Békés Megyei Hírlap, 1999. június (54. évfolyam, 125-150. szám)

1999-06-14 / 136. szám

© 1999. június 14., hétfő SPORT Szép búcsú az idénytől Szomorú búcsú az évadtól Komlói Bányász—Előre FC Békéscsaba 1—2 (0—1) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Komló, 300 néző. V.: Molnár J. (Boda, Tumó). Komló: Herbert 5 — Mosonyi 4, Augustin 6, Schuszter 5, Halász 6 — Méhn 5, Dárdai B. 4, Geisz 5 — Dömény 6, Gálffy 6, Szabó Zs. 6. Edző: Dárdai Pál. Békéscsa­ba: Fülöp 7 — Ulrich 6 — Futaki 6, Sándor 6, Valentényi 6 — Balog 7, Czipó Z. 5, Czipó P. 5, Kasik 7 — Pozsár 7, Szabó 5. Edző: Pásztor József. Csere: Pozsár helyett Borbola (6) a 32., Méhn h. Varga Zs. (5) * az 54., Czipó P. h. Diczkó (-) a 67., Dárdai h. Máthé (-) a 73., Szabó Cs. h. Varga M. (-) a 92. percben. Gólszerző: Kasik a 2., Szabó Zs. az 58., Balog a 61. percben. Sárga lap: Halász (csúnyán megrúgta Pozsárt) a 30., Szabó Cs. (Augustin lerántásáért) az 54., Dárdai (Kasik buktatásáért) a 66., Ulrich (Halászt rúgta fel) a 86., Borbola (elkaszálta Gálffyt) a 90. percben. Szögletarány: 6:5 (2:3). A csabaiak két gólszerzője, Kasik Zsolt és Balog Zsolt 2. perc: Még fel sem ocsúdtak a csapatok, és máris megszerezte a vezetést a vendéggárda. Pozsár vezetgette a labdát a jobb olda­lon, tökéletesen látta meg, hogy Kasikot üresen hagyták a másik oldalon, az átívelt labdát a kö­zéppályás átvette, rávezette Her- bertre, majd ügyesen lőtte ki a bal alsó sarkot 14 méterről, 0—1. 27. perc: Ulrich húzódott előre, melynek végén 21 méte­res, hatalmas lövése a bal oldali kapufáról pattant az alapvona­lon túlra. 58. perc: Gálffy 22 méterről lövésre szánta el magát (csak ímmel-ámmal támadták meg a védők), a labda Fülöpöt alapo­san becsapta, hiszen Szabó Zs.- n irányt változtatva, a kapu bal alsó sarkába hullott, 1—1. 61. perc: Balog Borbola pasz- szával meglógott a jobb oldalon, Mosonyit és Schusztert nemes egyszerűséggel „megmajmolta”, majd a kinn álló kapus fölött, 14 méterről, ballal gyönyörűen át­ívelt, klasszisgól, 1—2. Még szerencse, hogy a zárófordulóra nem volt különö­sebb tétje a meccsnek az Előre számára, mert igen csak hiány­zott a kezdőből Negrau, Simon és Csipkar, akik stabil tagok voltak tavasszal, de most be­gyűjtötték harmadik sárgájukat. Az edzők arról beszéltek a meccs előtt, hogy játékosaik mintha kissé már a nyári szü­netben éreznék magukat az utolsó meccs előtt, és nagy kér­dés, hogy melyikőjük kapja össze magát jobban erre a talál­kozóra. Mindenesetre felfedez­hető volt a játékosállományok közötti hasonlóság, jól látható­an sok fiatal vonult fel a kezdő rúgásra. Éppen a második perc­re fordult az óra, amikor min­den kóstolgatást mellőzve, egy szép támadást követően Pozsár kitűnő labdájából Kasik meg­szerezte a vezetést a vendégek­nek. A komlóiak nem voltak