Békés Megyei Hírlap, 1999. november (54. évfolyam, 254-279. szám)

1999-11-08 / 260. szám

Ű> SPORT 1999. november 8., hétfő Fontos idegenbeli győzelem Neptun VSC—Békéscsabai VSC 8—9 (1—4, 2—1, 3—3, 2—1) OB I-es vízilabda-mérkőzés, Budapest, 100 néző. V.: Juhász, Kosztolánczi. Békéscsaba: MÁTÉ — LUKÁCSI 1, Balázs, DR. SZLÁVIK 1, ROMÁN, DÁVID 2, Latorczai, LUDÁNYI 4, Laczó P., Borsos, Puha, Kulcsár 1, Ba­logh. Edző: dr. Szlávik Győző, Lukácsi Sándor. Az ellenfél dobói: Helembai 3, Szladik, Varjas, Ozmányi, Bán, Balia 1—1. Gól emberelőnyből: 8/4, ill. 5/3. Négyméteresek 0/0, ill. 0/0. Nagy tűz- és támadóerővel kezdtek a békéscsabaiak (4— 1), ami nem véletlen, hiszen igencsak szerettek volna vissza­vágni az a bizonyos tavaszi ominózus Békéscsaba—Neptun mérkőzés miatt, amelyen az ak­kori játékvezetők igencsak el­fújták a találkozót — a csabaiak kárára. Most viszont egy pilla­natig sem adtak esélyt a főváro­si együttesnek arra, hogy el­orozzák a két pontot — a csaba­iak szinte végig két góllal ve­zettek —, pedig a neptunosok- nak létfontosságú lett volna a győzelem, hiszen most is a 16- os mezőny alsó régiójában ta­lálhatók. A csabaiak közül már meg­szokott jó teljesítményét nyúj­totta Máté kapus, de sokat jelen­tett a védelemben Román hatá­rozottsága és irányítókészsége. A támadások során Lukácsi volt, aki igazán összefogta a csapatot, dr. Szlávikról pedig nem egyszer kiállítottak főváro­si játékost. Ludányit gólerőssé­ge dicséri a kemény, de sport­szerű mérkőzésen, amelyen mindkét csapat nagyon sokat úszott. A csabaiak egyébként a kontrákat is jól kihasználták, így mindenképpen megérdemelt a győzelmük, amellyel „fölkúsz­tak” a felsőházba, három fordu­lóval az őszi szezon zárása előtt. Labdarúgó NB III, Alföld csoport Jaminai siker a megyei rangadón A sötét mezes jaminatak nagy csatában szerezték meg a három pontot a megyei rangadón a dobogós helyen tanyázó békésiek ellen. A labdarúgó NB Ill-ban: Jamlna SE—Békési FC 2—0 FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER Gyoma FC—Makói FC 1-6 (0-3) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Gyomaendrőd, 150 néző. V.: Földi. Gyoma: Hajdú (Fülöp) — Juhász, Gonda, Furka (For­gács), Vatai (Dobó) — Toldi, Dinya, Tóth Zs., Bencze — Ko­vács, Hunya. Játékos edző: So­mogyi János. Makó: Irsevics — Szabó, Dálnoki, Magyar, Tóth Cs. (Szűcs) — Kondacs, Papp, Sümegi, Ferenczy — Bá­lint, Martonosi (Krucsó). Edző: Kolozsvári János. 5. perc: Jobb oldali szöglet után Magyar fejelt öt méterről a hálóba, 0—1. 22. perc: Tóth elfutott a bal oldalon, beadását Martonosi öt méterről a kapuba pofozta, 0— 2. 27. perc: Jobb oldali gyors támadás végén Bálint belövését Hajdú még védte, a kipattanó labdát Magyar a hálóba gurí­totta, 0—3. 55. perc: Bálint szögletét Tóth Cs. fejelte a kapuba, 0— 4. 60. perc: Toldi indítását Hunya a hálóba lőtte, 1—4. 69. perc: Bálint szögletét Magyar a hosszú sarokba csúsztatta, 1—5. 