Békés Megyei Hírlap, 1998. szeptember (53. évfolyam, 204-229. szám)

1998-09-04 / 207. szám

1998. szeptember 4., péntek Sarkad vároS 3 SPORT $! SPORT & SPORT SPORT Sg SPORT $8 SPORT $8 SPORT SPORT Leel-Őssy Kupa XII. forduló 1998. augusztus 27. (csütörtök) Kötegyán—Etap-Plusz Bt. 2—0 (0—0) 80 néző. Vezette: Bondár (Fe­kete). Kötegyán: Forgács — Kodreán, Csíkos, Váczi, Faze­kas, Bálint, Schaffer, Szűcs. Etap-Plusz: Sándor Cs. — Nagy, Juhász, Kozma, Sándor K„ Kiss T. 46. perc: Gyors kötegyáni tá­madás végén Szűcs beadását Cséfai fejelte a kapuba, 1—0. 49. perc: Szép szóló után Szűcs bombáz az Etap kapujá­ba, 2—0. A kiállni alig tudó Etap a mér­kőzés hajrájáig egyenrangú ellen­fele tudott lenni a kötegyá- niaknak, majd a hajrában szüle­tett két szép gól megpecsételte sorsukat. Amíg egy csapat csak a jóban, a győzelmekben tud együtt lenni, az a csapat nem iga­zi csapat... Jók: Kodreán, Szűcs, Cséfai, ill. Kozma, Juhász. Szani—Mint a villám 3—3 (0-1) 100 néző. Vezette: Bondár (Fekete). Szani: Zólyomi — Rövid, Varga, Sárközi, Anderlich Cs., Anderlich A., Vígh, Diósi J., Rácz, Mohácsi, Kölüs. Mint a villám: Fekete — Tóth Z., Farsang, Tóth Á., Kiss R., Erdős, Ungor B., Boldoczki, Pribék, Szegedi. 20. perc: Egy korszerű Mint a villám-támadás végén Farsang kb. 10 méterről hatal­mas gólt lőtt, 0—1. 40. perc: Kiss R. egyéni já­ték után a kapus mellett is el­húzta a labdát, majd a kapuba gurított, 0—2. 41. perc: Erdős távoli, nagy lövésével növelte előnyét a Mint a villám, 0—3. 43. perc: A betömörülő vé­dők között Varga lapos lövése utat talált a hálóba, 1—3. 45. perc: Anderlich Cs. átadá­sát Kölüs lőtte a hálóba, 2—3. 46. perc: Varga keresztbe­adását Vígh értékesítette, 3—3. Gólszegény 40 perc után az utolsó 10 percre felgyorsultak az események: Szani akaratere­jét dicséri, hogy háromgólos hátrányt is ki tudott egyenlíteni. Jók: Varga, Vígh, Kölüs, ill. Farsang, Kiss R., Erdős. Király Söröző—Leel-Őssy Kft. 1—4 (0-1) 100 néző. Vezette: Bondár (Fe­kete). Király: Mári — Csatári, Czégény, Őré, Diósi K., Palásti, Balogh, Ungor L., Jakab J. Leel-Őssy: Patka — Bor­bély, Pásztor, Péter, Kölüs, Csizmadia, Sándor G., Török. 2. perc: Pásztor a kimozdu­ló kapus mellett ügyes gólt lőtt, 0—1. 36. perc: Sándor G. egy le­pattanó labdát lőtt a hálóba, 0—2. ___ 37. perc: A tétovázó Leel- Ossy-védők között Őré kapás­lövéssel szépít, 1—2. 38. perc: Sándor G. átadását Török segítette a hálóba, 1—3. 50. perc: Egy beadást Pásztor fejelte a Király kapujá­ba, 1—4. Diósi két kapufával riogatta a Leel-Ossy-hívőket, majd Török és Sándor G. jeleskedett a hely­zetek kihagyásában, végül is a több helyzetet kidolgozó csapat megérdemelten nyert. Jók: Őré, Balogh, Jakab, ill. Pásztor, Pé­ter, Csizmadia. XQI. forduló 1998. augusztus 31. (hétfő) Mint a villám—Király Söröző 2-2 (0-1) 60 néző. Vezette: Bondár (Fe­kete). Mint a villám: Kotolák — Erdős, Pribék, Tóth Á„ Fe­kete, Farsang. Király Söröző: Mári —- Csatári, Ungor L., Ja­kab J., Őré, Diósi K. 8. perc: Őré forgolódott a Mint a villám térfelén, majd a kapu felé indulva spiccel a há­lóba bombázott, 0—1. 