Békés Megyei Hírlap, 2000. november (55. évfolyam, 256-280. szám)

2000-11-06 / 259. szám

SPORT 2000. NOVEMBER 6., HÉTFŐ - 7. OLDAL Pont az „igazi” NB Il-es nyitányon Csorvás SK-Eger 1-1 (0-1) Nem érdemelt vereséget az Előre Előre FC Békéscsaba-BVSC 0-1 (0-1) Csorvás 25. perc: Szamosi szögletét Már­ton értékesítette, 0—1. 65. perc: Szeverényi beadását Stroia lőtte a hálóba, 1—1. Rekordszámú közönség előtt az első NB Il-es mérkőzését ját­szó Csorváson nem látszott meg, hogy magasabb osztályban ját­szik. Az első 20 percben tapoga- tódzó játék folyt, mindkét csapat előtt adódtak helyzetek, de nem éltek a lehetőséggel. Aztán a ven­dégek szép akcióból megszerez­ték a vezetést, amire a fordulás után jött a válasz. A hazaiak a helyzetek alapján nyerhettek vol­na az egyébként jól kontrázó ven­dégek ellen. A vendégek rutino­sabbak voltak, látszott játékukon, hogy korábban magasabb osz­tályban szerepeltek, így a hazai­aknak meg kellett elégedniük az egy ponttal a nagy múltú Eger el­len. Jó: Szeverényi, Szegedi, Stroia, ill. Molnár, Béres, Szamosi. Pásztor József: - Meglátszott játékunkon, hogy gyorsabb a fut­ball ebben az osztályban, és ez gyakran gondot okozott nekünk. Eich László: - Egy-null után ki­hagytuk a nagy helyzetünket, utána rossz felfogásban játszot­tunk, így igazságos eredmény született a jól játszó Csorvás el­len. LISTYÁN MIHÁLY Az NB Il-es labdarúgó-bajnok­ság Szabolcs-Gabona csoportjá­ban következik. November 11., szombat: Abony-Csorvás, 13.00. November 12., vasárnap: Gyulai Termál FC-Kisvárda, 13.00. Baktalórántháza-Jászbe- rény, 13.00. Eger-Demecser, 13.00. Makó-Kisléta, 13.00. Tiszaújváros-Borsod Volán, 13.00. NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Csorvás, 1500 néző. V.: Hajdó (Bendik, Szabó Z.). Csorvás: Czirbus — Szeverényi, Laurinyecz, Molnár, Benyovszki — Lévai, Stef, Szegedi, Fórizs — Vadas, Varga. Edző: Pásztor József. Eger: Molnár — Kovács, Takács, Szobóczki, Márton - Bóta, Bercsényi, Bé­res, Montvai — Katona, Szamosi. Edző: Eich László. Csere: Bóta helyett Martis a 46., Vadas h. Stroia a 60., Benyovszki h. Janu a 65., Janu h. Hídvégi a 85., Montvai h. Porkoláb a 86. percben. Gólszerző: Márton a 25., Stroia a 65. percben. Sárga lap: Szobóczki (visszahúzásért) a 70., Szamosi (talpa- lásért) a 79., Hídvégi (gáncsolásért) a 90. percben. Szögletarány: 5:3 (2:1). Rossz rajt a harmadik vonalban Borsod Volán-Gyulai Termál FC 2-1 (1-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Diósgyőr, 600 néző. V.: Jenei (Tóth I., Csukás). Borsod V.: Róza — Simon, Kundrák, Far­kas, Szaniszló — Sipos, Vitelki, Dobos, Lója — Takács, Salló. Edző: Körösi Pál. Gyula: Such — Ferenczi, Sárosi, Resetár, Kovács P. — Kulcsár, Gajdács, Tamási, Dobi — Pozsár, Tóth A. Edző: Fodor Sándor. Csere: Tóth A. helyett Boruzs a 56., Sipos h. Soltész a 68., Szaniszló h. Simkó a 74., Sárosi h. Brakszatórisz a 76., Salló h. Varga a 81. percben. Gólszerző: Dobos a 32., Dobi a 79., Farkas a 83. percben. Sárga lap: Resetár (utánrúgásért) a 30., Pozsár (reklamálá­sért) a 31., Salló (beszédért) a 39., Tamási (labdaelrúgásért) a 66., Farkas (reklamálásért) a 69. percben. Diósgyőr 32. perc: egy felívelt szabadrúgás után a vendégvédők között Do­bos a hálóba lőtte a labdát, 1—0. 