Békés Megyei Hírlap, 2000. november (55. évfolyam, 256-280. szám)

2000-11-13 / 265. szám

SPORT 2000. NOVEMBER 13., HÉTFŐ - 11. OLDAL Ha az a kapufa becsorog... Békéscsabai VSC^Hódmezővásárhely 6-8 (1-1, 2-3, 3-3, 0-1) OB I B-s vízilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Vaj­da, Horváth. Békéscsaba: MÁTÉ — Lukácsi, Balázs, dr. Szlávlk, Ludányi 1, DÁVID 3, LATORCZAI 2, Pásztor A., Laczó P., Borsos, Puha, Tari. Játékos edző: dr. Szlávlk Győ­ző. Az ellenfél dobói: dr. Vörös 5 (1), Vékony 2, Andó 1. Gól emberelőnyből: 10/4,111.6/3. Négyméteresek: 0/0,111.1/1. ~~ igyekezett semlegesíteni - több­---------------------------------------—- nyire eredményesen. így aztán a Igazi taktikai csata alakult ki már találkozó elején rendre egy góllal a mérkőzés elején is, ezért aztán a vásárhelyiek vezettek, ugyanis nem volt sok úszással tarkított a a házigazdák arra már kevésbé találkozó. A csabaiak jobbára azt vállalkoztak, hogy átlövésből ve- keresték, hogyan lehetne beját- gyék be az egyébként jól védő szani a centernek, ahol legtöbb- Hammauer kapuját. Ennek elle- ször a játékos edző, dr. Szlávik nére valahogy „begyilkoltak” né- Győző tartózkodott, ám ezen a hány gólt a csabaiak, s a mérőzés napon rendkívül szigorú őrizetet folyamán egy ízben még a veze- kapott, hol dr, Vörös, hol Király tést is átvették a második negyed közepén (3-2). Ekkor azonban senki sem gondolta, hogy ez lesz az egyetlen pillanat, amikor előnyben lesznek a hazaiak. Ugyanis a rutinos vásárhelyiek Király és dr. Vörös vezérletével kitaktikázták a házigazdákat, és újra vezettek, mondhatni a mér­kőzés végéig folyamatosan. A le­fújás előtt 6-7-es állásnál Tari óriási helyzetben a bal kapufát ta­lálta telibe, a kontrából viszont Andó betalált, így hiába volt hát­ra még egy perc a játékidőből, már nem tudott megújulni a Bé­késcsaba, így ismét verten hagy­ták el a medencét. ________________________j.k A csabaiak gyakran keresték a kapu előterébe való bejátszásl lehetőséget - mint felvételünk Is tanúsítja. Ám ezekből az akciókból ke- vés babér termett számukra a Hódmezővásárhely ellen wotói kováos inatirr Súlyos vereség Szarvasi KK-Monor 57:86 (10:20, 12:13, 23:20, 12:33) NB I B-s női kosárlabda-mérkőzés, Szarvas, 100 néző. V.: Dudás, Vétek. Szarvas: Jáger (12), Pasek (14), Radics (-), Bobvos (11/3), Nagy (5). Cs.: Miklósik (11/3), Juhász (4), Fabó (-}, Papp (-). Edző: Darida Károly. Az ellenfél legjobb dobói: Pecsedi (22/12), Galló (15/3), Kovács (12), Csordás (11/3). Kipontozódott: Jáger a 32. percben. __________Szarvas Darida Károly, a hazaiak mestere meglehetősen bosszús volt a mér­kőzést megelőzően, ugyanis mint elmondta, megpróbálták elha­lasztani ezt a bajnoki mérkőzést, ám semmiképp sem találtak új időpontot. S hogy miért