Békés Megyei Hírlap, 2000. március (55. évfolyam, 51-76. szám)

2000-03-06 / 55. szám

aSKÉKÉS MEGYEI HÍRLAP ■■■ SPORT 2000. Március 6., hétfő — 11. oldal Pisont: a gólkülönbség túlzott Gyomaendrődi Bardtsdg-Eger FC 0-4 (0-2) NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Helbl (Nyilas, Kovács). Barátság: Baráth - Gebri - Hajdú, Nagy L. (Katona, 75.) - Dlczkó - Szakálos, Nagy T. (Pintér, 69.) - Uyés (Mester, 59.), Hídvégi, Berki - Gubucz. Edző: Pisont András. Eger: Molnár - Vaskó - Szobóczki, Csuhay - Bocsi, Márton (Csőke, 65.) - Bercsényi, Vojtekovszki (Bé­res, a szünetben), Szamosi - Javroujan, Hajmásl (Bóta, 78.). Edző: László István. Gólszerző: Hajmásl 2, Márton, Szamosi. Sárga lap: Nagy T. (visszahúzásért) a 30., Hajdú (buktatá­sért) az 50., Csuhay (kakaskodásért) a 72. percben. Kiállítva: Hajdú (második sárga lap után) a 72. percben. Qyomabndnöd 31. perc: Javroujan az ötös sarká­ról visszafejelt labdáját Hajmás! három méterről a bal alsó sarok­ba passzolta, 0-1. 36. perc: Vojtekovszki szögle­tét ugyan Vaskó a felső kapufára Következik fejelte, de a kipattanó labdát Már­ton nyolc méterről, jobbal, fordu­lásból a bal felső sarokba lőtte, 0-2. 48. perc: Hajmás! 15 méteres lövése a vetődő Baráth felett a ka­pu közepébe vágódott, 3—0. 50. perc: Szamosi az ötös sar­káról egyből a jobb felső sarokba lőtt, 0-4. 72. perc: Hajdú és a vendégjá­tékos Csuhay összerúgott a pálya közepén. A kakaskodó játékoso­kat a játékvezető sárgával büntet­te. Mivel Hajdúnak már volt egy, Így a kiállítás sorsára jutott. A jó erőkből álló vendégegyüt­tes győzelme a helyzetek alapján megérdemelt. Az egri csapat első­sorban a sokat futó és jól irányító középpályás sorának köszönheti a sikert. Ha a hazaiak kicsit bát­rabban futballoznak, az ered­mény szorosabb lehetett volna. Jó: Szakálos, Diczkó, ill.' Hajmási (a mezőny legjobbja), Szobóczki, Márton, Béres. Pisont András: - Nem érde­meltünk ilyen arányú vereséget. Gyakorlatilag négy pontrúgásból kaptuk a gólokat, amelyek na­gyobb odafigyeléssel elkerülhe­tők lettek volna. László István: - Nagyszerűen játszott a csapat, és nagyon örü­lök annak, hogy sok szurkoló el­kísért bennünket, és drukkolt ne­künk. _________________OVUMCIA JÁKOS Az NB ll-es labdarúgó-bajnokság Keleti csoportjában követke­zik. Március 11., szombat: Kunszentmárton-Hatvan, 14.30. Borsod Volán-Kiskörös, 14.30. Március 12., vasárnap:Jászberény-Dunakeszi, 14.30. Nyírbátor— Kiskunfélegyháza, 14.30. Egér-Gyulai Termál FC, 14.30. Monor-Gyomaendrődl Barátság, 14.30. Kazlncbarclka- Kalocsa, 14.30. Szabadnapos: Fót, A helyzeteket be kell lőni! Gyulai Termál FC-Nyírbátor 1-1 (0-1) NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Gyula, 500 néző. V.: Kormos (Koszó, Rischák). Gyula: Such - Resetár - Vágner, Tamási, Kovács - Papp, Lévai, Deák (Gajdács, 57.) - Vancea (Boruzs, 45.) - Árgyelán, Vadas (Ekker, 79.). Edző: Dávid Imre. Nyírbátor: Hankóczki - Szegedi, Balogh, Kosán — Huszti (Tóth, 88.), Balázscsik, Gégény, Kurucz - Lőrincz, Erdei, Szécsi (Makay, 90.). Edző: Németh Károly. Gólszerző: Erdei a 26., Lévai a 65. percben. Sárga lap: Gajdács (Erdei szabálytalan szereléséért) a 67. percben. Az NB II Keleti csoport további eredményei: Kiskunfélegyháza-Fót 0-1, Kalocsa-Borsod Volán 1-0, Kiskőrös-Jászberény 1-0, Hat- van-Monor 1-1, Dunakeszi- Kunszentmárton 0-2. Szabadna­pos: Kazincbarcika. _____________Qyula ____________ 26. perc: Lőrincz és Erdei kény­szerítőzött a gyulai 16-oson belül, majd a jobbra kisodródó Erdei la­posan a hosszú sarokba lőtt, 0-1. 