Békés Megyei Hírlap, 2000. november (55. évfolyam, 256-280. szám)

2000-11-13 / 265. szám

IHÍRLAP PORT 2000. NOVEMBER 13., HÉTFŐ - 9. OLDAL Tizennégy debreceni előzetesben A vendégek nyerték a rangadót Kézilabda-mérkőzés utáni botrány a mezőberényi benzinkúton Rendben lezajlott péntek este a Békéscsaba—Debrecen (22—22) NB I-es női kézilabda-mérkőzés. A megszokottól eltérően a 71 hajdúsági szurkoló ezúttal nyugodtan vonult el a városból, de csupán Mezőberényig tartott ez az állapot. tékre, és minden tárgyat felbo­Békéscsaba, Mezöberény Ugyanis útban hazafelé, meg­állva a MOL-kútnál, mondhatni ízzé-porrá törték a kúthoz tar­tozó üzletet. Miután nem vol­tak hajlandók fizetni az elvett áruért, ledöntötték a gondolá­kat, márkás italokkal célozták a pult túloldalán lévőket, csomót kötöttek a benzinadagoló veze­rítottak, egyszóval: törtek-zúz- tak. Sőt, az egyik eladót is ala­posan helybenhagyták. A kiér­kező rendőrök fékezték meg a hajdúsági szurkolókat, és 71 személyt előállítottak a Békés­csabai Rendőrkapitányság tor­natermébe. Az egész éjszaka tartó kihall­gatások alapján megállapították a felelősöket, végül huszonhá­rom személyt garázdaság bűn­tett elkövetésének alapos gya­núja miatt gyanúsítottként hall­gattak ki, közülük tizennégy személy őrizetben, kilenc pedig szabadlábon védekezhet. A debreceni szurkolótábor többi tagja másnap a reggeli órákban indult haza a buszokkal. A Békéscsabai Rendőrkapi­tányság nyomozó osztálya ga­rázdaság bűntett elkövetésének alapos gyanúja miatt folytatja to­vább az ügyben az eljárást, j. p. Ennyivel jobb volt a bajnok Agro SE Orosháza-Herz FTC 17-26 (6-14) NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Orosháza, 900 néző. V.: Gyúró, Láda. Orosháza: Kerner — Kovács A. 2, Felegyi 2, BABOI2, Fekete 1, Guricsné 5 (3), Ancsin T. Cs.: Hodroga (kapus), MOSZKOVAJA 5, László, Ruskó. Edző: Róth Kál­mán. FTC: SUGÁR - Bárdos 1, Pádár 3, FARKAS Á. 7 (2), Kökény 1, SITI E. 3, Kirschner 2. Cs.: Miklosová (kapus), Dumitru 2, Takács 1, TÓTH T. 4 (1), Kovács V., Tóth E. 1, Kamper O. 1. Edző: Németh András. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 5/3. Az eredmény alakulása: 6. perc: 2—2,11. p.: 2—5,17. p.: 3— 7, 24. p.: 5-12, 34. p.: 7-16, 45. p.: 13-21, 56. p.: 15-24. Orosháza Az öt gólt szerző Guricsné Kökény (9) és Farkas (20) mellett megcélozza a vendégek ka­puját. A találkozót a bajnok Herz-FTC nyerte 26-17-re owrót kovács Erzsébet kosait. Guricsné révén a hazaiak szereztek vezetést, ám gyorsan egyenlítettek a fővárosiak, ebben az időszakban a hazaiak nem ijedtek meg a bajnoktól, de nem bírtak a fővárosiak magas védőfa­A találkozó előtt az Agro SE veze­tői és az orosházi szurkolók vi­rágcsokorral köszöntötték a zöld­fehérek olimpiai ezüstérmes játé­lával, amely többször is jól blok­kolt, s ha mégis átjutott a labda a falon, Sugár kapus remekelt. Tá­madásban á zöld-fehéreknél Far­kas Ágnes volt elemében, aki rendre hol büntetőből, hol átlö- vésből szerezte góljait. A11. perc­ben Fekete hétméterest hibázott, s ezután fokozatosan elhúzott a rutinosabb fővárosi gárda. A 21. percben Róth Kálmán időt kért, de