szerettek volna máskor lejátszani ezt a ta­lálkozót? Nos, az egyik legponte- rősebb játékosuk, Vida a kadett válogatottal Szlovákiába utazott, egy úgynevezett „vajaskenyér-tú­rára”. Ráadásul Zsigmond úgy tudta, hogy elhalasztották a mér­kőzést. Ezért aztán egy erősen tartalékos szarvasi csapat vette fel a küzdelmet a monoriakkal szemben. Pedig az első körben mindösz- sze négy ponttal kaptak ki a Kö­rös-partiak a Monor otthonában, sőt ott még nyerési esélyük is volt, hiszen a lefújás előtt nem sokkal még ők vezettek, Most vi­szont már az elején szinte eldőlt a találkozó, iskolajátékot mutatott be a Monor, miközben a szarva­siak meglehetősen rosszul kezd­tek, Sok volt ekkor az eladott lab­da is, A második negyedben meg­próbáltak közelíteni a hazaiak, de mint kiderült, a két hiányzót nem tudták pótolni. Aztán a har­madik negyedben zónására tér­tek át, ez eredményesnek is bizo­nyult, ám a negyedik negyed ele­jén Jáger kipontozódott, és ez végképp megpecsételte a Körös­partiak sorsát. Hiába próbálkoz­tak távoli triplákkal, ezek nem jöttek össze, ugyanakkor az el­lenfél gyors leindításokkal súlyos vereséget mért a hazaiakra. Darida Károly: - A két hiány­zónk miatt esélytelenek voltunk, de túlzott ez a pontkülönbség. Nem bírtak a kínaival AZS WSP Czestochowa (lengyel)-OMTK-Hungarotel 3:1 Női asztalitenisz ETTU Kupa-mérkőzés, a 24 közé jutásért, Czestochowa. Molik P.- Cojocaru 1:2 (-15,19, -14), Xu Jie-Lovas 2:0 (18,19), Smykowska—Szigeti 2:0 (17,18), Xu Jle-Cojocaru 2:1 (18, -19,17). __ ___ Czestochowa Az orosháziak nem a legjobb előjelekkel várták a mérkőzést, hiszen az elutazás előtti napon Kurimay belázasodott, így nem tarthatott társaival, Szigeti pe­dig a találkozó előtti egy hétben nem tudott edzeni, mivel könyöksérülése akadályozta ebben. Az első mérkőzésen Cojocaru az első szettben végig irányított a lengyel válogatott Molik ellen és győzött. A második játszma izgalmas végjátékát a hazai lány nyerte. A döntő szettben Cojocaru bizo­nyította, hogy ki a jobb és ezzel vezetéshez jutatta csapatát. A második találkozón a hazaiak kínai légi­ósa ellen a fiatal Lovas remekül helytállt, mindkét játszmában a hajrában kerekedett felül, Xu Jie. A harmadik mérkőzésen a sérült Szigeti mindent megpróbált, ám láthatóan zavarta a könyöksérülé­se, így ha nagy csatában is, de a hazaiak harmadik számú játékosa, Smykowska győzött és ezzel 2:l-re fordítottak a lengyelek. A negyedik mérkőzésen Xu Jie és Cojocaru az első szettben végig fej-fej mellett haladt, az orosházi lány 10:8-ra vezetett, majd a kí­nai egyenlített és a végjátékban jobbnak bizonyult. A második játszmában is fej-fej mellett haladtak, ám ezúttal a végjátékot Cojocaru bírta jobban és egyenlített. A harmadik szettben egy-két ponttal ve­zetett a kínai, majd 