Békés Megyei Hírlap, 2000. november (55. évfolyam, 256-280. szám)

2000-11-20 / 271. szám

12. OLDAL - 2000. NOVEMBER 20., HÉTFŐ SPORT Továbbra is nullpontosan Előre FC Békéscsaba-Kecskemét 1-2 (0-1) NB I B-s labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 1000 néző. V.: Kormos (Nagypáí, Kujbus). Békéscsaba: Kurucz 4 — Serban 5, Czipó Z. 4, Kovács T. 4 — Balog Zs. 4, Csipkar 3, Bánföldi 5, Udvari 5, Simon 3 — Boros 3, Negrau 4. Edző: Vágó Attila. Kecskemét: Erdélyi 6 — Vaskó 6 — Kollár 5, Maczó 4 — Kvasz 4, Barna Cs. 6, Váczi 5, Cabala 6, Pintér 5 — Kalina 7, Török 5. Edző: Nagy László. Csere: Simon helyett Valentényi (4), Csipkar h. Balogh J. (4), Váczi h. Vancsa (6) mindhárman a szünetben, Török h. Tóth A. (5) az 59., Serban h. Majchrovics (-) a 65., Barna Cs. h. Kelemen (-) a 88. percben. Gólszerző: Barna Cs. az 5., Kalina a 71., Majchrovics a 76. percben. Sárga lap: Csipkar (belerúgott Gabalába) a 45., Pintér (Serbant megrúgta) a 61., Kvasz (felrúgta Bánföldit) a 74. percben. Szögletarány: 4:5 (1:2). Békéscsaba ba bólintott, 1—2.-------------------------------—— ----------- Az első félidőben totális csődöt Alföld Autó Kft., Békéscsaba, j KIA MOTORS Kétegyházi út 18. Telefon: (66) 449-968. f tak, de már nem tudtak változtat­ni az eredményen. így továbbra is nullpontos a Békéscsaba. A mér­kőzés egészét tekintve - mivel a Kecskemét hetven percig uralta a pályát - megérdemelt a vendég- győzelem. Vágó Attila: - A labdarúgást gólra játsszák és mi ebben alul maradtunk. Nagy László: — Ha a helyzeteinket jobban kihasznál­juk, izgalommentesebben nyer­tünk VOlna. JÁVOR-VERASZTÓ 5. perc: Kalina 18 méterről szem­ben a kapuval nagy erővel meg­lőtte a labdát, amit a vetődő Kurucz kiöklözött. Szerencsét­lenségére az egyedül hagyott Bar­na Csaba elé, aki viszont hét mé­terről, a tehetetlen kapus mellett a kapuba vágta a labdát, 0—1. 71. perc: Vancsa emelt előre a csabai kapu elé, ártalmatlannak tűnt a helyzet, Kurucz pedig kifu­tott szinte a 16-osig, felugrott, hogy megfogja a labdát, de az át­pattant fölötte. Kalina rárontott, megkerülte a Kuruczot, majd el­vezette a kapuig a labdát, végül 5 méterről az üres kapuba helye­zett, 0—2. 76. perc: Udvari jobbról szinte az alapvonalról adott be a kecske­méti kapu előterébe, Majrovics fejjel, 7 méterről a bal felső sarok­mondott néhárfy békéscsabai já­tékos, így Simon, Negrau ha talál­kozott a labdával, azonnal hibá­zott. Csipkar sem tündökölt, rá­adásul meglehetősen idegesen és tisztátalanul játszott. Nem vélet­len, hogy a hazaiak edzője lecse­rélte őket, de a helyükre lépők sem nyújtottak jó teljesítményt. Ugyanakkor a vendégek az első játékrészben okosan játszottak, jól alkalmazták a lestaktikát és azonnal letámadták még a saját térfelükön a csabaiakat, akik így nem tudtak kibontakozni. Fordulás után is támadóbb já­tékot nyújtott a vendégcsapat, egészen a második gólig. Aztán visszaálltak védekezni, átadták a teret a liláknak, akik ezt kihasz­nálva szépítettek. Ettől megjött a játékkedvük, egyre többet támad­További eredmények: Bőcs-BVSC 0- 