ez sem használt, a zöld-fehé­rek gyors lerohanások révén sze­rezték góljaikat, míg az orosházi­ak körülményesen, sok hibával játszottak. Mindez azt eredmé­nyezte, az első játékrész végén nyolc góllal vezetett a bajnok. Fordulás után felváltva estek a gólok, majd a Fradi percei követ­keztek, Róth Kálmán a cseréket is pályára küldte, és különböző va­riációkat alkalmazott, ám nem tudta csökkenteni csapata a kü­lönbséget. Ebben az időszakban Hodroga kapus több alkalommal is jól védett, majd a 48. percben, amikor bravúrosan hárította Far­kas hétméteresét, térdsérülést szenvedett. Helyére Kerner állt a hazaiak kapujába. Az orosháziak elsősorban Moszkovaja révén szerezték góljaikat, míg a vendé­geknél a csereként beállt fiatal Tóth Tímea voltinégyszer is ered­ményes ebben a játékrészben. A küzdelmes mérkőzésen a jobb játékerőt képviselő bajnok győzelme egy percig sem forgott veszélyben, a hazaiak csak a má­sodik félidőben tudtak méltó el­lenfelei lenni a zöld-fehéreknek. Róth Kálmán: — Úgy érzem, megfelelően helytálltunk elsősor­ban második félidei játékunkkal a bajnok ellen. Nálunk csak a szur­kolótábor volt egy szinten a baj­nokcsapattal. Németh András: - Az első félidőben már Fradi-jelle- get öltött a játékunk. A becsülete­sen küzdő hazaiak ellen a máso­dik félidőben több helyzetet ki­hagytunk_________(V. L.) Bicskei: az eredmény másodlagos Budapest Bicskei Bertalan, a magyar labda­rúgó-válogatott szövetségi kapitá­nya nem az eredményt tartja a legfontosabbnak a Macedónia el­leni jövő szerdai barátságos lab­darúgó-mérkőzésen. A kapitány a vasárnapi sajtótá­jékoztatón kijelentette: a középpályán egy új taktikai variációt sze­retne kipróbálni. Ezen kívül lehetőséget kap­nak olyan játékosok is, akik klubjaikban hosz- szabb ideje jó teljesít­ményt nyújtottak, a vá­logatottban azonban nem léptek pályára.- A macedónok kük zai pályán nagyon erősek, ezért ne­héz mérkőzésre számítok - mond­ta Bicskei. - Játékerejüket tekintve a szlovénekhez tudnám hasonlíta­ni a házigazdákat, akiknek a kere­téből szintén hiányzik két-három meghatározó futballista. A magyar együttes hiányzóival kapcsolatban Bicskei azt mondta, hogy Király Gábor fáradt, és klub­ja a Hertha BSC kérésére nem jön. Bodnár László hétfőn a Dinamo Kijevben bajnoki találko­zón szerepel, Lendvai Miklós, Dárdai Pál, Dombi Tibor sérülése NB I első fordulójában az MTK, a Dunaferr és az Újpest nem lépett pályára. — Ezekben az együttesekben több válogatott játékos is szere­pel, akik a halasztás miatt hosz- szabb ideje nem játszottak tét­mérkőzésen, ezért a formájukról nincsenek naprakész információ­im. Klubedzőikkel mészetesen tartón a kapcsolatot, de a tréningeken mutatott teljesítmény alapján nem lehet pontos ké­pet kapni a pillanat­nyi erőállapotukról. A magyar váloga­tott kedden 13.10 óra­kor utazik el Skopjé­ba a szerdán 18 órakor kezdődő mérkőzés színhelyére. Az utánpótlás-válogatott szin­tén szerdán, 13.30 órakor játszik Skopjéban a Macedónokkal. A felnőtt, illetve az utánpótlás csa­pat találkozóját is bosznia-herce- govinai bíró vezeti. m Salamon és Nagy Tamás a keretben' Bicskei