Békés Megyei Hírlap, 1999. augusztus (54. évfolyam, 178-202. szám)

1999-08-30 / 201. szám

SPORT 1999. augusztus 30., hétfő Az újonc Gyoma FC battonyai győzelme Jamina SE—Kerekegyháza 2-0 (1-0) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 150 néző. V.: Bo­ros S. Jamina: Molnár — Mázán (Pozsár), Csulik, Oláh, Iványi — Gubucz (Lakatos), Sajben, Szeverényi, Balogh — Szarvas, Horváth (Szelei). Játé­kos edző: Szarvas András. Ke­rekegyháza: Fehér — Lovass (Virág), Ulmann, Komonyi, Kánisz (Tímár) — Kecskeméti, Gazdag, Bodor, Hugyecz (Puttón) — Hugyecz A., Ju­hász. Edző: Nagy János. 23. perc: Szeverényi bal ol­dali szabadrúgását Horváth tíz méterről a kapu bal oldalába csúsztatta, 1—0. 82. perc: Sajben kirúgását Szelei egy jó testcsellel elen­gedte, ami így Balogh elé ke­rült, egyedül vezette a kapusra, s 12 méterről higgádtan a jobb alsó sarokba gurított, 2—0. Az első félidőben a hazai csapat nagy iramot diktálva, szinte a kapujához szegezte el­lenfelét, s több biztos gólhely­zetet dolgozott ki, amik egy ki­vételtől eltekintve kimaradtak, a vendégek erejéből csak szór­ványos támadásokra futotta. A második játékrész első 15 per­cében a vendégek kezdtek bát­rabban, igaz, ez helyzetekben nem nyilvánult meg. Ezek után a hazai csapat átvette a játék irányítását, többször szép táma­dásokat vezetve kerültek a ven­dégek kapuja elé, de a helyzet- kihasználás továbbra sem érte el a kívánt szintet. Ennek elle­nére magabiztos hazai győze­lem született, ami elsősorban a csapat egységének és küzdeni tudásának köszönhető. Jó: az egész hazai csapat dicsérhető küzdeni tudásáért, ill. Fehér, Hugyecz Gy., Gazdag. Ifjúságiak: Jamina SE— Kerekegyháza 6—1. Battonyai TK—Gyoma FC 1-2 (1-1) Battonya, 400 néző. V.: Nagy S. Battonya: Ölei — Oláh, Roczkó, Fejes, Csordás — Putnoki, Pilán, Szatmári, Kép­író (Sztán) — Nagy (Mazula), Zsóri (Dancsó). Edző: Major László. Gyoma: Hajdú — Ju­hász, Tímár, Furka, Tóth (Gonda) — Somogyi, Plástyik, Toldi (Forgács), Bencze — Ko­vács, Hunya. Játékos edző: So­mogyi János. 2. perc: Szép hazai támadás végén Putnoki a' kapusról ki­pattanó labdát biztosan helyezte a kapu közepébe, 1—0. 38. perc: Kovács közeli lö­vését még bravúrral védte Ölei, a róla kipattanó labdát Tóth gu-/ rította a hazai kapuba, 1—1. 80. perc: Kovács pontos be­adását Hunya senkitől sem za­vartatva fejelhette Ölei kapujá­ba, 1—2. Két egyforma képességű csa­pat jó iramú, színvonalas küz­delméből ezúttal a jobb egyéni teljesítményt nyújtó vendégek kerültek ki győztesen. Jó: Ölei, Oláh, Putnoki, ill. Hajdú, So­mogyi, Plástyik, Hunya. (Luk­ács István) Ifjúságiak: Battonyai TK— Gyoma FC 5—0. Békési FC—Hajós FC 3-1 1-0 Békés, 800 néző. V.: Bálint. Békés: Baji — Laurinyecz, Kondacs, Kovács — Szenti, Pálfi, Szegedi (Gombos), Nagy I., Petruzsán (Bagyinka) — Borbola (Fehérvári), Árgyelán. Edző: Zsíros György. Hajós: Tomik — Pencz (Fuszenecker), Ercsi, Rácz — Huber, Pech- tinger, Hirth (Sztankov), Nagy A., Tamási — Pesti, Gombkötő. Edző. Barákovics István. 