Békés Megyei Hírlap, 2000. március (55. évfolyam, 51-76. szám)

2000-03-20 / 66. szám

2000. Március 20., hétfő —11. oldal SPORT Csak a Jamina szerzett pontot Labdarúgó NB III Battonyai TK—Csonorád 0—1 (O-O) NB 111-as labdarúgó-mérkőzés, Battonya, 300 néző. V.: Nagyhe- gyesi. Battonya: Jambrik - Oláh, Roczkó, Pilán, Simon - Putnoki, Árgyelán, Zima, Mákos A. - Turbucz, Bíró. Edző: Szilágyi Já­nos. Csongrád: Sós - Maximics, Lapsánszki, Trinics, Koncz — Pálfi (Szarvas), Udvari, Barna, Csehi - Kulacsik (Góg), Juhos (Verebélyi). Edző: Szergej Kuz- nyecov. 40. perc: A kitörő Juhost Jambrik a 16-oson belül buktatta, a sértett által elvégzett büntetőt Jambrik bra­vúrral kivédte. 87. perc: Kitámadott a hazai csapat, és egy gyors kontratámadás végén Verebélyi a ha­zai kapu bal felső sar­kába lőtt, 0—1. Hiába támadta végig a vendégcsapat a mér­kőzést, a taktikusan és nagyon lelkesen játszó hazai csapat nem érde­melt vereséget. A nagy meglepetés három per­cen múlt. Jó: Jambrik, Roczkó, Pilán, Simon, Putnoki, Zima, Tur­bucz, ill. Maximics, Trinics, Csehi. (Luk­ács István) Ifjúságiak: Battonyai TK— Csongrád 0-6. Békés—Martfű 0—2 (0—0) Békés, 250 néző. V.: Bálint. Békés: Kurucz - Botyánszki, La- urinyecz, Varga - Pálfi (Szabó), Gombos, Kubik (Kovács), Kul­csár, Nagy - Borbola, Bagyinka. Edző: Zsíros György. Martfű: Berta - Blaskó, Módos, Ézsiás - Lengyel, Kun, Méri (Kiss), Ki­nyik, Bende - Határ (Kontos), Szilvási (Kupeczki). Edző: Kar­dos Mihály. 50. perc: A fellazult hazai vé­delem mögé került Kontos, és kö­zelről nem hibázott, 0—1. 85. perc: Az elcsúszó Botyán­szki mellett Ézsiás tört kapura és volt eredményes, 0—2. Hózápor után mély talajú pá­lyán indult kilencven perces útjá­ra a labda. A hazai csapat megle­hetősen tartalékosán állt föl, en­nek ellenére mezőnyfölényt har­colt ki. Fölényét azonban nem tudta kihasználni, sőt egy kontra után az ellenfél vezetett. Ezután csak fokozódott a hazai nyomás, de ismét a Martfű volt eredmé­nyes. A jól védekező és kontrázó vendégek megérdemelt sikert arattak. Jó: Pálfi, Kubik, ill. Ézsiás, Szilvási. (Nagy Mihály Tibor) Ifjúságiak: Békési FC—Martfű 2-1. Kisújszállás—Gyoma FC 9—0 (4-0) Kisújszállás, 150 néző. V.: Tóth G. Kisújszállás: Gál (Kui) - Kálai, S. Nagy (Iodi), Majláth, Horváth - Hegedűs, Lajkovics, Németh, Csillag - Strimbei, Sár­kány (Dorcsák). Edző: Sólyom Vilmos. Gyoma: Fülöp - Vinko- vics (Szabó), Kéki, Furka, Dobó - Mátyus, Dinya, Szurovecz, Tóth - Kovács, Hunya. Játékos edző: Kéki Elek. 15. perc: Tóth nyolc méterről a saját kapujába lőtt, öngól, 1—0. 25. perc: Strimbei 30 méteres lövése került a hálóba, 2—0. 30. perc: Hegedűs egy szögle­tet a hálóba sodort, 3-0. 