Békés Megyei Hírlap, 1999. október (54. évfolyam, 229-253. szám)

1999-10-04 / 231. szám

© 1999. október 4., hétfő SPORT MÉRÉS MEGYEI HÍRLAP Ismét felfelé indul a Csaba? Egy kósza tizenegyes döntött Komló—Előre FC Békéscsaba 1—3 (1—0) Kalocsa—Gyomaendrődi Barátság 1—0 (1—0) Schuszter vezeti a labdát Ulrichra, a háttérben Simon és Va- lentényi figyeli az akciót. A békéscsabaiak a második félidő­ben nyújtott jobb teljesítményük révén rászolgáltak a győze­lemre FOTÓ: WÉBER TAMÁS sikerrel tették, így megnyerték az összecsapást. Dárdai Pál: — Az egyenlítő gól döntően befolyásolta a mér­kőzés eredményét, utána már jobban játszott a Békéscsaba, megérdemelten nyert. Pásztor József: — Az első félidőben ka­tasztrofális teljesítményt nyúj­tottunk, a fordtnás után lényege­sen jobban játszottunk és pici szerencsével jutottunk a három ponthoz. Móczán Zoltán Az NB I további eredményei: Dunakeszi—Matáv Sopron 1— 1, Pécsi MFC—Demecser 1— 1, Kaposvár—BVSC 2—1, TFC Cegléd—Hajdúszoboszló 2—2, Videoton—Szolnok 4— 0, Csepel—Százhalombatta 2— 1, III. Kerület-—Tiszaújváros 0— 2, Kecskemét—BKV Előre 1— 0, Érd—Komárom 7—0. Az NB I állása 1. Videoton 9 1­26— 3 28 2. Matáv Sopron 7 2 1 25— 6 23 3. BVSC 6 1 3 21—13 19 4. Dunakeszi 5 4 1 18—11 19 S. Békéscsaba 5 3 2 18—13 18 6. BKV Előre 5 2 3 15— 9 17 7. Hajdúszoboszló4 3 3 17—17 15 8. Komló 4 1 5 15—14 13 9. Kaposvár 3 4 3 8—11 13 10. Szolnok 4 1 5 13—19 13 11. Százhalombatta3 3 3 13—12 12 12. Tiszaújváros 3 3 4 10—11 12 13. TFC Cegléd 3 3 4 12—15 12 Kecskemét 4 ­6 12—15 12 15. Pécs 3 2 5 10—15 11 16. III. kerület 3 1 4 11—17 10 17. Érd 2 2 6 13—20 8 18. Komárom 2 2 6 10—28 8 19. Csepel 2 1 7 10—18 7 20. Demecser 1 3 6 13—21 6 NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Komló, 1000 néző. V.: Kiss B. (Hidasi, Krista). Komló: Herbert 4 — Mosonyi 5, Augustin 5, Schuster 5, Halász 5 — Orlovics 4, Kolesánszky 4, Ménh 4, Kiss Cs. 5, Geisz 5 — Varga Zs. 4. Edző: Dárdai Pál. Békéscsaba: Fülöp 0 — Ulrich 6 — Futaki 5, Czipó Z. 5, Kovács K. 5 — Balog 5, Simon 5, Valentényi 5, Kasik 5 — Szabados 7, Negrau 5. Edző: Pásztor József. Csere: Kolesánszky helyett Dömény (-) a 61., Ménh h. Farkas T. (-) a 61., Varga Zs. h. Páva (-) a 69., Kasik h. Sándor (-) a 75., Szabados h. Majchrovics (-) a 76., Negrau h. Csipkar (-) a 85. percben. Gólszerző: Kiss Cs. a 23., ill. Szabados az 53., 58., Negrau a 66. percben. Sárga lap: Augustin (kezezésért) a 9., Kolesánszky (Balog visszahúzásáért) a 30., Kovács K. (Schuster felrúgásáért) a 43., Ulrich (műesésért) a 44., Kiss Cs. (szövegért) a 73. percben. Szögletarány: 5:3 (2:1). Szabados kettő, Negrau egy góllal járult hozzá a békéscsa­baiak győzelméhez Komlón fotó: SUCH TAMÁS 23. perc: Kiss Cs. gondolt egyet, a csabai térfél közepén megindult, és egészen az ötös bal sarkáig jutott, ahonnan a léc alá vágta a labdát, 1—0. 