rest, azonnal megpróbáltak egyenlíteni, nagy lendülettel pillanatok alatt át is rohanták a viharsarkiak középpályás sorát, de nagy gólhelyzet nélkül. Me­zőnyben ügyesen adogatott a Csaba, megpróbálta eldugni a labdát ellenfele elől, s ez azt eredményezte, hogy Dárdai Pál együttese kapuközeibe se na­gyon került a félidő középső harmadában. Sajnálatosan a re­mekül mozgó Pozsár megsérült a 32. percben, így Pásztor edző­nek cserélnie kellett. A félidő harmadik harmadában ez nem hozott túl nagy változást, a vi­harsarkiak jól tömörültek, ami­ből kontrákkal próbálkoztak, a hazai támadások pedig nem je­lentettek igazán veszélyt. A má­sodik játékrészt remek iramban kezdték a gárdák, NB I-hez mérten a tőlük telhető futó­mennyiséget hozták. Akadtak ugyan átadási hibák, de ezek nem öltöttek olyan nagy mérté­ket, hogy idegesítővé váljanak. A nézők remekül szórakoztak a változatos mérkőzésen. A haza­iak próbálkozásait az 58. perc­ben siker koronázta, még ha nem is igazi gólhelyzet végén, de kiegyenlítettek. Nem sokáig örülhettek azonban a dunántúli­ak, mert Balog káprázatosán ol­dotta meg feladatát három perc múlva a komlói kapu előtt. Ezt követően nagy nyomás neheze­dett a békéscsabai kapura (ez várható is volt), de a komlóiak­nak ezen a napon, ha a védőkön igen, a kapuson biztos nem si­került túljutniuk. Egyáltalán nem idényvégi formáról tett tanulságot az Elő­re, felszabadultan, jól fociztak Balogék, és teljesen megérde­melten zárták győzelemmel a mérkőzést, és ezzel együtt a szezont. Dárdai Pál: — A sok kiha­gyott helyzet miatt nem tudtuk itthon tartani legalább az egyik pontot. Pásztor József: — Ah­hoz képest, hogy az utolsó meccsen vagyunk túl, nagy volt a hajtás, de a szerencsésebb csapat nyerte meg a meccset. — Pozsár kiválása mennyire zavarta meg a csapatot? — Alaposan, hiszen a 32. percig ő volt a gárda legjobbja, nagyon sajnálom a kiválását, mert remek labdákkal vétette észre magát, és a továbbiakban már nem volt olyan játékos, aki ebben pótolni tudta volna őt. —Egy-egynél mire gondoltál a kispadon? — Őszintén szólva arra, hogy kikapunk, ugyanis nem volt a kispadon olyan játékos, aki igazán lendíteni tudott volna a csapaton. — Ehhez képest Balog rövid­del a bekapott gól után klasszis­góllal válaszolt. — Volt benne egy kis sze­rencse is, hiszen ketten hibáztak a védők közül, de nagyon szé­pen csinálta. Ilyen a futball. Szegedi Zsolt A labdarúgó NB I további eredményei: Salgótarján—Ti- szavasvári 2—1, Szeged—Sop­roni FAC 2—0, Érd—Szolnok 1— 1, Soroksár—Tiszakécske 2— 3, Nagykanizsa—Pécsi MFC 1—2, Tatabánya—Komá­rom 4—3, Demecser—Kapos­vár 1—2, Matáv Sopron—Ti- szaújváros 0—1, Kecskemét— Hajdúszoboszló 2—5. Az NB I állása 1. Tatabánya 25 8 5 85—50 83 2. Nagykanizsa 20 11 7 66—38 71 3. Szeged 1813 6 70—32 67 4. Salgótarján 20 7 11 