2, Nyíregyháza-Szolnok 4—1, Fót— Kunszentmárton 1—0, BKV Előre- Csepel 3—0, Monor—Csongrád 1—1. Az NB I B Keleti csoport állása 1. Nyíregyháza 3­­12­3 9 2. BVSC 2 1­3­0 7 3. Kecskemét 2 1­4­2 7 4. Fót 2 1­3­1 7 5. Csepel 2­1 4­4 6 6. BKV Előre 1 1 1 4­2 4 7. Kszt.márton 1 1 1 2­1 4 8. Monor­2 1 1­2 2 9. Szolnok­1 2 3­7 1 10. Bőcs 1 2 2­6 1 11. Csongrád 1 2 3­9 1 12. Békéscsaba­3 1­5­A labdarúgó NB I B Keleti csoportjá­ban következik. November 25., szom­bat: Kunszentmárton—Bőcs, 13.00. BVSC-Szolnok, 15.00. Csepel-Előre FC Békéscsaba, 13.00. November 26., vasárnap: Monor—Nyírség, 13.00. Csongrád-BKV Előre, 13.00. Kecske- mét-Fót, 13.00. ■ Hiába tüzel Balog Zsolt, ez nem a békéscsabaiak napja volt D^OTÓ: LEHOCZKY PÉTER Szomorú hétvége Labdarúgó NB IH, Alföld csoport Jamina SE—Kiskunfélegyháza 1-3 (1-1) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 200 néző. V.: Földi. Jamina: Kovács - Hajdú, Varga (Lipták), Pájer, Pozsár Zs. (Cse- ke) — Pusztai, Sajben, Oláh, La­katos — Fejes, Horváth (Szelei). Edző: Szarvas András. Kiskun­félegyháza: Berta - Bállá, Szabó T. (Gulyás), Samu, Valkovics - Bende, Fekete, Síber, Magyari - Hegyesi, Szabó A. (Mészáros). Edző: Kurucz István. 12. perc: Fejes 14 méterről a jobb alsó sarokba talált, 1—0. 44. perc: Szabó Tamás 17 mé­teres szabadrúgása a jobb alsó sa­rokba vágódott, 1—1. 55. perc: a 16-oson belül egy ütközés után a játékvezető a ll­es pontra mutatott. A büntetőt Bende a bal oldali lécre vágta. 65. perc: Sajbent kiállították. 70. perc: Hegyesit kiállították. 75. perc: a Kovács kapus által kiütött labdát Szabó Attila egy méterről a léc alá vágta, 1—2. 85. perc: Magyari 12 méterről, éles szögből a jobb felső sarokba lőtt, 1-3. A hazai vezetés után a félegy­háziak mezőnyfölénybe kerültek, de a kaput csak szabadrúgások­ból veszélyeztették. A második félidőben a játékvezető ítéleteivel felpaprikázta a hangulatot, ennek tudható be a hét sárga és két piros lap. A hazaiak rászolgáltak volna a döntetlenre, de mivel nem volt türelme okosan játszani, a vendé­gek két gyors kontrából megsze­rezték a győzelmet. Jó: Kovács, Pájer, Fejes, ill. Berta, Valkovics, Bende, Magyari. (Sz. A.) Örkény—Gyomaendrödi VSE 3-1 (2-1) Örkény, 100 néző. V.: Szekeres. Örkény: Sulyovszki - Ozsváth, Jurászik, Kovács T., Tusa, Laka­tos, Boda, Árva, Pólyák, Rottenbil- ler, Katona Z. Játékos edző: Ozs­váth Ferenc. Gyomaendrőd: Ha- nyecz J. - Szakálos, Karácsony, Dinya, Nagy T., Kovács Gy., Bélte- ki, Katona Cs., Illyés, Béla, Hunya. Edző: Plástyik János. 15. perc: egy ártatlannak lát­szó helyzet után Katona Z. föl­dobta magát, amiért a játékvezető 11-est ítélt, a büntetőt Rottenbil- ler értékesítette, 1-0. 20. perc: a kiugró Hunyát a ka­pus elütötte, a játékvezető ismét 11-est ítélt, a büntetőt Bélteki ér­tékesítette, 1—1. 35. perc: ismét 11-eshez jutott a hazai csapat, Polyákot buktat­ták, a büntetőből ismét Rotten- biller talált a hálóba, 2—1. 