­patunknak. Bajusz József: - Gratulálok a békésiek teljesítmé­nyéhez, több szerencsénk és erőnk volt, A békési és orosházi szurkolótábor példamutatóan biztatta csapatát, ___■ HC Szarvas-Hargita KC 23-27 (14-7) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Szarvas, 300 néző. V.: Kovács, dr. Vaskó. Szarvas: Szemenov - GILAN 7, Lelkes 3, Felföldi, Gávai 3, Czina 5, Dögé 5. Cs.: Lengyel (kapus), Nagy G., Harsányt D., Tusjak, Greksza, Minik. Szakmai igazgató: Pataki György. Az ellenfél legjobb dobói: Varasdi 8, Béres, Király 6-6. Kiállítások: 12, ill. 10 perc. Hétméteresek: 2/2, 111. 5/3. zaiak védelmi hibáit, és öt perc _________Szarvas_________ Jól kezdtek a szarvasiak, határo­zottan védekeztek és támadásban rendre góllal fejezték be akciói­kat. így a 10. percben már 4-1-re vezettek. A folytatásban is a Kö­rös-partiak irányították a játékot, szép támadások után fokozatosan növelték előnyüket a sokat hibázó fővárosi gárdával szemben, Az el­ső félidő végére hétgólos előnyre tett szert a szarvasi együttes. For­dulás után újabb hazai gól szüle­tett emberelőnyből, így már nyolc góllal vezettek Felföldiék. A 35, percben kezdett magára találni a vendégcsapat, kihasználták a ha­alatt egyenlítettek (43. perc: 17- 17). Két perccel később kapust cseréltek a hazaiak, Lengyel állt a háló elé, ám ez sem segített a há­zigazdákon, hiszen a rutinos játé­kosokból álló Hargita átvette az irányítást, jól védekezett, kapu­suk, Ihász pedig bravúrt bravúrra halmozott, Az 57, percben már háromgólos vendégelőnyt muta­tott az eredményjelző, s két má­sodperccel a lefújás előtt még nö­velték is ezt a fővárosiak. Két ellentétes félidő után a má­sodik játékrészben öt perc alatt a maga javára fordította a találko­zót a Hargita. Pataki György: - Gyengén ját­szottunk... ___________________________iwyArii Csömör-Újkígyós Csaba KC elmaradt A Csömörre vasárnap 18 órára kiirt NB I B-s férfi kézilabda- mérkőzés elmaradt. Mint Balogh József, a kigyóslak egyik edzője elmondta, a csapatot szállító busz Nagylapos közelében lerobbant, amit próbáltak megjavítani a helyszínen ám ez nem sikerült. Az újklgyósiak telefonon értesítették Adorlán Gábort, a Csömör edzőjét, hogy nem tudnak elutazni a Pest megyei településre. A mérkőzés új Időpontjával kapcsolatban az MKSZ verseny bizottsága tíz napon belül dönt. Gyulai SE-Martfü 21-30 (8-17) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Gyula, 300 néző. V.: Kocs­mán», Nagy. Gyula: Lovászné - Békési 2, Bodzás E. 4, Ne­mes 2, Hajdú 6, Bacsa, Ancsin K. Cs.: Lovas (kapus), Novák 5, Mahler, Bodzás I., Csepregi, Boslts, Major A. 2. Edző: Fá­bián Csaba. Az ellenfél legjobb dobói: Kövér 11, Zelei 7. Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 7/7. teresekből szerezte góljait a rend­kívül gyengén védekező és táma­dásban sok ziccert hibázó fürdő­városi lányok ellen. Ebben az idő­szakban a gyulaiaknak semmi sem sikerült, míg a vendégek Kö­vér és Zelei révén növelték elő­nyüket, és a félidő végén már ki­lenc góllal vezettek. Szünet után egy kicsit javult a gyulaiak véde­kezése, míg a vendégek előnyük birtokában nyugodtan játszottak, ' ; ________QyULA___________ Vasárnap