2. perc: Kapu előtti kavaro­dás után Árgyelán közelről ko­torta a kapuba a pettyest, 1—0. 57. perc: A kitörő Gombost szabálytalanul akadályozták, a büntetőt Nagy I. a vetődő To­mikba vágta. 68. perc: Gyors támadás vé­gén Nagy I. labdájából Gom­bos okos gólt lőtt, 2—0. 80. perc: Árgyelán lenulláz­ta a hajósi védelmet, s a felkí­nált labdát Fehérvári a rövid sarokba helyezte, 3—0. 90. perc: Huber ment el a bal szélen, beívelését Gombkötő a hálóba bólintotta, 3—1. A hazai csapat ha csak a 100 százalékos helyzeteket nézzük, két számjegyű eredményt érhe­tett volna el. A rossz helyzetki­használás most nem okozott pontvesztést, kiélezett helyzet­ben azonban nagy baj lehet a csatárok tehetetlenségéből. A békési csapatnak, ha dobogóra tör, feltétlen javulnia kell e té­ren. Jó: Baji, Kovács, Szenti, Árgyelán, ill. Tomik, Ercsi. (Nagy Mihály Tibor) Ifjúságiak: Békési FC— Hajós 4—1. További eredmények: Al­győ—Csongrád 2—4 (1—2), Dömsöd—Mélykút 6—1 (3— 0), Hódmezővásárhely—Szajol 0—1 (0—1), Örkény—Makó 2—1 (1—1), Kisújszállás— Martfű 0—0. Az NB III Alföld csoportjá­nak állása 1. Csongrád 3 1 . 10— 4 10 2. Szajol 3­i 12— 3 9 3. Hmv.hely 3­i 8— 2 9 4. Örkény 3­i 9— 6 9 5. Békés 2 2 . 9— 3 8 6. Dömsöd 2 1 i 12— 6 7 7. Algyö 2 1 i 9— 8 7 8. Makó 2­2 9— 7 6 9. Jamina 2­2 5— 6 6 10. Kisújszállás 1 1 2 7— 5 4 11. Mélykút 1 1 2 3— 8 4 12. Gyoma FC 1­3 5—13 3 13. Hajós 1­3 4—12 3 14. Kerekegyháza 1­3 4—13 3 15. Martfű­2 2 2— 7 2 16. Battonya­1 3 1— 6 1 Már csak a Csorvás és a Körösladány veretlen Orosházi MTK—Kamut 3—0 (2—0). Megyei I. osztályú lab­darúgó-mérkőzés, Orosháza, 200 néző. V.: Gulyás. OMTK: Jakab — Lengyel, Szlopóczki, Berezvai, Sebők, Pardi, Hor­váth (Debreczeni), Lovas T., Kiss (Dobi), Mórocz, Lövei. Edző: Petneházi György. Ka­mut: Kovács I. — Balogh, Lenkefi (Kovács II.), Igricz, Somvári Z., Varga, Szűcs, Győ­ri (Krecsmarik), Hajdú, Bo- tyánszki, Somvári M. (Gilik Ä.). Edző: Vrbovszki János. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen az OMTK jobban használta ki helyzeteit a jól küzdő vendé­gekkel szemben. G.: Lovas T. a 16., Lövei a 24., Horváth a 69. percben. Jó: Szlopóczki, Mó­rocz, Berezvai, ill. Igricz, Szűcs. (Selmeczi László) Vésztő—Gyulavári 2—0 (2—0). Vésztő, 350 néző. V.: Pintér. Vésztő: Veress — Jáno­si, Rábai, Szilágyi, Kristya, Czinanó, Turbucz, Becea, Pre- kop, Horváth, Zsombok. Edző: Királyvári Károly. Gyulavári: Tóth Z. — Csete, Vancea, De­ák, Tóth R., Hidegh, Debrecze­ni T., Debreczeni Cs., Ferenczi, Számfira, Oláh. Edző: Dávid Imre. A jól játszó hazaiak az el­ső játékrészben kétgólos előny­re tettek szert, és még több helyzetet is elhibáztak. Fordu­lás után kiegyenlítettebbé vált a játék, a Gyulavári 11-est hibá­zott. G.: Becea a 19., Turbucz a 37. percben. Jó: Becea, Veress, Turbucz, ill. Vancea, Debrecze­ni T„ Oláh. (B. J.) Füzesgyarmat—T ótkom- lósi TC 3—3 (2—1). Füzes­gyarmat, 150 néző. V.: Alberti. Füzesgyarmat: Sárközi — Hajdú, Várkonyi (Kovács S.), Nagy, Vad, Bere, Pardi, Salya, Tóth, Boros, Kovács Zs. Edző: Kovács Endre. Tótkomlós: Czirbus — Trabak (Diószegi), Bányik, Pásztor L., Lovász, Pásztor T., Varga, Papp, Tarján, Zádori, Juhász. Edző: Kvasznovszki József. Jó iramú, közepes színvonalú mérkőzé­sen — jó játékvezetés mellett — a sok gól ellenére még sok gólszerzési alkalmat elpuskáz­tak a csapatok mindkét oldalon. G.: Kovács Zs. a 22., Boros a 24., Vad (11-esből) a 85., ill. Zádori a 30., a 60., Nagy (ön­gól) az 50. percben. Jó: Sárkö­zi, Vad, Salya, Boros, Kovács Zs., ill. Czirbus, Trabak, Varga. (Szabó László) Csorvás—Medgyesbodzás 4—0(3—0) Csorvás, 700 néző. V.: Ró­zsa. Csorvás: Stumpf — Kosz- ta, Schneider, Stoica, Molnár, Tóth A., Popol, Jonu Cimpián (Bíró T.), Stef, Belicza. Edző: Moós János. Medgyesbodzás: Sódar — Engelhardt (Rácz), Hugyecz, Dimitriu, Kindel, Litauszki, Ekker, Multyán (László), Szivák, Tobai, Fejes (Deák). Edző: Sebestyén János. Nem forgott veszélyben a haza­iak győzelme, jobb helyzetki­használás esetén akár több gól­lal is nyerhettek volna a megil- letődötten játszó vendégek el­len. G.: Belicza a 30., a 38., Tóth A. a 33., a 65. percben. Jó: Schneider, Stoica, Jonu, Beli­cza, ill. Dimitriu, Ekker. (Lestyán Mihály) Elek—Körösladány 1—2 (1—2) Elek, 300 néző. V.: Kovács Zs. Elek: Pataki — Gálea, La­katos, Tereszán, Csumpilla, Gyulai, Bálint, Szűcs, Kapo- csán, Donnert (Rostás), Elekes (Isztin). Edző: Mikulás Mihály. Körösladány: Kiss — Nagy (Horváth), Keresztesi, Szabó, Talpalló, Bakos J., Szántó (Fa- bulya), Földi, Bakos Z. (Rácz), Ombódi, Danó. Edző: Borgula János. A helyzeteit jobban ki­használó vendégegyüttes meg­érdemelten győzött a gyenge napot kifogó hazaiak ellen. G.: Szűcs a 28., ill. Ombódi a 15., Nagy a 33. percben. Jó: Laka­tos, Bálint, Kapocsán, Szűcs, ill. Keresztesi, Rácz, Szántó. (Hotya Mihály) Medgyesegyháza— Szarvasi FC 1—2 (1—1) Medgyesegyháza, 150 néző. V.: Klembucz. Medgyesegyhá­za: Homik — Kuzma (Gub- csó), Kiss, Temesvári, Holecz, Kovács, Göcző (Szabó Zs.), Szabó A. (Juhász), Kanál, Zsur- zsucz, Tasi. Edző: Ogrincs Pál. Szarvas: Tóth I. — Takács, Kugyela, Darida, Nagy F., Bog­dán, Moldván, Lén árt (Kere­kes), Kovács (Baráth), Czigléd- szky, Nagy P. (Valencsik). Edző: Paulik János. Hiába tá­madta végig a hazai csapat a mérkőzést, Mózes partjelző hat­hatós közreműködésével a Szarvas elvitte a három pontot. G.: Kovács a 32., ill. Czigléd- szky a 15., Bogdán az 53. perc­ben. Jó: Kanál, Zsurzsucz, Ta­si, ill. Tóth I., Takács, Nagy F., Nagy P. (Uhrin Pál) Csabacsűd-Sarkadi Kinizsi 3—1 (1—0) Csabacsűd, 400 néző. V.: . Csabacsűd: Ádamik — Gomb­ár A., Mizik A. (Kepka), Füge- di, Palyov, Csicsely, Pillár, Varga