Békés Megyei Hírlap, 2000. április (55. évfolyam, 77-100. szám)

2000-04-25 / 96. szám

SPORT 2000. ÁPRILIS 25-, KEDD - 13. OLDAL Árgyelán mesterhármassal büntetett Dunakeszi Kinizsi-Gyulai Termál FC 2-6 (1-3) Érettebben futballoztak a vendégek Hajdúszoboszló-Előre FC Békéscsaba 0-2 (0-1) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Dunakeszi, 200 néző. V.: Farnas B. (Puskás, Kovács B.). Dunakeszi: Takács — Ju­hász, Pánczél, Lénárd, Zsihovszky — Szabó (Schmidt, 72.), Szuhai (Hanák, 66.), Kelényi, Szilvási — Porubszki (Dömö­tör, 80.), Kis-Orbán. Edző: Ratkai László. Gyula: Steigerwald — Nagy I. A. — Resetár, Kovács P. — Papp Cs., Lévai (Vancea, 46.), Tamási, Vágner, Deák (Gajdács, 75.) — Árgyelán, Boruzs (Ekker, 62.). Edző: Dávid Imre. Gólszerző: Árgyelán a 8., a 14., 11-esből a 25., Zsihovszky a 33., Kelényi az 58., Tamási a 76., Kovács P. a 84., Ekker a 86. percben. Sárga lap: Zsihovszky (buktatásért) a 24., Juhász (reklamá­lásért) a 39. percben. Dunakeszi 8. perc: Lévai előrerúgta a labdát a dunakeszi térfél közepéről, a jól érkező Árgyelán kapásból a háló­ba vágta a pettyest, 0—1. 14. perc: A védőkről lepattanó labdát Árgyelán átemelte a kapu­son, 0—2. 25. perc: Deákot a 16-oson be­lül buktatták. A 11-est Árgyelán biztosan értékesítette, mesterhár­mas, 0-3. 33. perc: Szöglet után Zsihovszky fejelt a kapuba, 1-3. 58. perc: Szilvási szögletét Steigerwald kiöklözte, Kelényi egyből a hálóba vágta a labdát, 2-3. 76. perc: Árgyelán elfutott a jobb oldalon, beadása után Ta­mási közelről a hálóba kotorta a pettyest, 2—4. 84. perc: Vancea kiugratta Árgyelánt, akinek lövésébe Ta­kács beleütött, a berobbanó Ko­vács P. a kapufa mellett a hálóba juttatta a labdát, 2-5. 86. perc: Ekker a kifutó kapus mellett elhúzta a labdát, és a há­lóba helyezett, 2—6. Nagy lendülettel kezdtek a für­dővárosiak. Az első negyedóra végére a nagy kedvvel játszó Árgyelán góljaival kétgólos előny­re tettek szert. A folytatásban is a vendégek irányítottak, és biztos vezetésükkel zárult a félidő. For­dulás után megrázta magát a Du­nakeszi, egy gólra feljött, de ezzel el is lőtte a puskaporát, hiszen a jobban játszó, rutinosabb játéko­sokból álló fürdővárosi gárda szinte tetszés szerint érte el gólja­it, és ilyen arányban is megérde­melten nyert. Jó: Takács, Szilvási, Kis-Orbán, ill. Resetár, Árgyelán, Tamási. Ratkai László: - Hetven per­cig élt a remény, de a jobb játék­erőt képviselő Gyula megérde­melten nyert. Dávid Imre: - Az óriási hőség ellenére csapatunk jó játékkal magabiztos győzelmet aratott. Az NB II Keleti csoport további eredményei: Jászberény-Kazincbarci- ka 2-0, Kunszentmárton-PSE-Fót 1- 3, Kalocsa-Eger 0-2, Monor-Nyírbá- tor 1-1, Kiskőrös-Kiskunfélegyháza 3-0. Szabadnapos: Borsod Volán. Az NB H-es labdarúgó-bajnok­ság Keleti csoportjában követke­zik. Április 29., szombat: Kiskun- félegyháza-Dunakeszi 17.00. Gyo- maendrőd—Kalocsa 17.00. Április 30., vasárnap: Kazincbarcika-Bor- sod Volán, 17.00. PSE-Fót-Jászbe- rény, 