40. perc: Strimbei 25 méterről óriási gójt lőtt, 4—0. Lehet jelentkezni 60. perc: Pusztai tért ölelő indí­tása után Litauszki kilépett a vé­dők közül, és 12 méterről higgad­tan a bal alsó sarokba lőtt, 1—1. Hűvös, szeles időben lejátszott mérkőzésen végig kiegyenlített küzdelem folyt a pályán. A kapuk csak ritkán forogtak veszélyben. A második félidőben a vendégek agresszív játékukkal feltétlenül rászolgáltak az értékes döntetlen­re. További sikerük egyik záloga lehet a második félidőben muta­tott teljesítmény. Jó: Elekes I., Palkovics, Tóth, Kisvincze, ill. Kurilla, Sajben, Litauszki, Laka­tos. (Sz. A.) Ifjúságiak: Dömsöd-Jamina SE 0-6. A spanyolországi San Sebastianból érkezett meghívás a közelmúltban Orosházára. Az Atlanti óceán partján fekvő városban július 2-a és 9-e között rendezik meg a 9. Donasti Kupa nemzet­közi utánpótlás labdarúgótornát. A viadalon az 1981-82-es, az 1986-87-es és 1988—89-es korosztályok számára rendeznek mérkőzéseket. Mint Szűcs Ferenciül, az Orosházi Utánpótlás SE edzőjétől megtudtuk, az utazáshoz egy hat­vannyolc személyes busz áll rendelkezésükre. A torna idejére a szervezők biztosítják a szállást és a napi háromszori étkezést. Nevezési díj csapa­tonként: huszonötezer peseta. Az utazási költség összege függ a busz telítettségétől. A teljes rész­vételi összeg ötvenöt-hatvanezer forint lehet. Je­lentkezési határidő az egyes korosztályokban csapatonként, valamint egyénileg is: március 31. Jelentkezni és érdeklődni lehet a torna szervező­jénél Szűcs Ferencnél (Orosháza, Rákóczi u. 22., telefon: 68/416-140). További eredmé­nyek: Makó-Kerekegy- háza 7-0 (4-0), Or- kény-Szajol 1-1 (1-1), Hódmezővásárhely-Ha- jós 1-0 (1-0), Álgyő- Mélykút 5-1 (2-0). Következik 50. perc: Horváth egy kavaro­dás után a hálóba talált, 5—0. 58. perc: Horváth 18 méterről, szabadrúgásból a bal felső sarok­ba csavart, 6—0. 70. perc: Egy korszerű táma­dás végén Iodi 18 méterről bom­bagólt lőtt, 7—0. 75. perc: Szöglet után Hege­dűs bólintott a hálóba, 8—0. 88. perc: Egy beadás átszállt Fülöp fölött, és Csillag közelről a hálóba helyezett, 9—0. Ezen a délutánon csak egy csa­pat volt a pályán, ez a Kisújszál­lás volt, aki jó étvággyal elfo­gyasztotta uzsonnára a Gyoma FC-t. Jó: Hegedűs, Horváth, ill. Dobó. (Feuerwerker Béla) Ifjúságiak: Kisújszállás— Gyoma FC 1—1. Dömsöd—Jamina SE 1—1 (1-0) Dömsöd, 100 néző. V.: Tóth S. Dömsöd: Palkovics - Jaksa, Ele­kes I. (Módos), Pádár, Ócsai — Elekes II., Gajdács, Tóth, Lengyel — Guttmann (Burai), Kisvincze. Edző: Nagy István. Jamina: Ko­vács - Pozsár (Fejes), Pusztai, Oláh, Kurilla - Csulik, Sajben, Szeverényi, Litauszki - Balogh (Szelei), Mázán (Lakatos). Edző: Ottlakán Mihály. 45: perc: Kisvincze jobb oldali beadása a kapufán csattant, a visszapattanó labdát Ócsai öt mé­terről a jobb alsó sarokba helyez­te, 1-0. Az NB III-as labdarúgó­bajnokság Alföld cso­portjában következik. Március 25., szombat: Gyoma FC-Battonyai TK, 15.00. Martfű- Kisújszállás, 15.00. Már­cius 26., vasárnap: Kerekegyháza-Jamina SE, 16.00. Mélykút- Dömsöd, 16.00. Csong­rád-Algyő 16.00. Hajós-Békési FC, 16.00. Szajol-Hódmezővá­sárhely, 16.00. Makó-Örkény, 