Békés Megyei Hírlap, 1999. október (54. évfolyam, 229-253. szám)

1999-10-07 / 234. szám

© ^ 1999. október 7., csütörtök SPORT Rfi 7 0. «ES MEGYEI H1EAP Gyenge játékkal is három pont Előre FC Békéscsaba—TFC Cegléd 2—1 (1—1) Szerencsével nyert a Győr Békéscsabai NKC—Győri Graboplast ETO KC 25—26 (10—14) NB I -es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 600 néző. V.: Hidasi (Csorba, Tamássy). Békéscsaba: Fiilöp 6 — Ulrich 5 — Futaki 6, Czipó Z. 5 — Balog Zs. 5, Csipkar 4, Kovács K. 6, Simon 5, Valcntényi 5 — Szabados 5, Negrau 7. Edző: Pásztor József. TFC Cegléd: Kiri 5 — Serban 5 — Petrák 5, Schultz 6 — Bagi 4. Balog Z. 6, Kiss P. 5, Vidakovics 5, Santo 4 — Szabó T. 5, Kané 4. Edző: Vágó Attila. Csere: Csipkar helyett Majchrovics (6) a szünetben, Santo h. Babai (-) a 66., Szabados h. Sándor (-) a 75., Kané h. Schlachtovszki (-) a 75., Bagi h. Far­kas (-) a 78., Balog Zs. h. Borbola (-) a 87. percben. Gólszerző: Serban a 2., Negrau a 10., Kovács K. az 58. percben. Sárga lap: Valentényi (reklamálásért) a 84. percben. Szögletarány: 8:5 (5:2). Negrau (balra) érdeme az egyenlítő gól, Kovács Krisztián pedig hárompontos találattal jeleskedett fotó: such tamás 2. perc: Csipkar szabálytalan­kodott Balog Zoltánnal szem­ben 28 méterre a békéscsabai kaputól. Több vendégjátékos is odaállt a labda mögé, végül Serban nem túl meggyőzően, de meglőtte a labdát, amely la­posan gurult a kapu felé, majd a A finisben nagyot hibáztak Kispest-HFC—Előre FC Békéscsaba 4—2 (1—1). Kiemelt ifjúsági A korcsoportos (U-18) labdarúgó-mérkőzés, Buda­pest, 150 néző. V.: Jármer. Békéscsaba: Nagy G.—Czipó P., Zahorán, Semlyéni (Walfisch), Palotai — Bartyik (Szabó S.), Andó (Ursz), Pozsár, Horváth T. — Lovas, Marik (Boér). Edző: Jakab Péter. Remek színvonalú, szikrázóan kemény mérkőzésen a 76. percig vezetett a Békéscsaba, ezután súlyos egyéni védelmi hibákból a Honvéd megfordította a mérkő­zést. A Békéscsaba mindenképpen megérdemelt volna egy pontot. Kiállítva: Czipó P. (reklamálásért) 72. percben. G.: Toghelle 2, Nánási, Sziráki, ill. Pozsár, Marik. Jó: Horváth, Pozsár, Marik, Palotai. Kispest-HFC—Előre FC Békéscsaba 4—3 (0—2). Ki­emelt ifjúsági B korcsoportos (U-16) labdarúgó-mérkőzés, Budapest, 600 néző. V.: Selmeczi. Békéscsaba: Váradi (Báder) — Laurinyecz, Popol, Lipták (Bereczki), Kolarovszki — Jakab (Sándor), Okos, Lipcsei, Zöld (Komoróczki) — Ju­hász T., Mede. Edző: Szokolay Sándor. A 0—3-ról fordított a Kispest, a jól játszó békéscsabai csapat egységét a sok csere megbontotta, a Kispest a padlóról állt fel és megnyerte a mér­kőzést. G.: Kürti 2, Kardos, Kovács, ill. Lipcsei 2, Mede. Jó: Lipcsei, Juhász, Okos, Váradi. lassan vetődő Fülöp előtt meg­pattant, s így a bal alsó sarokba hullott, 0—1. 10. perc: Ulrich 19 méteres szabadrúgása megpattant a.sor­falon, Negrau felé szállt a lab­da, aki 7 méterről a jobb alsó sarokba fejelt, 1—1. 58. perc: Majchrovics bal ol­dali beadását Negrau visszafe­jelte az érkező Kovács Kriszti­án elé, akinek 14 méteres patto­gós lövése a jobb kapufát érint­ve vágódott a hálóba, 2—1. A villámgyorsan esett gólok azt sejtették, hogy jó és gólok­ban gazdag mérkőzésre lesz ki­látás a hétközi csabai forduló­ban. Ám nem így történt, mert mintha mindkét csapat nagyon megelégedett volna azzal, hogy hamar bevette ellenfele kapuját, igencsak visszafogtak az iram­ból és ellaposodott a játék. In­kább néhány szép egyéni meg­oldást láttunk, de igazi összjáté- kot nem. A vendégek viszont nagyon harcosan letámadták a csabaiakat abban a pillanatban, ahogy labdához jutottak, de ez­zel inkább csak kisebb zavart okoztak, ugyanis a labdát nem tudták elvenni tőlük. Lassan pe­regtek a percek, s unalmasan folyt a mérkőzés. A fordulás után a hazaiak na­gyobb iramra kapcsoltak, enyhe