65. perc: Lévai egy, a védőkről kipattanó labdát 22 méterről, bal­lal lőtt a kapu jobb oldalába, 1-1, Kiváló talajú pályán a széllel szemben kezdő hazaiak az első félidőben is több helyzetet dol­goztak ki. A 20. percben ugyan Lőrincz került helyzetbe, de ezt követően Vágner kétszer és Lévai egy alkalommal is kecsegtető helyzetben hibázott. A második félidőben szinte végig a hazaiak támadtak, a vendégcsapat néha- néha jutott át csak a térfélen. Va­dasnak voltak lehetőségei, de a legnagyobb helyzetet a 80. perc­ben Gajdács, hagyta ki, aki öt mé­terről lőtt fölé. így tehát a máso­dik félidei mezőnyfölényt nem tudta a gyulai csapat a maga javá­ra fordítani. Jó: Vágner, Lévai, Ta­mási, ill. Balogh, Erdei, Lőrincz. Dávid Imre: - Hiába játszot­tunk egy kapura, a helyzeteket be kell lőni! Németh Károly: - Győzelem­mel felérő ez a döntetlen. ___________________JUHI KÄLMÄH A NB II Keleti csoportjának állása: 1. Kiskőrös 10 4 1 30-16 34 2, Főt 1 5 2 20-13 29 3. Ksz.márton 8 9 2 22- 16 29 4. Eger 8 1 6 33-22 29 3. Monor 7 4 4 28-18 25 6. Gyula 8 4 9 16-17 22 7. K.barcika 5 t 3 21-19 21 8. Nyírbátor 8 6 4 20-20 21 9. Jászberény I 2 8 18-17 17 10. Hatvan 4 8 6 19-21 17 11. Borsod V. 3 7 8 19- 17 16 12. Dunakeszi 4 3 8 28-27 15 13. Kalocsa 4 3 8 18-33 19 14. Gyomaendrőd 2 4 9 10-23 10 19. K.lélegyháza 2 8 10 16-39 9 A Miskolci VSC visszalépett, eredményeiket törölték. Matthäus a Bayern edzője lesz? _______________________________llHLIW________ Lothar Matthäus elképzelhetőnek tartja, hogy öt-tiz év múlva ő le­gyen a Bayern München labdarúgócsapatának vezetőedzője. A 38 éves játékos, aki szombaton vívta utolsó, 464. bajnoki mérkőzését a német klub színeiben, hamarosan az amerikai profiligában (MLS) szereplő New York/New Jersey MetroStarshoz csatlakozik.- Talán egyszer én leszek a Bayern vezetőedzője, de biztos, hogy nem a közeljövőben. Úgy gondolom, öt-tíz év múlva már érdekelhet a munka - jegyezte meg Matthäus. - Remélem, Ottmar Hitzfeld hosszú időre a klubnál marad, ez lenne a legjobb. Matthäus 1984 óta szerepelt a Bayern Münchennél. Ezt a hosszú időszakot 1988 és 1992 között megszakította az olasz Internazionalénél eltöltött négy éve. A liberóval a müncheni klub hatszor nyert bajnokságot, kétszer Német Kupát, 1996-ban pedig UEFA Kupát. Matthäus szerdán a Real Madrid elleni Bajnokok Ligá- ja-találkozóval búcsúzik a Bayerntől. _________________________■ Az NB I állása 1. Videoton 17 2­49- 10 53 2. Sopron 13 2 4 43- 13 41 3. BKV Előre 11 4 4 30-14 37 4. Dunakeszi 10 8 4 34-20 35 9. Békéscsaba 10 8 4 31-21 35 6. Kecskemét 9 2 8 24-23 29 7. REAC 9 2 8 27-28 29 8. Cegléd 8 3 8 29-26 27 9. III. Kér. 8 3 8 27-34 27 10. BV8C 7 8 7 32-29 26 11. Kaposvár 7 8 7 19-22 26 12. Szolnok 8 2 9 29-38 26 13. Komló 7 4 8 28-30 25 14. H.szoboszló 7 4 8 29-33 25 19. Sz.halombatta 6 8 8 24-25 23 16. Tlszaúfváros 6 4 9 22-27 22 17. Demecser 3 4 12 21-42 13 18. Komárom 3 4 12 23-51 13 19. Érd-Dabas 3 3 13 19-38 12 20. Csepel 3 2 14 17-33 11 Egy pont a Nyírségből Tizenegyest hibáztak a békéscsabaiak Nyíreoyháza Nyíregyháza-Élőre FC Békés­csaba 1-1 (1—1). Kiemelt ifjúsá­gi labdarúgó-mérkőzés (U-18), Nyíregyháza, 100 néző. V.: Kerezsi. Békéscsaba: Kollár - Semjéni - Németh (Zahorán), Palotai (Lovas) - Szabó S., Czipó P., Toldi, Horváth - Pozsár - Ma­rik, Okos (Csapó). Edző: Jakab Péter. A tabellán a csabaiak mö­gött elhelyezkedő hazaiak min­dent elkövettek a pontszerzésért. 