28. perc: Fekete sarkalását Erdős egyből a hálóba vágta, 1—1. 42. perc: Ungor L. egy jó labdaátvétel után szép gólt lőtt, 1—2. 43. perc: Hamar jött a válasz — Erdős a kifutó kapus mellett kilőtte a hosszú sarkot, 2—2. A Király Söröző már az első félidőben eldönthette volna a mérkőzés sorsát, a kihagyott helyzetek viszont megbosszul­ták magukat. Jók: Erdős, Tóth Á., ill. Óré, Ungor. Leel-Őssy Kft.—Kötegyán 3-3 (2-3) 70 néző. Vezette: Bondár (Fe­kete). Leel-Őssy: Patka — Pásztor, Kölüs, Csizmadia, Tö­rök, Zsilák, Péter, Szűcs M. Kötegyán: Forgács — Bo­tos, Cséfai, Csikós, Szűcs Z., Schäffer, Kodreán, Fazekas, Bálint. 2. perc: Egy lepattanó labdát Botos szerzett meg és a tehetet­len Patka mellett a hálóba lőtt, 0—1. 7. perc: Botos hozta Szűcs Zoltánt játékba, aki erős lövés­sel növelte csapata előnyét, 0— 2 . 11. perc: Szövegelésért Pásztor kapott kétperces kiállí­tást. 12. perc: Az emberhátrány­ban játszó Leel-Őssy Kölüs har­cosságának köszönhetően szé­pít: Kölüs vezette fel a labdát, túljutott két emberen, de hosszan pattant a labda és For­gács kapusé lehetett volna, ám ügyetlenül kiejtette azt, s a to­vábbfutó Kölüs a hálóba pöc­cintett, 1—2. 13. perc: Jött az egyenlítés: Török—Pásztor—Szűcs M.— Török összjáték után a hálóban landolt a labda, 2—2. 15. perc: Nem sokáig tartott a Leel-Őssy-öröm formás, kötegyáni támadás után Szűcs Z. átadását Cséfai lőtte a háló­ba, 2—3. 44. perc: Csizmadia beadá­sa a hatoson belül álló Schäffer oldalt kitartott kezén csattant. Kéz volt, de egyálta­lán nem látszott szándékosnak. A megadott hétméterest Pásztor magabiztosan értékesí­tette, 3—3. A már bajnok Leel-Őssy csak nehezen, némi szerencsé­vel tudta megszerezni az egyik bajnoki pontot a jól játszó kötegyáni csapat ellen. Jók: Szűcs M., Kölüs, ill. Szűcs Z., Botos, Cséfai. Gólya Söröző—Szani 9—2 (4-1) 60 néző. Vezette: Bondár (Fe­kete). Gólya: Dobi — Kocsis, Kapros, Balogh, Berényi, Tóth S., Józsa, Farkas, Stók. Szani: Rövid — Diósi J., Horváth, Mohácsi, Kölüs, Sár­közi, Berke. 5. perc: Kocsis—Balogh— Józsa, majd a Szani hálója volt a labda útja, 1—0. 9. perc: Stók—Balogh— Stók összjáték után ismét a há­lóban táncolt a labda, 2—0. 10. perc: Egy előrevágott labdát Stók juttatott a hálóba, 3—0. 20. perc: Sárközi játszott össze Mohácsival, s a visszaka­pott labdát a kimozduló Dobi mellett a hálóba lőtte, 3—1. 21. perc: Stók átadásából Tóth S. lőtt szép gólt, 4—1. 27. perc: Józsa jól eltalált lö­véssel növelte a Gólya előnyét, 5— 1. 30. perc: Józsa ügyes szóló után ismét a hálóba talált, 6—1. 33. perc: Mohácsi beadását Sárközi lőtte a Gólya hálójába, 6— 2. 40. perc: Kocsis bedobását Balogh értékesítette, 7—2. 42. perc: A főszereplők ugyanazok: Kocsis adott ke­resztbe, Balogh a hálóba továb­bított, 8—2. 