Békés Megyei Hírlap, 2000. március (55. évfolyam, 51-76. szám)

2000-03-06 / 55. szám

10. oldal - 2000. Március 6., hétfő SPORT Gyenge kapusteljesítmény Ferropatent Szekszárd-Agro SE Orosháza 26-22 (13-7) NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Szekszárd, 1200 néző. V.: Rózsa, dr. Soós. Szekszárd: Petrovics — Müller 2, POPOV 10, CSENDES 7, Steiner 2, Császár 2, BERNÁTH 3. Cs.: Schell (kapus), Jánics, Horváth, Sajó. Edző: Elena Sklar. Oroshá­za: Hodroga — Lázár 3, Felegyi 1, Baboly 2, FEKETE 6, Lucaci 4, Sávolt 3. Cs.: Kovácsné, Lovas (kapusok), Guricsné 1, Benyáts 2, Ancsin T„ Jámbor, Bella. Edző: Orbán István. Kiállítások 16, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 7/3. Szekszárd A sérüléséből felépüli Benyáts és Lucád az orosházi együttes­sel tartott, s közülük Lucád a kezdő csapatban kapott helyet, Benyátsra csak végszükség ese­tén számíthatott Orbán István edző. Ideges hangulatban kezdő­dött a mérkőzés, a nagy tét rá­nyomta bélyegét az első per­cekre. Az orosháziak gyenge tá­madójátékot mutattak be, és kapusaik sem remekeltek, így a 15. percben már 10-2-re vezet­tek a házigazdák. Ekkor Orbán edző időt kért, a vendégek ren­dezték a sorokat, így a folyta­tásban felváltva estek a gólok. Az orosházi átlövők gyenge tel­jesítményt nyújtottak, lövései­ket rendre blokkolta a szekszár­di védőfal. Fordulás után jól kezdtek a piros-fehérek, zsinór­ban három gólt szereztek, és 13-10-re felzárkóztak. Ezután ismét a góllövőlista-vezető ju­goszláv légiós Popov és a má­sodvirágzását élő egykori válo­gatott, Csendes percei követ­keztek, hiszen vezérletükkel hatgólos előnyre tett szert a Tolna megyei gárda (17-11). A folytatásban a vendégek Baboly révén két hétméterest is elhi­báztak. Orbán edző ismét időt kért, ez némileg használt, hi­szen az 50. percben három gól­ra felzárkóztak a vendégek (20-17). Az utolsó tíz percben felváltva estek a gólok, a szek­szárdiak tartották előnyüket. A közepesnél valamivel ala­csonyabb színvonalú összecsa­páson elsősorban a gyenge ka­pusteljesítmények és a kiha­gyott hétméteresek miatt vesz­tettek a vendégek, akiknek so­raiból csak Fekete dicsérhető. Elena Sklar: - Nagy csatá­ban megérdemelten szereztük meg a számunkra oly fontos két pontot. Orbán István: - Na­gyon hiányzott védekezésben a sérült Onoiu. Az első félidőben gyenge játékot produkáltunk, s a másodikban már hiába igye­keztünk, nem tudtuk utolérni a házigazdákat. _____________■ Bronzérmes a Lovas, Szvitén páros Országos felnőtt asztalitenisz bajnokság A hét végén rendezték meg a Statisztika Marczibányi téri csarnokában a 83. felnőtt országos asztalitenisz bajnoksá­got. A háromnapos viadalon Békés megyét a Békési TE férfi és az OMTK-Hungarotel női versenyzői képviselték. Budapest A nőknél egyéniben a három orosházi induló - Hajduska, Lo- vas, Szvitán - közül csak Lovas nem jutott a legjobb nyolc közé, őt Hajduska győzte le. Az elődöntőbejutásért vívott csatá­ban Hajduskát a válogatott, egyé­niben