Békés Megyei Hírlap, 2000. január (55. évfolyam, 1-25. szám)

2000-01-10 / 7. szám

10. oldal - 2000. Január 10., hétfő SPORT Értékes döntetlen idegenben Synergon SE Vác-Békéscsabai NKC 27-27 (14-10) NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Vác, 1000 néző. V.: Cserepes, Jancsó. Synergon SE Vác: BARTUS — Tóth E. 1, Tóth T. 2, PÁDÁR 6, Vészeli 7 (5), Szőke, Simut 5 (4). Cs.: Pothánszky (kapus), Rábai 1, GYETVÁN 3, Szilágyi 1, Turtóczki, Borkowska, Lázár 1. Edző: Pál Tibor. Békéscsaba: Kurucz — Valyuch 2, SZABÓ 5, Halcsik 4, Lisztóczki 2, SZRNKA 6 (2), Kovács 1. Cs.: BARKASZINÉ (kapus), Krista, VASS 6 (3), Valaczkai 1 (1), Hrabovszki, Bacsa. Edző: Farkas József. Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 10/9, ill. 9/6. Vác A télen Kulcsár és László távozá­sával tovább gyengült a Békés­csaba, ráadásul csupán egyetlen játékos érkezett Lisztóczki sze­mélyében. Ilyen előzmények után, no meg a tabellán elfoglalt helyezés alapján a Vác volt a va­sárnapi mérkőzés esélyese. Far­kas József edző szerint: ,,Sok függ attól, melyik arcát mutatja a hazai csapat... - mondta a mérkőzés előtt. Az első gól a váciak nevéhez fűződik, de öt perc elteltével for­díthatott volna a Békéscsaba, ha Vass nem hagyja ki a büntetőt. Ezt követően a nagy kedvvel ját­szó Pádár feltartóztathatatlanul szórta a gólokat (12. perc: 6-3). Halcsik szépített, de az újabb ki­hagyott büntető után 9-4-re ala­kult az állás. Farkas edző időt kért, ami után hét percig tartott a hazaiak gólképtelensége, de ezt sem tudta igazán kihasználni a lila-fehér gárda. A félidő végét Vass időntúli hetesgólja zárta. A fordulás után sokáig nem esett gól, majd Lisztóczki törte meg a csendet. Ám ezt követően a hazaiak zsinórban szerezték góljaikat, s hatgólos előnyre tet­tek szert (39. perc: 18-12, 47. perc: 22—16). Az újabb időkérés jót tett a vendégeknek, hiszen az 50. perctől fokozatosan — az óri­ási akarásnak köszönhetően - egyre közelítettek a hazaiakhoz (54. perc: 25-22). Pedig a játék­vezető páros minden elkövetett, hogy ne így történjen: Halcsikot például öt perccel a vége előtt pi­ros lappal kiállították - igazság­talanul. Ez sem szegte kedvét a csabaiaknak, az emberhátrány ellenére is gólt dobtak. Ezt látva a bírók, újabb kétperces bünte­tővel sújtották a vendégeket, ám az utolsó másfél percben újabb két gólt elérve kiegyenlítettek a csabaiak. Szrnka Hortenzia A fiatal hazai csapat nagy akarással játszott hosszú időn át, de ezen a napon küzdeni tu­dásból inkább a békéscsabaiak vizsgáztak eredményesen. Amit pedig az utolsó tíz percben nyúj­tott a lila-fehér gárda, az egy szó­val: káprázatos. Pál Tibor: — Az utolsó tíz percben magam sem tudom, mi történt csapatommal. Farkas Jó­zsef: — Nagyon örülök annak, hogy volt tartása a gárdának. Emellett kihasználtuk a Vác könnyelműsködéseit, persze eh­hez kellett egy-két remek telje­sítmény is csapatomban. SZEGEDI ZSOLT Súlyos vereség a finisben Agro SE Orosháza-Dunaferr SE 22-34 (12-17) NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Orosháza, 900 néző. V.: Éles, Horváth. Orosháza: Hodroga — Békési, BENYÁTS 5, BABOLY 6 (4), Fekete 1 (1), Guricsné 1, Sávolt 3. Cs.: Lovas (kapus), Onoiu, ANCSIN T. 4, Lázár 2, Gyuska G., Felegyi. Edző: Csulik Pálné. Dunaferr: Farkas A. — Balogh 4, MEGYEBÍRÓNÉ 6, SITI 5, Zsemberyné, Farkas A. 5 (5), Nagy 4. Cs.: Hamerlikova (kapus), RADULOVICS 7 (2), Sologub L, Ferling 2. Edző: Zsiga Gyula. