Békés Megyei Hírlap, 1998. november (53. évfolyam, 256-280. szám)

1998-11-09 / 262. szám

SPORT 1998. november 9., hétfő A Barátság megközelítette az éllovast Újra élen a Gyoma FC A sötét nadrágos csorvásiak jó játékkal megérdemelt győzel­met arattak a méhkerékiek ellen. A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokságban Csorvás—Méhkerék 4—1 fotó: such tamás Battonyal TK— Kerekegyháza 2—1 (1—1) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Battonya, 400 néző. V.: Kal­már. Battonya: ölei — Oláh, Turbucz, Pilán, Simon — Putnoki, Roczkó, Kovács Zs., Varga (Szatmári) — Mákos Á. (Árgyelán), Zsóri (Kovács K.). Edző: Juhász Zoltán. Kerek­egyháza: Malecz — Lovass (Hugyecz), Duzmath, Varga, Torbavecz (Komonyi) — Vá- czi, Pécsi, Máté, H. Szabó — Király, Kuzma. Edző: Bende József. 20. perc: Egy kontratámadás végén H. Szabó pontos beadá­sát Torbavecz 15 méterről, ka­pásból lőtte a hazai csapat háló­jába, 0—1. 25. perc: Mákos A. szabad­rúgását Kovács Zs. védhetetle- ntll fejelte a kapuba, 1—1. 55. perc: Putnoki verekedte át magát a vendégek védelmén, beadását Zsóri öt méterről, biz­tosan helyezte a hálóba, 2—1. 70. perc: Simont második sárga lapja után a játékvezető kiállította. Nagy iramú, vérbeli rang­adón a hazai csapat a helyzetei alapján megérdemelte a győzel­met annak ellenére, hogy a já­tékvezető ítéleteivel többnyire a battonyaiakat sújtotta. Jó: ölei, Turbucz, Simon, Putnoki, Roczkó, ill. Torbavecz, H. Sza­bó, Király. (Lukács István) Ifjúságiak: Battonyai TK— Kerekegyháza 2—0. Békési FC—Hódmezővásár­hely 1-1 (0-1) Békés, 500 néző. V.: Ledzényi. Békés: Stumpf — Szenti, Fe­hérvári, Bagyinka, Kubik (Sze­gedi) — Jánosi, Démusz, Lita- uszki (Hídvégi), Pálfi — Baukó (Petruzsán), Bíró. Edző: Király­vári Károly. Hódmezővásár­hely: Kovács K. — Szűcs, Er­dei, Molnár, Tóth — Kis (Faze­kas), Szmka, Varga, Kovács T. (Pálinkó) — Kazán, Luczás. Edző: Bódi Attila. 29. perc: A Vargáról közép­re perdülő labdát Szrnka vágta a bal sarokba, 0—1. 52. perc: Szenti nagy bedo­bását Bagyinka becsúsztatta, s a hosszú oldalon érkező Szegedi bevágta, 1—1. 80. perc: A kifutó Stumpfot azon a címen, hogy utolsó em­berként kezezett, Ledzényi kiál­lította. Nem a legjobb összeállításá­ban és játékvezetői tévedésektől is sújtottan szerezte meg a baj­noki pontot a békési csapat a listavezetőtől. Továbbra is kér­dés marad azonban, miért nem biztosítják a játékvezetők most már sorozatosan az azonos fel­tételeket a résztvevő csapatok számára! Jó: Szenti, Bíró, ill. Kiss, Szrnka. (N. M. T.) Ifjúságiak: Békési FC— Hódmezővásárhely 0—1. LRI Malév—Gyomaendrődi Barátság 1-2 (1-1) Budapest, 200 néző. V.: Nagy S. Malév: Bakos — Deák, Ta­kács (Ficsor), Mester, Bíró (Ádám) — Molnár P„ Vársze­gi, Türk, Dómján — Felföldi, Zámbori. Edző: Bodnár István. Barátság: Halász — Sárosi (Moldván), Karsai, Nagy Z., Lipták — Tóth M., Molnár T., Brakszatórisz, Varga J. (Nagy M.) — Janis, Nagy I. (Ilyés). Edző: Fodor Sándor. 40. perc: Bal oldali Malév- partdobás után Türk fordulás­ból a jobb alsó sarokba lőtt, 1— 0. 42. perc: Varga J. jobb olda­li szögletét Brakszatórisz lát­ványos mozdulattal, hanyatt ve­tődve, nyolc méterről a hálóba lőtte, 1—1. 