Békés Megyei Hírlap, 1998. augusztus (53. évfolyam, 179-203. szám)

1998-08-31 / 203. szám

1998. augusztus 31., hétfő SPORT Kasik nem kegyelmezett Bicskeinek Előre FC Békéscsaba—Szolnok 4—1 (2—0) Az utolsó percben nyertek a gyulaiak Gyulai FC—Kazincbarcika 1—0 (0—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 1200 néző. V.: Tóth V. (Tamássy, Hidasi). Békéscsaba: Fiilöp 6 — Diczkó 6 — Sán­dor 6, Futaki 6 — Csipkar 5, Dobi 5, Ulrich 7, Valentényi 6, Kasik 8 — Harangi 6, Negrau 4. Edző: Pásztor József. Szolnok: Bicskei 4 — Antal 4 — Draskóczi 4, Fehér 5, Balogh 5 — Szalai 5, Horváth 5, Ludasi 4, Pelles 6 — Major S. 6, Fedor 5. Edző: Rubold Péter. Csere: Negrau h. Szabó (6), Dobi h. Czipó (5), mindkettő az 59., Draskóczi h. Sinkó (-) a 63., Ludasi h. Bontovics (-) a 75., Fedor h. Bernát (-) a 81., Kasik h. Pozsár (-) a 82. percben. Gólszerző: Kasik a 27., Kasik a 32., Major S. (11-esből) a 48., Kasik a 78., Szabó a 80. percben. Sárga lap: Ulrich (szándékos kezezésért) a 40., Dobi (szándékos kezezésért) a 45., Harangi (Pellest hátulról felvágta) az 50., Ba­logh (Harangit megrángatta) az 55., Fedor (Harangit elkaszál­ta) a 79. percben. Szögletarány: 7:6 (4:2) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Gyula, 700 néző. V.: Harsányi. Gyula: Such — Pápa — Resetár, Tamási, Kovács — Papp, Kul­csár (Simon a 62. percben), Kiss, Frank (Gajdács a 43. perc­ben) — Bíró, Borbola (Ecker a 62. percben). Edző: Cserháti István. Kazincbarcika: Venczel — Takács, Pozder, Helgert — Simkó, Gál, Balogh (Kovács a 70. percben), Harnócz, Deák — Szőke (Dávid a 65. percben), Fekete (Zabos a 86. percben). Edző: Kádár Zsolt. Gólszerző: Resetár a 90. percben. A mérkőzés előtt Kovács Géza, az Előre FC ügyvezető igazga­tója virágcsokorral köszöntötte a társklub, a Békéscsabai AC atlétáit, akik a budapesti Euró- pa-bajnokságon eredményesen szerepeltek. 27. perc: Ulrich labdájával Kasik ugrott ki, majd Draskóczi kíséretében még há­rom lépést tett, aztán hét méter­ről az elvetődő Bicskei mellett a kapu bal oldalába lőtt, 1—0. 32. perc: Ulrich előrelőtt egy labdát, amit Harangi okosan át­lépett, így az Kasik előtt lan­dolt. A csabaiak középpályása megiramodott és a 16-os bal ol­dalvonalától a hosszú felső, az­az bal sarokba csavarta a labdát, Bicskei hiába nyújtózkodott, 2—0. 48. perc: A békéscsabai 16- oson belül a 11-es tájékán Negraun fennakadt a betörő Major Sándor, emiatt a játék­vezető 11 -est ítélt. A büntetőt a sértett nagy erővel a jobb alsó sarokba rúgta, 2—1. 78. perc: Szabó labdájával Harangi remekül ugrott ki, ka­pura húzott, majd az elé kifutó Bicskei a 16-oson belül elütötte a csabaiak támadóját. Mindenki 11-est reklamált, Kasik azon­ban nem várt az ítéletre, hanem újabb nagy gólt lőtt, 3—1. 