17.00. Nyírbátor—Kunszent- márton, 17.00. Eger-Monor, 17.00. Gyula—Hatvan, 17.00. Szabadna­pos: Kiskőrös. Közelebb a győzelemhez Hatvan-Gyomaendrődi Barátság SE 1-1 (1-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Hatvan, 500 néző. V.: Nagypál (Nyerges, Tóth L). Hatvan: Szalontai — Kratofil, Holtner, Prohászka - Tóth P. (Molnár, 72.), Buzma, Claude, Debreczeni (Gohér, 79.), Kovács Z. - Szentgyörgyi (Andó, a szünetben), Tóth N. Edző: Gohér János. Barátság: Baráth — Gebri — Szántai (Osan, a szünetben), Nagy L. — Diczkó — Nagy T., Sindel, Hídvégi, Nagy M. (Szakálos, 62.) — Berki (Pintér, 80.), Mester. Edző: Pisont András. Gólszerző: Szalontai (11-esből) az 5., Osan az 51. percben. Kiállítva: Kratofil 45. percben. Sárga lap: Diczkó (a 16-os vonalán ütközött Tóth Norbert­tal) az 5., Kratofil (felrúgta Mestert) a 14., Gebri (buktatta Szentgyörgyit) a 16., Kratofil (visszahúzta a kitörő Berkit) a 45., Holtner (Berkibe hátulról beleszállt) a 67., Gohér (gán­csolta Hídvégit) a 88. percben. játékot, védekezésben és támadó­játékban jobbak voltak, a látottak alapján győzelmi lehetőséget sza­lasztottak el. A hazaiak támadójá­téka a volt Vasas-futballista, Claude játékára épült ugyan, de ezen a mérkőzésen a szó jó értel­mében keményen és agresszívan küzdő Hídvégi mellett nem sok le­hetőséget kapott. A jogos kiállítás után a Barátság beszorította a Hat­van együttesét, és nem sok hiány­zott a bravúrhoz, ami csak azok­nak lett volna meglepetés, akik nem látták ezt a mérkőzést. Min­denesetre érdemes lenne megfej­teni, hogy idegenben miért tudnak ezek a labdarúgók jobban és főleg Hatvan 5. perc: Diczkó a 16-os vonalán ütközött Tóth Norberttel. A játék­vezető meglepetésre 11-est ítélt, a büntetőt Szalontai a kapu köze­pébe rúgta, 1-0. 45. perc: Kratofil a mezénél fogva visszahúzta a kezdőkörből kitörő Berkit. Mivel már volt egy sárga lapja, a kiállítás sorsára ju­tott. 51. perc: Sindel remek indítá­sát Osán a kaputól nyolc méterre átvette, majd jobbal a jobb sarok­ba vágta a vendégek egyenlítő gólját, 1-1. A vendégek végig irányították a felszabadultabban játszani. Talán csak Gyomaendrődön nem jelent a hazai pálya előnyt? Jó: Claude, ill. Nagy L. (a mezőny legjobbja), Hídvégi, Gebri, Diczkó, Sindel. Gohér János: - Egy gól és más semmi... Pisont András; - Gra­tulálok a csapatomnak. Minden tekintetben felülmúltuk az ellen­felet, és sokkal közelebb álltunk a győzelemhez, amit szerintem megérdemeltünk volna. Sajná­lom azokat az embereket, akik elég kemény kritikával illetik az én és a csapat munkáját, érdemes lett volna nekik is megnézni ezt a mérkőzést._________oyuricza jAwos Az NB II Keleti csoport állása 1. Kiskőrös 15 5 2 41-19 50 2. Ksz.márton 13 5 3 43-20 44 3. Eger 14 1 6 47-25 43 4. Fót 11 6 4 32-20 39 5. Monor 10 6 5 36-22 36 6. Jászberény 10 2 9 32-19 32 7. Nyírbátor 8 8 5 30-26 32 8. Borsod V. 7 9 5 27-21 30 9. Gyula 8 6 8 27-29 30 10. K.barcika 5 7 9 23-32 22 11. Hatvan 12. Kalocsa 5 7 10 25- 37 22 5 7 10 25-42 