Európa-bajnoki ezüstér­mes, Tóth (Statisztika) búcsúztat­ta. A sérüléséből felépült, de jó néhány edzést kihagyó Szvitán a rutinos Braun (BSE) ellen mérkő­zött és 2:l-es Braun előnynél már 20:15-re is vezetett a negyedik szettben, ám ekkor megijedt a le­hetőségtől, így a BSE-s játékos 22:20-ra fordított és ő jutott a négy közé. Női párosban a legjobb négy közé került a Lovas, Szvitán ket­tős, miután legyőzték a Hajduska, Kurimay (OMTK-Hun- garotel, Statisztika) duót. Az elő­döntőben Szvitánék óriási csatá­ban 2:l-re kikaptak a későbbi aranyérmes Braun, Molnár Z. (BSE) duótól, így a fiatal orosházi páros bronzérmes lett. Vegyespárosban a nyolc közé jutásért a Lovas, Marsi (OMTK- Hungarotel, BVSC) duó óriási meglepetésre legyőzte a váloga­tott Tóth, Bátorfi Z. (Statisztika, LRI-Malév) duót, ám a következő fordulóban kikaptak a Wirth G., Demeter (Szekszárd, Kecskemét) párostól. A nyolc közé jutásért a Szvitán, Varga S. (OMTK-Hunga­rotel, Postás-Matáv) legyőzte a Hajduska, Tófalvi (OMTK-Hun­garotel, BVSC) kettőst. A négy kö­zé kerülésért Szvitánék kikaptak a Fazekas M., Fazekas P. (Statisz­tika, LRI-Malév) duótól. A férfiaknál a selejtezőben a békésiek közül Bohácsot a ceglédi Iván, ifj. Baloghot a Spar SE ver­senyző Kovács, Domokost a Né­metországban légióskodó Kállai búcsúztatta, Gondos a Németor­szágban profiskodó Pattantyústól kapott ki. Baranyi legyőzte Var­gát (DD Gáz), majd a főtáblára ju­tásért kikapott Muskótól (Hévíz). Férfi párosban a Baranyi, Bohács kettős a 16 közé jutásért 2:0-ra nyert a Németh J., Urbán (Szom­bathely) duó ellen, majd a nyolc közé kerülésért kikaptak a Bátorfi Z., VargaZ. (LRI-Malév, Regens­burg) párostól. Az ifj. Balogh, Do­mokos kettőst a Gergye, Kovács (Lajosmizse) kettős búcsúztatta, majd ugyanez a páros állta útját a legjobb tizenhat közé jutásért a Gondos, Bak (Békés, KSI) duó­nak. ________________________(VlRASZrtl Kiskunhalas-Gyulai SE 34-22 NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Kiskunhalas, 500 néző. V.: Balaskó, Somogyvári. Gyula: LOVÁSZNÉ — Bodzás 3, Zsákai 3, Nemes 1, Csepregi, MEDVEGY 8, Csenki Cs. 3. Cs.: Dávid 3, Bolla 1. Edző: Szabó Károly. Az ellenfél legjobb do­bói: Asztalos 9, Kurgyis, Szarka 8—8. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 9/8. Kiskunhalas Nem a legjobb előjelekkel várták a gyulaiak a tavaszi rajtot, mivel nem számíthattak a sérült Hajdú­ra, valamint a kettős játékenge­déllyel rendelkező, vasárnap pá­lyára lépő orosházi játékosokra, míg Csenki Juditnak nem érke­zett meg a játékengedélye. Az első félidő elején megillető- dötten kezdtek a fürdővárosiak, a listavezető gyorsan magához ra­gadta a kezdeményezést, és a 10. percben már 5-1 vezetett. A foly­tatásban is a halasiak akarata ér­vényesült, a gyulaiak idény eleji formát mutattak, így az első fél­idő végére tízgólos előnyre tett szert a hazai csapat. Fordulás után kissé feljöttek a gyulaiak, védekezésben feljavult a teljesítményük, és néhány ügyes támadást vezettek, így