86. perc: 18 méteres szabadrú­gás után a labda Lakatos elé pat­tant, aki 10 méterről a jobb felső sarokba lőtt, 3-1. Az első félidőben a hazaiak el­dönthették volna a mérkőzést, de csak a 11-esekből tudtak a hálóba találni. A második félidőben vé­gig a Gyomaendrőd irányított, de fölénye meddő volt és így megér­demelt a hazai csapat győzelme. Jó: Ozsváth, Lakatos, Katona, ill. Kovács Gy. (Feuerwerker Béla) Dömsöd—Békés 1—0 (1—0) Dömsöd, 800 néző. V.: Boros. Dömsöd: Palkovics (Petró) - Ki­rály J. (Fehérdi), Kovács, Patkós, Jaksa - László, Csendes, Kajdá- csi, Lengyel — Újhegyi, Tasnádi. Edző: Árky Lajos. Békés: Baji - Szenti, Semjéni (Bíró), Czipó P., Nagy Z. - Szabados (Csiernyik), Kubik, Tamás, Kasik - Fazekas, Tátrai. Edző: Zsíros György. 18. perc: Újhegyi 5 méterről az elmélázó védők mellett fejelt a hálóba, 0—1. Az első félidőben egy helyzete volt a hazaiaknak, amit kíméletle­nül kihasználtak a mezőnyfölény­ben játszó vendégek ellen. Fordu­lás után a négy stabil játékosát nélkülöző békésiek szinte végig­támadták a játékrészt, de a 16— osnál elfogyott a tudományuk. A döntetlen igazságosabb lett volna. Jó: Kovács, Patkós, Jaksa, ill. Szenti, Nagy Z„ Tamás, Fazekas. További eredmények: Martfű—Algyő 0—2, Hódmezővásárhely-Szeged 2—2. A Szajol szabadnapos volt. Az NB III Alföld csoport állása 1. Szeged 2 1 6- 2 12 2. Kkfélegyh. 2 7- 3 11 3. Békés 1 1 1 4- 3 10 4. Örkény 1 2 6- 4 8 5. Algyő 1 1­5- 3 8 6. Hmv.hely 1 1 1 5- 6 7 7. Szajol 2­5- 5 6 8. Dömsöd 1 1 1 2- 3 6 9. Gy.endrőd 1­2 4- 5 4 10. Jamina 1 2 2- 7 2 Martfű­­3 2- 7 2 A táblázatban a pontok tartalmazzák az alapszakaszból hozott bónuszpon- tokat is. Az NB III-as labdarúgó—bajnokság Alföld csoportjában következik. No­vember 25., szombat: Kiskunfélegyhá­za—Hódmezővásárhely, 13.00. Sze- ged-Dömsöd, 13.00. November 26., vasárnap: Szajol-Martfű, 13.00. Al- győ-Jamina SE, 13.00. Békési FC—Gyo- maendrőd, 13.00.__________________■ A kiállítás után eredménytartásra törekedtek Jászberény-Gy ulai Termál FC 1-1 (0-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Jászberény, 300 néző. V.: Bukovics (Fridély, Vrábel). Jászberény: Bak — Márics, Gebhard, Holtner, Kádár — Kónya, Mosonyi, Telek, Csikós — Ládi, Tóth G. Edző: Kis-Németh Albert. Gyula: Such — Gajdács, Ferenczi, Sárosi, Tamási — Kulcsár, Tóth A., Resetár, Kovács — Pozsár, Dobi. Edző: Fodor Sándor. Csere: Kónya helyett Tóth Cs. a 62., Tóth A. h. Brakszatórisz a 73., Pozsár h. Ekker a 80. percben. Gólszerző: Tóth A. az 53., Ládi a 65. percben. Sárga lap: Kovács P. (szabálytalan szerelésért) a 26., Gajd­ács (talpalásért) a 32., Holtner (rúgásért) a 38. percben. Kiállítva: Kovács P. (akadályozta a szabadrúgás elvégzését, a második sárga lap után) az 58. percben. Szögletarány: 3:3 (2:1) JÁSZBERÉNY 53. perc: Gajdács kígyózott végig a hazai védelmen, beadása Tóth Attilát találta üresen, aki három méterről a léc alá vágta a labdát, 0-1. 