Békés Megyei Hírlap, 1999. május (54. évfolyam, 101-124. szám)

1999-05-15-16 / 112. szám

Siker a Tisia partján Szeged LC—Előre FC Békéscsaba 0—1 (0—1) A tabellán elfoglalt helyezés is azt mutatja, hogy a Tisza-parti együttes a feljutásért, a békésc­sabaiak pedig a kiesés elk­erüléséért játszanak tavasszal. Ráadásul a házigazdákat felpa­prikázta az a tény, hogy a napokban eldőlt: a Matáv Sopron kapja meg a három pontot velük szemben, s emiatt bizony az eddig brozos helyezésről visszacsúsztak az ötödik helyre. A csabaiak pedig erősen tartalékosán álltak ki, hiszen Ulrich és Pozsár sárgala­pos eltiltás miatt, Sallai az érettségire való készülődés okán nem lehetett ott a Tisza- parti stadionban. A hazaiak vis­zont alaposan megerősödtek a profi bajnokságban szereplő kölcsön játékosokkal. Ettől függetlenül némi meglepetéssel a csabaiak kerültek mezőny­fölénybe, jól passzolgattak és gyakran veszélyeztették Szulyovszky kapuját. A 16. per­cben Kasik fejese hajszállal zúgott el a jobb kapufa mellett, majd 8 perccel később Balog ugrott ki egy kényszerítő után, ám a szegedi kapus nagy bravúrral, lábbal tisztázott. A folytatásban Kasik kapufát súroló szabadrúgása érdemelt említést, majd a 36. percben Borbola került ziccerbe, de hét méterről mellé lőtt. A szegediek első helyzete a 41. perchez kapcsolódik, de Kenesei szabadrúgása is ártalmatlannak bizonyult. A lefújás előtt két perccel Negrau lódult meg, A gólszerző majd a szegedi kapuhoz közeledve Borbolát szöktette, akinek lövése kijött a kapusról, éppen Csipkar előtt landolt a labda. A csabaiak román légiósa remekül ismerte fel a helyzetet, és a még mindig kint tartózkodó kapus felett a bal felső sarokba ívelt, 0—1. A szünetben alapos fejmosás­ban részesítette játékosait Gergely Károly edző, ami meg is látszott második félidei játékukon. Egyre többet rohamoztak a hazaiak, de továbbra sem tudták feltörtni a nagyon szervezetten védekező és okosan játszó csabai falat. Sőt, ettől kezdve a lila-fehérek zömében a kontrákra építettek, jónéhány veszélyes ellentá­madást be is mutattak, de már ők sem tudtak újabb gólt elérni. A cserék sem segítettek a haza­iakon, ugyanakkor néhány kényszercsere volt tapasztal­ható a túloldalon. A Szeged még az utolsó percben is rohamozott, sőt, még időn túl is, ám Fülöp kapus ekkor is bravúrokra volt képes, így telje­sen megérdemelten nyert a Békéscsaba a feljutásra is esé­lyes Szeged otthonában. Ezzel az idei bajnokságban második idegenbeli győzelmét könyvel­hette el a Békéscsaba, méghoz­zá röpke két héten belül. NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Szeged, 2200 néző. V.: Jenei (Harsányi, Tumó). Szeged: Szulyovszky — Herczku, Popovics, Basics, Vasas — Tamás (Koncz), Faragó, Vörös, Udvari (Turján) — Kenesei, Bencre Edző: Gergely Károly. Békéscsaba: Fülöp — Diczkó — Futaki, Czipó Z. — Balog, Csipkar, Valentényi, Simon (Sándor), Kasik — Negrau (Szabó), Borbola (Czipó P.). Edző: Pásztor József. Főszerepben a bírók Szombaton este Fehérgyarmaton ötszáz néző előtt lépett pályára a dobogós helyezésért küzdő Újkígyós Csaba KC NB 1 B-s férfi kézilabdacsapa­ta. A Vöröst és Baloghot nélkülöző kígyósiak az első félidőben jól tartották magukat. Fordulás után egyenlítettek a vendégek, sőt három perccel a vége előtt egy góllal vezettek. Ekkor lépett elő főszereplővé a Solymosi—Sziklai bírópáros, amely három szabályos kígyósi gólt nem adott meg, így a küzdelmes mérkőzésen 33-32-re ki­kaptak a vendégek, akiknek így elszálltak dobo­gós reményeik. fvl) A BRONZÉRT HARCOLHATNAK Pénteken kezdődött és vasár­nap ebéd után ér véget a há­romnapos országos egyetemi­főiskolás röplabda döntő, amelynek a békéscsabai Körös Főiskola ad otthont. A korábbi eredményei alapján négy férfi- és ugyanannyi női gárda har­colta ki a részvétel jogát, az utóbbiak között a Békéscsabai FDSE is. Az első két napon nem sok babér termett a csabai lányok­nak, de ez érthető, hiszen a ko­rábbi évek sikercsapatából ke­vesen maradtak hírmondóban. (Története során eddig hétszer jutott be a fináléba a csabai gár­da, háromszor bajnoki címet harcoltak ki, és ugyanannyi­szor bronzérmesek voltak. A mostani viadalon is legjobb esetben a bronzért harcolhat­nak.) Az első napon a