Békés Megyei Hírlap, 2000. november (55. évfolyam, 256-280. szám)

2000-11-06 / 259. szám

8. OLDAL - 2000. NOVEMBER 6., HÉTFŐ SPORT Döntetlen a megyei rangadón Labdarúgó NB Jamina SE—Békési FC 1—1 (1-0) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 200 néző. V.: Tóth A. Jamina: Kovács — Hajdú, Pusz­tai, Varga, Pájer - Mircea (Po- zsár), Oláh, Sajben, Lakatos — Horváth (Cseke), Lipták (Fejes). Edző: Szarvas András. Békés: Ba­ji - Sándor, Czipó P„ Tamás, Ku- bik (Bíró) - Szenti (Marik), Faze­kas, Kasik, Borbola - Czifrák, Semjéni. Edző: Zsíros György. 15. perc: röviden szabadítottak fel a vendégvédők, Mircea egy át­vétel után ballal 15 méterről a hosszú sarokba bombázott, 1—0. 47. perc: Czifrák nagy bedobása átcsúszott a hosszú oldalra és Fa­zekas közelről a léc alá lőtt, 1—1. 65. perc: Sajben egy becsúszá­sért megkapta második sárga lap­ját, így mehetett zuhanyozni. 78. perc: Czifrák ütésért jutott a kiállítás sorsára. Az óriási szélben lejátszott ta­lálkozón a békésiek birtokolták többet a labdát, míg a hazaiak pontos passzokkal próbáltak eljut­ni Baji kapuja elé. A második já­tékrészben hamar egyenlített a 1, Alföld csoport ______ vendégalakulat és a kiállítás után óriási fölénybe került. Igaz a jaminaiak is próbáltak támadáso­kat vezetni, ezek csak az ellenfél 16-osáig jutottak. A két kiállítás el­lenére sportszerű mérkőzésen igazságos eredmény született. Jó: Kovács, Oláh, Lipták, Pusztai, ül. Fazekas, Borbola, Czipó P. (Sz. A.) Hódmezővásárhely— Gyomaendrődi VSE 2—1 (2—1) Hódmezővásárhely, 150 néző. V.: Borbíró. Hódmezővásárhely: Himer - Huszár, Kovács G., Ráró- si, Borbás T. (Szabó) - Szrenka, Fazekas, Szűcs, Kovács T. - Nagy (Marcinka), Borbás Z. Edző: Hi­mer István. Gyomaendrőd: Ha- nyecz J. - Mázán, Karácsony, Di- nya, Bélteki - Furka L. (Osán), Szakálos (Mester), Pintér (Nagy T.) - Ilyés, Kovács Gy„ Hunya. Edző: Plástyik János. 25. perc: Bélteki nagyszerű labdájával Furka Lajos kilépett és 14 méterről nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba, 0—1. 37. perc: egy kipattanó labdát Szűcs 15 méterről a hosszú sa­rokba vágott, 1—1. 41. perc: egy nagy bedobás után ismét Szűcs volt eredmé­nyes 8 méterről, 2—1. 67. perc: Osánt utánrúgásért a játékvezető kiállította. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen Hódmezővásárhely helyzet nélkül tudott nyerni. A döntetlen sokkal reálisabb lett volna. Jó: Szrenka, Kovács T., ill. Bélteki, Dinya. (Feuerwerker Béla) További eredmények: Mart­fű-Szeged 0—1, Szajol-Algyő 3- 3, Dömsöd-Örkény 1—1. A Kis­kunfélegyháza szabadnapos volt. A labdarúgó NB III Alföld cso­port állása 1. Hmv.hely 1 - ­2­1 3 2. Szeged 1 - ­1­0 3 3. Szajol- 1 ­3­3 1 Algyő- 1 ­3­3 1 5. Békés- 1 ­1­1 1 Jamina- 1 ­1­1 1 Örkény- 1 * 1­1 1 Dömsöd- 1 ­1­1 1 9. Cy.endrőd- - 1 1­2­10. Martfű- - 1 0­1­K.félegyh.