Békés Megyei Hírlap, 1998. augusztus (53. évfolyam, 179-203. szám)

1998-08-17 / 192. szám

SPORT 1998. augusztus 17., hétfő NB III: Nem találtunk megyei győztest Gyomaendrődi Barátság- Békés FC 1-1 (0-0) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Gyomaendrőd, 500 néző. V.: Nagyhegyesi. Gyomaendrőd: Halász — Sárosi (Moldván), Karácsony, Lipták, Tóth — Molnár, Brakszatorísz (Nagy M.), Nagy Z. (Cziglédszki), Ja­nis — Bócsik, Nagy I. Edző: Szendrei Béla. Békés: Hanyecz -— Jánosi, Szenti, Bíró, Démusz — Pálfl, Kubik, Szegedi (Híd­végi), Ferenczi (Litauszki) — Fehérvári, Bagyinka. Edző: Királyvári Károly 56. perc: Kubik egy jobbol­dali támadás után középre lőtt és a jó ütemben érkező Bagyin­ka a védőket megelőzve négy méterről a jobb felső sarokba fejelt, 0—1. 74. perc: Tóth jobbról ívelt be szögletet és a berobbanó Janis szép mozdulattal a bal felső sarokba fejelte a hazaiak egyenlítő gólját, 1—1. Lagymatag első félidő után a másodikban már nagyobb se­bességre kapcsoltak a csapatok és így már mindkét együttes előtt akadtak gólszerzési lehető­ségek. Jó: Janis, Nagy I., Tóth M., ill. Hanyecz (a mezőny leg­jobbja.) Ifjúságiak: Gyomaendrődi Barátság—Békés 4—0. Janiina SE— Hódmezővásárhely 1—2 (1-2) Békéscsaba, 250 néző. V.: Csa­pó. Jamina: Kovács — Pusztai — Hajdú, Mázán, Fejes I. — Boldizsár, Kurilla, Ottlakán (Pozsár), Csulik (Deák) — Iszáka, Hürkecz (Forrai). Edző: Turcsek Zoltán. Vásárhely: Czirbus — Erdei — Szűcs, Ka­zán — Szrenka (Borbás), Var­ga, Tóth (Balogh), Kiss, Molnár — Pálinkó, Kovács T. (Faze­kas). Edző: Bódi Attila. 8. perc: Szrenka negyven méterről végzett el egy szabad­rúgást, a beadásszerű lövését el­nézték a védők és Kovács kapus is, így a labda a jobb sarokba hullott, 0—1. 17. perc: Boldizsár éles szögletét Iszáka megcsúsztatta, amely Tóth fejéről vágódott a hálóba, (öngól) 1—1. 23. perc: Varga jobboldalról laposan adott a kapu előterébe, az érkező Pálinkó lövése a ka­pufáról pattant a kapuba, 1—2. 62. perc: Hajdú hátulról fel­vágta Pálinkót, amiért a sértett elégtételt vett, ezért mindkettő­jüket kiállította a játékvezető. A jaminaiak nagyon gyenge napot fogtak ki, ám a jó erőből álló vendégek sem kápráztatták el a szépszámú nézősereget já­tékukkal. A gyermeteg gólok után, a folytatásban sem emel­kedett a színvonal. Jó: Boldi­zsár, Iszáka ill. Kiss, Molnár, Varga. (Gyurkó Mihály) Ifjúságiak: Jamina—Hód­mezővásárhely 1—1. .Mezőberémi FC—Mélykút 1—2 (0-1) Mezőberény, 300 néző. V.: Gyenge. Mezőberény: Gazsó — Sajben, Laurinyecz, Molnár, Pecze (Szivák) — Győri, Kreisz, Zsibrita (Nagy K.), Igricz — Darócz, Rácz Zs. (Vá­ri). Játékos edző: Emil Raducu. Mélykút: Vasúth — Facskó, Szűcs, Szabó, Kovács — Feke­te, Ivancsán (Babó), Nuszpl Z., Margit (Mihai) — László, Velez. Edző: Alföldi Albert. 25. perc: Fekete szabadrúgá­sa megpattant a sorfalon, s a labda a bal sarokban kötött ki, 0—1. 