Békés Megyei Hírlap, 1998. november (53. évfolyam, 256-280. szám)

1998-11-28-29 / 279. szám

pnMHraHHHHN TUDÓSfTÓ: HAJDÚ B. ISTVÁN, SZABÓ TAMÁS ’ , s Hungária körút, 7000 néző értékelés: I Vezette: Hajdó _____________wb Ü l MTK Győr Babos 3 Molnár L. 3 Lőrincz 4 Lakos 3 Molnár Z. 3 Korsós 3 Komlósi 3 Stark 2 Szamosi 3 Mracskó 2 Erős 5 Csiszár 4 Illés 5 Somogyi 3 Halmai 4 Salagean 3 Balaskó 3 Fodor 2 Preisinger 3 Szarvas 3 Kenesei 5 Vayer 2 Cserék: Cserék: I Szekeres _ Lazar 3 (Preisinger helyett, 66.) (Vayer helyett, 56.) Kozma­Balia M.­(Kenesei helyett, 85.) (Fodor helyett, 85.) Szakvezető: Szakvezető: Egervári Sándor Reszeli Soós István Gólszerzők: 1- 0: A 28. percben Erős 8 méterről nevéhez méltó lövést eresztett a jobb felső sarokba. 2- 0: A 37. percben Preisinger 28 méterről még Erősénél is erősebb lövést zúdított a léc alá. 2- 1: Az 58. percben Lazar Somogyi Babosról kipattant szabadrúgását passzolta a kapuba. 3- 1: A 78. percben Kenesei három lépésről emelt a hálóba. 4- 1: A 82. percben Illés tanári módon ívelt a kimozduló Molnárfölött a kapuba. A MECCS VISSZATÉRŐIÉ Október 17-én Nyíregyházán Reszeli Soós István lecserélte Fodor Tibort. A játékos dúlva-fúlva és mást is csinálva jött le a pályáról. Büntetésül Reszeli a tartalék csapatba száműzte. Fodor megbánta tet­tét, a junioroknál jól Játszott, és Baumgartner sérülése miatt ma vissza­tért az első csapat kezdő tizenegyébe. A találkozó előtt a győri edző mosolyogva mesélte, hogy kettejük között nincs ha­rag, és arra kérte Fodort, hogy ha esetleg lecserélné, lehetőleg ne köpje őt le. A 85. percben jött a csere, Fodor és Reszeli pe­dig barátságos kézfogással Jelezte, hogy valóban szent a béke. TUDÓSÍTÓ: BERNAU PÉTER Szombathely, 8000 néző Vezette: Megyebíró Haladás El Németh 3 Hámori 3 Varga 3 Lévai 3 Balassa 3 Nagy T. 3 Koller 3 Kovács P. 3 Horváth 3 Kasza 3 Bonchis 3 Vojtekovszki 3 Kovács S. 3 Vén 3 Vidóczi 3 Ny i kos 3 Balog 3 Horváth P. 4 Bodor 3 Füle 3 Kocsis 3 Burzi 3 1 Cserék: Cserék: H Nagy Cs. 3 Vitelki 3 • (Kovács S. helyett, 35.) (Burzi helyett, 46.) Tóth P. Grezsák j (Kocsis helyett, 74.) (Füle helyett, 80.) Plókai M. Bábik - j (Vidóczi helyett, 74.)' (Vén helyett, 85.) Szakvezető: Szakvezető: Mihalecz István Csank János Gólszerző: 0-1: Füle (52., 11-esből) A MECCS ELEMZESE Az első félidőben végig a szombathelyiek irányították a játékot, a váciak egyetlen­egyszer sem veszélyeztették a Haladás kapuját. A második játékrészben is a hazaiak játszottak jelentős mezőnyfö­lényben; Csank János csapata mind­össze egyszer jutott el Németh Gábor ka­pujáig, és ekkor Megyebíró játékvezető be is fújt a vendégeknek egy erősen vi­tatható büntetőt. A 11-est Füle Antal nagy nyugalommal a kapu jobb oldalába lőtte, majd a játék ugyanúgy folytatódott, mint előtte. Támadott a Haladás, de a legnagyobb helyzeteket is elpuskázták Mihalecz István fiai. Két perccel a vége előtt Bonchist buktatták a váci 16-oson belül, a játékvezető sípja azonban ezút­tal néma maradt. Az eredmény már nem változott, Megyebírót a biztonsági embe­rek kísérték az öltözőbe. 