Békés Megyei Hírlap, 2000. április (55. évfolyam, 77-100. szám)

2000-04-10 / 84. szám

12. OLDAL - 2000. ÁPRILIS 10., HÉTFŐ SPORT Nem okozott gondot a sereghajtó legyőzése Előre FC Békéscsaba-Csepel 3-0 (1-0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 1800 néző. V.: Farkas Gy. (Kormos, Koszó). Békéscsaba: Fülöp 0 — Ulrich 6 — Czipó Z. 6, Futaki 7 — Balog Zs. 6, Csipkar 5, Czifrák 5, Valentényi 6, Kasik 5 — Negrau 4, Majchrovics 4. Edző: Pásztor József. Csepel: Balázs 5 — Polgár 6 — Sarlós 5, Nagy Attila 6 — Hidi 4, Nemes 4, Biai 4, Semsei 5, Tar 4 — Nagy Alfonz 4, Szabó P. 4. Edző: Tóth János. Csere: Csipkar helyett Pozsár (6) az 58., Majchrovics h. Fa­zekas (-) a 69., Hidi h. Balogh Z. (-) a 69., Ulrich h. Raducu (-) a 75., Nemes h. Liszkai (-) a 83., Szabó P. h. Szakács (-) a 88. percben. Gólszerző: Czifrák a 10., Valentényi a 68., Balog Zs. a 85. percben. Sárga lap: Futaki (Szabó Pál felvágásáért) a 31., Nemes (Pozsár lerántásáért) a 61., Ulrich (Hidit feltartotta) a 63., Sarlós (Balog Zsoltot lerántotta) a 82., Szabó P. (reklamálá­sért) a 84. percben. Szögletarány: 9:1 (6:0). csak a hajrában tudta növelni az előnyét. Futaki ezúttal is a me­zőny legjobbja volt. Ha a kitörő, 3 méteres előnyben lévő Nemest 1-0-ás vezetésünknél nem éri be és nem szereli szabályosan a 16- oson belül, bizony, nehéz hely­zetbe is kerülhettünk volna, ha gól lesz az esetből. Tóth János: - A hazai csapat harcos, lendületes játéka az első félidő elején és a második félidő végén - hibáinkat kihasználva - eldöntötte a mér­kőzés sorsát. Gratulálok az ellen­félnek és a három most debütáló ifjúsági játékosunknak. JÁVOR-VE RASZTÓ Békéscsaba 10 10. perc: Futaki iveit előre egy labdát a 16-oson belülre, Majch­rovics középre fejelte a pettyest, Czifrák pedig hat méterre a kapu­tól, egy védőtől szorongatva, ka­pásból Balázs mellett a háló köze­pébe emelt, 1—0. 68. perc: Pozsár és Valentényi egymás mellett párhuzamosan ugrott ki. Az előbbit ugyan felvág­ták még a 16-oson kívül, de esté­ben jól pöckölte tovább a labdát Valentényi elé, aki rövid vágta után, tíz méterről, a vetődő kapus mellett a kapu jobb oldalába gurí­tott, 2—0. 85. perc: Pozsár a jobb oldali szögletzászlóhoz közel szabadrú­gást hajtott végre. Remekül lőtt be az ötösön jól emelkedő Balog Zsolt fejére, aki a bal felső sarok­ba bólintott, 3—0. Sokan emlékeznek még arra a négy évvel ezelőtti súlyos békés­csabai vereségre, amit a mostani vendégek sújtottak a csepeli sta­dionban a lila-fehérekre. Számo­sán úgy vélték, eljött az ideje, hogy visszavágjon az Előre FC az akkori 9-1-ért. Nos, ennek szel­lemében kezdődött a találkozó, hiszen a Békéscsaba rögtön ka­pujához szögezte ellenfelét. Egy- re-másra vezették a támadásokat, s ugyan a hatodik percben már Balázs kapujában táncolt a labda, ám a játékvezető szabálytalanság címén szabadrúgást adott kifelé. De nem sokáig kellett várni a csa­baiak