65. perc: Márics szögletét a hosszú oldalon remekül érkező Ládi rúgta a gyulai kapu jobb ol­dalába, 1—1. Az első félidőben enyhe me­zőnyfölénybe került a vendégcsa­pat, amire a Jászberény gyors kontrákkal válaszolt. A második félidő elején ismét magához ra­gadta a kezdeményezést a ven- , dég csapat, remek gólt is sikerült lőniük. A gyulaiak a vezető gól megszerzése után továbbra is irá­nyították a játékot, egészen a kiál­lításig, ezután viszont az ered­mény megtartására törekedtek, eredményesen. Összességében véve a két félidő alapján a döntet­len igazságosnak mondható. Jó: Gebhard, Mosonyi, Ládi, ill. Gajd­ács, Tamási, Tóth A., Dobi. Kis-Németh Albert: - Küzdöt­tünk, küzdöttünk, de csak egy pontot szereztünk. Fodor Sán­dor: - A kiállításig mi irányítot­tuk a játékot, a kiállítás után pe­dig az eredmény tartására töre­kedtünk. K. L. A finisben csoda történt Csorvás-Baktalórántháza 2-0 (0-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Csorvás, 1000 néző. V.: Filus (Koszó, Rischák). Csorvás: Czirbus — Raducu, Laurinyecz, Lévai, Molnár, Varga, Benyovszki, Szeverényi, Vadas, Stef, Szegedi. Edző: Pásztor József. Baktalórántháza: Mónus — Geda, Németh, Fecsku, Kozma, Kapin, Vida, Illés, Gdovin, Baka, Szabó. Játékos edző: Fecsku István. Csere: Lévai helyett Brlázs a 46., Vadas h. Fórizs a 46., Stef h. Koszta a 84., Gdovin h. Benkő a 85. percben. Gólszerző: Szeverényi a 87., Raducu a 90. percben. Sárga lap: Varga (gáncsolásért) a 38., Geda (buktatásért) a 39., Benyovszki (gáncsolásért) az 55., Laurinyecz (gáncso­lásért) a 70., Geda (szándékos kezezésért) a 90. percben. Kiállítva: Geda (két sárga lap után) a 90. percben. Szögletarány: 1:1 (1:1). Csorvás 87. perc: Fórizs szabadrúgását követően Szeverényi fejelt a há­lóba, 1—0. 90. perc: Raducu helyezett a hálóba egy eltévedt labdát, 2—0. Az első játékrészben mindkét részről maradtak ki helyzetek. A második félidőben is sokáig ugyanez folytatódott, de a hazai csapat nem adta fel a küzdelmet: az utolsó 20 percben többet birto­kolta a labdát, a vendégek kontra­támadásokra alapoztak. Ha nehe­zen is győzött, de megérdemelten nyert a hazai csapat, így emelt fő­vel hagyhatták el a játékteret, amit a közönség nagy tapssal köszönt meg a csapatnak. Jó: Czirbus, Szeverényi, Szegedi, Raducu, ill. Mónus, Fecsku, Kozma, Illés. Pásztor József: - Hetven per­cen keresztül az történt a pályán, amit az ellenfél akart, de az utol­só 15 percben csoda történt, meg­tanultunk futballozni és ha sze­rencsével is, de megnyertük a mérkőzést. Fecsku István: - Gra­tulálok a hazaiak szerencsés győ­zelméhez, a mai teljesítmé­nyünkkel pontot érdemeltünk vojna LESTYÁN MIHÁLY További eredmények: Kisléta-Eger 1- 1, Tiszaújváros-Makő 3-1, Deme- cser-Abony 5-1, Kisvárda-Diósgyőr- Borsod Volán 2-1. Az NB II Keleti csoport állása 1. Kisvárda 2 1­5- 2 7 2. Borsod V. 2­1 6- 3 6 3. Eger 1 2­3- 2 5 Kisléta 1 2­3- 2 S 5. Jászberény 1 1 1 12- 3 4 6. Demecser 1 1 1 5- 2 4 7. Csorvás 1 1 1 3- 3 4 8. T.újváros 1 1 1 4- 5 4 9. Abony 1­2 3- 5 3 10. Baktalóránth. 