Békés Megyei Hírlap, 2000. augusztus (55. évfolyam, 178-204. szám)

2000-08-21 / 195. szám

SPORT 2000. AUGUSZTUS 21., HÉTFŐ —11. OLDAL Gyepes Zsolt ezüstje Erdős Viktor 7,5 ponttal az első helyen Debrecen A Hajdúság fővárosa adott otthont az idei időfutam országos bajnokságnak, amelyen az ifjúságiak kate­góriájában több, mint harmincán álltak rajthoz, köztük a gyulai Gyepes Zsolt, aki a' pécsi Cornix- Invest Kerékpáros Klub versenyzőjeként startolt. Nem volt szerencséje a gyulai fiatalnak, ugyanis a bemelegítést a rajthelytől távolabb hajtotta végre, s ugyan autóval szállították vissza az induláshoz, mégis később, pontosan 14 másodperccel a kiírt idő után startolhatott az egyenkénti indításos viadalon. Természetesen ennyi hátránnyal indult a többiek után, s ugyan mindenkinél szinte jobb volt, ám egy nagykanizsai fiút nem tudott utolérni a 20 kilomé­teres távon, így ezüstérmes lett. Következő feladatként a szeptember elejére ter­vezett hazai kritériumverseny helyett egy olaszor­szági négynapos viadalon vesz részt, majd követke­zik Horvátország, ahol egy ötnapos eseményen te­keri a pedált Gyepes Zsolt. Könnyedén nyertek a fürdővárosiak Labdarúgó NB II A csoport: Jamina SE—Gyulai Termál FC 0- 4 (0-1) Békéscsaba, 500 néző. V.: Kálé. Jamina: Kovács A. - Pozsár Zs. (Iványi), Pusztai, Hajdú, Pájer - Mircea (Friderikusz), Balogh, Saj- ben, Cseke - Lakatos (Jantyik), Fe- . jes. Edző: Ottlakán Mihály. Gyula: Such — Ferenczi, Sárosi (Boruzs), Resetár, Kovács P. — Kulcsár (Ek- ker), Brakszatórisz, Kiss L„ Gajdács — Tóth A., Pozsár G. (Csúz). Edző: Fodor Sándor. 28. perc: A kapura törő Kisst Ko­vács kapus szabálytalanul akasztotta a 16-oson belül. A büntetőt Resetár a kapu bal oldalába helyezte, 0—1. 75. perc: Resetár 25 méteres sza­badrúgása után a labda egy védőn megpattant és a jobb alsó sarokban kötött ki, 0—2. 78. perc: Csúz becselezte magát a bal oldalon a 16-oson belülre, Tóth A. elé adott, aki tíz méterről a jobb felső sarokba lőtte a labdát, 0—3. 85. perc: Resetár ismét büntető­ből volt eredményes, 0—4. A nagy melegben lejátszott me­gyei rangadón az első félidőben enyhe mezőnyfölényben játszottak a vendégek, mindkét kapu előtt egy-egy ziccer maradt kihasználat­lanul. Fordulás után fölénybe kerül­tek a fürdővárosiak, és az utolsó ne­gyedórában mindez már gólokban is megmutatkozott. Jó: Balogh, Cseke, ill. Resetár (a mezőny leg­jobbja), Kiss L., Gajdács, Tóth A. (Sz. A.) Csorvás—Hódmezővásárhely 1- 0 (1-0) Csorvás, 600 néző. V.: Munkácsi. Csorvás: Stumpf — Raducu, Lauri- nyecz, Stroia, Molnár - Koszta, Lá­bos (Hídvégi), Berki (Popol), Vadas — Stef, Negrau. Edző. Pásztor Jó­zsef. Hódmezővásárhely: Szabó — Huszár, Szmka (Kovács L), Balogh, Antal (Feléki) — Fazekas, Borbás P. (Martinka), Szűcs, Kovács N. — Pálinkó, Borbás 1. Edző: Himer Ist­ván. , Alföld csoport _________ 40. perc: Lábos 14 méterről kilőt­te a hosszú sarkot, 1—0. 