Békés Megyei Hírlap, 1999. augusztus (54. évfolyam, 178-202. szám)

1999-08-30 / 201. szám

© 1999. augusztus 30., hétfő SPORT Az első NB Il-es győzelem Gyomaendrődi Barátság—Jászberény 2—1 (1—0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Gyomaendrőd, 500 néző. V.: Móritz (Szabó, Kömpf). Barátság: Kollár — Diczkó — Lábos, Hajdú — Bócsik — Kurilla, Molnár, Lipták, Unyatinszki (Dan, a szünetben) — Mester (Sindel, a 80.), Hídvégi (Varga, a 63.). Edző: Turcsek Zoltán. Jászberény: Bánó — Márics — Nyíri, Mosonyi — Tasi (Kónya, a szünetben), Tóth J., Lukácsi, Kecske­méti (Demők, a szünetben) — Gephard — Molnár J., Kövesdi. Edző: Szabó Imre. Gólszerző: Mester a 26., Márics (11-esből) az 50., Lipták a 65. percben. Sárga lap: Bócsik (rátartott Tasi lábára) a 10., Kecskeméti (Molnár Tamás után rúgott) a 15., Lábos (visszahúzta a kitörő Molnár Jánost) a 32., Molnár J. (rossz becsúszás Kurilla ellen) a 34., Unyatinszki (visszarántotta Mosonyit) a 37., Nyíri (felrúgta Hídvégit) a 43., Márics (feltartotta Varga Z.- t) a 90. percben. Kiállítás: Kónya (hátulról felrúgta Kurillát) a 49., Hajdú (összecsapott Gepharddal) a 70. percben. 26. perc: Mester kilépett az el­mélázó vendég közül, egy re­mek csellel elfektette a kifutó Bánó kapust, majd öt méterről az üres kapu közepébe vágta a hazaiak vezető gólját, 1—0. 50. perc: Molnár J. összerú­gott Molnár T.-vel a hazai 16- oson belül, a játékvezető bünte­tőt ítélt, amit Márics a bal sa­rokba lőtt, 1—1. 65. perc: Mester cselezgetett a 16-os vonalán, jó ütemben passzolt az előre mozduló Lipták elé, aki az ötös sarkáról nagy erővel a jobb alsó sarokba lőtte a hazaiak második, és egy­ben győztes gólját, 2—1. A nagyiramú, küzdelmes mérkőzésen a helyzeteiket job­ban értékesítő hazaiak meg­szenvedtek a győzelemért, az eredmény mégis reálisnak mondható. Az első játékrészben a vendégeknek voltak nagyobb helyzeteik, de Diczkó vezérle­tével szilárdan állt a lábán a gyomaendrődi védelem. A má­sodik félidőben a Barátság is nagyobb küzdeni tudásról adott számot, érzékelhető volt, hogy játékosai jobban akarták a győ­zelmet. A mérkőzésen a küzde­lem bizony néha a durvaság ha­tárát is súrolta, amit alátámaszt a hét sárga lap és a két kiállítás Következik Az NB n-es labdarúgó-bajnok­ság Keleti csoportjában követ­kezik. Szeptember 4., szombat: Borsod Volán—Gyomaendrődi Barátság, 16.30, Jászberény— Gyula Termál FC, 16.30, Kun- szentmárton—Kiskunfélegyhá­za, 16.30, Nyírbátor—Fót, 16.30. Szeptember 5., vasárnap: Monor—MVSC, 16.30, Eger— Kazincbarcika, 16.30, Kiskő­rös—Hatvan, 16.30, Kalocsa— REAC, 16.30. is. Móritz játékvezető néhány téves ítéletével olykor nem csak a nézők idegeit korbácsolta fel. Jó: Kollár, Lábos, Mester, Lipták, Diczkó, ill. Bánó, Márics, Gephard. Turcsek Zoltán: — Ideges, túlfűtött hangulatú mérkőzésen, ha nehezen is, de itthon tartot­tuk a nagyon értékes három