Békés Megyei Hírlap, 1999. május (54. évfolyam, 101-124. szám)

1999-05-31 / 124. szám

1999. május 31., hétfő SPORT Győzelmével versenyben a bajnoki címért a Barátság A sötét mezes Jamina csak nagy csatában tudta legyőzni a már kiesett Malévot. A labdarúgó NB IlI-ban: Jamina SE—Malév SC 2—1 fotó: kovács Erzsébet Békéscsabai Jamina SE— Malév SC 2-1 (1-1) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 400 néző. V.: Tóth. Jamina: Molnár — Haj­dú, Ottlakán, Pusztai, Iványi — Sajben (Balogh), Kurilla, Deák, Csulik — Horváth Z. (Belicza), Horváth S. (Szelei). Edző: Turcsek Zoltán. Malév: Baranyi — Mayer (Madar), Szalay, Orosz, Takács — Molnár, Bíró, Fodor, Gáspár (Dómján) — Ádám, Németh (Gálvölgyi). Edző: Bodnár István. 19. perc: A kinyíló hazai vé­delem között Fodor a kifutó Molnár fölött a hálóba emelt, 0—1. 39. perc: Deák jobb oldalról ívelt be egy szabadrúgást, amit Iványi a hosszú sarokról fejelt a középen érkező Horváth S. fe­jére, aki higgadtan bólintott a léc alá, 1—1. 59. perc: Deák mesteri jobb oldali szögletére Horváth S. ér­kezett, aki az ötös sarkáról fej­jel továbbította a labdát a háló­ba, 2—1. A megújult jaminai környe­zetben szép számú nézőközön­ség előtt lejátszott találkozón végig a hazai csapat irányított, de saját magának tette nehézzé a mérkőzést azzal, hogy egy szezonra való helyzetet elpus­kázott. Jó: Ottlakán, Deák, Horváth S., illetve Fodor, Ta­kács, Ádám. (T. Z.) Ifjúságiak: Békéscsabai Jamina SE—Malév SC 5—0 Gyomaendrődi Barátság— Csongrád 3—1 (1—0) Gyomaendrőd, 800 néző. V.: Deme. Gyomaendrőd: Halász — Sárosi, Karsai, Lipták, Lévai — Bócsik, Nagy Z., Molnár T., Brakszatórisz — Janis (Cziglédszky), Mester (Nagy I.). Edző: Fodor Sándor. Csongrád: Soós — Márta, Tóth, Pálfi, Babos — Kecskés (Mike), Szarvas, Barna, Verebélyi — Takács, Kulacsik. Edző: Kurucz István. 25. perc: Szarvas a 16-oson belül fellökte Mestert, a meg­ítélt büntetőt Janis a balra moz­duló kapu mellett a jobb sarok­ba vágta, 1—0. 60. perc: A mezőnyben is jól futballozó Lévai mintaszerű labdát varázsolt Brakszatórisz elé, aki 8 méterről elegánsan a kifutó kapus mellett a jobb sa­rokba lőtte a Barátság második gólját, 2—0. 70. perc: Janis jobbról ívelt be szabadrúgást, érkezett Brakszatórisz, aki klasszis mozdulattal 8 méterről a jobb sarokba fejelte a labdát, 3—0. 81. perc: Az egymásra váró hazai védők között Takács lőtt a hálóba, 3—1. Két jól felkészített csapat rangadóhoz méltó játékát lát­hatta az endrődi pálya közönsé­ge. Az első játékrész még ugyan kiegyenlített játékot ho­zott, a másodikban már viszont egyértelműen a hazai csapat akarata érvényesült. A Barátság ezen a találkozón mind fejben, mind erőben jobbnak bizonyult a Csongrád együttesénél. Jó: Bócsik, Brakszatórisz, Lipták, Lévai, Janis, Molnár, ill. Soós, Kulacsik. (Gyuricza János) Ifjúságiak: Gyomaendrődi Barátság—Csongrád 4—1 Battonyai TK—Baja 1—1 (0-0) Battonya, 400 néző. V.: Varga S. Battonya: Ölei — Oláh, Roczkó (Fekete), Pilán, Farkas (Mákos A.) — Putnoki, Árgyelán, Turbucz, Kovács K. — Varga, Szatmári. Edző: Ju­hász Zoltán. Baja: Kámán — Csepregi, Szűcs, Viszmeg B., Aranyos — Pilcsuk (Viszmeg Z.), Goretic, Szabó, Koch — Földvári, Milassin. Edző: Evanics Zoltán. 