63—39 67 5. M.Sopron 1711 10 61—50 62 6. Tiszaújváros 16 12 10 54—48 60 7. Komárom 17 6 15 59—50 57 Érd 17 6 14 59—50 57 9. Szolnok 1411 13 57—55 53 10. Komló 1411 13 56—59 53 11. Tiszakécske 1410 14 52—54 52 12. Tiszavasvári 12 14 12 46—40 50 13. Békéscsaba 12 13 13 45—38 49 14. Kaposvár 13 8 17 49—66 47 15. Demecser 11 12 15 47—54 45 16. Pécs 12 9 17 52—63 45 17. H.Szoboszló 12 8 18 63—69 44 18. Soroksár 9 8 21 48—84 35 19. Kecskemét 4 7 27 32—81 19 20. Soproni FAC 5 9 24 39—83 12 A Soproni FAC-tól 12 pont levonva, az Érd—Szeged eredménye nem szerepel a tabellában. Gyulai Termál FC—Borsod Volán 0—1 (0—0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Gyula, 600 néző. V.: Heibl (Tóth S., Filus). Gyula: Such — Botyánszki, Resetár, Pápa, Kovács P. — Kovács K. (Dávid, a 65.), Tamási (Gajdács, a szünetben), Kiss, Frank — Papp (Abrudán, a 75.), Borúzs. Edző: Cserháti István. Borsod Volán: Regős — Drótos, Kundrák, Szaniszló, Sipos — Szabó, Nyeste Cs. (Császári, a 77.), Nyeste J., Dobos (Városi, a 87.) — Lója, Koszta. Edző: Kőrössy Pál. Gólszerző: Császári a 87. percben. Sárga lap: Kovács P. (Dobos talpalásáért) az 54., Koszta (Ko­vács P. akasztásáért) a 64., Császári (Resetár elleni szabályta­lankodásért) a 79., Pápa (Dobos akasztásáért) a 88. percben. A mérkőzés előtt a Kinder FC vezetői egy kupát adtak át Bo- ruzs Sándornak, akit a Kinder FC az 1998—99-es idény leg­jobbjának választott. 87. perc: Egy jobb oldali, a kapu elé lőtt labdát Császári fél fordulattal laposan továbbította a hálóba, 0—1. Az első félidő meglepetésre a vendégcsapat némi fölényét hoz­ta, de igazi gólszerzési lehetőség előttük sem kínálkozott. A máso­dik játékrészben a hazaiak a cse­rék kapcsán is jelentős fölényben játszottak, számtalan támadást vezettek az ellenfél kapujára, im­már azonban harmadik mérkőzés óta nem tudtak gólt lőni. A gyu­lai térfélre szórványosan átjutó lelkes borsodiak egy váratlan kontrából az utolsó percekben megszerezték a vezetést. Jó: Pá­pa, Papp, Botyánszki, ill. Regős, Kundrák, Dobos, Drótos, Lója. Cserháti István: — Sajnos, nem úgy sikerült a befejezés, ahogy szerettem volna, ettől füg­getlenül köszönöm a vezetők­nek, játékosoknak és a szurko­lóknak az együttműködést és a segítséget, sok sikert kívánok jö­vőre a csapatnak. Kőrössy Pál: — Lelkes és fe­gyelmezett játékkal értékes győ­zelmet arattunk. Jenei Kálmán A labdarúgó NB II további eredményei: Kiskunfélegyhá­za—'Tápiószecső 5—2, Palo­tás—Nyírbátor 2—4, REAC—- Dunakeszi 2—1, Kiskőrös— Kalocsa 0—0, Kazincbarcika— Eger 1—1. Szabadnapos: Hatvan, Cse­pel. Az NB II Keleti csoportjának állása 1. Dunakeszi 16 7 3 41—18 55 2. Csepel 12 8 6 40—30 44 3. Nyírbátor 11 8 7 48—33 41 4. Kk.félegyh. 