53. perc: Kasik fejese meg­pattant a védőkön, a labda a le­sen álló Szabadoshoz került, a vendég csatár a védőkkel ellen­tétben nem várt a sípszóra, ha­nem 8 méterről a jobb alsó sa­rokba lőtt, 1—1. 58. perc: Orlovics eladott labdája után Ulrich ment el a jobb oldalon, középre adott, ahol két támadó állt szemben egy védővel és Szabados 6 mé­terről Herbert hasa alatt lőtt a hálóba, 1—2. 66. perc: Egy jobb oldali ha­talmas partdobás után Negrau fejjel csúsztatott az ötös sarká­ról és a labda a feleslegesen kint álló Herbert fölött a jobb felső sarokba hullott, 1—3. A tartalékos hazai együttes nem nyújtott emlékezetes telje­sítményt az első félidőben és ehhez a feladathoz „felnőtt” a tabellán előkelőbb helyen álló Békéscsaba is. A félidő köze­pén Kiss Csaba parádés gólja mint később kiderült, az egész mérkőzés legszebb jelenete volt. A kapott gól után agilisab- bakká váltak a lila-fehérek, ve­szélyesebbek voltak a kapura. A második félidő elején az egyenlítő les-gól után kapott gyors második találat megro- gyasztotta a bányász együttest, amit remekül ismert fel és hasz­nált ki a békéscsabai gárda. Kétgólos előnyük birtokában már csak az eredményt kellett tartaniuk a vendégeknek, s ezt Újra együtt Sokan féltették a békés­csabai labdarúgókat a komlói kirándulás alkal­mával. Érthető, hiszen kétszer egymás után bele­szaladtak egy-egy zakóba 18 veretlen meccs után. Persze, amikor a Video­ton, illetve a Hajdúszo­boszló ellen küzdöttek, nem volt éppen teljesen komplett a lila-fehérek tá­madósora sérülés (Szaba­dos), illetve eltiltás (Neg­rau) miatt, nem véletlen, hogy gólt sem tudtak rúg­ni 180 percen át. Most vi­szont mindkét támadó pá­lyára lépett egyszerre — aminek nem örültek a Ba­ranya megyeiek. így utó­lag különösen nem, hiszen éppen ők ketten rúgták a bányász csapatnak a há­rom gólt. Most viszont mindenki abban remény­kedik, hogy újra elindul egy hosszú veretlenségi sorozatra az Előre FC, hi­szen egy idegenbeli siker feldobhatja őket (j) Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokságban következik. Október 6., szerda. Előre FC Békéscsaba—Tisza- kécske, 15.00. Hajdúszo­boszló—Érd, 15.00. Ko­márom—Kaposvár, 15.00. Tiszaújváros—PMFC, 15.00. Demecser—Kecske­mét, 15.00. BKV Előre— Dunakeszi, 15.00. Sop­ron—Csepel, 15.00. Száz­halombatta—Videoton, 15.00. Szolnok—Komló, 15.00. BVSC—III. kerület, 18.00. A Totó 39. heti eredményei I. Ulm—Hamburg.........................................1—2 2 2.Schal ke 04—Bayern München .........................1—1 x 3 . Wolfsburg—Leverkusen.........................3—1 1 4 . Hertha BSC—Duisburg...........................2—1 1 5 . Kaiserslautern—Unterhaching..............4—2 1 ó .Freiburg—Bremen.................................................2—1 1 7 . Cagliari—Torino.......................................1—1 