Békés Megyei Hírlap, 1999. szeptember (54. évfolyam, 203-228. szám)

1999-09-13 / 213. szám

SPORT 1999. szeptember 13., hétfő Cserék főszerepben Előre FC Békéscsaba—Komárom 3—1 (0—0) Gyorsan kapott gól után fizetniük kellett Gyulai Termál FC—Borsodi Volán 1—1 (0—1) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 2000 néző. V.: Sápi (Kószó, dr. Hegyi). Békéscsaba: Fülöp 0 — Ulrich 6 (— Czipó Z. 6, Sándor 6 — Balog 6, Simon 6, Kaducu 6, Csipkar 6, Valentényi 5 — Szabados 5, Negrau 6. Edző: Pásztor József. Komárom: Villám 5 — Füzesi 6 — Matics 6, Csenteri 5 — Rózsahegyi 4, Bombicz 7, Krstenansky 5, Ugrai 4, Megyesi 5 — Takó 5, Gyurováth 5. Edző: Kovács Gábor. Csere: Szabados helyett Majchrovics (7) a 38., Takó h. Jankóczi (6) a szü­netben, Csipkar h. Kasik (-) a 67., Negrau h. Szabó Cs. (-) a 79., Bombicz h. Marosi (-) a 81. percben. Gólszerző: Majchrovics az 57., Jankóczi a 67., Negrau a 76., Szabó Cs. a 85. percben. Sárga lap: Raducu (Matics buktatásáért) a 33., Füzesi (reklamálásért) az 54., Simon (Krstenanskyt elkaszálta) a 75., Valentényi (Maticsot leterítette) a 87. percben. Szögletarány: 6:2 (3:1). 32. perc: Balog a 16-os jobb sarka előtt két lépéssel szabad­rúgásból belőtt, Raducu a 11-es pont tájékáról estében a felső lécre fejelt. 35. perc: Szabados Rózsahe­gyivel ütközött a 16-oson belül a csabai támadó kezére ráesett a vendégek védője és stoplijával felsértette a kézfejét, amely azonnal vérezni kezdett. A mentő szállította el Szabados Attilát a kórházba, ahol több varrással összeöltötték sérülé­sét. 57. perc: Negrau remekül ívelt előre, Csenteri elnézte a labdát, nem úgy Majchrovics, aki megiramodott és néhány lé­pés után a bal összekötő helyé­ről, 15 méterről a bal felső sa­rokba bombázott, 1—0. 67. perc: Krstenansky indí­totta Medgyesit, aki a bal olda­lon egészen az alapvonalig ve- rekedte magát, majd élesen be­lőtt. A hazai védők között elsu­hant a labda, Jankóczi viszont jól érkezett és hat méterről a bal alsó sarokba lőtt, 1—1. 76. perc: Simon két védő kö­zül a jobb oldali szögletzászló­hoz közel Baloghoz továbbított, aki visszagurított a tisztán ha­gyott Negrau elé. A csabaiak román támadójának még arra is ivóit ideje, hogy egyet igazítson a labdán, majd 10 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 2—1. 85. perc: Simon még a félpá­lyán innen ugratta ki a jó ütem­ben induló Szabó Csabát, aki hosszú vágta után, éles szögből, balról, 12 méterről a vetődő Villám alatt a kapu közepébe lőtt, 3—1. Meglehetősen nehezen indult a mérkőzés, amit a kezdetben a melegnek tudhattunk be, ké­sőbb azonban nagyobb sebes­ségre kapcsolt a Békéscsaba és egyre inkább fölénybe került. A komáromiak hősiesen védekez­tek, Füzesivel az élen, de a két emberfogó is ügyesen kikap­csolta ekkor még a csabai táma­dókat, így Negrau csak időn­ként tudott elszakadni Maticstól, Szabados pedig Csenteritől. A hazaiak jobb