75. perc: Nagy I. jó ütemben gurított Brakszatórisz elé, aki futtából, 20 méterről nagy gólt lőtt a bal alsó sarokba, 1—2. A mérkőzés végeredménye nem tükrözi a két csapat közti különbséget, ugyanis ha Bakos kapus nem véd ilyen szenzáció­san, a gólkülönbség akár na­gyobb is lehetett volna. A ven­dégtámadók a jobbnál jobb helyzeteket is kihagyták, így végeredményben saját maguk­nak tették nehézzé a mérkőzést, amely végül is megérdemelt Barátság-győzelmet hozott. Jó: Bakos, ill. Brakszatórisz (a me­zőny legjobbja), Nagy Z., Janis, Molnár T„ Lipták. (Gyuricza János) Ifjúságiak: LRI Malév— Gyomaendrődi Barátság SE 0—1. Baja—Békéscsabai Jamina SE 3-2 (0-1) Baja, 500 néző. V.: Varga S. Balja: Kámán — Csepregi, Go- retich, Viszmeg B., Orbán — Kiss, Czifra, Szabó Z., Hegyi — Földvári, Hangya. Edző: Raffai Rudolf. Jamina: Kovács (Molnár) — Belicza, Iványi, Fejes, Deák (Hürkecz) — Pusz­tai, Balogh, Kurilla, Csulik — Ottlakán, Iszáka (Szarvas). Edző: Turcsek Zoltán. 45. perc: A Jamina hozta fel erőszakosan a labdát saját térfe­léről, Deák—Fejes—Balogh volt a labda útja, és utóbbi kö­zépről lőtt a kapura, ám az a ka­pusról felfelé pattant, és a fel­pörgött labdát Fejes fejjel a há­lóba juttatta, 0—1. 53. perc: Egy bajai támadás végén a középen érkező Föld­vári a hálóba passzolta a labdát az egymásra váró vendégvédők között, 1—1. 55. perc: Hangya indította középről a hazai támadást, majd a kapu előterében jól kapta azt vissza, és nagy erővel, éles szögből a hálóba talált, 2—1. 60. perc: Hangya szöglete íve- lődött be a 11-es pont felé, és a jól helyezkedő Szabó Z. közelről a kapuba bólintott, 3—1. 73. perc: Hürkecz vitte el a félpályáról a labdát, és a 16- oson belül Viszmeg B. szabály­talanul állította meg, ezért a já­tékvezető kiállította. A megítélt büntetőt pedig Ottlakán maga­biztosan értékesítette, 3—2. A mély talajú pálya egyik csapatnak sem kedvezett, de a harcos csabai gárda egy formás kontratámadás végén még így is megszerezte a vezetést. A máso­dik félidő elején három egyéni hiba miatt a hazaiak megfordí­tották az eredményt, és a Jamina erejéből már csak a szépítésre tellett. Végeredményben a dön­tetlen reálisabb lett volna. Jó: Szabó Z., Földvári, Hangya, ill. Pusztai, Fejes, Balogh. (T. Z.) Ifjúságiak: Baja—Békés­csabai Jamina SE 5—1. Csongrád—Mezőberényi FC 4-0 (3-0) Csongrád, 500 néző. V.: Filus. Csongrád: Sós (Bíró) — Már­ta, Tóth-Kovács, Pálfi — Jernei, Keller, Verebélyi, Koncz (Muskó), Móra (Schal) — Szarvas, Juhos. Edző: Ku- rucz István. Mezőberény: Ga­zsó — Sajben, Botyánszki, Molnár, Zsibrita — Győri, Nagy, Rácz Zs. (Kreisz), Pecze — Raducu (Göblyös), Szivák (Bokor). Játékos edző: Emil Raducu. Az első félidőben félórai nyomasztó hazai mezőnyfö­lény után megkezdődött a gól- gyártás. A 30. percben Szarvas fejese, majd két perc múlva a nagy kedvvel játszó Juhos kö­zeli gólja és a csatár szünet előtti büntetője megnyugtató előnyt biztosított a pályavá­lasztóknak. Fordulás után a vé­gig tíz emberrel játszó mező- berényiek sündisznóállásba húzódtak, de hogy nem lett na­gyobb a gólkülönbség, az nem rajtuk múlott... Kiállítva: Sajben. G.: Juhos 3 (egyet 11- esből), Szarvas. Jó: Juhos (a mezőny legjobbja), Keller, Tóth-Kovács, Szarvas, ill. Gazsó. Ifjúságiak: Csongrád—Me­zőberényi FC 0—1. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Mélykút—Örkény 2— 1 (1—0), Szajol—Kisújszállás 0—1 (0—0), Makó—Kun­szentmárton 0—0. Az Alföld csoport állása 1. Hmv.hely 8 4 2 24—12 28 2. Kunszentm. 8 4 2 24—14 28 3. Gyomaendrőd 7 6 1 25—15 27 4. Csongrád 7 4 3 28—14 25 5. Baja 7 3 4 28—13 24 6. Örkény 7 3 4 28—17 24 7. Mélykút 8 ■ 6 25—18 24 8. Kisújszállás 6 5 2 17—10 24 9. Szalui 7 1 6 23—26 22 10. Jamina 5 3 6 26—21 18 11. Békés 4 4 6 16—19 16 12. Makó 4 3 7 12—21 15 13. Kerekegyh. 4 2 8 18—27 14 14. Battonya 4 1 9 13—28 13 15. Mezőberény 2­12 10—28 6 16. Malév 1 2 11 14—38 5 Gyulavári VFC—Csabacsűd 3-1 (0-0) Megyei I. osztályú labdarúgó­mérkőzés, Gyulavári, 200 néző. V.: Alberti. Gyulavári: Szőke — Csete, Alb, Tóth, Deák, Papp, Csipke, Számfira, Oláh, Géczi (Bállá), Boros. Edző: Dá­vid Imre. Csabacsűd: Adamik — Gombár, Valencsik, Fügedi, Gulyás (Rafaj), Csicsely, Jurák, Jelen, Urbancsok, Tusjak (Mizik), Lénáit. Edző: Kmák Pál. A gyulavári csapat megér­demelten nyerte a rangadót a helyzetig is alig jutó vendégek ellen. Kiállítva: Alb a 81., Lénárt (mindkettő sportszerűt­len magatartás miatt) a 85. percben. G.: Oláh az 55., Papp a 70., Tóth (11-esből) a 88., ill. Lénárt (11-esből) a 82. percben. Jó: Csete, Papp, Számfira, Oláh, ill. a vendégek közül sen­ki sem nyújtott átlagon felülit. (Bállá István) Kamut—OMTK-Szuperinfó 1-0 (0-0) Kamut, 100 néző. V.: Szabó I. S. Kamut: Gúth — Varga, Lenkefi (Gilik L.), Szász, Gilik A. (Dömök), Kovács, Gurbai, Krecsmarik, Gajdács, Balogh, Kiss. Edző: Bora Imre. OMTK: Kunos — Pusztai (Holecska), Sitkéi, Erzsiák, Ka­tona (Lipcsei), Godár, Szabó, Lovas T., Sebők, Bányik, Lovas A. Edző: Berta József. Közepes színvonalú mérkőzésen a ven­dégek sok helyzetet kihagytak, a hazaiak a kevesebből egyet értékesítettek, és értékes három ponthoz jutottak. G.: Varga a 70. percben. Jó: Guth, Varga, Kovács, ill. az egész vendég­csapat. (Sziancsik János) Vésztő—Szarvasi FC S—1 (2-1) Vésztő, 300 néző. V.: Pintér. Vésztő: Jámbor J. — Jámbor I., Rábai M., Szilágyi, Prekop (Baksa), Fekete (Baranya), Turbucz, Fehér, Papp, Rábai S., Zsombok. Edző: Tar Zoltán. Szarvas: Kondacs — Nagy K., Baráth, Bedővári (Kovács), Rohony, Darida, Klimaj, Nagy F., Bakró (Bogdán), Bencze, Sechna (Boér). Edző: Paulik Já­nos. A hazai csapat végre ma­gára talált hazai pályán is, végig vezetve, biztos győzelmet ara­tott a mezőnyben egyébként jól kombináló szarvasiak ellen. G.: Zsombok a 26., a 31., a 76., Turbucz a 70., a 87., ill. Bencze (11-esből) a 43. percben. Jó: Turbucz (a mezőny legjobbja), Jámbor J., Zsombok, ill. Dari­da, Bencze, Boér. Gyoma FC—Doboz SK 6—0 (3-0) Gyomaendrőd, 250 néző. V.: Szabad. Gyoma: Szakács — Tí­már, Furka, Gonda, Dinya, Do­bó, Somogyi (Csikós), Bányai, Toldi, Tóth, Hunya. Játékos edző: Somogyi János. Doboz: Nagy G. — Bánszki, Benedek, Barcsai, Provosinszki (Déri), Kiszely, Nagy T. (Fekete), Ud­vari, Szűcs, Balogh, Skumáth. Játékos edző: Szűcs