Békés Megyei Hírlap, 2000. április (55. évfolyam, 77-100. szám)

2000-04-01-02 / 77. szám

14. OLDAL - 2000. ÁPRILIS 1-2., SZOMBAT-VASÁRNAP SPORT HÍRLAP Nyolcvan perc szenvedés BVSC-Előre FC Békéscsaba 0—0 NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, 70 (!) néző. V.: Sza­bó R. (Ákos, Radvánszky). BVSC: Farkas B. 0 — Pomper 5 — Gelbmann 5, Horváth J. 6 — Sinkó 5, Simon 5, Gál 5, Vincze G. 4, Szaszovszky 4 — Potemkin 4, Fehér Z 4. Edző: Simon Tibor. Békéscsaba: Fülöp 0 — Ulrich 5 — Czipó Z. 5, Futaki 7 — Balog 5, Szabó S. 5, Valentényi 5, Fazekas 5, Kasik 4 — Majchrovics 4, Czifrák 4. Edző: Pásztor József. Csere: Simon helyett Budovinszky (5) a szünetben, Szaszovszky h. Boda (4) az 53., Fazekas h. Csipkar (4) az 57., Kasik h. Tátrai {-) a 65., Majchrovics h. Fehérvári (-) a 75., Sinkó h. Touati (-) a 79. percben. Sárga lap: Tátrai (Vinczét felvágta) a 74., Gál (Majchrovicsba belerúgott) a 75. percben. Szögletarány: 6:3 (3:0). Budapest 81. perc: Ulrich unta meg a csatá rok tétlenségét, és harminc mé terre a kaputól egy remekbe sza bott bombát eresztett meg jobbal, ami Farkas kapus asszisztálása mellett a felső lécen csattant. 87. perc: A hatodik szögletét rúghatta be a BVSC, Gál bal oldali beíve­lését Gelbmann a 11-es pont tájékáról fejelte a fel­ső kapufára. Az ember első megálla­pítása az volt: ilyen már nincs is. Még a mai magyar fociban is ritkán látható családias hangulatban kez­dődött a mérkőzés, az újságírók­kal, rokonokkal együtt is mind­össze hetvenen voltak a lelátón. S ha azt találjuk mondani, volt any- nyi csabai, mint fővárosi, akkor nem hazudunk. Az első tíz perc a viharsarkiaké volt, az elalvó vas­utas védők között két alkalom­mal is gólt szerezhettek volna. Azt túlzás lett volna állítani, hogy lyel párhuzamosan a hangulat is felpaprikázódott, adódott egy-két kemény belépő. A kezdeti fellán­golást követően újra visszaesett a találkozó színvonala. A védelmek Kapusok edzőtáborozása Az Előre FC Békéscsaba edzőtábort szer­vez utánpótláskorú (11 és 18 év közöttiek) kapusok részére Békéscsabán. Az edzőtá­bor időpontja: 2000. június 19-23. A nyári tábor munkáját Oláh Imre kapusedző irá­nyítja, de több ismert kapus és edző (Szeiler József, Csank János) is tart foglal­kozásokat a fiataloknak. Jelentkezni lehet Oláh Imrénél, a 66/443-623-as telefonon vagy személyesen a klubszékházban a Kór­ház utca 6. sz. alatt. jól romboltak, a középpályások és támadók pedig csak keresték önmagukat. A rengeteg átadási hiba miatt nem alakulhatott ki fo­lyamatos játék (és nem csak a rossz talaj rovására írandó), a cse­rék sem segítettek, maradt tehát a tömény unalom. A hajrára új né­ző tisztelte meg a lelátót: „Óz, a nagy varázsló” tehette valószínű­hatalmas iramot diktálnak a gár- leg tiszteletét, ugyanis a csapatok dák, inkább kocogósra fogták, tíz perc alatt igyekeztek bepótolni labdával is roppant keveset mo­zogtak a játékosok. Negyedóra el­teltével aztán kezdett rájönni a BVSC, hogy „a semleges” hangu­lat dacára mégiscsak ő játszik ha­zai pályán, és egyre több energiát használt a támadásépítésre is, amelyben azonban nem lehetett túl sok tudatosságot felfedezni. Jól zárt a vendégvédelem, de a megszerzett labdákkal ők sem tudtak sokat kezdeni, túl körül­ményesen hozták fel a labdát ah­hoz, hogy komolyabb veszélyt je­lentsenek kapura. Maradt tehát a két 16-os közötti mezőnyjáték, ami mondani sem kell, nem hoz­ta tűzbe a nagyérdeműt, félő volt, hogy az amúgy is gyér nézőszám tovább csökken. A szünetben ala­pos fejmosást