x 8. Bologna—Lecce.........................................2—0 1 9. Bari—Udinese .........................................1—1 x 10. Fiorentina—Roma....................................1—3 2 I I. Parma—Verona........................................3—0 1 1 2.Perugia—Reggina .............................................2—1 1 Í 3.Lazio—AC Milan lapzártakor tartott pluszmérkőzés: 14.Chelsea—Manchester United ...;..................5—0 1 S chumacher nem indul A kétszeres világbajnok német Michael Schumacher még nem épült fel tökéletesen júliusi láb­töréséből, így nem indul a For­ma—1-es autós világbajnokság idei utolsó két futamán, az októ­ber 17-én Kuala Lumpurban sor­ra kerülő Malajziai, valamint az október 31-én Szuzukában ren­dezendő Japán Nagydíjon —je­lentette be az olasz csapat. A pilóta július 11-én, a silverstone-i Brit GP-n szenve­dett súlyos sérülést, s a lehető legalaposabb orvosi kezelések és a rehabilitációs program részsikerei ellenére még nem teljesen egészséges. NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Kalocsa, 400 néző. V.: Tóth S. (Nagypál, Föl­di). Kalocsa: Gojtán — István — Iván, Farkas — Szilágyi — Paletta, Sánta (Gasparik a 66.), Szűcs — Rusvay (Hahn J. a 80.), Tóth (Hahn A. a szünet­ben), Burzi. Edző: Bodonyi Béla. Gyomaendrőd: Kollár — Pusztai, Lábos, Diczkó — Kurilla, Kocsik. Nagy M. — Mester, Molnár (Varga a 69.), Unyatinszki (Ilyés a 80.) — Hídvégi (Hajdú a 73.). Edző: Turcsek Zoltán. Gólszerző: Szűcs (11-esből) a 23. percben. Sárga lap: Tóth (reklamálásért) a 8., Kurilla (kezezésért) a 24., Nagy M. (rossz becsúszás) a 49., Sánta (Kurilla után rúgott) az 55., Bócsik (reklamá­lásért) a 78. percben. 23. perc: Kurilla kezére pattant a labda a 16-oson belül, a túl szigorúan megítélt büntetőt Szűcs a jobb sarokba lőtte, 1— 0. Nagyon gyenge, alacsony színvonalú mérkőzést láthatott a kalocsai pálya közönsége. A játékosok jobbára egymás hibá­iból éltek, a küzdelem inkább a pálya közepén folyt. A hazaiak miután vezetést szereztek egy ajándék 11-essel, inkább az eredmény tartására törekedtek. A második félidőben ugyan a vendégek enyhe mezőnyfölény­be kerültek, de a kapuba már ők is képtelenek voltak betalálni. A játékvezetés színvonala pedig megegyezett a fent említett mérkőzésével. Jó: Gojtán (a mezőny legjobbja), Iván, ill. Pusztai, Diczkó, Kurilla. Bodonyi Béla: — Egy gyen­ge színvonalú mérkőzésen egy góllal jobbak voltunk. Turcsek Zoltán: — Hiába játszottunk a második félidőben nagy mező­fölényben, sajnos, a kapuba nem sikerült betalálnunk. Gyuricza János Az NB II állása 1. Kiskőrös 8 1 ■ 18— 7 25 2. Fót 6 2 1 16— 8 20 3. Eger 5 1 3 15—11 16 4. Monor 4 3 2 19—13 15 5. Nyírbátor 4 3 2 15—11 15 6. Kazincbarcika 4 2 3 14—10 14 7. Borsod V. 3 5 1 10— 7 14 8. K.szentmárton3 5 1 14—12 14 9. Hatvan 3 2 4 11—10 11 10. Gyula 3 2 4 