Mihály. Mély talajú pályán a hazaiak semmi esélyt nem adtak a ven­dég Doboznak. Végig támadó­szellemben játszva, szép gólokat szereztek a közönségszórakozta­tó mérkőzésen. Kiállítva: Nagy T. (szándékos szabálytalanság miatt) a 64., Szűcs edző (a játék­vezető eltiltotta a kispadtól) a 80., Udvari (a játékvezető meg­sértéséért) a 85. percben. G.: Hunya a 12., a 25., a 74., Toldi a 18., Dobó a 78., Tóth a 82. perc­ben. Jó: Hunya (a mezőny leg­jobbja), de az egész hazai csapat dicséretet érdemel, ill. Nagy G. (Vass Ignác) Szeghalom SC—Elek SE 1— 2 (0—1) Szeghalom, 250 néző. V.: Haj­dú. Szeghalom: Vári — Tóth, Zsigovics, Pozsgai, Barna, Ka­ta, Bihari, Fürj, Szabó, Patai, Zsigmond. Edző: Papp Sándor. Elek: Pataki — Sarkadi, Séllei, Tereszán, Kohut, Szűcs, Bálint, Uhrin, Ottlakán, Abrudán, Gálea. Edző: Gál Attila. Kor­rekt játékvezetés mellett, ala­csony színvonalú mérkőzésen a győzelmet jobban akaró vendé­gek megérdemelten nyertek. G.: Kata a 60., ill. Sarkadi a 30., Uhrin (11-esből) az 51. percben. Jó: Szabó, Vári, Patai, ill. Pataki, Tereszán, Bálint. Tótkomlós! TC— Füzesgyarmat 1—3 (1—1) Tótkomlós, 150 néző. V.: Kiss Z. Tótkomlós: Szabó — Pász­tor T., Pásztor L. (Fazekas), dr. Lehoczki (Kaliska), Bakai, Far­kas, Molnár, Papp, Mitykó, Zádori, Kvasznovszki (Diósze­gi). Játékos edző: Kvasznovszki József. Füzesgyarmat: Sárközi (Komáromi) — Hajdú, Novák (Bánsági), Földesi, Vad, Tőkés, Pardi (Kovács II. Zs.), Salya, Tóth, Boros, Kovács I. Zs. Edző: Búza Barna. Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen a ven­dégek sportszerűtlen, durva já­tékot mutattak, a hazaiak kiha­gyott helyzetei megbosszulták magukat, így két kontrából a gyarmatiak megszerezték a győzelmet. Pásztor L. és dr. Lehoczki súlyos sérülést szen­vedett, a mentők vitték el a két játékost. G.: Papp a 28., ill. Vad a 25., Tóth a 63., a 72. percben. Jó: Pásztor T., Molnár, ill. Pardi, Komáromi, Boros. (Tóth B. István) Csorvás—Méhkerék 4—1 (3-0) Csorvás, 400 néző. V.: Zábrák. Csorvás: Baráth — Lévai, Schneider, Ivanics (Támyik), Seres, Tóth, Popol, Benyovszki Mesterlövészek A Békés megyei I. osztá­lyú labdarúgó-bajnokság góllövőlistájának élmező­nye. 12 gólos: Urbancsok (Csabacsűd), Tóth Cs. (Fü­zesgyarmat), Tóth (Csor­vás). 11 gólos: Horváth (Vésztő). 10 gólos: Ki­szely (Doboz), Hunya (Gyoma). 9 gólos: Kiszely (Doboz), Zsombok (Vész­tő). 8 gólos: Zádori (Tót­komlós), Géczi (Gyulavá­ri), Belicza (Csorvás). 7 gólos: Somogyi, Orovecz (Gyoma FC), Abrudán (Elek), Oláh (Gyulavári), Lénárt (Csabacsűd). 6 gó­los: Krecsmárik (Kamut), Tapasztó (Méhkerék), Uhrin (Elek), Vad (Füzes- gyarmat). J., Koszta, Stef, Belicza. Edző: Moós János. Méhkerék: Ionut — Berényi, Burai, Szűcs, Ko­csis, Rúzsa, Tapasztó, Cziczeri, Gugolya, Török, Magyar. Edző: Patka György. A minden csa­patrészében jobban játszó csorvási csapat megérdemelten nyert az enerváltan játszó Méh­kerék ellen. A vendégek edzője többet foglalkozott a hazai kö­zönséggel, mint csapatával. G.: Tóth a 15., a 32., Belicza a 30., Benyovszki J. az 57., ill. Török a 47. percben. Jó: az egész ha­zai csapat, ill. a vendégek közül senki sem nyújtott