Békés Megyei Hírlap, 1999. szeptember (54. évfolyam, 203-228. szám)

1999-09-06 / 207. szám

SPORT 1999. szeptember 6., hétfő Csak a Gyoma FC szerzett pontot Martfű—Battonyai TK 5—1 (2-0) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Martfű, 300 néző. V.: Laczkó. Martfű: Kupeczki — Bartusz, Valaskó, Kinyik, Módos — Szilvási, Lengyel (Hanga), Ézsiás, Határ — Vona, Kun (Méri). Edző: Kardos Mihály. Battonya: Ölei — Oláh, Rocz- kó, Fejes, Sztanojev (Mazula) — Dancsó (Sztán), Pilán, Szat­mári (Gyapjas), Képíró — Nagy, Zsóri. Edző: Papp Illés. 5. perc: Egy lepattanó labda után Vona bombagólt lőtt a fel­ső sarokba, 1—0. 19. perc: Egy gyors kontra után Határ beívelését szintén Vona pofozta a hálóba, 2—0. 60. perc: Határ ugrott ki, lö­vése Ölei lábáról a hálóba vágó­dott, 3—0. 67. perc: Jobb oldali beadás után az üresen álló Határ a ka­puba bólintott, 4—0. 75. perc: Zsóri, Képíró össz- játék után Képíró a kapuba lőtt, 4— 1. 85. perc: Határ fejese a vé­dőkről lepattant, de a jól he­lyezkedő Ézsiás a kapuba lőtt, 5— 1. A tartalékosán felálló vendé­gek ellen a támadólag fellépő hazaiak már az első félidőben eldöntötték a találkozó sorsát. Jó: Határ, Vona, Kinyik, Szil­vási, ill. Ölei, Roczkó, Pilán, Oláh. (Lukács István) Ifjúságiak: Martfű—Batto­nyai TK 2—1. Gyoma—Algyő 2—2 (1—1) Gyomaendrőd, 500 néző. V.: Munkácsi. Gyoma: Hajdú — Juhász, Tímár (Dinya), Furka, Dobó — Somogyi, Tóth, Toldi, Bencze — Kovács (Vatai), Huny a (Gonda). Játékos edző: Somogyi János. Algyő: Kadnár — Ádelhardt, Bóka, Békési, Kothanyecz — Szélpál, Kraj- czár, Tóth I. (Takács G.), Varga — Tóth II., Dóra (Takács Z.), Halász. Játékos edző: Takács Zoltán. 23. perc: Dobóról lefordult Takács, beadását Varga a háló­ba talpalta, 0—1. 32. perc: Hunya remek be­adását Bencze a hálóba bólin­totta, 1—1. 46. perc: Kovács szögletét Somogyi a felső sarokba fejel­te, 2—1. 52. perc: Tóth I. szabadrú­gása utat talált a hálóba, 2—2. 89. perc: Bóka utolsó em­berként Kovácsot elkaszálta, a játékvezető kiállította a sza­bálytalankodót. Iramos mérkőzésen a két csa­pat nyílt játékot játszott, a me­zőnyben ügyesen passzolgató vendégek összességében meg­érdemelten vitték el az egy pon­tot. A Gyoma FC döntő helyze­teket hagyott kihasználatlanul. Jó: Juhász, Furka, Toldi, ill. Varga, Szélpál, Tóth I. (Feuer­werker Béla) Ifjúságiak: Gyoma FC—Al­győ 4—1. Szajol—Békés 2—1 (1—0) Szajol, 400 néző. V.: Ignácz. Szajol: Szanyi — Tákos, Kácser, Palla — Sipos, Hege­dűs, Gergely, Kiss (Kovács A.), Peszeki — Babella, Vasas. Edző: Szatmári János. Békés: Baji — Szenti, Laurinyecz, Kondacs (Nagy K.), Pálfi (Bagyinka) — Kovács K., Gombos (Szegedi), Nagy I., Nagy Z. — Argyelán, Fehérvá­ri. Edző: Zsíros György. 42. perc: Egy jobb oldali ha­zai támadás után a beadást kö­vetően Vasas 14 méterről lőtt a hálóba, 1—0. 50. perc: Szegedit második sárgalap után a játékvezető kiál­lította. 