48. perc: Stók egyéni játék után beállította a végeredményt, 9—2. Nem volt egy súlycsoportban a két csapat, még ilyen arány­ban is megérdemelt a Gólya győzelme. Á bajnokság állása az utol­só forduló előtt: 1. Leel-Őssy Kft. 11 9 2 - 44—15 29 2. Gólya Söröző 10 6 2 2 48—25 20 3. Etap-Plusz Bt. 11 6 2 3 38—26 20 4. Kötegyán 11 4 2 5 26—32 14 5. Szani 10 3 2 5 24—35 11 6. Mint a villám 11 2 2 7 21—33 8 7. Király Söröző 12 1 2 9 19—54 5 A góllövőlista élmezőnye. 13 gólos: Török (Leel-Őssy), Balogh (Gólya). 12 gólos: Stók (GólyaJ. 10 gólos: Pásztor (Leel-Őssy), Kozma (Etap). 9 gólos: Józsa (Gólya). 8 gólos: Matus (Etap), Szűcs Z., (Kötegyán). 7 gólos: Sándor G., (Leel-Őssy). A MEGYEI II. OSZTÁLYBAN TÖRTÉNT... LOVASBAJNOKI FORDULÓ Egyéni amatőr meghívásos TENISZVERSENY KIÍRÁSA A Városi Szabadidősport Bi­zottság versenyt hirdet amatőr teniszezők részére 1998. szep­tember 12-én (a nevezésektől függően szeptember 13-án is) 9.00 órától a Sarkadi Kinizsi Tenisz Egyesület pályáján. A versenyen részt vehetnek mindazok a sarkadi versenyzők, akik nem szerepelnek az OB III. és a megyei I. osztályú baj­nokságban játszó csapatok rangsorában. Nevezés: 1998. szeptember 9- ig. Diószegi Imre, polgármesteri hivatal 26. szoba. Tel.: 375-633. Nevezési dij: 500 Ft/fő. A benevezettek a verseny előtt a sorsolásról még értesítést kapnak. A rendezők várják a nevezéseket. Sikeres horgászok Augusztus 22-én harmincegy fő részvételével horgászversenyt rendeztek az Eden-tavon. Az eredmény a következőképpen alakult: I. helyezett: Szeles Endre 5750 grammos, II. helye­zett: Dobi Imre 5600 grammos, III: helyezett: Gábor Sándor 533 grammos teljesítménnyel. A sportot összeállította: Diószegi Imre Sarkadi Kinizsi LE- Békésszentandrási Hunyadi SE 3—1 (1—0) Megyei II. osztályú labdarúgó­mérkőzés, Sarkad, 150 néző. Vezette: Szabó II. S. Sarkad: Veres — Kapros, Boldogh, Klembucz (Kölüs a 90. perc­ben)*, Somogyi, Gajdács (Tóth a 77. percben), Molnár, Papp, Matus, Balogh, Szabó M. (Stók az 55. percben). Edző: Balogh István. Békésszentandrás: Pet­ras — Bencsik, Gebri, Szabó J. (Kiss a 61. percben), Prjevara, Velky, Farkas, Juhász (Dómján a 75. percben), Litvai, Bordács, Boros. Edző: Varga László. Gólszerzők: Balogh a 30. és a 74., Matus a 90. percben, illet­ve Bordács a 49. percben. Lagymatag első félidő után a második félidőben már kicsit izgalmasabban alakult a mér­kőzés, a vendégek nem adták fel és egészen az utolsó pillana­tig nyílttá tudták tenni a mérkő­zés kimenetelét. Jók: Somogyi, Molnár, Stók, ill. Gebri, Velky. Balogh István: — Hajtós mérkőzésen megérdemelt győ­zelmet arattunk. Varga László: — A szerencsésebb csapat győ­zött. Ifjúsági mérkőzésen: Sar­kad—Békésszentandrás 2—0. Augusztus 21—22—23-án Fü­zesgyarmaton rendezték meg a megyei lovasbajnokság harma­dik fordulóját. A kettesfogatok felnőtt kategóriájában indult ifj. Kemecsi István, míg az ifjúsá­giak részére kiírt számokban Kemecsi Zsolt, mindkettőjük segédhajtója Balázs János volt. A néha szakadó esőben zajló versenyen új fogatukkal mutat­koztak be a Kemecsi fiúk. A díj­hajtást először teljesítő Vidám és Vezér teljesítménye elismerést érdemel, hiszen Pisti az előkelő hatodik helyen végzett velük, Zsolti pedig első lett az ifik kö­zött. Maratonhajtásban