50. perc: Stefet reklamálásért a játékvezető kiállította. 62. perc: Borbás P. utolsó ember­ként szabálytalankodott, így ő is a kiállítás sorsára jutott. Az első félidőben a Csorvás több góllal vezethetett volna. A második játékrészben viszont a Vásárhely volt a kezdeményezőbb, és akár még nyerhetett is volna. Jó: Radu­cu, Laurinyecz, Molnár, Berki, ill. Fazekas, Szűcs, Kovács N. (Lestyán Mihály) B csoport: Abony—Gyomaendrődi VSE 2—0 (1-0) Abony, 250 néző. V.: Boros. Abony: Kovácsevics — Békési (Czapkó), Fehér, Fazekas, Makra — Makai, Gulyás, Nagy, Határ (Rimó- czi) — Szarnák, Urbán. Edző: Smi- déliusz Ernő. Gyoma: Hanyecz J. - Tímár, Karácsony (Béla), Dinya, Bélteki - Furka, Ilyés, Osan (Tóth), Mázán - Kovács, Hunya. Edző: Kéki Elek. 10. perc: Makra szabadrúgását Urbán a hálóba fejelte, 1—0. 55. perc: Makra a kifutó Ha­nyecz mellett óriási gólt ragasztott a jobb felső sarokba, 2—0. A rekkenő hőségben két egyfor­ma képességű csapat találkozóján a helyzeteit jobban kihasználó hazai gárda megérdemelten nyert. Jó: Urbán, Makra, ill. Dinya, Tímár. (Feuerwerker Béla) Békés FC-Szajol 3—2 (0-0) Békés, 600 néző. V.: Szoboszlai. Békés: Kurucz - Szenti, Semjéni, Czipó P„ Sándor - Kubik (Tamás), Fazekas (Marik), Szegedi, Kasik - Fehérvári, Tátrai. Edző: Zsíros György. Szajol: Gröber — Draskó- czi, Sipos, Tákos — Birinyi, Bonto- vics, Hegedűs (Tóth), Csató (L. Kiss), Horváth - Vasas, Babella. Edző: Szatmári János. 60. perc: Fehérvárit rövid sprint után 14 méterről a bal sarokba lőtt a hálóba, 1—0. 70. perc: Vasas 17 méterről a jobb sarokba vágta a labdát, 1—1. 78. perc: A kitörő Fazekast sza­bálytalanul szerelték. A 11-esből Fe­hérvári laposan a jobb sarokba bombázott, 2—1. 85. perc: Kasik a jobb oldalról, az alapvonal közeléből végzett el szabadrúgást. Miközben a védők . beadást vártak, a rutinos játékos a rövid sarokba csavart, 3—1. 87. perc: L. Kiss gyönyörű fejes­sel szépített, 3—2. A nagy meleg ellenére izgalmas, ! élvezetes mérkőzést láthatott a bé­kési publikum. Sajnos, Szoboszlai játékvezető nem nőtt fel a játék színvonalához. Jó. Kurucz, Szegedi, Fazekas, Kasik, Fehérvári, ill. Gröber, Vasas, Csató. (Nagy Mihály Tibor) További eredmények. A cso­port: Kiskunhalas—Martfű 4—1, Algyő-Kiskunfélegyháza 3-4. B csoport: Örkény-Szeged 6—3, j Dömsöd-Makó 2—6. Az NB Il-es labdarúgó-bajnok­ság Alföld csoportjában követke­zik. Augusztus 26., szombat. A csoport: Jamina SE—Hódmezővá­sárhely, 17.00. B csoport: Abony- Szeged, 17.00. Augusztus 27., va­sárnap. A csoport: Csorvás SK— Martfű, 17.00. Algyő SK-Kiskunha- las FC, 17.00. Gyulai