baj­noki pontot. Szabó Imre: — Az első fél­időben gólokkal kellett volna vezetnünk, erre kikaptunk 2— 1 -re. Gyuricza János Továbbra is gödörben Gyulai Termál FC—Kunszentmárton 0—3 (0—2) A Profi Nemzeti Bajnokságban történt Debreceni VSC—Gyón ETO FC 1—0 (0—0) Debrecen, 4000 néző. V.: Csema. Gól: Sabo (68. - 11-esből). Diósgyőr—Újpest 4—1 (3—0) Diósgyőr, 7000 néző. V.: Hajdó. Gól: Frunza (2., 33.), Radu (35.), Komi (46.), ill. Tamási (54.). Kiállítva: Kovács Z. (72., ÚTÉ). Gázszer FC—Szeged LC 4—1 (2—0) Székesfehérvár, 2000 néző. V.: Hanacsek. Gól: Földes (14.), Lukács (25.), Németh (öngól, 53.), Popovics (84.), ill. Faragó (65.). Vasas—Haladás 2—0 (0—0) Fáy utca, 4000 néző. V.: Sápi. Következik Az NB I-es labdarúgó-bajnok­ságban következik. Szeptember 1., szerda: Előre FC Békéscsa­ba—BVSC, 16.00, Tiszaújvá- ros—Komárom, 16.30, Deme- cser—Hajdúszoboszló, 16.30, BKV Előre—Tiszakécske, 16.30, Sopron—Érd, 16.30, Százhalombatta—Kaposvár, 16.30, Szolnok—Hl. kér., 16.30, Komló—PMFC, 16.30, Cse­pel—Dunakeszi, 16.30, Video­ton—Kecskemét, 16.30. Gól: Szili (86.), Kabát (89.). Dunaferr SE—Nagykani­zsa 2—1 (0—0) Dunaújváros, 3000 néző. V.: Juhos. Gól: Tököli (66.), Nicsenko (70.), ill.Horváth Gy. (63.). MTK—Siófok FC 2—1 (0—0) Hungária krt., 2000 néző. V.: Bukovics. Gól: Egressy (47.), Ilea (86.), ill. Pest K. (60.) Nyírség-Spartacus FC— Lombard FC 1—1 (0—1) Nyíregyháza, 6000 néző, V: Szabó J. Gól: Kondora (83.), ill. Nagy S. (18.). Kiállítva:.Virág (42. - Tatabánya). Zalaegerszeg—Kispest 2— 0(1—0) Zalaegerszeg, 7 ezer néző. V.: Ábrahám. Gól: Szó II. (45.-11-esből), Ferenczi (79.). Kiállítva: Váczi (45., Kispest.). Vác—FTC a talákozó lap­zártakor még nem fejeződött be. Az NB I további eredményei: BVSC—Tiszaújváros 2—1, Pécs—Videoton 0—2, Kapos­vár—Szolnok 1—0, TFC Ceg­léd—Matáv Sopron 0—1, Kecskemét—Csepel 0—2, Érd—Százhalombatta 0—3, Hajdúszoboszló—BKV Előre 0— 1, Komárom—Demecser 1— 3. A III. Kerület—Komló mérkőzést később játsszák. A PNB állása 1. Vasas 4­. 8— 1 12 2. Gázszer 3 1 . 8— 3 10 3. Debrecen 3­i 6— 3 9 4. ZTE 2 2 . 7— 1 8 5. Győri ETO 2 1 i 9— 3 7 6. Dunaferr 2 1 i 10— 6 7 7. MTK 2 1 . 6— 2 7 8. Nagykanizsa 1 2 i 6— 6 5 9. Lombard 1 2 i 5— 7 5 10. Nyíregyháza 1 2 i 5— 8 5 11. Kispest 1 1 2 2— 4 4 12. Diósgyőr 1 1 2 6— 9 4 13. Újpest 1­2 5— 8 3 14. Siófok 1­3 2— 7 3 15. Haladás 1­3 3— 9 3 16. FTC­1 2 4— 6 1 17. Szeged­1 3 3— 9 1 18. Vác­­3 3— 6­A tabellában nem szerepel a Vác— FTC mérkőzés eredménye. Az NB I állása 1. Videoton 4­. 11— 0 12 2. Matáv Sopron 4­­12— 4 12 3. BVSC 3­i 8— 6 9 4. Százhalombatta2 2 . 