75. perc: Szűcs jobb oldali beadását Juhász a saját hálójá­ba vágta, öngól, 1—6. Ezen á délutánon csak a jó időnek örülhetett a gyomai szurkolótábor. A vendégek minden csapatrészében sokkal jobbak voltak az enerváltan, akaratgyengén játszó gyomai csapattal szemben. Az ered­mény az újonc gyomai csapatra nézve mindenképpen hízelgő. A makóiak nagy kedvvel ját­szottak, s szinte tetszés szerint érték el góljaikat. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemel­ni, ill. az egész vendégcsapat. (Feuerwerker Béla) Ifjúságiak: Gyoma FC— Makói FC 0—3. Jamlna SE-Békésl FC 2-0 (0-0) Békéscsaba, 550 néző. V.: Solymosi. Jamlna: Molnár — Pozsár Zs., Sajben, Oláh — Iványi, Szeverényi, Lakatos, Szarvas (Mázán), Csulik — Gubucz (Szelei), Balogh (Florea). Játékos edző: Szarvas András. Békés: Hanyecz — Laurinyecz, Petruzsán (Szege­di), Nagy K„ Pálfi (Kondacs) — Kubik, Litauszki, Berki (Fe­kete), Árgyelán — Fehérvári, Bagyinka. Edző: Zsíros György. 76. perc: Szép hazai akció után Lakatos két cselt mutatott be, majd kapura lőtt, s a kipatta­nó labdát a hálóba helyezte, 1— 0. 87. perc: Szelei labdáját La­katos a bal alsó sarokba lőtte, 2—0. 88. perc: Nagy K. hátulról belerúgott Lakatosba, s a játék­vezető kiállította. Mindkét csapat nagy elánnal vetette magát a küzdelembe, a jaminaiak mezőnyfölényt har­coltak ki az első félidőben, és több ziccert is hibáztak. Fordu­lás után folytatódott a hazai fö­lény. A hajrában a kitűnő telje­sítményt nyújtó Lakatos vezér­letével szerezte meg a megér­demelt győzelmet a békéscsa­bai együttes a tartalékos vendé­gek ellen. Jó: Lakatos (a me­zőny legjobbja), de az egész hazai csapat dicsérhető, ill. Hanyecz, Laurinyecz, Petru­zsán. (Sz. A.) Ifjúságiak: Jamina SE— Békési FC 2—0. Algyő-Battonyai TK 5-0 (3-0) Algyő, 200 néző. V.: ifj. Berger. Algyő: Halász — Ma­jor, Koncz, Áderhardt (Chris- tián), Krajczár — Tóth Á„ Tóth A., Takács Z., Kothencz — Ta­kács G., Dóra (Varga). Játékos edző: Takács Zoltán. Battonya: Ölei — Oláh, Roczkó, Gyapjas (Kiss), Csordás — Sztán, Dancsó (Zima), Nagy, Lovász — Dohányos (Juhász), Zsóri. Edző: Papp Illés. 7. perc: Jobb oldali szabad­rúgást követően a hosszún üre­sen álló Dóra a kapuba bólin­tott, 1—0. 30. perc: A vendég védőket jól kicselező Takács G. a kapu jobb alsó sarkába gurított, 2—0. 45. perc: Takács Z. beadását Dóra fejelte a kapuba, 3—0. 48. perc: Kapu előtti kavaro­dás után Tóth A. lövésre szánta el magát, a labda a kapufáról vágódott a hálóba, 4—0. 50. perc: Bal oldali beadást követően Tóth Á. a hosszú sa­rokba csúsztatott, 5—0. Már az első félidőben fölény­be kerültek a házigazdák, gyor­san vezetést szereztek, majd a játékrész hajrájában újabb két góllal növelték előnyüket. Fordulás után folytatódott az újonc algyőiek fölénye, s még két alkalommal vették be Ölei kapus hálóját. Alacsony színvo­nalú mérkőzésen a jobb játék­erőt képviselő hazai csapat megérdemelten nyerte a talál­kozót. Jó: Tóth A., Takács Z., Dóra, ill, a vendégek közül sen­kit sem lehet kiemelni. (Lukács