- - ­0­0­Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Al­föld csoportjában következik. Novem­ber 11., szombat: Kiskunfélegyháza- Martfű, 13.00. Szeged-Jamina SE, 13.00. Gyomaendrődi VSE-Dömsöd, 13.00. November 12., vasárnap: Békés FC-Hódmezővásárhely, 13.00. Ör- kény-Szajol, 13.00. „Szemafort” kapott a Vésztő Méhkeréken Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Kondoros—Körösladány O—O Kondoros, 500 néző. V.: Laurovics. Kondoros: Adamik — Zöldi (Kollár), Kurucz, Dián — Nagy, Benczúr, Gombár, Kiszely, Varga — Janis, Pusztai. Edző: Sztvorecz Sándor. Körösladány: Kiss — Nagy, Földi, Horváth — Fabulya, Talpalló, Szántó L„ Keresztesi, Szántó Zs. (Papp) — Bakos J., Ba­kos Z. Edző: Borgula János. Nagy várakozás előzte meg a helyezések alapján rangadó jellegű mér­kőzést, amely a hazaiak számára rosszul kezdődött. Közvetlenül a kezdést megelőzően változtatni kellett - sérülés miatt — a kondorosi kezdőcsapa­ton. Mindkét fél a biztonságra törekedett, majd negyedórányi játék után a Ladány kapott hamarabb lábra és beszorította a hazaiakat. Helyzete még­is a KOTE-nak adódott, de ez kimaradt. Fordulás után a vendégcsapat is­mét enyhe mezőnyfölényben játszott, de gólhelyzetet — egy-két kivételtől eltekintve — nem igazán tudott kialakítani. Összességében a jól iramú, küzdelmes mérkőzésen a látottak alapján az eredmény igazságosnak mondható. Jó: Kurucz, Gombár, Dián, Pusztai, ill. Talpalló, Keresztesi, Horváth, Szántó L. (Sz. S.) Medgyesbodzás—Gyulavári 3—1 (2-1) Medgyesbodzás, 100 néző. V.: Halma. Medgyesbodzás: Szabó P. — Iványi, Nagy, Schneider, Unyatin- szki, Litauszki Z., Litauszki T., Ku- rilla, Szabó G. (Ekker), Belicza, Pod- maniczki (Tóth). Edző: Sebestyén János. Gyulavári: Cserháti - Szám- fira, Pápa, Deák, Zimbrán, Bállá, Petruzsán, Uhrin, Géczi (Erdélyi), Márta, Oláh (Guti). Edző: Cserháti István. Egyenlő erők színvonalas küzdelmében a jobb helyzetkihasz­nálás döntött a hazaiak javára. Kiál­lítva: Uhrin (szövegelésért) a 88. percben. G.: Iványi a 15., a 32., Kurilla a 89., ill. Uhrin a 38. perc­ben. Jó: Iványi, Unyatinszki, Lita­uszki Z., ill. Pápa, Bállá. (dr. Sebők) Mesterlövészek A Békés megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság góllövőlistá­jának élmezőnye. 13 gólos: Ba­kos J. (Körösladány). 12 gólos: Vámos (Szeghalom). 11 gólos: Janis (Kondoros), Putnoki .(Battonya). 8 gólos: Belicza (Medgyesbodzás), Klimaj (Szar­vas), Göblyös (Mezőberény). 7 gólos: Fekete (Vésztő), Nagy (Sar­kad). 