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 8/5, ill. 8/7. Orosháza A hazaiaknál Lucád bárányhim- lős lett, ezért nem léphetett pá­lyára, de Sávolt és Ancsin Tímea is megbetegedett, ám lázasan is vállalták a játékot. A vendégek kezdtek jobban, s a hatodik percben már kétgólos előnyre tettek szert (2-4). Ez­után az orosháziak gyors leroha- násokkal operáltak, aminek meg is lett az eredménye, hiszen a 12. percre 7-4-re fordítottak. Csak ezután szedte igazán össze magát a dunaújvárosi csapat és bajnokhoz méltóan játszva a 17. percre 7-10-re alakította az ál­lást. Sőt, ezt az előnyt a félidő végéig a nagy kedvvel játszó Radulovics révén tovább növel­ték. A második játékrész elején két gólra feljött a hazai csapat (34. perc: 16-18), ám ezzel el is lőtték puskaporukat Babolyék, majd a rutinos vendégek fokoza­tosan újra elhúztak. Olyannyira, hogy a végére már túlzott is lett a gólkülönbség, noha teljesen megérdemelten nyert ezen a na­pon is a bajnok csapat. Az elején meglepte az Agro SE Orosháza a vendégeket, de a Duna-partiak hamar rendezték soraikat és ezután végig kézben tartva a mérkőzést, könnyen és fölényesen győztek. Csulik Pálné: — Kár, hogy csak rövid ideig éreztük: lehet­nek csodák... Zsiga Gyula: - Jól kezdődött az újév, remélem, a vége is ilyen lesz. Az első játék­részben a hazaiak lelkesen véde­keztek, de a fordulás után elfá­radtak, ennek köszönhető nagy gólkülönbségű győzelmünk. _________________________IVEHASZTá) Kézilabdás találkozó Békéscsaba Először két esztendővel ezelőtt találkoztak a Békéscsabai Előre 1961—65-ös korosztályú fiú ifjú­sági kézilabdacsapatának tagjai. Mint az együttes edzője, Tobak László főszervező elmondta: a szombati összejövetelen több mint húszán vettek részt. Két is­mert arc hiányzott ezúttal, a volt válogatott átlövő, Vozár Tibor já­tékvezetői felmérésen vett részt a fővárosban, míg Felföldi Gábor Németországban kézilabdázik. Itt volt viszont az egykori élvo­nalbeli játékosok közül Petrov- szki György, Kovács György és Csuvarszki János. Először há­rom csapatot alkotva villámtor­nán vettek részt a városi sport- csarnokban a kézilabdázók. A viadalt a kékek nyerték, akik 10—4-re verték a fehéreket és a döntőben 8-7-re a lilákat. A má­sodik helyet a lilák szerezték meg, miután 13-9-re győztek a fehérek ellen. A program este a Réü Vendég­lőben fehér asztal mellett folyta­tódott, ahol a résztvevők úgy bú­csúztak egymástól: két év múlva újra eljövünk! ___________________________________PAM A két egykori ász, Petrovszki György kapus és az átlövő Csuvaszkl János ráhangolódik a nosz­talgia mérkőzésre ________ __________fotó: lehoczky Péter Szabados: két arany, egy ezüst A Békéscsabáról elszármazott, s az Egyesült Államokban egyetemista Szabados Béla a hétközi sanghaji versenyt kö­vetően Hong Kongba tette át székhelyét, ahol az ötödik for­dulóval folytatódott az úszók Világ Kupa-sorozata. Szaba­dos egy az egyben lemásolta sanghaji helyezéseit, ugyanis ezúttal is két aranyérmet és egy ezüstöt nyert Hong Kongban. Hong Kong Az első