0-0-nál Pozsár 11-est hibázott. A lila-fehérek szereztek vezetést az első félidő közepén, majd tíz perc múlva egyenlítettek a házigaz­dák. A második félidőben támad­tak a csabaiak, több helyzetet is elrontottak. Az utolsó percekben a játékvezető Marik lerántásáért nem ítélt 11-est. G.: Marik. Jó: Semjéni, Szabó S„ Toldi, Marik. Nyíregyháza-Élőre FC Bé­késcsaba 2—1 (1-0). Kiemelt if­júsági labdarúgó-mérkőzés (U- 16), Nyíregyháza, 100 néző. V.: Szabó I. Békéscsaba: Váradi - Lipták, Laurinyecz, Kolarovszki, Bereczki - Komróczki (Bozsár), Lipcsei, Jakab, Pősze (Sándor) - Dányi, Mede. Edző: Szokolay Sándor. A tartalékos Békéscsaba erejéből ennyire tellett, bár volt esélye a döntetlenre a vendégek­nek, de lehetőségeiket sorra elhi­bázták. G.: Dányi. Jó: Jakab. Kritikán aluli játékvezetés Előre FC Békéscsaba-REAC 2-1 (1-0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 2000 néző. V.: Szabó J. (Koch, Radvánszky). Békéscsaba: Czirbus 6 — Ulrich 4 — Czipó Z. 5-2-3, Futaki 6 — Tátrai 4, Balog 5, Csipkar 4-2-2, Valentényi 5, Simon A. 4 — Negrau 7, Majchrovics 6. Edző: Pásztor József. REAC: Czene 6 — Si­mon M. 4 — Zigansin 4, Thaly 6 — Dobi 5, Páling 4, Véress 4, Werle 5, Máriássy 4 — Bencze 4, Petres 4. Edző: Tóth Bá­lint. Csere: Tátrai helyett Fazekas (4) az 52., Simon A. h. Kasik (4) az 56., Máriássy h. Stefanik (-) a 65., Páling h. Máj (-) a 68., Dobi h. Karászi (-) a 74., Majchrovics h. Czifrák (-) a 78. percben. Gólszerző: Majchrovics a 16., Negrau az 57., Máj a 92. perc­ben. Sárga lap: Csipkar (Bencze felvágásáért) a 18., Futaki (Benczét lerántotta) a 31., Máriássy (Csipkar lábára rátar­tott) a 47., Simon M. (Negraut visszahúzta) az 56., Kasik (Stefanik akasztásáért) a 67., Dobi (Balogot ellökte) a 72., Czipó Z. (Petrest felrúgta) a 75., Veress (reklamálásért) a 78. percben. Kiállítva: Csipkar a 76., Czipó Z. a 88. percben. Szögletarány: 3:5 (2:3). badrúgásnál két lépésre belelé­pett a labda útjába, amiért újra villant a sárga, s mivel neki is másodszor dukált ez a színes lap, ujána jött a piros is. Békéscsaba 16. perc: Negrau még a saját térfelének közepén labdát szer­zett, majd két csel után kiugrat­ta a jobb szélen megiramodó Balogot, aki az alapvonalig fu­tott. Őrzőjét lerázva, szépen be­ívelt középre, és az egyedül ha­gyott Majchrovics hat méter­ről, senkitől sem zavartatva, a kapu közepébe fejelte a labdát, a még a túloldalon ledermedt Czene mellett, 1-0. 27. perc: Futaki „jóvoltából” szabadrúgáshoz jutottak a ven­dégek 22 méterre a kaputól. Werle óriási erejű lökete a felső lécen csattant. 57. perc: Simon M. vissza­húzta Negraut a 16-os előtt egy lépéssel, amiért szabadrúgás­hoz jutottak a hazaiak. Majchrovics jól megrúgott lab­dája a felső lécről pattant vissza a mezőnybe, éppen Negrau elé, aki nyolc méterről, közép­ről, elengánsan begurította a labdát a kapuba, 2-0. 72. perc: Balog tört be a 16- oson belülre, ahol Dobi ellökte - ll-es. A büntetőt Ulrich a ka­pu jobb oldala felé lőtte, Czene óriási vetődéssel kitolta a lab­dát. 76. perc: Csipkar egy táma­dásnál a kezdőkörben feldobta magát, amiért sárga lap járt. Mi­vel ilyen színű kártyája már volt, a játékvezető kiállította a csabaiak középpályását. 