tar­(19-9) tani tudták a két csapat közötti különbséget. A hajrában a hazai­aknál a cserék is lehetőséget kap­tak, ennek ellenére biztosan sze­rezte meg a két pontot az egy év­vel korábban még az NB I-ben szereplő Bács-Kiskun megyei gár­da. A közepes színvonalú mérkő­zésen a látottak alapján a listave­zető győzelme megérdemelt. Szabó Károly: - Az első fél­időben még idény eleji formában játszottunk, de szünet után már láttam biztató jeleket, ám a Kis­kőrös elleni, következő mérkőzé­sen ennél több kell a győzelem­hez. ■ Újkígyós Csaba KC-Gyömrő 22-20 (11-7) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Újkígyós, 400 néző. V.: Gyúró, Láda. Újkígyós: PEREVERZIA — CSELE 9, Szenics 1, VÖRÖS 6, Szabó 2, Unyatinszki, Korcsok 3. Cs.: Kopányi (kapus), HOVANYECZ, Czegle, Fekete 1, Harangozó B., Ha­rangozó V. Szakmai igazgató: Ruck László, játékosedzők: Vörös Árpád, Pereverzia Mihály. Az ellenfél legjobb dobói: Sipos 6, Raniák, Szilágyi 4—4. Kiállítások: 16, ill. 6 perc. Hétméteresek: 8/6, ill. 7/5. Újkígyós A tavaszi nyitányon tartalékosán kényszerült kiállni a hazai együt­tes, mivel sérülés miatt Pocsai, Glembóczki és Jarabek is hiány­zott. Az első negyedórában jól vé­dekeztek a kígyósiak, Pereverzia kapus többször is bravúrral vé­dett, így a 20. percben már négy góllal vezettek a házigazdák (8- 4). A folytatásban felváltva estek a gólok, a kígyósiak gyors indítá­sokból találtak a kapuba. Szünet után mindent megpró­báltak a vendégek az egyenlíté­sért, jól küzdöttek, s többször is felzárkóztak egy-két gólra. A 45. percben Czegle bokasérülést szenvedett, így igen alacsonnyá vált a hazaiak védőfala, ezt ki­használták a vendégek. A félidő közepén Vörös percei következ­tek, aki zsinórban három gólt lőtt, s ezzel háromgólos előnyhöz juttatta csapatát. A házigazdák erejét mutatja, hogy kétszer is gólt szereztek kettős emberhát­rányból. Az utolsó percben a vé­gig jól játszó Csele biztosította be a hazai sikert. A közepesnél magasabb szín­vonalú, küzdelmes mérkőzésen megérdemelten nyert az Újkígyós Csaba KC. Vörös Árpád: - Kötelező győ­zelem volt, de tudjuk, az ilyen mérkőzések a legnehezebbek. ■ Gyöngyös-Békési FKC 30-26 (13-14) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Gyöngyös, 350 néző. V.: Bányász, Tóth. Békés: ÁRDELEÁN P. - Susán 1, Polgár T. 6, Benkő, POLGÁR Z. 5, Moldován 9, Gyulavári 2. Cs.: Petrovszki (kapus), Nyitrai, Nagy T. 3, Weigert, Minya, Szekerczés. Edző: Nagy József. Áz ellenfél legjobb dobói: Hódosi, Arató 8—8, Richter 5. Kiállítások: 6 perc a Békésnél. Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3. csapatok felváltva lőtték a gólo­kat. A békésiek az utolsó másod­percekben szerezték meg a félidő végén vezető góljukat. Fordulás után a több rutinosabb kézilab­dázóval rendelkező gyöngyösiek a 36. percben egyenlítettek (ló­ló). Ezután a volt újkígyósi Arató, valamint az NB I-et is megjárt Hódosi vezérletével az ebben az Gyöngyös A tavaszi idény vasárnap esti nyi­tómérkőzésén a hazaiak