mezőnyfölényt is kiharcoltak, ám a játék színvonala egy jottá­nyit sem emelkedett. Próbálko­zott mindkét csapat több-keve­sebb sikerrel, ám ha helyzetbe kerültek, akkor ott voltak a ka­pusok, vagy egész egyszerűen elrontották az akciót fölé és mellé lőttek. Több hiba is be­csúszott a játékba, s nem do­bogtatta meg a szíveket a hűvös időben a két csapat produkció­ja. Ettől függetlenül látványos volt a lila-fehérek győztes gól­ja, ami után a vendégek kényte­lenek voltak kitámadni, de mi­vel igazán ritmust nem tudtak váltani és játékuk sem javult fel, ezért továbbra is ártalmat­lannak bizonyultak. A csabaiak közelebb álltak a győzelemhez, így megérdemelten tartották otthon a három pontot. Pásztor József::— Két egy­forma képességű csapat küzdel­méből a szerencsésebbik került ki győztesen. Tompábbak vol­Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokságban következik. Október 9., szombat. Du­nakeszi—Demecser, 15.00. PMFC—BVSC, 15.00. Ka­posvár—Hajdúszoboszló, 15.00. Videoton—Sopron, 17.00. Október 10., vasár­nap. Szolnok—Előre FC Békéscsaba, 15.00. Kom­ló—Százhalombatta, 15.00. Csepel—BKV Elő­re, 15.00. Kecskemét—Ti- szaújváros, 15.00. III. ke­rület—Komárom, 15.00. Érd—Tiszakécske, 15.00. tunk, mint az ellenfél, mert ke­vés volt a komlói mérkőzés után a pihenőidőnk. Szenved­tünk a pályán, de lényeg: a há­rom pont megvan. Vágó Attila: — Nem érde­meltünk vereséget, mert végig jobban játszottunk, mégis az a szerep jutott nekem, hogy gra­tuláljak az ellenfélnek. (jávor) A labdarúgó NB I további eredményei: Hajdúszoboszló— Érdi Sport 3—1 (3—0), Komá­romi FC—Kaposvári Rákóczi FC 2—3 (1—1), Tiszaújvárosi FC—Pécsi MFC 3—1 (1—0), Demecser-Kecskeméti FC 2—3 (1—1), BKV Előre-Dunakeszi ÄDtranz 1—0 (0—0), Matáv Sopron—Csepel 2—0 (2—0), Százhalombattai FC-Videoton FCF 1—2 (0—0), Szolnoki MÁV-Neusiedler—Komlói Bá­nyász 6—1 (0—1), BVSC—III. Kerület 3—1 (1—í)). Az állás 1. Videoton 10 1­28— 4 31 2. Matáv Soproi n 8 2 1 27— 6 26 3. BVSC 7 1 3 24—14 22 4. Békéscsaba 6 3 2 20—14 21 5. BKV Előre 6 2 3 16— 9 20 6. Dunakeszi 5 4 2 18—12 19 7. H.szoboszló 5 3 3 20—18 18 8. Szolnok 5 1 5 19—20 16 9. Kaposvár 4 4 3 11—13 16 10. Tiszaúj város 4 3 4 13—12 15 11. Kecskemét 5­6 15—17 15 12. Komló 4 1 6 16—20 13 13. Sz.halombatta 3 3 4 14—14 12 14. TFC Cegléd 3 3 5 13—17 12 15. Pécsi MFC 3 2 6 11—18 II 16. Hl. Kerület 3 1 6 12—22 10 17. Érd 2 2 7 14—23 8 18. Komárom 2 2 7 12—31 8 19. Csepel 2 1 8 10—20 7 20. Demecser 1 3 7 15—24 6 gysxer Születésnapi villámakció a Suzukinél Egyszer volt... A XX. század legvégén. A teljes éves hiteldíjmutató7%-kal csökkent. gumit és n : A futamidő így nagyjából azonos részletek mellett 12 hónappal rövidült.1 Kezelési költséget nem kellett fizetni. Mindez a&összes, Magyarországon gyártott, új, októbei^f^ november7. között befizetett és visszaiga^ÄSuzukira2 vonatkozott, a Merkantil Bankkal kötött szerződések esetén. A készpénzfizető vévők ugyanekkor tés helyett egy garnitúra téli jjnót kaptak. Ez vóít a Mag^ Suzuki Rt. és a Suzuki-márka- kereskedők ajándéka a magyar Suzuki . születésnapjára. Aki nem ffszi, járjon utána a Suzuki-márka- keresködőknél.^' ,, Mert mindez nem mese: SUZUKI. Jól jár vele 1 A márkakereskedőinknél lévő táblázatból válassza ki az Önnek legmegfelelőbb feltételeket! 