Békés Megyei Hírlap, 1998. november (53. évfolyam, 256-280. szám)

1998-11-10 / 263. szám

1998. november 10., kedd SPORT Három csapat megugrott Kaszaper—Gádoros 4—2 (3—2) Megyei H. osztályú labdarúgó-mérkőzés, Kaszaper, 300 néző. V.: Halma. Kaszaper: Sajgó — Kun, Hovorka, Kőszegi L., Kőszegi J. — Kőszegi T. (Szabó), Bállá, Forgó Z., Elek — Var­ga (Besenyei), Forgó Sz. Edző: Szegi Mihály. Gádoros: Rosta (Ivanics) — Godár, Héjas A., Szkalonai, Brachna — Lengyel, Czibulya, Bencsik, Medvegy (Hriagyel) — Héjas T., Nagy. Edző: Lakatos László. 5. perc: Bencsik egyéni akció után szép gólt lőtt 6 méterről, 0—1. 12. perc: Kun 25 méterről ballal a jobb felső sarokba talált, 1—1. 22. perc: Héjas T. beadását Lengyel közelről a hálóba he­lyezte, 1—2. 32. perc: Kőszegi T. hatalmas gólt lőtt, 2—2. 40. perc: Szép akció után Forgó Sz. 16 méterről talált a ka­pu jobb alsó sarkába, 3—2. 65. perc: A kiugró Forgó Z.-t a vendégek kapusa elütötte a 16-oson belül, a megítélt büntetőt a sértett értékesítette, 4—2. 70. perc: Elek a második sárga lap után a kiállítás sorsára ju­tott. 80. perc: Héjas T. megkapta a második sárga lapját, és ezért a játékvezető kiállította. Kemény mérkőzésen jó csapatot győzött le a hazai gárda ki­tűnő játékvezetés mellett. Jó: Kun, Kőszegi T., Varga, ill. Brachna, Bencsik. (Balta Sándor) Orosházi Rákóczi— Mezőkovácsháza 6—2 (3—0) Orosháza, 200 néző. V.: Kőku- ti. Kiállítva: Horváth (szabály­talanság után belerúgott az el­lenfélbe, Orosháza). G.: Szat­mári 4 (egyet 11-esből), Sín 2, ill. Húsvéth, Marócsik. Jó: az egész hazai csapat, Szatmári (a mezőny legjobbja), ill. a vendé­gek közül senki. (P. L.) Nagyszénás— Medgyesbodzás 2—3 (1—3) Nagyszénás, 150 néző. V.: Scsitovics. Kiállítva: Trabak (Nagyszénás, a játékvezető megsértéséért a mérkőzés után). G.: Horváth, Gál, ill. Szatmári, Tobai, Képíró. Jó: Jakab, Kiss, Gál, ill. Relu, Kondacs, Szat­mári. (B. L.) Szabadkígyós— Csanádapáca 1—3 (1—2) Szabadkígyós, 150 néző. V.: Békésszentandrás— Kondoros 1—3 (0—2) A tudósító monológja Megyei II. osztályú labdarúgó­mérkőzés, Békésszentandrás, 150 néző. V.: Maginyecz. G.: Boros, ill. Szakács, Pusztai, Ku- rucz (11-esből). Jó: az egész ha­zai csapat dicséretet érdemel lel­kes játékáért, ill. Szakács, Ku- rucz, Pusztai, Hegedűs. (V. L.) Knnágota—Újkígyós 4—2 (1-1) Kunágota, 100 néző. V.: Varga. G.: Körösi 2, Multyán Zs., Ko­vács, ill. Borbély, Marton. (Sz. J.) Pusztaföldvár—Sarkad 2—5 (2-3) Pusztaföldvár, 100 néző. V.: Mátyás. G.: Somogyvári, Feke­te, ill. Matus 2, Stók, Fülöp (ön­gól), Németh Cs. (öngól). Jó: Szivák, Kvak, ill. Balogh, Matus, Gajdács. (Z. A.) 21 éve figyelem és tudósítom a Nagyszénás mérkőzéseit, ebből sok évet a hazai fénykorból, amikor még NB Ill-ban küzdöttünk, mivel egy tudósító nem lehet részrehajló, másképp figyelem a hazai mér­kőzéseket, mint egy szurkoló. És amire ki akarok térni, az a játék- vezetés. Az elmúlt idő alatt igen ritkán bíráltam őket, ugyanis a já­tékvezető szent és sérthetetlen, még akkor is, ha