50. perc: Kavarodás támadt a hazai kapu előtt, a lepattanó labdát Földvári a bal sarokba passzolta, 0—1. 58. perc: Árgyelán végzett el szabadrúgást 20 méterre a vendégek kapujától, a labda a bal sarokban kötött ki, 1—1. A nagy meleg ellenére nagy iramú, küzdelmes mérkőzést ví­vott a két csapat. A hazaiak tá- madgattak, de nem volt elég át­ütő erő játékukban. A vendégek többet birtokolták a labdát, és megérdemelten szereztek egy pontot az enerváltan játszó ha­zaiak ellen. Jó: Pilán, Varga, ill. Szűcs, Földvári, Goretic, Milassin. (Lukács István) Ifjúságiak: Battonyai TK— Baja 1—4 Kerekegyháza—Békési FC 2-1 (1-0) Kerekegyháza, 300 néző. V.: Sebestyén. Kerekegyháza: Malecz — Komonyi, Hugyecz, Torbavecz, Váczi — Pécsi, Má­té, Virág, Juhász — Kecskemé­ti (Polgár), Kánisz (Bodor). Edző: Nagy János. Békés: Hanyecz — Szenti, Kodacs, Laurinyecz, Szabó — Baukó (Baji), Kubik, Litauszki, Szege­di (Stumpf) — Fehérvári, Bagyinka. Edző: Királyvári Károly. 25. perc: Jobb oldali szöglet után Virág visszafejelte a labdát és Juhász közelről a hálóba ta­lált, 1—0. 58. perc: Bodor beívelését Virág fejelte a kapuba, 2—0. 83. perc: Egy keresztbe fe­jelt labdát Bagyinka kapásból a hálóba vágott, 2—1. A nagy melegben lejátszott mérkőzésen a kiesés ellen küz­dő hazai csapat nagy csatában szerezte meg a győzelmet a tar­talékos ifjúsági játékosokat fel­vonultató békési együttes ellen. Jó: Máté, Juhász, Torbavecz, ill. Kondacs, Laurinyecz, Szen­ti. Ifjúságiak: Kerekegyháza— Békési FC 4—2 Mezőberényi FC— Kunszentmárton 1—4 (0—3) Mezőberény, 250 néző. V.: Schneider. Mezőberény: Gúth •— Bereczki (Bokor), Rácz Zs., Udvamoki, Nagy — Szűcs Z., Várhalmi, Göblyös, Pecze (Szűcs Zs.) — Kreisz (Somvári Z.), Vári. Edző: Vrbovszki Já­nos. Kunszentmárton: Berta — Major, Kohári, Draskóczi (Imrei), Hegedűs (Paul) — Tóth, Szalai, Bende, Hóbei — Ludasi, Nedelea (Fórizs). Edző: Tóth Márton. 4. perc: Kohári szélről belőtt labdáját Nedelea, a védőket megelőzve fejelt a hálóba, 0—1. 39. perc: A szélről belőtt labdát 14 méterről Kohári la­posan gurította a hálóba, 0—2. 42. perc: Szalai a kifutó ka­pus felett emelt a hálóba, 0—3. 63. perc: Hazai kontratáma­dás végén Szűcs Zs. begurítását Vári laposan lőtte a kapus mel­lett a hálóba, 1—3. 70. perc: Szalai kényszerítő végén Tóth kapáslövése a ka­puban kötött ki, 1—4. A bajnokságra törő vendég­csapat hamar vezetést szerzett a lelkesen védekező hazai csapat­tal szemben, majd a félidő vé­gére megnyugtató előnyt szer­zett. A második játékrészben egy harcias hazai csapat jött ki a pályára, melynek erejéből csak a szépítésre futotta. Jó: Nagy, Várhalmi, Udvamoki, ill. Ko­hári, Tóth, Hóbel. (Tímár Zoltán) Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Kunszentmárton 0—0 TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Hódmezővásárhely— Mélykút elmaradt, mert a haza­iaknak nem volt meg az igazo­lása, Kisújszállás—Makó 3—2 (1—1), Örkény—Szajol 1—5 (1—3). Az NB III. Alföld csoportjá­nak állása 1. Csongrád 17 6 4 48— 23 2. Gyomaendrőd16 8 3 51—26 3. Kunszentm. 