79. perc: Ferenczi lőtt kapura a jobb összekötő helyéről, a labda Rózáról kipattant és az érkező Dobi 10 méterről a kapuba vágta a játékszert, 1—1. 83. perc: az egykori utánpót­lás-válogatott diósgyőri középpá­lyás, Vitelki ívelt szabadrúgásból a kapu elé, az előrehúzódó Far­kas 5 méterről a hosszú sarokba fejelte a labdát, 2-1. Az első 20 percben tapogatózó játék folyt a pályán, mindkét csa­pat igyekezett fölmérni az erővi­szonyokat. Félóra után a hazaiak fölénybe kerültek, több helyzetet teremtettek a vendégek kapujánál és megszerezték a vezetést. Fordulás után nagyobb sebes­ségre kapcsoltak a vendégek, me­zőnyfölénybe kerültek, de igazi helyzetet nem tudtak kialakítani a kapuja elé tömörülő hazai csa­pat ellen. A 79. percben aztán si­került az egyenlítés a vendégek­nek, mi több, lendületben marad­tak a fürdővárosiak, ám nem tud­ták kihasználni a lélektani előnyt és egy szabadrúgás után ismét ve­zetést szerzett a hazai a fáradni látszó hazai gárda. A végig küz­delmes, jó iramú mérkőzésen a kapu előtt határozottabb hazaiak szerezték meg a győzelmet. Körösi Pál: - Helyzeteink alapján megérdemelten nyertünk a jó képességű Gyula ellen. Fodor Sándor: - Két ellentétes félidő után a döntetlen reálisabb lett volna. K.L. A labdarúgó NB II Keleti csoport to­vábbi eredményei: Demecser-Makó 0-0, Jászberény-Abony 10-0, Kisvár- da-Baktalórántháza 2-0, Kisléta-Máté- szalka-Tiszaújváros 1-1. A labdarúgó NB II Keleti csoport állása 1. Jászberény 1­­10­0 3 2. Kisvárda 1­­2­0 3 3. Borsod V. 1­2­1 3 4. Csorvás­1­1­1 1 Eger­1­1­1 1 Kisléta­1­1­1 1 T.újváros 1­1­1 1 8. Demecser­1­0­0 1 9. Makó­1­0­0 1 10. Gyula­1 1­2­11. Baktalóránth.­1 0­2­12. Abony •­1 0­10­Az NB I-ben történt A hazai labdarúgó-bajnokság leg­felső házában is megkezdődött a „rendes” pontvadászat. Eredmé­nyek. DEBRECENI VSC-VASAS DH 1-2 (1-1) Debrecen, 3000 néző. V.: Ju­hos. Gól: Kerekes (11-esből, 24.), ill. Tiber a (33., 73.). VIDEOTON—FERENCVÁROS 0-0 Székesfehérvár, 4000 néző. V.: Ábrahám. LOMBARD FC-MATÁV SOP­RON 2-2 (0-1) Tatabánya, 2500 néző. V.: Me­gyebíró. Kiállítva: Vincze G. (Sopron). Gól: Vámosi (55.), Kovács A. (11-esből, 84.), ill. Preisinger (ILL Tüske (86.). GYŐRI ETO FC—KISPEST HFC 3—2 (1—1) Győr, 2500 néző. V.: Makai. Gól: Farkas (26.), Győri (53., 83.), ill. Plókai (3., 81.), Az Újpest-Zalaegerszeg és a Dunaferr-MTK mérkőzést elha­lasztották, a két találkozót ké­sőbb rendezik. Az NB I állása 1. Vasas 1 ­2­1 7 2. Lombard- 1 2­2 7 3. MTK- ­0— 0 6 4. Győr 1 ­3­2 5 5. Dunaferr- ­0­0 5 Újpest- ­0­0 5 7. FTC- 1 0­0 S 8. Sopron- 1 2­2 4 9. Videoton- 1 0­0 3 10. Debrecen- ­1 1­2 3 11. ZTE- n­0­0 1 12. Kispest * ­1 2­3 1 A táblázatban az eredmények az alapszakaszban szerzett bónuszpontokat is tartalmaz­zák. ■ A Totó 44. heti eredményei 1. Kaiserslautern-Schalke 04 ... ...............3-2 1 2. VfB Stuttgart-Rostock ............. ...............1-0 1 3. Hertha BSC-Bremen ............... ...............4-1 1 4. Hamburg-Freiburg ................. ...............5-0 1 5. Bochum-1860 München ........ ...............1-1 X 6. Bayern München—Dortmund . ...............6-2 1 7. Unterhaching-1. FC Köln .... ...............0-0 X 8. Wolfsburg-Cottbus ................. ...............1-1 X 9. Bari—Parma.............................. ...............0-1 2 10. Brescia—Roma ......................... ...............2-4 2 11. Napoli—Vicenza ....................... .................1-2 2 12. Reggina-Juventus ................... ...............0-2 2 13. Udinese-Lecce ......................... +1. mérkőzés: ...............2-0 1 14. Verona-Internazionale lapzártakor tartott Kardos túl a műtéten Székesfehérvár Szombaton késő este alapos or­vosi vizsgálatok után megmű­tötték Kardos Ernőt, a Ferencvá­ros labdarúgóját. A játékos szombaton a Videoton elleni bajnoki mérkőzés 69. percében szenvedett súlyos bokasérülést. A Székesfehérvári Szent György kórház Traumatológia Osztályon megállapították, hogy a boka alatti ficam következté­ben a szalagok elszakadtak, a röntgenfelvétel azonban törést nem mutatott ki. Ilyen sérülé­seknél ez egyébként nagyon rit­ka. Az operáció során a szalago- kat visszahelyezték, felvarrtákj Békéscsaba NB 1 B—s labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 1200 néző. V.: Farkas Gy. (Gyenge, Vígh). Békéscsaba: Kurucz 5 — Serbán 6 — Tóth-Kovács 6, Kovács T. 5 — Balog Zs. 6, Csipkar 5, Bánföldi 7, Udvari 7, Valentényi 5 — Negrau 6, Majchrovics 5. Edző: Vágó Attila. BVSC: Farkas B. 8 — Csábi 6 — Lilik 6, Simon 6 — Sinkó 5, Fehér 5—2=3, Véber 5, Bócz 6, Lóczi 6 — Borgulya 7, Hoffman 5. Edző: Simon Tibor. Csere: Valentényi helyett Fehérvári (5) az 55., Véber h. Gál (5) az 58., Hoffman h. Zabundu (-) a 66., Kovács T. h. Boros (-) a 72., Negrau h. Lapsánszki (-) a 81., Borgulya h. Ugrai (- ) a 85. percben. Gólszerző: Borgulya a 43. percben. Sárga lap: Fehér (Balog Zsolt lábát összeakasztotta) a 17., Simon (sípszó után elrúgta a labdát) a 73., Sinkó (felrúgta Tóth-Kovácsot) a 74. percben. Kiállítva: Fehér (a második sárga lap után) az 53. percben. Szögletarány: 12:4 (6:3). ellentáma­dásokat ve­zettek, de aztán a kiál­lítást köve­tően már csak a véde­kezéssel és az időhúzás­sal voltak el­foglalva. A csabaiak óri­ási nyomás alá helyez­ték a vendé­gek kapuját, amit csak azért nem tudtak be­venni, mert Farkas Ba­lázs, a 22 éves portás rendkívüli produkciót nyújtott. Minden lövést, közelit, távolit, al­só vagy felső sarkosat hárított. így a vasutasok végül elvitték a há­rom pontot a teljesen újjászerve­zett Békéscsaba otthonából, de egyáltalán nem szolgáltak rá a győzelemre. Pontosabban a Bé­késcsaba nem érdemelt veresé­get, a vendégek egy szót sem szólhattak volna, ha akár három­négy gólt kaptak volna a második félidőben. Ami viszont örömteli, egy jóval harcosabb Békéscsabát láthatott a publikum, amely tud­43. perc: Hoffman legurítását Borgulya a jobbösszekötő helyé­ről, 12 méterről a kimozduló csa­bai kapus alatt a hosszú sarokba lőtte, 0-1. 53. perc: a kitörő Bánföldit Fe­hér a 16-os előtt két lépéssel há­tulról elkaszálta, amiért a játékve­zető ismét felmutatta a vasutasok játékosának a sárga lapot, s mivel ilyen már volt neld, ezért rögtön a pirosat is. Az első játékrész elején mind­két csapat tartózkodóan játszott, ami érthető, hiszen mindkét olda­lon sok volt az újonc (a békéscsa­baiaknál hat, a vasutasoknál há­rom), ráadásul régen találkozott egymással a két gárda, így a kez­detben csak kóstolgatták egy­mást. Aztán fokozatosan me­zőnyfölénybe kerültek a békés­csabaiak és a vendégek egyre in­kább a kontrákra építettek. Az iram már ekkor az NB I B-s szint­nek megfelelő