ol­dala veszélyesebben támadott, de a középpálya nem volt egy­séges, több halvány teljesít­ményt is láthattunk, így igazán sok dolga nem akadt a vendé­gek újonc kapusának, Villám­nak az első félidőben. A fordulás után egyre nyo­masztóbbá vált a hazaiak fölé­nye, már csak az volt kérdés, mikor szerzik meg a vezetést. Nos, ismét a csereként beállt Majchrovics indította be a gól­gyártást. Jóllehet az ő találatára még egy ártalmatlan helyzetből egyenlített a vendégcsapat, vi­szont utána a nagy öreg Negrau — aki egyre többet elszakadt Hét gólt lőtt a két csapat Előre FC Békéscsaba—III. Kerület 3—1 (2—1). Kiemelt if­júsági labdarúgó-mérkőzés (U-18), Békéscsaba, 150 néző. V.: Scsitovics. Békéscsaba: Kollár — Czipó P. — Semjéni (Walfísch), Palotai — Németh, Andó, Szabó S. (Csapó), Pus­kás (Szabó Zs.) — Pozsár (Moszheim) — Marik, Ursz. Edző: Jakab Péter. Kiállítva: Orosz (második sárga lap után) a 30. percben. G.: Ursz, Semjéni, Csapó, ill. Orosz. Jó: Semjéni, Csapó, Pozsár, Marik, ill. Balázs, Slehovszki, Danczák. A ha­zai csapat rosszul kezdett, sorra kihagyta helyzeteit, s egy kontrából vezetést szereztek a vendégek. A kiállítás után meg­változott a játék és öt perc alatt fordított a Békéscsaba. A má­sodik félidőben kiegyenlített volt a játék, de csak a hazai gó­lig, s ezután még több helyzetet hibáztak a lilák. Előre FC Békéscsaba—III. Kerület 4—1 (1—0). Kiemelt ifjúsági labdarúgó-mérkőzés (U-16), Békéscsaba, 150 néző. V.: Korim. Békéscsaba: Báder — Popol, Laurinyecz, Kolarovszki, Bereczki — Komoróczki (Lipták), Juhász (Bozsár), Lipcsei, Horváth — Mede, Jakab. Edző: Szokolay Sándor. G.: Lipcsei 2, Laurinyecz, Mede, ill. Zsigó. Jó: Hor­váth, Juhász, Lipcsei, Mede, ill. Dengel, Pekker, Zsigó. A jól játszó hazaiak további gólokat is elérhettek volna. Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokságban következik. Szeptember 17., péntek: Videoton—Előre FC Bé­késcsaba, 18.00. Szeptem­ber 18., szombat: Dunake­szi—Szolnok, 16.00. Pécsi MFC—Sopron, 16.00. Ka­posvár—Demecser, 16.00. Érd—Tiszaúj város, 16.00. Tiszakécske—BVSC, 19.00. Szeptember 19., va­sárnap: Csepel—Komló, 16.00. Kecskemét—Száz­halombatta, 16.00. III. Ke­rület—BKV Előre, 16.00. Haj dúszoboszló—Komá­rom, 16.00. őrzőjétől —, majd a szintén csereként beállt Szabó Csaba megadta a kegyelemdöfést az egyre jobban fáradó komáromi­aknak. A békéscsabaiak rászol­gáltak a győzelemre. Pásztor József: — Megérde­melten nyertünk, viszont gyen­gén játszottunk. Éreztem a ta­lálkozó előtt, hogy feszültség van a játékosokban és a hirtelen jött nagy meleg is megfogta a labdarúgókat. A hajrában Negrau gólja jókor jött, ez meg­nyugtatta a csapatot, ezután biz­tos volt a siker. Kovács Gábor: — A máso­dik félidőben a rutinosabb Bé­késcsaba fölénk kerekedett. jávor-verasztó Az NB I további eredményei BKV Előre—Kaposvár 1— 0, Százhalombatta—Pécsi MFC 2—0, BVSC—Hajdúszoboszló 4—1, Tiszaújváros—TFC Ceg­léd 0—0, Videoton—Csepel 2—0, Szolnok—Kecskemét 0—1, Matáv Sopron—III. Ke­rület 2—0, Demecser—Érd 1— 1, Komló—Dunakeszi 1—0. Az NB I állása 1.Matáv Sopron 6 1 21— 4 19 2.Videoton 6 1­17— 2 19 3.BVSC 5 1 í 16— 8 16 4.Békéscsaba 4 3 . 