80. perc: Valentényi labdá­jából Szabó 11 méterről a kapu közepébe bombázott, 4—1. Két nagyon óvatosan játszó csapat lépett pályára, jó negyed óráig fel sem jegyezhettünk iga­zi történést. Ezt követően is csak egy-egy halvány kísérlet­ről tettek tanúbizonyságot a já­tékosok, egészen addig, míg­nem Kasik elunta a dolgot és egy látványos góllal megszerez­te a vezetést a hazaiaknak. Ez­után is főszereplő maradt a Csa­baiak korábban hosszú ideig sé­rült játékosa, aki csak az utóbbi két-három meccsen kapott újra lehetőséget. A 32. percben is egy látványos gólt varázsolt a szövetségi kapitány fiának há­lójába. A két gól után élénkebb lett a játék, mindkét csapat egy­re többet támadott, de az első játékrészben több gól már nem esett. A fordulás után, a gyorsan jött szolnoki gól után magára talált a Tisza-parti gárda és jó fél órán át jelentős mezőnyfö­lényben játszottak, de mégis mindkét csapat előtt adódtak újabb gólszerzési lehetőségek. Ezt a csabaiak jobban használ­ták ki, sőt, a finisben Ulrich és Pozsár révén még egy-egy ka­pufát is lőttek, így mindenkép­pen rászolgáltak a győzelemre. • Pásztor József: — Gyámol­talanul kezdtünk, lehetett látni a csapaton, hogy megviselte a so­rozatos vereség. Kasiknak kö­szönhetően megnyugtató előny­höz jutottunk, a harmadik gól után pedig rögtön megtanultunk futballozni. Rubold Péter: — Következik Az NB I 7. fordulójának párosítása. Szeptember 5., szombat: Soproni Dre­her—Pécs, Tiszakécske— Komárom, Érd—Kapos­vár, Salgótarján—Tisza- újváros, Soroksár—Sze­ged, Tatabánya—Deme- cser. Szeptember 6., vasár­nap: Komló—Kecskemét, Szolnok—Hajdúszoboszló, Nagykanizsa—Matáv Sop­ron, Tiszavasvári—Békés­csaba. Az eredmény ellenére nem ér­demeltünk vereséget, hiszen mi futballoztunk. Ha mi is úgy ját­szunk, ahogy az Előre, akkor hatan fejeztük volna be a 90 percet. Jávor Péter Az NB I további eredményei: Tiszaújváros—Soroksár 1—0, Matáv Sopron—Tatabánya 1— 1, Pécsi MFC—Tiszakécske 1—2, Szeged—Nagykanizsa 3—0, Kaposvár—Salgótarján 3—0, Kecskemét—Soproni Dreher 1—3, Demecser— Komló 1—1, Kábái Cukor FC—Érd 3—3, Komárom— Tiszavasvári 1—0. Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság állása 1. Salgótarján 5 1 13— 9 15 2. Tatabánya 4 2­14— 8 14 3. Szeged 4 1 1 16— 7 13 4. Demecser 4 1 1 14— 9 13 5. Soroksár 4­2 8—10 12 6. Szolnok 3 2 1 7— 6 11 7. Nagykanizsa 3 1 2 13— 9 10 8. Tiszakécske 3 1 2 5— 4 10 9. Komló 2 3 1 7— 6 9 10. Érd 2 2 2 11—10 8 11. Komárom 2 1 3 10— 9 7 12. Soproni M. 1 4 1 12—12 7 13. Soproni D. 2 1 3 10—12 7 14. Tiszaújváros 2 1 3 6— 9 7 15. Békéscsaba 2­4 12—12 6 16. T. vas vári 1 3 2 5— 6 6 17. Rákóczi 1 2 3 6— 9 5 18. H.szoboszló 1 1 4 11—14 4 19. Kecskemét l 2 4 4—12 2 20. Pécs­­6 6—18­A professzionális bajnokság állása 1. Győr 4 2­13— 8 14 2. FTC 4 2­9— 4 14 3. MTK 4 1­11— 5 13 4. Vasas 4­1 17— 6 12 5. Diósgyőr 3 2 1 14—10 11 6. Gázszer 2 4­6— 2 10 7. ÚTÉ 3 1 2 12—11 10 8. Vác 3 1 2 9— 8 10 9. Kispest 3 1 2 8— 9 10 10. Dunaferr 3­2 10— 7 9 11. ZTE 1 3 2 8— 8 6 12. Nyíregyháza 1 2 3 8—12 5 13. Videoton 1 1 4 6— 7 4 14. DVSC 1 1 3 5— 9 4 15. Haladás 1­4 3— 6 3 16. BVSC ‘­2 3 2— 7 2 17. Siófok­2 4 6—Í12 2 18. III. kér.­1 5 i-19 1 A DVSC—BVSC és a Vasas- Haladás mérkőzést később játsszák. A táblázatban nem szerepel a lap­zártakor még tartott MTK— Dunaferr mérkőzés. 79. perc: A jobb oldalon előre­törő Simkót Tamási a 16-oson belül buktatta. A megítélt bün­tetőt Takács nagy erővel lőtte a bal alsó sarok felé, Such azon­ban gyors vetődéssel kiütötte a labdát. 