6 gólos: Urbancsok (Szar­vas), Jánosi, Turbucz (Vésztő), Kurilla (Medgyesbodzás), Szabó A. (Medgyesegyháza), Bányik (Tót­komlós). Szeghalom—Tótkomlós 3—3 (2—0) Szeghalom, 200 néző. V.: Ku­rucz. Szeghalom: Komáromi - Zsi- govics, Macsári, Sáfián, Barna, Elek S„ Máté, Vámos, Bemáth, Kovács (Elek P), Zsigmond. Edző: Lázár Ist­ván. Tótkomlós: Kunos — Juhász, Bányik, Pásztor L, Trabak, Pásztor T., Pardi, Papp, Lóczi, Bakai, Dió­szegi (Kaliska). Játékos edző: Kvasznovszky József. Jól kezdtek a hazaiak, 2—0-ra elhúztak, de a nagy akarással küzdő vendégegyüttes második félidei teljesítményével rá­szolgált a döntetlenre. G.: Vámos a 12., a 30., Bemáth az 58., ül. Bakai a 48., Kaliska az 52., Bányik a 80. percben. Jó: Macsári, Sáfián, Vá­mos, Bemáth, ill. Bányik, Pásztor T„ Bakai. (Zsombok János) Gyoma FC—Sarkad 5—0 (2—0) Gyomaendrőd, 250 néző. V.: Szabó II. S. Gyoma FC: Fábri — Séllei (Földi), Dobó, Homok, Mun­kácsi, Kocsis, Forgács (Vinkovics Z.), Zsombok, Toldi, Mátyus (Kéri), Vatai. Edző: Durucskó Péter. Sar­kad: Sándor - Kiss (Bálint), Vass, Klembucz (Fazekas), Iszáka, Jakab, Gergely, Deák, Abrudán (Sajti), Ba- tus, Karakas. Edző: Molnár Gyula. Régen várt, nagyszerű hazai siker született. Kiállítva: Karakas (sport­szerűtlenségért) a 61. percben. G.: Kocsis a 7., Zsombok a 25., a 77., 89., Vinkovics a 85. percben. Jó: Toldi, Zsombok, Dobó, ill. Vass. (Szabados Ferenc) Szarvas—Battonya 2—1 (1—0) Szarvas, 200 néző. V.: Szabari. Szarvas: Balatoni — Darida Zs., Pisont (Kiss), Kriska, Varga, Moldván, Sindel, ifj. Somogyi (Rohony), Bogdán, Klimaj, Gu­lyás (Sechna). Edző: Somogyi János. Battonya: Szabó — Árgyelán, Oláh, Szatmári, Lo­vász, Zima (Sztanojev), Pilán, Kovács, Dancsó (Bíró), Putno­ki, Zsóri. Edző: Mákos Árpád. Mindkét csapat támadó felfo­gásban játszott, így a közepes színvonalú mérkőzés végig iz­galmas volt. A gólhelyzeteit jobban kihasználó Szarvas megérdemelten tartotta otthon a három pontot. G.: Klimaj a 16., a 64., ill. Kovács a 67. perc­ben. Jó: Klimaj, Sindel, Balato­ni, ill. Szabó, Kovács. (Kepe- nyes György) Orosházi MTK—Mezőberény 0—4 (0-2) Orosháza, 100 néző. V.: Madácsi. OMTK: Oszadszky — Szántó (dr. Kalmár), Sitkéi, Pusztai, Boros, Ká­nya, Baranyai, Lovas T„ Torda (Trip­pe), Moszheim, Frankó (Cseh). Edző: Kiss János. Mezőberény: Ba­rabás — Nagy, Somvári, Kreisz, Vár­halmi, Szűcs, Pojendán (Udvamoki), Bokor (Braun), Göblyös, Bereczki (Kiss), Vári. Edző: Vrbovszki János. Jó iramú mérkőzésen a vendégek eredményesen kontráztak, a hazaiak pedig kihagyták a legjobb helyzete­ket is. Kitűnő játékvezetés. G.: Göblyös a 10., a 14., a 85., Szűcs az 56. percben. Jó: Boros, Kánya, Moszheim, ill. Barabás, Somvári, Göblyös. (Selmeczi László) Méhkerék—Vésztő 2-0 (O—O) Méhkerék, 320 néző. V.: Brusz- nyiczki. Méhkerék: Patka — Kocsis, Ancsin, Berényi, Rúzsa, Magyar (Gugolya), Tapasztó, Séllei, Manea (Kojta), Nagy, Bíró K. (Tóth). Edző: Patka György. Vésztő: Veres - Rábai, Czinanó