22 13. Dunakeszi 5 4 13 34-44 19 14. Gyomaendrőd 2 6 14 12—40 12 15. K.félegyháza 2 3 17 17-55 9 A Miskolci VSC visszalépett. A PNB-ben történt Diósgyőr—Haladás 1—1 (0—1) Diósgyőr, 3000 néző. V.: Bede. Kiállítva: Frunza. Gólszerzők: Frunza (52.), ill. Kaj (43.). Újpest—Kispest 0—0 Szőnyi út, 1500 néző. V.: Arany. Nyírség—Vasas 0—2 (0-1) Nyíregyháza, 6000 néző. V.: Hanyecz. Gólszerzők: Szili (25.), Herczeg (91.). Dunaferr—Pécs 3—1 (2-0) Dunaújváros, 4000 néző. V.: Puhl. Gólszerzők: Zavadszky (4.), Nagy T. (15.), Nicsenko (88.), ill. Puskas (91.). Vác—Győr 1—4 (0—0) Vác, 600 néző. V.: Szarka. Gól­szerzők: Greff (81.), ill. Baum­gartner (52.), Balla (70., 76., 87.). Tatabánya—FTC 2-1 (1-0) Tatabánya, 6000 néző. V.: Hanacsek. Gólszerzők: Vincze I. (36.), Hornyák (68.), ill. Horváth (60. - 11-esből). MTK-ZTE 3-1 (1-1) Hungária krt., 1500 néző. V.: Hajdó. Gólszerzők: Buzsáky (20.), Kenesei (65. - 11-esből), Gusatu (85.), ill. Szabó II. (36. — 11-esből). Nagykanizsa-Siófok 1—0 (1-0) Nagykanizsa, 3000. néző. V.: Szabó Zs. Gólszerző: Szabó Z. (13.). A PNB állása 1. Dunaferr 18 7 1 58­21 61 2. MTK 15 8 3 50­20 53 3. Vasas 16 4 6 49­22 52 4. Tatabánya 12 10 5 30-30 46 5. Debrecen 11 7 8 37­31 40 6. Újpest 10 9 8 44­33 39 7. FTC 10 8 9 46­33 38 8. Győri ETO 10 7 9 44­27 37 9. Nyíregyháza 10 6 10 29­36 36 10. ZTE 8 11 7 29­22 35 11. Kispest 9 7 11 25­33 34 12. Pécs 7 10 9 29­42 31 13. Nagykanizsa 6 8 13 21­37 26 14. Haladás 6 5 15 27­44 23 15. Diósgyőr 5 7 14 23­45 22 16. Siófok 6 5 16 21­44 20 17. Vác 3 5 18 23­65 14 A Szeged LC—t kizárták, és eddigi eredményeit törölték. A Siófoktól 3 pontot levontak. Haladás-Élőre FC Békéscsaba 3—2 (1-1). Ki­emelt ifjúsági labdarúgó-mérkőzés (U-18), Szom­bathely, 50 néző. V.: Mészáros. Békéscsaba: Kollár - Toldi - Walfisch, Németh, Palotai - Lovas, Csa­pó (Kardos), Horváth, Ursz - Okos, Szabó Zs. Edző: Jakab Péter. Tartalékosán utazott a vasi me­gyeszékhelyre a lila-fehér együttes. Ennek ellenére az első játékrészben kiegyenlített játék folyt a pá­lyán és a szünet után is volt esélye pontszerzésre a vendégeknek, ám a lefújás előtt néhány perccel, 3- 2-es állásnál Okos kapufát lőtt. G.: Okos, Szabó Zs. Jó: Lovas, Okos. Haladás-Élőre FC Békéscsaba 3-3 (1-0). Ki­emelt ifjúsági labdarúgó-mérkőzés (U-16), Szom­bathely, 50 néző. V.: Kendik. Békéscsaba: Váradi — Kolarovszki - Popol, Herczegfalvi (Bíró), Bereczki (Sándor) - Somlyai, Komróczki, Juhász, Lipcsei - Botyánszki, Dányi. Edző: Szokolay Sándor. A sok serdülőkorú labdarúgóval felálló csabai együttes nagy csatában, az utolsó percekben egyenlített. A mérkőzésen debütáló, sok hibát elkövető fiatal já­tékvezető öt sárga lapot osztott ki a csabaiaknak. G.: Juhász, Lipcsei, Botyánszki. Jó: Bíró, Botyán­szki. NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Hajdúszoboszló, 600 néző. V.: Mohácsi (Világi, Ring). Hajdúszoboszló: Matkó 6 — Bencsik 5, Nagy M. 6, Buliga 4, Kurucz 6 — Harsányi 5, Nagy I. 4, Mészáros 5, Kádár 5 — Boros 4, Csehi