90. perc: Resetár 25 méteres szabadrúgása nagy erővel vágó­dott a vendégek kapujának bal oldalába, 1—0. Az első félidőben a hazai csapat kezdett jobban. Fölénybe került és helyzetei is adódtak. A huszadik perc után feljött a ven­dégcsapat, de mégis Bíró kapu­Szombaton a gyulai polgár­mesteri hivatal Nádas Kupa néven hírverő' kajak-kenu versenyt rendezett a Kettős- Körös bevezető szakaszán, vagy ismertebb nevén Szana- zugban. A szervezők célja az érdeklő­dés láttán minden bizonnyal si­került: vagyis a közeljövőben Gyulán is megalakulhat a hiva­talos szakosztály. Ennek jegyé­ben szeptember 9-én az Aqua hotelben (volt AFIT-üdülő) to- borzó összejövetelt rendeznek, amelyre Balogh István igazga­tó, egykori élvonalbeli kajak­kenus minden sportág iránt ér­deklődő fiatalt, illetve támoga­tót érdeklődéssel vár. Eredmények, a győztesek. (A különböző korcsoportokat ebben a sportágban 10 éves kor­tól felfelé számolják, az elsőbe a 10—II évesek, a 7—8. kor­csoportba az ifjúságiak számítanak.) Férfiak. K-l, ifi, 7—8 kcs. 500 m: Bereczki Dá­niel (Békés). K-l, 6. kcs. 500 m.: Végh Gábor (Békés). K-l 500 m, 5. kcs.: Krajcsovics László. K-l, lány, 5—6. kcs., fája volt a legközelebb az ered­ményességhez. A második fél­időben fergetegesen kezdtek a vendégek, több helyzetet is ki­alakítottak, amelyet vagy elpus­káztak, vagy Such tett ártalmat­lanná. Már-már úgy tűnt, hogy nem sikerül a hazaiaknak meg­szerezni első NB Il-es győzel­müket ezen a mérkőzésen sem, amikor Resetár távoli szabadrú­gása elemi erővel kötött ki a vendégek hálójában. A hazaiak remélik, hogy ez a győzelem megindítja a gyulai csapatot a szorgosabb pontszerzések út­500 m: Sinka Dóra (Békés- szentandrás). K-l. kölyök, fiú, 3—4. kcs.: Petrovics Olivér (Szarvas). K-l. leány, 3. kcs. 500 m: Bak Noémi (Békés). MK-1, előkészítő, fiú, 500 m: Lővei Tibor (Gyomaendrőd). Mk-1, amatőr, fiú, 500 m: Szabó Gergely (Békésszentand- rás). K-2., férfi ifi.,7—8. kcs., 500 m: Végh Gábor, Szító Ákos (Békésszentadrás). K-2, serdülő, 500 m, fiú 5—6. kcs.: Gombár János, Sztricskó János (Szarvas). MK-1, leány, 2000 m: Zakar Petre (Szarvas). K-l 1000 m: Kovács Gábor (Bé­kés). K-l, VII-VIII. kcs. 1000 m: Szító Ákos. K-l, IV. kcs., 1000 m: Petrovics Olivér. K-l. V. kcs. 1000 m: Krajcsovicz László (Szarvas). K-l. VI. kcs. 1000 m: Vég Gábor (Békés). K-2 ifj. 7—8. kcs. 1000 m: Bereczki, Kmotricza (Békés). K-l kölyök, 3. kcs. 2000 m: Horváth Balázs (Szeged). M K- 1 kölyök 3. kcs. 2000 m: Farkas Attila (Szeged). M K-l gyermek 3. kcs. 2000 m: Serch Adám (Gyomaendrőd). M K-l gyermek 1 kcs. 2000 m: Rap­Következik Az NB II 5. fordulójának párosítása. Szeptember 5., szombat, 16.30 óra: SZEAC—Csepel, Tápió- szecső—Kalocsa. Szep­tember 6., vasárnap, 16.30 óra: Hatvan—Eger, Kis­kunfélegyháza—Borsod Volán, REAC—Palotás, Kiskőrös—Gyula, Kazinc­barcika—Püspökladány, Nyírbátor—Hajdúnánás. ján. Jó: Such, Kovács, Bíró, Papp, ill. Helgert, Simkó, Gál. Cserháti István: — Fortuna visszaadta mindazt, amit az elő­ző