Bertalan, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya Salamon Miklóst és Nagy Ta­mást hívta meg a Macedónia elleni, jövő szerdai ba­rátságos mérkőzésre készülő keretbe. A kapitány a vasárnapi NB l-es mérkőzések - Dunaferr-Újpest 1 és Sopron—MTK - után döntött a két dunaújvárosi futballista meghívásáról. máját, Babos Gábort csapata, a NAC Breda nem engedte el, Mátyus János a legutóbbi két vá­logatott találkozón nem nyújtott olyan jó teljesítményt, mint ko­rábban. A szakvezető számára renge­teg nehézséget okozott, hogy az HC Szarvas-Every Day KSE Orosháza 23-27 (11-14) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Szarvas, 600 néző. V.: Cserepes, Jancsó. Szarvas: Lengyel — GILAN 7, Nagy G. 2, Felföldi 5, Gávai 1, Minik 3, Dögé 2. Cs.: Szemenov (kapus), Greksza, Czina 3, Harsányi D., Tusjak, Lelkes, Roszik. Szakmai igazgató: Pataki György. Orosháza: PEREVERZIA - Szloska 4, RAFFAI A. 2, DAYKA 6, Pásztor 4, LOVÁSZ 5, Bajusz 1. Cs.: Szikora (kapus), Kiss J. 1, Csele 4, Rácz, Bor­dás. Edző: Bajusz József. Kiállítások: 12, ill. 22 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2. Szarvas Félórával a mérkőzés előtt már megtelt a szarvasi sportcsarnok, hangoltak a szurkolótáborok. A hazaiak kezdtek jobban, ám még­is Dayka révén a vendégek sze­reztek vezetést, amire Gilan vála­szolt. Keményen védekeztek az orosháziak, az ötödik percben már a második sárga lapot kap­ták. A hazaiak a nyitottan védeke­ző vendégek ellen a 10. percben 4-2-re vezettek, majd két perccel nál volt az előny. Szikora kezdett a második játékrészben a kapu­ban, ám a 43. percben Pereverzia állt vissza, s ettől kezdve szinte megbabonázta a szarvasiakat a hálóőr. Még az emberelőnyöket sem tudta kihasználni a Körös­parti együttes, így a 49. percben már öt góllal vezetett az Every Day. A hajrában hatra növelte elő­nyét a vendégcsapat, a szarvasiak közül csak a jól játszó Gilan pró­bálta csökkenteni a hátrányt. Végül a nyitott védekezést al­kalmazó orosháziak ellen csak az első 13 percben talált ellenszert a szarvasi csapat, így a vendégek nyerték a megyei rangadót. Pataki György: - Reális ered­mény született. Bajusz József: - Nyerni jöttünk, és szurkolóink örömére ez sikerült. __________________________________(NYÁRI) Újkígyós Csaba KC-Gyöngyösi Főiskola 33-28 (15-14) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Újkígyós, 250 néző. V.: Bacs, Dravecz. Újkígyós: Ecker Zs. — Does G. 1, Balogh 2, VÖRÖS 9, Hovanyecz 1, HARANGOZÓ B. 9, KORCSOK 7. Cs.: Kopányi (kapus), Harangozó V., Glembóczki, Pocsai 2, Sző­ke, Jarabek 2, Nagy N. Edző: Bacsa István, Balogh József. Az ellenfél legjobb dobói: Berkó 9, Boldogh 7. Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 4/4. ÚJKÍGYÓS Hét közben visszatért Újkígyósra az NB I-es Tiszaföldvárból az irá­nyító Vörös Árpád, s vele együtt másik három kézilabdázó, Pocsai, Glembóczki és Jarabek is játékra jelentkezett. Csaknem hetvenperces késéssel kezdődött az összecsapás, mivel a vendégek igazolásai nem voltak ott a talál­kozó kezdetére, s néhány perccel gólos előnyt szerzett az Újkígyós, majd Vörös és Korcsok eredmé­nyességének