Békés Megyei Hírlap, 1998. október (53. évfolyam, 230-255. szám)

1998-10-03-04 / 232. szám

1998. október 4. "I JEGYZŐKÖNYV BVSC-Vasas 1-2 (O-O) Szőnyi út, 3000 néző. V.: Bukovics BVSC: Koszta - Molnár (Csillag, 19.), László, Bondarenko, Vincze - Fűzi, Resko, Brovcsenko, Bajics (Usvat, 46.), - Kiss, Szegletes (Pólón kai, 64.) Szakvezető: Sándor István Vasas: Végh - Mónos, Tóth (Herczeg, 75.), Juhár, Aranyos - Farkasházy, Szilveszter, Galaschek, Maczó (Nyerges, 46.) - Hámori (Gricajuk, 90.), Pál Szakvezető: Gellei Imre 0- 1: A 65. percben Farkasházy 22 méterről szabadrúgásból talált a kapuba. 1- 1: A 77. percben jobb oldali szöglet után Bondarenko hét méterről fejjel egyenlített. 1-2: A 87. percben Hámori három védő dísz­kíséretében átemelt a kifutó Koszta felett. Kiállítva: A 80. percben Farkasházy után- rúgásért, a 91. percben Bondarenko második sárga lap miatt. A MECCS ELEMZESE A nézők jól szórakoztak, legalábbis a játéko­sokon, ugyanis egy közepes kabaréban nincs annyi bohózatba illő jelenet, mint amennyit a nagyérdemű láthatott ezen a találkozón. Meg­lepetés erejével hatott, ha bármelyik csa­patból valaki véletlenségből saját társához passzolt. A bajnokság neve alapjár profi lab­darúgók nemegyszer a labdában is megbotlot­tak, az amúgy ziccernek számító négy táma­dó, két védős szituációkban rendre a szinte egyetlen rossz megoldást válasz­tották. Az járt jól, aki véletlenül sem járt a Szőnyi úton. A máso­dik félidőben esett három gól és az utolsó húsz perc emelte csu- „magasra” a mérkőzés értékelését, zerint a BVSC-t már csak a mágia ÉRTÉKELÉS: A BVSC veteran \ kapuvédője, Koszta ezúttal remek mozdulat­tal hárított, kétszer azonban gj tehetetlennek fi bizonyult. Csapata bánta... TUDÓSÍTOTT: SCHILLER ZSOLT . m FOTO: KÖRMENDI IMRE A MECCS LUSTÁJA Sándor István a BVSC edzője: pán ilyen A jelek menthetné meg. Vagy inkább egy mágus? Galaschek Péter Galaschek Péter jól helytállt. Egy helyben. A nem hivatalos mérések szerint a mérkőzés során jó esetben futott akár ezer métert is. A nem csak nevükben profi labdarúgók ennyit rövid tíz perc alatt teljesítenek. A MECCS DURRANÁSA Alig telt el hat perc, máris cserélni kellett. Hogy ez miért oly lényeges? Nos, azért, mert nem játékost... Most ugyanis kivételesen jog­gal használható az elcsépelt frázis, mely sze­rint ilyet csak a vén focirókák láthattak. Tör­tént, hogy Maczó és Reskó összerúgott a BVSC térfelén, a köztük lévő labda pedig ha­talmas durranással kilehelte a lelkét. Rossz­májú nézők szerint jól járt, elsőként mene­kült meg a további szenvedéstől.- Tudom, mindenkit az érdekel, hogy mi lesz velem. Egyelőre tényleg nem tudom, majd a vezető­ség eldönti. Aki látta a mai meccset, az azt is látta, hogy csapatom remekül küzdött, s állító­lag ezt értem is tette. A mérkő­zést véleményem szerint befolyásol­ta a Játékvezető óriási tévedése, amikor is a 81. percben 1-1-nél nem ítélt meg a Javunkra egy büntetőt. Ezt a jelene­tet feltétlenül visszanézem videóról. FARAGÓ RICHARD rofilfóa 10. fordulója A furcsaságok fordulója volt a tizedik. Hiszen nem mindennapi, hogy visszavonnak egy kiállí­tást, hogy pontosan 900 perc után talál be először a tavalyi