Z. 5. Edző: Magyar Balázs. Békéscsaba: Fülöp 0 — Ulrich 5 — Futaki 6, Czipó Z. 6 — Tátrai 5, Raducu 6, Csipkar 7, Valentényi 7, Szabó S. 5 — Negrau 4, Borbola 5. Edző: Pásztor József. Csere: Negrau helyett Majchrovics (4) a 46., Boros h. Lőrincz (4) az 53., Tátrai h. Pozsár (-) a 69., Szabó S. h. Czipó P. (-) a 79., Harsányi h. Nagy L. (-) a 90. percben. Gólszerző: Valentényi (11-esből) a 7., Csipkar az 59. perc­ben. Sárga lap: Nagy M. (elkaszálta (visszahúzta Mészárost) az 58. a 71. percben. Szögletarány: 3:4 (3:2). Hajdúszoboszló 5. perc: Buliga ívelt szabadrúgás­ból középre a bal szélről, Csehi jó ütemben érkezett, 11 méterről a bal kapufára fejelte a labdát. 7. perc: Csipkar futott el a jobb szélen, pontosan adott középre, ám a gólhelyzetben lévő Borbolát Nagy István hátulról elkaszálta. A megítélt 11-esből Valentényi la­posan a jobb alsó sarokba helyez­te a labdát, 0—1. 19. perc: Ulrich 22 méteres szabadrúgását követően a labda a bal felső saroknál a kapufát súrol­va hagyta el a játékteret. 24. perc: Csehi Z. szerzett lab­dát a békéscsabai 16-oson belül, kapura fordult, ám hátulról ösz- szeakasztották a lábát. A rosszul helyezkedő Mohácsi játékvezető némi habozás után továbbot in­tett. 59. perc: Raducu remek ütem­ben indította Csipkart a hazai tér­fél közepén, a játékos egyedül tört kapura, majd a kimozduló Matkó mellett a bal sarokba gurí­totta a labdát, 0—2. Mindkét csapat nyílt támadójá­tékkal kezdte a találkozót, ám míg a szoboszlóiak elhibázták az első lehetőségüket, addig az el­Valentényit) a 14., Csipkar , Raducu (lerántotta Kádárt) lentámadásból büntetőhöz, majd vezetéshez jutott a Békéscsaba. Némileg többet támadott a Pász­tor-legénység, a hazaiak azonban ebben az időszakban lényegesen veszélyesebb akciókat vezettek, ráadásul egy jogos, ám meg nem adott 11-est is hiába reklamáltak a játékvezetőnél. Félóra játék után aztán „leült” a mérkőzés, s a kö­zönséget ekkor a békéscsabai vendégszurkolók kisebb „balhé­ja” szórakoztatta. Szünet után kitámadott a Szoboszló, s ezt a sokadik gyors kontratámadásból ki is használ­ták a vendégek. Az újabb gól lát­hatóan megfogta Csehiéket, akik ettől kezdve már csak erőlködtek, de egyetlen épkézláb akciót sem tudtak vezetni. Csipkarék eköz­ben rutinosan megbecsülték a megszerzett labdákat, előnyüket biztosan őrizve futballoztak, s különösebben már nem erőltet­ték a támadásokat. Összességé­ben az érettebb játékot produkáló Előre FC teljesen megérdemelten szerezte meg a három bajnoki pontot. Magyar Balázs: - Az első fél­időben csapatom méltó ellenfele volt a Békéscsabának. Sok sikert kívánok Pásztor Józsefnek, hogy célját elérje. Pásztor József: - A betonkeménységű pályán sok já­tékosom alig várta a meccs végét. Nem játszottunk jól, de végig mi irányítottunk, s megérdemelten nyertünk. FARAGÓ LÁSZLÓ Az NB I további eredményei: Dunakeszi-Százhalombatta 1- 3, TFC-Cegléd-Komárom 6-4, Kaposvár-Tiszaújváros 1-0, REAC-BKV Előre 0-2, Video- ton-Komló 3-0, III. Kerület- Demecser 