délután fontos mérkő­zést játszott az eddig hat pontot gyűjtött Gyulai SE női kézilabda­csapata az ugyancsak hatpontos martfűiek ellen. A találkozó ele­jén egy-egy után a vendégek szin­te állva hagyták a hazaiakat, és a 18. percben már őt góllal vezettek (5-10). A Szolnok megyei gárda betörésekből és kiharcolt hétmé­így felváltva estek a gólok. A gyu­laiak nem tudták megközelíteni nyolc-kilenc gólnál jobban ellen­felüket, s ebben a játékrészben már kevesebbet hibáztak. A küzdelmes mérkőzésen az első harminc percben rendkívül gyenge teljesítményt nyújtó für­dővárosiak ellen megérdemelten nyertek a vendégek, igaz, a gyu­laiaknál hiányzott a junior válo­gatottal a világkupán szereplő, gólerős Valaczkai, és az ő hiányát igencsak megérezték a hazaiak. Fábián Csaba: - Ezen a szin­ten harminc perc előnyt nem le­het adni. Ezt a játékot átlövő nél- kül nem lehet játszani. ■ Dunaferr-döntetlen a címvédő ellen Dunaferr SE-FC Barcelona (spanyol) 22—22 (9—10) Bajnokok Ligája férfi kézilabda-mérkőzés, Dunaújváros, 6000 néző, vezette: Kálin, Koric (szlovén). Gólszerzők: Moh­ácsi 10 (4), Kuzmicsov 5, Rosta, Tóth, Marcinkevicius 2-2, Kertész 1, ill. Ortega 6 (5), Nagy, Lozano 4-4, Masip 3, Xepkin, Chavar 2-2, Hernandez 1. Dunaújváros gy ká Két Barcelona-gól vezette be a mérkőzést, de az utóbbi hetek­ben kirobbanó formát mutató egykori békéscsabai Mohácsi ától egyre jobban irányított Kuzmicsov, látványos passzokkal hozta kihagyhatatlan helyzetbe társait, főleg Mohácsit, és Vaske- vicius kapus is egyre több labdát Lovas egyéniben bronzérmes Millenniumi Hungarotel Kupa női asztalitenisz ranglistaverseny A hét végén Orosházán rendezte meg a MOATSZ és az OMTK-Hungarotel a Millenniumi Hungarotel Kupa női I. osztályú felnőtt és ifjúsági leány egyéni és páros asztalite­nisz versenyt. A felnőttek szombati csatájában hat ország, hatvanhét játékosa indult. Orosháza A női párosok küzdelmében nem indult az éremesélyes Cojocaru, Lovas duó, mivel orosháziak ro­mán légiósa, Cojocaru pénteken váratlanul belázasodott. Már az első fordulóban elbúcsúzott a Ba­logh, Püski és Antovszki, Czebe békési páros, valamint az oroshá­zi Horváth, Kvasznovszky és Bónusnédr. Lehoczki, Molnár ket­tős. A Szvitán, Kurimay (Statiszti­ka, OMTK-Hungarotel) duó a leg­jobb négy közé jutásért kapott ki a Braun, Iszajeva (BSE) párostól. A női párosok fináléjába végül is némi meglepetésre a Kákái, Női egyéniben a selejtezők so­rán a főtáblára jutásért esett ki Czebe, Püáki és Horváth, közü­lük az utóbbi a döntő szettben 19:16-ra vezetett a korosztályos válogatott Kerek Postás-Matáv el­len, ám rutintalansága miatt 22:20-ra vesztett. Kurimay a nyolc közé jutásért kapott ki a későbbi győztes Mol­nár Zitától, míg a másik hazai versenyző, Lovas előbb a tavaly méjj; Orosházán szerepelt Szvitánt verte 3:0-ra, majd az elő­döntőbe jutásért óriási küzdelem­ben 3:2-re győzött a jugoszláv vá­logatott, a világranglista 66. he­lyén álló Erdélyi (Postás-Matáv Molnár Zita (balról) egyéniben aranyérmes lett, párosban; nyert fiatal Kókalval pedig ezüstérmet D-FOTÓi KOVAca IRUÉIIT Molnár (BSE) duó jutott, amely az elődöntőben legyőzte az esé­lyesebb