1­2 2- 5 3 11. Gyula­2 1 3- 4 2 12. Makó­1 2 1- 4 1 Az NB Il-es labdarúgó-bajnokság Ke­leti csoportjában következik. Novem­ber 26., vasárnap: Kisvárda-Tiszaúj- város, 13.00. Borsod Volán-Jászbe- rény, 13.00. Gyulai Termál FC-Csor- vás, 13.00. Baktalórántháza-Deme- cser, 13.00. Abony-Kisléta, 13.00. Eger-Makó, 13.00. ________________■ A labdarúgó NB I-ben történt sért, 88.). G.: Dvéri (67., 76.), ill. MTK-Hungária—Kispest Hon­véd 1-1 (1-1) Hungária Körút, 2000 néző. V.: Kassai. G.: Illés (10.), ill. Faragó (35.). Videoton—Debreceni VSC 3-1 (1-0) Székesfehérvár, 1500 néző. V.: Szabó J. G.: Földes (12.), Zombo- ri (70.), Balassa (86.), ill. Bajzát (77.). Újpest FC—Matáv Sopron 2-1 (0-0) Megyeri út, 1500 néző. V.: Sá­pi. Kiállítva: Sira (Sopron, rúgá­Szex miatt eltiltva Jeruzsálem A 21 éven aluli izraeli labdarú­gó-válogatott több tagja is szexorgián vett részt, ezért az együttes az ügy kivizsgálásáig nem léphet pályára - határozott Gavri Levy, a szövetség elnöke. A Ma'áriv című lap értesülése szerint hét fiatal játékos az októ­ber 21-i Bosznia-Hercegovina elleni mérkőzés előtt egy 18 éves lánnyal töltötte az éjszaka nagy részét egy tel-avivi hotel­ben. Levy elmondása szerint is­meri valamennyi bűnöst, de ne­vüket nem kívánja nyilvános­ságra hozni. Az elmúlt évben a felnőtt csa­pattal történt hasonlóan kínos ügy, de akkor végül elmaradtak a büntetések, és az „éjszakai hősök" névsorát sem tették köz­zé. ■ Salagean (62.). Lombard FC—Ferencváros 0-5 (0-3) Tatabánya, 7500 néző. V.: Kiss B. G.: Pinte (16.), Horváth P. (24., 65., 90.), Gera (37.). Győri ETO FC—Vasas 1—0 (0-0) Győr, 2000 néző. V.: Megyebí­ró. G.: Vasas (54.). Zalaegerszegi TE FC—Duna- ferr 0-1 (0-0) Zalaegerszeg, 7000 néző. V.: Ábrahám. G.: Bagoly (51.). Felemás Békéscsaba Előre FC Békéscsaba—Győr (U- 18) 1—0 (0—0). Kiemelt ifjúsági labdarúgó-mérkőzés (U-18), Bé­késcsaba, 100 néző. V.: Rózsa. Békéscsaba: Váradi - Lovas, Lip­csei, Walfis, Palotai - Csapó (Szabó Zs.), Kolarovszki, Boér, Horváth - Okos, Jakab (Lauri­nyecz). Edző: Silviu Iorgulescu. G.: Boér. Jó: Lipcsei, Kolarovszki, Boér, Okos, Horváth. Az Előre FC fiataljai küzdelmes mérkőzésen, fegyelmezett játékkal győztek a Rába-partiak ellen. A csabaiak re­mek kontraakciókat vezettek, amelyekből a 82. percben sike­rült a három pontot érő találatot megszerezniük. Előre FC Békéscsaba—Győr (U-16) 0—3 (0—1). Kiemelt ifjú­A labdarúgó NB I állása 1. FTC 2 1­7­0 11 2. Dunaferr 2­­3­1 11 3. Videoton 2 1­5­1 9 4. Győr 2­1 4­4 8 S. Újpest 1­1 3­3 8 6. MTK 2­1­1 8 7. Vasas 1­2 2­4 7 8. Lombard 1 2 3­10 7 9. Kispest 1 1 1 6­5 5 10. Sopron­2 1 3­4 5 11. ZTE 1­1 3­3 4 12. Debrecen­­3 4­8 3 A táblázat tartalmazza az alapsza­kaszban megszerzett bónuszponto- kat is. ■ cipőben sági labdarúgó-mérkőzés (U-16), Békéscsaba, 100 néző. V.: Medovarszki. Békéscsaba: Schvarcz — Matúz — Hajdú, D- ányi, Herczegfalvi - Kaszai (Tas­nádi), Somlyai (Tóth A.), Bíró (Nagy M.), Ungor (Czina) - Zsi- lák (Sándor), Komróczki. Edző: Jakab Péter. G.: Vados 2, Magas­földi. Jó: Schvarcz, Matúz, Haj­dú, ill. Gajdó, Tóth G„ Magasföl­di, Vados. Az első játékrészben a békéscsabaiak előtt is nyílt gól­szerzési lehetőség, de a vendé­gek szereztek vezetést szabadrú­gásból. A fordulás után beszorí­totta a győrieket a hazai gárda és mezőnyben is partiban voltak, de a helyzeteket nem tudták kihasz­nálni, míg az ETO kontrákból be­biztosította győzelmét.