gólkirály, vagy hogy egyenlítő gólt rúg egy olyan játékos, aki nem is biztos, hogy játszhatna. Inog a pad A Szőnyi úton Bondarenko és Farkasházy i: gólt szerzett, majd negyed? án belül mind­kettőjüket kiáltották. A Vasas végül nyert, és könnyen lehet, hogy Dajka László után Sándor István is az angyalföldiek miatt veszíti el állását. A BVSC mellett a Siófok is ma­kacsul őrzi nyeretlenségét, ám a Kispest elleni egy ponttal el­került az utolsó helyről. Az FTC három forduló óta nem tud győzni, és ebben most az a Ferenczi akadályozta meg a zöld-fehéreket, aki Győrből épp a Fradihoz készült, de Za­laegerszegen kötött ki. Hogy aztán ez a gól a ZTE-nek 100 millió forintjába (ugyanis eny- nyit kér Ferencziért a Győr) vagy egy esetleges óvás után három pontjába kerül-e, most még lehetetlen megjósolni. A Ferencvárost sima győzelmé­vel éppen a Győr szorította le a második helyről. Köszönhetően Molnár Leventének, aki két tizenegyest is hárított. A másik hős Korsós György újra gólt szerzett, az idényben már a ha­todikat. Ennyit korábban négy és fél év alatt tudott felmutatni. Krisztián betalált Betalált Tiber Krisztián is, igaz, a tavalyi gólkirály 900 percnyi játék után örülhetett ismét. Szintén idei első gólját érte el az újpesti Tóth Norbert, aki klubja szerződésszegése miatt akár ér­zékeny búcsút is vehetett volna csapattársaitól. Ha nem is saját akaratából, de erre a sorsra jut­hatott volna a dunaújvárosi Jeremejev is, hiszen a hirtelen döntéseiről is ismert edző elége­detlen volt vele - ám Varga Zol­tán adott neki még egy bizonyí­tási lehetőséget. A szünetben beállt Jeremejev négypercnyi já­ték után gólt lőtt. Itt a piros - hol a piros Nyert a Diósgyőr Vácott. Ez csekély 60 évvel ezelőtt, 1938- ban adatott meg a miskolciak­nak legutóbb. Az pedig talán még soha nem fordult elő, hogy egy játékvezető vissza­vonjon egy kiállítást. Most megesett. Hajdó előbb a „má­sodik” sárgát, majd a piros la­pot is felmutatta Nyikosnak. Ekkor a tartalék játékvezető, Vad jelezte a bírónak: Nyikos még nem kapott sárgát a mér­kőzés folyamán. így aztán a már öltözőbe tartó játékost visszahívták a pályára. Hiába, a magyar futballban semmi sem elképzelhetetlen! További eredmények: Debrecen-Dunaferr 1-2 (0-0) Debrecen, 5000 néző. V.: Pillér Gólszerzők: Dombi (85.), illetve Jeremejev (49.), Nicsenko (51.) Győr-Videoton 3-0 (O-O) Győr, 8000 néző. V.: Hosszú Gólszerzők: Somogyi (50. - tizenegyes), Korsós (57.), Csató (65.) Siófok-Kispest 1-1 (1-1) Siófok, 2000 néző. V.: Szarka Gólszerzők:Szabő Z. (36.), illetve Szántó (7.) ZTE-Ferencváros 1-1 (0-1) Zalaegerszeg, 18 000 néző. V.: Vágner Gólszerzők: Ferenczi (48.), illetve Kovács (13.) Vác-Diósgyőr 1-3 (O-l) Vác, 5000 néző. V.: Hajdó Gólszerzők: Schwarcz (58.), illetve Egressy (31., 52.), Szabados (73.) Gázszer-Haladás 4-0 (2-0) Akasztó, 1500 néző. V.: Juhos Gólszerzők: Dvéri (32.), Zugor (44. - öngól), Földes (51.), Tiber (62.) Két góllövó, egy labda. Bondarenko és Hámori (9) A 1. MTK bajnokság állása 9 7 11 22- 7 22 2. Győr 10 6 3 1 19-11 21 3. Diósgyőr 10 6 2 2 28-15 20 4. FTC 10 5 4 1 14- 8 19 5. Dunaferr 10 6 1 3 16-13 19 6. Gázszer 10 4 5 1 15- 6 17 7. Vasas 9 5 2 2 