István) Ifjúságiak: Algyő—Batto- nyai TK elmaradt. További eredmények: Csongrád—Örkény 4—2 (2— 0), Mélykút—Hódmezővásár­hely 2—2 (1—1), Martfű— Szajol 0—3 (0—1), Dömsöd— Kisújszállás 1—2 (1—1), Hajós—Kerekegyháza 5—2 (4-1). Az NB III állása 1. Csongrád 12 2­45—10 38 2. Hmv.hely 10 2 2 34— 8 32 3. Békés 9 3 2 34—11 30 4. Szajol 9 1 4 35—18 28 5. Makó 7 4 3 32—16 25 6. Jamina 7­7 17—19 21 7. Algyó' 6 2 6 29—33 20 8. Örkény 6 1 7 30—24 19 9. Hajós 6 1 7 21—29 19 10. Kisújszállás 5 3 6 21—16 18 11. Dömsöd 5 3 6 26—30 18 12. Martfű 4 5 5 26—24 17 13. Mélykút 4 4 6 23—29 16 14. Kerekegyháza 3 1 10 17—50 10 15. Gyoma FC 1 3 10 15—46 6 16. Battonya­1 13 3—47 1 Labdarúgó megyei I. osztály Őszi első a Csorvás Orosházi MTK—Csabacsűd 1-0 (1-0) Megyei I. osztályú labdarúgó-mérkőzés, Orosháza, 100 néző. V.: Valach. OMTK: Jakab — Csiszár, Boros, Kiss (Berezvai), Szlopóczki — Pardi (Horváth), Baranyai, Lovas T., Lövei — Dobi, Lengyel. Edző: Petneházi György. Csabacsűd: Adamik — Jancsó, Tu'sjak K., Fügedi, Gulyás — Pisont (Mizik Gy.), Pillár, Varga T., Varga J. — Mizik A., Palyov. Edző: Halász Fe­renc. 34. perc: Adamik egy könnyű labdát kiejtett, a szemfüles Baranyai az üres kapuba gurított, 1—0. 64. perc: Gulyást második sárga lap után kiállította a játék­vezető. Közepes színvonalú, küzdelmes mérkőzésen az OMTK az el­ső félidőben a gól mellett két kapufát is lőtt, a vendégeknek vi­szont végig veszélyes ellentámadásaik voltak. Jó: Jakab, Csi­szár, Boros, Szlopóczki, ill. Pisont, Pillár, Varga T. (Selmeczi László) Medgyesbodzás—Méhkerék 3-1 (0-0) Megyei I. osztályú labdarúgó­mérkőzés, Medgyesbodzás, 100 néző. V.: Majoros. Medgyes­bodzás: Sódar — Rácz, László, Dimitriu, Kindel, Litauszki, Deák (Ekker), Tobai, Podma- niczki, Szabó, Szivák (Mul- tyán). Edző: Sebestyén János. Méhkerék: Patka — Berényi, Török, Petruzsán, Csotye, Ko­csis, Tapasztó, Cziczeri, Buz- gány (Koska), Magyar, Jova. Edző: Patka György. Jó játék- vezetés mellett nehezen szüle­tett meg a hazaiak győzelme. G.: Podmaniczki az 55., Szabó a 84., Multyán a 86., ill. Ta­pasztó a 65. percben. Jó: Rácz, Litauszki, Podmaniczki, ill. Patka, Török, Tapasztó, (dr. Sebők) Gyulavári—Mezőberényi FC 0—0 Gyulavári, 200 néző. V.: Klem- bucz. Gyulavári: Szőke — Bállá (Csete), Alb (Papp), Tóth (Debreczeni), Zimbrán, Oláh, Vancea, Deák, Ferenczi, Guti, Számfira. Edző: Dávid Imre. Mezőberény: Barabás — Be- reczki, Kiss (Várhalmi), Nagy, Maléth (Braun), Szűcs, Bondár, Bokor, Göblyös, Darócz, Kreisz. Edző: Kajlik Péter. A hazai csapat nem bírt a kapuja előtt tömörülő vendégekkel, így a döntetlen igazságosnak mond­ható. Jó: Deák, Számfira, ill. Barabás (a mezőny legjobbja), de az egész vendégcsapat di­csérhető teljesítményéért. (Bal­ia István) Körösladány— Füzesgyarmat 4—2 (3—1) Körösladány, 250 néző. V.: Tóth S. Körösladány: Kiss (Almási) — Nagy, Rácz, Papp (Földi), Talpalló, Horváth T. (Bakos Z.), Szántó, Fabulya, Bakos J., Keresztesi, Szabó. Edző: Borgula János. Füzes­gyarmat: Sárközi — Bere, Várkonyi, Novák (Hajdú), Vad, Kovács S., Pardi (Nagy), Salya, Tóth Cs., Boros, Kovács Zs. Edző: Kovács Endre. A hullám­völgyből kilábaló hazai csapat jó mérkőzésen, korrekt játékve­zetés mellett biztos győzelmet aratott a sportszerű vendégek ellen. G.: Nagy (mesterhármas) a 14., a 35., a 71., Bakos J. a 12., ill. Boros a 33., Salya a 80. percben. Jó: Nagy (a mezőny legjobbja), Szántó, Fabulya, Bakos J., ill. Kovács S., Vad, Boros, Várkonyi. (Ponta Sán­dor) Szarvasi FC—Tótkomlós! TC 1-4 (0-2) Szarvas, 300 néző. V.: Csuka F. Szarvas: Tóth — Darida Zs., Takács, Cziglédszky, Kerekes A. (Nagy P.), Nagy F., Mold­ván, Klimaj, Bogdán, Lénárt, Darida P. Edző: Paulik János. Tótkomlós: Czirbus — Juhász, Bányik, Pásztor L., Lovász, Pásztor T., Varga (Bakai), Papp, Tarján (Kaliska), Dávid (Gyivicsán), Diószegi. Edző: Kvasznovszki József. Tarján két gyors góljával megnyugtató előnyt szereztek a komlósiak. Szünet után a Szarvas támadott többet, eredménytelenül, de vé­delme ezáltal kinyílt, s ezt re­mekül használták ki a vendé­gek, így teljesen megérdemelt a győzelmük. Kiállítva: Czigléd­szky, Pásztor T. (kakaskodá­sért) a 31. percben. G.: Lénárt (11-esből) az 52., ill. Tarján a 11., a 15., Bányik (11-esből) a 48., Kaliska a 88. percben. Jó: Bogdán, Lénárt, ill. Czirbus, Varga, Tarján. (Csabai Pál) Csorvás—Vésztő 7—1 (3—1) Csorvás, 500 néző. V.: Szabó II. S. Csorvás: Stumpf — Koszta, Schneider, Stoia (Bíró R.), Mol­nár, Tóth, Benyovszki (Popol), Ianu, Bíró T. (Csúz), Stef, Belicza. Edző: Moós János. Vésztő: Juhász — Czinanó, Rá­bai, Szilágyi, Papp, Fekete (Baksa), Turbucz, Corujan (Becea), Prekop, Jánosi (Barna), Zsombok. Edző: Királyvári Kár­oly. Gólszüretet rendezett és így búcsúzott lelkes közönségétől az őszi szezon utolsó hazai mérkő­zésén a hazai csapat. Megérde­melt győzelem a gyengén játszó Vésztő ellen. G.: Belicza a 20„ a 75., 82., Tóth a 8., az 58., Stef a 38., Stoia a 72. percben, ill. Fe­kete a 19. percben. Jó: Stoia, Molnár, Tóth, Ianu, Stef, Belicza, ill. Rábai, Turbucz, Fe­kete. (Lestyán Mihály) Sarkadl Kinizsi—Kamut SK 1-2 (0-1) Sarkad, 100 néző. V.: Albert. Sarkad: Sándor — Kapros, Boldogh, Vass, Ancsin (Mol­nár), Gajdács, Iszáka, Tóth (Stók), Balogh (Papp), Matus, Rúzsa. Edző: Balogh István. Mesterlövészek A Békés megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság gól­lövő listájának élmezőnye. 20 gólos: Tóth A. (Csorvás). 14 gólos: Belicza (Csorvás). 12 gólos: Tarján (Tótkom­lós). 8 gólos: Vad (Füzes­gyarmat), Nagy (Körösla­dány). 7 gólos: Szivák (Medgyesbodzás), Göblyös (Mezőberény), Bakos J. (Körösladány), Lénárt (Szarvas). 6 gólos: Jancsó (Csabacsűd), Darida P., Lénárt (Szarvas), Guti (Gyulavári), Lövei (Oroshá­za), Varga J. (Csabacsűd), Zsombok (Vésztő), Krecs- marik (Kamut). 5 gólos: Számfira, Deák (Gyulavári), Turbucz (Vésztő), Darida Zs., (Szarvas), Varga (Tót­komlós), Boros (Füzesgyar­mat), Baranyai (Orosháza). 