7— 2 8 5. Békéscsaba 2 2­tO­6 8 6. Dunakeszi 2 2 > lí— 5 8 7. Szolnok 2 1 i 6— 5 7 8. Tiszaújváros 1 1 2 6­7 4 9. Csepel 1 1 2 5— 6 4 10. BKV Előre 1 1 2 3— 4 4 11. Demecser 1 1 2 7— 9 4 12. Komárom 1 1 2 4— 7 4 13. III. kér. 1 1 1 3— 7 4 Kaposvár 1 1 2 3— 7 4 15. Komló 1­2 4— 4 3 16. Kecskemét 1­3 3— 5 3 17. Cegléd 1­3 3— 6 3 18. Pécs 1­3 4— 8 3 19. Érd 1­3 2— 6 3 20. H.szoboszló­2 2 4— 9 2 NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Gyula, 600 néző. V.: Kalmár (Tóth, Bába). Gyula: Steigerwald — Resetár (Pápa, a 45.), Kocsis, Kovács — Bíró (Tamá­si, a 45.), Kiss, Gajdács, Lévai — Papp, Vadas, Ekker (Abrudán, a 79.). Edző: Silviu Iorgulescu. Kunszentmárton: Rézsó — Földvári, Major, Boros, Birinyi (Szecsei, a 65.) — Imrei, Brakszatórisz, Ludasi (Bende, a 80.), Konka — Tóth, Farkas (Mérész, a 82.). Edző: Vigh Tibor. Gól: Tóth a 21., a 37., Farkas a 78. percben. Sárga lap: Ludasi (Papp buktatásáért) a 45., Kiss (a labda földhöz vágásá­ért) az 53., Lévai (a labda eldobásáért) az 57., Tamási (Földvári buktatásá­ért) a 76., Kovács (a labda elrúgásáért) a 78., Brakszatórisz (Gajdács fölrú­gásáért) a 79. percben. Kiállítás: Pápa (a kitörő Farkas elgázolásáért) a 82. percben. Egy győzelem, egy döntetlen 21. perc: Egy jobb oldali szög­letet a védők mentettek, de a ki­pattanó labdát Tóth laposan a kapuba lőtte, 0—1. 37. perc: Farkas belőtt lab­dáját ismét Tóth értékesítette, 0—2. 78. perc: A kitámadó hazai csapat térfelére előrevágott lab­dára Farkas csapott le, és futtá­ból lőtt a kapuba, 0—3. A hazai győzelmet váró szur­kolósereg előtt az első félidő­ben meglepetésre a vendégek voltak eredményesek, majd 0— 2 után a második félidőben a gyulaiak harcosabb felfogásban jöttek ki a pályára, jelentős me­zőnyfölényt értek el, de igazi gólhelyzetük csak egy adódott, Vadas előtt, aki azonban ezt is elpuskázta. A vendégek kontrái életveszélyesek voltak, egy ilyen eredménye volt a gól, és Pápa kiállítását eredményező kitörés, amely nyomán a hazai védőt a mentő szállította el. Jó: a hazai csapatból senkit sem le­het kiemelni, ill. Tóth, Farkas, Ludasi, Konka, Imrei. Silviu Iorgulescu: — Sajná­lom, hogy ebben a pillanatban ilyen képességű csapatunk van. Tudomásul kell vennünk, hogy a múltból nem lehet megélni. Vigh Tibor: — Az első fél­idei gólra törő játékunk meg­hozta a vezetést. A második fél­időben ezt sikerült növelnünk, az átgondoltabb játékunk győ­zelmet eredményezett. Jenei Kálmán Az NB II Keleti csoportjának további eredményei: Kiskun­félegyháza—Monor 2—5, Mis­kolci VSC—Eger SE 0—0, PSE-Fót—Kalocsa 3—0, Hat­van—Borsod Volán 0—0, REAC—Kiskőrös 1—2, Ka­zincbarcika—Nyírbátor 1—0. Az NB n Keleti csoportjának állása 1. Kiskőrös 4­­8— 3 12 2. Eger 3 1­8— 1 10 3. Monor 3 1­10— 4 10 4. Kazincbarcika 3­1 9— 3 9 5. Fót 3­1 7— 3 9 6. Hatvan 2 1 1 6— 1 7 7. Nyírbátor 2 1 1 8— 5 7 8. Borsod Volán 2 1 1 6— 4 7 9. Kszt.márton 2 1 1 7— 6 7 10. Gyomaendrőd 1 1 2 3— 5 4 11. Jászberény 1­3 3— 6 3 12. Kalocsa 1­3 4—10 3 13. K.félegyháza ­1 3 6—13 1 14. Miskolc 1 3 2—10 1 15. Gyula 1 3 1— 9 1 16. REAC­4 4— 9­Góg megsérült Vasárnap a svájci Lau- sanne-ban rendezték meg a világbajnokság előtti utolsó felnőtt női triatlon