15:15-nál Cojocaru utolérte, de a végén jobban összpontosított a közönség támoga­tása mellett Xu Jie, így megszerezte a végső sikert jelentő győzelmet csapatának. Bogdánffy Csaba, az orosháziak mestere: - Saj­nos rossz előjelekkel vártuk a mérkőzést, s ez végig rányomta bélyegét a találkozóra. Nem bírtunk a ha­zaiak kínai játékosával, csak megszorítani tudtuk, s ez eldöntötte a továbbjutást. Meggyőződésem, hogy ez a lengyel csapat nem jobb nálunk, de ezen a napon kijött nekik a lépés. HCM—BÍKÍSI TE I. 7i11 NB IA csoportos férfi asztalitenisz-mérkő­zés, Miskolc. Békési győztesek: lf). Balogh 3, Baranyi, Bohács, Domokos 2-2, a Baranyi, Bohács és az ifj. Balogh, Domokos páros. Miskolc A párosoknál mindkét békési duó nyert, különösen a Baranyi, Bohács kettős sikere értékes a Horváth, Monostori duó ellen. A folytatásban végig a békési­eknél volt az előny. Döntőnek bizonyult, hogy 8:4- nél ifj. Balogh legyőzte a hazaiak egykoron Békésen is szerepelt volt ifjúsági válogatottját, Monostorit. A vendégek minden játékosa jó teljesítményt nyúj­tott, s ezzel megszerezte első győzelmét az idei baj­nokságban a békési csapat. A siker értékét növeli, hogy régi mumusa ellen idegenben győzött a Bé­kés, amelyet korábban még sohasem győztek le az NB I-ben. v. l Az újonc Kondoros veretlenül ért célba MIQYBI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS Battonya—OMTK 4-3 (3-3) Battonya, 300 néző. V.: Juhász. Battonya: Szabó - Oláh (Lovász), Roczkó, Pilán, Sztanojev - Putnoki, Turbucz, Szatmári (Zima), Bíró- Árgyelán, Zsóri (Dancsó). Edző: Mákos Árpád. OMTK: Oszadszky- Cseh, Sitkéi, Pusztai, Boros - Kánya (Trippe), Baranyai (Debreczeni), Lovas, Szántó - Moszheim, Torda. Edző. Kiss János, 1. perc: Turbucz jó cselekkel tört be a vendégvédők közé, beadása után a menteni akaró Cseh saját kapujába lőtte a labdát, öngól, 1-0. 4. perc: Baranyai 25 méteres lövését Szabó elnézte, 1-1. 30. perc: Oláh hibáját használta ki Torda, visszagurftása után Lo­vas helyezte a játékszert a kapuba, 1-2. 35. perc: Turbucz beadott, Putnoki két méterről kotorta a labdát a vendégek hálójába, 2-2. 40. perc: Baranyai 30 méteres szabadrúgásból a bal felső sarokba talált, 2-3. 44. perc: Jobb oldali hazai szöglet után a lepattanó labdát Árgyelán lőtte a bal alsó sarokba, 3-3. 85. perc: Putnoki jobb oldali beadása után Turbucz hat méterről fejelt a vendégek kapujába, 4-3, Gólokban gazdag mérkőzésen a védekezésre beállt vendégcsapat három lövésből három gólt szerzett, míg a battonyaiak ismételten ki­hagyták a legnagyobb helyzeteket Is, A látottak és a helyzetek alapján a jobbik csapat megérdemelten nyerte a mérkőzést, Jó, Roczkó, Sztanojev, Putnoki, ill. Kánya, Lovas. (Lukács István) Gyulavári—Méhkerék 0—1 (0-1) Gyulavári, 250 néző, V.: Bodó. Gyulavári: Cserháti - Számfira, Pápa, Deák, Zimbrán, Bállá (Deb­reczeni), Petruzsán, Erdei (Szar­ka), Guti, Marta, Oláh. Edző: Cserháti István. Méhkerék: Patka - Serényi, Ancsin, Rúzsa, Kocsis, Gugolya (Tóth), Tapasztó, Séllei, Bíró K. (Manea), Bíró R„ Nagy, Edző: Patka György. Két ellenté­tes félidőt játszottak a csapatok, A döntetlen reálisabb eredmény lett volna. A hazaiak helyzeteikből csak egy kapufát lőttek. G.: Nagy az 5. percben, Jó: Pápa, Deák, Zimbrán, ill, Patka, Berényl, An- csín, Rúzsa. (Bállá István) Muóhríny—Qyoma PC 0—0 Mezőberény, 150 néző, V.: He­Í edfls, Mezőberény: Barabás - lágy, Somvári M„ Kreisz, Várhal­Mesterlővészek A Békét megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság góllövőlistájának élmezőnye. 13 gólos: Bakos J. (Kö- rösladány), Janis (Kondoros). 12 gó­los: Vámos (Szeghalom), Putnoki (Battonya). 8 gólos: Bellcza (Med- gyesbodzás), Kllmaj (Szarvas), Göb- lyös (Mezőberény). 7 gólos: Fekete, Jánosi (Vésztő), Nagy (Sarkad), Sza­bó A. (Medgyesegyháza). 6 gólos: Urbancsok (Szarvas), Turbucz (Vész­tő), Kurllla (Medgyesbodzás), Bányik (Tótkomlós), Mállk (Magyarbánhe- gyes), Papp (Tótkomlós), Bakos Z. (Körösladány), Baranyai (OMTK). mi (Kiss), Szűcs (Pojendán), Bereczki, Bokor, Göblyös, Som­vári Z., Vári (Braun), Edző: Vrbovszki János. Gyoma: Fábrl - Séllei, Dobó, Hornok, Munkácsi, Kocsis, Forgács (Földi), Zsom- bok, Toldi, Mátyus (Oravecz), Va- tai. Edző: Durucskó Péter. A kel­lemes őszi időben lejátszott sze­zonzáró mérkőzésen reális ered­mény született. Jó: Somvári Z„ Nagy Cs„ ill. Zsombok. (Tímár Zoltán) Körösladány—Szsohalom 5—3 (3-D Szeghalom, 250 néző. V.: Sza­bó I. S. Körösladány: Kiss - Nagy (Papp), Földi, Szántó Zs. (Danó), Talpalló, Fabulya (Ber­ta), Szántó L„ Keresztesi, Bakos J„ Ombódl, Bakos Z, Edző: Bor- gula János, Szeghalom: Komáro­mi - Pozsgai, Tóth, Sáflán, Barna (Kovács Gy.j, Elek T, (Elek S.), Mező, Macsári, Bernát (Kovács R,), Schultz, Zsigmond, Edző: Lázár István. Iramos mérkőzésen sok gól, megérdemelt körösladá- nyl győzelem született, G.: Bakos Z, a 22., a 85,, Ombódi a 43., Ke­resztesi az 50„ Sáfián (öngól) a 40,, ill. Barna a 26., Mező (íl-es- ből) a 63„ Elek S. a 73. percben, Jó: Szántó Zs., Talpalló, Szántó L„ Keresztesi, ül, Mező, Zsig­mond, Schultz, (Ponta Sándor) ViSITfr-tEARVAá 1—1 (1—1) Vésztő, 250 néző, V,: Vári. Vésztő: Juhász - Rábai R„ Rábai M„ Pap, Tóth Cs., Fekete, Tur­bucz, Bagyinka, Jánosi, Molnár, Czinanó I, Edző: Királyvári Kár­oly, Szarvas: Balatoni - Darida P., Krlska, Piaont (Baráth), Rohony (ifj. So­S i), Darida Zs„Klimaj, in, Sindel, Moldván, Varga, Játékos edző: So­mogyi János. Küzdelmes mérkőzésen a hazaiak töb­bet támadtak még a kiállí­tás után is. A szarvasiak nem adták fel, lelkesen ját­szottak, így a pontosztoz­kodás