napon a 100 méteres gyorsúszásban mindössze egyetlen ezredmásodperccel előzte meg brazil ellenfelét, 49,03 másodpercet repesztve (ez eddigi legjobbja) nyert, majd a 400 méteres távon a nagy rivális, amerikai Carvin mögött második lett. Vasárnap viszont 1:45,17 perces idővel megnyerte a 200 méteres gyorsúszást a rövid­pályás Világ Kupa-verseny zá­rónapján. A magyar úszó ugyanúgy, mint szerdán Sang­hajban, ezúttal is Carvin előtt lett győztes. Szabados a mos­tani sorozatban négy verse­nyen győzött ebben a szám­ban, az ötödiket, a brazíliait pedig kihagyta. A hongkongi viadal máso­dik napján, az előző napi hat­hoz újabb öt első helyet sze­reztek a kínai úszók. Szabadás Béla fotó: lehoczky Péter Megfiatalított csapattal Szolnoki MTE-Békéscsabai FDSE 3:0 (19, 17, 19) NB I-es női röplabdamérkőzés, Szolnok, 100 néző. V.: Csemák, Szabó K. Szolnok: Hajnal, Illés, PINCZÉS, PUS­KÁS, Hajdú, Gergelyffy. Cs.: Fazekas (libero), Nagy A., Papp. Edző: Balogh János. Békéscsaba: Tóth É., KOLAROVSZKI, SOMOGYVÁRI, Rozsnyai, Széplaki, Nagy E. Cs.: Botond (libero), BAKOS. Edző: Oroszi László. Szolnok Kazár és Lengyel betegség miatt nem tartott a csapattal Szolnok­ra, a feladó Rácz pedig az Egye­sült Államokba készül, ezért nem lépett pályára az idei első bajnoki mérkőzésen. Helyükre olyan fiatalok kerültek, akik a nyáron nyertek felvételt a főisko­láira, s eddig csak a junior csa­patban szerepeltek. Szalayék kormánytörése Dakar Szalay Balázs és Jakab Tamás hajnali öt órakor megérkezett Bamakóba és készült a Dakar- 2000 rali a negyedik szakaszára. A magyar kettős a 3. etapot na­gyon nehezen, több órával a li­mitidő lejárta után teljesítette, amiért büntetőórákat kapott. A 711 kilométeres táv során több helyen eltört a kormányszerke­zet, ezért a magyaroknak a siva­tagban kellett hegeszteniük, s emellett gond volt a differenciál­művel is. A szerelők láttak esé­lyt a meghibásodások kijavításá­ra, így a magyar kettős - rövid pihenőt követően — nekivágott a Bamako és Bobo Dioulasso (Burkina Faso) közötti 608 km- es szakasznak. Sőt, a tegnap esti jelentések szerint meg is érkeztek a célállo­másra, ami egyben azt jelenti, hogy eredményesen befejezték a 4. szakaszt is. A verseny inter­netes honlapja szerint a magyar páros a szakasz második ellen­őrző pontjánál a 117. helyen állt, a Burkina Faso-i célba azonban már 110. helyezettként érkezett. Ötödik az ifjúsági válogatott Stuttgart Az ötödik helyen végzett a mag­yar ifjúsági (18 évesek) lab­darúgó-válogatott a stuttgarti nemzetközi teremtornán. A magyarok utolsó csoport- mérkőzésükön 4-1-re nyertek Oroszország ellen, ezzel a hatos csoportjukban harmadikként zártak és az ötödik helyért léphettek pályára Argentína ellen. Ez a találkozó a rendes játékidőben 2-2-es döntetlen­nel zárult. A büntetőrúgásokban Magyarország 3-0-ra győzött. A tizenkétcsapatos tornán, így az ötödik helyen végzett a magyar válogatott, amelynek tagja volt Pozsár Gábor, az Előre FC Békéscsaba játékosa is. ■ Az első szettben rögtön a há­zigazdák ragadták magukhoz a kezdeményezést, s végig vezet­ve nyertek, noha időnként meg­közelítették őket a csabaiak. A folytatásban a kezdetben fej-fej mellett gyűjtögették a pontokat a csapatok, majd a hazai pálya előnyét