nagyot hibázik! Ennyi idő után azonban a pálya széléről is látszik, hogy mi az, amit elnézhet és mi az, amit szándékosan néz el. De egyetlen fegyelmi határozatban sem olvasható, hogy a tévedéséért több ezer forintos büntetést és hosszú eltiltást kapott volna. Ha egy rendőr elfog egy bűnözőt, minden megtorlás nélkül anyázhatja a rendőrt, mert a jog ezt nem bünteti. De ha egy játékos vagy edző egy jogosnak vélt szabálytalanság miatt beszól a játék­vezetőnek, több ezer forintos büntetésre és hosszú eltiltásra számít­hat sújtva csapatát, közönségét, szponzorát. A játékvezető meg minden megtorlás nélkül többször sok száz szurkoló szeme láttára, akik szintén tehetetlenek, folytatja kiskirályságát. Meddig kell még várni, hogy a mérkőzés eredményét befolyáso­ló játékvezetők eltűnjenek a pályáról? Habár az élvonalban valami megmozdult, eltiltottak egy játékvezetőt, aki éppen Békés megyé­ben kezdte. Bízom benne, hogy rövidesen nemcsak az jelenik meg a sajtó hasábjain, hogy X. Y. ldállítva a játékvezető megsértéséért. Ez a monológ természetesen nem azokról szól, akik becsületesen végzik munkájukat, szerencsére ők vannak többen, és nem is arról, hogy a Nagyszénás a játékvezetők miatt van ott, ahol van. Benkó' László Mesterlövészek A Békés megyei II. osztá­lyú labdarúgó-bajnokság góllövőlistájának élmező­nye. 15 gólos: Képíró (Med­gyesbodzás). 14 gólos: Ba­kos Z. (Körösladány). 11 gólos: Balogh (Sarkad). 9 gólos: Pusztai (Kondoros), Forgó Z. (Kaszaper). 8 gó­los: Tolnai (Medgyesbod­zás), Horváth (Nagyszénás), Sin (Orosházi Rákóczi). 7 gólos: Kenyeres (Orosházi Rákóczi). Majoros. G.: Tóth G., ill. Zsigovics 2, Kurucz. Jó: a ha­zaiak közül senki sem nyújtott átlagon felülit, ill. Rakonczás, Nagy, Zsigovics. (T. L.) Magyarbánhegyes— Körösladány 0—0 Magyarbánhegyes, 300 néző. V.: Nagy. Jó: az egész hazai csapat, ill. Fabulya, Horváth. Kiállítva: Evanics (Magyar­bánhegyes, két sárga lap után). Ifjúságiak: Kaszaper—Gá­doros 0—6, Békésszentand­rás—Kondoros 2—2, Puszta- földvár—Sarkad 4—2, Oroshá­zi Rákóczi—Mezőkovácsházi TE 3—4, Nagyszénás—Med­gyesbodzás 4—0, Kunágota— Újkígyós 1—0, Szabadkí­gyós—Csanádapáca 2—0, Ma­gyarbánhegyes—Körösladány 10—0. A megyei II. osztályú bajnok­ság állása 1. Körösladány 9 4 1 37—13 31 2. Medgyesbodzás 9 3 2 38— 9 30 3. Kaszaper 9 2 3 23—15 29 4. Kondoros 7 3 4 29—23 24 5. Sarkad 6 5 3 31—21 23 6. Oh. Rákóczi 6 3 5 31—38 21 7. Kunágota 6 2 6 29—21 20 8. Mk.háza 5 5 4 22—20 20 9. Csanádapáca 5 5 4 21—19 20 10. B.szentandrás 4 5 5 26—26 17 11. Gádoros 5 2 7 27—37 17 12. M.bánhegyes 4 4 6 18—21 16 13. P.földvár 5 1 8 25—42 16 14. Szabadkígyós 3 2 9 16—36 11 15. Nagyszénás 1 4 9 12—24 7 16. Újkígyós 1 4 9 14—34 7 Őszi első a Békéssámson veretlenül Mezőberény! FC II.—Sarkadkeresztúr 2—2 (1—0) Megyei III. osztályú labdarúgó-mérkőzés, Mezőberény, 100 néző. V.: Egeresi. Mezőberény: Beinsrot — Bondár, Kiss, Zolnai, Schäffer — Maléth, Tóth, Kohut, Gézárt — Kocsor (Sziráczki), Darócz. Edző: Kajlik Péter. Sarkadkeresztúr: Szappanos — Bordás, Sárosi, Patkós (Zsoldos), Tokaji — Ür- mösi, Alberti, Petruzsán, Kora — Gurzó, Puskás. Edző: Szabó Attila. 