75. perc: Nuszpl Z. a kiállí­tás sorsára jutott, miután a má­sodik sárgalapját is megkapta. 80. perc: Egy szögletet kö­vetően Molnár közelről a léc alá fejelt, 1—1. 81. perc: baloldali szöglet után a jól érkező Velez a jobb sarokba talált, 1—2. 85. perc: Szűcs hátulról fel­vágta Nagyot, amiért a játékve­zető kiállította. 88. perc: Babó szintén a ki­állítás sorsára jutott második sárga lapja után. Az őszi hazai bemutatkozás nem sikerült a hazaiaknak. Az első játékrészben mezőnyfö­lényben játszott a vendég együttes, ám vezetésük után vé­gül is megérdemelt győzelmet aratott. Jó: Gazsó, Sajben, Győri ill. Szabó, Velez, Facskó. (Tímár Zoltán) Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Mélykút 0—0. Örkény—Battonyal TK 3—0 (3-0) Örkény, 300 néző. V.: Tóth I. Örkény: Békési — Tusa (Kato­na), Batta, Kovács T., Vlasek (Pólyák) — Urbán, Sebestyén, Boda (Szöllősi), Osváth — Far­kas, Rottenbiller. Edző: Csima Gyula. Battonya: Ölei — Oláh, Fekete, Kovács Zs. (Szatmári), Simon — Putnoki, Kovács K. (Argyelán), Roczkó, Mákos — Varga, Pán. Edző: Juhász Zol­tán. 4. perc: Farkas ellen elköve­tett szabálytalanság miatt a ha­zaiak 11-eshez jutottak. A bün­tetőt Kovács Tamás értékesí­tette, 1—0. 29. perc: jobboldali hazai szabadrúgás, után Sebestyén a sorfal fölött a kapu bal oldalába tekerte a labdát, 2—0. 35. perc: baloldali beadás után Buda 10 méterről kapás­ból lőtt a kapuba, 3-0. 67. perc: Varga passzolt a kilépő Putnokihoz. A partjelző lest intett, a vitatkozó Vargát kiállították. A mérkőzést irányító hazai csapat játékvezetői támogatás­sal, de megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Jó: Osváth, Goda, Rottenbiller ill. Simon, Roczkó, Pán, Putnoki, Ölei. Ifjúságiak: Örkény—Batto- nyai TK 4—1. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Kunszentmárton—Ma­lév 3—0, Makó—Szajol 0—2, Kisújszállás—Baja 1—0, Ke­rekegyháza—Csongrád 2—3. Az Alföld csoport állása 1. Hmv.hely 2­6— 1 6 2. Csongrád 2­6— 2 6 '3. Szajol 2­4— 1 6 4. Kisújsz. 2­3— 1 6 5. Örkény 1 1 3— 0 4 6. Gyomaendrőd 1 1 3— 2 4 7. Kunszentm. 1­i 4— 2 3 8. Mélykút 1­i 3— 3 3 Mezőberény 1­i 3— 3 3 10. Jamina 1­i 2— 2 3 11. Békés­2 1— 1 2 12. Baja­­2 1— 3­13. MALÉV­­2 1— 5­14. Battonya­­2 0— 4­15. Kerekegyh.­­2 2— 7­16. Makó­­2 0— 5­Szeghalom—Kamut 2—0 (1-0) Megyei I. osztályú labdarúgó­mérkőzés, Szeghalom, 250 né­ző. V.: Szpisják. Szeghalom: Ivicsevics — Tóth, Zsigovics, Szabó L„ Barna (Kata), Csikós, Bihari, Fürj, Vámos, Patai, Zsigmond. Edző: Papp Sándor. Kamut: Búj — Szász (Varga A.), Kukely, Varga L, Szűcs, Lenkefi, Gurbai (Horváth), Gajdács (Dömök), Krecsmarik, Balogh, Rácz. Edző: Bora Imre. A megfiatalított hazai csapat sportszerű mérkőzésen biztos, megérdemelt győzelmet aratott. G.: Zsigmond a 36., Vámos a 70. percben. Jó: Ivicsevics, Tóth, Bihari, Patai, ill. Kukely, Lenkefi. Szarvas FC—Gyoma FC 0—1 (O-O) Szarvas, 200 néző. V.: Szabó I. S. Szarvas: Nagy Zs. — Ba- ráth, Darida Zs., Kovács, Kli- maj, Bedővári (Darida P.), Ro- hony, Nagy F. (Bakró), Bog­dán, Bencze, Nagy K. (Kugye- la). Edző: Paulik János. Gyo­ma: Szakács — Plástyik, Dobó, Tímár, Gonda, Kovács (Furka), Orovecz (Csikós), Somogyi, Dinya, Bányai, Hunya (Tóth Zs.). Játékos edző: Somogyi Já­nos. A hazaiak nem tudtak a ka­puba találni, a vendégek igen, ez döntő volt. Kiállítva: Ro- hony (szándékos durvaságért) a 60. percben. G.: Orovecz a 49. percben. Jó: Baráth, Darida Zs., Kovács, ill. Szakács Dobó, Orovecz. (Csabai Pál) Mezőhegyes! SE— Csabacsűd 0-1 (0-1) Mezőhegyes, 150 néző. V.: György. Mezőhegyes: Gulyás — Kopócs (Zábrák), Kovács F., Lovász (Lavkó), Zsoldi, Ko­vács R., Medve, Boros, Berki, Kolozsi, Hanga (Páncsics). Edző: Zsóri László. Csaba­csűd: Adamik — Tusjak, Mizik A., Fügedi, Gulyás, Csicsely, Pillár, Varga, Urbancsok, Jelen (Jurák), Lénáit. Edző: Kmák Pál. A hazai csapat kilencven percig támadott, a kitűnően vé­dekező vendégek egy szeren­csés öngólnak köszönhetően nyertek. Medve a 3. percben büntetőt hibázott. G.: Kopócs (öngól) a 44. percben. Jó: Kovács F., Boros, Berki, ill. az egész vendégcsapat. (Perlaki János) Doboz—Csorvás 2—3 (1—2) Doboz, 250 néző. V.: Németh. Doboz: Balogh I. (Nagy G.) — Bánszki (Skumáth), Benedek, Bottó, Varga, Kiszely, Barcsai, Provosinszki (Szűcs), Nagy T., Szabó J., Balogh II. Játékos edző: Szűcs Mihály. Csorvás: Baráth — Lévai, Schneider, Kiss, Seres, Tóth, Popol, Be- nyovszki J., Benyovszki Z. (Dénes), Tarján, Kun (Támyik). Edző: Moós János. Az első fél­időben a vendégek remekül ját­szottak, de a második játékrész­ben nyújtott teljesítményükkel a hazaiak döntetlent érdemeltek volna. G.: Kiszely a 39., Szűcs a 72. ill. Tóth a 4., az 54., Lévai a 4L percben. Jó: Balogh II., Szűcs, ill. Lévai, Kiss, Tóth. (Zsigmond Károly) Füzesgyarmat—Gyulavári 1-1 (1-1) Füzesgyarmat, 300 néző. V.: Nagy. Füzesgyarmat: Sárközi — Ajtai, Novák (Pardi), Ko­Mesterlövészek A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság gól­lövő listájának élmezőnye. 3 gólos: Zsombok (Vésztő), * Kiszely (Doboz), Varga T. (Csabacsűd), Tóth (Csor­vás). 2 gólos: Krecsmarik (Kamut), Orovecz (Gyoma FC), Zsigmond (Szegha­lom), Gulyás (Csabacsűd). Következik Az NB-III Alföld csoportjában következik. Augusztus 22., szombat: Battonyai TK—Gyomaendrődi Barátság, 16.30. Augusztus 23., vasárnap. Békés FC—Kisújszálás 16.30, Baja—Mezőberényi FC, 16.30* Kerekegyháza—Jamina SE 16.30, Hódmezővásárhely—Örkény 16.30, Mélykút— Kunszentmárton, 16.30, LRI MÁLÉV—Makó 16.30, Szajol—Csongrád 16.30. A Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban követke­zik. Augusztus 22., szombat: Gyulavári—Doboz 17.00, Gyoma FC—Elek SÉ 17.00, Kamut SK—Vésztő 17.00. Au­gusztus 23., vasárnap: Csorvás—Mezőhegyes! SE 17.00, Csabacsűd—Orosházi MTK 17.00, Tótkomlósi TC— Szarvas FC 17.00, Medgyesegyháza—Szeghalom SC 