16.00. Az NB III Alföld csoport állása 1. Csongrád 15 3 - 51-10 48 2. Hmv.hely 13 2 3 40-10 41 3. Makó 11 4 3 47-17 37 4. Békés 11 4 3 42-15 37 5. Szajol 11 2 5 44-21 35 6. Örkény 9 2 7 38-27 29 7. Algyű 9 2 7 45- 37 29 8. Dömsöd 8 4 6 40—33 28 9. Kisújszállás 8 3 7 39-20 27 10. Jamina 8 1 9 20-28 25 11. Martfű 5 5 8 30-29 20 12. Hajós 6 1 11 23-42 19 13. Mélykút 5 4 9 28-47 16 14. Kerekegyháza 3 1 14 19—72 10 15. Gyoma FC 1 3 14 16-63 6 16. Battonya - 1 17 6—59 1 Békési bukta Igencsak meglepő veresé­get szenvedett a Békés labdarúgócsapata, hiszen hazai környezetben maradt alul a nem túl acélos játék­erőt képviselő Martfüvei szemben, s ezzel le is csúsztak a dobogóról.De a megyei csapatok mostaná­ban nem valami kemé­nyek, hiszen a négy közül kettő az utolsó két helyen található, s a Jamina sem lelhető fel a tabella első felében. Kár, hiszen ebben az osztályban amúgy sincs sok megyei gárda A PNB-ben történt Debreceni VSC-Újpest FC 2—3 (0-0) Debrecen, 3000 néző. V.: Sza­bó Zs. Gólszerzők: Sabo (51.), Böőr (63.), ill. Kovács Z. (55.), Tóth N. (60.), Waltner (90.). Vác FC—Kispest-Honvéd FC 0-1 (0-0) Vác, 1500 néző. V.: Sápi. Gólszerző: Horváth Gy. (78.). Nyírség-Spartacus— Nagykanizsa-Linair FC 2—0 (0— 0) Nagykanizsa, 2500 néző. V.: Puhl. Kiállítva: Kónya (75.). Gólszerzők: Szatke (53.), Csernijenko (84.). Dunaferr SE—Siófok FC 3—0 (2-0) Dunaújváros, 3000 néző. V.: Juhos. Gólszerzők: Tököli (15., 90.), Orosz (20.). Pécs—Haladás 1-2 (0-0) Pécs, 2000 néző. V.: Kiss B. Gólszerzők: Varga E. (56.), ill. Balassa (46.), Horváth A. (77.). Diósgyőri FC—Lombard FC Tatabánya 1—2 (1—1) Diósgyőr, 4000 néző. V.: Bede. Gólszerzők: Radu (22.), ill.. Nagy S. (26.), Szalma (85.). MTK Hungária­Ferencvárosi TC 2—3 (2—2) Hungária krt., 6000 néző. V.: I-Ia n 7K r Q pIí Gólszerzők: Illés (17., 45.), ill. Bárányos (4L), Fűzi (43.), Tóth M. (66.). Vasas DH-Győri ETO FC 1-0 (1-0) Fáy utca, 3000 néző. V.: Ábra­hám. Gólszerző: Tiber (36.). A PNB állása 1. Dunaferr 13 6 i 44— 17 45 2. Vasas 13 2 5 40— 20 41 3. MTK 11 7 3 40— 19 40 4. FTC 9 6 6 41­23 33 5. Újpest 9 6 5 40-25 33 6. DVSC 9 6 6 29­25 33 7. Tatabánya 7 9 5 21­27 30 8. Győr 7 6 7 31­21 27 9. ZTE 6 9 5 22­14 27 10. Kispest 7 6 8 21­27 27 11. PMFC 6 8 6 23­30 26 12. Nyíregyháza 7 5 9 21­33 26 13. Diósgyőr 5 5 11 20-37 20 14. Nagykanizsa 4 7 10 17­27 19 15. Haladás 5 3 12 20­33 18 16. Siófok 5 4 12 16-34 16 17. Vác 2 5 14 17­51 11 A Szeged LC-t kizárták, és eddigi eredményeit törölték. A Siófoktól 3 pont levonva. A félbeszakított Újpest-Dunaferr mérkőzés fegyelmi bizottság által megállapított eredmé­nye 0—3, nem szerepel a tabellában, mert az arról hozott határozat nem jogerős. Csorváson félbeszakadt a mérkőzés Megyei I. osztályú labdarúgó-mérkőzés Szarvasi FC—Csabacsűdi SE 0—0 Szarvas, 500 néző. V.: Sipos. Szarvas: Tóth - Kugyela, Takács, Kriska, Kerekes (Baráth) - Somogyi, Darida Zs., Rohony (Sechna), Moldván - Lénárt, Nagy F. (ifj. Somogyi). Edző: Somogyi János. Csabacsűd: Balatoni — Pisont, Valencsik, Fügedi, Tusjak Cs. — Gombár, Csicsely (Pillár), Varga T., Varga J. - Gulyás, Urbancsok Edző: Halász Ferenc. 