szerez­tek vezetést, majd felváltva estek a gólok. Az első negyedóra végén vette át a vezetést a vendégegyüt­tes, ekkor 7-6-ra vezettek Moldo- vánék. A folytatásban kiegyenlí­tett küzdelem folyt a pályán, a időszakban jobb teljesítményt nyújtó házigazdák háromgólos előnyre tettek szert. A békésiek nem adták fel, támadtak, de a lö­véseket a remek formában védő Tusnádi hárítani tudta. Küzdelmes összecsapáson a második játékrészben fölényben lévő hazaiak sikere megérdemelt. A megfiatalított békési együttes nem okozott csalódást. Nagy József: - Kevés előké­születi mérkőzést játszottunk erős ellenfél ellen, ez meglátszott a csapat teljesítményén. Többet kell együtt készülnünk a követke­ző feladatokra. ■ Laduver ezüstérmes Veszprém Szombaton a Magyar Köztársa­ság téli felnőtt dobóbajnokságát rendezték meg a dunántúli vá­rosban, amelyen ott voltak a Bé­késcsabai AC és a Csabai Atléták SE versenyzői is. A női diszkoszvetésben egy kilogrammos szerrel a mindösz- sze 16 éves Máté Katalin, a Csa­bai Atléták SE versenyzője 43,79 méteres teljesítménnyel a negye­dik helyet szerezte meg. Az aranyérem a nyíregyházi Kürti Évának jutott, aki 50,79 méterig dobta a szert. Férfi gerelyhajításban a 19 éves Laduver Róbert, a Békéscsa­bai AC versenyzője 54,48 méte­res dobásával a nyolcadik helyet szerezte meg. Ez a teljesítmény a juniorok mezőnyében ezüstér­met jelentett a viharsarki atlétá­nak. Klubtársa, Svarsing Antal 39,56 méteres dobással a 14. ■ Előkészületi labdarúgó-mérkőzések Szarvasi FC—Mezőberényi FC 3—2 (2—1). Előkészületi labda­rúgó-mérkőzés, Szarvas, 50 né­ző. V.: Orovecz. G.: Kerekes, Nagy F., Klimaj, ill. Darócz, Rácz. Medgyesegyháza-Mezőko- vácsháza 3-2 (2—0). Medgyes- egyháza, 50 néző. V.: Zámbori. G.: Zsurzsucz, Szabó Zs„ Ho- lecz, ill. Berényi, Janiga. Nagy csatában döntetlen a rangadón Labdarúgó NB III Battonyai TK—Jamina SE 1—2 (0-2) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Battonya, 300 néző. V.: Kálé E. Battonya: Jambrik - László (Nemczov), Roczkó, Pilán, Si­mon — Putnoki, Árgyelán, Dancsó, Mákos A. (Sztán) - Tur- bucz, Bíró (Gugh). Edző: Szilágyi János. Jamina: Kovács - Pozsár, Pusztai, Oláh, Iványi (Szarvas) - Csulik, Sajben (Mázán), Szeverényi, Kurilla - La­katos (Fejes), Horváth. Edző: Ottlakán Mihály. 40. perc: Pilán rossz ütemű becsúszása után 11-eshez jutott a Jamina. A büntetőt Csulik érté­kesítette, 0—1. 45. perc: Egy előrevá­gott labdába Árgyelán rosszul ért bele, a labdá­val Horváth lépett ki, és biztosan helyezett a hazai kapu­ba, 0-2. 60. perc: Turbucz húszméte­res szabadrúgása a bal felső sa­rokban kötött ki, 1—2. 