15— 8 15 5.SzázhaIombatta 3 3­tó­3 12 ó.Dunakeszi 3 3 í it— 8 12 7.BKV Előre 3 2 2 10— 7 11 8. Komló 3 1 2 9— 7 10 9.Hajdúszoboszló 2 2 3 9— 14 8 lO.Szolnok 2 1 3 7— 9 7 ll.Pécs 2 1 4 8—12 7 12.TFC Cegléd 2 1 4 5— 9 7 13.Komárom 2 1 4 7— 14 7 14.Kecskemét 2­5 7— 11 6 15.Kaposvár 1 3 3 4— 9 6 ló.Tiszaújváros 1 2 4 7— 11 5 17.Demecser 1 2 4 9— 14 5 18. Érd 1 2 4 6—17 5 19.Csepel 1 1 5 6—11 4 20.m. Kerület 1 1 2 3— 9 4 NB n-es labdarúgó-mérkőzés, Gyula, 500 néző. V.: Filus (Heibl, Csontos). Gyula: Steigerwald — Botyánszki, Resetár (Kulcsár a 31.), Kocsis, Kovács — Papp, Kiss, Tamási (Bíró a 81.), Lévai — Ekker (Boruzs az 54.), Vadas. Edző: Silviu Iorgulescu. Borsodi Volán: Regős — Drótos, Kundrák, Mezei, Szaniszló — Nyeste J., Nyeste Cs. (Szabó a 17.), Dobos, Sipos — Lója, Mol­nár (Tóth az 57.). Edző: Kőrössy Pál. Gólszerző: Lója a 2., Vadas az 52. percben Sárga lap: Papp a 37. (Mezei elleni szabálytalanságért), Kovács a 38. (Lója lerántásáért), Drótos a 75. (Boruzs lerántásáért), Kulcsár a 81. (Lója elleni szabálytalanságért), Lója a 90. (a labda elrúgásáért) percben. 2. perc: Egy szabadrúgás után az alapvonalon túlra pattant a labda, a jobb oldali szögletnél Lója megelőzte a védőket és a kapuba juttatta a labdát, 0—1. 52. perc: A hazaiak részéről Papp ívelt Kiss indítása után középre és az érkező Vadas előre vetődve fejelt a kapuba, 1—1. Az első félidőben a hazai csapat gyorsan hátrányba került és ezután zömében csak küsz­ködött. Igazi helyzetek ebben a játékrészben nem alakultak ki egyik kapu előtt sem. A máso­dik félidőben egy sokkal pörgősebb, a tavalyira emlékez­tető gyulai csapat lépett a pályá­ra és számtalan gólhelyzetet dolgozott ki, ezek közül Lévai a 47. percben kétméterről hibá­zott, Vadas az 50. percben, Ta­mási az 59. percben hagyott ki százszázalékos helyzetet. Az egyenlítő gól után a vendégcsa­pat visszaesett és igazából a szervezett védekezésre sem ju­tott az erejéből. Ennek ellenére a hazaiak nem tudták megsze­rezni a győzelmet jelentő gólt. Jó: Boruzs, Kovács, ill. Kundrák, Szaniszló, Mezei, Dobos, Lója. Silviu Iorgulescu: — A gyorsan kapott gól után fizet­nünk kellett a számlát, a máso­dik játékrész alapján azonban simán kellett volna győznünk. Kó'rössy Pál: — A helyzetek alapján győzhettünk volna, de a döntetlen igazságos eredmény. Jenei Kálmán Következik Az NB n -es labdarúgó-bajnok­ság Keleti csoportjában követ­kezik. Szeptember 18., szombat: Jászberény—MVSC, 16.00. Kunszentmárton—Kazincbar­cika, 16.00. Szeptember 19., va­sárnap: Borsod Volán—Kis­kunfélegyháza, 16.00. Monor— Fót, 16.00. Kalocsa—Hatvan, 16.00. Eger—Nyírbátor, 16.00. REAC—Gyomaendrődi