4. Hmv.hely 5. Kisújszállás 6. Örkény 7. Mélykút 8. Szajol 9. Baja 10. Békés 11. Jamina 12. Makó 13. K.egyháza 14. Battonya 15. Malév 16. Mezőberény 17 5 5 49—24 15 7 4 47—18 14 8 5 46—24 14 5 8 60—33 15 5 10 47—37 13 4 10 49—40 10 6 11 42—34 9 7 11 32—36 9 6 13 25—37 9 4 14 33—41 7 3 17 35—56 6 3 18 26—57 4 2 21 25—74 2 1 24 18—77 57 56 56 52 50 47 46 43 36 34 33 31 24 21 14 7 Tovább tart a Gyoma FC és a Csorvás versenyfutása Szarvasi FC—Elek 2—2 (1-0) Megyei I. osztályú labdarúgó­mérkőzés, Szarvas, 200 néző. V.: Kalmár. Szarvas: Tóth — Takács, Darida Zs., Kerekes (Sindel), Kovács, Baráth, Rohony (Nagy F.), Boér (Nagy Zs.), Bogdán, Lénáit, Klimaj. Edző: Paulik János. Elek: Pata­ki — Kohut, Lakatos, Gyulai, Sarkadi, Séllei, Bálint, Tereszán, Gálea, Abrudán, Kapocsán. Edző: Mikulás Mi­hály. A helyzetei alapján a ven­dégek rászolgáltak a pontszer­zésre, de gólokat csak kettős emberelőnyben tudtak szerezni. Kiállítva: Kovács a 72., Tóth (mindkettő utolsó emberként szabálytalankodott) a 77. perc­ben. G.: Lénáit (11-esből) a 39., Klimaj a 68., ill. Kapocsán a 86. és a 90. percben. Jó: Baráth, ill. Pataki, Séllei. (Csabai Pál) Gyulavári VFC-Gyoma FC 1-2 (0-1) Gyulavári, 150 néző. V.: Gyertyás. Gyulavári: Szőke — Papp (Szabó), Alb, Zimbrán (Pallagh), Tóth (Debreczeni T.), Bállá, Csipke, Szekeres, Ferenczi, Gúti, Oláh. Edző: Dá­vid Imre. Gyoma: Hajdú — Vatai, Toldi (Forgács), Furka, Dobó, Somogyi, Plástyik, Orovecz, Bányai (Gonda), Ko­vács, Hunya. Játékos edző: So­mogyi János. A Gyoma FC sze­rencsés győzelmet aratott a Gyulavári ellen. G.: Oláh a 60., ill. Kovács a 42., Orovecz a 72. percben. Jó: Szőke, Alb, Csip­ke, ill. Kovács, Hajdú, Furka. (B. I.) Mezőhegyes! SE—Vésztő 0-2 (0-1) Mezőhegyes, 100 néző. V.: Szpisják. Mezőhegyes: Szántó — Gróf (Zsótész), Roszkos (Páncsics), Zsóri, Kovács, Zsol- di, Medve, Berki, Hulánszki (Dávid), Kolozsi, Zábrák. Szak­mai igazgató: Krecsméri Tibor. Vésztő: Nagy Zs. I. — Dé- musz, Rábai M„ Papp, Barna (Tóth), Fekete L., Turbucz, Fe­kete Z. (Bakos), Prekop, Rábai L., Nagy Zs. II. Edző: Tar Zol­tán. A vendégek jobban, több elképzeléssel játszottak, sikerük megérdemelt. G.: Barna a 25., Turbucz a 64. percben. Jó: Zsóri, Kovács, ill. Rábai M., Papp, Barna, Fekete L. (Perlaki János) Doboz—Kamut 2—1 (1—0) Doboz, 100 néző. V.: Zábrák. Doboz: Gazsó — Szabó, Barcsay, Suba, Kiszely, Nagy, Udvari, Szűcs (Skumáth), Bé­kési (Fekete), Lukucz, Varga. Játékos edző: Szűcs Mihály. Kamut: Kovács — Balogh, Győri I., Győri II., Rácz, Botyánszki, Varga, Krecs- marik, Igricz, Hajdú, Gilik. Edző: Bora Imre. Alacsony színvonalú mérkőzésen a tarta­lékos hazaiak sikere megérde­melt. G.: Kiszely a 39., Udvari a 82., ill. Krecsmarik a 70. perc­ben. Jó: Udvari (a mezőny leg­jobbja), Barcsay, Lukucz, ill. Balogh. (Tobai János) Füzesgyarmat— Medgyesegyháza 1—1 (0—1) Füzesgyarmat, 