élvező Szolnok fokoza­tosan elhúzva nyertem második játékrészt. A harmadik szettben a fiatal Békéscsaba vezetett 5:3­Hatvan sakkozó ült asztal­hoz a hét végén Gyulán, a Kövizig székházban, ahol az idei első rangos’sakk- versenyen, a Gyöngyösi Lázár-emlékversenyen mérték össze tudásukat ki­lenc fordulóban, valamint Snell versenyben. Gyula A Rapid versenyt nagy csatában - első ízben - a szolnoki Berebora Ferenc nyerte 8 ponttal a hét-hét pontos békéscsabai Brhlik György és a makói Restás Péter előtt, míg a Snell verseny­ben a 7 pontos békési Andor László bizonyult legjobbnak - ő már nyert egyszer 1996-ban - megelőzve az ugyancsak 7 pon­tos gyulai Csomós Rolandot és a ra, 7:6-ra, 10:9-re, ezután fordí­tott a Tisza-parti gárda, s innen már egyenes út vitt a győzele­mig. Nem játszott alárendelt szerepet az ötven percig tartó mérkőzésen a békéscsabai együttes, amelyen mindenki tudta, mi a feladata, de mivel ilyen felállásban még nem ját­szott a csapat, helyenként érző­dött az összeszokottság hiánya. Oroszi László: - Az egyik legfontosabb feladatom lesz a fi­atalok beépítése a felnőtt csapat­ba, s akkor a jövő biztató lehet. Juniorok: Szolnok-Békés- csaba 0:3. Jó játékkal nyert a csabai csapat, s ezzel őrzi máso­dik helyét a bajnokságban. ■ 6,5 pontot gyűjtő Restás Pétert. A díjakat Gyöngyösi Lázár fia adta át a győzteseknek és a he­lyezetteknek. T Eredmények. Rapid: 1. Berebora Ferenc (Szolnok) 8 pont, 2. Brhlik György (Békés­csaba) 7, 3. Réstás Péter (Makó) 7,4. Kakuk Sándor (OMTK) 6,5, 5. Nagy János (Makó) 6,5, 6. Szalai Kornél (Battonya) 6,5, 7. Horváth Zsolt (OMTK) 6,5, 8. Braun Béla (Békés) 6,5, 9. Visnyei Illés (Békéscsaba) 6,10. Valkó István (Békéscsaba) 6. Snell: 1. Andor László (Bé­kés) 7, 2. Csomós Roland (Gyu­la) 7,3. Restás Péter 6,5,4. Nagy János 6,5, 5. Erdős Viktor (Bé­kés) 6, 6. Horváth Zsolt 6, 7. Győri Szabolcs (OMTK) 6, 8. Kakuk Sándor 6', 9. Zalai Mihály (OMTK) 6,10. Braun Béla 5,5. ■ A szolnoki Bereboráé a kupa Gyöngyösi Lázár sakkemlékverseny Lékó hárompontos sikere Lékó Péter hárompontos sikerével fejeződött be a világbajnok Alekszander Halifman elleni hatjátszmás sakk párosmérkőzés. A vasárnapi hatodik partiban a magyar nagymester ismét nyert vilá­gossal, így összesítésben 4,5-1,5 diadalmaskodott. ■ A Totó 1. heti eredményei 1. Bari—Venezia ................................. ............ .3-0 1 2. Cagliari—Piacenza........................ ............3-0 1 3. Lazio—Bologna............................... .................3-1 1 4. AC Milan—AS Roma lapzárta után 5. Parma—Juventus .......................... ....................1-1 X 6. Perugia—Udinese .......................... .................0-5 2 7. Torino—Lecce ................................. .................1-2 2 8. Verona—Reggina .......................... .................1-1 X 9. Cosenza—Cesena .......................... .................1-0 1 10. Pescara—Alzano ............................ .................0-0 x 11. Ternana—Salernitana ................... .................1-1 X 12. Treviso—Chievo ............................ .................1-0 1 13. Vicenza—Monza ............................ +1. mérkőzés: .................2-1 1 14. Fiorentina—Internazionale lapzárta után