12. perc: Varga J. szabadrúgása után a labda kapufán csattant.. 32. perc: Rohony szabadrúgása után Balatoni a kapufa segítségé­vel hárított. 57. perc: Sakk-matt helyzet alakult ki a hazai kapu előtt, de az óri­ási lehetőséget a vendégek elügyetlenkedték. 60. perc: Lénárt közeli fejese elkerülte a kaput. 75. perc: Pisont szabadrúgása után a hazaiak a gólvonalról vágták ki a játékszert. A mérkőzés délelőttjén a hazai játékosok segítségével tették alkal­massá a két játékteret. Az első félidőben Pisont hosszú labdáival há­tulról irányított, ebből próbáltak a vendégek eredményesek lenni. Szünet után valamit javult a hazaiak összjátéka, így kiegyenlítetté vált a mérkőzés. A népes szurkolótáborral érkező csabacsűdiek ezúttal csak egy ponttal távoztak Szarvasról. Jó: Tóth, Kugyela, ill. Balatoni, Varga J. (Kepenyes György) Mezőberény—Tótkomlós 0—0 Mezőberény, 200 néző. V.: Kokavecz. Mezőberény: Barabás - Nagy Cs., Pántya (Kis), Nagy I., Kondacs, Szűcs, Rácz, Bokor, Savu (Bondár), Darócz, Kreisz. Edző: Kajlik Péter. Tót­komlós: szántó - Ju Mesterlövészek hász, Diószegi, Pásztor L, Lovász, Pásztor T., Varga, Papp, Tarján, Dá­vid, Gyivicsán (Bakai). Edző: Kvasznovszky Jó­zsef. Küzdelmes mérkő­zésen igazságos döntet­len született. Jó: Bara­bás, Nagy I., Rácz, Darócz, ill. Szántó, Dió­szegi, Dávid. (Tímár Zoltán) Gyulavári—Méhkerék 0-2 (0-2) Gyulavári, 400 néző. V.: Majoros. Gyulavári: Szőke — Ferenczi, Alb, Sarkadi, Bíró R. (Debre- czeni), Oláh, Csúz (Csete), Petruzsán, Bo­ros, Guti (Uhrin), Géczi. Edző: Fodor Sándor. Méhkerék: Patka - Berényi, Burai, Bíró T„ Kocsis, Gugolya, Tapasztó, Cziczeri, Manea (Séllei, Martyin), Bíró K., Máriusz. Edző: Patka György. Az enerváltan játszó hazai csapatot megérdemelten győzték le a ven­dégek. Kiállítva: Ferenczi (máso­dik sárga lap után) a 90. percben. G.: Kocsis a 25., Gugolya a 38. percben. Jó: Ferenczi, Sarkadi, Szőke, ill. Kocsis, Tapasztó, Bu­rai. (Balla István) Medgyesbodzás—Medgyes- egyháza 2—0 (1—0) Medgyesbodzás, 200 néző. V.: Zsurka. Medgyesbodzás: Szabó R. - Tóth, László, Kata, Unya- tinszki, Rácz, Ekker, Benyovszki (Hugyecz), Szabó G„ Tobai, Urda (Szivák). Edző: Sebestyén János. Medgyesegyháza: Homik - Engelhardt, Kiss, Göcző, Holecz, Kovács, Petruzsán, Kindel (Sza­bó), Kanál, Zsurzsucz, Gubcsó (Mocsári). Edző: Bíró Géza. Sportszerű mérkőzésen a látottak alapján reális eredmény született. G.: Tobai a 32., Szabó G. a 60. percben. Jó: Unyatinszki, Rácz, ill. Kiss, Kovács, (dr. Sebők Pál) KÖRÖSLADÁNY—VÉSZTŐ 1—0 (O-O) Körösladány, 400 néző. V.: Ba­logh S. Körösladány: Kiss - Nagy K., Földi, Szabó, Talpalló, Bakos Z., Szántó L. (Danó), Ke­resztesi, Bakos J., Ombódi, Nagy J. Edző: Borgula János. Vésztő: Veres — Czinanó R., Rábai M., Papp Zs., Szántó Cs., Rábai R., Baksa (Fekete), Molnár, Jánosi, Horváth S„ Czinanó E. Edző: Ki­rályvári Károly. Változatos küzde­Hajdú, A Békés megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokság góllövőlistájának élmezőnye. 