bajnokesé­lyes Testnevelési Főiskolával küzdött a csabai csapat, és hosszú játék után 3:1 arányban alulmaradtak. A másik párhar­cot az Egri TK nyerte 3:0 arány­ban a fővárosi Közgazdasági Egyetem csapatával szemben. A szombati első találkozón a TF gárdája csak az utolsó pilla­natban tudott nyerni 3:2 arány­ban a közgazdaságiakkal szem­ben. A második mérkőzésen az Extra Ligás háttércsapattal ren­delkező Eger 3:l-re nyert a bé­késcsabaiakkal szemben. Ez annyit is jelent, hogy va­sárnap az aranyéremért a veret­len TF és az Eger mérkőzhet, míg a bronzért a nyeretlen Bé­késcsaba és Közgáz. J. P. Gyi, te Nissan Diesel! A képen latható Szegedi Gabor mezóhegyesi lovakkal készül a kecskeméti vilagbajnoksagra Még 93 nap és Kecskeméten kezdetét veszi a nyolcadik kettesfogathajtó világbajnok­ság. Augusztus 18. és 22. között ide várják a világ legjobbjait. A hazai kettesfogathajtók számá­ra ritkán adódó lehetőség, hogy egyéniben és csapatban is lehe­tőségük nyíljon a megmérette­tésre. Legutóbb 1989-ben, Balatonfenyvesen csapatban aranyérmet szereztek hajtóink (Fehér Mihály, Lázár Vilmos, Szegedi Gábor), egyéniben Lá­zár Vilmos ezüstérmes lett. A képen látható Szegedi Gá­bor, a Kiskunhalasi Határőr Dó­zsa SE versenyzője mezőhegye- si lovakkal készül az idei vb-re. A két nónius, Nissan Aranyos és Nissan Diesel a Mezőhegyesi Ménesbirtok Rt. tulajdona. Sze­gedi Gábornak ko- /\^ moly esélye van / arra, hogy /kettesfo- v— /gatával esélyes a részt ve- / gyen a kecskeméti világbaj- J nokságon. Szabó Zsuzsa 1999. május 16. Békéscsabai VSC-Miskole 10-7 (3-1,3-2,1-4, 3-0) A mérkőzés számokban: a csa­baiak négyszer, a vendégek öt­ször kerültek emberelőnybe, azonban egyik csapat sem tud­ta kihasználni a lehetőséget. A büntetők területén azonban a miskolciak voltak jobbak — mindkét csapat egy-egy alka­lommal lőhetett négyméterest — s míg Huber kihagyta, a túlol­dalon Szileczki bevágta. S még mindig a számoknál maradva, a Békéscsaba ötször találta telibe a kapufát, a vendégek azonban egyszer sem döngették meg a lécet. Egyébként pergő ritmusú 'találkozót láthattunk, mindkét csapat sokat úszott, jól véde­keztek, és érdekes módon ala­kult az eredmény állása is, hi­szen a hazaiak kétszer is elhúz­tak három góllal (4—1, 6—3) mégis a szívós borsodiak a har­madik negyed végére kiegyenlí­tettek (7—7). A csabaiak jobb fi­nisüknek és annak a ténynek, hogy kevésbé fáradtak el, kö­szönhetik a győzelmet. OB I B-s vízilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Hor­váth, Pásztor. Békéscsaba: MÁ­TÉ - Balázs, Dávid 1, DR. SZLÁVIK 3, Latorczai, Laczó P. 1, Bóné, Brosovszki 1, Puha, HUBER 4, Borsos, Laczó A., Laczó Gy. (kapus). Edző: Behun Lajos, dr. Szlávik Győző, Luk­ácsi Sándor. (jávor) gj ■ 4 j FELSZÍVTA MAGÁT A BATTONYA Békéscsabai Jamina SE— Csongrád 0-2 (0-1). NB Ill-as labdarúgó-mérkőzés, Békéscsa­ba, 300 néző. V.: Kálé. G.: Ba­kos, Kulacsik. Gyomaendrődi Barátság— Kunszentmárton 2—1 (2—0). Gyomaendrőd, 600 néző. V.: Kalmár. G.: Brakszatórisz, Ja­nis, ill. Tóth T. Battonyai TK—Malév SC 4—0 (2—0). Battonya, 400 néző. V.: Tóth G. G.: Turbucz 2, Varga, Kovács K. ä * * Füzesgyarmat—Vésztő 1—2 (1—1). Megyei I. osztályú lab­darúgó-mérkőzés, Füzes­gyarmat, 300 néző. V.: Mun­kácsy. G.: Novák, ill. Papp, Zsombok. Doboz—Szeghalom 2—3 (1— 1). Doboz, 100 néző. V.: Benyovszki. G.: Kiss G., Barcsay, ill. Fürj, Vámos, Sáfián (11-esből). Mezőhegyesi SE—Elek 3—0 (1—0). Mezőhegyes, 100 néző. V.: Mózes. G.: Zábrák 2, Berki. Gyulavári—Kamut 2—0-ás állásnál a 35. percben félbesza­kadt. A Westel 900-nál az Alcatel Club/SL' és Alcatel MAX/SL* új előfizetéssel most nettó 6400 forint*’ \ bruttó 8000 Ft. GSM 900 és 1800 MHz-en is tökéletes megoldást nyújtó Siemens C25/SL* Dual új előfizetéssel csak nettó 12000 forint** , bruttó 15 000 Ft. * A készülék csak Westel 900 «tőflzetői kártyával használhatói ** Csak új Wust«! 900 eWftzetásael, kétéves szerződéssel amíg a készlet tart. További (altételek éa kedvezményes ajánlatok az üzletekben. Információ ás házhoz szállítás: 2Ó5-92-I0.06-30/930-30-30 vagy 184 (csak a Wastel 900 hálózatából hívható - díjmentesen! http://wwwwealel900.hu 0J : > fi ¥M m m netto 1 m % i ra m Bl li leste P A KAPCSOLAT­FOTÓ: SUCH TAMÁS