200 néző. V.: Kőkuti. Füzesgyarmat: Komá­romi — Hajdú, Kovács S., Novák, Vad, Bere, Pardi, Salya, Tóth (Nagy), Boros (Tőkés), Kovács Zs. Edző: Kovács End­re. Medgyesegyháza: Homik — Göcző, Kiss, Plástyik (Szűcs), Holecz, Kovács Z., Zsurzsucz, Szabó A., Tasi, Engelhardt, Szabó Zs. Edző: Ogrincs Pál. Iramos mérkőzé­sen kitűnő játékvezetés mellett a látottak alapján reális ered­mény született. G.: Novák a 65., ill. Zsurzsucz a 28. perc­ben. Jó: Komáromi, Hajdú, Novák, Bere, Nagy, ill. Homik, Zsurzsucz, Szabó A., Tasi. (Szabó László) Méhkerék—Csabacsűd 3—1 (0-1) Méhkerék, 280 néző. V.: Kurucz. Méhkerék: Patka — Burai, Jova (Török), Bíró T., Cziczeri, Kocsis, Bíró R., Ta­pasztó, Gugolya, Magyar, Csotye (Czirle). Edző: Patka György. Csabacsűd: Adamik — Jurák, Gombár, Tusjak Cs., Gulyás (Jancsó), Brlázs (Mizik Gy.), Pillár, Tusjak, Varga T., Jelen, Mizik A. Játékos edző: Brlázs Gábor. Kiegyenlített el­ső félidő után a második játék­részben feleszmélt a hazai csa­pat, jó játékkal nyerte meg a mérkőzést. G.: Gugolya az 55., Bíró R. a 65., Tapasztó a 80., Tusjak Cs. a 22. percben. Jó: Gugolya, Bíró R., Bíró T., Cziczeri, ill. senkit sem lehet kiemelni. (Árgyelán Mihály) Csorvás—Tótkomlós! TC 1-0 (0-0) Csorvás, 300 néző. V.: Rózsa. Csorvás: Baráth — Támyik, Schneider, Dénes, Seres, Tóth, Molnár, Ivanics (Benyovszki Z.), Tarján, Stef, Belicza. Edző: Moós János. Tótkomlós: Czirbus — Trabak, Bakai I. (Nyári), Zsigovics, Lovász, Pásztor T., Diószegi, Papp, Kvasznovszki, Zádori (Kalis- ka), Juhász (Fazekas). Játékos edző: Kvasznovszki József. Nagy meleg, nagy küzdelem Mesterlövészek A Békés megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság góllö­vőlistájának élmezőnye: 24 gólos: Tóth (Csorvás). 19 gólos: Urbancsok (Csaba­csűd). 18 gólos: Hunya (Gyoma FC), Zsombok (Vésztő). 17 gólos: Tóth Cs. (Füzesgyarmat). 16 gólos: Bencze (Szarvas). 14 gólos: Lénárt (Csabacsűd, Szarvas), Tapasztó (Méhke­rék). 12 gólos: Orovecz (Gyoma FC). 11 gólos: Ki­szely (Doboz), Abrudán (Elek). 10 gólos: Vad (Fü­zesgyarmat), Zádori (Tót­komlós), Somogyi (Gyoma FC), Oláh (Gyulavári), Gu­lyás (Csabacsűd). 9 gólos; Belicza (Csorvás). 8 gólos: Uhrin (Elek), Géczi (Gyula­vári), Krecsmarik (Kamut). jellemezte a mérkőzést. A tarta­lékosán felálló hazaiak ellen sok helyzetet hagyott ki a ven­dégcsapat, éppúgy, mint a haza­iak. Egy Schneider góllal a ha­zaiak nyertek, de győzelmük iz­zadságszagú volt. G.: Schnei­der a 66. percben. Jó: Molnár (a mezőny legjobbja), de mindkét csapat dicsérhető küzdeni aka­rásáért. (Lestyán Mihály) Orosházi MTK—Szeghalom SC 5-1 (3-1) Orosháza, 150 néző. V.: Hege­dűs A. OMTK: Jakab (Kunos) — Pardi, Bányik, Dobi, Godár, Szlopóczki, Berezvai, Lovas T., Kinyó (Csiszár), Lövei (Szabó Cs.), Lovas A. Edző: Petneházi György. Szeghalom: Vári — Bihari, Sáfián, Tóth (Zsigo­vics), Fürj, Simon (Szabó), Nagy, Kata, Vámos, Patai, Vígh. Edző: Lázár István. Az OMTK végig irányította a játé­kot, és helyzeteit jól használta ki, a második félidőben időn­ként megvillanó 