1998. november 29. Bundesliga, 15. forduló Müncheni siker a bajor rangadón A müncheni Fink és a nürnbergi Kurth fejpárba|a A Bundesligában szereplő magyarok közül egyedül Király tudta megismételni az előző fordulóban nyújtott remek teljesítményét. A hullámvölgy, úgy tűnik, a múlté, hiszen a Hertha kapusa pénteken Rostockban is kitűnően védett, nagy szerepe volt a berli­niek 2-1-es győzelmében. Dárdai csereként a 72. percben lépett pályára a mérkőzésen. Legutóbb Lisztes a forduló válogatottjába is bekerült, ezúttal azonban, bár a meccset végigjátszotta, nem sokat tudott tenni csa­patáért. A Stuttgart 2-0-ra kapott ki Freiburgban, és ez a vereség könnyen lehet, hogy Schäfer edző búcsúját jelenti a sváb kispadtól. Ralf Weber A Bundesliga további szombati eredményei: Wolfsburg-Bochum 4-1, Leverkusen-Duis­burg 2-0, Bremen-1860 München 4-1, Hamburg-Mönchengladbach 3-0, Bayern München-Nürnberg 2-0. ofélidő Mára huszadik másodpercben veszélyeztetett az MTK. Erős - mint a kezdőrúgást elvégző Sándor Csikar egykoron - elment a jobb oldalon, középre adását azonban Korsós szögletre mentette. A 9. percben tűzijáték alakult ki a győri kapu előtt. Egymás után négyszer kísérletezett gól­szerzéssel az MTK, mindannyiszor sikertelenül. A 12. percben Molnár Zoltán és Somogyi akaszkodott össze az MTK térfelének közepén, pár másodperc múlva hatal­mas csődület támadt, ám Lőrincznek sikerült mindenkit ellökdösnie a tett színhelyéről. Nem kis bravúr volt. A já­téktérre ezután bő negyedórára béke költözött, azaz semmi sem történt. A 28. percben aztán Preisinger lövé­se Erős elé vágódott, aki 19 méterről ballal irgalmatla­nul nagy gólt lőtt a jobb felsőbe. Kilenc perccel később Vayer fejesét kellett Babosnak védenie, az ellentáma­dásból viszont gólt szerzett a hazai csapat. Preisinger lö­vése ismét levágódott, ezúttal a felső lécről a gólvonal mögé. Ritkaság, hogy magyar pályán egy félidő alatt két ekkora gólt lássunk. A félidő hajrájára feljött a Győr, Stark fejese a háló tetején landolt, Lakos szabadrúgását pedig Babos hárította magabiztos öklözéssel. Tizenegyedik oldal ofólidő Csiszár már az első percben tesztelte Babos reflexeit, 25 méteres lövését szép vetődéssel hárította az MTK kapu­sa. Az 58. percben Babos ismét védett, de ezért nem di­csérik majd meg, mivel Somogyi 26 méteres szabadrú­gását épp a frissen beállt Lazar elé tenyerelte, aki első labdaérintéséből könnyedén szépített. Mracskó lövése két perccel később még azt jelezte, hogy a Győr nem mondott le a pontszerzésről, ám ezt követően szinte csak az MTK volt a pályán. A 70. percben Halmai öt mé­terről csúsztatta mellé Kenesei szögletét, majd Erős 13 méteres surranó bombája adott munkát Molnár Leven­tének. A 78. percben aztán Illés kitűnő ütemben ugratta ki Erőst, aki átemelt a kifutó Molnár felett. Ezt az ívelést Korsós a gólvonalról még kiollózta, ám az érkező Kenéseinek (aki a mérkőzésre kékre festette haját, bár