igazságosnak mond­ható. Kiállítva: Molnár (visszahúzásért) a 69, percben, G.: Jánosi a 6., ill, Bogdán a 37, percben, Jó: Rábai R„ Jánosi, ill, Balato­ni, Darida Zs., Bogdán, (Buzgány József) Sarkad—Kondoros 1—2 (0—1) Sarkad, 200 néző. V.: Asztalos, Sarkad: Sándor - Kapros, Jakab, Vass, Fazekas (Bálint), Ungor, Gergely (Farkas), Iszáka (Czeglé- di), Abrudán, Deák, Klembucz, Megbízott edző: Sándor Károly. Kondoros: Adamik - Varga, Ku- rucz, Gombár, Kollár, Kiszely, Benczúr (Udvari), Dián, Nagy, Ja­nis, Pusztai. Edző: Sztvorecz Sán­dor. A tartalékosán kiálló hazaiak derekasan küzdöttek, míg futotta erejükből, a Kondoros játékán nem látszott meg, hogy a tabella első helyén tartózkodnak. Kiállít­va: Dián (második sárga lap után) a 65. percben. G.: Vass a 81., ül, Janis a 13., a 86. percben. Jó: Sán­dor (a mezőny legjobbja), Vass, Bálint, ill. Janis, Nagy. (Kiss Gá­bor) Tótkomlós—MaqyardAnhmym 2-2 (0-0) Tótkomlós, 400 néző. V.: Áldorfai, Tótkomlós: Kunos - Ju­hász, Bányik, László L., Balázs (Kallska), Pásztor T„ Pardi, Papp, Lóczi, Bakai (Tarján), Diószegi. Játékos edző: Kvasznovszky Jó­zsef. Magyarbánhegyes: Jamb- rik - Orvos, Evanics (Bíró), Fejes, Várnai (Boldizsár), Marócsik, Pécs, Zsibrita, Szlanyinka, Málik, Murányi. Edző: Turcsek Zoltán. A találkozó előtt búcsúztatták Áldorfai Imre játékvezetőt, aki 30 éven át működött labdarúgó-já­tékvezetőként, Küzdelmes, fe­szült légkörű mérkőzésen a haza­iak közelebb álltak a győzelem­hez. Kiállítva: Kallska (szándé­kos kezezésért) a 87. percben, G.: Papp az 58., Tarján a 83., Ili, Má­lik az 50., Marócsik (11-esből) a 87. percben, Jó: Juhász, Pásztor T„ Pardi, Papp, Ili, Jambrlk, Or­vos, Várnai, Pécs, (Tóth B. Ist­ván) Medqyeseoyháza— Medoyesbodzás 2—0 (1—0) Medgyesegyháza, 300 néző, V,: Petrovszkí, Medgyesegyháza: Homlk - Kuzma, Engelhardt, Te­mesvári (Mocsári A,), Holecz, Ko­vács, Zsurzsucz, Szabó A„ Kanál (Szabó Zs,), Vágási, Gubcsó, Meg­bízott edzők: Cseh György, Kovács Zoltán. Medgyesbodzás: Szabó P, - Tóth, Nagy, Unyatinszki, Földes!, Litauszkl Z„ Litauszki T„ Kurilla, Szabó G„ Belicza, Podmanlczkl (Bállá), Edző: Sebes­tyén János, A mai mérkőzésen be­bizonyosodott, hogy akaratban és tudásoan is fel lehet nőni a másik csapat mellé, A hazaiak győzelme egy percig sem forgott veszélyben, Az „l"-n a pontot Mocsári András bombagólja jelentette, Kiállítva: Litauszki Z, (második sárga lap után) a 86. percben, G.: Szabó A, a 11„ Mocsári A, a 76, percben, Jó: Vágási (a mezőny legjobbja), Zsurzsucz, Holecz, Engelhardt, Kovács, ill. Unyatinszki, Kurilla, Szabó G. (U. P.) Ifjúságiak: Battonya-OMTK 2-1, Gyulavári-Méhkerék 0-0, Mezőbí- rény-Gyoma 3-0, Köröslidány- Szeghalom 1-3, Vésztő-Szarvas 2-1, Sarkad-Ksndoros 2-1, Tőtkomlős- Magyarbánhegves 7-1, Medgyesegy- háza-Medgyesbodzás 