vezető góljára, a 10. perc­ben Czifrák látványosan vette be a csepeli kaput. Ezt követően jó tíz percig még hasonlóan óriási fölényben játszott a Békéscsaba, de aztán egyik pillanatról a má­sikra alább adtak az iramból, és lesüllyedtek a csepeliek színvo­nalára. Ráadásul ebben az idő­szakban rengeteg hibával is ját­szottak. A fordulás után sem változott a játék, jó egy ideig a mezőnyben pattogott a labda, aztán a finisben ismét nagyobb sebességre kap­csolt a hazai csapat, és az egyre jobban fáradó vendégek ellen új­ra nagy fölényben játszott. Ezt a fölényt ismét gólra váltották, így alakult ki a 3-0-ás végeredmény, noha az egész mérkőzést tekint­ve, nem biztos, hogy takarja a tel­jes valóságot a három rúgott gól. Persze, az igazsághoz az is hoz­zátartozik, hogy a Csepel a mér­kőzés folyamán egyetlen egyszer sem rúgott kapura, kapu felé is csak egyszer, szabadrúgásból, de az is ártalmatlannak bizonyult, hiszen fölé szállt a labda. Pásztor József: — Tudtam, hogy nehéz mérkőzés lesz, hi­szen a csepeliek az utolsó négy találkozójukon csak egy góllal kaptak ki. A szervezetten játszó fiatal vendégek ellen a gyors ve­zetés után visszaesett a csapat, és Az NB I további eredményei: BVSC- Komárom 1-0, Százhalombatta-III. kerület 1-2, Sopron-Raposvár 0—0, Demecser-TFC Cegléd 2-0, Tiszaújvá- ros-Hajdúszoboszló 3—1, Videoton- Dunakeszi 3-0, Kecskemét-Komló 2— 1, Szolnok-REAC 4-2, BKV Előre- Érd-Dabas 0-0. Az NB I-es labdarúgó-bajnokságban következik. Április 14., péntek: Dunakeszi-Komló, 16.30. Április 15., szombat: TFC- Cegléd-Tiszaújváros, 16.30. Kaposvár—BKV Előre, 16.30. REAC-Százhalombatta, 16.30, Komá- rom-Előre FC Békéscsaba, 16.30. Ápri­lis 16., vasárnap: Hajdúszoboszló- BVSC, 17.00. Érd-Demecser, 17.00. III. kér. FC-Matáv Sopron, 17.00. Kecske- mét-Szolnok, 17.00. Csepel—Videoton, 17.00. Az NB I állása 1. Videoton 22 3 65-11 69 2. Sopron 16 4 5 58-18 52 3. BKV Előre 14 5 6 43-21 47 4. Békéscsaba 13 7 5 39-24 46 5. Kecskemét 13 3 9 38-26 42 6. Dunakeszi 12 6 7 38-29 42 7. III. Kerület 12 4 9 35-38 40 8. Kaposvár 10 6 9 22-24 36 9. Szolnok 11 3 11 41-49 36 10. Tiszaújváros 9 7 9 30-36 34 11. Cegléd 9 6 10 35-35 33 12. Komló 9 6 10 32-34 33 13. Sz.halombatta 9 5 11 34-30 32 14. BVSC 8 8 9 37-35 32 15. REAC 10 2 13 32-50 32 16. H.szoboszló 8 5 12 35-50 29 17. Demecser 4 8 13 27-47 20 18. Érd-Dabas 4 5 16 23-48 17 19. Komárom 4 5 16 28-66 17 20. Csepel 3 2 20 19-46 11 Tömegjelent a csepeli kapuban: Balázs kapus verve, Negrau is a földön, Czifrák pedig keresi a labdát ____________fotó: such tamás BVSC—Előre FC Békéscsaba 0-2 (O-O) Kiemelt ifjúsági labdarúgó-mérkőzés (U-18), Bu­dapest, 150 néző. V.: Balpataki. Békéscsaba: Kollár (Nagy) - Semjéni - Czipó P., Palotai - Lovas, Sza­bó S„ Toldi, Ursz (Puskás) - Okos (Csapó), Marik (Kardos), Boér (Walfisch). Edző: Jakab Péter. Az el­ső félóra egyenlő erők küzdelmét hozta, ám a 35. percben Marikot a 