a fogat nyolcadik lett, ebben a számban csak a felnőttek vettek részt. Az igen nehézre sikerült akadály­hajtás pályáját viszont mindket­ten teljesítették. Hibátlanul senki nem hajtott a 14 induló fogat kö­zül, így a Kemecsiek eredménye is elfogadható. Pisti 3 verőhibá­val, de jó idővel a mezőny máso­dik felében végzett, Zsoltinak nem igazán sikerült ez a szám, így harmadik lett az ifik között. A nehéz pályára jellemző, hogy Dobrovicz József is összeszedett egy verőhibát, és a bemutatót hajtó, világbajnok Kecskeméti László is ütött két bóját. Szabó Zsuzsa Rendőrségi hírek Osztoztak a koncon D. Ferenc újszalontai fiatalember augusztus 29-én éjszaka a geszti diszkóban szórakozott. Embe­rünk békességesen poharazott cimboráival, mígnem egy kötöz- ködő zavarta meg nyugalmát. A hörpintőben bátorsághoz jutott, bajuszt akasztó fiatalok egymás grabancának estek, du­lakodássá fajult a szóváltás. Egy óvatlan pillanatban a Körösnagyharsányból Gesztre látogató M. Pál, ügyes mozdu­lattal D. Ferenc farmerdzsekijé­ből kicsente a dagadó brifkót. Ezzel egyszerre két bűncselek­mény áldozatává vált a kikap­csolódni Gesztre látogató újszalontai vendégszórakozó. D. Ferenc hazatérése után vette észre a buksza hiányát, amit azonnal jelzett a rendőrsé­gen. A nyomozás során fény derült a tettes személyére, sőt további érdekességeket is meg­tudtak a zsaruk. Az elkövető „testvériesen” megosztozott a negyvenezer forint összértékű német márkán és forinton, test­vérével, M. Lászlóval és barát­juknak, R. Zsoltnak is juttattak a zsákmányból. Az erszény tar­talma maradéktalanul előkerült, M. Pál ellen lopás vétség alapos gyanújával, M. László, vala­mint R. Zsolt ellen orgazdaság vétségének alapos gyanújával indult eljárás. Megcsapolta A JÁTÉKAUTOMATÁT K. Károly, a sarkadi Andi presszó üzemeltetője ismeret­len tettes ellen tett feljelentést a helyi rendőrkapitányságon mondván, valaki a játék­automatát több ízben megcsa­polta, harmincezer forint kárt okozva. Hétköznapi történet -— mondhatja az olvasó. Egy dolog azonban sántított. A pénztartó kazettát különkulccsal lehetett nyitni, azt meg lepecsételt do­bozban, biztonságos helyen őrizték, hollétéről csak az alkal­mazottak tudtak. A gépen erő­szak nyomait nem fedezte fel sem a pénzéért érkező tulajdo­nos, se a zsaruk, ellenben meg­állapították, hogy a kulcsot rej­tő doboz pecsétje sérült. A nyo­mozókban egyre inkább meg­erősítést nyert korábbi vélel­mük, miszerint valaki belső is benne volt a buliban. R. I. haj­dúvárosi lakos italozásait a já­tékgép billentyűinek püfölésé- vel fűszerezte, tudta ezt min­denki, és az sem volt titok, hogy élettársa korábban a hörpintő tulajdonosának alkalmazottja volt. A gyanúsított kihallgatása során beismerte tettét, amit az­zal indokolt, hogy nagyon sok pénzt „megetetett” már a gép­pel, ennek ellenére Fortuna rit­kán pártfogolta. Ellene lopás vétség alapos gyanújával kez­deményeztek eljárást. Birkahússal „doppingoltak” A Sarkad Város augusztus 21-ei számában olvashattak a hajdú­városban és környékén