17.00, Méhkerék—Füzesgyarmat 17.00. vács I. Zs., Vad, Földesi, Bere (Tóth Zs.), Tőkés, Tóth Cs„ Boros, Kovács II. Zs. Edző: Lázár István. Gyulavári: Szőke — Debreczeni, Zimbrán, Deák, Tóth, Bállá, Boros, Csete (Pallag), Géczi, Számfira (Csip­ke), Oláh. Edző: Dávid Imre. Közepes színvonalú találkozón a hazaiak végig nagy fölényben játszottak, de labdarúgóik a leg­jobb gólszerzési alkalmakat is elpuskázták. G.: Vad a 40., ill Géczi a 38. percben. Jó: Sárkö­zi, Vad, Tőkés, Kovács II. Zs., ill. Szőke (a mezőny legjobbja), Tóth, Oláh. (Szabó László) Elek SE—Medgyesegyháza 0-1 (0-1) Elek, 400 néző. V.: Benyov­szki. Elek SE: Pataki — Tere­szán, Séllei, Balogh, Szűcs (Guti), Sarkadi (Mladonyiczki), Bálint, Galea, Öttlakán, Abru- dán, Dohor (Samu). Edző: Csorba János Medgyesgyháza: Homik — Kuzma, Kiss, Juhász, Holecz, Gyapjas, Gyarmati, Zsurzsucz Zs., Kerekes, Vágási, Gubcsó. Edző: Sári Ferenc. A lelkesen küzdő, fiatal hazai együttes hiába játszott jól, a vendégek nagyobb rutinja dön­tött. G.: Gyarmati a 23. perc­ben. Jó: Tereszán, Séllei, Ott­lakán ill. az egész vendégcsa­pat. (Hotya Mihály) OMTK-Szuperinfó— Tótkomlósi TC 1-1 (1-0) Orosháza, 300 néző. V.: Hege­dűs. OMTK: Kunos — Boér, Sitkéi, Mórocz (Székely Gy.), Katona, Godár, Pardi, Lovas T. (Holecska), Sebők (Dobi), Bányik, Lovas A. Edző: Lenti József. Tótkomlós: Szabó P. — Garai, Molnár (Imre), Bakai, Farkas, Pásztor, Rozsos, Papp, Kvasznovszki, Dávid, Zádori (Diószegi). Edző: Matajsz Pál, Kvasznovszki József. A tíz emberrel küzdő hazaiak óriási lelkesedéssel játszottak és meg­érdemelten tartották otthon az egyik pontott. Kiállítva: Pardi (két sárga lap után a 10. percben). G.: Godár a 28. ill Kvasznovszki a 86. percben. Jó: Kunos, Godár, Holecska ill. Bakai, Pásztor, Kvasznovszki. (Szénási József) Méhkerék—Vésztő 3—2 (2—2 Méhkerék, 300 néző. V.: Rózsa. Méhkerék: Ionut — Szűcs, Burai, Rúzsa, Kocsis, Gugolya, Tapasztó, Cziczeri (Török), Szotye (Jova), Bíró, Magyar. Edző: Patka György. Vésztő: Juhász — Rábai M., Jámbor, Szilágyi (Baksa, Rábai S.), Fe­kete, Turbucz, Fehér, Baranya, Horváth, Zsombok, Szabó S. Edző: Tar Zoltán. A hazaiak későn eszméltek, de még az el­ső félidőben kiegyenlítettek. Fordulás után a méhkerékiek egy jól eltalált lövéssel tartották otthon a három pontot. G.: Cziczeri a 26., Szűcs a 27., Gugolya a 63. ill Horváth a 15., Zsombok a 16. percben. Jó: Az egész hazai csapat ill. Fekete, Horváth, Rábai M. (Netye Mi­hály) IFJÚSÁGIAK: Szeghalom SC—Kamut 8—1, Szarvas FC—Gyoma FC 2—2, Mező- hegyesi SE—Csabacsűd 5—1, Doboz—Csorvás 2—3, Füzes­gyarmat—Gyulavári 4—1, Elek SE—Medgyesegyháza 4—1, OMTK-Szuperinfó— Tótkomlósi TC 3—1, Méhke­rék—Vésztő 5—2. A megyei bajnokság allása 1. Csabacsűd 2 2. Gyoma FC 2 3. Csorvás 2 4. M.egyháza 2 5. Méhkerék 1 6. Szeghalom 1 7. Vésztő 1 8. Kamut 1 9. Gyulavári 10. Tótkomlós 11. Füzesgyarmat ­12. OMTK 13. Mezóliegyes 