B., Molnár, Papp, Jánosi, Turbucz, Bagyinka, Fekete, Czinanó E. (Baksa), Tóth. Edző: Királyvári Károly. Remek játékot láthattak a né­zők. Mindkét együttes mindent meg­tett a három pont megszerzéséért, ez a hazaiaknak sikerült, mert helyzete­iket jobban kihasználták. G.: Czina­nó B. (öngól) a 61., Tapasztó a 73. percben. Jó: Kocsis, Berényi, Ta­pasztó, Nagy, ill. Turbucz, Bagyinka. (Árgyelán Mihály) Magyarbánhegyes— Medgyesegyháza 3—2 (2—2) Magyarbánhegyes, 500 néző. V.: Németh. Magyarbánhegyes: Jamb- rik — Orvos, Evanics (Petrovszki), Fejes, László (Várnai), Marócsik, Pécs, Zsibrita, Szlanyinka, Málik, Murányi (Boldizsár). Edző: Turcsek Zoltán. Medgyesegyháza: Homik - Kuzma, Szabó Zs. (Engelhardt), Te­mesvári, Holecz, Kovács (Mocsári), Zsurzsucz, Szabó A., Kanál, Vágási, Gubcsó. Megbízott edzők: Cseh György és Kovács Zoltán. Egyenlő erők küzdelméből a többet támadó és helyzeteit jobban kihasználó ha­zai együttes megérdemelten tartotta otthon a három pontot a nagyon fon­tos mérkőzésen. G.: Evanics a 2., Zsibrita a 16., a 47., ill. Kanál a 25. és a 27. percben. Jó: Zsibrita (a mezőny legjobbja), Pécs, Marócsik, Evanics, ül. Temesvári, Kanál. (Fejes Mihály) Ifjúságiak: Kondoros-Körösladány 7- 0, Medgyesbodzás-Gyulavári 4-2, Szeghalom-Tótkomlós 6-3, Gyoma FC-Sarkad 3—0, Szarvas—Battonya 4— 2, Orosházi MTK-Mezőberény 0-3, Méhkerék-Vésztő 1—4, Magyarbánhe- gyes-Medgyesegyháza 7-1. A megyei I. osztály állása 1. Kondoros 9 5­30-14 32 2. Körösladány 9 3 2 26-14 30 3. Vésztő 9 2 3 31-16 29 4. Medgyesbodzás8 3 3 30-20 27 5. Méhkerék S 1 5 30-16 25 6. Szarvas 7 3 4 30-16 24 7. Gyulavári 7 1 6 31-24 22 8. Battonya 5 4 5 30-25 19 9. Tótkomlós 5 2 7 31-30 17 10. Szeghalom 4 3 7 24-28 15 11. M.bánhegyes 4 2 8 19-29 14 12. Mezőberény 3 4 7 22-23 13 13. M.egyháza 4 1 9 21-42 13 14. Sarkad 4 1 9 15-38 13 15. OMTK 3 2 9 14-37 11 16. Gyoma FC 2 3 9 16-28 9 Az OMTK—Méhkerék mérkőzés 0-0­ás gólkülönbség Igei és 0 ponttal ke­riilt be a tabellába. A két csapattól 3— 3 pontot levont a fegyelmi bizottság, de mivel a Méhkerék fellebbezett az Ítélet ellen, az összpontokból a bünte­tőpontokat nem vontuk le. A Békés megyei I. osztályú labdarúgó- bajnokságban következik. November 11., szombat: Gyulavári-Méhkerék, 13.00. Battonya-Orosházi MTK, 13.00. Mezőberény-Gyomai FC, 13.00. Körös- ladány-Szeghalom, 13.00. Vésztő- Szarvas, 13.00. November 12., vasár­nap: Sarkad-Kondoros, 13.00. Tótkom­lós—Magyarbánhegyes, 13.00. Med- gyesegynáza-Medgyesbodzás, 13.00. ■ Tipográfia-Békéscsabai VSC 6-7 (1-2, 1-2, 3-1, 1-2) OB I B-s férfi vízilabda-mérkőzés, Budapest, Szőnyi út 100 néző. V.: Marjai, Juhász. Békéscsaba: MÁTÉ — Balázs, dr. Szlávik 1, Ludányi 1, Dávid 1, LATORCZAI1, Pásztor A, Laczó P„ Borsos, Puha, TARI3. Játékos