19. perc: Gézárt beadását Patkós a saját kapujába fejelte, öngól, 1—0. 40. perc: Schäffer beadását a kapus a felső lécre ütötte, a ki­pattanó labdára Tóth és a kapus mozdult, de a kapus lerántotta Tóthot, 11-es. A büntetőt Gézárt gyengén lőtte, amit a kapus védett. 55. perc: A hazai védők röviden szabadítottak fel, a labda Tokaji elé került, aki a 16-oson belülre lőtte be a labdát, Alberti hét méterről a kapuba lőtt, 1—1. 60. perc: Kocsor a jobb szélen ment el, beadását középen egy védő és egy támadó is elvétette, így a labda a túloldalon Gézárt elé került, aki a rövid sarokba gurított, 2—1. 70. perc: Egy vendégtámadás végén Petruzsán 16-osra be­ívelt labdáját Zsoldos a kapuba fejelte, 2—2. 75. perc: Egy gyors vendégtámadás végén Gurzó a kapufát találta telibe. Jó játékvezetés mellett a vendégek megérdemelték a döntet­lent a helyzetüket sorra kihagyó herényiek ellen. Jó: Bondár, Maléth, Kohut, ill. az egész vendégcsapat, Tokaji (a mezőny legjobbja). (Tímár Zoltán) Északi csoport Kardos-Örménykút—Gyulai Hágán SE 1-3 (0-0) Megyei III. osztályú labdarúgó- mérkőzés, Kondoros, 50 néző. V.: Vass. G.: Homok (11-es­ből), ill. Bagi, Mihucz, Vincze. Jó: Teket, Kondacs, ill. az egész vendégcsapat. (J. Gy.) Bucsa—Dévaványa 3—3 (2-1) Bucsa, 120 néző. V.: Frey. G.: Szabó, Szőke, Bányai, ill. Tóth S., Furka, Zeller. Jó: Kun, Bá­nyai, Füzesi, ill. az egész ven­dégcsapat. (N. Z.) Kötegyán—Kétsoprony 3—1 (1-0) Kötegyán, 50 néző. V.: Bíró I. G.: Kovács A. 3, ill. Szenczi. Jó: az egész hazai csapat, Dobi, Cséfai D., Kovács A., Kodreán (a mezőny legjobbjai), ill. a vendégek közül senkit sem le­het kiemelni. (N. L.) Tar hős—Okány 2—3 (1—1) Tarhos, 50 néző. V.: Simon. G.: Komlósi L, Püski P., ill. Lévai, Tari, Buka. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. Lévai, Rúzsa, Kovács. (Zs. K.) Ifjúságiak: Bucsa—Déva­ványa 1—3, Tarhos—Okány 1—2. Déli csoport Kevermes—Telekgerendás 0-5 (0-1) Kevermes, 100 néző. V.: Zsurka. G.: Szalai 2, Valyuch, Szabó, Kiss. Jó: a hazaiak kö­zül senki sem nyújtott átlagon felülit, ill. az egész vendégcsa­pat. (D. J.) Gerla—Medgyesegyháza II. 0-0 Gerla, 100 néző. V.: Harmath. Kiállítva: Holecz (Medgyes­egyháza, két sárga lap után), Szálkái (Gerla, törlesztésért). Jó: Sztanek, Németh, Molnár, ill. Plástyik, Urlich, Gyarmati. (K. S.) Békéssámson—Lökösháza 2-0 (0-0) Békéssámson, 150 néző. V.: Németh. G.: Györgyi, Nagy I. Jó: az egész hazai csapat, ill. Botás, Domsik, Stir, Szindcsák. (K. F.) Orosházi Barátság— Nagybánhegyes 3—1 (2—0) Orosháza, 50 néző. V.: Domo­kos. G.: Rangasz 2, Fudala, ill. Bányász. Jó: az egész hazai csapat dicséretet érdemel, ill. Oláh, Szőke. (Sz. J.) Gerendás—Kétegyháza 6—0 (3-0) Gerendás, 50 néző. V.: Korim. G.: Pogonyi 2, Ács 2, dr. Nagy, Magyar. Jó: az egész hazai csa­pat dicséretet érdemel, ill. a vendégek közül senkit sem lehet kiemelni. (T. B. I.) Ifjúságiak: Békéssámson— Lökösháza 5—1. A megyei III. osztályú baj nokság állása Északi csoport 1. M.berény II. 8 1 1 26—11 25 2. S.keresztúr 6 3 1 26—10 21 3. Okány 6 2 2 31—16 20 4. Dévaványa 6 2 2 22—14 20 5. Bucsa 5 3 2 33—14 18 6. Gyulai M. 4 1 5 27—15 13 7. Tarhos 4 1 5 22—26 13 8. Kétsoprony 3 1 6 13—19 1(1 9. Kötegyán 3 1 6 23—29 10 10. Cs.szállás 1 1 8 8—45 4 11. Kardos-Ö. 1­9 11—43 3 Déli csoport 1. Békéssámson 7 3­32— 8 24 2. T.gerendás 6 3 1 26—13 21 3. Bcs. MÁV 6 3 1 30—20 21 4. Lökösháza 5 1 4 24—16 16 5. M.egyháza II. 4 1 5 15—15 13 6. Gerendás 3 3 4 19—16 12 7. Gerla 3 2 5 14—19 11 8. Oh. Barátság 2 4 4 17—17 10 9. M.bánhegyes 3­7 14—32 9 10. Kétegyháza 2 2 6 13—31 8 11. Kevermes 2 2 6 10—27 8 Következik A megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokságban következik. November 14., szombat: Kondoros—Szabadkígyós, 13.00. Medgyesbodzás—Kaszaper, 13.00. November 15., vasár­nap: Újkígyós—Pusztaföldvár, 13.00. Sarkad—Magyar­bánhegyes, 13.00. Körösladány—Nagyszénás, 13.00. Gádo­ros—Orosházi Rákóczi, 13.00. Mezőkovácsháza—Békés­szentandrás, 13.00. Csanádapáca—Kunágota, 13.00. Strifler Angéla az összetett bajnok A serdülők is a legjobbak A felnőttek versenye után a ser­dülő I. osztályban is bajnokokat avattak a tornászoknál. A Hungarotel TC lányai — akik tavaly még a serdülő másodosz­tály legjobbjai voltak — egy emelettel följebb is bizonyítot­tak. A csapat a negyedik fordu­ló megnyerésével együtt a baj­noki címet is elnyerte. Érdekes­ség, hogy az összetett bajnok, a többieknél két évvel idősebb, minden számban esélyes, 14 éves Strifler Angélától a szer- döntők során láss Renáta el tu­dott „venni” egy aranyérmet. A háromnapos erőpróba legfőbb tanúsága Unyatyinszkiné Kara- kas Júlia szerint, hogy sok új elemet be tudtak építeni a kis­lányok gyakorlataikba, ami tö­retlen fejlődésüket jelzi, jólle­het, a verseny a hiányosságokat is megmutatta.­Eredmények. 4. forduló. 1. Hungarotel TC Békéscsaba 143,95, 2. KSI 141,40, 3. Veszprémi TC 138,75. Serdülő I. o. csb. végeredménye. 1. Hungarotel TC (Andó Csilla, Bozó Csenge, Dombi Anna, Fe­hér Zsanett, Kiss Renáta, Kokavecz Erika, Péntek Tünde, Sarkadi Ella, Tóth Ildikó. Edzők: Unyatyinszkiné Kara- kas Júlia és Unyatyinszki Mi­hály) 4, 2. KSI 8, 3. Veszprém 12, 4. Soproni Sí 16 helyezési pont. Egyéni összetett ob. Bajnok: Strifler Angéla (Zsi- linszki Tünde, Hajdú László) 36,9, 2. Kokavecz 36,35, 3. Andó 36,15, 4. Kiss 35,825, 5. Bozó (valamennyien HTC) 35,45 pont. A szerenkénti dön­tő bajnokai. Ugrás és geren­da: Strifler Angéla. Talaj: Kiss Renáta. F. I. Csendes hatodik az első próbán A hét végén Debrecenben nemzetközi mezei futóversenyt rendez­tek, amely már a decemberi Eb-válogató jegyében zajlott. Ezen rajthoz állt Csendes Ildikó, a Békéscsabai AC sportolója is. A via­dalt egy román hölgy nyerte, a Kondorosi Szállítmányozási és Fu­varszervező Gmk által támogatott Csendes hatodik lett, csak a ma­gyarokat számítva ötödik. — Ez annyit jelent, hogy eddig benne vagyok a