11-est hibázó vendégek ellen. G.: Lövei a 20., a 77., Lovas A. az 5., Lovas T. a 17., Kinyó az 57., ill. Vámos a 12. percben. Jó: Pardi, Szlo­póczki, Lovas T., ill. Zsigovics, Vámos. (Selmeczi László) Ifjúságiak: Szarvasi FC— Elek 4—1, Gyulavári VFC- Gyoma FC 1—1, Mezőhegyesi SE—Vésztő 3—0, Doboz— Kamut 1—1, Füzesgyarmat— Medgyesegyháza 12—0, Méhkerék—Csabacsűd 5—0, Csorvás—Tótkomlósi TC 3— 0, Orosházi MTK—Szeghalom 4—0. A megyei I. osztály állása 1. Gyoma FC 18 4 5 66—26 58 2. Csorvás * 18 1 8 56—28 55 3. Csabacsűd 16 4 7 58—35 52 4. Méhkerék 14 5 8 54—39 47 5. Gyulavári 12 9 6 52—37 45 6. F.gyarmat 13 5 9 56—34 44 7. M.egyháza 13 3 11 40—39 42 8. Vésztő 12 5 10 49—52 41 9. Tótkomlós 11 3 13 42—48 36 10. Szarvas 10 5 12 51—54 35 11. OMTK 9 4 14 40—48 31 12. Kamut 9 2 16 27—49 29 13. Elek 8 4 15 39—52 28 14. Mezőhegyes 7 4 16 43—69 25 15. Szeghalom 6 5 16 39—67 23 16. Doboz 6 5 16 31—66 23 A AaTESZ ta&ia Főszerkesztő: DR. ÁRPÁSI ZOLTÁN * Felelős szerkesztő: DR. LÁSZLÓ ERZSÉBET, NIEDZIELSKY KATALIN * Kiadja a Népújság Kft. * Felelős kiadó: DR. TÓTH MIKLÓS ügyvezető igazgató * Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba, Pf. 111. * Nyomtatás: COFINEC Hungary Rt Petőfi Nyomda, 6001 Kecskemét, Mindszenti krt. 63. * Felelős vezető: Fábián Endre nyomdaigazgató * HU ISSN 12151068 * Hirdetésvezető: NÁNÁSI JÁNOS * Terjesztés vezető: RAJTÁR JÁNOS * Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114 * Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020 * Kiadói telefax: (66) 450-198 * E-Mail: kiado.bekes@axels.hu * Hirdetés telefon: (66) 446-552, fax: (66) 441-311 * Terjesztés telefon/fax (66) 453-710. * Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. * Előfizethető a kiadónál, az ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél. * Előfizetési díj egy hónapra 795 Ft, negyedévre 2385 Ft. * Tájékoztatjuk olvasóinkat, hogy a különböző verse­nyeken, akciókon és rejt vény pályázatokon résztvevők által megadott adatok nyilvántartásunkba kerülnek. Az adatok megadásával hozzájárulnak ahhoz, hogy azok fel- használásával a kiadónk érdekeltségébe tartozó cégek (Axel Springer — Budapest Kiadói Kft., Axel Springer Magyarország Kft., Harlequin Magyarország Kft, Hungaropress Sajtó- terjesztő Kft.) előfizetéses megrendelését teljesítjük, akcióira, kiadványaira, szolgáltatásai­ra felhívjuk figyelmüket Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában kö­vetkezik. Június 6., vasárnap: Baja—Hódmezővásárhely, 17.00. Békés FC—Battonyai TK, 17.00. Makó— Mezőberényi FC, 17.00. Csongrád—Kisújszállás, 17.00. Szajol—Gyomaendrődi Barátság, 17.00. Malév—Örkény, 17.00. Mélykút—Jamina SE, 17.00. Kunszentmárton— Kerekegyháza, 17.00. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban követke­zik. Június 6., vasárnap: Tótkomlósi TC—Gyulavári, 17.00. Csabacsűd—Csorvás, 17.00. Szeghalom SC—Szarvasi FC, 17.00. Vésztő—Orosházi MTK, 17.00. Kamut SK— Mezőhegyesi SE, 17.00. Medgyesegyháza—Doboz, 17.00. Gyomai FC—Füzesgyarmat, 17.00. Elek SE—Méhkerék, 17.00.