köszönhetően foko­zatosan nőtt a különbség (53. perc: 30-^23). A nyitott védeke­zést alkalmazó hazaiak játékának ellenszerét nem találta meg a fő­iskolás együttes, amelynek kis- padján az a B. Tóth János ült, aki tavaly még a kígyósi csapatot irá­nyította. A négy visszatérő játékossal megerősödött, így megfelelő cse­rékkel rendelkező újkígyósiak az idény első győzelmét aratták szombaton. Bacsa István: - A több fecske végre meghozta a nyarat... Delfin-Dutép KC-Békési FKC 15-21 (5-9) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Kecskemét, 200 néző. V.: Bányász, Tóth. Békés: ÁRDELEÁN P. — Nyitrai 2, Lajos 1, POLGÁR T. 8, POLGÁR Z. 7, Nagy T., Gyulavári 2. Cs.: Petrovszki (kapus), GÁLIK 1, Nagy A., WEIGERT, Szekerczés, Minya, Papp R. Edző: Kádas László. Az ellenfél legjobb dobói: Meleg 7, Berényi 3. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 3/3. Kecskemét A mérkőzés elején mindkét csa­pat nagy gondot fordított a véde­kezésre, így a mai kézilabdában szokatlan módon a hetedik perc­ben még 0-0 volt az állás. Ezt kö­vetően Polgár Tibor átlövésekből, Polgár Zoltán pedig beállóból volt eredményes, míg a másik oldalon Árdeleán Péter bravúrt bravúrra halmozott, így a 24. percben 2-7­et mutatott az eredményjelző táb­la. A folytatásban időt kértek a házigazdák, megpróbálták ren­dezni a sorokat, de mindez csak arra volt elég, hogy a félidő végé­re négygólos békési előnyt re­gisztrálhattunk. Fordulás után kapkodó játé­kot mutatott be mindkét csapat, a vendégek tartották előnyüket. Ká­das László időt kért, ami jót tett a vendégeknek, hiszen az 50. perc­ben már hat góllal vezettek pol­gárék, miközben a kapuban a ju­nior válogatott Árdeleán Péter többször is remekelt. A hajrában emberfogással védekeztek a ha­zaiak, ám ez sem használt a béké­siek ellen, akik a lefújásig meg­őrizték hatgólos előnyüket. A végig jobb teljesítményt nyújtó vendégcsapat teljesen megérdemelten nyert a hazaiak ellen, akik nem tudták megismé­telni két héttel ezelőtti, a bajnok­esélyes Ózd elleni győztes mérkő­zésen mutatott jó játékukat. Kádas László: - Jó védekezé­sünknek és kiváló kapusteljesít­ményünknek köszönhetjük az idegenbeli sikert. ■ Gyulai SE-Göd 23-25 (11-11) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Gyula, 300 néző. V.: Mar­si, Péterffy. Gyula: Lovászné — BÓDZÁS E. 5, Bacsa 2, Ne­mes, Csepregi 1, VALACZKAI11, Major J. 3. Cs.: Lovas (ka­pus), Bosits, Novák, Ancsin K. 1, Major Á., Bodzás I. Edző: Fábián Csaba. Az ellenfél legjobb dobói: Papp 8, Török 7. Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 7/4. Gyula A fürdővárosiak ezen a mérkőzé­sen különböző okok miatt nélkü­lözték Békésit és Hajdút, bemu­tatkozott viszont a csapatban az új balszélső, Ancsin Katalin és az edző, Fábián Csaba. A találkozó elején felváltva es­tek a gólok, mindkét csapat hatos falat védekezett. A félidő közepén 5+l-es védekezésre váltottak a gyulaiak, és ez meghozta az ered­ményt, hiszen több labdát szerez­tek, és a 22. percben 10-8-as ve­zetésre tettek szert. A folytatás­ban hétméterest hibáztak a fürdő­városiak, így a félidő végére egyenlíteni tudott a vendégcsapat. Fordulás után nagyobb lendület­tel kezdtek a rutinos játékosokat és több ügyes fiatalt felvonultató gödiek. Kihasználták a vendégek a gyulaiak védekezési hibáit, így a A Totó 45. heti eredményei 1. 