12 5 9 51—46 41 5. K.barcika 1010 6 44—33 4(1 6. Gyula 10 9 7 32—26 39 7. Palotás 11 5 10 50—44 38 8. Hatvan 9 9 8 45—49 36 9. Eger 714 5 44—28 35 10. REAC 7 6 13 28—36 27 11. Kiskőrös 7 6 13 28—37 27 12. Borsod V. 6 9 11 26—37 27 13. Tápiószecső 6 6 14 41—66 24 14. Kalocsa 4 6 16 30—66 18 15. Szeged­­­0— 0 ■ P.ladány­­­0— 0­1/awtanMt sík,emu Támadnak a sötét mezes fürdővárosiak. Az NB. II zárófordulójában meglepetésre 1—0-ra kikapott a hazai csapat a Borsod Volántól FOTÓ: such tamás A profi labdarúgó-bajnokságban történt Vasas—Ferencváros 2—1 (0—1) Budapest, Fáy utca, 6000 néző. V.: Arany. G.: Mónos (47.), Sowumni (67.), ül. Kovács B. (35.). Haladás—Zalaegerszeg 0—0 Szombathely, 4000 néző. V.: Kiss G. Siófok—BVSC-Zugló 0—1 (0—0) Siófok, 1500 néző. V.: Szabó Zs. G.: Usvath (77.). MTK—Újpest FC 2—0 (2— 0) Budapest, Hungária út, 3000 néző. V.: Abrahám. G.: Urbán (öngól, 16.), Farkas (43.). Diósgyőr—Nyíregyháza 1—0 (1—0) Diósgyőr, 4000 néző. V.: Puhl. G.: Egressy (42.). Gázszer FC—Debreceni VSC 2—1 (2—1) Akasztó, 300 néző. V.: Pillér. G.: Tiber (34.), Urbonas (45.), ill. Zimmermann (öngól, 19.). Kispest HFC—Vác FC 2—1 (0—0) Budapest, Bozsik stadion, 1000 néző. V.: Hajdó. G.: Kabát (47., 62.), ill. Nagy T. (76. — 11-esből). III. Kerület—Győri ETO 3— 3(2—3) Budapest, Hévízi út, 300 néző. V.: Ju­hos. G.: Stranyóczky (3., 90.), Lendvai (7.), ill. Somogyi (19.), Szarvas (36.), Salagean (45.). Dunaferr—Videoton 3—1 (2-0) Dunaújváros, 3000 néző. V.: Hana­csek. G.: Tóth A. (öngól, 37.), Zavad- szky (44., 81.), ill. Kuttor (53.). A PNB állása 1. MTK 2. FTC 3. Újpest 4. Győr 5. Vasas 6. ZTE 7. Diósgyőr 8. DVSC 9. Vác 10. Dunaferr 11. Gázszer 12. Kispest 13. Nyíregyháza 14. Haladás 15. Siófok 16. Videoton 17. BVSC 18. III. kér. A Dunaferr csapatától vonva. 27 2 19 7 19 3 1511 15 9 14 8 11 13 9 11 13 7 13 1210 11 17 6 10 11 11 11 10 9 14 9 15 6 17 9 17 8 18 6 20 6 23 9 10 7 7 7 4 77—25 61—39 56—39 52— 39 56 49—42 54 41—36 50 53— 53 52— 39 48—48 46 53— 43 45 36— 38 44 37— 50 39 43—51 38— 51 32—48 34—52 83 64 60 48 46 36 36 30 29 33—50 27 39—91 18 12 pont le­Ki legyen az edző az új szezonban? Már-már kötelezővé válik (főleg a magyar lab­darúgásban), az idény végeztével az edzőkér­dés a csapatoknál. A háttérinformációk szerint ez a téma most az Előre FC háza táján is jelent­kezett. Maradjon-e Pásztor József vagy nem? Természetesen a vezetőknek joga van bármi­kor az edzőt leváltani vagy éppen „közös meg­egyezés” alapján dönteni a búcsúról, de az Elő­re mai helyzetében véleményem szerint ezt többszörösen meg kell fontolni. Akkor, amikor idény közben sorozatosan jöttek az egy gólkülönbségű vereségek és si­kertelen meccsek, a vezetők egy emberként áll­tak ki Pásztor József mellett. Es mondja valaki, hogy nem lett igazuk... Nagyon jó szériát tud­hat maga mögött ez a fiatal társaság, s nem úgy, mint a tavasz elején, most már eredmé­nyekben