Braun, Iszajeva párost. A másik ágon az Éllő, Fazekas (Sta­tisztika) kettős nagy küzdelem­ben 2:1-re verte két fiatal klubtár­sát, a Csernyik, Póta kettőst. A döntőben a rutinosabb váloga­tott, Éllő, Fazekas szerezte meg az aranyérmet a Kókai, Molnár duó ellen. SE) ellen, A fináléba jutásén nagy küzdelemben Éllő 3:2-re nyert Braun ellen, míg Molnár biztosan győzött 3:0-ra Lovas ellen. A finá­lé színvonalas csatát hozott, gyakran szólt a vastaps a nézőté­ren, végül a döntő, ötödik játsz­mában jobban összpontosító, egykoron Orosházán is szerepelt Molnár nyert. Lovas Petra: - Boldog vagyok, hiszen először kerültem felnőtt ranglistaversenyen a legjobb négy közé, s az külön öröm szá­momra, hogy ez hazai környezet­ben, a helyi szurkolók biztatása mellett sikerült. A két védő elleni csata sokat kivett belőlem, így Molnár ellen már nem volt esé­lyem. Dr. Göndős József, a Békés Me­gyei Asztalitenisz Szövetség elnö­ke: - A fiatalok előretörése jelle­mezte a jól szervezett versenyt, hiszen Lovas, Póta és Csernyik is dobogóra állhatott. Mindez azt je­lenti, a női asztaliteníszsport megfelelő utánpótlással rendelke­zik és ez biztató a jövőre nézve. Koncsag Ferenc, a Hungarotel Rt. marketing menedzsere a kö­vetkezőket mondta a viadal után: - Szeretnénk hagyományt terem­teni ezzel a rangos versennyel és évről-évre megrendezni Oroshá­zán, amely a női asztalitenisz egyik jelentős bázisa. Annak kü­lön örülök, hogy a két olimpiai negyedik, Bátorfi és Tóth kivéte­lével a teljes hazai élgárda asztal­hoz állt és színvonalas csatákban dőlt el az érmek sorsa. Vasárnap az ifjúságiak álltak asztalhoz, Leány egyéniben a Bé­kés megyeiek közül a békési Püski és Czebe a főtáblán búcsú­zott. Női párosban a Simon, Püski (KS1 Békés) kettős a leg­jobb nyolc közé jutott, ahol nagy csatában 2:0-ra kikapott a Mátrai, Wittinger (Postás-Matáv, Tolna) duótól, így nem szerzett érmet, Eredmények. Nők. Egyéni (67 In­duló): 1. Molnár Zita (BSE), 2. Éllő (Statisztika), döntő: 3:2 (13. -16,11,-16, 17), 3. Braun (BSE), Lovas (OMTK- Hungarotel). Páros (32 induló): 1. Ellő Vivien, Fazekas Mária (Statisztika), 2. Kókai, Molnár (BSE), döntő: 2:1 (-17, 18, 12), 3. Csernyik, Póta (Statisztika) és Braun, Iszajeva (BSE). Ifjúságiak. Leány. Egyéni (64 Indu­ló): 1. Póta Georgina (Statisztika), 2. Csernyik (Statisztika), 3. Li Bln (KSI), Wittinger (Tolna). Páros (32 Induló): 1, Ambrus T., Filístova (Soltvadkert, Wien), 2. Mátrai, Wittinger (Postás- Matáv SE, Tolna), 3. Mura, Nyitrai és Póta, Csernyik (valamennyi Statiszti­ka). IVIIUKTÓ) Támogatók: Orosháza város önkor­mányzata, Hungarotel Rt., Kazép Ka- zánjavltó és Szerelő Kft., Brovi műszaki bolt, Jocuri Kft., Uhrin Trans, Every Day Kft., Klub Bt., Asztalos György, Népújság Kft. ITF taekwon-do éremeső Az ITF taekwon-do harcművészet! irányzat nagy népszerű­ségnek örvend Békés megyében, amit az a tény is bizonyít, hogy az országos szövetség klubjainak egyötöde megyénk­ben található. fogott. Szünet után a 48. percben Guijosának egy rossz földet érés után kificamodott a jobb könyö­ke, hosszú ápolás után kórházba vitték. Másfél perccel a vége előtt Nagy László a katalánokat juttat­ta