Békés Megyei Hírlap, 2000. május (55. évfolyam, 101-126. szám)

2000-05-15 / 112. szám

SPORT 2000. MÁJUS 15., HÉTFŐ - 9 OLDAL RÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Rangadót nyert a Tótkomlós Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Tótkomlósi TC—Csorvás 1—0 (0—0) Tótkomlós, 1200! néző. V.: Klembucz. Tótkomlós: Bordás — Ju­hász, Kaliska (Bakai), Pásztor L„ Lovász — Pásztor T., Varga, Papp, Fazekas - Dávid (Kvasznovszky), Diószegi. Játékos edző: Kvasz- novszky József. Csorvás: Stumpf - Koszta, Schneider, Stroia, Molnár - Tóth, Popol (Belicza), Cimpián, Janu - Stef, Benyovszki. Edző: Moós János. 87. perc: Szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak a 16-os előteréből. Kvasznovszky Lovászhoz gurított, aki három méterről a kapu köze­pébe lőtt, 1—0. Óriási érdeklődéssel kísért találkozón, az éllovasok rangadóján ki­élezett küzdelemben a második félidőben többet támadó hazaiak a gól mellett három kapufát is lőttek. Jó: Bordás, Kaliska, Lovász, Pász­tor T„ Papp, Diószegi, ill. Stumpf, Stroia, Molnár, Tóth, Stef. (Tóth B. István) Kamut—Szarvasi FC 1—2 Hajdú. Füzesgyarmat: Sárközi - (0—2) Hajdú, Bánsági, Novák, Vad, Bere Kamut, 100 néző. V.: Madácsi. (Bakonyi), Pardi (Molnár), Sza- Kamut: Kovács - Güik (Vári), bó, Tóth, Tőkés, Ajtai. Edző: Lenkefi (Antmann), Haj­dú, Knapp, Varga, Győri, Krecsmarik, Gajdács (Kukely), Botyánszki, Igricz. Edző: Turcsek Zol­tán. Szarvas: Tóth - Kriska, Takács, Moldván, Rohony (Kerekes), Somo­gyi, Baráth, Bogdán (Ko­zák), ifj. Somogyi, Lénárt, Darida (Kugyela). Játékos edző: id. Somogyi János. Jó játékvezetés mellett, közepes színvonalú mér­kőzésen a vendégek a ki­tűnően védő Tóthnak kö­szönhetik győzelmüket. G.: Győri a 47., ill. Darida a 25., Lénárt a 42. perc­ben. Jó: Hajdú, Knap, Botyánszki, ill. Tóth, Ta­kács, Moldván. (Szlancsik János) Gyulavári— Körösladány 0—1 (0— 0) Gyulavári, 150 néző. V.: Rózsa. Gyulavári: Szőke - Balia, Alb, Sarkadi, Petruzsán, Kiss, Géczi, Uhrin (Guti), Ferenczi, Csúz, Oláh. Edző: Fo­dor Sándor. Körösladány: Kiss - Nagy K: (Horváth), Szabó, Papp (Danó), Talpalló, Földi, Szántó, Keresztesi, Bakos J. (Bakos Z.), Ombódi, Nagy J. Edző: Borgula János. Nagy iramú mérkőzésen a vendégek egy kontratámadásból lőtt góllal nyertek. G.: Ombódi az 57. percben. Jó: Balla, Kiss, Ferenczi, ill. Talpalló, Keresztesi, Nagy J. (Balla István) Mezőberényi FC—Orosházi MTK 2-2 (1-0) . Mezőberény, 100 néző. V.: Scsitovics. Mezőberény: Barabás - Bereczki, Kis, Nagy I. (Sipos, Zolnai), Kondacs, Szűcs, Rácz, Bokor, Savu, Darócz, Kreisz (Göblyös). Edző: Kajlik Péter. OMTK: Jakab - Csiszár, Holecs- ka, Pardi, Szlopóczki, Horváth (Baranyai), Szatmári, Lovas T„ Lövei, Dobi, Lovas A. Edző: Szendrei Béla. Küzdelmes, jó ira­mú mérkőzésen a hazai csapat jobbnál jobb helyzeteket hagyott ki. Megérdemelt pontosztozko­dás. G.: Darócz a 36., Göblyös az 57., ill. Lövei az 51., Szatmári a 88. percben. Jó: Barabás, Kon­dacs, Savu, ül. Jakab, Holecska, Szlopóczki, Lövei. (Tímár Zol­tán) Füzesgyarmat—Elek 8—2 (5-0) Füzesgyarmat, 150 néző. V.: Mesterlövészek A Békés megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokság góllövőlistájának élmezőnye. 