világkupa versenyt, ame­lyen 18 ország 59 sporto­lója állt rajthoz. Az oros­házi Góg Anikó az úszás után a mezőny első felé­ben kezdte a kerékpáro­zást, itt jól hajtott, ám a szűk, 18 százalékos lejtők­kel tarkított pályán bukott, s kórházba szállították. Lapzártáig még további részleteket nem sikerült megtudni a sportoló álla­potáról. Újra Häkkinen A brit David Coulthard győzött va­sárnap Spa-Francorchampsban, a Forma—1-es autós vb 12. futamán, a Belga Nagydíjon. A McLaren- istálló sikerét a finn Mika Häkkinen második helye tette teljessé, aki en­nek köszönhetően átvette a vezetést a pontversenyben a negyedikként célba érő, és augusztus 1-je óta élen álló ír Eddie Irvine-tól (Ferrari). A harmadik helyet a német Heinz- Harald Frentzen (Jordan-Mugen- Honda) szerezte meg. A McLaren a Belga Nagydíjon szerzett 16 pont­nak (10 Coulthardnak, 6 Häkkinen- nek) köszönhetően „minden szin­ten" átvette a vezetést: Häkkinen megelőzte az Irvine-t, a csapat pe­dig a Ferrarit. Eló're FC Békéscsaba—Vesz­prém 1—1 (0—0). Kiemelt if­júsági A korcsoportos (U-18) labdarúgó-mérkőzés, Békéscsa­ba, 50 néző. V.: Szpisják. Bé­késcsaba: Kollár — Walfisch, Zahorán, Moszheim, Palotai — Lovas, Szabó S., Andó (Né­meth), Horváth — Marik, Ursz. Edző: Jakab Péter. Az első fél­időben nagy fölényben játszot­tak a hazaiak, de sorra hagyták ki a helyzeteket. A második já­tékrész elején vezetést szerez­Hat fordulón át küzdöttek a strandröplabdázók az idei Bé­kés megyei bajnoki címért, ösz- szesen 526 mérkőzést játszottak a párosok. A döntőkre a hét vé­gén került sor: péntektől vasár­napig a békéscsabai Árpád für­dőben küzdött meg a fináléba jutott legjobb nyolc—nyolc fér­fi, női és vegyes páros az első­ségért és az értékes tiszteletdíja­kért. A férfi párosok csatájában a Szauter Ferenc, Csíkos Szilárd (Tatabánya, Szeged) óriási csa­tában 21:14 arányban legyőzte a békéscsabai Oroszi, Ajtony kettőst, így az előbbi lett az aranyérmes, az utóbbiak pedig tek a lila-fehérek, ám hét perc múlva védelmi hibából egyenlí­tettek a vendégek. A hazai csa­pat biztos győzelmet engedett ki a kezéből, rengeteg helyzetet kihagyott, míg a vendégeknek három helyzet is elég volt az egyenlítéshez. G.: Horváth, ill. Reiner S. Jó: Szabó S., Hor­váth, Ursz, ill. Reiner, Örmé­nyi. Előre FC Békéscsaba— Veszprém 5—0 (3—0). Ki­emelt ifjúsági B korcsoportos a másodikok, 3. Békési, Wei- rich (Békéscsaba), 4. Pásztor, Takó (Sarkad). A nők fináléjában még izgal­masabban alakult a csata, ugyanis 23:21 arányban nyert a Somogyvári Bea, Lengyel Lívia duó a Kolarovszki, Fábián ket­tőssel szemben, 3. Benkő, Ko­pasz, 4. Tóth É., Bakos (vala­mennyien békéscsabaiak). A vegyes párosban Lengyel Lívia ugyancsak aranyérmes lett, miután edzőjével, Oroszi Lászlóval alkotott duót, és 21:14 arányban legyőzték a Kolarovszki, Mihály kettőst (mind a négy Békéscsaba), 3. Balczó, Csíkos (Paks, Szeged), (U-16) labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 50 néző. V.: Bodó. Békéscsaba: Váradi (Báder) — Popol, Mócz, Kolarovszki, Lipták (Bereczki) — Botyán- szki (Kaszai), Lipcsei, Lauri- nyecz, Bozsár (Sándor) — Okos, Jakab. Edző: Szokolay Sándor. Könnyedén nyert a ha­zai csapat az újonc vendégek el­len. G.: Bozsár, Laurinyecz, Lipcsei, Botyánszki, Jakab. Jó: Kolarovszki, Lipcsei, ill. Varga, Marosi. 