2-6. A megyei I. osztályú labdarúgó-baj­nokság őszi Idényének nem hivatalos végeredménye 1. Kondorai 10 S • 32-IS 35 2. KOrOsladány 10 3 2 31- 17 33 3. Vésztd 9 3 3 32- 17 30 4. Méhkerék 9 1 S 31-16 28 5. MedgyesbodzésS 3 4 30-22 27 6. Szarvas 7 4 4 31-17 23 7. Battonya 6 4 S 34-28 22 S. Gyulavári 7 1 7 31-29 22 9. Tótkomlós S 3 7 33-32 18 10. M.egyháza 3 1 9 23-42 16 11. Szeghalam 4 3 8 27-33 13 12. M.bónhegyes 4 3 8 21-31 13 13. Mezóberény 3 3 7 22-23 14 14. Sarkad 4 1 10 16-40 13 13. OMTK 3 2 10 17-41 II 16, Gyoma FC 2 4 9 16-28 10 Az OMTK-Méhkerék mérkőzés 0-0- ás gólkülönbséggel és 0 ponttal ke­rült be a tabellába. A két csapattól 3- 3 pontot levont a fegyelmi bizottság, de mivel a Méhkerék fellebbezett az Ítélet ellen, az összpontokból a bünte­tőpontokat nem vontuk le. ■ Csabai taekwon-dos sikerek Hódmezővásárhelyen telt ház előtt rendezték meg 13 klub 146 versenyzőjének részvéte­lével a Hwarang Kupa A és B kategóriás országos WTF taekwon-do versenyt a taekwon-do full-contact sza­bályrendszerében. HódmizővAsárhily Az olimpiai játékokon Salin Jó­zsef jóvoltából egy ötödik helyet szereztek a magyar taekwon- dosok, ami biztosan nagy lökést ad a sportágnak. A vásárhelyi via­dalon a fekete övesek nem indul­hattak, de a magas színvonalra így is jellemző, hogy több váloga­tott kerettag lépett küzdőtérre, s a versenyt megtekintette Takács Gábor, a válogatott edzője is. A Békéscsabai Lakótelepi SE WTF Taekwon-do Szakosztályát nyolc versenyző képviselte. Az if­júsági korosztályúaknái a 40 kg- os súlycsoportban a hölgyeknél Mucza Krisztina bronzérmes lett, 47 kg-ban Szedoglavits Györgyi, aki élete első komoly versenyén vett részt, rögtön ezüstérmes lett, míg 52 kg-ban Bótyik Ibolya áll­hatott fel a dobogó második foká­ra. A fiúk sem voltak eredményte­lenek, hiszen Mucza Zoltán 52 kg-ban a döntőbe került, de ko­rábbi összecsapásain szerzett sé­rülései miatt nem állhatott ki a fi­náléban. Nagy kár, mert a muta­tott teljesítménye alapján az aranyéremre is esélyes lehetett volna. Az 58 kg-osok mezőnyé­ben Prekop Gábor úgy lett arany­érmes, hogy a döntőben egy régi riválisát győzte le. A felnőttek kö­zött 58 kg-ban Gruber Sándor aranyérmet nyert, és technikai tu­dásával kiemelkedett a mezőny­ből. Az eredményekhez hozzá­tartozik, hogy szerencsésebb sor­solással talán még jobban szere­pelhetett volna a csabai csapat. Nem csak a versenyzők játszot­tak kiemelkedő szerepet a viada­lon. Bartyik Jenő, Szedoglavits Vilmos és Szedoglavits Alajos ver­senybíróként közmegelégedésre működött közre. A Szedoglavits testvérek egy hét múlva pástra lépnek, Vilmos a felnőtt, Alajos az ifjúsági WTF taekwon-do váloga­tott tagjaként Zágrábban, a horvát nemzetközi bajnokságon képvise- li a magyar színeket. _______aj-