edző: dr. Szlávik Győ­ző. Az ellenfél dobói: Bánhegyi 3, Szűcs, Vígh, Bállá 1—1. Gól emberelőnyből: 10/1, ill. 7/1. Négyméteresek: 1/0, ill. 0/0. keményen védekeztek, de nem----------------------------------------------- durván. Sokat jelentett, hogy Két egyforma képességű csapat korrektül vezette a nemzetközi szállt vízre a hétvégi kettős for- minősítésű játékvezetői páros a dúló első találkozóján a főváros- mérkőzést. A pörgős, gyors ban. Sokat úsztak a csapatok és meccsen az első pillanattól kezdve vezetett a Békéscsaba és reális győzelmük, amely az idei bajnokságban az első volt. De intő jel lehet, hogy a Sok ember- előnyös helyzetből keveset használtak ki (igaz, a hazai csa­pat is). A harmadik negyed víz­választó volt, ekkor fölzárkózott a Tipográfia, de a finisre ismét megrázta magát a vendéggárda és győzött. Békéscsabai VSC-Pécs 5-6 (2-1, 1-1, 2-1, 0-3) OB I B-s férfi vízilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Kádár, Horváth. Békéscsaba: MÁTÉ — Lukácsi, Balázs, dr. Szlávik, Ludányi, Dávid 1, Latorczai 1, Pásztor A., Laczó P., Borsos, Tari 3. Edző: dr. Szlávik Győző. Az ellenfél dobói: dr. Csaba 3, Bilcsi 2, Pszota. Gól emberelőnyből: 5/1, ill. 7/2. Négyméteresek: 0. Békéscsaba Az első perctől kezdve - három negyeden át - remek teljesítményt nyújtott a Békéscsaba és végig ve­zetett. Jóval jobb teljesítményt nyújtott ezúttal a csapat, mint egy nappal korábban a győztes, Tipog­ráfia elleni találkozón. Ám ki tudja miért, a negyedik negyedben telje­sen leblokkoltak a hazaiak, arra tö­rekedtek, hogy 5-3-as előnyüket az utolsó hét percen át is megőriz­zék. Ekkor rengeteget hibáztak és meglehetősen gyáván játszottak. A Pécs viszont ezt látva feltámadt, és ügyesen szervezte támadásait. Föl­zárkóztak 5-5-re és már csak 5 máspodperc volt hátra, amikor a vendégekhez került a labda, akik időt is kértek azonnal. Az egyper­ces szünetet követően útjára indí­tották a játékszert, majd egy lövést irányítottak a kapu felé, amely iga­zán nem volt veszélyes, ám Pszota vállán megpattant és a csabai ka­puban landolt a labda, így nem­csak két pont, hanem az egy is el­úszott. Tény, hogy a pécsiek nagy szerencsével nyertek, ám ezzel a csabaiaknak végleg eíszált a remé­nyük, hogy a felsőházba kerülje­nek. Lukácsi Sándor néhány jó bejátszással, de főleg stabil védekezéssel hívta fel magára a fi- gyelmet Pécs elleni mérkőzésen d-fotó: lehoczky péter Csemyisov egy pont előnnyel vezet Gyulán, a városházán a hét végén folytatódott az Erkel Fe- renc-sakkemlékverseny. A viadal utolsó, kilencedik fordu­lóját hétfőn 8.30 órától rendezik. Az ünnepélyes eredmény- hirdetésre 15.30 órakor kerül sor. tás)-Anka (Statisztika) 0:1, Nikolics (jugoszláv)-Szabó Zs. J. (Vasas) 1:0. Dönteüenek: Csetverik (orosz)—Vajda A. (román), Szemenova Irina (ukrán)— Vigh dr. (Vasas), Somborski (jugosz­láv)-Erdős V. (Békés). B csoport: Beszterczey (Göd)— Jankovics (Zalaegerszeg) 1:0, Kurucz Gyula A nyolcadik fordulóban Csemyi­sov legyőzte Nikolics nagymes­tert, s miután Anka döntetlenre végzett Petrienko ellen, az utolsó forduló előtt egy pontra növelte előnyét. A békési Erdős Viktor ez­úttal Vigh Béla dr.