23 gólos: Tóth A. (Csorvás). 22 gólos: Belicza (Csorvás). 18 gólos: Tarján (Tótkom­lós). 16 gólos: Krecsmarik (Kamut). 14 gó­los: Tóth (Füzesgyarmat). 13 gólos: Vad (Füzesgyarmat). 12 gólos: Szabó (Medgyesbodzás). 11 gólos: Lénárt (Szar­vas), Varga (Tótkomlós). 10 gólos: Balogh (Sarkad), Bakos J., Ombódi (Körösladány). 9 gólos: Nagy (Körösladány), Horváth (Vész­tő), Varga J. (Csabacsűd), Darida Zs. (Szar­vas). 8 gólos: Lövei (Orosháza), Göblyös (Mezőberény), Gulyás (Csabacsűd). 7 gó­los: Szivák (Medgyesbodzás), Boros (Füzesgyarmat), Klimaj, Darida P. (Szarvas), Lovas T. (Orosháza), Botyánszki (Kamut), Ju­hász (Tótkomlós), Stroia (Csorvás), Máriusz (Méhkerék). 6 gólos: Jancsó (Csabacsűd), Nagy (Szarvas), Zsombok, Turbucz (Vésztő), Szá’mfira, Oláh, Guti (Gyulavári), Tapasztó (Méhkerék), Kanál (Medgyesegyháza), Bara­nyai (Orosháza), Novák (Füzesgyarmat). nyi, Burai, Petrusán, Kocsis, Gugolya, Tapasztó, Cziczeri, Ma­gyar (Csotye), Bíró K„ Máriusz (Séllei). Edző: Patka György. Medgyesegyháza: Ifj. Bíró - Pin­tér, Kiss, Göcző, Holecz, Kovács, Petruzsán, Mocsári, Szabó Zs. (Zsurzsucz), Szabó A., Gubcsó. Edző: Bíró Géza. Az első félidei jó játékával a hazai csapat eldöntöt­te a három pont sorsát. A vendé­gek kapura veszélytelenek vol­tak. G.: Szabó Zs. (öngól) a 12., Máriusz (11-esből) a 18., Bíró K. a 39., Gugolya az 57. percben. Jó: Berényi, Cziczeri, Bíró K„ Mári­usz, ill. ifj. Bíró, Göcző, Holecz. (Árgyelán Mihály) Csabacsűd—Vésztő 4—0 (2—0) Csabacsűd, 450 néző. V.: Markóth. Csabacsűd: Balatoni - Mizik A. (Csicsely), Pisont, Valencsik, Gu­lyás, Palyov (Mizik Gy.), Pillár, Varga T. (Kepka), Urbancsok, Tusjak Cs., Varga J. Edző: Halász Fe­renc. Vésztő: Juhász - Czinanó B., Rábai M., Papp, Szántó (Baksa), Fe­kete Z., Rábai R., Molnár, Jánosi, Horváth (Fekete L.), Czinanó E. Edző: Ki­rályvári Károly. A hazai csapat sok helyzetet dol­gozott ki, négy kapufát lőtt, és ilyen arányban is megérdemelten nyert a sportszerű vendégek el­len. G.: Pisont (11-esből) a 4., Urbancsok a 16., Gu­lyás az 55., Varga J. a 76. percben. Jó: Pisont, Gu­lyás, Varga T„ Tusjak Cs., Varga J., ill. Juhász. (Szilágyi Mihály) Zolnai Pál. Elek: Bajusz - Pál, Szabó, Tereszán, Gémes, Borsi, Bálint, Illés, Túróczi, Oláh, Lázok. Edző: Resetár Zoltán. A nagy fölényben játszó hazaiak eredményes játékkal biztos győ­zelmet arattak. G.: Tóth a 3., az 50., a 83., a 85., Tőkés a 30., Vad a 35., Novák a 25., a 75., ill. Túró­czi a 65., Tereszán a 70. percben. Jó: Sárközi, Hajdú, Bánsági, Novák, Vad, Tőkés, ill. Tereszán, Oláh. (Szabó László) Sarkadi Kinizsi—Medgyesbod- zás 3—1 (1-1) Sarkad, 300 néző. V.: Szabó I. S. Sarkad: Sándor - Boldogh, Kapros, Rúzsa, Deák, Iszáka (Szabó M.), Karakas, Rózsa (Ko­vács), Matus (Ancsin B.), Balogh, Klembucz. Edző: Cserháti István. Medgyesbodzás: Sódar - Rácz, László, Dumitriu, Unyatinszki, Litauszki, Ekker (Zsadányi), Sza­bó G„ Friderikusz (Urda), Tobai, Podmaniczki. Edző: Sebestyén János. A keményen játszó ven­dégcsapat ellen megérdemelten nyertek a lelkes sarkadiak. Iszáka egy összecsapásnál súlyosan megsérült, a mentők a gyulai kór­házba szállították. G.: Klembucz a 11., Matus a 69., a 76., ill. Szabó G. a 24. percben. Jó: Boldogh, Rúzsa, Karakas, Matus, ill. Rácz, Ekker, Tobai. (Kiss Gábor) Méhkerék—Medgyesegyháza 4-0 (3-0) Méhkerék, 240 néző. V.: Szabó II. S. Méhkerék: Pataki - Béré­Ifjúságiak: Tótkom- lós-Csorvás 3-0, Kamut- Szarvas 2-3, Gyulavári-Körös- ladány 4-1, Mezőberény-OMTK 3—1, Füzesgyarmat—Elek 15-0, Sarkad-Medgyesbodzás 4-1, Méhkerék—Medgyesegyháza 12-1, Csabacsűd-Vésztő 4-4. Következik A Békés megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokságban követke­zik. Május 20., szombat: Med- gyesbodzás-Mezőberény, 17.00. Körösladány-Sarkad, 17.00. Szarvas—Gyulavári, 1700. Vész­tő-Kamut, 17.00. Május 21., va­sárnap: Medgyesegyháza-Csa- bacsűd, 17.00. Elek-Méhkerék, 17.00. Csorvás-Füzesgyarmat, 17.00. OMTK—Tótkomlós, 17.00. A megye I. osztály állása 1. Csorvás 20 2 3 73-20 62 2. Tótkomlós 17 S 3 65-21 56 3. Gyulavári 13 6 6 51-32 45 4. Vésztő 12 5 8 39-39 41 5. Körösladány 12 4 9 47-36 40 6. Szarvas 12 3 10 55-46 39 7. Méhkerék 11 6 8 43-38 39 8. M.bodzás 11 4 10 45-39 37 9. Csabacsűd 8 11 6 41-38 35 10. M.egyháza 10 4 11 35-47 34 11. OMTK 8 4 13 41-53 28 12. Füzesgyarmat 7 4 14 52-57 25 13. M.berény 5 10 9 22-32 25 14. Sarkad 7 4 14 39-50 25 15. Kamut 7 4 14 34-59 25 16. Elek­2 22 15-90 2 A Mezőberény—Elek találko­zót május 17-én 17 órakor játsz- szák. ■ Vízilabda: a nehezebb csoportban Hannover Hannoverben az ötkarikás selej­tező után elkészítették az olimpi­ai torna sorsolását. A két hatos csoport közül a magyarok a nehe­zebbe kerültek. A csoportbeosztás. A-csoport: Olaszország, Spanyolország, Oroszország, Ausztrália, Szlová­kia, Kazahsztán. B-csoport: MAGYARORSZÁG, Horvátország, Jugoszlávia, Egye­sült Államok, Görögország, Hol­landia. Kemény Dénes, a magyar vízi­labda-válogatott szövetségi kapi­tánya azt mondta az MTI-nek az olimpiai sorsolásról, hogy csapa­ta a nehezebb csoportba került. Ennek ellenére a papírforma szerint az a hatos az erősebb, amelyikbe Kemény Dénes le­génysége mellett a tavalyi Eb-n mögötte második horvátok, a most végétért selejtezőt nyerő ju- goszlávok, a hannoveri bronz­meccsen győztes görögök, a min­dig „életveszélyes" amerikaiak kerültek, s egyedül a hollandok lógnak ki a sorból.