Termál FC— Kiskunfélegyháza, 17.00. B csoport: Békési FC-Órkény SE, 17.00. Makó FC—Szajol, 17.00. Dömsöd SE—Gyo­maendrődi VSE, 17.00. Az NB II Alföld csoport állása. A csoport 1. Gyula 3­­6- 0 9 2. Kiskunhalas 2 1­11- 3 7 3. Kk.félegyháza 2 1 11- 5 7 4. Csorvás 2­1 2- 1 6 5. Algyő 1­2 5- S 3 6. Jamina­1 2 1- 6 1 7. Martfű­1 2 2- 10 1 8. Hmv.hely 1 csoport ' ■ ■ 3 0- 8­I. Abony 2 1­7- 2 7 2. Békés 2 1 7- 5 7 3. Örkény 2­1 9- 6 6 4. Szajol 2­1 5- 4 6 S. Makó 1 2 7- 3 5 6. Szeged 1­2 12- 9 3 7. Cyomae.­3 3- 7­8. Dömsöd­3 6-20­Az NB I-ben történt A csoport Kispest—Tatabánya 1—1 (0—1) Bozsik—stadion, 1000 néző. V.: Arany. Gól: Plókai (69.), ill. Jeremejev (13.). Nyírség—FTC 0-1 (0-1) Nyíregyháza, 6000 néző. V.: Sápi. Gól: Horváth (11.). Dunaferr—Haladás 4—0 (2—0) Dunaújváros, 2000 néző. V.: Bukovics. Kiállítva: André (Hala­dás, 28.). Gól: Kóczián (35.), Nicsenko (39.), Lengyel (58.), Tököli (86.). Győr—Sopron 0—2 (0—0) Győr, 8000 néző. V.: Sóthy. Ki­állítva: Kovács I. (Sopron, 45.). Gól: Perger (68.), Sira (89.). B csoport Újpest—ZTE 5—0 (2—0) Megyeri út, 3000 néző. V.: Makai. Kiállítva: Gaál (ZTE, 75.). Gól: Urbán (34., 83. 11-esből), Dvéri (4L, 88.), Medgyesi (78.). Vasas—MTK 0-0 Fáyu.,3500 néző. V.: Hajdó. Videoton—DVSC 0-3 (0-0) Székesfehérvár, 3000 néző. V.: Dubraviczky. Kiállítva: Böőr (Debrecen, 67.). Gól: Kerekes (51.), Schmidt (55.), Flick (79.). Nagykanizsa—Pécsi MFC 3—1 (2-1) Nagykanizsa, 2000 néző. V.: Megyebíró. Gól: Nagy Cs. (28., 30., 51.), ill. Király (11-esből, 15.). Az NB IA csoport állása 1. Győr 3 2 8- 6 9 2. Dunaferr 2 2­8- 3 8 3. Tatabánya 2 2­6- 3 8 4. FTC 2 1 1 8- 5 7 5. Kispest 1 3 1 7- 6 6 6. Sopron 2­2 5- 6 6 7. Nyíregyháza 1­4 3- 7 3 8. Haladás 1­4 4-13 3 Az NB 1B csoport állása 1. MTK 4 1 13- 2 13 2. Újpest 3 1 1 18- 6 10 3. Debrecen 3­2 12- 10 9 4. Videoton 2 1 2 9-10 7 5. Vasas 1 3 1 7- 6 6 6. ZTE 1 2 2 5-12 5 7. Nagykanizsa 1 1 3 3-12 4 8. Pécs­1 4 3-12 1 Három arany Szeged A Tisza-parti városban rendez­ték meg szombaton a Tisza Ku­pa és Szeged város serdülő és if- j júsági atlétikai versenyét. A via­dalon a Csabai Atléták SE 13 éves versenyzője, Botyánszki Mátyás súlylökésben 3 kg-os szerrel 10,61 m-rel győzött, míg diszkoszvetésben 1 kg-os szer­rel 30,30 m-rel harmadik lett. Klubtársa Máté Katalin, aki egy hónapja immáron negyedszer nyerte meg diszkoszvetésben az ob-t, ezúttal ebben a számban 41,38 m-rel győzött, míg súlylö­késben 4 kg-os szerrel 11,43 rn- rel lett első. ■ A Totó 33. heti eredményei í. Leicester—Aston Villa ....................... .........0-0 X 2. Sunderland—Arsenal ......................... .........1-0 1 3. Bochum—Bayern München ............. .........0-3 2 4. Hertha BSC—Hamburg....................... .........4-0 1 5. 