-t győzte le, s mindössze fél pontra van szüksé­ge a nemzetközi mesteri norma teljesítéséhez. Érdekesebb eredmények. 7. fordu­ló. A csoport: Csemyisov (orosz)- Masics (jugoszláv) 1:0, Galyas (Pos­(Karcag)-id. Vajda A. (román) 1:0. Döntetlenek: ifj. Leid! (Tököl)-Rozsok (ukrán), Szeles (jugoszláv)-id. Leidl. 8. forduló. A csoport: Nikolics (ju­goszláv)-Csemyisov (orosz) 0:1, Vajda A. (román)-Brandies (Kiskunhalas) 1:0, Vigh dr. (Vasas)-Erdős V. (Békés) 0:1, Szabó Zs. J. (Vasas)-Szemenova Irina (ukrán) 0:1, Gombár (Szolnok)— Galyas (Postás) 0:1, Sinkovics (Postás)-Restás (Makó) 1:0, Bogdán (román)—lonescu (román) 0:1, BíróS. (román)-Kerekes (román) 0:1, Krivolapov (ukrán)-Kontorik (szlovák) 1:0. Döntetlenek: Anka (Statisztika)— Petrienko (orosz), Masics (jugoszlávj- Csetverik (orosz), Grünberg (román)— Duppel (német), Vajda Szidónia (Nagy- kanizsaJ-Somborski (jugoszláv). Állás a 8. forduló után: 1. Csernyi- sov 7,5, 2. Anka 6,5, 3-5. Vajda A., Szemenova Irina, Erdős V. 6-6 ponttal. B csoport: id. Vajda A. (román)- Csibor (Makó) 1:0, Jankovics (Zalae­gerszeg)-Kovács I. (Gyula) 1:0, Király (Jánossomorja)-id. Leidl (Tököl) 0:1. Döntetlenek: Beszterczey (Göd)— Kurucz (Karcag), Rozsok (ukrán) - Gombos (Gyula). Állás a 8. forduló után: 1. Beszter­czey 6,5,2. Kurucz 6,3-4. id. Vajda A., Jankovics 5,5-5,5 ponttal. ________________________________(BAJUSZ) Színvonalas küzdelmek a taekwondo ob-n Békéscsabán, a Szabó Pál téri Általános Iskola tornacsarno­kában már több nagy és emlékezetes harcművész-versenyt bonyolítottak le. A hét végén megrendezett A és B kategóri­ás nemzetközi bajnokság gazdagította ezt a sort. Örömteli és külön sportdiplomáciai jelentősége van annak, hogy a 22 klub 132 indulója között román és jugoszláv sportolók is küzdőtérre léptek. A B kategóriások között sok fiatal Határ Károly (Csíkszereda), 2. Dombi tehetséget láthattak a szurkolók. (Csíkszereda), 3. Romhányi (Veszp- * * 1 i i •• j- rém). 71 kg: 1. Lóré Tihamér (Dragon Az A kategóriások kozott pedig tkd SE), 2. Ács, 3. Hajas (mindkettő gyakran szoros csatákban dőlt el az elsőség sorsa. A küzdelem hevességére jellemző, hogy a verseny- orvosnak volt munkája bőven, bár szerencsére komolyabb sérülés nem történt. Máté Zoltán, négydanos mester a ma­gyar ITF Taekwon-do Szövetség elnökhelyette­se a színvonalat a nem­zetközi mércéhez hason­lítva a közepesnél vala­mennyivel jobbnak látta. Eredmények. Formagya­korlat. B kategória. Férfiak: 1. Dombi Csongor (Csíkszere­da), 2. Hajas (Pétfürdő), 3. Boda (Hurrikán). Nők: 1. Tö­rök Blanka (Csíkszereda), 2. Tárnoki (Zugló), 3. Gunda (Szarvas). Küzdelem. B kategória. Nők. 70 kg: 1. Tollár Nóra (Budai SE), 2. Tárnoki (Zug­ló). 