- Bele kell nyugodni, nincs mit tenni: egy olimpián nincs könnyű csoport — kommentálta a sorsolást Kemény. - Mivel az el­ső négy-négy helyezett jut az egyenes kieséses negyeddöntőbe — és ott keresztbejátszások lesz­nek, azaz az elsők kerülnek szembe a negyedikekkel és így to­vább — egészen biztos nagy sze­rep vár a „taktikusokra”, mert mindenki számol majd: kit ho­gyan lehet elkerülni? Tekintettel arra, hogy az olaszok, az oroszok és a spanyolok mellett az otthon játszó ausztrálok várhatók az A- csoportban az első négy közé, még csoportgyőzelmünk esetén sem leszünk könnyű helyzetben. Nyeste korláton nyolcadikként zárt Felnőtt és ifjúsági tornász Európa-bajnokság Két békéscsabai tornásznő volt érdekelt a párizsi tornász Európa-bajnokság egyéni összetett döntőjében, s közülük Nyeste Adrienn a felnőtteknél a tizenkilencedik, míg az ifjú­ságiaknál Andó Csilla a tizenötödik lett. Nyeste a felemás­korlát döntőjében leesett, így a nyolcadik helyen végzett. A magyar nők a tavalyi tiencsi- ni világbajnokságon csak egy kvótát szereztek a sydneyi ötkari­kás játékokra Ónodi Gabriella ré­vén. Az elnökség úgy döntött, hogy az lehet az utazó, aki finálés PÁRIZS A felnőttek versenyében az orosz Szvetlána Horkina megvédte cí­mét. A felemás korlát vasárnapi fi­náléjában is érdekelt Nyeste szombaton gerendán ron­tott, leesett, és emiatt jelen­tősen visszacsúszott. A pénteki selejtezőből szin­tén továbbjutó Reubl Tün­de kisebb térdsérülés miatt szombaton el sem indult. Az ifjúságiak mezőnyé­ben Andó Csilla egyenle­tes teljesítményt nyújtott, megbízhatóan, komoly hi­ba nélkül mutatta be gya­korlatait. Ebben a korcso­portban kettős román si­ker született. Nyeste Adrienn nyolca­dik helyen végzett fele­máskorláton a párizsi női tornász Európa-bajnokság vasárnapi szerenkénti döntői során. A finálék egyetlen magyar résztve­vője leesett a szerről, így nem is volt esélye jobb he­lyezés megszerzésére. A tornász számára különö­sen fájó lehet a rontás, mert Kalmár Zsuzsa szö­vetségi kapitány a viadal előtt kikötötte: Nyeste csak abban az esetben számít biztos olimpiai indulónak, ha a legjobb hat kö­zött végez. Sportnapközis tábor A békéscsabai Hungarotel Torna Club nyá­ri sportnapközis tábort szervez az egészsé­ges életmódért a gyerekeknek. Az egyhe­tes, szakemberek által irányított táborokba jelentkezni a tomaklub Kórház utcai szék­házában lehet, s ugyanott, illetve a (66) 446-228-as és a (30) 229-8397-es tele­fonszámon lehet bővebb felvilágosítást kapni. Érdekes programot állítottak össze a szer­vezők. Ízelítő ezekből: reggel 8 órától a Gabona Múzeumnál lévő lovaspályán lo­vaglással kezdenek a gyerekek, majd a tor­naklubban folytatják gumiasztalon és más szerekkel. Még a délelőtti programba beik­tatnak néptánc oktatást, majd az ebédet, a csendes pihenőt követően a könyvtárba lá­togatnak a nebulók, ahol feldolgozzák az aznap történteket, s megismerkednek a könyvtárral. A napközi zárónapján kerék­pártúrán vesznek részt, amelyet este sza­lonnasütéssel egybekötött tábortűz követ. A nem bentlakásos, hatnapos táborok kez­dő időpontjai: július 3., 10., 17, 24., 31., augusztus 7. helyen zár. Ez csak Nyestének si­került, viszont nem