88. perc: Czipó Z. egy sza­Következik látszott az összeszokottság hiá­nya, de egyénileg sem mutattak sokat az egykori válogatott lab­darúgóik, Páling és Petres. A fordulás után is a csabaiak fölé­nyében telt a találkozó, és a nagy kedvvel játszó Negrau jó­voltából már kettőre nőtt a ha­zaiak előnye. Megnyugtatónak látszott a három pont begyűjté­se, ám gyors egymás utánban két hibát követtek el az Előre labdarúgói, először Csipkar, majd Czipó Zoltán mehetett idő előtt zuhanyozni, amivel rög­tön nehézzé is vált a találkozó a hazaiak számára. Olyannyira, hogy a hosszabbításban a ka­pujához szögezte ellenfelét a REAC, sőt egy gólt is bepiszkál­tak az újonc Czirbus kapujába. Végül is a fegyelmezetlenség tette nehézzé a találkozót, de a játékvezető, Szabó József számlájára is jócskán írható a negatívumok közül, ugyanis pökhendien, nagyképűen és se­Főszerepben Meglehetősen szegényes a magyar labdarúgás. Ezért aztán különösen érthetetlen, hogy egyes játékvezetők még azt is ki­sajátítják. Ráadásul rossz értelemben, miként történt az a Békéscsaba-REAC meccsen. Szabó József főszereplővé lé­pett elő ezen a kilencven percen. A focink régóta vékony, ám eddig legalább játékvezetőink a nemzetközi porondon jeleskedtek. Mostanában viszont úgy tűnik, e téren is alapos a visszaesés. Puhl óta nem nagyon látni igazi utódot. Persze, ha belegondolunk: a hazai, kritikán aluli focimeccseken milyen játékvezetők edződhetnek? 92. perc: Egy előrevágott labdába Máj belepiszkált hét méterre Czirbus kapujától, amely így a vetődő portás hóna alatt, a jobb alsó sarokban kö­tött ki, 2—1. Az első percekben lehenger­lőén lépett fel a Békéscsaba, de ez csak rövid ideig tartott, mert a vendégek fokozátóbaii áfvét- ték a játék irányítását, és csak­nem negyedóráig zömében a csabai térfélen pattogott a lab­da. Ám ekkor egy remek kont­rát mutatott be a Békéscsaba, három húzásból néhány má­sodperc alatt hatvan métert vándorolt előre a labda, aminek a végén Majchrovics megsze­rezte a tavaszi szezon első csa­bai gólját. Ez fel is rázta a haza­iakat, ettől kezdve ők irányítot­ták a játékot. A fővárosiakon Az NB l-es labdarúgó-bajnokságban következik. Március 11., szombat: Előre FC Békéscsaba-Demecser, 14.30. Tiszaújváros-BKV Előre, 14.30. BVSC-Matáv Sop­ron, 14.30. TFC-Cegléd-Komló, 14.30. Kaposvári Rákóczi- Csepel, 14.30. REAC-Kecskemét, 14.30. Március 12., va­sárnap: Komárom-Százhalombatta, 14.30. Hajdúszoboszló- Szolnok, 14.30. Érd-Videoton, 14.30. III. kér. FC- Dunakeszi, 14.30. gítőit nem figyelve vezette ezt a küencven percet a fővárosból érkezett bíró. Tulajdonképpen ő volt a mezőny leggyengébb pontja, és fogalmazhatunk úgy: több volt a rossz ítélete, mint a jó. Pásztor József: - Idényeleji formában játszottunk, de ez vo­natkozik a játékvezetőkre is. Ha továbbra is így vezetnek a ma­gyar játékvezetők, ne csodál­kozzanak, ha félbeszakadnak a mérkőzések. Elégedett voltam Negrau, Majchrovics, Balog és a sérülése után visszatért Futaki játékával. A többiek tu­dásuk alatt teljesítettek. Tóth Bálint: - Addig, amíg nem ta­nuljuk, meg, hogy ez a játék nem csak játék, nagyon kevés esélyünk van a győzelemre. _____________________(jAVOH-VtIUWTÓ) Az NB I további eredményei: BVSC-Százhalombatta 1-3, Kaposvár-Dunakeszi 1-0, Ceg- léd-Videoton 1-2, Tiszaújvá- ros-Matáv Sopron 3-2, Deme- cser-BKV Előre 0-3, III. Kerület- Kecskemét 1-0, Érd-Dabas- Csepel 1-0, Hajdúszoboszló- Komló 2-2, Komárom-Szolnok 2-3. Majchrovics (középen) a békéscsabaiak első gólja előtti másodpercekben. A hazaiak nyertek, de a játékvezető majdnem elrontotta az örömünnepet megannyi téves ítéleteivel ______ ___________________p^otó; lehoczky péter