T., Varga J., Tusjak Cs. (Mizik Gy.), Jancsó. Edző: Ha­lász Ferenc. Kinizsi: Sándor — Kapros, Ancsin, Molnár (Tóth), Boldogh, Rúzsa, Iszáka, Matus (Papp), Gajdács (Stók), Balogh, Szabó. Edző: Balogh István. Jó iramú mérkőzésen nehezen tud­ta a hazai csapat feltömi a jól védekező vendégcsapat védőfa­lát, de a végén megérdemelt győzelmet arattak. G.: Varga J. a 44., Jancsó az 50., Palyov a 65., ill. Ancsin a 88. percben. Jó: Varga T., Varga J„ Jancsó, Palyov, ill. a vendégek közül senkit sem lehet kiemelni. (Szilágyi Mihály) Méhkerék—Mezőberényi FC 3—1 (1—0) Méhkerék, 250 néző. V.: Pintér. Méhkerék: Patka — Jova, Burai, Martyin (Czirle), Kocsis, Máriusz, Tapasztó, Kozma, Klembucz, Magyar, Mesterlövészek A Békés megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság góllö­vőlistájának élmezőnye. 8 gólos: Belicza (Csorvás). 7 gólos: Tóth A. (Csorvás); 4 gólos: Zsombok (Vésztő), Szivák (Medgyesbodzás). 3 gólos: Bakos Z., Bakos J., Nagy K. (mindhárom Kö­rösladány), Jancsó (Csaba­csűd), Darida (Szarvas), Krecsmarik (Kamut), Zádori (Tótkomlós). Csotye. Edző: Patka György. Mezőberény: Barabás — Nagy, Zolnai, Bereczki, Szűcs, Mohovics, Bokor, Göblyös, Darócz (Tóth), Rácz (Pojen- dán), Kreisz. Edző: Kajlik Pé­ter. A szabálytalanul és durván játszó vendégcsapat ellenszerét megtalálta a hazai együttes, s akár nagyobb gólarányban is győzhetett volna. Kiállítva: Mohovics (utánrúgásért, öklö- zésért) a 48., Kreisz (szándékos kezezésért) a 85. percben. G.: Máriusz a 15., Klembucz az 50., Magyar a 82., ill. Bokor az 52. percben. Jó: Máriusz, Ma­gyar, Klembucz, Kocsis, de az egész hazai csapat dicséretet ér­demel, ill. Pojendán, Bokor, Szűcs, Nagy. (Árgyelán Mi­hály) Ifjúságiak: OMTK—Kamut 12—2, Vésztő—Gyulavári 4— 1, Füzesgyarmat—Tótkomlósi TC 3—2, Csorvás—Medgyes­bodzás 4—4, Elek—Körösla­dány 6—0, Medgyesegyháza— Szarvasi FC 0—3, Csaba­csűd—Sarkadi Kinizsi 1—7, Méhkerék—Mezőberényi FC 1—3. A megyei I. osztály állása 1. Csorvás 3 1­17— 3 10 2. Körösladány 3 1­15— 6 10 3. Vésztű 2 1 1 9— 7 7 4. M.bodzás 2 1 1 8— 8 7 5. Kamut 2 1 1 5— 5 7 6. Szarvas 2 . 2 9— 6 6 7. Csabacsűd 2 . 2 8—15 6 8. Gyulavári 1 2 1 9— 6 5 9. Tótkomlós 1 2 1 7— 4 5 10. Sarkad 1 2 1 4— 5 ■ 5 11. Méhkerék 1 2 1 6— 8 5 12. OMTK 1 1 1 5— 6 4 13. Mezűberény 1­3 3—10 3 14. Füzesgyarmat­2 2 6— 8 2 15. M.egyháza­1 2 4— 8 1 16. Elek­1 3 2—12 1 Az OMTK—Medgyesegyháza mér­kőzés nem szerepel a tabellán. A találkozót szeptember 8-án 16.30- kor játsszák. Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában követ­kezik. Szeptember 4., szombat: Martfű—Battonyai TK, 16.00, Gyoma FC—Algyő, 16.00. Szeptember 5., vasárnap: Szajol— Békési FC, 16.00, Hajós—Kisújszállás, 16.00, Csongrád— Dömsöd, 16.00, Mélykút—Jamina SE, 16.00, Makó—• Hódmezővásárhely, 16.00, Kerekegyháza—Örkény, 16.00. A Békés megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban követ­kezik. Szeptember 4., szombat: Gyulavári—Medgyesegyháza, 16.30, Szarvasi FC—Elek SK, 16.30, Körösladány—Csorvási SK, 16.30, Medgyesbodzás—Orosházi MTK, 16.30, Kamut SK—FUzesgyarmat, 16.30. Szeptember 5., vasárnap: Mezőberényi FC—Csabacsűd, 16.30, Sarkadi Kinizsi—Vésztő, 16.30, Tótkomlósi TC—Méhkerék, 16.30. Rosza Mária huszonkettedik — Óvatosan kezdtem, hiszen féltem a melegtől, és úgy gondoltam, hogy így marad elég energiám a táv második felére — mondta Urbanikné Rosza Mária a sevillai atlétikai világbajnokság 20 kilo­méteres női gyaloglószámának befejezése után. — De sajnos, nem tudtam megújulni, belezsibbadtam abba a tempóba, amellyel indul­tam. Valahogy végig egyenletesen teljesítettem a versenyt, és hiá­ba akartam, nem tudtam az élbolyhoz csatlakozni, mert nem volt, aki magával húzott volna. Most az bánt a legjobban, hogy a vébé előtt nagyon jó edzéseredményeket produkáltam, itt pedig képtelen voltam megújulni. Nos, mindehhez az is hozzájárul, hogy a késő délutáni rajtkor ár­nyékban is 32 fokot mutatott a hőmérő higanyszála a spanyolorszá­gi városban, s bizony, a nagy meleg megritkította az 52 fős me­zőnyt, hiszen mindössze 39-en értek célba a 20 kilométeres női tá­von. Ettől függetlenül edzője, Tóth Sándor elégedett volt a 22. he­lyen beérkezett Urbanikné Rosza Mária teljesítményével. Ha több, mint négy perccel rosszabbat is gyalogolt, mint eddigi legjobbja, azért előrébb végezhetett volna. Ám a mezőny nagyon megerősö­dött, illetve sűrű lett. Junior 35 kilométeres gyaloglóbajnokság és Békés megye nyílt bajnoksága, Békés Nyíregyházi siker az ob-n A Magyar Atléti­kai Szövetség, a Békés Megyei At­létikai Szövetség és a Békési DAC szombaton Béké­sen rendezte meg a Magyar Köztársa­ság idei junior 35 kilométeres gya­loglóbajnokságát és Békés megye nyílt bajnokságát. A Teleki utcán megszervezett via­dalon kilenc egye­sület több, mint nyolcvan verseny­zője indult. Áz osztrák Schwant- zer Mónika indu­lása nemzetközivé tette a versenyt. A békésiek a MASZ felkérése alapján több, mint tíz esztendeje ren­dezik meg a férfiak 35 kilométeres juni­or országos gyalog­lóbajnokságát. Az idén mindössze né­gyen álltak rajthoz a viadalon, s közülük a pécsi Vojnics Tibor feladta a versenyt. Áz első helyet junior I. osztályú eredménnyel a nyír­egyházi Tóth János szerezte meg, megelőzve a TFSE spor­tolóját, Fülöp Attilát. Békés megye nyílt gyalogló­bajnokságának több számában a Szegedi VSE atlétái bizonyul­tak a legjobbnak, de jutott arany a Békéscsabai AC-nak is. A há­zigazda Békési DAC vezető edzője, Kovács Károly, a ver­seny egyik főszervezője így ér­tékelte a viadalt: — Két kiváló eredmény szü­letett Tóth János és Zádori Or­solya jóvoltából. Az iskolai szünet végén több indulóra nem számítottunk, bár a Budapesti Honvéd versenyzőit vártuk, ám valószínű, ők az egy hét múlva megrendezésre kerülő Vár Ku­pára