Békés Megyei Hírlap, 1999. augusztus (54. évfolyam, 178-202. szám)

1999-08-14-15 / 189. szám

FOTÓ: SUCH TAMÁS S PORT 1999. augusztus 15. Pásztor edző (középen) a félidőben az öltözőből kijövet is azt magyarázza, hogyan lehet a kecskeméti védelem mögé kerülni Előre FC Békéscsaba-Kecskemét 2-1 (0-1) A tavaly kiesett, de visszalépé­sek miatt ismét az NB I-ben harcoló Kecskemét bátran kez­dett Békéscsabán, s bizony, nem játszott alárendelt szere­pet az első húsz percben. Ezt bizonyítja, hogy a nyolcadik percben majdnem megszerez­ték a vezetést, amikor Maczkó bal oldali beadása üresen talál­ta Kalinát, aki 13 méterről a bal kapufa tövét találta telibe. Ezt követően azonban ocsúdott a Békéscsaba, és ha csak egy le­helettel is, de fokozatosan eny­he mezőnyfölényt harcolt ki. Jó néhány támadást indított a fél­pályáról, ám a 16-oson belül jól romboltak a vendégvédők, ezért aztán nem is juthattak előnyhöz a hazaiak. Nem úgy a kecskemétiek, akik a 36. perc­ben megszerezték a vezetést, amikor Török a 16-os vonalán a csabai védők gyűrűjéből kiug­ratta Kalinát, aki a kimozduló Fülöp mellett tíz méterről a ka­puba talált, 0—1. A csabaiak legnagyobb helyzete a 41. perc­hez fűződik, amikor Balog a 16- ossal egy magasságban, jobbról szabadrúgást hajtott végre, éles lövése Negraut találta meg, aki­nek remek fejese a jobb felső sarok felé zúgott, de Nagy Zsolt kapus óriási vetődéssel, ujj­heggyel szögletre tolta a labdát. A fordulás után is csabai fö­lényt láthattak a szurkolók, ám támadásaik meddőnek bizo­nyultak, ami egyrészt köszön­hető annak, hogy nem lett acé­losabb a csapat, és olykor az el­képzelést sem lehetett felfedez­ni játékukban. A 84. és a 86. perc azonban fordulatot hozott: a csereként beállt Majchrovics két perc alatt két gólt ért el, és ezzel eldöntötte a három pont sorsát. Először fejjel, majd láb­bal juttatta a hálóba a labdát, így végül a többet támadó Bé­késcsaba megérdemelten tar­totta otthon a három pontot. Pásztor József: — Stabilan védekezett a Kecskemét, és életveszélyesen kontrázott. Az első félidőben a középpályán fölénk kerekedtek a vendégek. A második játékrészben fiziká­lisán jobbak voltunk, és a hajrá­ban Majchrovics két perc alatt elért két góljával sikerült fordí­tani. Remélem, ez a győzelem önbizalmat ad a csapatnak a folytatáshoz. Nagy László: - Két perc alatt elvesztettük a mérkőzést. A magassági fölényben lévő csa­baiak életveszélyben támadtak a hajrában, ez eredményezte az egyenlítő gólt, majd egy újabb rövidzárlat után következett a második csabai találat. Biztató a jövőre nézve, hogy 2—1 után is mozgósítani tudtuk tartalé­kainkat. (jávor) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 1500 néző. V.: Bede (dr. Hegyi, Koszó). Békéscsaba: Fülöp — Ulrich — Futaki, Czipó Z. — Balog (Simon), Csipkar, Raducu (Czipó P.), Valentényi, Kasik (Majchrovics) — Szabados, Negrau. Edző: Pásztor József. Kecskemét: Nagy Zs. — Barna — Mucha, Maczó — Palaticzky, Kasza (Adamcsek), Kollár, Kislőrincz, Maczkó (Bernáth) — Kalina (Bimbó), Török. Edző: Nagy László. Párkányi, Volosin, Berebora az élen Szarvason a második fordulót játszották a VI. Szent István király Kupa nemzetközi sakkverse­nyen, amelynek során a tavalyi győztes, Párká­nyi Attila (Zala Volán) csak a 66. lépésben tudta kiharcolni a győzelmet Nagy Helgával szemben. A kétpontosok közül a makói Volosin a naszályi Szobit, a szolnoki Berebora (sötéttel) a karcagi Sebőköt győzte le. így a