14. Szarvas 15. Elek 16. Doboz­­7— 2 6­­6— 2 6­­6— 4 6­­3— 1 6 1­4— 3 4­1 3— 2 3­1 4— 4 3­1 2— 2 3 2­2— 2 2 1­1— 1 1 1 1 3— 4 1 1 1 3— 6 1­1 0— 1­­2 1— 3­­2 0— 3­­2 4— 9­Lázár Olga: ezüstkoszorú Menyhárt Éva az ötödik helyen áll, Lázár Olga nyolcadik, az el­ső versenynap után a VI. női sárkányrepülő-világbajnoksá­gon, amelynek Hajdúszoboszló ad otthont. A csapatversenyben Magyarország a negyedik. A szombati Hajdúszoboszló— Berettyóújfalu—Vésztő 68.5 km-es céltávrepülést hatan tel­jesítették, közöttük számítógé­pes program segítségével ala­kult ki az első napi sorrend. Ami a békéscsabai Lázár Olgát illeti, remek teljesítményt nyúj­tott, ő is a legjobb nyolc között található, amivel ezüstkoszorús szintet teljesített ugyanezen az útvonalon, vagyis több mint öt­ven kilométert teljesített. Ezzel a magyarok közül övé a máso­dik legjobb teljesítmény. — Éz életem legjobb ered­ménye, egészen pontosan 51,6 kilométert repültem — mondta a csabai versenyző — Ennek teljesítéséhez kellett három óra öt perc. Nem sok hiányzott, hogy a célállomásig, Vésztőig eljussak. Nehezítette a dolgot, hogy nem egyenest repültünk, hanem volt benne törés is. Saj­nos, a második nap már nem volt olyan sikeres, egy boly ugyan elment a felhúzás után, de a többség hamar leszállni kényszerült a nem megfelelő időjárás miatt. Szent István Király Kupa sakkverseny, Szarvas Párkányi FIDE mester győzött Befejeződött a kilencfordulós Szent István Király Kupa nem­zetközi sakkverseny Szarvason az Árpád Szálló dísztermében. A zárófordulóban az esélyeshez méltóan játszott Párkányi és biztosan nyert sötéttel is Hajdú B. ellen. A második helyen vég­zett Kovács Gy., aki végig ki­egyensúlyozottan játszott, de egy-két partinál a szerencsével sem állt hadilábon. Fekete a tor­na kezdetén gyengébben szere­pelt, de a harmadik fordulótól fokozatosan jött fel és jól hajrá­zott, így például ezúttal ifj. Gombárt győzte le. A Lisz- nyai—Arató összecsapáson sö­tét nem tudta érvényesíteni gya­logelőnyét, a találkozót remire adták. A hatodik forduló érdeke­sebb eredményei. A csoport: Hajdú B. (Szentes)—Párkányi (Zala Volán) 0:1, Kovács Gy. (Szentes)—Ruszin (Szarvas) 1:0, Fekete (Bcs. Konzerv)— ifj. Gombár (Szolnok) 1:0, Nagy Helga (Szentes)—Koller (Dunakeszi) 1:0, Horváth (Bp. Vasút)—Niemers (német) 0:1. Döntetlen: Lisznyai (Szarvas)—Arató (Pécs), Ba­logh (Szentes)—Körösparti (Szarvas). Az élcsoport: 1. Pár­kányi Attila 8,5, 2. Kovács Gy. 7, 3. Fekete 6,5, 4. Simon (Kazinbarcika) 6, 5. Hajdú I. (Szentes) 6, 6. ifj. Gombár 6, 7. Lisznyai 6, 8. Nagy Helga (Szentes) 6. B csoport: Palotai (Bp. Vasút)—Győri (OMTK) 1:0, Győri A. (OMTK)—Fülöp (Dunakeszi) 0:1, Barta (Szen­tes)—Herzberger (Bcs. Építők) 0:1, Bencsik (Csorvás)—Erzse (Göd) 0:1. Döntetlen: Csibor (Makó)—Dankó (Szarvas), Ta­pasztó (OMTK)—Busi (Mart­fű), Jaczkovics (Tatabánya)— Kurucz (Karcag). Az élcso­port: 1. Dankó György 