9—14 11 11. REAC 3 I 5 21—16 10 12. Kalocsa 3 1 5 12—18 10 13. Jászberény 3­6 14—11 9 14. Gyomaendrőd 1 3 5 5—14 6 15. K.félegyháza 1 2 6 13—27 5 16. Miskolc­3 6 6—23 3 Következik Az NB II -es labdarúgó­bajnokság Keleti csoport­jában következik. Október 9., szombat. Nyírbátor— Jászberény, 14.30. Kis­kunfélegyháza—Hatvan, 14.30. Október 10., vasár­nap. Monor—Kalocsa, 14.30. Eger—Kunszent- márton, 14.30. Gyulai Ter­mál FC—Gyomaendrődi Barátság, 14.30. MVSC— REAC, 14.30. Fót—Bor­sod Volán, 14.30. Kazinc­barcika—Kiskőrös, 14.30. A Keleti csoport további eredményei Borsod Volán—Kazincbarcika 1—1, Jászberény—Fót 0—1, Kunszentmárton—Nyírbátor 1—1, REAC—Kiskunfélegy­háza 7—1, Monor—Eger 4—1, Kiskőrös—Miskolci VSC 2— 0. A Profi Nemzeti Bajnokságban történt Dunaferr SE—Szeged LC 9— 0(4—0) Dunaújváros, 3000 néző. V.: Kiss G. Gól: Tököli (7., 29., 54.), Kiss Gy. (14.), Salamon (31.), Nicsenko (69.), Mol­nár Z. (78.), Komódi (88.), Nagy T. (90.). Lombard FC Tatabánya— Győri ETO FC 1—1 (0—1) Tatabánya, 7500 néző. V.: Pillér. Gól: Kovács A. (58. - 11-es­ből), ill. Csiszár (43.). Kiállítva: Salagean (Győr, 88.). Vác FC-Zollner—Vasas Danubius Hotels 1—3 (0—0) Vác, 1500 néző. V.: Hanacsek. Gól: Nagy T. (61.), ill. Tiber (55.), Kabát (81.), Sowunmi (93.). ZTE—Gázszer 5—0 (2—0) Zalaegerszeg, 9000 néző. V.: Szarka. Gól: Szabó Cs. (5.), Ferenczi (13., 52.), Filó (54., 85.). Kiál­lítva: Ferenczi (ZTE, 76.). Újpest—Nagykanizsai Olajbányász FC 3—1 (2—1) Megyeri út, 3000 néző. V.: Arany. Gól: Tamási (17.), Kopuno- vics (22. - 11-esből), Térjék (78.), ill. Svélecz (11.). Nyíregyháza—Kispest HFC 1—0 (1—0) Nyíregyháza, 5000 néző. V.: Szabó Zs. Gól: Baranyi (44.) Diósgyőr—FTC 0—0 Diósgyőr, 13 000 néző. V.: Bede. Debreceni VSC—Siófok 1—0 (0—0) Debrecen, 3000 néző. V.: Hajdó. Gól: Vadicska (75.). Az MTK—Haladás találko­zó lapzárta után ért véget. A PNB állása 1. Gázszer 6 1 i 15—11 19 2. Vasas 6­2 14— 7 18 3. Dunaferr 4 3 1 23— 9 15 4. Debrecen 4 2 2 11— 9 14 5. MTK 4 1 1 12— 4 13 6. Győr 3 3 2 13— 6 12 7. Tatabánya 3 3 2 11—12 12 8. ZTE 3 2 3 12— 4 11 9. FTC 3 2 3 11— 7 11 10. Újpest 3 2 2 13—12 11 11. Nyíregyháza 3 2 3 9—13 11 12. Nagykanizsa 2 4 2 10—11 10 13. Diósgyőr 2 3 3 10—12 9 14. Kispest 2 2 4 9—12 8 15. Haladás 2­5 7—15 6 16. Szeged 1 2 5 6—21 5 17. Vác 1 1 6 9—19 4 18. Siófok 1 1 6 3—14 1 A táblázat nem tartalmazza az MTK—Haladás lapzártánk után befejeződött mérkőzés eredményét. A Siófoktól három büntetőpont levonva. Csak egy döntetlen Debreceni VSC—Előre FC Békéscsaba 0—0 Kiemelt ifjúsági A korcsoportos (U-18) labdarú­gó-mérkőzés, Debrecen, 100 néző. V.: Kiss J. Bé­késcsaba: Nagy G. — Czipó P. — Zahorán, Semjéni — Szabó S., Andó, Moszheim (Wal­fisch), Horváth — Marik, Pozsár (Boér), Lovas (Csapó). Edző: Jakab Péter. Az első félidőben fö­lényben játszott a csabai együttes, ám