60. perc: Egy jobb oldali be­adást követően Babella a jobb felső sarokba lőtt, 2—0. 89. perc: Kezezés után 11-est ítélt a játékvezető a vendégek javára, a büntetőt Szenti nagy erővel a léc alá vágta, 2—1. Egyenrangú ellenfelek küz­döttek a pályán, az első félidő végén szerzett vezetést a hazai együttes, majd a kiállítást köve­tően növelte előnyét. A szeren­csésebb csapat nyert a vasárna­pi összecsapáson részrehajló já­tékvezetés mellett. Jó: Szanyi, Babella, ill. a vendégek közül senkit sem lehet kiemelni. Ifjúságiak: Szajol—Békési FC 1—2 Mélykút—Jamina 2-0 (1-0) Mélykút, 400 néző. V.: Tóth. Mélykút: Vasuth — Kovács, Ivancsán, Babó (Pálosi), Kárász — Fekete, Szabó, Nuszpl Z., Margit (Mihail) — László, Fenyvesi. Edző: Raffai Rudolf. Jamina: Molnár — Pozsár, Mázán, Sajben, Iványi — Csu- lik, Szelei (Pecze), Szeverényi (Lakatos), Szarvas — Balogh, Horváth. Játékos edző: Szarvas András. 24. perc: Szabó futott el a jobb oldalon, erősen középre lőtte a labdát, ezt Margit lőtte rá, s a labda egy fejet érintve a hálóba pattant, 1—0. 50. perc: A Jamina kapujától 25 méterre szabadrúgáshoz ju­tottak a hazaiak. Fekete hatal­mas gólt lőtt a léc alá, 2—0. Jól kezdtek a vendégek, az 5. percben Balogh hagyott ki nagy helyzetet, majd 6 perccel ké­sőbb Csulik 18 méteres szabad­rúgását Vasuth remek védéssel mentette. Ezután magára talált a hazai csapat, megszerezte a ve­zetést, majd a második félidő­ben újabb gólt ért el és ezzel be­biztosította győzelmét. Jó: Babó, Kovács, Fekete, ill. Csu­lik, Iványi. Ifjúságiak: Mélykút—Jami­na SE 1—0 További eredmények: Ke­rekegyháza—Örkény 4—3 (1—2), Hajós—Kisújszállás 0—2 (0—1), Csongrád— Dömsöd 6—0 (3—0), Makó— Hódmezővásárhely 0—0. Az NB III állása I. Csongrád 4 2.Szajol 4 3. Hmv.hely 3 4. Örkénv 3 5. Békés 2 Ó.Algyö 2 7. Kisújszállás 2 8. Makó 2 9. Dömsöd 2 10. Mélykút 2 II. Jamina 2 12. Kerekegyháza 2 13. Martfű 1 14. Gyoma FC 1 15. Híüós 1 16. Battonya 1 16— 4 13 . i 14— 4 12 1 i 8— 2 10 . 2 12—10 9 2 1 10— 5 8 2 1 11—10 8 1 2 9— S 7 1 2 9— 7 7 1 2 12—12 7 1 2 5— 8 7 . 3 5— 8 6 . 3 8—16 6 2 2 7— 8 5 1 3 7—15 4 . 4 4—14 3 1 4 2—11 1 A Csorvás veretlen, három csapat nyeretlen Gyulavári—Medgyesegyháza 4—2(2—0) Megyei I. osztályú labdarú­gó-mérkőzés, Gyulavári, 150 néző. V.: Egeresi. Gyulavári: Tóth Z. — Csete (Zimbrán), Tóth R., Ferenczi, Bállá (Papp), Debreczeni (Alb), Oláh, Deák, Vancea, Számfira, Gúti. Edző: Dávid Imre. Medgyesegyháza: Homik — Kuzma, Kiss, Göcző, Holecz, Kovács, Mocsári L. (Juhász), Petruzsán (Szabó), Mocsári A. (Szabó A.), Kanál, Tasi. Edző: Ögrics Pál. A hazai csapat a negyedik gól után ké­nyelmes lett, így a vendégek szépíteni tudtak. G.: Vancea a 10., Gúti a 23., az 52., a 67., ill. Ferenczi (öngól) a 72., Kovács a 76. percben. Jó: Deák, Van­cea, Gúti, Oláh, ill. Kanál, Ko­vács, Holecz. (Balia István) Szarvas—Elek 