Barát­ság, 16.00. Kiskőrös—Gyulai Termál FC, 16.00. ak kapuja előtt. A labdarúgó Borsod Volán 1—1 NB II-ben: Gyulai Termál FC— FOTÓ: SUCH TAMÁS Pontrablás a listavezetőtől Gyomaendrődi Barátság—Kiskőrös 0—0 NB U-es labdarúgó-mérkőzés, Gyomaendrőd, 400 néző. V.: Bába (Kalmár, Szekeres). Gyomaendrőd: Kollár — Diczkó — Lábos, Nagy M. — Kurilla, Bócsik — Varga Z., Molnár T. (Sindel a 81.), Dan (Unyatinszki a 60.) — Hídvégi (Illyés a 70.), Mester. Edző: Turcsek Zoltán. Kiskőrös: Mlinkó — Kertész — Sendula, Molnár Z. (Vékony a 65.) — Deli, Aszódi — Somlyai, Pecznyik Farkas (Juhász a 75.) — Hleba (Füleki az 57.), Baranov. Edző: Teliinger Vilmos. Sárga lap: Aszódi (kezezésért) a 25., Baranov (belerúgott Mesterbe) a 38., Farkas (Bócsik után rúgott) az 55., Somlyai (lerántotta a kitörő Unyatinszkit) a 69., Vékony (belerúgott Kurillába) a 72., Bócsik (rossz üte­mű becsúszás miatt) a 84. percben. 26. perc: Hleba 18 méterről a bal oldali kapufát találta telibe. A jól előkészített pályán a várakozásnak megfelelően a ha­zaiak jól megszervezték a vé­delmüket, különösen Nagy Márk volt elemében, aki ezen a délutánon átjátszhatatlannak bi­zonyult és kimagasló teljesít­ményt nyújtott. A középpályá­sok pedig Molnár Tamás irányí­tásával végig egyenrangú part­nerei voltak a jó képességű kis­kőrösieknek. Nagy küzdelem jellemezte a mérkőzést, a kapuk felváltva forogtak veszélyben és a helyzetek, valamint a me­zőnyben nyújtott teljesítményt alapján reális eredmény szüle­tett. Bába játékvezető NB Il-es bemutatkozása mindenképpen sikeresnek mondható, asszisz­tensei pedig jól segítették a já­tékvezetői szempontból nem éppen könnyű találkozón. Jó: Nagy M. (a mezőny legjobbja), Molnár T., Bócsik, Kollár, ill. Kertész, Mlinkó, Pecznyik. Turcsek Zoltán: — Végig óriási küzdelem jellemezte a ta­lálkozót, amelyen, igazságos eredmény született. Teliinger Vilmos: — Na­gyon rossz játékkal ajándékoz­tunk a hazai csapatnak egy pon­tot. Gyuricza János Az NB II Keleti csoportjának további eredményei: Kiskun­félegyháza—Jászberény 3—2, PSE Fót—Eger 2—1, Nyírbá­tor—Kalocsa 1—1, Kazincbar­cika—Monor 2—0, MVSC— Kunszentmárton 2—2, Hat­van—REAC 1—1. Az NB n állása 1. Kiskőrös 5 1­9— 3 16 2.Fót 5­1 il­4 15 3.Eger 4 1 1 lő— 3 13 4.Kazincbarcika 4­2 11— 4 12 5.Monor 3 2 1 12— 8 11 ó.Kunszentmárton 3 2 1 10— 8 11 7.Borsod V. 2 3 1 8— 6 9 S.Hatvan 2 2 2 7— 3 8 9.Nyírbátor 2 2 2 9— 8 8 lO.Gyomaendrőd 1 3 2 4— 6 6 11.Gyula 1 2 3 3— 10 5 12.REAC 1 1 4 9— 13 4 13.K.félegyháza 1 1 4 9— 16 4 14.Kalocsa 1 1 4 8— 15 4 15Jászberény 1­5 5— 10 3 ló.Miskolc­3 3 6— 14 3 A Békéscsabai Atlétikai Club és lapunk közös játékra hívja olvasóit. Szeptember 13-ától 17-éig, négy alkalommal egy-egy képrészlet és egy alkalommal az 5« futófesztivál programja jelenik meg lapunkban. Vágják ki, helyes sorrendben ragasszák fel a képrészleteket egy le­velezőlapra és küldjék el címünkre: Békés Megyei Hírlap, 