teljesítette a szövetségi kapitány elvárását. A magyar szövetség ezért ké­sőbb dönt, hogy ki versenyezhet az olimpián. A felnőttek között két orosz, valamint egy-egy ro­mán és francia győzelem szüle­tett. A verseny végeztével Kalmár Zsuzsa szövetségi kapitány beje­lentette: Nyeste Adriennt javasol­ja olimpiai résztvevőnek Eredmények. Egyéni összetett. Felnőttek, Európa-bajnok: Hor­kina (Oroszország) 38,749 pont, 2. Zamolodscsikova (Oroszország) 38,624, 3. Karpenko (Ukrajna) 38,456, 19. Nyeste Adrienn 35,886 (ugrás: 9,187, felemás kor­lát: 9,687, gerenda: 8,0, ta­laj: 9,012). Szerenkénti döntők. Fel­nőttek. Felemás korlát, Európa-bajnok: Horkina (Oroszország) 9,837 pont, 2. Karpenko (Ukrajna) 9,8, 3. Produnova (Oroszor­szág) 9,775, 8. Nyeste Adri­enn 9,287. Ugrás, Európa- bajnok: Amanar (Románia) 9,674 pont, 2. Zamolodsiko- va (Oroszország) 9.668, 3. Moya (Spanyolország) 9,574. Gerenda, Európa- bajnok: Horkina 9,837 pont, 2. Amanar 9,8, 3. Za- molodsikova 9,762. Talaj, Európa-bajnok: Furnon (Franciaország) 9,875 pont, 2. Karpenko, Raducan (Ro­mánia) és Produnova 9,812- 9,812. Ifjúságiak. Egyéni ösz- szetett, Európa-bajnok: Cojocar (Románia) 38,442 pont, 2. Stroescu (Románia) 37,973, 3. Cigansiva (Oroszország) 37,823, 15. Andó Csilla 35,380 (8,981, 8,687, 8,712, 9,0). Döntetlen a megyei rangadón Labdarúgó NB III Battonyai TK—Békési FC 1—1 (1-0) Battonya, 300 néző. V.: Veres. Battonya: Tóth - Oláh, Roczkó, Pilán, Simon - Putnoki, Árgye­lán, Dancsó, Mákos A. - Tur­bucz, Bíró. Edző: Szilágyi János. Békés: Kurucz — Pálfi (Szegedi), Fehérvári, Nagy, Varga - Gom­bos, Tátrai, Kubik (Bagyinka), Kulcsár - Laurinyecz, Botyán­szki. Edző: Zsíros György. 38. perc: Pilán ragyogó labdá­val ugratta ki a bal oldalon elfutó Bírót, aki az egész békési védel­met kicselezve, nyolc méterről lőtt az üresen maradt kapuba, 1—0. 80. perc: Fehérvári 18 méteres szabadrúgásból nagy gólt lőtt a hazai kapu jobb felső sarkába, 1-1. Nagy iramú, színvonalas mér­kőzésen a hazai csapat végig tá­madta az első félidőt, több nagy helyzetet dolgozott ki, de ezek sorra kimaradtak. Ehhez hozzájá­rult Veres játékvezető is, aki már ebben az időszakban két jogos 11-est nem adott meg a hazai csa­patnak. A második játékrész ele­jén átvette a játék irányítását a Bé­kés, de a hazai kontrák több ve­szélyt jelentettek, és a nagy hely­zetek ismét kimaradtak. Végül is a vendégek egy jól eltalált sza­badrúgásból tudtak egyenlíteni, aminek a mérkőzés után nagyon örültek. A látottak alapján a hazai csapat győzelmet érdemelt volna. Jó Turbucz, Putnoki, Bíró, Si­mon, Pilán, ill. Kurucz, Botyán­szki. (Lukács István) Ifjúságiak: Battonya—Békési FC 2-4. Jamina SE—Makói FC 0—1 (0-1) Békéscsaba, 250 néző. V.: Nagy S. Jamina: Kovács - Pozsár (Csulik), Pusztai, Oláh, Lakatos (Litauszki) - Kurilla, Sajben, Szeverényi, Balogh - Fejes, Hor­váth. Edző: Ottlakán Mihály. Ma­kó: Irsevics - Fábián, Dálnoki, Magyar, Szekeres — Kondack (Sümeghy), Szabó, Martonosi, Kiss K. - Bálint, Ferenczi. Edző: Kolozsvári János. 