3-3, Kecskemét-Sop- ron 1—2, Csepel-Szolnok 1-4, Érd-Dabas—BVSC 0-1. Az NB I-es labdarúgó-bajnok­ságban következik. Aprilis 29., szombat: Előre FC Békéscsaba- Komló, 17.00. Százhalombatta- Csepel, 17.00. Matáv Sopron- Dunakeszi, 17.00. Demecser- REAC, 17.00. Tiszaújváros-III. Kér. FC, 17.00. BVSC-Kaposvár, 19.00. Április 30., vasárnap: Szolnok-Videoton, 17.00. BKV Előre-Kecskemét, 17.00. Komá- rom-Érd, 17.00. Hajdúszobosz- ló—TFC-Cegléd, 17.00. Az NB I állása 1. Videoton 25 3­73-11 78 2. Matáv Sopron 18 5 5 63-20 59 3. BKV Előre 16 6 6 49-22 54 4. Békéscsaba 15 7 6 42-26 52 5. Kecskemét 14 4 10 40-28 46 6. Dunakeszi 12 7 8 41-34 43 7. Kaposvár 12 7 9 25-25 43 8. Ili. Kerület 12 6 10 39-45 42 9. Cegléd 11 7 10 44-41 40 10. Sz.halombattall 6 11 40-31 39 11. Szolnok 12 3 12 45-51 39 12. BVSC 10 8 10 40-37 38 13. Tiszaújváros 10 8 10 33-33 38 14. Komló 9 8 11 35-40 35 15. H.szoboszló 9 5 14 37-54 32 16. REAC 10 2 16 32-57 32 17. Demecser 4 10 14 31-52 22 18. Érd-Dabas 4 6 18 25-52 18 19. Komárom 4 5 19 33-75 17 20. Csepel 3 3 22 21-54 12 Csak a Jamina szerzett pontot Labdarúgó NB III Gyoma— Mélykút 0—2 (O—O) Gyomaendrőd, 200 néző. V.: Gyertyás. Gyoma: Fülöp — Kéki, Nagy, Szurovecz, Vinkovics (Fe- kécs) - Orovecz, Szabó J. (Gál), Dinya, Forgács (Vatai) - Kocsis, Hunya. Játékos edző: Kéki Elek. Mélykút: Vasúth - Pálosi, Ivan- csán, Babó (Sibalin), Kárász (Ko: vács) - Kiss, Szabó, Nuszpl, Tóth- László, István. Edző: Ónodi Ta­más. 50. perc: Egy beadás után a meglepett Dinya saját kapujába fejelte a labdát, öngól, 0-1. 72. perc: Pálosi a 16-oson be­lül egy ügyes csellel tisztára ját­szotta magát és laposan a kapuba gurított, 0—2. A mérkőzésen a Gyoma FC if­júsági csapata, amelyet néhány idősebb játékos erősített, egy fél­időt bírt ki a sportszerűen küzdő, de a mezőnyben semmivel sem jobb vendégek ellen. Jó: Nagy, Dinya, Kocsis, ill. Vasúth, Pálosi, Nuszpl. (Feuerwerker Béla) Ifjúságiak: Gyoma FC-Mély- kút 3-0. Martfű—Jamina SE 1—1 (O—O) Martfű, 150 néző. V.: Veres. Mart­fű: Berta - Bartusz, Blaskó, Kinyik, Módos (Kontos) — Szilvási (Vona), Méri, Határ, Bende — Kun, Lengyel. Edző: Ézsiás Gábor. Jamina: Kovács — Sajben, Pusztai, Iványi, Oláh — Szeverényi (Mázán), Kurilla (Hor­váth), Csulik, litauszld - Pozsár (La­katos), Balogh. Edző: Ottlakán Mi­hály. 56. perc: Egy beadást a berob­banó Szeverényi 8 méterről fejelt a kapu jobb oldalába, 0-1. 83. perc: Nagy kavarodás közepette Méri Kovács lába kö­zött a kapu közepébe lőtte a lab­dát, 1—1. Iványi reklamálásért megkapta a második sárga lapját, így a kiállítás sorsára jutott. Kiegyenlített első félidőt ho­zott az összecsapás, a kapuk előtt kimaradtak a helyzetek. A máso­dik félidőben vezetést szerzett a vendég csapat. Ezt követően a já­ték irányítása is a Jamina kezé­ben volt, de a 73. percben, a né­zőtéren történtek miatt a játékve­zető öt percre megszakította a já­tékot. Ez megzavarta a békéscsa­baiakat és a hajrában egyenlíteni tudott a hazai csapat, amely