16-oson belül lerántotta a főváro­siak középhátvédje, amiért a kiállítás sorsára jutott. Ettől kezdve ideges hangulatúvá vált a mérkőzés, és főleg a vasutasok provokáltak több kakaskodást. Sőt, a házigazdák edzőjét is kiállította Balpataki já­tékvezető. A csabaiak viszont nem vették föl a kesz­tyűt, kulturált labdarúgást mutattak be, és kihasz­nálták az emberelőny adta lehetőséget. G.: Szabó S., Semjéni (11-esből), Jó: Kollár, Semjéni, Czipó P„ Lovas, Szabó S., Ursz. BVSC—Előre FC Békéscsaba 1-1 (1-0) Kiemelt ifjúsági labdarúgó-mérkőzés (U-16), Bu­dapest, 100 néző. V.: Takács. Békéscsaba Váradi - Popol, Laurinyecz, Kolarovszki, Lipták - Lipcsei, Juhász, Horváth - Dányi (Bozsár), Jakab, Mede. Edző: Szokolay Sándor. Már a mérkőzés elején ve­zetést szerzett a házigazda, és hiába játszott végig fölényben és támadott többet a Békéscsaba, ez csak egy gólban realizálódott. Egyébként három kiállítás is történt a találkozón, közülük az egyik a két sár­gás csabai Jakabnak dukált. G.: Lipcsei. Jó: Váradi, Kolarovszki, Lipcsei, Juhász, Horváth. a Ismét döntetlen a Volán ellen Borsod Volán-Gyulai Termál FC 2-2 (0-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Miskolc, 300 néző. V.: Strehó (Némethy, Tóth I.). Borsod Volán: Róza — Kundrák — Dró­tos, Simon (Harsányi, 61., Szakszó, 86.) — Kanyó, Szabó V., Szaniszló, Városi, Dobos (Agárdi, 90.) — Lója, Molnár. Edző: Kőrössy Pál. Gyula: Steigerwald — Vágner, Nagy I., Kovács — Papp (Vancea, 46.), Boruzs, Lévai, Resetár, Árgyelán (Abrudán, 86.) — Vadas, Ekker. Edző: Dávid Imre. Gólszerző: Ekker az 52., Lója a 76., Borúzs a 82., Molnár a 87. percben. Sárga lap: Kanyó (letalpalta Resetárt) a 7., Nagy I. (buktatta Dobost) a 60., Vágner (belerúgott Szabó V.-be) a 64., percben. Miskolc 52. perc: Korszerű támadást ve­zettek a vendégek. A jobb olda­lon gördült a gyulaiak akciója, majd a fedezetlenül maradt Ekker elé került a labda, a csatár pedig hat méterről, ballal a tehe­tetlen Róza mellett a kapu köze­pébe lőtt, 0—1. 76. perc: Szabó V. labdáját Ló­ja öt méterről, a védők gyűrűjé­ből a kapuba fejelte, 1—1. 82. perc: Boruzs nyolc méter­ről a léc alá emelt, 1—2. Közel 87. perc: Kundrák pontosan tá­lalt Molnár elé, aki öt méterről a kapu jobb oldalába fejelt, 2—2. Mindkét együttes alaposan fel­készült a találkozóra. A játékosok sokat változtatták a helyüket, így a csatárokat és a középpályásokat is rendre meg lehetett játszani. Az első félidőben a kapuk ritkán kerültek veszélybe, mert a védel­mek jól álltak a lábukon. A szü­net után a gyulaiak szerezték meg a vezetést, és ekkor úgy tűnt, hogy akár a három pontot is meg­szerezhetik. A Volán azonban nem adta fel, rákapcsolt, és egyenlített. A hajrában újabb gó­lok estek, és végül a helyzetek alapján igazságos pontosztozko­dás született. Jó: Dobos, Szanisz­ló, Lója, Kundrák, ill. Nagy L, Ekker, Boruzs, Vadas. Kőrössy Pál: - Küzdelmes volt a találkozó, a