is megmutatkozott az, hogy jó úton jár a szakma ezzel a játékosállománnyal. A tény: eltelt több hónap, mire arculatot kapott a társa­ság, de a végére igenis látható volt a fejődés. Pedig a körülményekben — sajnos — nem tör­tént pozitív változás, pénz ugyanúgy nincs. Természetesen nincs még „kész” a gárda, de félek attól, ha egy új, ismeretlen tréner veszi át az edzések irányítását, újból hónapoknak kell eltelnie ahhoz, hogy beálljon a csapat az elkép­zelésekhez. Mert ha másvalaki érkezik, akkor egészen biztosan mást is talál ki, mást akar. De kérdés, be tud-e majd illeszkedni ebbe a kör­nyezetbe, el tudja-e majd viselni a gazdasági háttér negatívumait, mert mindezen már meg­buktak jó néhányan. Mondhatja erre valaki — és egészen bizto­san vannak ilyenek a vezetőség tagjai közül is —, új ember, új irányzat, új célok, egyenlő si­ker. Lehet az is, hogy egyéb — gazdasági — körülmények késztetnének a váltásra, ebbe nem nagyon van belelátása az egyszerű állam­polgárnak. A kérdés tehát csak az, érdemes-e most vál­tani vagy annak szavazni bizalmat, akire min­dig lehet és lehetett számítani. Szegedi Zsolt 25 éve történt Jubileum Jubileumi mérkőzésnek számított a Komlói Bá­nyász elleni NB I-es labdarúgó-találkozó, hi­szen legutóbb majdnem napra pontosan éppen 25 • évvel ezelőtt szerepelt utoljára Komlón a Békés­csaba. Igaz, akkor még Előre Spartacus néven. Ráadásul az a találkozó akkor nagyon fontos volt, hiszen azon múlt a legma­gasabb osztályba jutás. Az Előre akkor Királyvári góljával 1—0-ra nyert, és utána feljutott a legmaga­sabb osztályba. Mindez tehát 1974 júniusában történt. SZATMÁRI ÚZL&rHÁZ**** 5600 Békéscsaba, Csorvási út 25. Tel./fax: (66) 449-792, tel.: (66) 449-757. A Szatmári Kft, a Csaba Expo ’99 kiállításon a sportcsarnok küzdőterén a D/1-es standon tekinthető meg. Ízelítő árainkból: Kpe 25 vízcső, 10 bar 75 Ft/fm Mora 4A, fehér 45 185 Ft PVC 110/2 fm 578 Ft Grundfos UPS 25-50 15 170 Ft Trend mosdócsaptelep 8991 Ft Cometa zuhanyszett 3086 Ft Westen 20 FP kombi, turbo 151 545 Ft Westen parapett 12 400 Ft Westen 20 P kombi kém. 120 275 Ft Budafok 4 kW-os kályha 21 368 Ft Vízfőcsap 3/4”, golyós 1627 Ft Colibri szobatermosztát 1472 Ft Laguna WC-tartály, fehér 4972 Ft H-12 l.-es gáz vízmelegítő 19 992 Ft Térháló 5 m x 2,15 m x 4,2 mm vastag 15 mm x 15 mm osztással 2105 Ft Lakossági épületgépészeti problémák megoldásához segítséget nyújtanak szakképzett embereink, igény szerint péntekenként ingyenes szaktanácsadás. Az üzletházban kedvezményes rész­letfizetéssel hitelre megvásárol­hatják a teljes árukínálat minden darabját. Ha érdekli ez a lehetőség, az üzletházban további információkhoz jut. Békéscsaba egész területén ingyenes házhoz szállítás. Nyitva tartás: héttőtől péntekig 8—17 óráig, SZOMBATON 9—12 ÓRÁIG, vasárnap zárva.