1860 München-Bremen .................. .........2-1 1 6. Unterhaching-Freiburg .................. .........1-1 X 7. Wolfsburg—Kaiserslautern .............. .........4-0 1 8. VfB Stuttgart—Leverkusen ................ .........4-1 1 9. Rostock—Schalke 04 ........................... .........0-4 2 10. Osnabrück—Mönchengladbach .... .........1-3 2 11. Mainz—Stuttgarter Kickers.............. .........2-2 X 12. Oberhausen—Duisburg .................... .........1-0 1 13. Saarbrücken—Fürth ........................... +1. mérkőzés: .........2-1 1 14. FC Köln—Frankfurt ........................... .........4-1 1 VII. Szent István Király Kupa nemzetközi sakkverseny Szarvas Erdős Viktor a negyedik forduló­ban az élre állt, és ott is ragadt a végelszámolásra, ugyanis a zárófordulóban döntetlent ért el Mónus ellen, de ez a fél pont is elég volt a végső győzelemhez. Annál is inkább, mert a mögötte álló Kakuk és Berebora is remi­zett. Párkányi a végén feljött a ne­gyedik helyre, miután győzött a sötéttel játszó Petró ellen, aki nyert állást eresztett ki a kezéből. Sütő sötét bábukat vezetve, ha nehezen is, de legyőzte Rozsnyait és ötödik lett. Volosin rutinosan játszott, ezzel a hatodik helyet szerezte meg. Nagy harc dúlt An­dor és Pásztorcsik között, végül sötété lett a pont. A B csoportban a rutin győzött. Dr. Jankovics határozott játékkal nyert Varga ellen, és megtartotta első helyét. A második helyen Pa­lotai végzett, aki a sötét bábukat irányította Lázár ellen. A képze­letbeli dobogó harmadik fokával kellett megelégednie Kurucznak, a tavalyi győztesnek. A szarvasi Dankó ugyan nyert a záróforduló­ban, de korábbi kihagyásai miatt csak a 10. hely jutott neki. A C csoport abszolút győztese Csipái Levente lett 9 ponttal, ő az utánpótlás csoportban minden el­lenfelét legyőzte. Ebben a cso­portban korosztály szerint történt a díjazás. Különdíjat vehetett át az A cso­port legjobb szarvasi versenyző­je, Ruszin Péter, legfiatalabb ver­senyzője, Károlyfalvi Zoltán (Ka­zincbarcika) és a legeredménye­sebb női versenyző, Nagy Helga (Szentes). Különdíjat vett még át a C csoport legfiatalabbja, a szar­vasi Hajdú Sándor. Érdekesebb eredmények. A cso­port: Volosin (Makó)-Zalai (OMTK) 1:0, Petró (Békés)-Párkányi (Zala Vo­lán) 0:1, Rozsnyai (Makó)-Sütő (Sáros­patak) 0:1, Sinka (Jászberény)- Károlyfalvi (Kazincbarcika) 1:0, Andor (Békés)-Pásztorcsik (OMTK) 0:1. Dön­tetlenek: Erdős V. (Békés)-Mónus (OMTK), Kakuk (OMTK)-Berebora (Szolnok), Váradi V. (Sárospatak)- Kevei (Szeged), Gönczi (Sárospatak)- Nagy J. (Makó), Hajdú (Szentesj- Zámbó (Kazincbarcika). A végered­mény: 1. Erdős Viktor 7,5, 2-3. Berebora, Kakuk 7-7, 4-6. Párkányi, Sütő, Volosin 6,5—6,5, 7-10. Sinka, Mónus, Pásztorcsik, Zakariás (Szeged) 