döntetlen meg­felel a játék képének. Dávid Im­re: — Második félidei játékunk alapján nyernünk kellett volna. Sok helyzetet hagytunk ki. KOLODZEY TAMÁS Az NB Il-es labdarúgó-bajnokság Keleti csoportjában következik. Április 15., szombat: Kiskunfélegy- háza-Borsod Volán, 16.30. Gyo- maendrőd—Dunakeszi, 16.30. Ápri­lis 16., vasárnap: Kazincbarcika- Kurtszentmárton, 17.00. PSE-Fót- Monor, 17.00. Nyírbátor-Eger, 17.00. Gyula-Kiskörös, 17.00. Hat­van—Kalocsa, 17.00. Szabadnapos: Jászberény. a meglepetéshez Kiskőrös-Gyomaendrődi Barátság SE 1-0 (1-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Kiskőrös, 500 néző. V.: Kal­már (Molnár I., Szabó II. J.). Kiskőrös: Mlinkó — Makrickij — Kertész, Aszódi — Molnár — Füleki (Somlyai, 64.), Pecznyik (Deli, 70.), Farkas (Filus, 87.), Hleba — Nedelea, Baranov. Edző: Teliinger Vilmos. Barátság: Baráth — Gebri — Hajdú, Szántai — Diczkó (Nagy L., 64.), Ilyés (Szakálos, 68.), Sindel (Katona, 75.), Nagy T., Berki — Osan, Mester. Edző: Pisont András. Gólszerző: Hleba a 30. percben. Sárga lap: Kertész (rátartott Berki lábára) a 18., Szántai (összerúgott Molnárral) a 34., Diczkó (felrúgta Nedeleát) a 47., Baranov (szándékosan Hajdú után rúgott) a 72. percben. Kiskörös 30. perc: Nedelea jó indítását Hleba elhúzta a kifutó Baráth mellett, majd hat méterről a kapu közepébe rúgta a hazaiak vezető és egyben győztes gólját, 1—0. 60. perc: Berki húszméteres nagy lövése már-már gólba tar­tott, ám a játékszer a jobb oldali kapufáról a mezőnybe vágódott. Az NB I-be igyekvő Kiskőrös otthonában az eredmény ellenére a vendégek talán az idény legjobb játékát produkálták. Bátran futbal­loztak, végig egyenrangú ellenfe­lei voltak a bajnokesélyesnek. A hazaiak többet birtokolták a lab­dát, mezőnyfölényben voltak, de csak a szerencsén és a Barátság tá­madóin múlott, hogy nem szüle­tett meg a meglepetés. Minden­képpen biztató jel a jövőre nézve, hogy ilyen lelkesen küzdött a Kö­rös-parti gárda, s ha így folytatják, a gyomaendrődi közönség is a Ba­rátság sikerének örülhet majd. Jó: Hleba (a mezőny legjobbja), Mol­nár, Makrickij, ill. Baráth, Mester, Nagy T„ Gebri. Teliinger Vilmos: - A játék el­fogadható, de a helyzetkihaszná­lásban még hátrányban vagyunk, ezért kell még a 90. percben is szenvednünk. Pisont András: - Mindenekelőtt gratulálok a csa­patomnak és játékosaimnak, ta­lán ha a helyzeteinket értékesíte­ni tudjuk, bizony most meglepe­tést is okozhattunk volna. GYURICZA JÁNOS Az NB II Keleti csoport további eredményei: Jászberény-Kis- kunfélegyháza 2-0, Dunakeszi- Hatvan 0-1, Eger-Fót 2-1, Kalo- csa-Nyírbátor 1-1, Monor—Ka­zincbarcika 0-0. Szabadnapos: Kunszentmárton. Az NB II Keleti csoport állása 1. Kiskőrös 14 4 2 36-17 46 2. Ksz.márton 12 5 2 38-17 41 3. Eger 12 1 6 42-23 37 4. Monor 10 S 4 34-18 35 5. Nyírbátor 8 7 4 27-22 31 6. Fót 8 6 4 23- 18 30 7. Jászberény 9 2 9 30-19 29 8. Borsod V. 6 2 5 24-21 27 9. Gyula 