csoportban kétpontosok: Párkányi, Volosin, Berebora. A B csoportban öten százszázalékosak: Berki (Füzesgyarmat), Csibor (Makó), Dankó (Szarvas), Kurucz (Karcag), Palotai. A C csoport­ban Vozár (Baja), Csipái (Szarvas), Gombár G. (Szarvas), Nagy (Martfű) kétpontos. Megleptek az újoncot Gyomaendrődi Barátság—Monor 1—3 (0—1) Nem fogadták kegyeikben Filus játékvezetőt a szurkolók, hiszen megannyi hibát követett el a mérkőzés során, ráadásul mindkét csapatot ala­posan kisárgította. Ettől függetlenül igyekezett az újonc támadni, de a korán jött öngóllal (Diczkó) egy kicsit megtört a lendület. A gyomaendrődi akciók közepette az 58. percben Varró növelte a vendégek előnyét, amire Bócsik válaszolt a 82.-ben (ez volt a gyomaendrődiek el­ső NB Il-es gólja). A Battonya Battonya—Mélykút 0—0. NB Ill-as labdarúgó­mérkőzés, Battonya, 400 néző. V.: Veres. Jamina—Algyő 1—3 (0—2). Békéscsaba, 250 néző. V.: Ignácz. G.: Szeverényi, ill. Dóra, Takács G., Takács Z. * Kamut—Csorvás 2—2 (0—1). Megyei I. osztá­lyú labdarúgó-mérkőzés, Kamut, 250 néző. V.: Végül a hosszabbításban Koltai végleg eldön­tötte a három pont sorsát, azaz a monoriak tér­hettek haza mosolyogva a balhéktól sem mentes mérkőzést követően. Turcsek Zoltán: — Hiába játszottunk végig mezőnyfölényben, a góllövéssel hadilábon áll­tunk. ilyen gyenge játékvezetéssel rég nem talál­koztam. Varga Károly: — A helyzetek alapján megér­demelten szereztük meg a három pontot. első pontja Németh. G.: Somvári M., Krecsmarik, ill. Tóth A. (11-esből), Belicza. Vésztő—Körösladány 3—3 (1—1). Vésztő, 550 néző. V.: Majoros. G.: Turbucz, Zsombok, Hor­váth, ill. Bakos J. 3. Füzesgyarmat—Sarkad 0—1 (0—0). Füzes­gyarmat, 200 néző. Vezette: Tóth S. Góllövő: Tóth. Ismét Szautm, Csíkos az élen Az ötödik fordulóval folyta­tódott Békés megye nyílt strandröplabda-bajnoksága Dévaványán, a helyi stran­don. Az ötödik fordulóban ismét egy messziről érkezett páros, a múltheti győztes, a tatabányai, szegedi Szauter, Csíkos duó di­adalmaskodott, miután a dön­tőben 21:17 arányban legyőzte a gyulai Nagy, Kertész párost. Ezzel a megyén kívüli duó nyerte el a Strandfürdő Kupáért kiírt fordulót. Az Ajtony, Oroszi együttes a dévaványai körben bronzérmes lett, ettől függetlenül 79 pont­ban az összetettben ők állnak az élen, megelőzve a sarkadi Pásztor, Takó, valamint a bé­késcsabai Békési, Weirich duót. Az előbbinek 54, az utóbbinak 44 pontja van. Ma folytatódik Dévaványán a megyei bajnokság, s a hölgypá­rosok mellett a vegyespárosok mérik össze tudásukat a kora reggeli óráktól. (j. p.) Dévaványán is ideális körülmények Iközött küzdhettek a strandröplabdázók, s ismét a Szauter, Csíkos páros nyert Nyolcszemélyes villáinkban pihenhet családjával, barátaival. Budapesttől csak 70 kilométerre! X TvArg e s z t e s Villapark XI 000 ft/ház/nap Pihenjen a Paradicsomban! Tel./Fax: (06) 34 493-802, (06) 34 493-820, e-mail: villaparkvargesztes@mail.matav.hu Internet: www.villaparkvargesztes.matav.hu *1999. IX. 20. - 1999. X. 31. közötti időszakra érvényes napi ár. A bérlés teljes villánként történhet, maximum 8 fő/ház. Bizonyos időszakokban többnapi tartózkodás szükséges. • 125 gyönyörű, teljesen felszerelt villa • tiszta levegő • csodálatos környezet • horgásztavak a közelben • túralehetőségek • fűtött úszó- és gyermekme­dencék • óriáscsúszdák • játszóterek • ugrálóvár • kosárlabda-pálya • strand­röplabda-pálya • étterem • snackbár • shop • konferenciaterem TOTO: Sl CH tamás