kaphatott mindkét együttes, ugyanis nagyobb iram­ban kezdődött a játékrész, amely­azt, amit az előző időszakban el­felejtettek: szórakozást nyújtani (legalább a maguk számára, ha már nézők nem voltak). Mindkét oldal be is köszönt egy-egy kapu­fával, ami persze, még nem gól, de ezen a találkozón üdítő szín­foltnak kellett tekinteni. A csabaiak mindenképpen még két pontot hagytak a főváros­ban a döntetlennel, mert míg ró­luk köztudott, képesek a jobb tel­jesítményre, úgy a BVSC fiataljai jelenleg ennyit tudnak... Simon Tibor: - Igazságos dön­tetlen született az alacsony színvo­nalú mérkőzésen. A játékosok vé­delmében el kell mondanom, hogy a pálya talaja nagyon egye­netlen volt, és a szél is össze-visz- sza fújt. Pásztor Józsefnek üze­nem, akit nagyon szerettem játé­kosként is, hogy ne szegje kedvét, csodálom őt azért, amit Békéscsa­bán összerakott a korábbi együt­teshez képest. Erre abban a közeg­ben csak ő lehetett képes. Hozzá­teszem, nagyon fontos lenne a Vi­harsarokban újra egy profi ligás együttes, hiszen játékos koromból emlékszem, ott imádják a futballt. Pásztor József: - Türtőztetni kellett magamat, hogy végig bír­jam nézni a meccset, mert nagyon gyengén játszott a csapat. Az első tíz percben megszerezhettük vol­na a győzelmet, ha jobban odafi­gyelünk, de az utána lévő nyolc­van perc csak szenvedés volt. — Mi az oka annak, hogy a Du­nakeszi elleni remek teljesítmény után ilyen rossz volt csapata játéka?- Ha berúgjuk a hely­zeteinket az elején, akkor ma is jobban játszottunk volna, megtanultunk vol­na focizni. Másképp ala­kul a játék, mert Iti kell jönnie az ellenfélnek.- Van-e olyan játékos, akivel elégedett?- Egyedül Futakival, senki mást nem tudok ki­emelni.- Idegenben a csapat nem nagyon tud nyerni...- Egyszerűen nem merünk játszani, félünk, nem tá­madjuk le az ellenfelet, és kihagy­juk a helyzeteket. Pedig senki nem ad arra utasítást, hogy ne rúgjunk gólt, közben meg attól fé­lünk, kapunk. . _______________SZEGEDI ZSOLT Az NB I-es labdarúgó-bajnokságban kö­vetkezik. Április 8., szombat: Előre FC Békéscsaba-Csepel, 16.30. Százhalom- batta—III. kerület, 16.30. Sopron-Kapos- vár, 16.30. Demecser-TFC-Cegléd, 16.30. Tiszaújváros-Hajdúszoboszló, 16.30. Videoton-Dunakeszi, 18.00. BVSC- Komárom, 19.00. Április 9., vasárnap: Komló-Kecskemét, 16.30. Szolnok- REAC, 16.30. BKV Előre-Érd, 16.30. Az NB I állása 1. Videoton 20 3­61-11 63 2. Sopron 15 3 5 53- 17 48 3. BKV Előre 13 4 6 40-20 43 4. Békéscsaba 12 7 5 36-24 43 5. Kecskemét 12 3 8 36-24 39 6. Dunakeszi 11 6 6 37-26 39 7. III. Kerület 10 4 9 32-37 34 8. Cegléd 9 6 8 34-30 33 9. Szolnok 10 3 10 37-46 33 10. Sz.halombatta 9 5 9 33-27 32 11. Kaposvár 9 5 9 21-24 32 12. REAC 10 2 11 30-45 32 13. Komló 8 6 9 30-32 30 14. BVSC 7 8 9 36-35 29 15. Tiszaújváros 7 7 9 26-29 28 16. H.szoboszló 8 4 11 33-46 28 17. Komárom 4 5 14 28-64 17 18. Dabas 4 4 15 22-43 16 19. Demecser 3 7 13 24-46 16 20. Csepel 3 2 18 19-42 11 Meglesz-e az első tavaszi győzelem? A labdarúgó NB II-ben a Gyulai Termál FC legutóbb idegen­ben 2—0-ra kikapott a Kunszentmárton otthonában. A für­dővárosiak vasárnap 16.30 órakor első tavaszi győzelmük megszerzésére készülnek az előző héten a Gyomaendrődi Barátságot 3—0-ra legyőző, huszonhat pontos Jászberény ellen. A mérkőzést a Harsányi (Heibl, Tumó) játékvezetői hármas dirigálja. q^ula legyen az eredménye. A Jászbe­----------------------------------------- rény a télen megerősödött, eddig A találkozó esélyeiről Dávid lm- jól szerepelt a tavaszi idényben, re, a