a helyzete­ket rendre elpuskázta. Fordulás után kiegyenlítet­tebbé vált a küzdelem, ám a csabaiaknak volt több helyzete, de azokat kihagyták a vendégek. Jó: Czipó P., Semjéni, Horváth, Marik. Debreceni VSC—Előre FC Békéscsaba 1—0 (0-0) Kiemelt ifjúsági B korcsoportos (U-16) labdarú­gó-mérkőzés, Debrecen, 100 néző. V.: Nagy Cs. Békéscsaba: Váradi — Laurinyecz — Popol, Lipták — Okos, Bozsár (Mede), Kolarovszki, Lipcsei, Juhász P. — Jakab, Zöld. Edző: Szoko- lay Sándor. A DVSC kihasználta mezőnyfölényét és egy góllal legyőzte a listavezetőt Élőre FC Békéscsabát. Kár ezért a vereségért, lehet, hogy ez az első hely elvesztésébe kerül majd. Jó: Laurinyecz, Popol, Lipták. Elkészült a 2002-es vb programja A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) végrehajtó bizottságának ülésén vasár­nap Las Vegasban elkészítet­ték a 2002-es koreai-japán vi­lágbajnokság menetrendjét. A nyitómérkőzést 2002. júni­us 1-én a Koreai Köztársaság­ban, a döntőt pedig június 30- án Japánban rendezik. A tanácskozás elején az Ázsiai Labdarúgó Szövetség (AFC) vezetői elnézést kértek Joseph Blattéitól, a FIFA svájci elnökétől. Az AFC küldöttei három hónappal ezelőtt a FIFA Los Angeles-i kongresszusán kivonultak az ülésről, mert nem értettek egyet a 32 világbajnoki hely kontinensek közötti felosz­tásával. — Győzött a józan ész, ázsi­ai barátaim belátták, hogy a vi­tának, acsarkodásnak nincs ér­telme — idézte Blatter nyilat­kozatát a dpa. — Minden kér­désben megegyeztünk, semmi akadálya nincs annak, hogy elő­ször a labdarúgás történetében világbajnokságot rendezzenek Ázsiában. Európából — a világbajnoki címvédő Franciaországon kívül — tizenhárom csapat vehet részt a vb-n, míg a selejtezők 14. legjobb együttese az ázsiai kvalifikációs sorozat harmadik helyezettjével játszik pótselej­tezőt. Ázsiából — a házigazda Ja­pán és Koreai Köztársaság mel­lett — a selejtezők után két együttes juthat ki egyenes ágon a világbajnokságra. Észak-, és Közép-Ameriká- ból, illetve a karibi térségből három válogatott utazhat a vb- re, Dél-Amerikát négy csapat képviseli, az ötödik együttes pedig pótselejtezőn találkozik az óceániai térség legjobbjával. Afrikából öt válogatott vehet részt a vb-n. A szeptember 30-i nevezési határidőig a FIFA 203 tagszö­vetsége közül 172 jelentkezett a selejtező-sorozatra, ami részvé­teli rekord. Eddig a legtöbben — 167-en — az 1998-as fran­ciaországi vb selejtezőin vettek részt. A csoportbeosztásokat december 7-én készítik el Toki­óban. A FIFA-vb döntést hozott ar­ról is, hogy a 2006-os világbaj­nokság helyszínét 2000. július 6-án fogják kijelölni. A rende­zésre Németország, Anglia, Brazília, a Dél-afrikai Köztár­saság és Marokkó pályázik. A következő FIFA- kongresszusra július helyett au­gusztus végén vagy szeptember elején kerül sor, a helyszínt ké­sőbb jelölik ki.