mérkőzéseken elvett tőlünk. Such bravúrjai meghozták a várva várt sikert. Kádár Zsolt: — Ezen a mérkőzésen magun­kat vertük meg. Jenei Kálmán kovszki István (Szarvas). K-l felnőtt 200 m: Kovács Gábor (Békés). K-2 felnőtt 200 m: Kovács, Végh (Békés). Leá­nyok. M K-l. 2000 m: Rábai Mónika (Szeged). K-l. 5—6. kcs. 1000 m: Sinka Dóra. M K- 1 leány 500 m: Antal Zita (Szarvas). K-l. II-IV. kcs. 2000 m: Bak Noémi. Férfiak. TC-4 14 év alatti­ak, 200 m: Krajcsovicz, Kis, Sztricskó, Gombár (Szarvas, Bsz. HSE). TK-1 200 m: Scherk Zsolt (Gyomaendrőd). TC-4 ifj. 200 m: Szító, Patkó, Nagy, Szebedinszky (Bsz. HSE, Szarvas). TC-4 felnőtt, 200 m: Bagaméri, Sinka, Vas, Krajcsovicz (Bsz. HSE). Nők. TK-1 200 m: Balog Zsuzsanna. TC-4 14 év alatt és felett, 200 m: Bak, Csuta, Szító, Sinka (Békés, Bsz. HSE). A pontversenyben: 1. Szarvas 340,5, 2. Békés 215, 3. Bsz. HSE 145,5, 4. Gyomaend­rőd 140, 5. Szeged 81, 6.: Me­zőgép 16 ponttal. A legeredmé­nyesebb versenyzők: Kovács Gábor és Sinka Dóra. F. I. A Totó 35. heti eredményei 1. BVSC-Zugló—Ferencváros ........................0—1 2 2. Debreceni VSC—Vác FC-Zollner.............2—1 1 3. Győri ETO FC—Diósgyőri FC ................5^1 1 4 . Gázszer—Nyíregyházi FC..........................0—0 x 5 . Vasas—III. kér. TVE...................................6—0 1 6 . Siófoki Bányász—Videoton FCF...............0—0 x 7. Haladás—Kispest-Honvéd FC...................0—2 2 8 . Újpest—Zalaegerszeg...................................2—2 x 9. 1. FC Köln—Rostock...................................0—1 2 1 0. VfB Leipzig—1860 München.....................2—2 x 11. Meppen—St. Pauli........................................0—1 2 12. Zwickau—Bochum........................................2—5 2 13. TB Berlin—Hannover törölve, megállapított eredmény............................. 1 + 1. mérkőzés: 14. Newcastle—Liverpool ................................1—4 2 Profi labdarúgó-bajnokság Győr—Diósgyőr 5—4 (2—3) Győr, 15 000 néző. V.: Juhos. Gól: Vayer, Somogyi, Korsós, Szarvas, ill. Kiser, Kul­csár, Téger, Egressy. Jó: Somogyi, Baumgartner, Szarvas, ill. Kuttor, Kiser, Egressy. Újpest—ZTE 2—2 (1—0) Megyeri út, zárt kapuk mellett. V.: Kiss B. Gól: Kovács Z„ Sebők V., ill. Kámán, Szabó II. Jó: Ko­vács Z., Sebők, ill. Arany, Kámán. Vasas—III. Kerület 6—0 (2—0) Fáy utca, 2000 néző. V.: Megyebíró. Gól: Váczi 2, Hámori Pál, Farkasházy, Aranyos. Jó: Váczi, Aranyos, Szilveszter, Hámori, Pál, ill. Lendvay. Siófok—Videoton 0—0 Siófok, 5000 néző. V: Ábrahám. Jó: Posza, Bimbó, Bozsér, Győri, ill. Makrickij, Máriá- si, Puskás. Haladás—Kispest-Honvéd FC 0—2 (0—2) Szombathely, 5000 néző. V.: Szabó Zs. Gól: Borgulya, Bánföldi. Kiállítva: Tóth M. (Haladás). Jó: Kovács, ill. Vezér, Plókai A., Bánföldi, Müller. Gázszer—Nyíregyháza 0—0 Akasztó, 1500 néző. V: Hanyecz. Jó: Dvéri, Kövesfalvi, Korol, ill. Celeszki, Szatke, Kon­dora. BVSC—FTC 0—1 (0—0) Szőnyi út, 5000 néző. V.: Bede. Gól: Bükszegi. Jó: Koszta, ill. Vámosi, Ixndvay. DVSC—Vác 2—1 (1—0) Debrecen, 5000 néző. V.: Varga S. Gól: Gojan, Böőr, ill. Vojtekovszki, (11-esből). Jó: Feke­te, Gojan, Stupar, Sándor, Böőr, ill. Halász, Nagy, Vojtekovszki. Hírverő kajak-kenu verseny Szanazugban A SZILVIA MARKET Nagyker. és Diszkont várja kedves vásárlóit. Békéscsaba, Berényi út 140. Telefon: (66) 441-264, (66) 453-687. Sörök Kőbányai Világos 58 Ft Soproni Ászok 72 Ft Kanizsai Világos 56 Ft Borsodi Világos 61 Ft Üdítők Queen Cola, 21 99 Ft Queen Tonik, 21 99 Ft Top Joy dobozos, 11 őszi: 96 Ft szőlő: 88 Ft alma: 67 Ft Csokonai ásványvíz, 1,5 1 47 Ft Sopianae 152 Ft Multifilter 185 Ft Helikon 152 Ft Befőtt, savanyúság Sárgabarack, 0,71 198 Ft Meggy, 0,71 163 Ft Uborka, 1/11 350 Ft Kávé Omnia, 250 g 443 Ft Paloma, 250 g 316 Ft Tchibo Family, 250 g 366 Ft Brasil, 250 g 230 Ft Dohány Symphonia 140 Ft Áraink az áfát is tartalmazzák! Lakosságot is nagykereskedelmi ÁRON SZOLGÁLUNK Ki! Nyitva: hétfőtől péntekig 7—17 óráig, szombaton—vasárnap 7—12 óráig. Pécsi MFC—Előre FC Békéscsaba 2—0 (1—0) NB I-es ifjúsági labdarúgó-mérkőzés, U-18 éves korosztály, Pécs, 50 néző. V.: Kozári. Előre: Nagy G. — Tóth Cs. — Semjéni, Sallai, Bányai — Lakatos, Szeverényi, Szabó S. (Tor­zsa), Nouas (Friderikusz) — Lovas (Csiemyik), Lővei. Edző: Marik László. Már a 3. perctől emberhátrányban játszottak a vendég békéscsabaiak, miután egy fölösleges szabálytalanság miatt a kiállítás sorsára jutott a söprögetőjük. A pályán lévők mindent elkövettek, hogy elkerüljék a vereséget, de csak egy kapufára és gólhelyzetekre tellett az erejükből. Végül is a ha­zaiak két helyzetüket biztosan értékesítették. Kiállítva: Tóth Cs. (utolsó emberként szabálytalankodott) a 3. percben. G.: Tolnai, Goják. Jó: Sólyom, Tolnai, Goják, Sándor, ill. Sallai, Semjéni, Lakatos, Szeverényi. Pécsi MFC—Előre FC Békéscsaba 2—5 (2—2) NB I-es ifjúsági labdarúgó-mérkőzés, U-16 éves korosztály, Pécs, 50 néző. V.: Palanovics. Előre: — Váradi — Varga B. (Walfisch), Bali, Palojai, Moszheim — Csapó, Boér, Horváth (Varga S.), Puskás (Cseke) — Bartyik (Zahorán), Hrabovszki (Szabó Zs.) Edző: Jakab Péter. A békéscsabaiak második féli- deji teljesítményükkel megérdemelten nyertek. G.: Tóth, Ge­lencsér, ill. Csapó 2 (egyet 1 l-esből), Boér, Hrabovszki, Mosz­heim. Jó: Kovács, Gelencsér, ill. Csapó, Hrabovszki, Horváth. A ^ A ’(MATESZ tagja Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba, Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114. Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198. Hirdetésvezető: Nánási János. Telefon: (66) 446-552, fax: (66) 441-311. Terjesztésvezető: Rajtár János. Telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetőik részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DELHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba, Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106, és a „KLK” Kiadói Lapterjesztő Kereskedelmi Kft., 1106 Budapest, Jászberényi út 53. Telefon: (1) 431-2643. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 745 Ft, negyedévre 2235 Ft. Nyomtatás: COFINEC Hungary Rt. Petőfi Nyomda, 6001 Kecskemét, Mindszenti krt. 63. Felelős vezető: Fábián Endre nyomdaigazgató. HU ISSN 12151068