3—2 (0—1) Szarvas, 200 néző. V.: Koka- vecz. Szarvas: Tóth — Kugye- la (Klimaj), Takács, Darida Zs„ Moldván, Kovács, Nagy F., Bogdán, Cziglédszky (Kerekes A.), Lénárt, Nagy P. (Valen- csik). Edző: Paulik János. Elek: Pataki — Lakatos, Séllei, Tere­szán, Csumpilla (Thúróczi), Gyulai, Bálint, Szűcs, Gálea, Donnert, Rostás (Isztin). Edző: Mikulás Mihály. Küzdelmes mérkőzésen, a Szarvas vesztett állásból előbb fordított, ezt a vendégek kiegyenlítették, majd két perccel a befejezés előtt, 2—2-es állásnál egy remek fe­jes góllal a győzelmet is meg­szerezték a vendéglátók. G.: Nagy P. a 60., Lénárt a 66., Bogdán a 88., ill. Donnert a 17., a 80. percben. Jó: Moldván, Bogdán, ill. Szűcs, Donnert. (Csabai Pál) Körösladány—Csorvási SK 1—3 (1—1) Körösladány, 750(!) néző. V.: Csonka. Körösladány: Kiss — Földi, Fabulya, Talpal- ló, Danó (Ragály), Szántó, Ba­kos J„ Keresztesi (Rácz), Hor­váth (Bakos Z.), Nagy, Ombó- di. Edző: Borgula János. Csor­vás: Stumpf — Koszta, Schnei­der, Stroia, Molnár, Tóth, Po- pol, Ianu, Bíró (Benyovszki), Steff, Belicza. Edző: Moós Já­nos. Nagyon nagy iramú és sportszerű mérkőzésen a jobb képességű vendég csapat meg­érdemelt győzelmet aratott. G.: Földi a 34., ill. Tóth A. (1 Les­ből) a 11., a 46., Schneider a 67. percben. Jó: Fabulya, Szántó, Kiss, ill. az egész vendég csapat a második félideji játék alapján. (Ponta Sándor) Medgyesbodzás—Orosházi MTK 0—1 (0—1) Medgyesbodzás, 150 néző. V.: Csendes. Medgyesbodzás: Jambrik — Kindel, Hugyecz, Kata, Litauszki, Ekker (Fejes), László (Rácz), Tobai, Podma- niczki, Szivák, Szabó (Deák). Edző: Sebestyén János. OMTK: Jakab — Lengyel, Szlopóczki, Berezvai (Csiszár), Sebők, Pardi, Horváth, Lovas, Dobi, Mórocz (Kiss), Lövei (Debreczeni). Edző: Petneházi György. Az enerváltan játszó Bodzástól, bár szerencsés gól­lal, de megérdemelten vitték el a vendégek a három pontot. G.: Lövei a 35. percben. Jó: Litauszki, Kindel, ill. az egész vendég csapat, (dr. Sebők) Kamut SK—Füzesgyarmat 3—2 (0—2) Kamut, 250 néző. V.: Gyen­ge. Kamut: Guth — Balogh (Kovács), Győri I., Somvári, Varga, Igricz, Botyánszki, Szűcs, Gilik, Vári (Krecsma- rik), Győri II. Edző: Vrbovszki János. Füzesgyarmat: Sárközi — Hajdú, Várkonyi (Földesi), Nagy, Vad, Bere (Kovács J.), Pardi, Salya, Tóth, Boros, Kar­ács. Edző: Kovács Endre. Sportszerű, fordulatokban gaz­dag mérkőzésen a hazaiak a második félidőben nyújtott jó teljesítményükkel megérdemel­ten tartották otthon a három pontot. G.: Krecsmarik a 70., Gilik a 72., Győri II. a 85., ill. Nagy a 7., Tóth a 43. percben. Jó: a hazai csapat valamennyi tagja dicséretet érdemel teljesít­ményéért, ill. Vad, Pardi, Bo­ros. (Szlancsik János) Mezőberény—Csabacsűd 2—2 (1—1) Mezőberény, 300 néző. V.: Albert. Mezőberény: Barabás — Nagy, Pojendán, Bereczki, Maléth (Zolnai), Szűcs, Kocsor, Bokor, Göblyös, Darócz (Far­kas), Tóth (Bartyik). Edző: Kajlik Péter. Csabacsűd: Bala­toni — Gombár, Mizik I. (Mi­zik II.), Fügedi, Palyov, Csi- csely, Pillár, Varga T., Varga J., Tusjak (Gulyás), Jancsó. Edző: Halász Ferenc. A hazai csapatot jobban megzavarta az ember­előny, a lelkesen játszó vendé­gek ellen. A játék képe alapján a vendégek közelebb álltak a győzelemhez. Kiállítva: Varga J. (két sárgalap után) a 15. perc­ben. G.: Kocsor a 15., a 87., ill. Varga J. az 5., Gulyás (1 Les­ből) a 75. percben. Jó: Kocsor, ill. Gombár, Csicsely, Gulyás. (Tímár Zoltán) Sarkad—Vésztő 0—0 Sarkad, 450 néző. V.: Brusznyiczki. Sarkad: Sándor — Gajdács, Boldogh, Kapros, Rúzsa, Ancsin, Iszáka, Matus, Tóth (Papp), Balogh, Szabó. Edző: Balogh István. Vésztő: Veress — Jánosi, Rábai M., Szilágyi, Becea, Fekete (Bar­na), Turbucz, Corujan, Prekop, Horváth, Zsombok. Edző: Ki­rályvári Károly. Alacsony szín­vonalú mérkőzésen többnyire a két 16-os között folyt a játék, így igazságos döntetlen ered­mény született. Jó: Rúzsa, Ancsin, ill. Jánosi, Rábai M., Turbucz. (Kiss Gábor) Tótkomlós—Méhkerék 5—0(3—0) Tótkomlós, 300 néző. V.: Bogyó. Tótkomlós: Czirbus — Diószegi, Bányik, Pásztor L., Lovász, Pásztor T., Varga, Papp Mesterlövészek A Békés megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság góllö­vő listájának élmezőnye. 9 gólos: Tóth A. (Csorvás). 8 gólos: Belicza (Csorvás). 4 gólos: Zsombok (Vésztő), Szivák (Medgyesbodzás), Krecsmarik (Kamut). 3 gó­los: Bakos Z., Bakos J., Nagy K. (Körösladány), Varga J. (Csabacsűd), Guti (Gyulavári), Darida, Lénárt (Szarvas), Tarján, Juhász, Zádori (Tótkomlós), Lövei (Orosháza). (Bakai), Tarján, Zádori (Gyivicsán), Juhász (Dávid). Edző: Kvasznovszki József. Méhkerék: Patka — Jova, Bu­rai, Kozma (Kojta), Kocsis, Csotye, Tapasztó, Cziczeri, Klembucz, Magyar, Török. Edző: Patka György. Iramos mérkőzésen a kiváló teljesít­ményt nyújtó hazaiak győzelme megérdemelt a helyenként sportszerűtlenül játszó méhke­rékiek ellen. G.: Juhász a 12., a 37., Papp a 45., Tarján a 61., Pásztor T. a 83. percben. Jó: a hazai csapat valamennyi tagja, ill. a vendégek közül senki sem nyújtott átlagon felülit. (Tóth B. István) Ifjúságiak: Gyulavári— Medgyesegyháza 5—0, Szarva- s—Elek 10—0, Körösladány— Csorvás 1—6, Medgyesbod­zás—OMTK 0—7, Kamut— Füzesgyarmat 0—3, Mezőberé- nyi FC—Csabacsűd 6—3, Sarkad—Vésztő 3—1, Tótkom­lós-Méhkerék 12—0. A megyei I. osztály állása 1. Csorvás 4 1 . 20— 4 13 2. Körösladány 3 1 i 16— 9 10 3. Kamut 3 1 i 8— 7 10 4. Szarvas 3­2 12— 8 9 5. Tótkomlós 2 2 1 12— 4 8 6. Gyulavári 2 2 1 13— 8 8 7. Vésztő 2 2 1 9— 7 8 8. OMTK 2 1 1 6— 6 7 9. M.bodzás 2 1 2 8— 9 7 10. Csabacsűd 2 1 2 10—17 7 11. Sarkad 1 3 1 4— 5 6 12. Méhkerék 1 2 2 6—13 5 13. Mezőberény 1 1 3 5—12 4 14. Füzesgyarmat­2 3 8—11 2 15. M.egyháza­1 3 6—12 1 16. Elek­1 4 4—15 1 Az OMTK—Medgyesegyháza mérkőzés nem szerepel a tabellán. A találkozót szeptember 8-án 16.30 órakor játszák. Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában következik. Szep­tember 11., szombat: Battonyai TK—Hajós, 16.00. Jamina SE—Csongrád, 16.00. Algyő—Martfű, 16.00. Szeptember 12., vasárnap: Mélykút— Kerekegyháza, 16.00. Dömsöd—Gyoma FC, 16.00. Kisújszállás—-Szajol, 16.00. Békés FC—Makó, 16.00, Hódmezővásárhely—Örkény, 16.00. A Békés megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban következik. Szep­tember 11., szombat: Medgyesbodzás—Kamut SK, 16.30. Orosházi MTK— Körösladány, 16.30. Vésztő—Mezőberényi FC, 16.30. Szeptember 12., va­sárnap: Csorvás—Szarvas FC, 16.30. Elek SK—Gyulavári, 16.30. Medgyesegyháza—Sarkadi Kinizsi, 16.30. Csabacsűd—Tótkomlós! FC, 16.30. Méhkerék—Füzesgyarmat, 16.30. Orosházi továbbjutás OMTK-Hungarotel— Bajkál Irkutszk (orosz) 4:2 Pénteken este lapzárta után fejeződött be Orosházán a női aszta­litenisz ETTU Kupa 1. fordulójában az OMTK-Hungarotel— Bajkál Irkutszk mérkő­zés. A találkozón 2:2 után Cojocaru és Potapova mérkőzött. Az orosháziak román légiósa nehezen nyerte 21:17-re az első szettet, majd hullámvölgybe került és 21:14-re kika­pott a bal kezes orosz lánytól. A döntő játsz­mában a közönség biz­tatása mellett Cojocaru irányított és biztosan győzött. A folytatásban a két védő csatájából a remek teljesítményt nyújtó Szvitán került ki győztesen Demenkova ellen, aki 2:0-ra (21:10, 21:18) nyert, így a több mint három óráig tartó összecsapást a házi­gazdák nyerték. Bogdánffy Csaba: — Úgy gondolom, megérdemelten nyertünk. A lányok elfogadható Hajduska Rita párosban jó teljesít- méyt nyújtott, ám ezen a mérkőzésen a vendégek nyertek, s végül az orosházi­ak örülhettek hiszen az ETTU Kupá­ban 4:2-re verték az irkutszkiakat FOTÓ: SUCH TAMÁS teljesítményt nyújtottak. Ki­emelkedett Szvitán, s az ő csa­patba kerülésével megvalósult régi vágyam, hogy legyen egy védőnk. Mellette a párosban jól játszó Hajduskát emelném ki az együttesből. V. L. OMTK-Hungarotel I.—Egri Áfész SE 18:0 NB IA csoportos női asztalitenisz-mérkőzés, Orosháza. Orosházi győztesek: Cojocaru, Hajduska, Lovas, Szvitán 4—4, a Cojocaru, Hajduska és a Lovas, Szvitán páros. A pénteki ETTU Kupa győzelem után a hazaiak felszabadult játékkal, jó teljesítménnyel kiütéssel nyertek az előző bajnokság ötödik helyezettje ellen. Hévíz-Békési TE 1.13:5 NB I B, férfi, Hévíz. Békési győztesek: Bohács 2, Domokos 1, az ifj. Balogh, Domokos és a Baranyi, Bohács páros. A nyáron alaposan megerősödött (Muskó, Podpinka és Molnár igazolt Hévízre — a szerk.) hazaiak ellen megnyerték a két párost a békésiek és a folytatásban 4:2-re vezettek, de ezután a hazaiak nagyobb tudása érvényesült a végig jól küzdő vendégek ellen. Góg Anikó hetedik Bmóban A csehországi Bmóban rendez­ték meg szombaton az Európai Triatlon Kupa viadalt, amely egyben Vk pontszerző verseny is volt. A