4. Benkő, Weirich (Békéscsa­ba). A legjobb férfi röplabdázó- nak Csíkos Szilárd bizonyult, míg a legjobb női versenyző Somogyvári Bea volt. A leg­jobb utánpótlás korúnak járó tiszteletdíjat Bakos Rita vehette át, míg a legjobb gyulai ver­senyző Besenyei Attila volt. Az esemény támogatói: Békés Megyei Hírlap, Speed Burger, Dublin Steakhouse and Pub, Telecomp Szá­mítástechnika, Rovért Kft., Holstein kisvendéglő, Hungarotel Rt., Heti Délkelet, Élésker Kft., Elite fitt női konditerem, Pepe Reklámstúdió Ha­lastó Pihenőpark, Erika, virágszalon, Dreher Sörgyár Rt., MÁV DSE, Bé­kés Megyei Vízművek Rt., Strand Ba­ráti Kör. J. P. A nagy dobások Alighogy hazaérkeztek a magyar dobók a sevillai atlétikai világ- bajnokságról, a hét végén máris versenyt szerveztek Szombathe­lyen, amelyen a Máté testvérek, Gábor és Katalin (Csabai Atléták SE) is a dobókörbe álltak. Máté Gábor éppen hogy elmaradva a 60 métertől, 59,82 méteres do­bással megnyerte a felnőtt disz­koszvetést. Ráadásul ismét do­bókörbe állt a kalapácsvetők ver­senyében is — az idén először vette kezébe a szert —, és nagy­szerű egyéni csúccsal, 58,09 mé­terrel negyedik lett a felnőttek között. Nem véletlenül tervezi, hogy visszatérve az Egyesült Ál­lamokba, újra a kalapácsot is kézbe veszi, hiszen korábban több korosztályos bajnoki érmet szerzett már e szerrel is. A serdülő lányok diszkoszve­tői között Máté Katalin 39,79 méterrel aranyérmes lett, miként a súlylökésben is, ahol 11,67 méteres teljesítményt produkált. Újabb negyedik helyek Szombaton és vasárnap az utolsó két versenynappal zárult a szeni­or úszók idei Európa-bajnoksága, amelynek az ausztriai Innsbruck adott otthont. A finisben is kitűnően szerepeltek a Békés megyei úszók, hiszen a kétszeres világbajnok Juhászné Tóth Margit (Bé­késcsabai Szenior Úszó Egyesület) szombaton a 200 méteres gyorsúszásban az ötödik korcsoportban negyedik lett (ideje: 2:39,72 perc), miként klubtársa, a 100 méteres pillangóúszó, Pappné Marik Sarolta, aki a negyedik korcsoportban a kilencedik helyen kötött ki (1:35,76). A gyulaiak közül ezen a napon a 100 méteres pillangóúszásban dr. Legeza László (dr. Regele Károly Szenior Úszó Klub) hetedik volt (1:09,76) a negyedik korcsoport­ban, s,az első korcsoportos dr. Török Enikő (dr. Regele Károly Sze­nior Úszó Klub) a hölgyeknél 14. (1:16,34). Vasárnap már csak két versenyszámot rendeztek, a 200 méteres vegyesúszást és a 400 méteres gyorsúszást. Juhászné Tóth Margit