az néha zöldnek látszott) nem okozott gondot a hálóba helyezni. A 82. percben aztán a 10 napos edzéskihagyás után visszatért Illés hintába ültette Lakost, és Molnár fe­lett a hálóba pöttyintette az MTK negyedik gólját. A kék­fehérek őszi bajnokhoz méltó játékkal és eredménnyel zárták a szezont. A MECCS ÜNNEPELTJE Sándor Károly, az MTK legendás jobbszélsője a hé­ten ünnepelte 70. születésnapját. A népszerű Csi­kart a mérkőzés előtt a két szurkolótábor vastaps­sal, a két edző meleg kézfogással köszöntötte. Fü- löp Ferenc, az MTK klubigazgatója kedves ajándé­kokat nyújtott át az élő legendának: egy 70-es szá­mú, Sándor Csikar feliratú kék-fehér mezt és egy dí­szes futballcsukát. A meghatott egykori csodacsa­tár ezután magabiztosan végezte el a meccs kezdő­rúgását. A MECCS TÁBLÁJA Az MTK első gólja az eredményjelző tábla kezelőit a jelek szerint nem hat­hatta meg túlságosan, hiszen a máso­dik gólig nem módosították a 0-0-s ál­lást, akkor viszont érthetetlen módon mindjárt 8-0-ra. A lefújás után 8-1-es végeredményt jelzett a tábla. így aki csak a végén esett volna be, azt hihet­te, abszolút kiütéses kék-fehér győze­lem született. Vb-CD-szenzáció Új kiadvánnyal jelentkezett az Aréna 2000 kiadó. Az eddig csak könyveket megjelentető társaság az ezredvég technikai fejlődéséhez igazodva egy CD-ROM-ra gyűjtötte össze az eddig lejátszott labdarúgó-világbajnokságok történetét és ada­tait. Szekeres Tamás tájékoztatta a kiadó képvi­seletében a sportsajtó képviselőit a multimédia- sportújdonságról, és bemutatta a budapesti atlé­tikai világbajnokságról szóló könyvüket is, ami szintén most jelent meg. TUDÓSÍTÓ: FARKAS MIHÁLY Akasztó, 3000 néző Vezette: Puhl I Gázszer Újpest Kövesfalvi 4 Bíró 3 Szalai 3 Fehér 3 Salacz J. 3 Kiskapusi 2 Korol 4 Tamási 2 Salacz Z. 3 Jenei 3 Dulics 3 Pető 3 Nagy L. 3 Kvasz 2 Dvéri 4 Szlezák 3 Medvid 3 Herczeg 3 Móri 3 Korsós 2 Tiber 4 Tóth N. 2 Cserék: Cserék: Király 3 Eszenyi 2 (Tiber helyett, 42.) (Tóth N. helyett, 45.) Zlmmermann­Bérczy 3 (Méri helyett, 89.) (Kvasz helyett, 46.) G. Kopunovics 4 (Korsós helyett, 50.) Szakvezető: Szakvezető: Hártyán! Gábor Várhidi Péter Gólszerzők: 1-0: Tamási (öngól, 14.), 2-0: Tiber (17.), 2-1: G. Kopunovics (64.) A MECCS EMBERE Tiber Krisztián, a tavalyi gólkirály bebizonyította, hogy egy félidőnyi játékkal is lehet maradandót al­kotni: a Gázszer csatára ugyanis először „rácsalo­gatta” a labdát Tamási fejére, amely így az Újpest kapujába csapódott, majd pedig egy látványos technikai bravúrt követően szemtelenül Bíró fölött a hálóba emelt. Aztán eljött a 42. perc, s Tibemek el kellett hagynia a pályát, mert megsérült. A MECCS PARTJELZŐIÉ Többször nem szembesül a „Les volt! Nem volt les!” dilemmával dr. Bozóky Imre, aki Akasztón lengetett utoljára élvonalbeli meccsen. Puhl Sándor hűséges segítője megszabadul az állandó szltkozódástól, a futballal azon­ban nem szakad meg a kapcsolata, hi­szen továbbra is a Bács-Kiskun Megyei Labdarúgó Szövetség elnöke marad. TUDÓSfTÓ: ILLYÉS