7,5, 2. Kókai K. 6,5, 3. Kurucz 6,5, 4. Palotai 6, 5—8. Csibor, Fülöp, Jaczkovics, Erzse 5,5. Gyermekcsoport. Felsős fiú: 1. Makra (Bcs. Építők) 8,5, 2. Samu (Mezőtúr) 8, 3. Csipái (Szarvas) 6. Alsós fiú: 1. Ko­vács (Bcs. Építők) 5,5, 2. Ré­vész (Szarvas) 5,5, 3. Makra Ákos (Bcs. Építők) 4,5. Felsős lány: Medveczki, Rohoska (Szarvas) 4—4, 3. Sarusi (Bcs. Építők) 3,5. Alsós lány: 1. Kiss Lívia (Szarvas) 4, 2. Molnár K. (Békésszentandrás) 3,5, 3. Kiss Edina (Szarvas) 1 ponttal. rimi Maczik és Surman győzelme Rangos versenyen győzött súly­csoportjában két békési ökölví­vó, Surman Zoltán és Maczik Róbert. A hosszú idő után újra életrehívott szegedi Fesztivál ku­pán Surman a 67 kg-ban a szlo­vák bajnok, majd a paksi Sulák elleni győzelme után, a döntőben hiába várta a ceglédi Fábiánt, nem állt ki ellene és ezzel „játék nélkül” övé lett az elsőség. A szombat éjszakába nyúló döntők során a válogatott keret kiválósága, Maczik is pontozá­sos győzelmet aratott a 60 kilogramos súlycsoportban: Gerebeczet (Szeged) győzte le egyhangú pontozással és így állhatott a dobogó tetejére. „Most a versenynaptárunk sze­rint kedden az egri Fesztivál Kupa következett volna, de — valószínű támogatási okokból elmarad — mondta tegnap Maczik Róbert, aki hozzátette, a szegedi versenyen már má­sodszor nyert Gerebecz ellen. F. I. Juhászné három aranya Az ausztriai Innsbruckban nagyszabású nemzetközi szeni­or úszóversenyt rendeztek a hét végén, amelyen rajthoz állt az idei világbajnok Juhászné Tóth Margit, a dr. Regele Károly Szenior Úszóklub versenyzője is. Remek éremkollekciót gyűj­tött össze: három aranyérem és egy ezüst kerülhet a vitrinbe. Az első napon, szombaton óriási vihar kerekedett az első versenyszám után, amely olyan hosszantartó volt, hogy be is fe­jezték aznapra a versenyt — mondja Juhászné. — így vasárnapra maradt minden to­vábbi szám, ezért négy egyéni­ben indultam. Ám a váltók el­maradtak, mert letelt az idő, át kellett adni a medencét a vendé­geknek. Egyébként a korosztá­lyomban a legeredményesebb versenyzőnek járó díjat is kiér­demeltem, valamint a 200 mé­teres gyorsúszásban uszodacsú­csot értem el. A versenyen hét nemzet — Magyarország, Lengyelország, Csehország, Spanyolország, Németország, Olaszország és a házigazda Ausztria delegálta legjobbjait — összesen 56 klub­ból 300 versenyző lépett rajtkő­re. Juhászné eredményei. 50 m gyors: 1. hely (34,33 mp). 200 m gyors: 1. hely (2:44,20). 50 m pillangó: 1. hely (36,62). 50 m hát: 2. hely (41,78). Halasi egy ponttal vezet Nem sokkal az ötödik versenynapi leszállás előtt dr. Hegedűs De­zső versenyigazgatótól megtudtuk, hogy a standard osztályban a békéscsabai Halasi Gábor vezeti a mezőnyt a Dunaújvárosban zaj­ló nemzeti vitorlázó bajnokságon. Halasi előnye a minimális egy pont a csepeli Kassai előtt és jóval tetemesebb — 300 pont — a Malév versenyzője, Gulyással szemben, (f.)