1. FC Köln-Hamburg .......................... ...........4-2 1 2. 1860 München—Wolfsburg ............. ...........2-2 X 3. Freiburg—Leverkusen ........................ ...........0-1 2 4. Rostock—Unterhaching ..................... .... .2-2 X 5. Schalke 04—Bayern München .... ...........3-2 1 6. Bremen—Bochum .................................. ...........2-0 1 7. Cottbus—VfB Stuttgart........................ ...........2-1 1 8. Frankfurt—Kaiserslautern ................ ...........3-1 1 9. Juventus—Lazio .................................... ...........1-1 X 10. Bari—AC Milan ....................................... ...........1-3 2 11. Bologna—Fiorentina............................. ...........1-1 X 12. Perugia—Napoli ..................................... ...........1-1 X 13. Vicenza—Verona .................................. +1. mérkőzés: ...........2-2 X 14. Chelsea—Leeds ....................................... ...........1-1 X 48. percben már öt góllal vezettek (15—20). Ekkor Fábián edző időt kért, ami használt a hazaiaknak, hiszen hat perccel a lefújás előtt egyenlíteni tudtak (21-21). A vég­játékban annak ellenére, hogy a gödiek hétméterest hibáztak, győzni tudott a Pest megyei gár­da, mert támadásban sok hibát vétett a hazai csapat. A küzdelmes mérkőzésen ha jobban védekeznek a hazaiak, pontot szerezhettek volna. Fábián Csaba: - Elsősorban védekezésben éreztük meg Béké­si és Hajdú hiányát, de jobb össz­pontosítással kiharcolhattuk vol­na a döntetlent. ■ _________Röviden_________ LABDARÚGÁS. Ciprusra utazik a magyar 18 éves ifjúsági váloga­tott tagjaként Szabó Sándor, az Előre FC Békéscsaba tehetséges középpályása. A 18 tagú magyar együttes a héten Európa-bajnoki selejtezőn vesz részt a szigetor­szágban. KÉZILABDA. Agro SE Oroshá- za—Herz-FTC 24-28 (14-13). NB I-es ifjúsági leány kézilada- mérkőzés, Orosháza, 450 néző. V.: Marton, Veszelovszki. Az első félidőben jó játékkal vezetett a hazai együttes, majd szünet után csak nagy csatában nyert a máso­dik helyen álló FTC. Ld.: Bódi 9, Bella 6, Jámbor 3. ■ később 5-3-ra módosult az állás. 1 A vendégek előbb egyenlítettek, j majd a vezetést is átvették a ket­tős emberhátrányba került szar- 1 vasiak ellen a 13. percben, s ettől kezdve végig az orosháziaknál * volt az előny. Hiába próbálták f emberfogással kísérni Lovászt és E Pásztort a hazaiak, ez sem hasz- 1 nált, így az első játékrész végén háromgólos vendégelőnnyel vo- i nultak pihenőre a csapatok. 1 Szünet után folytatódott a gól- c Dárbai. de mindig az orosháziak­leteresek: 5/5, ill. 4/4. a várakozási idő letelte előtt ér­keztek csak meg. Az incidens a hazaiakat zavar­ta meg jobban, hiszen a vendégek a 10. percben 5-1-re vezettek. A folytatásban Vörös és Harangozó B. vezérletével hét perc alatt egyenlíteni tudott a hazai csapat. Mi több, a félidő végére egygólos előnyre tett szert. Fordulás után a közönség tá­mogatása mellett először három-