22 gólos: Tóth A. (Csorvás). 17 gólos: Belicza (Csorvás). 13 gólos: Tarján (Tótkomlós). 9 gólos: Krecsmarik (Kamut). 8 gólos: Vad, Tóth (Füzesgyarmat), Nagy (Körösladány), Lénárt (Szarvas). 7 gólos: Szivák (Medgyesbodzás), Göblyös (Mezőberény), Bakos J. (Körösladány), Horváth (Vésztő). 6 gólos: Jancsó (Csabacsűd), Darida R, Darida Zs., Guti (Gyulavári), Lövei, Lovas T. (Orosháza), Varga J. (Csabacsűd), Zsombok (Vésztő), Boros (Füzesgyarmat). 5 gólos: Szabó (Medgyesbodzás), Számfira, Deák (Gyulavári), Turbucz (Vésztő), Varga (Tótkomlós), Baranyai (Orosháza), Klimaj (Szarvas), Botyánszki (Kamut), Tapasztó, Magyar (Méhkerék), Bakos Z. (Körösladány). 4 gólos: Cziglédszky (Szarvas), Zádori (Tótkomlós), Kanál, Kovács (Medgyesegyháza), Fekete (Vésztő), Ekker (Medgyesbodzás), Balogh, Boldogh (Sarkad), Oláh (Gyulavári). lem folyt a pályán. A második fél­időben a hazai csapat nagyobb akarással meg tudta szerezni a három pontot érő győzelmet. G.: Bakos Z. a 72. percben. Jó: Tal­palló (a mezőny legjobbja), Nagy J., Keresztesi, Bakos Z., ill. Czinanó E„ Molnár T., Veres. (Ponta Sándor) Orosházi MTK—Elek 4—0 (1-0) Orosháza, 100 néző. V.: Medovarszki. OMTK: Jakab — Csiszár, Bányik, Pardi (Támyik), Szlopóczki, Csordás, Szatmári, Lovas T. (Lovas A.), Zsóri, Dobi, Lövei (Baranyai). Edző: Szendrei Béla. Elek: Lázár - Borsi (Gö­rög), Lakatos, Lázok, Tereszán, Gyulai, Bálint, Ilyés, Thúróczhy (Gémes), Zsiga, Lénárt (Oláh). Edző: Resetár Zoltán. A végig nagy fölényben játszó OMTK a helyzeteinek csak a töredékét ér­tékesítette. G.: Lovas T. a 10., az 55., Zsóri a 74., a 77. percben. Jó: Szlopóczki, Csordás, Dobi, ill. Bá­lint, Zsiga. (Selmeczi László) Csorvás—Kamut 3—2 (2—1) A 88. PERCBEN FÉLBESZAKADT Csorvás, 350 néző. V.: Rózsa. Csorvás: Ölei - Koszta, Schnei­der, Molnár, Labos (Ivanics), Benyovszki, Popol, Czimpián, Ianu (Hajdú), Stef, Belicza. Edző: Moós János. Kamut: Kovács I. - Krecsmarik, Gajdács, Botyánszki, Igricz, Knapp (Kovács II.), Hajdú, Lenkefi, Gilik (Győri L.), Kukely (Győri M.), Varga. Edző: Turcsek Zoltán. Gólarányjavítás helyett majdnem meglepetést ért el a vé­dekezésre összpontosító vendég­csapat a sok gólhelyzetet elpus­kázó hazaiak ellen. A 88. percben Stef megkapta második sárga lap­ját, el kellett hagynia a játékteret. A hazaiak vezetője, Medvegy Sándor felment a játéktérre, és le­hívta a kiállított játékost, amiért a vendégcsapat levonult a játéktér­ről. A játékvezető öt perc várako­zás után lefújta a mérkőzést. G.: Molnár a 10., Schneider a 43., Belicza a 86., ill. Krecsmarik (11- esből) a 20., Varga az 50. perc­ben. Jó: Schneider, Czimpián, Ianu, ill. Kovács