63 kg: 1. Török Blanka (Csíkszereda), 2. Sisák (Veszprém). Férfiak. 63 kg: 1. Rácz Dénes kick-box bajnok A hajdúsági fővárosban rendezte meg a Magyar Kick-box Szövetség a 2000. évi full-contact országos bajnokságot. A bajnoki címek megszerzésén kívül a tét a november végi Moszkvában megrendezésre kerülő full-contact Európa-bajnokságon való részvétel volt. A Gyulai Shidokan Karate és Thai-box Klubból Rácz Dénes jutott döntőbe a 81 kg-os súlycsoportban. Ellenfelével, a szegedi Stricz Olivérrel már túlzottan is jól ismerik egymást, hiszen thai-boxban a szegedi fiú is gyulai színekben indul. Ennek megfelelően óvatosan kezdődött a döntő. Az első menetben a kóstolgatás időszakát láthatták a nézők, kis különbséggel Rácz Dénes fölényével. A második menet közepén váratlan dolog történt. Egy kemény ütésváltás után Rácz elemi erejű jobb csapottja állcsúcson találta ellenfelét, aki térdre rogyott. Rácz Dénes K. O.-val nyerte meg magyar bajnoki címét és a moszkvai Európa-bajnokságon való részvétel jogát. A gyulai fiú felkészítői Szabó Sándor és Gabnai Csaba edzők voltak. Pétfürdő). 80 kg: 1. Rocsmány Dániel, 2. Nagy (mindkettő Budai SE), 3. Ba­lázs (Veszprémi Volán). +80 kg: 1. Pé­ter Zoltán, 2. Matuschek (mindkettő Bp. Hurrikán), 3. Herédi (TÉT SE). Formagyakorlat. A kategória. Férfi­ak: 1. Szalay Gábor (Bp. Sasok), 2. Kiss (Hódmezővásárhely), 3. Kasza (Sze­ged). Nők: 1. Szilvási Tamara (Bp. Sa­sok), 2. Vranjes Tanja (Bácskatopoja), 3. Simon (Bp. Sasok). Küzdelem. A kategória. Férfia. 54 kg: 1. Kovács János (Bcs. LTP SE), 2. Oprescu (Tornádó), 3. Sülé (Herend). 63 kg: 1. András Róbert, 2. Fodor (mindkettő Csíkszereda), 3. Palásti (Bu­dai SE). 71 kg: 1. Kandikó Zoltán (Veszprémi Volán), 2. Váradi (Bcs. LTP SE), 3. Szalay. 80 kg: 1. Kerekes Ba­lázs (Veszprémi Volán), 2. Skoda (Zuglói SE), 3. Ihász (Tápiómente). +80 kg: 1. Jovány Attila (Hódmezővá­sárhely), 2. Bessenyei (Szar­vas), 3. Molnár (Szeged). Nők. 52 kg: 1. Határ Haj­nalka (Dragon SE), 2. Török, 3. Palásti. 58 kg: 1. Simon Be­áta, 2. Szilvási, 3. Vranjes Tanja. 63 kg: 1. Rajkai And­rea, 2. Dudás, 3. Sisak (mind­három Veszprémi Volán). 70 kg: 1. Vranjes Tatjana (Bács­katopoja), 2. Tallár (Budai SE), 3. Tóth (Dragon SE). A legtechnikásabb ver­senyző: András Róbert. A verseny támogatói: Bé­késcsaba önkormányzata. Serleg Érem Centrum, Bé­késcsaba, Békés Megyei Ka­rate Szövetség, Krajcsóné Pa­taki Ildikó. ■