készülnek. A mieink közül az egyéni csúcsot elérő Pap Zo­lira, a küzdőképességből kivá­lóra vizsgázott Köves Zsuzsira vagyok a leginkább büszke, de elégedett vagyok a félmaratoni és maratoni versenyekre készü­lő többi gyaloglónkkal is. A versenybíróság elnökhe­lyettese, Marik Lászlóné, a me­gyei szövetség elnöke a követ­kezőket mondta: — Most is jól szervezték meg a versenyt a he­lyiek, s örvendetes, hogy a Bé­kés megyei fiatalok is szép eredményeket értek el. A helyi polgármesterrel megbeszéltük, hogy jövőre két héttel később szeretnénk megrendezni a via­dalt, ezt kérjük a MASZ-tól, így a „Madzagfalvi napok” kereté­ben kerülne sor a gyaloglóver­senyre, emelve ezzel is az atlé­tika tekintélyét a városban. A győztesek és a Békés megyei dobogósok. Nők. 2 kilométeres le­Két ezüstérmes egymás mellett, a békési Balázs Sándor (71) és budapesti Fülöp Attila (Hl) FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET ány gyaloglás: 1. Köves Zsuzsanna (Békési DAC) 15:26. 3 km-es leány gyaloglás: 1. Papp Gabriella (SZVSE) 15:37. 5 km: 1. Tóth Ágnes (Békéscsabai AC) 26:26. 10 km: 1. Tóth Boglárka (SZVSE) 56:44, 2. Ilyés H. (Békési DAC) 57:06. 20 km: 1. Zádori Orsolya (SZVSE) 1:53:29 (junior I. osztályú szint). Férfiak. 2 km-es fiú gyaloglás: 1. Veres Dániel (SZVSE) 11:23. 5 km- es fiú gyaloglás: 1. Kerekes Zsolt (SZVSE) 24:56, 2. Csont Attila (Bcs. AC) 25:52, 3. Pap Z. (Békési DAC) 29:07. 10 km: 1. Papp Ferenc (SZVSE) 48:22. 20 km: 1. Börcsök Zoltán (SZVSE) 1:40:03, 2. Balázs S. 1:47:43, 3. Ilyés T. (mindkettő Békési DAC) 1:49:31. 35 km-es junior ob: 1. Tóth János (Nyíregyházi VSC) 2:56:46 (junior I. osztályú szint). 6 km-es női futás: 1. Fogarasi Haj­nalka (Nyíregyházi VSC) 23:11, 3. Gilányi K. (Gyulai SE) 25:16. 6 km- es férfi futás: 1. Varga István 19:47, 2. Balogh I. (mindkettő Bcs. AC) 20:17, 3. Kiss Z. (Futura SE Szarvas) 20:20. Különdíjasok. A Békés Kupa női győztesei: Zádori Orsolya, Tóth Bog­lárka, Benkő Anita, Papp Gabriella, Bondor Krisztina (mind SZVSE), Tóth Ágnes (Békéscsabai AC), Ilyés Hedvig (Békési DAC), Schwantzer Mónika (Bécsújhely). A legjobb ha­zai versenyző: Ilyés Hedvig. A Békés Kupa férfi győztesei: Börcsök Zol­tán, Papp Ferenc (mindkettő SZVSE), Varga István, Balogh István (mindket­tő Bcs. AC), Tóth János (Nyíregyházi VSC), Kiss Zoltán (Futura SE Szar­vas), Vucsing Károly (PVSK). A leg­jobb hazai versenyző: Balázs Sán­dor. Támogatók: Magyar Atlétikai Szövetség, Békés város önkormány­zata, Békés Megyei Atlétikai Szövet­ség, Körös—Berettyó Vízgazdálkodá­si Társulat, Békés Drén Kft., Hidashá­ti Mezőgazdasági Rt., Optigép Kft., Béták Kft., RSZ Coop Kft., M + G Kft., Pig-Farm Kft., Ágro-Déló Kft., Autoquint Kft., LISZ Kft., Békés Me­gyei Munkaügyi Központ békési ki- rendeltsége, Rovért Kft., Csonka Biz­tonságtechnika, Kambium Kft., Sau- bermacher Kft., Izsó Gábor, Paulcsik János. V. L.