6—6 ponttal. B csoport: dr. Jankovics (Zalaeger- szeg)-Varga J. (Békés) 1:0, Lázár (Bé­késcsaba)-Palotai (Budapest) 0:1, Jansik Gy. (Szarvas)-Joó (Makó) 0:1, Samu B. (Mezőtúr)-Dankó (Szarvas) 0:1. Döntetlenek: Kurucz (Karcag)- Rozsnyai (Makó), Samu D. (Szolnok)- Leidl (Tököl), Erdős A. (Békés)- Pocsay (Gyula), Németh-Győri (mind­kettő OMTK). A végeredmény: 1. dr. Jankovics István 7,5, 2. Palotai 7, 3. Rozsnyai 6,5, 4. Kurucz 6, 5-8. Varga J„ Leidl, Samu D„ Joó 5,5-5,5, 9-11. Lázár, Dankó, Takács (Budapest) 5-5 ponttal. C csoport: Csipai-Gombár (mind­kettő Szarvas) 1:0, Révész (Szarvas)— Faragó G. (Csorvás) 1:0, Mészáros (Szentes)-Balogh (Martfű) 1:0, Faragó T. (Csorvás)-Erdős Boglárka (Békés) 1:0. A végeredmény. Alsós leányok: 1. Erdős Boglárka 5, 2. Molnár Katalin (Szarvas) 4,5, 3. Molnár Zsuzsa (Szar­vas) 4 ponttal. Alsós fiúk: 1. Nagy Ist­ván (Martfű) 5,5, 2-3. Gombár, 3. Ba­logh 5-5 ponttal. Felsős leányok: 1. Gazsó Lilla (Szarvas) 5,5, 2-3. Vae Eu Sun (Szarvas), Lakatos (Szentes) 4-4 ponttal. Felsős fiúk: 1. Csipái Levente 9, Révész 7, Mészáros 6,5 ponttal. _________,_________________________ry. m. A Medgyesegyházának még nincs pontja Megyei I. osztályú labdarúgó-mérkőzés __ Szeghalom—Battonyai TK 3—3 (2—0) Szeghalom, 250 néző. V.: Alberti. Szeghalom: Komáromi (Horváth) - Zsigovics, Sáfián, Kovács Zs. (Simon), Elek - Barna, Bernáth, Mező, Vámos - Zsigmond (Schultz), Tóth J. Edző: Lázár István. Battonya: Szabó - Varga, Roczkó, Pilán, Simon - Putnoki, Árgyelán, Kovács K., Bíró (Zsóri) - Turbucz, Szatmári (Csordás). Edző: Szilágyi János. 3. perc: Elek a félpályáról indulva átkígyózott a vendégvédelmen, és a 11-es pontról biztosan lőtt a hálóba, 1-0. 33. perc: 25 méterre a kaputól jobb oldali szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak. Barna kapu elé lőtt labdáját Vámos öt méterről bólintotta a kapuba, 2—0. 65. perc: Varga a játékvezető megsértéséért, reklamálásért a kiállítás sorsára ju­tott. 68. perc: Árgyelán a hazai kaputól mintegy negyven méterre váratlanul kapu­ra ívelt, és a labda a kint tartózkodó kapus fölött a hálóba hullott, 2—1. 76. perc: Turbucz bal oldalról belőtt labdáját Putnoki fejelte a hálóba, 2—2. 87. perc: Turbucz futott el a jobb oldalon, beadását ismét Putnoki juttatta a ha­zai kapuba, 2—3. 90. perc: Mező beadását Vámos közelről a hálóba fejelte, 3—3. Magas színvonalú, gólokban gazdag, közönségszórakoztató mérkőzésen az el­ső félidőben a hazaiak, a másodikban a vendégek irányították a játékot. Összessé­gében igazságos eredmény született. Jó: Elek, Zsigovics, Vámos, ill. Roczkó, Pilán, Putnoki, Árgyelán, Turbucz. Gyulavári—Tótkomlósi TC 5—2 (2-0) Gyulavári, 150 néző. V.: Rózsa. Gyu­lavári: Szőke - Csete (Debreczeni), Alb, Deák, Zimbrán, Bállá, Guti, Uhrin (Boros), Géczi (Szarka), Marta, Oláh. Edző: Dávid Imre. Tótkomlós: Kunos - Juhász (Diószegi), Bányik, Lóczi, Lo­vász A., Balázs, Kaliska, Papp, Tarján (Kvasznovszky), Fazekas, Pardi. Játé­kos edző: Kvasznovszky József. A nagy melegben ha a hazaiak jobban össz­pontosítanak, akár 2 számjegyű győze­lem is születhetett volna. G.: Deák a 15., Guti a 35., a 64., Marta (11-esből) a 71., Balia a 90., ill. Bányik (11-esből) a 80., Papp a 83. percben. Jó: Bállá (a me­zőny legjobbja), Zimbrán, Deák, Alb, ill. Papp, Kaliska. (B. L) Medgyesbodzás—Sarkad 5—1 (3-0) Medgyesbodzás, 150 néző. V.: Medovarszki. Medgyesbodzás: Sódar - Tóth (Unyatinszki), László, Podma- niczki, Schneider, Ekker (Bállá), Kuril- la, Tolnai (Szabó G.), Nagy M„ Belicza, Somvári. Edző: Sebestyén János. Sar­kad: Sándor - Kapros, Czégény (Faze­kas), Vass (Csatári), Matus, Jakab (Klembucz), Iszáka, Balogh, Karakas, Gergely, Nagy. Edző: Molnár Gyula. Jó játékkal biztosan nyert a vendéglátó Bodzás. G.: Kurilla a 25., Belicza a 27., a 31., Somvári az 50., Szabó G. a 81., ill. Nagy a 88. percben. Jó: Schneider, Ku­rilla, Somvári, ill. Kapros, Iszáka, Ba­log. (dr. Sebők Pál) Kondoros—Szarvasi FC 1—1 (O-O) Kondoros, 500 néző. V.: Csonka. Kondoros: Gazsó - Zöldi, Gombár, Kollár (Benczúr), Dián, Tóth, Udvari, Kiszely (Nagy F.), Varga, Janis, Pusztai. Edző: Sztvorecz Sándor. Szarvas: Bala­toni - Darida P., Kriska, Baráth, Pisont, Darida Zs. (Rohony), KÍimaj (Nagy T.), Bogdán, Somogyi, Urbancsok, Mold­ván, Varga T. Edző: Somogyi János. A második félidei játék alapján győzelmi lehetőséget szalasztott el a Kondoros. Kiállítva: Janis (rúgásért), Pisont (szándékos ütésért) mindkettő a 26. percben. G.: Udvari a 71., ill. Varga T. (11-esből) az 51. percben. (Sztvorecz Sándor) Gyomai FC—Orosházi MTK 1-1 (1-1) Gyomaendrőd, 200 néző. V.: Makay. Gyoma: Fábri - Vatai, Munkácsi (Szántai), Hornok, Nagy, Kocsis, For­gács, Bányai, Toldi, Gubucz (Vinkovics), Mátyus (Orovecz). Edző: Durucskó Péter. OMTK: Oszadszki - Csiszár, dr. Kalmár, Trippe, Boros, Ká­nya, Baranyai, Frankó, Sebők, Szántó (Majoros), Torda (Lipcsei). Edző: Kiss János. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen a helyzeteit sorra elhibázó hazai csapat értékes pontokat vesztett. Kiál­lítva: Kánya (utánrúgásért) a 71. perc­ben. G.: Toldi a 3., ill. Torda a 11. perc­ben. Jó: Toldi, Forgács, Kocsis, ill. Oszadszki, dr. Kalmár. (Szabados Fe­renc) Vésztő—Medgyesegyháza 3—0 (1-0) Vésztő, 250 néző. V.: Szabari. Vész­tő: Juhász - Rábai R„ Rábai M., Papp, Tóth Cs. (Baksa), Fekete, Czinanó B., Prekop, Jánosi, Molnár, Czinanó E. (Pál). Edző: Királyvári Károly. Med­gyesegyháza: Homik (ifj. Bíró) - Gyovai, Szabó Zs., Pintér, Holecz, ZsurZsucz, Petruzsán, Szabó