keretben — mondta a verseny után Csendes Ildikó. — A legközelebbi erőpró­bára november végén kerül sor a fővárosban. Addig még gyorsul­nom kell, hogy sikerüljön eljutnom az olaszországi kontinensvia­dalra, amelyre a négy legjobb magyar utazik, ha a szövetség is jó­nak látja. Egy biztos, egyelőre én is képben vagyok, s ez jó előjel. A teke csb-n történt Gyulai SE—Nádujfalui KS 5:3 (2859:2792). NB Il-es férfi tekemérkőzés. A hazaiak dobói: Püski 536, Nagy 460, Oláh 467, Tóth 457, Fekete 481, Pigniczki 458 fa. OMTK—Kecskeméti Kö­bál 7:1 (2391:2324). NB III, férfi, Orosháza. Orosházi pontszerzők: Vad 403, Bukta 406, Szivák 402, Nyerges 406, Vígh II. 408 fa. Kétegyháza—Gold Boys 3:5 (2198:2217). NB III, férfi, Kétegyháza. Kétegyházi pont­szerzők: Kaposi 385, Kálnai 370, Zalai 366 fa. Mezőhegyesi SE—Mezőtúr 2:6 (2210:2294). NB III, férfi, Mezőhegyes. Mezőhegyesi pontszerzők: Seben 386, Bod­rogi 385 fa. Battonya—Kecskeméti Kö­bál 7:1 (2626:2310) A batto- nyai dobók: Gyömbér 461, Do­bozi 451, Varga 448, Karsai I. 444, Karsai F. 433, Marosi 389 fa. További eredmények: Kis- zombor—Tiszakécske 2:6, Szegvár—Uniforce 7:1. A tekézők hétvégi fordulója elmarad, mert Kiskunhalason szombaton rendezik meg a területi ifjúsági egyéni bajnok­ságot. TOTÓNYEREMÉNYEK A Szerencsejáték Rt. közlése szerint a 45. heti totónyeremények a jövedelemadó levonása után a következők: 13 plusz egy találatos szelvény 23 darab, nyereményük egyenként 310 ezer 747 forint; 13 találatos szelvény 19 darab, nyereményük egyenként 94 ezer 665 forint; 12 találatos szelvény 904 darab, nyereményük egyenként 3299 forint; a 11 találatos szelvényekre egyenként 395 forintot; a 10 találatos szelvényekre egyenként 135 forintot fizetnek. Góltotó: 4 találatos nem volt, a következő hétre átvitt 4 találatos nettó nyereményösszeg 689 ezer 234 forint; 3 találatos 24 darab, nyereményük egyenként 6010 forint. A helyes tippek: 1, 1, 1, 2, 1, 1, x, 1, 2, x, x, x, x, és x. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: dr. László Erzsébet, Niedzielsky Katalin. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba, Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114. Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. E-Mail: szerk.bekes@axels.hu Kiadói telefax: (66) 450-198. E-Mail: kiado.bekes@axels.hu Hirdetésvezető: Nánási János. Telefon: (66) 446-552, fax: (66) 441-311. E-Mail: hird.bekes@axels.hu Terjesztésvezető: Rajtár János. Telefon/fax (66) 453-710. E-Mail: terj.bekes@axels.hu Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR" Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba, Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106, és a „KLK” Kiadói Lapterjesztő Kereskedelmi Kft., 1106 Budapest, Jászberényi út 53. Telefon: (1) 431-2643. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 745 Ft, negyedévre 2235 Ft Nyomtatás: COFINEC Hungary Rt. Petőfi Nyomda, 6001 Kecskemét, Mindszenti krt. 63. Felelős vezető: Fábián Endre nyomdaigazgató. HU ISSN 12151068