versenyen tíz ország harminc sportolója indult, s kö­zülük tizenheten értek célba. Az olimpiai távú viadalt az új-zé- landi Rose nyerte, mögötte a francia Delemer és az egyesült államokbeli Gibbs végzett. Az orosházi Góg Anikó hetedik­ként érkezett a célba 2:22:09-es idővel. Újabb arcpirító döntetlen Liechtenstein—Magyarország 0—0 Európa-bajnoki selejtező labdarúgó-mérkőzés, Vaduz, 1800 nezo. V.: Sten Kaldma (észt). Liechtenstein: Jehle — Zech - Ospelt, D. Hasler, Hefti, Gigon — T. Beck (Bicker), Ma. Stocklasa, Mi. Stocklasa — Telser (Ritter), M. Frick (M. Beck). Magyarország: Király — Sebők V. — Korsós Gy., Halmai, Mátyus — Dárdai, Fehér M. (Lendvai), Illés — Dombi (Sowunmi), Horváth F. (Herczeg), Egressy. Lassú és körülményes volt a ma­gyar válogatott, a hazaiak az első játékrész hajrában is többet ve­szélyezettek és a 38. percben is­mét csak Király nagyszerű védé­se kellett ahhoz, hogy ne kerül­jön a magyar kapuba a labda. A második játékrész elején a csere­ként beállt Lendvai 21 méteres bombája a keresztlécről vágódott ki. A vendégek nagyobb lendü­lettel játszottak mint az első fél­időben, de a kapura nem jelentet­tek veszélyt a mieink. A lelkes házigazdák jól védekeztek és tel­jesen megérdemelten szereztek egy pontot az ezúttal is mélyen tudása alatt teljesítő vendégek el­len. A magyar csapat szombaton este kudarcot vallott és a mostani eredménnyel elveszítette mate­matikai esélyét is a továbbjutás­ra. Jó: Jehle, Hefti, Zeck, T. Beck, M. Frick, ill. Király. Jöhet a Vatikán Megszokott dolog a legtöbb embernél, hogy azonos helyen vásárol­ja meg a lapokat. így vagyok ezzel én is: vasárnap a szokásos kör- utam egyik állomása volt a Lencsési úton Zsíros György (nem az egykori előrés labdarúgó) kis boltja, ahol természetesen rögtön a focira terelődött a szó. S az is természetes, hogy a válogatott hal­ványnál is halványabb szereplésére. Zsíros úr is egy szóval aposztrofálta nemzeti tizenegyünket: ka- v tasztrófa. Majd azt is hozzátette: „Talán még találunk olyan csapa­tot a világon, amelyikkel partiban tudunk lenni, s lehet sikerélmé­nyünk. Mondjuk a Vatikán...!” « t « Hazatérve éppen belekezdtem a lapok böngészésébe, amikor meg­csörrent a telefon — Hollandiából Zalai (Zsíros) László, az Előre FC egykori mestere hívott, s egyszuszra mondta: „Nem láttam ugyan a meccset, hiszen Hollandiában nem lehet fogni a magyar adót, de reggel az interneten azonnal megnéztem az eredményt. Részleteket sem tudok, de ez tragédia. Hová fajult a magyar a lab­darúgás?! Itt már csak egyet lehet tenni: azonnali hatállyal teljesen amatőrré tenni a magyar futballt. Amatőrebbé, mint a liechtenstei­nit. Ebbe a jövőben egy fillért sem szabad pumpálni. Nagyon saj­nálom hogy ide jutott az egykor világhírű magyar sportág...” — és mondta tovább keserűen. Hát valóban szabad ebbe a fociba pénzt invesztálni? (jávor)