7 5 8 19-25 26 10. K.barcika 5 7 6 23-23 22 11. Kalocsa 5 6 9 23-38 21 12. Hatvan 5 5 10 22-34 20 13. Dunakeszi 4 4 12 29-37 16 14. Gyomaendrőd 2 5 13 10-36 11 15. K.félegyháza 2 3 15 17-49 9 A Miskolci VSC visszalépett. A tabellá­ban nem szerepel az elmaradt Kazinc­barcika—FóUt^kfeéseredmény^JI A PNB-ben történt MTK—Vasas 0-0 Hungária körút, 1500 néző. V.: Ábrahám. Vác-Pécsi MFC 1-2 (1-1) Vác, 250 néző. V.: Dubraviczky. Kiállítva: Popovits (Pécs, 68.). Gólszerzők: Andrássy (37), ill. Puskás (26.), Gera (51.). Dunaferr—Haladás 2—1 (0—0) Dunaújváros, 4000 néző. V.: Sápi. Gólszerzők: Tököli (50.), Rósa (69.), ill. Somfalvi (75.). Tatabánya—Nagykanizsa 1—0 (0-0) Tatabánya, 4500 néző. V.: Megyebíró. Gólszerző: Vincze (75.). DVSC—Ferencváros 2—0 (2—0) Debrecen, 5000 néző. V.: Juhos. Gólszerzők: Bagoly (9.), Siklósi (23.), Bajzát (92.). ZTE—Győr 2-1 (2-0) Zalaegerszeg, 4500 néző. V.: Arany. Gólszerzők: Filó (40.), Róth (44.), ill. Erős (47.) Újpest FC-Siófok FC 2-0 (1-0) Szőnyi út, 1500 néző. V.: Szabó Zs. Kiállítva: Bimbó (Siófok, 53.). Gólszerző: Kovács Z. (17,69.). Diósgyőr— Kispest-Honvéd FC I- 3 (0-1) Diósgyőr, 5000 néző. V.: Puhl. Gólszerzők: Filipovics (48. ­II- esből), ill. Faragó (33., 82.), Horváth Gy. (76.). A PNB állása 1. Dunaferr 16 7 1 53­20 55 2. Vasas 15 4 5 47­20 49 3. MTK 13 8 3 46­19 47 4. Debrecen 11 7 7 37­30 40 5. Tatabánya 10 10 5 25­28 40 6. FTC 10 7 8 45­31 37 7. Újpest 10 7 8 44­33 37 8. ZTE 8 11 5 27­17 35 9. Nyíregyháza 10 5 9 28­33 35 10. Győri ETO 8 7 9 36-26 31 11. PMFC 7 10 7 28­38 31 12. Kispest 8 6 11 24­33 30 13. Nagykanizsa 5 8 12 20-33 23 14. Haladás 6 3 15 25­42 21 15. Diósgyőr 5 6 14 22­44 21 16. Siófok 6 5 14 20-40 20 17. Vác 2 5 17 20-60 11 A Szeged LC-t kizárták, és eddigi eredményeit törölték. A Siófoktól 3 pont levonva. ■ Schumacher harmadik sikere Forma 1: nagy csata a San Marinói viadalon Imola A harmadik idei Forma-l-es ver­senyt is a német Michael Schu­macher (Ferrari) nyerte, aki jobb boxkiállásainak köszönhetően hagyta le a finn Mika Hákkinent a San Marinó-i Nagydíjon. Az igazi előzésektől gyakorlatilag mentes imolai futamon a szintén mclarenes brit David Coulthard lett a 3., majd a másik Ferrariban ülő brazil Rubens Barrichello kö­vetkezett. A vb-pontversenyben Michael Schumacher 21, a Ferrari 29 pon­tos előnyt szerzett a második he­lyezettek (Barrichello, illetve a McLaren-Mercedes) előtt. A vb-pontverseny állása. Piló­ták: 1. M. Schumacher (német, Fer­rari) 30 pont, 2. Barrichello (brazil, Ferrari) 9, 3. Fisichella (olasz, Benetton-Playlife) 8, 4. Häkkinen (finn, McLaren-Mercedes) és R. Schumacher (német, Williams- BMW) 6-6,6. Villeneuve (kanadai, BAR-Honda) 5. Konstruktőrök: 1. Ferrari 39 pont, 2. McLaren-Mercedes 10, 3. Benetton-Playlife 8, 4. Williams- BMW és Jordan-Mugen-Honda 7-7, 6. BAR-Honda 6. A vb következő futamára, a silverstone-i Brit Nagydíjra április 23-án kerül sor. ■