átlagon felü­lit. (Lestyán Mihály) Medgyesegyháza— Mezőhegyes! SE 3—0 (1—0) Medgyesegyháza, 150 néző. V.: Makay. Medgyesegyháza: Ho- mik — Temesvári, Kiss, Juhász, Holecz, Kovács Z., Petruzsán, Zsurzsucz Zs., Mocsári A. (Göcző), Vágási (Kerekes), Gyapjas. Edző: Sári Ferenc. Mezőhegyes: Szántó — Laukó, Csordás, Lovász, Zsótész, Ko­vács, Medve, Boros, Berki, Ga- ran, Zábrák (Hanga). Edző: Zsóri László. Nehezen hozták a medgyesiek a fiatal, szép jövő elé néző Mezőhegyes ellen a kö­telező győzelmet, ami azért a végére magabiztossá vált. G.: Kovács Z. a 39., Holecz a 82., Kerekes a 88. percben. Jó: Kiss, Kovács Z., Holecz, Zsurzsucz Zs., ill. Zábrák, Garant, Medve. (Zs. Zs.) IFJÚSÁGIAK: Gyulavári VFC—Csabacsűd 0—3, Ka­mut—OMTK-Szuperinfó 0— 10, Vésztő—Szarvasi FC 2—2, Gyoma FC—Doboz SK 9—0, Szeghalom SC—Elek SE 3—3, Tótkomlósi FC—Füzesgyarmat 4—3, Csorvás—Méhkerék 4— 3, Medgyesegyháza—Mezőhe- gyesi SE 6—3. A megyei bajnokság állása 1. Gyoma FC 10 2 2 42—14 32 2. Csabacsűd 9 3 2 32—17 30 3. Csorvás 9 1 4 32—17 28 4. F.gyarmat 8 3 3 30—16 27 5. M.egyháza 9­5 22—17 27 6. Gyulavári 7 5 2 29—19 26 7. Méhkerék 7 3 4 26—19 24 8. Vésztő 7 2 5 32—31 23 9. Elek 5 2 7 23-23 17 10. Kamut 5 2 7 11—23 17 11. Mezőhegyes 4 4 6 22—26 16 12. Tótkomlós 4 2 8 23—34 14 13. Szeghalom 2 4 8 16—24 10 14. Szarvas 2 3 9 17—34 9 15. Doboz 2 3 9 18—43 9 16. OMTK 1 3 10 13—31 6 ^BÉKÉS MEGYEI HÍRLAPA Főszerkesztő: dr. Árpás! Zoltán. Felelős szerkesztő: dr. László Erzsébet, Nledzlelsky Katalin. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba, Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114. Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. E-Mail: szerk.bekes@axels.hu Kiadói telefax: (66) 450-198. E-Mail: kiado.bekes@axels.hu Hirdetésvezető: Nánási János. Telefon: (66) 446-552, fax: (66) 441-311. E-Mail: hird.bekes@axels.hu Terjesztésvezető: Rajtár János. Telefon/fax (66) 453-710. E-Mail: terj.bekes@axels.hu Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba, Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106, és a „KLK” Kiadói Lapterjesztő Kereskedelmi Kft., 1106 Budapest, Jászberényi út 53. Telefon: (1) 431-2643. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési d(j egy hónapra 745 Ft, negyedévre 2235 Ft. Nyomtatás: COFINEC Hungary Rt. Petőfi Nyomda, 6001 Kecskemét, Mindszenti krt. 63. Felelős vezető: Fábián Endre nyomdaigazgató. HU ISSN 12151068 Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában kö­vetkezik. November 14., szombat: Kunszentmárton— Csongrád, 13.00. Gyomaendrődi Barátság—Mélykút, 13.00. Békéscsabai Jamina SE—Békési FC, 13.00. Novem­ber 15., vasárnap: Hódmezővásárhely—Battonya, 13.00. Mezőberényi FC—Szajol, 13.00, Kisújszállás—Malév, 13.00. Örkény—Baja, 13.00. Kerekegyháza—Makó, 13.00. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban követke­zik. November 14., szombat: Gyulavári—Csorvás, 13.00. Szarvasi FC—Kamut, 13.00. Mezőhegyesi SE—Gyoma FC, 13.00. Doboz—Tótkomlósi TC, 13.00. Füzesgyarmat— Csabacsűd, 11.00. November 15., vasárnap: Elek SE— Vésztő, 13.00. OMTK-Szuperinfó—Medgyesegyháza, 13.00. Méhkerék—Szeghalom SC, 13.00.