4 gólos: Klimaj, Czigléd­szky (Szarvas), Bakos Z. (Körösladány), Lovas T. (Orosháza), Zádori (Tót­komlós), Magyar, Tapasztó (Méhkerék), Kanál, Kovács (Medgyesegyháza), Tóth (Füzesgyarmat), Horváth (Vésztő), Ekker (Medgyes­bodzás), Balogh (Sarkad), Oláh (Gyulavári), Fekete (Vésztő). Kamut: Kovács — Gílik (Antmann), Lenkefi, Igricz, Somvári Z., Botyánszki (Győri I.), Szűcs, Győri II., Krecsma- rik, Balogh, Somvári M. Edző: Vrbovszki János. A nagyon rosszul játszó hazaiak ellen megérdemelt győzelmet értek el a lelkes, fiatal kamutiak. Kiál­lítva: Gajdács (a labda elrúgá- sáért) a 64. percben. G.: Rúzsa a 70„ ill. Somvári M. a 42., a 82. percben. Jó: Rúzsa, ill. Somvári M., Somvári Z., Krecsmarik. (Kiss Gábor) Elek—Medgyesegyháza 1—3 (1-3) Elek, 130 néző. V.: Mihálik. Elek: Pataki — Lakatos I., Ko- hut, Tereszán, Pál, Gálea, Bá­lint, Szűcs, Kapocsány, Gémes (Pívalcsi), Lakatos II. (Szabó). Edző: Mikulás Mihály. Med­gyesegyháza: Homik — Kuz­ma, Kiss, Göcző (Zsurzsucz), Holecz, Kovács, Gubcsó, Tasi, Szabó A„ Szabó Zs. (Mocsári), Petruzsán. Megbízott edző: Cseh György. Csalódottan tá­vozott a hazai közönség, hiszen nem sikerült a csapatnak a sze­zon utolsó hazai mérkőzésén sem nyernie. Gólokban és kiál­lításokban gazdag mérkőzésen a hazai csapat álmosan és min­den elképzelés nélkül játszott, így a vendégsiker teljesen meg­érdemelt. Kiállítva: Lakatos I. (beszédért) a 43., Szabó (után- rúgásért) a 75., ill. Gubcsó (utánrúgásért) a 37. percben. G.: Szűcs a 29., ill. Tasi a 7., Szabó A. (1 l-esből) a 17., Sza­bó Zs. a 27. percben. Jó. Pataki, ill. Kuzma, Szabó Zs., Tasi, Kovács. (H. M.) Ifjúságiak: Medgyesbod­zás—Méhkerék 2—1, Gyulavá­ri—Mezőberény 2—2, Körös­ladány—Füzesgyarmat 0—12, Szarvas—Tótkomlós 2—3, Csorvás—Vésztő 1—3, Sar­kad—Kamut SK 9—0, Elek— Medgyesegyháza 5—0, OMTK—Csabacsűd 8—0. A megyei I. osztály állása 1. Csorvás a 2 1 47—13 35 2. Tótkomlós 9 3 2 36—13 30 3. Gyulavári 8 4 2 30—17 28 4. Körösladány 8 2 4 30—22 26 5. Vészt« 7 3 4 23—23 24 6. Szarvas 7 2 5 35—23 23 7. M.bodzás 6 3 5 27—22 21 8. M.egyháza 6 2 6 24—27 20 9. OMTK 5 3 6 19—27 18 10. Csabacsűd 3 8 3 20—27 17 11. Kamut 4 3 7 15—27 15 12. Méhkerék 3 5 6 15—24 14 13. Mezőberény 3 4 7 14—23 13 14. Füzesgyarmat 3 3 8 27—34 12 15. Sarkad 3 3 8 16—25 12 16. Elek­2 12 10—41 2 Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában kö­vetkezik. November 13., szombat: Battonyai TK—Dömsöd, 13.00. November 14., vasárnap: Szajol—Hajós, 13.00. Kis­újszállás—Jamina SE, 13.00. Békési FC—Mélykút, 13.00. Hódmezővásárhely—Csongrád, 13.00. Örkény—Gyoma FC, 13.00. Makó—Martfű, 13.00. Kerekegyháza—Algyő, 13.00. A Békés megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban kö­vetkezik. November 13., szombat: Vésztő—OMTK, 13.00. Füzesgyarmat—Szarvasi FC, 13.00. Kamut SK—Elek SE, 13.00. November 14., vasárnap: Mezőberényi FC—Sarkad! Kinizsi, 13.00. Medgyesegyháza—Csorvás, 13.00. Csabacsűd—Medgyesbodzás, 13.00. Méhkerék—Körösla­dány, 13.00. Tótkomlósi TC—Gyulavári, 13.00.