fürdővárosiak edzője a kö- ennek ellenére hazai pályán vetkezőket mondta: - Hétköz- győzni szeretnénk a tabella hete- napokon becsülettel dolgoznak dik helyén álló vendégek ellen, az edzéseken a játékosok, s en- Tudjuk, nem lesz könnyű dől­nek a munkának meg kell, hogy gunk vasárnap, de mindent meg­teszünk a siker érdekében. A Kunszentmárton ellen Deák meg­sérült, így nem számíthatok a kö­zéppályásra, miként a harmadik sárga lapját begyűjtő Resetárra sem. Pápa továbbra is sérült - mondta a szakvezető. A gyulaiak tervezett csapata: Steigerwald — Vágner, Nagy I. A., Tamási, Kovács P. — Papp Cs., Lévai, Vancea vagy Vadas, Gajdács — Boruzs, Ekker. Ké­szenlétben: Such, Abrudán, Ár- gyelán, Nagy II. A. ________________________DtU „Sikerélményre van A tavaszi szezon eddigi mérkőzései alapján nem sok siker­élménye volt az NB Il-es labdarúgó-bajnokság utolsó előtti helyezett csapatának, a Gyomaendrődi Barátságnak. Sokan bíznak abban, hogy most szombaton a Borsodi Volán ellen (16.30 óra) megtörik a jég. Gyomaendrőd- Egy kis sikerélményre van szükség ahhoz, hogy a csapat el­mozduljon a holtpontról — mondja Pisont András, a csapat vezető edzője. - Meglehet erre az esély, mert a nehéz csapatokon túl vagyunk, s emberi számítás szerint a következő hat forduló­ban - egy kivételével - olyan csapatokkal kell felvennünk a küzdelmet, amelyek velünk egy súlycsoportban vannak, ezért le- győzhetők. A Borsodi Volánról tudott, hogy sok magas játékosuk van, ezért a pontrúgásoknál, feje­seknél veszélyesek lehetnek, en­nek elhárítására készültünk a hé­ten. Persze nagy kérdés az is, hogy hogyan tudnak játékosaim ráhangolódni a szombati meccs­szükség” re. Egy biztos, apadóban a hiány­zók száma, aki biztos nem lehet ott a Borsodi Volán ellen: a bokaszalagsérült Gubucz, a rész­leges bokaszalag-szakadással baj­lódó Bella és a combizomhúzó- dást szenvedett Katona. Rajtuk kívül Mester és Vágner is kisebb sérüléssel bajlódik. A gyomaendrődiek tervezett kezdő csapata: Baráth — Gebri, Hajdú, Szántai, Diczkó — Ilyés, Berki, Nagy M., Nagy T. — Híd­végi, Osan. Készenlétben: Ha- nyecz, Sindel, Nagy L, Pintér, Szakálos. j. p. _____________________VÉLEMÉNY______________________ JÁVOR PÉTER Debreceni góliszony Amióta futball a futball, Magyarországon mindig legyőzte a hazai válogatott a lengyeleket. Ráadá­sul, ha Debrecenben játszottak nemzetek közötti mérkőzést az utóbbi időben, sohasem volt fejfájá­sa a kapitánynak. Most azonban alighanem illett volna egy tartós migrénnek jelentkeznie, ám Bics­kei Bertalan nyilatkozatait nézve - a halovány produkció ellenére — elmaradt a fejfájása. Sovány vigasz, hogy nem szenvedett veresé­get nemzeti tizen­együnk. Kezdjük azzal, hogy a szerdai ta­lálkozó előtt Bics­kei arról beszélt egyfolytában, hogy most aztán olyan csapatot állít ki a lengye­lek ellen, amely más szemlélettel lép pályára: tá­madó, gólra törő játékot produkál. Hogy ez aligha teljesül, azt már az első percben könnyen észre lehetett venni. Annál is inkább, hiszen mindössze egyetlen támadó szemléletű futballistát vonulta­tott föl a magyar kapitány a debreceni kilencven perc során, ráadásul Tököli is csupán ez időszak felére kapott bizonyítási lehetőséget, hiszen le­cserélte őt is. A helyére beálló Sándor Tamás pe­dig hellyel-közzel gólerős, de nem vérbeli csatár. Ám szokták mondani, ha egy edző egykoron kapus volt, akkor igazán más nem is érdekli, mint hogy betonvédelmet (esetünkben inkább „betonocskavédelmet”) alakítson ki, elkerülendő a bekapott gólokat. Most ez