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.1 A futófesztivál programjából válasszák ki a legszimpatikusabbat és azt írják jel­igeként a levelezőlapra! Beküldési határidő: szeptember 22., de a program helyszínén elhelyezett hírlapos ládába is bedobhatják. Díjak: hírlapos utazótáska, óra, esernyő, póló. A Profi Labdarúgó Bajnokságban történt Szeged—ZTE 1—0 (1—0) Szeged, 6000 néző. V.: Szabó J. Gól: Jeremejev (29.) Haladás—Gázszer 1—3 (0-2) Szombathely, 3000 néző. V.: Kiss G. Gól: Halmosi (65.), ill, A PNB állása 1.Gázszer 4 i . XX— 4 13 2. Vas as 4 . 1 8— 3 12 3.Győr 3 1 1 IX— 3 10 4.Debrecen 3 1 1 8— 5 10 5.ZTE 2 2 1 7— 2 8 6.Dunaferr 2 2 1 IX— 7 8 7.Nagykanizsa 2 2 X 7— 6 8 8.Tatabánya 2 2 X 7— 8 8 9.MTK 2 1 X 6— 3 7 lO.Kispest 2 1 2 7— 5 7 ll.FTC 2 1 2 7— 6 7 12.Nyíregyháza 1 2 2 5— 9 5 13.Újpest 1 1 2 7—X0 4 14.Diósgyőr X 1 3 7—II 4 15. Szeged 1 1 3 4— 9 4 16.Siófok 1 1 3 3— 8 4 17.Haladás 1 ■ 4 4-12 3 18.Vác­■ 5 4—13­Földes (8.), Lukács (14.), Gogh (67.). FTC—MTK 1—0 (0—0) Üllői út, 7000 néző. V.: Megyebíró. Gól: Tóth M. (90.) Lombard FC—Diósgyőr 2—1 (1—0) Csepel, 1000 néző. V.: Dubraviczky. Gól: Kiprich (19.-11-esből), Kiss (81.), ill. Kunzo (50.). Siófok—Dunaferr 1—1 (1—1) Siófok, 1500 néző. V.: Kiss B. Gól: Pest K. (1.), ill. Orosz (6.). Győr—Vasas 2—0 (0—0) Győr, 8000 néző. V.: Bede Gól: Herczeg (62.), Győri (73.). UTE—Debrecen 2—2 (1—1) Megyeri út, 2000 néző. V.: Puhl. Gól: Tamási (18.), Tokody (49.), ill. Bagoly (4L, 94.). Kispest—Vác 5—1 (2—1) Bozsik-stadion, 2500 néző. V: Sóthy. Gól: Szekér (4.), Wukovics (35., 52), Szabó T. (79.), Hercegfalvi (81.), ill. Rob (17.). Nagykanizsa—Nyíregyhá­za 1—0 (0—0) Nagykanizsa, 5000 néző. V.: Arany. Gól: Horváth Gy. (73.). A Totó 36. heti eredményei 1. Hamburg—Hertha BSC ................................................5—1 1 2. Duisburg—Bayern München ...................................1—2 2 3 . Unterhaching—VfB Stuttgart....................................2—0 1 4 . Werder Bremen—Kaiserslautern...........................5—0 1 5 .1860 München—Frankfurt...........................................2—0 1 6. Bari—Lazio.................................................................................0—0 x 7. Reggina—Fiorentina..........................................................2—2 x 8. Cagliari—Juventus ............................................................0—1 2 9 . AC Milan—Perugia............................................................3—1 1 1 0. Parma—Bologna.................................................................1—1 x 1 1. Torino—Venezia ...............................................................2—1 1 1 2. Udinese—Piacenza.............................................................3—0 1 1 3. Verona—Lecce.......................................................................2—0 1 + 1 mérkőzés: 14. Roma—Internazionale lapzárta után ért véget