75. perc: Roczkót második sár­ga lapja után a játékvezető kiállí­totta. Küzdelmes, de alacsony szín­vonalú mérkőzésen a sokkal töb­Az NB III Alföld csoport állása 1. Csongrád 13 3­46­10 42 2. Hmv.hely 11 2 3 37­9 35 3. Békés 10 4 2 38­12 34 4. Szajol 11 1 4 43­18 34 5. Makó 9 4 3 38­17 31 6. Örkény 8 1 7 33­25 25 7. Kisújszállás 7 3 6 30­16 24 8. Dömsöd 7 3 6 34­31 24 9. Jamina 8­8 19­22 24 10. Algyő 7 2 7 35­36 23 11. Hajós 6 1 9 22­37 19 12. Martfű 4 5 7 27­27 17 13. Mélykút 4 4 8 24­40 16 14. Kerekegyháza 3 1 12 18­60 10 15. Gyoma FC 1 3 12 15­50 6 16. Battonya­1 15 4­55 1 bet támadó és nagy mezőnyfö­lényben játszó hazai csapat két védelmi hibából két gólt kapott. A szépítés után a játékvezető a ven­dégcsapat kapujának közelébe sem engedte a hazaiakat. A látot­tak alapján fordított eredmény is születhetett volna. Jó: Simon, Putnoki, Turbucz, ill. Pozsár, Pusztai, Kurilla, Horváth. (Luk­ács István) Ifjúságiak: Battonyai TK- Jamina SE 1-4. Hódmezővásárhely—Gyoma FC 3-0 (1-0) Hódmezővásárhely, 150 néző. V.: Munkácsi. Hódmezővásár­hely: Kovács K. - Sipos (Antal), Molnár, Varga, Borbás P. — Faze­kas, Kazán, Kovács T., Erdei — Pálinkó, Borbás S. Edző: Himer István. Gyoma: Hajdú - Dobó, Gonda, Furka, Dinya - Kovács, Bélteki, Forgács (Szurovecz), Ko­csis — Tóth, Hunya. Játékos edző: Kéki Elek. 50. perc: Egy jobb oldali szög­letet az előrehúzó Erdei a hálóba sodort, 1—0. 72. perc: A hódmezővásárhe­lyi Kovács beadását Pálinkó a há­lóba bólintotta, 2-0. 75. perc: Kovács jobb oldali beadását az erős szél a hálóba csavarta, 3—0. Meglepetésre a gyomai csapat játszott jobban, a nagy szélben ügyes, lapos összjátékkal tartotta a kapujától távol a Hódmezővá­sárhelyét. Ettől függetlenül az eredmény igazságos, de a gól­arány túlzott. Jó: Kazán, Varga, Fazekas, ill. az egész vendégcsa­pat. (Feuerwerker Béla) Ifjúságiak: Hódmezővásár- hely-Gyoma FC 10-0. Békési FC—Csongrád O—O Békés, 800 néző. V.: Berger. Békés: Kurucz - Botyánszki, Laurinyecz, Varga - Szenti, Kul­csár (Borbola), Tátrai (Kubik), Gombos, Nagy - Bagyinka (Fehérvári), Szegedi. Edző: Zsíros György. Csongrád: Sós — Szarvas, Trinic, Tóth, Koncz (Góg) - Udvari, Barna, Csehi, Maksy- mych - Lapsánszki, Ju­hos. Edző: Szergej Kuznyecov. Nagy érdeklődés kí­sérte a csoport rangadó­ját. A mérkőzésen az erős szél miatt szép játék nem alakulhatott ki, a küzdelem hevessége azon­ban minden várakozást fölül­múlt. Hatvan percig ugyan fö­lényben játszott a hazai csapat, de igazi veszélyt kevéssé jelentet­tek Sós kapujára. Aztán ritmust váltott a csongrádi csapat, több helyzetet is kidolgozott, de Kurucz kapus minden védhetőt védett. Mind a két csapat nyerhe­tett volna, így összességében a döntetlen igazságosnak mondha­tó. Jó: Kurucz (a mezőny legjobb­ja), Szenti, Gombos, ill. Trinic, Lapsánszki, Szarvas. (Nagy Mi­hály Tibor) Ifjúságiak: Békési FC-Csong- rád 1—1. További eredmények: Kerek­egyháza—Száj ol 0—5 (0—3), Ma- kó-Hajós 5-1 (2-0), Örkény- Martfű 2—1 (1—0), Kisúj szállás— Mélykút 7-0 (4-0), Algyő- Dömsöd 1-2 (1-1). ■ Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld cso­portjában következik. Március 11., szombat: Gyoma FC—Békés FC, 14.30. Martfű— Hódmezővásárhely, 14.30. Március 12., va­sárnap: Algyő-Uamína SE, 14.30. Mélykút— Battonyai TK, 14.30. Csongrád-Kisújszállás, 14.30. Hajós-Örkény, 14.30. Szajol-Makó, 14.30. Dömsöd—Kerekegyháza, 14.30.