A., Vozár (Széli), Vágási, Gubcsó. Edző: Bíró Gé­za. A hazai csapat végig irányította a já­tékot, győzelmükhöz Kétség nem fér. G.: Molnár (11-esből) a 43., Czinanó E. a 49., Jánosi a 82. percben. Jó: Rábai R., Fekete, Prekop, Molnár, ill. Szabó Zs., Zsurzsucz. (B. J.) Méhkerék—Körösladány 4—1 (1-D Méhkerék, 280 néző. V.: Dajka Méhkerék: Patka - Kocsis, Burai, Béré nyi (Rúzsa), Magyar, Cziczeri, Tapasz tó, Séllei (Ancsin), Manea (Csotye) Gugolya, Tóth. Edző: Patka György Körösladány: Kiss - Horváth, Földi K (Botos), Almási, Talpalló, Szabó, Szán tó, Keresztesi, Bakos J., Ombódi (Papp), Bakos Z. Edző: Borgula János Az első félidei kiegyenlített játék után a második játékrészben magasabb foko­zatba kapcsolt a hazai csapat. Soroza tos jó támadásaik eredményre vezettek magabiztosan nyertek. G.: Manea a 2. az 50., Rúzsa a 62., Magyar a 74., ill Talpalló a 16. percben. Jó. Cziczeri, Manea, Magyar, ill. Papp, Talpalló, Sza­bó. (Árgyelán Mihály) Magyarbánhegyes— Mezöberény 2—0 (1—0) Magyarbánhegyes, 300 néző. V.: Bartyik. Magyarbánhegyes: Jambrik — Orvos, Evanics (Petrovszki), Fejes, Marócsik, Szlanyinka, Pécs, Zsibrita, Kiss, Málik, Várnai (Forgó). Edző: Turcsek Zoltán. Mezöberény: Barabás - Bereczki, Győri (Kiss), Kreisz, Vár- halmi (Udvarnoki), Szűcs, Braun (Po- jendán), Bokor, Göblyös, Somvári, Vári. Edző. Vrbovszki János. A sok helyzet­ből kettőt gólra váltó hazai csapat meg­érdemelten tartotta otthon a három pontot. G.: Málik a 16., Kiss a 47. perc­ben. Jó: Orvos, Evanics, Marócsik, Pécs, Málik, ill. Barabás, Szűcs, Bokor. (Fejes Mihály) Ifjúságiak: Szeghalom-Battonya 4- 1, Gyulavári-Tótkomlós 1-5, Med- gyesbodzás-Sarkad 2-1, Kondoros- Szarvas 2-6, Gyomai FC-Orosházi MTK 7-0, Vésztő-Medgyesegyháza 7-0, Méhkerék—Körösladány 5—1, Ma- gyarbánhegyes-Mezőberény 1-4. A Békés megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokságban következik. Au­gusztus 26., szombat: Gyoma-Vésztő, 17.00. Szarvas-Szeghalom, 17.00. Bat- tonya-Magyarbánhegyes, 17.00. Mező- berény-Medgyesbodzás, 17.00. Körös- ladány-Gyulavári, 17.00. OMTK- Kondoros 17.00. Augusztus 27., vasár­nap: Sarkad-Méhkerék, 17.00. Tót- komlós-Medgyesegyháza, 17.00. A megyei I. osztály állása A vésztőiek könnyű győzelmet arattak a Medgyesegyháza ellen a hétvégi fordulóban D-FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER 1. Vésztő 2 1 16- 4 7 2. Szarvas 2 1 8- 2 7 3. Gyulavári 2 1­11- 6 7 4. Méhkerék 2 1 12- 5 6 5. Medgyesbodzás2­1 9- 5 6 6. Körösladány 2­1 8- 5 6 7. Kondoros 1 2­5- 3 5 8. Szeghalom 1 1 1 5- 7 4 9. Battonya 3­5- 5 3 10. Mezöberény 1 2 4- 4 3 11. Tótkomlós 1 2 6- 9 3 12. M.bánhegyes 1 2 3- 6 3 13. Sarkad 1­2 3- 7 3 14. Gyoma FC­2 1 1- 6 2 15. OMTK­1 2 4-14 1 16. M.egyháza­3 3-IS-