GÉZA Fáy utca, 3000 néző Vezette: Kurmai ÉRTEkELÉS: Vasas Videoton ■Iák! Végh 4 Milinte 3 Mónos 4 Makrickij 2 Geress 3 Mester 2 Juhár 4 Urbonas 2 Tóth A. 3 Kellner 3 Farkasházy 2 Szalai 3 Galaschek 3 Kuntics 3 Váczi 4 Vancsa 4 Aranyos 3 Zsivóczky 2 Hámori 4 Waltner 4 Pál 4 Djurisics 2 Cserék: Cserék: Maczó 2 I Győrök 3 (Tóth A. helyett, 56.) (Djurisics helyett, 32.) Szilveszter 3 Fogarasi 2 (Farkasházy helyett, 71.) (Kuntics helyett, 46.) Nyerges­Lukács 3 (Pál helyett, 91.) (Zsivóczky helyett, 46.) Szakvezető: Szakvezető: Gellei Imre Verebes József Gólszerzők: 1-0: Váczi (38.), 2-0: Juhár (42.), 2-1: Waltner(87.) A MECCS BÚCSÚZ0I Kurmai játékvezető és Zvolenszky partjelző ezen a mérkőzésen búcsúzott az első osztályú bíráskodás­tól. A sors fintora, hogy a nézők számára sosincs ki­fogástalan bírói teljesítmény. A Vasas szurkolói né­hány elmaradt sárga lapot, a vendégek szimpatizán­sai pedig egy meg nem adott gólt róttak fel az összes­ségében jó teljesítményt nyújtó sípmesternek. A MECCS FEJESE Félóra játék után még 0-0 állt az eredményjelzőn, amikor Kuntics végezhetett el szabadrúgást 18 méterre a hazai kaputól. A nyáron éppen a Vasas­tól érkezett játékos jobblábas lövése a jobb kapu­fán csattant, majd visszapattanva a meglepett Végh fejét találta el. A portás azonban akaratlanul is jó irányba fejelte a labdát, hiszen az nem a háló­ban, hanem az alapvonalon túl kötött ki. Néhány perccel később pedig az angyalföldiek megszerez­ték a lélektanilag oly fontos első gólt. így osztályzunk mi 6 = Beférne a Real Madridba 5 = Bicskei figyelmébe ajánljuk 4 = Megéri a pénzét 3 = Hozta a magyar átlagot 2 = Harmatgyenge 1 = Övé a labda?! AAAAAmA PANNON GSM ▼▼▼▼▼ Az élvonal. Az élvonal meccseiről a Pannon GSM segítségével tudósítottunk. A PNB állása 1. MTK 17 13 2 2 41-13 41 2. Győr 17 10 5 2 32-19 35 3. Diósgyőr 17 10 4 3 42-26 34 4. Dunaferr 17 10 2 5 33-22 32 5. Vác 17 9 4 4 30-24 31 6. Ferencváros 17 8 6 3 30-21 30 7.ZTE 16 8 5 3 23-17 29 8. Újpest 17 9 2 6 30-26 29 9. Vasas 17 7 3 7 25-26 24 10. Gázszer 17 5 7 5 21-20 22 11. DVSC 17 6 3 8 24-24 21 12. Nyírség 17 5 4 8 27-32 19 13. Kispest 17 5 4 8 22-33 19 14. Siófok 17 2 6 9 15-25 12 15. III. kerület 16 3 3 10 15-35 12 16. Haladás 16 3 1 12 11-33 10 17. BVSC 16 1 6 9 12-23 9 18. Videoton 17 2 3 12 22-36 9 A BVSC-Haladás mérkőzés eredményét az MLSZ fegyelmi bi­zottsága megsemmisítette, a három pontot 3-0-s gólkülönb­séggel a Haladás javára írta. A BVSC fellebbez a döntés ellen, ezért az eredmény táblázatunkban nem szerepel. A III. Kerület-ZTE mérkőzést ma játsszák. Ön egyet fizet... ... de nem mindegy, hogy hol teszi, és mennyit kap a pénzéért. Amennyiben a Vasárnap Reggel 11., novem­ber 29-ei számát a Hungaropress Kft. Kálvin tér 3. sz. alatt nemrégiben megnyílt sajtóüzletében veszi meg, és e kupont felmutatja, értékes, külföldi lapokból álló ajándékcsomagot adunk Önnek. Sajtó ♦Térkép I NVITVA: Budapest, V. kér., Kálvin tér 3. | y . 08-14 h Egy vásárlótól egy kupont fogadunk el.