vezetéshez (21-22), de Kuzmicsov egy szép akció végén elért góllal pontot mentett. A csoport állása a 3. forduló után: 1. Dunaferr SE 5 pont, 2. Bar­celona 4, 3. Montpellier 3, 4. Gdansk 0. ■ Hódmezővásárhely Az idei Millennium Kupa elneve­zésű ITF TKD országos bajnok­Karatesorrend A Secret-ór Kupa Békés megyei karate csapatbajnokság állása a tizenkilence­dik forduló utón: 1. Békéscsabai Lakóte­lepi SE Kick-box 426, 2. Békéscsabai LTP SE ITF TKD 183, 3. Platán ITF TKD, Füzesgyarmati SE 173-173, 5. TÉT SE 148, 6, Tótkomlós ITF TKD 83, 7. Mezőberényi SDSE 79, 8. Dragon ITF TKD 75, 9. Dévaványa 72, 10. Kondorosi Klck-box 35, 11. Újkígyósi Kick-box Klub 29, 12. Szarvasi Kick-box Klub 27, 13. Okányi Kick-box SE 26, 14. Békéscsabai LTP SE WTF TKD 20, 15. Csorvási Kick­box Klub 14, 16. Gyulai Klck-box SE 10, 17. Békéscsabai 2-es számú iskola ISK 2, 18. Szarvasi Harcművész Klub 1 ponttal. ság a szervezőknek, a hódmező­vásárhelyi klub tagjainak is ne­héz feladatot jelentett. Első ízben rendezték meg a korosztályos versenyt - egynapos lebonyolítással -, ez bizony rendkívüli szervező munkát és odafigyelést igényelt. Máté Zoltán „csapa­tának” szerencsére nem kell szégyenkez­nie. A rendezés méltó volt a nívós verseny­hez, amelyen 15 klub 196 versenyzője lé­pett küzdőtérre. A Békés megyeiek négy arany, nyolc ezüst és tizenegy bronzérmet szerez­tek. Örvendetes, hogy régi, rutinos verseny­zők és új tehetségek egyaránt vannak az érmesek között. Ez ar­ról árulkodik, hogy folyamato­san, hosszabb idő óta megnyug­tató formát produkáló sportolók mellett ígéretes az utánpótlás is. A Békés megyeiek eredményei. Serdülők. Leányok. 35 kg: 1. Kovács Dóra (Dragon SE, edző: Nagy László). 40 kg: 1. Palotás Hajnalka (Bcs. LTP SE, edző: Krajcsó István). +50 kg: 2. Sípos (Bcs. LTP SE), 3. Herézi (TÉT SE Dombegyház). Ifjúságiak. 45 kg: 3. Bá­lint (TÉT SE Dombegyház). 46 kg: 1. Dömösi Mercédesz (Tótkomlós, edző: Chrappan Akosné), 3. Kovács (Bcs. LTP SE). 53 kg: 2. Dávid (Bcs. LTP SE). For­magyakorlat: 2. Dávid (Bcs. LTP SE). Felnőttek. +58 kg: 3. Tóth (Dragon SE). Férfiak. 58 kg: 2. Kovács (Bcs. LTP SE), 3. Rusz (Dragon SE). 71 kg: 2. Váradi (Bcs. LTP SE), 3. Lóré (Dragon SE). +78 kg: 3. Kalcsó (Dragon SE). If­júságiak. 58 kg: 3. Dobra (Dragon SE). Serdülők. 35 kg: 3. Dávid (Bcs. LTP SE) és Sztán (Dragon SE). 40 kg: 2. Hankó (Bcs. LTP SE), 3. Kopcsjak Kiszel (mindkettő Szarvas) és Marjai (TÉT SE Battonya). ______________■ Szmkáék sikere Pápa, Győr Ötödik mérkőzését is megnyerte vasárnap a magyar junior női ké­zilabda válogatott a Pápán és Győrött megrendezett Világ Ku­pán, így pontveszteség nélkül szerezte meg a végső győzelmet. A magyarok az eddig ugyancsak veretlen Romániát győzték le. A magyar junior válogatottban há­rom Békés megyei sportoló, Var­ga Tímea az Agro SE Orosháza kapusa, Szmka Hortenzia és Valaczkai Ildikó, a Békéscsabai Előre NK átlövői. Az 5. forduló eredményei: Ma­gyarország-Románia 27-26 (14— 13), Lengyelország-Horvátország 23-15 (15-5), Dánia-Svédország 28-19 (14-9). A végeredmény: 1. Magyarország 10 pont, 2. Románia 8,3. Dánia 6,4. Lengyelország 4,5. Horvátország 2,6. Svédország 0, ■