mindkettőben negyedik lett, az előbbiben az ideje 3:02,68, míg az utób­biban 5:42,23. A 200 méteres vegyesúszás IV. korcsoportjában Pappné Marik Sarolta nyolcadik volt 3:22,26 perccel. Az ugyancsak békéscsa­bai Németh Éva a VI. korcsoportban a 13. helyen úszott be 3:58,47-tel. A Totó 34. heti EREDMÉNYEI 1. Hertha BSC—Bremen ... ............................1—1 X 2 . Freiburg—1860 München ............................3—0 1 * 3. VfB Stuttgart—Leverkusen.........................1—2 2 4 . Wolfsburg—Rostock .... ............................2—0 1 5 . Ulm—Dortmund ............... ............................0—1 2 6 . Frankfurt—Duisburg .... ............................2—2 X 7 . Bologna—Torino ............... ............................0—0 X 8 . Fiorentina—Bari ............... ............................1—0 1 9 . Internazionaie—Verona .. ............................3—0 1 1 0. Lecce—Milan....................... ............................2—2 X 1 1. Perugia—Parma.................. ............................1—1 X 1 2. Piacenza—Roma ............... ............................1—1 X 1 3. Venezia—Udinese............... p luszmér kőzés: ............................1—1 X 1 4. Liverpool—Arsenal .......... ..............................2—0 1 Zsiga Zsolt a nyolcaddöntőben búcsúzott Kiss Attila a harmadik helyen végzett a plusz 80 kg-os súlycsoportban az Abu Dabiban (Egyesült Arab Emírségek) rendezett Shidokan Karate Vi­lágkupán. A Kettő SE sportolója a japán bajnok legyőzésével lett bronzér­mes. Az Orosházi Kyokushin Szabadidős Kör háromdanos versenyzője, Zsiga Zsolt a nyolcaddöntőbe jutásért kiesett a 80 kg-osok mezőnyében. A nyolcig jutottak Budapesten, a Marcibányi téri csarnokban vasárnap rendezték meg a Statisztika I. osztályú felnőtt női asztalitenisz ranglistaversenyét, ame­lyen az OMTK-Hungarotelt hárman képviselték, s a női egyesben (61 induló) csak a főtáblán kapcsolódtak be. A legjobb 16 közé jutásért Hajduska 3:1-re verte Benét (Statisztika), Szvitán könnyedén nyert az egri Ágota ellen. A legnagyobb csatát a Lovas vívta a román váloga­tott, szekszárdi színekben versenyző Stancu ellen. Már 2:0-ra vezetett a román légiós, ám Lovas nem adta fel, és óriási csatában mindhárom következő szettet megnyerte úgy, hogy 16:19-ről fordított. A nyolc kö­zé jutásért a válogatottak jutottak az orosháziaknak, Hajduska kikapott Éllőtől (Statisztika), Lovas az Európa-bajnoki ezüstérmes Tóth Krisz­tinától, míg Szvitán a BSE-s Brauntól szenvedett 3:l-es vereséget. Női párosban (36 induló) a Hajduska, Demeter (OMTK, Postás) kettős 2:0-ra kapott ki a Stancu, Vas (Szekszárd, Linz) duótól. Á Lovas, Szvitán páros 2:0-ra nyert a Báli, Pauer (Tolna, Veszprém) kettős ellen, majd a nyolc közé jutásért a BSE-s Braun, Molnár duó búcsúztatta az orosházi párost. V. L. Strandröplabda megyei döntő, Békéscsaba Lengyel Lívia kétszer az élen