volt és jóval keve­sebb hibát vehettünk észre, mint az eddigi összes őszi találkozón. Az enyhe hazai mezőnyfölény el­lenére egy váratlan góllal megsze­rezte a vezetést a vasutas csapat. A fordulás után már nagyobb iramra kapcsolt a Békéscsaba, amit a mérkőzés végéig még to­vább fokoztak. A BVSC labdarú­gói a kezdetben még szórványos Vágó-intelmek ta, hogy mikor és mit akar csinál­ni, egyszóval a viszonylagos ösz- szeszokatlanság ellenére egy na­gyon jó teljesítményt nyújtottak a lila-fehérek. Vágó Attila: - Nem úgy sike­rült, ahogy elterveztük, ugyanis nem bírtunk Farkas Balázs ka­pussal. A kiállítás után még nehe­zebb dolgunk lett, hiszen a ven­dégek teljesen beálltak a kapujuk elé és mindenki kettőzött erővel küzdött. Mindennél többet mond, hogy a vereség ellenére szurkolóink tapssal köszöntötték a csapatot, ami erőt ad a folytatás­hoz. Simon Tibor: - Nehéz mérkő­zés volt, a régi békéscsabai időket idézte a hangulat. JÁVOR—VE RASZTÓ A labdarúgó NB I B Keleti csoport további eredményei: Bőcs-Nyíregyháza 1-3, Csong- rád-Kerület FC 1-3, Fót-Szol- nok 2-1, BKV Előre-Kunszent- márton 0-0, Monor-Kecskemét 0-0. A labdarúgó NB I B Keleti csoport állása 1. Kerület FC 1 1­3­1 3 Nyíregyháza 1 1­3­1 3 3. Fót 1 1­2­1 3 4. BVSC 1 1­1­0 3 5. BKV Előre­1­0­0 1 Kecskemét­1­O­0 1 Kszt.márton­1 0­0 1 Monor­1­0­0 I 9. Szolnok­­1 1­2­10. Békéscsaba­1 0­1­11. Bőcs­­1 1­3 Csongrád­1 1­3­Az NB I B-s labdarúgó-bajnok­ság Keleti csoportjában követ­kezik. November 11., szombat: Kunszentmárton-Előre FC Bé­késcsaba, 13.00. Szolnok-Bőcs, 13.00. Nyírség-Csongrád, 13.00. BVSC—Fót, 15.00. Kerület FC- Monor, 17.00. November 12., va­sárnap: Kecskemét—BKV Előre, 13.00. Kimaradtak a ziccerek Szent István—Előre FC Békés­csaba 0—1 (0—1). Kiemelt ifjúsá­gi labdarúgó-mérkőzés (U-18), Budapest, 100 néző. V.: Szanya. Békéscsaba: Nagy G. - Lovas, Popol, Lipcsei, Palotai - Okos, Juhász P. (Walfisch), Szabó S. (Csapó), Horváth - Jakab (Kolarovszki), Ursz. Edző: Silviu lorgulescu. Az első félidőben nagy fölényben játszottak a lila­fehérek, de helyzeteikből a 25. percben Okos révén csak egyet tudtak értékesíteni. A második já­tékrész első felében is a lila-fehé­rek irányították a játékot, több ziccert hibáztak, majd a hajrában feljöttek a hazaiak, s bizony me­leg perceket éltek át a csabaiak, de végül sikerült megszerezniük a győzelmet. G.: Okos. Jó: Nagy G„ Lipcsei, Okos. Szent István—Előre FC Békés­csaba 2—2 (1—1). Kiemelt ifjúsá­gi labdarúgó-mérkőzés (U-16), Budapest, 50 néző. V.: Szabó K. Békéscsaba: Schvartz - Matúz - Lipták (Hajdú), Laurinyecz, Herczegfalvi - Kaszai (Cina), Somlyai (Tóth), Zsilák (Tasnádi), Bíró - Dányi, Komróczki. Edző: Jakab Péter. Az első félidőben nagy fölényben játszottak a ven­dégek, de Herczegfalvi révén csak egyenlíteni tudtak a játék­rész közepén. Fordulás után to­vább tartott a csabai fölény, veze­tést is szereztek, s több százszá­zalékos helyzetet elhibáztak, így a hajrában lesgyanús körülmé­nyek között egyenlítettek a hazai­ak. G.: Herczegfalvi, Komróczki. Jó: Matúz. ________! Negrau (sötét mezben) igyekszik elhúzni két vasutas védő között, Simon el is éri a labdát a csabaiak légiósa előtt _________________________________________________________________________________________________ O-rOTŐi UHOCZKY P*T»H