2 A Winter és a Manager modellek nem vesznek részt az akcióban. S NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 1200 néző. V.: Herczeg, Südi. Békéscsaba: KURUCZ — László, Szabó 2, Halcsik 2, KULCSÁR GY. 6, Szrnka 3, KOVÁCS J. 6. Cs.: Koródi (kapus), Krista 1, Valyuch, VASS 4 (2), Valaczkai 1. Edző: Farkas József. Győr: PÁLINGER — Kereki 1, KULCSÁR A. 7 (1), NAGY A. 3, Prok 3 (1), Pigniczki 2, HORVÁTH M. 4. Cs.: Hoffmann (kapus), Kovács A. 1, Kindl 3, Köbli 1, Görbicz 1. Edző: Vura József. Kiállítások: 2, ül. 10 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 3/2. A sötét mezes Krista próbál betörni a győriek védőfalába. Balról Nagy A. (6) és Kulcsár A. (11) állja útját a csabai irá­nyítónak. A női kézilabda NB I-ben: Békéscsabai NKC—Győri ETO KC 25—26 fotó: kovács Erzsébet A találkozó az NB I-es labdarú­gó-mérkőzés után meglehetősen rossz időpontban kezdődött — szervezési hiányosságok miatt — , hiszen az idő rövid volt arra, hogy átérjenek a stadionból a sportcsarnokba, ezért a szurko­lók egy része csak tíz-tizenöt perccel a kezdés után foglalhatta el helyét a lelátón. A csabaiaknál még nem érkezett meg Barkaszi- né és Nanita játékengedélye, így az ifjúsági korú Koródi ült tarta­lék kapusként a kispadon. A hazaiak szereztek vezetést Szrnka góljával, majd a vendé­gek a 9. percben már 5—3-ra fordítottak. A folytatásban fel­váltva estek a gólok, feltűnő volt, hogy Szmkát jól blokkol­ták a győriek, így a fiatal átlövő egyre inkább elvesztette az ön­bizalmát. A félidő hajrájában a lila-fehérek ziccereket hibáztak és kapufákat lőttek, a válogatott Pál inger pedig remekül védett, így négygólos Rába-parti előnnyel zárult az első harminc perc. Szünet után a vendégek több cserét küldtek a pályára, s így is tartani tudták öt-hat gólos előnyüket, sőt a 47. percben már 22—15-re vezettek. Ekkor a vendégek elkönyvelték a győ­zelmet, nem így a csabaiak, akik óriási szívvel küzdöttek és zsinórban négy gólt szereztek. Izgalmasan alakult a végjáték, a közönség által támogatott lila­fehérek Kovács, Vass és Kul­csár Gy. góljaival az 59. perc­ben 25—25-re egyenlítettek. A győriek Prok révén megszerez­ték a vezetést, ám negyven má­sodperccel a vége előtt Nagyot kiállították, így emberelőnybe kerültek a hazaiak, ám Halcsik bejátszását megszerezték a győ­riek és a hátralévő tíz másod­percben megtartották a labdát. Küzdelmes mérkőzésen, a második félidőben a padlóról állt fel a Békéscsaba, az öt válo­gatottal rendelkező Győr csak a szerencsének köszönheti a győ­zelmet. Farkas József: — Nem tud­tunk mit kezdeni a vendégek felállt falával. A második fél­időben hétgólos hátrányból egyenlítettünk, ám sajnos ez is kevés volt a pontszerzéshez. Vura József: — Hétgólos ve­zetésünknél a Békéscsaba áttért a négy plusz kettes védekezés­re, s ez megzavart bennünket, így a végjátékban szerencsével nyertünk. (verasztó) Hat évre ítélték Pelé fiát Gondatlanságból elkövetett em­berölésért elsőfokon hat év bör­tönre ítélték Edinhót, az egyko­ri brazil labdarúgó világsztár, Pelé fiát. A brazil televízióban is közvetített ítélethirdetés alap­ján Edinhónak csak az éjszaká­kat kell börtönben töltenie. Edinho fellebbezett és a brazil törvények értelmében a másod­fokú ítéletig szabadlábon lehet. A 29 éves Edinho — aki 1996-os sérüléséig profi labda­rúgó volt — egy barátjával 1992-ben Santos városának ut­cáin „autóversenyzett", s ennek során halálra gázolt egy motor- kerékpárost. Rendkívüli közgyűlés Eleken Lapunkban korábban már beszámoltunk arról, hogy Eleken mélypontra került a labdarúgás, így a településen az egyesü­let rendkívüli összehívását kezdeményezték a sportbarátok. Az eleki futball már odáig süllyedt, hogy 5—600 néző he­lyett 85—100-an látogatják a mérkőzéseket, többségében nyugdíjasok. Új edzőre és a játékosok gondolkodásmódjának megváltoztatására van szükség — állítják a helyiek. A labda­rúgást szeretők csak reménykedni tudnak abban, hogy az eleki futballéletben fordulópontot jelent majd október 8., pén­tek. E napra Kecskeméti János polgármester, az egyesület el­nöke a labdarúgást szerető nyugdíjasok kezdeményezésére rendkívüli közgyűlést hívott össze 17 órára. A közgyűlés na­pirendi pontjai között egyebek mellett szerepel az elnökség beszámolója, helyzetértékelés.