32. perc: Martonosi bal oldali szögletét egy hazai játékos Kiss Krisztián elé fejelte, aki hat mé­terről az üres kapuba helyezett, 0-1. 63. perc: Balogh labdaelrúgá- sért megkapta második sárga lap­ját, így a kiállítás sorsára jutott. Az első húsz percet enyhe makói mezőnyfölény jellemezte, ezután kiegyenlített játék folyt a pályán, s egy védelmi hibát ki­használva, a vendégcsapat szer­zett vezetést. A második játék­részben felpaprikázódott a han­gulat, ami elsősorban az erélyte­len játékvezetésnek tudható be. A kiállítás után a hazai csapat óriási energiákat mozgósított az egyenlítés érdekében, így végig jó iramú szikrázóan kemény, s helyenként színvonalas mérkő­zésen a hazai csapat legalább egy bajnoki pontot érdemelt vol­na. Elgondolkodtató, hogy a já­tékvezetés miért olyan szintű az utóbbi időben, mint amilyen. Jó: Kurilla, Sajben, Horváth, Pusz­tai, ill. Irsevics, Dálnoki, Magyar, Kiss K. (Sz. A.) Ifjúságiak: Jamina SE-Makó 3-1. Gyoma FC—Martfűi FC 1—2 (0-0) Gyomaendrőd, 200 néző. V.: Kárász. Gyoma: Kéki - Feuerwerker, Nagy, Furka, Dobó - Vinkovics (Kocsis), Forgács (Tímár), Dinya, Tóth — Kovács, Hunya. Játékos edző: Kéki Elek. Martfű: Berta - Burusz, Blaskó, Kilik (Kun), Módos (Kontos) - Szilvási, Méri, Határ, Vona - Bende, Lengyel. Edző: Ézsiás Gá­bor. 60. perc: Határ elfutott a bal ol­dalon, a védők nem érték be, be­adását a menteni akaró Nagy sa­ját kapujába lőtte, öngól, 0—1. 70. perc: Cseles szabadrúgás után Hunya cimbalomszögből, öt méterről a hálóba vágta a labdát, 1-1. 88. perc: A késlekedő védők mellett Határ került ismét hely­zetbe, és nem hibázott, 1—2. A végig mezőnyfölényben ját­szó gyomai csapat lehetőségeit nem tudta gólokra váltani, így az elég mérsékelt teljesítményt nyúj­tó Martfű szerencsével elvitte a három pontot. Jó: Kéki, Nagy, ill. Szilvási, Vona. (Feuerwerker Bé­la) Ifjúságiak: Gyoma FC-Martfű 1-2. További eredmények Dömsöd-Örkény 0-0, Algyő- Hódmezővásárhely 3-1, Csong- rád-Hajós 7-0, Mélykút-Szajol 1-2, Kisújszállás-Kerekegyháza 5-0. Következik Az NB IlI-as labdarúgó-bajnok­ság Alföld csoportjában követ­kezik. Május 21., vasárnap: Kerekegyháza-Martfű, 17.00. Hajós-Gyoma FC, 17.00. Szajol- Csongrád, 17.00. Makó-Mélykút, 17.00. Örkény—Békéscsabai Jami­na SE, 17.00. Hódmezővásár- hely-Dömsöd, 17.00. Békés FC- Algyő, 17.00. Kisújszállás-Batto- nyai TK, 17.00. Az NB III Alföld csoport állása 1. Csongrád 22 4­88­-16 70 2. Makó 17 5 4 64­-24 56 3. Hmv.hely 17 4 5 54­-17 55 4. Békés 14 6 6 57­-24 48 5. Kisújszállás 14 3 9 64­-31 45 6. Szajol 14 2 10 54­-34 44 7. Algyő 14 2 10 64­-49 44 8. Örkény 13 4 9 55­-36 43 9. Dömsöd 11 5 10 49­-46 38 10. Jamina 11 3 12 33­-34 36 11. Mélykút 9 5 12 38­-55 32 12. Martfű 7 7 12 37­-42 28 13. Hajós 7 2 17 30­-66 23 14. Kerekegyháza i 4 1 21 27­-107 13 15. Gyoma FC 2 4 20 23­-91 10 16. Battonya 2 3 21 16­-82 9