eb­ben az időszakban élvezte a já­tékvezető támogatását. Összessé­gében a Jamina fontos két pontot hagyott Martfűn. Jó: Kinyik, Ha­tár, Lengyel, ill. Pusztai, Kurilla, Balogh, Litauszki. (Sz. A.) Ifjúsági: Martfű-Jamina 1-6. Hódmezővásárhely—Békési FC 2-0 (2-0) Hódmezővásárhely, 600 néző. V.: Kárász. Hódmezővásárhely: Kovács K. - Szűcs, Erdei, Molnár, Tóth Cs. - Szrenka, Fazekas, Ka­zán, Pálinkó - Borbás, Varga. Edző: Himer István. Békés: Kurucz - Nagy K., Laurinyecz, Varga M„ Nagy Z. - Kubik, Tátrai (Nagy L.), Gombos, Fehérvári (Kulcsár) - Bagyinka (Hanyecz), Botyánszki. Edző: Zsíros György. 18. perc: Jobb oldali beadás után Kurucz kapust Pálinkó és Tóth Cs. fellökte. Ä játékvezető síp­ja néma maradt, a kipattanó labdát Molnár a hálóba vágta, 1—0. 30. perc: A bal oldalról átívelt labdát Varga egy pattanás után a bal felső sarokba vágott, 2—0. 58. perc: Laurinyecz összecsa­pott Tóth Csabával, a békési védő megkapta második sárga lapját, ezért a játékvezető kiállította. 75. perc: Bal oldali beadás után Kurucz elütötte a labdát Tóth Csaba fejéről. A játékvezető lefújta az esetet, a labdarúgók ka­kaskodtak, ezért mindketten sár­ga lapot kaptak, s mivel Kurucz­nak ez volt a második, így a kiál­lítás sorsára jutott. Az első félidőben az első hazai szabálytalanság után megszerzett gól rányomta bélyegét a találko­zóra, s emiatt ideges hangulatban folytatódott a mérkőzés. A máso­dik félidőben a kettős kiállítás megpecsételte a vendégek sorsát, ám ennek ellenére a mérsékelt teljesítményt nyújtó vásárhelyiek nem tudták növelni előnyüket a kilenc emberre fogyatkozott bé­késiekkel szemben. Jó: Erdei, Tóth Cs., Varga, ill. Nagy K„ Ku­bik, Botyánszki. Ifjúságiak: Hódmezővásár- hely-Békési FC 2-2. Makó—Battonya 7—1 (3—0) Makó, 600 néző. V.: ifj. Berger. Makó: Ivicevic - Fábián, Dálna- ki, Magyar, Szekeres (Pataki) - Kondacs, Martonosi (Papp), Sümeghy, Kiss - Bálint, Ferenczi. Edző: Kolozsvári János. Batto­nya: Fülöp - Zima (Oláh), Rocz- kó, Pilán, Simon - Putnoki, Ár­gyelán, Dancsó. Mákos A. - Tur- bucz, Mákos A. (László). Edző: Szilágyi János. 3. perc: Ferenczi a felső sarok­ba csúsztatott, 1—0. 25. perc: Szekeres ugrott ki, és a bal alsó sarokba passzolta a lab­dát, 2-0. 36. perc: Fábián talált a háló­ba, 3-0. 49. perc: Szekeres kapott jó labdát, és a vendégvédők mellett a hosszú sarokba talált, 4—0. 60. perc: Jobb oldali szöglet után Ferenczi a kapuba pofozta a labdát, 5—0. 64. perc: Ferenczi ugrott ki a vendégvédők közül, és a kifutó kapus mellett a hálóba gurított, 6-0. 75. perc: Jobb oldali szögletet követően Magyar kanalazott a labdába, mely a kapu közepében kötött ki, 7—0. 85. perc: Vendégszöglet után Roczkó talált a hazai kapuba, 7—1. Iramos mérkőzésen a jobb já­tékerőt képviselő Makó magabiz­tosan győzött. Jó: Szekeres, Ferenczi, Fábián, ill. Dancsó. (Lukács István) Ifjúságiak: Makó-Battonyai TK 4-0. További eredmények: Kerek- egyháza-Csongrád 0-7, Hajós- Dömsöd 1-2, Szajol-Algyő 0-1, Örkény-Kisújszállás 1-2.