utóbbi sikerült, de aligha komoly ér­dem. Mert rúgott gól nélkül nem lehet nyerni eb­ben a játékban. A hazai góliszonyhoz, illetve a nemzeti tizenegy támadó játékának vérszegénységéhez egy újabb adalék: a debreceni meccs során a magyar csapat - írd és mondd - egyszer próbálta bevenni az el­lenfél kapuját, s azonkívül mindössze még egyszer kísérelt arrafelé lőni (ez utóbbi fölé szállt). Míg ugyanez a mérleg a lengyeleknél: hét kapura lövés, egy mellé (az egészből egy fejes volt). Az is igaz, hogy az ilyen jellegű statisztikákból még nem lesz eredményesség, miként a gyermek­kori „szöglet három tizenegyes” sem ért volna itt egy fabatkát sem. Ám a számok ennek ellenére mindent elárulnak. No meg azt is, ha nem egy re­mek Király Gábor igyekszik útját állni a lengyel támadásoknak, akkor ismét megszégyenítő vere­séget szenvedett volna a nemzeti tizenegyünk. Egy dolog azonban a szerdai mérkőzés után is világosan kirajzolódik: nem jó úton jár a kapi­tány, sem a kísérletezéssel, sem a harcmodor el- plántálásában. Ebből a szemléletből - és eredményből - pe­dig aligha lesz felemelkedés. Világosan kirajzolódik: nem jó úton jár a kapitány Ki örül a megyei rangadó után? Szombaton: Agro SE Orosháza-Békéscsabai NKC találkozó Az Agro SE Orosháza újonc NB I-es női kézilabdacsapata a legutóbbi fordulóban óriási csatában egy góllal nyert a Mar­cali otthonában. A Békéscsabai NKC a bajnoki listavezető­től, a Herz-FTC-től kapott ki hazai környezetben. Szomba­ton 18 órakor Orosházán megyei rangadót vív a két együt­tes. Az ősszel Békéscsabán 20—20-as döntetlennel zárult a két csapat összecsapása, most nagy érdeklődéssel várjuk vajon ki örülhet a szombati találkozó után? Orosháza, Békéscsaba Orbán István, a hazaiak edzője így vélekedik: — A legutóbbi for­dulóban Marcaliban a lányok hal­latlan akaraterőről tettek tanúbi­zonyságot, hiszen négygólos hát­rányból fordítottak a találkozó vé­gére. Most a megyei rangadón a jó erőkből álló békéscsabaiak el­len is szükség lesz ezekre a té­nyezőkre, ahhoz, hogy megsze­rezzük a győzelmet. Lelkes szur­kolóink támogatása mellett - akik Marcaliban is nyolcadik em­berként segítették a csapatot - egy küzdelmes mérkőzésen sze­retnénk begyűjteni a két pontot. A két román légiós Lucád és Onoiu továbbra is sérüléssel baj­lódik. Örvendetes viszont, hogy Benyáts meggyógyult és Marcali­ban remekül játszott, miként a hosszú sérüléséből felépült ka­pus, Kovácsné is sokat tett az ide­genbeli sikerért. Szabó Károly, a békéscsabaiak sok csatát megért mestere a kö­vetkezőket mondja az esélyekről: - Két szomszédvár találkozója mindig különleges csemegét ígér a sportág kedvelőinek. Sajnos, az orosházi csarnok befogadóképes­sége kicsi, emiatt a hazaiak csak negyven jegyet biztosítottak szá­munkra, így csak kevés csabai szurkoló láthatja a mérkőzést. Az ilyen rangadókon egyébként nem mindig a papírforma érvényesül. Egy-egy játékos kiemelkedő telje­sítménye, egy-egy váratlan edzői húzás eldöntheti az összecsapás sorsát. Döntő lesz az akarati té­nyezők szerepe, a nagy csatában a küzdenitudás dominálhat. Saj­nos, a gólerős átlövő, Szmka to­vábbra is sérült, így a Herz-FTC elleni keret készül az orosháziak ellen - fejezte be a szakvezető. A mérkőzést a legjobb hazai páros, a nemzetközi minősítésű, Klucsó, Lekrinszky duó dirigálja. » $ g A békéscsabai szurkolók a szom­baton 15.20 órakor Orosházára induló vonattal közösen utaznak a találkozóra, a jegyeket ott vehe­tik át Kovács Viktortól. ____________________(VERASZTÓI Vereség az elődöntőben