tevé­kenykedő mezőgazdasági „kisgépkereskedőkről”. Mint akkor írtuk, a sorsuk alakulásá­ra rács mögött várakozó, priu- szos fiatalemberek egy Jawa Babetta típusú motorkerékpár meglovasításával buktak le. Ügyükben a nyomozást foly­tatják a sarkadi zsaruk. Nemrég a mezőgyáni szövetkezet jelez­te, hogy augusztus első felében három birkát loptak el ismeret­len tettesek az egyik hodályból. A lakatlefeszítés módszerével ajtót nyitó elkövetők nem má­sok, mint a korábban szervezett formában „beszerző és értékesí­tő szakemberek”, R. A. és P. J. Húskerítő kőrútjukon harmadik társuk az ukrán állampolgársá­gú, Békéscsabán élő P. A. Vlagyimirovics volt. A jóbarátok birkahússal pótolták üzletkötés, házhoz szállítás közben vesztett energiájukat. Ellenük betöréses lopás bűntet­tének alapos gyanújával kezde­ményeztek eljárást. B. I. Fajtagyőztes (is) lett a Lantos Berény-Gyöngye Durcást Kati nénitől a locsolópénzéből vette ifjabb Juhász Imre, majd szin­tén ugyanonnan származott Su- hanc is, így vált a két kutya te­nyészet- és családalapítóvá. A lelkes (még akkor) 5 éves kisfiú beleszeretett a mudikba. Bocsánat! A MUDI az a legrit­kább magyar pásztorkutya — tájékoztatott ottjártamkor a ki­lencéves Mária, aki elmondta, hogy az ő kedvence változatla­nul Kacérka. A „kutyaimádat” az egész családot hatalmába kerítette az első puli, Csöpi tragikus halála óta. A fiatalember saját tenyész­tésű Lantos nevű kutyája a Leg­szebb Magyar Pásztorkutya cí­met nyerte el augusztus 22-én a Debrecenben megrendezett nemzetközi versenyen. Ennek apropóján a kutyatenyésztés rejtelmeiről (is) beszélgettünk a Juhász családdal. — Miszerint bírálják az álla­tokat? — Sok szempont érvényesül. Először is a fajtán belül osztá­lyok vannak. A Lantos Hungá­ria fajtagyőztes címmel büsz­kélkedik. A pásztorkutyának bátornak, ébernek kell lennie — kapcsolódott bele a beszélgetés­be idősebb Juhász Imre. A felvezetéskor nem tükrö­ződhet félelem a kutya szemé­ben, nyugodtan, higgadtan kell viselkednie a bírák előtt. A gaz­da és jószág harmóniája elen­gedhetetlen. —- Áprilisban Szegeden az akkor tizenhárom hónapos Jáz­minnal különdíjat nyertem — szólalt meg Marika. — Ki viseli nagyobb gondját a kutyáknak? __ — Hát... Én adok többször enniük — mondta az ifjabb Im­re. — Ha pihen Kacérka, min­dig leülök mellé és simogatom, beszélek hozzá — mondta Ma­rika. — Milyen a jó mudi? — A mudi tájjellegű kutya, őshonos az Alföldön. A pászto­rok nem szépségéért, hasznos­ságáért tartották, ennek megfe­lelőek a belső tulajdonságai. Könnyen idomítható, a leg­messzebbmenőkig engedelmes, nyugodt, szívós és nem utolsó­sorban gyors. A juhászok nem tartották a semmirekellő kutyát. A „meleges” kutyát pedig egye­nesen a gémre kötötték. A fajtá­ról beszélve meg kell említeni, a mudi előnye az „öntisztítás”, tehát nem nemezesedik a szőre, lepereg róla a sár. — Hol lesz a következő meg­mérettetés? — Szabadkígyóson egy táj­jellegű versenyen állunk rajthoz legközelebb. Both Imre A legnagyobb öröm: saját tenyészettel versenyezni FOTÓ: FAZEKAS LÁSZLÓ