19-12 17 8. UTE 10 5 2 3 18-16 17 9.ZTE 10 3 5 2 15-13 14 10. Vác 10 4 2 4 16-17 14 11. Kispest 10 4 2 4 12-16 14 12. Nyíregyháza 10 3 3 4 15-16 12 13. Debrecen 10 3 1 6 16-18 10 14. Videoton 10 2 2 6 10-16 8 15. Haladás 10 2­8 7-24 6 16. Siófok 10­4 6 8-17 4 17. BVSC 10­4 6 6-17 4 18. III. Kér. 8 1 1 6 7-21 4 Az MTK-III. Kerület találkozót ma játsszák. A Vasas-lll. Kerület mérkőzés eredményét (a pályán 6-0, első fokon 0-3) nem vettük figyelembe! PANNON GSM As élvonal, Az élvonal meccseiről a PannomGSM segítségével tudósítottunk Labdarúgás Tizenegyedik oldal JEGYZŐKÖNYV Újpest-Nyíregyháza Megyeri út, 3000 néző V.: Makai Újpest: Bíró - Sebők - Kiskapusi, Szlezák - Jenei, Pető (Bérczy, 80.), Szanyó (Kvasz, 79.), Fehér Cs., Tóth N. (Löw, 88.) - G. Kopunovics, Kovács Z. Szakvezető: Várhidi Péter Nyíregyháza: Celeszki - Ács, Cap, Szatke, Kiss Gy. - Sira (László, 78.), Kondora, Szabó A., Karkusz - Novák, Kirchmayer (Janics, 72.) Szakvezető: Őze Tibor 1-0: Az 56. percben Tóth Norbert Kopuno­vics bal oldali beadását 8 méterről kö­zépről fejelte a kapu jobb oldalába. A MECCS ELEMZÉSE A bajnok játszott az újonccal, de a látottak alapján ez nem derült ki. A hazaiak második félidei aktívabb játékukkal megérdemelték a minimális ÉRTÉKELÉS: ErTT arányú győzelmet és ezzel a három pontot. A MECCS EMRERE Tóth Norbert Amellett, hogy sok támadás- mhm ban részt vett, góljával el- ÉRTÉKELÉS: | döntötte a mérkőzést csapata javára. Ezenkívül is volt még egy nagy lehetősége, de lövé- BESSlEt se a kapu fölé szállt. A MECCS PILLANATA A 92. percben az újpesti térfél közepéről szabadrúgáshoz jutott a Nyíregyháza. Ka­pusuk, a kitűnően védő Celeszki óriási sprintet kivágva felrohant az újpesti tizen­hatoshoz, nyilván azzal a szándékkal, hogy zavart keltsen, és esetleg kiegyenlít­hessen csapata. Ez nem sikerült és szeren­cséjére: amikor újpesti játékoshoz került a labda, a játékvezető lefújta a mérkőzést. A nagy találkozás Várhidi Péter és Őze Tibor útjai ha csak 90 percre is, de ismét összefutottak. Az Újpest vezetőedzője még aktív játékos volt a BVSC-ben, amikor Őze Tibor volt a Vasutasok pályaedzője KistelekMstván mellett. Útjaik ezután elváltak, Őze Ku- vaitba szerződött, Várhidi pedig miután felhagyott az aktív játékkal, az ifik edző­je lett. Amikor az újpesti ificsapathoz „igazolt", akkor az ő helyét a Kuvaitból visszatért Őze Tibor vette át. Teltek, múltak az évek, és most vezető edzők­ként és ellenfélként találkoztak újra a Megyeri úton. Az Újpest és a Nyíregyhá­za mestere szívélyesen üdvözölték egy­mást. Az a jókívánságot azonban, hogy: „Sok sikert” ezúttal inkább elhagyták. Várhidi Péter:- Maximálisan elégedett vagyok játéko­saim hozzáállásával. Az ismert okok mi­att újra fel kell építeni a csapatot, en­nek első állomása volt ez a mai győze­lem, amit úgy érzem, megérdemeltünk. Őze Tibor:- Rendkívül bosszant, hogy akkor vesz­tettük el a mérkőzést, amikor feljövő­ben voltunk, és gólszerzésre is lehető­ségünk volt. Kis szerencsével pontot szerezhettünk volna. Tudósított: Hangay György Gól! Gól!! Gól!!! A TV2-n ma este meg is nézheti azokat a gólokat, amelyekről ezen az oldalpáron már olvashatott. ■ II Profi unalom