I., Lenkefi. (Les- tyán Mihály) Sarkad—Füzesgyarmat 3—2 (3-1) Sarkad, 200 néző. V.: Kiss Z. Sarkad: Sándor - Rúzsa, Bol­dogh, Vass, Gajdács (Klembucz), Iszáka, Deák, Matus, Molnár, Szabó M„ Képíró. Edző: Cserháti István. Füzesgyarmat: Dávid - Várkonyi, Vorák, Vad (Pardi), Bere, Szabó (Salya), Tőkés, Tóth Cs., Boros, Kiripóczki (Kovács). Edző: Zolnai Pál. Küzdelmes mérkő­zésen a hazai csapat 3-1-re elhúzott, de a második félidőre visszaestek a ven­déglátók, s szorossá tették a mérkőzést. G.: Matus a 3., Kép­író a 23., Boldogh (11-esből) a 42. percben, ill. Kiri­póczki a 9., Tóth Cs. a 78. percben. Jó: Vass, Matus, Képíró, ill. Tőkés (a mezőny legjobbja), Tóth Cs. (Kiss Gábor) Ifjúságiak: Szar­vasi FC-Csabacsűd 5-2, Mezőberény- Tótkomlós 4—1, Gyulavári—Méh­kerék 3-1, Medgyesbodzás- Medgyesegyháza 1-2, Körösla- dány-Vésztő 0-5, OMTK-Elek 11-0, Csorvás-Kamut 3-1, Sar- kad-Füzesgyarmat 4-0. Következik A Békés megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokságban következik. Március 25., szombat: Füzesgyar- mat-Mezőberény, 15.00. Vésztő- Szarvas, 15.00. Március 26., va­sárnap: Méhkerék-Sarkad, 16.00. Csabacsűd-Gyulavári, 16.00. Medgyesegyháza-Körös- ladány, 16.00. Elek-Medgyes- bodzás, 16.00. Csorvás—OMTK, 16.00. Tótkomlós—Kamut, 16.00. A megye I. osztály állása 1. Csorvás 13 2 1 54-13 41 2. Tótkomlós 10 5 2 41-15 35 3. Gyulavári 9 5 3 33-21 32 4. Vésztő ^ 9 3 5 30-27 30 5. Körösladány 9 2 6 32-26 29 6. Szarvas 7 3 7 38-29 24 7. M.bodzás 7 3 7 31-26 24 8. Csabacsűd 5 9 3 22-27 24 9. Méhkerék 6 5 6 23-26 23 10. M.egyháza 7 2 8 28-35 23 11. OMTK 6 3 8 25-35 21 12. Sarkad 5 3 9 21-31 18 13. Kamut 5 3 8 19-29 18 14. Mezőberény 4 5 8 15-24 17 15. Füzesgyarmat 4 3 10 33-41 15 16. Elek­2 15 11-51 2 A tabellán nem szerepel a félbesza­kadt Csorvás-Kamut összecsapás eredménye. Egy győzelem, egy döntetlen Veszprém Veszprém—Előre FC Békéscsa­ba 2—2 (1—1). Kiemelt ifjúsági labdarúgó-mérkőzés (U-18), Veszprém, 50 néző. V.: Kuntner. Békéscsaba: Kollár - Czipó P. - Walfisch, Palotai — Toldi, Andó (Csapó), Németh, Pozsár, Ursz - Marik, Lovas. Edző: Jakab Péter. Kétszer is vezetett a jobb képes­ségű békéscsabai együttes, de a hótól megtakarított, mély talajú pályán csabai előnynél rendre ki­maradtak a helyzetek, így hét perccel a lefújás előtt egyenlítet­tek a hazaiak. A 91. percben Pozsár szabadrúgásból a kapufá­ra lőtte a labdát. G.: Pozsár (11-es- ből), Marik. Jó: Pozsár, Lovas. Veszprém—Előre FC Békés­csaba 2—3 (1—2). Kiemelt ifjúsá­gi labdarúgó-mérkőzés (U-16), Veszprém, 50 néző. V.: Tál. Bé­késcsaba: Váradi — Laurinyecz - Popol, Lipták, Bereczki (Bozsár) — Dányi (Komoróczki), Okos, Lipcsei, Juhász — Jakab, Hor­váth. Edző: Szokolay Sándor. Ne­hezen szerezte meg a győzelmet a több helyzetet kidolgozó, a ta­bella élmezőnyében tanyázó csa­bai együttes. G.: Lipcsei, Horváth, Komróczki. Jó: Laurinyecz, Lip­csei, Juhász, Horváth. I