B. Rolád—Ubul FC 5-2 (3-2) Magyar Kupa elődöntő teremlabda­rúgó-mérkőzés, első találkozó, Mis­kolc, 50 néző. V.: Veres, Tomasov- szki. Ubul: Kovács I. Z. — Udvari, Kovács II. Z., Szabó, Szatmári. Cs.: Simonyí. Edző: Fodor Sándor. G.: Lasztóczi 3, Tocsev, Simkó, ill. Szat­mári 2. A kerekezők is megkezdték Évadnyitó kerékpárversenyre gyülekeztek Debrecenben a Ti­szántúl kerekezői. Az előző évekhez hasonlóan most is szép számban, hetvenötén álltak rajthoz több korcsoportban. A szeles, hűvös idő igencsak igénybe vette a sportolókat. A via­dalon több duatlonos és triatlonos sportoló is elindult. Debrecen Miskolc A hét alapemberét nélkülöző csabaiak az első félidő végéig becsülettel helytálltak, sőt egy szabályos góljukat nem adtak meg. Á második félidőben jobb erőnlétének köszönhetően há­romgólos előnyt szerzett a visz- szavágóra a hazai együttes, ám az Ubul nem esélytelen a csabai mérkőzésen. ■ A gyulai R-Sport Kerékpáros és Szabadidő Klub is több versenyzőt indított a területi viadalon. Az előző évekhez hasonlóan most is első­sorban az utánpótlás korú kerekezőkre összpontosított, hiszen a klub az elmúlt időszakban az utánpótlás-nevelésben igen eredmé­nyes volt. A 2000. év első győztes kerekezője a haladó korcsoportban Gálik János lett. A fiatal versenyző igen jó tempóval érkezett a célba és nyerte meg élete első versenyét a 30 kilométeres távon. A serdülő korcsoportban a Simon István, Hanzó Pál, Fekécs Ta­más hármas szép összmunkával versenyzett, így sikerült a harmadik helyen befutnia Simon Istvánnak. Negyedikként Hanzó, ötödik he­lyen Fekécs ért célba. Valamennyien országos pontszerző helyen vé- geztek a 48 kilométeres távon. ______________________________■ Sport a tv-ben A Csaba Tv sportműsora. Április 2., vasárnap, 16.45: Békéscsaba-Békés kosárlabda-mérkőzés. 19.15: (ism.: 22.00 és április 3., hétfő, 18.15): Sporthírek, benne képes tudósítások a BVSC-Békéscsaba labdarúgó-; az Agro SE-Békéscsaba női kézilabda-; a Békéscsaba-Szombathely röplabda-; a Békéscsaba-Békés kosárlabda-mér­kőzéséről, a serdülő vívó bajnokság- -ról. A Mesterek Klubja: vendég Czeg- lédi Katalin és Tóth Sándor, beszélge­tés Tóth Balázs, Urbanik Sándor és Vozár Attila sportolókkal. Április 4., kedd, 19.00: Agro SE-Békéscsaba ké­zilabda-mérkőzés. 22.15: Békéscsa­ba—Szombathely röplabdamérkőzés (ism: csütörtök, 19.00). Április 6., csütörtök, 17.05: Békéscsaba-Békés kosárlabda-mérkőzés. « « « Orosházi Városi Tv. Április 03., hét­fő, 19.20: Sporthírek. ■ Bajnokcsapat Adidasban Az elmúlt év sikercsapata — legalábbis ők annak vallják magukat. Megnyertek min­dent, amit lehetett: nyári és téli kupát, valamint a sza­badtéri bajnokságot. Az orosházi kispályás focicsa­pat, a Schnell-Ex a 2000. évet is magáénak mondhatja. Orosháza Nagy László csapatkapitány büszkén újságolja, az 1989-ben alakult gárda 1991 óta változatlan felállásban lép pályára.- Négy teremtorna-győzelme van a 12 tagú csapatunknak, két nyári kupa győzelmet szerez­tünk eddig. A bajnokságban nyolc alkalommal bizonyultunk a legjobbnak. 1992-ben, az orszá­gos kispályás bajnokságban a második helyet vívtuk ki. Önfi­nanszírozó a csapat, ez az első al­kalom, hogy szponzorra leltünk - sorolja Jeles nap volt a keddi a csapat életében: az Adidas orosházi márkaboltjának tulajdonosai úgy vélték, az eddigi sportsikereiken keresztül a Schnell-Ex méltó kép­viselője lehet ennek a márkának. Sándor Antal és felesége, Sándor Antalné 12 garnitúra Adidas sportfelszerelést adott át az üzlet­ben a focistáknak. icsetei