Békés Megyei Hírlap, 1998. augusztus (53. évfolyam, 179-203. szám)

1998-08-10 / 186. szám

SPORT 1998. augusztus 10., hétfő Idegenbeli sikerek Az újoncok lába nem remegett a nyitányon Battonyai 1K—.lamina SE 0-1 (0-0) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Battonya, 600 néző. V.: Gera. Battonya: Ölei — Oláh, Feke­te, Pilán, Simon — Báló (Roszkó), Kovács K., Varga, Mákos A. (Kovács Zs.) — Turbucz, Zsóri (Árgyelán). Edző: Juhász Zoltán. Jamina: Kovács — Hajdú, Mórocz, Fe­jes, Csulik — Pusztai, Hürkecz (Molnár), Kurilla, Iszáka — Ottlakán (Forrai), Boldizsár. Edző: Turcsek Zoltán. 90. perc: Boldizsár 18 méte­res szabadrúgásból a bal felső sarokba csavarta a labdát, 0—1. Alacsony színvonalú mérkő­zésen a megilletődött hazai csa­patra nem lehetett ráismerni, minden elképzelés és helyzet nélkül szenvedte át a mérkő­zést. A Jamina megérdemelten vitte el a három bajnok pontot. Jó: Ölei, Oláh, Turbucz, ill. az egész vendégcsapat. (Lukács István) Ifjúságiak: Battonya—Ja­mina 3—2. Békés FC-Örkény 0-0 Békés, 500 néző, V.: Schneider. Békés: Hanyecz — Szenti — Jánosi, Démusz — Pálfi, Litauszki, Szegedi (Hídvégi, Petruzsán), Kubik, Ferenczi — Fehérvári, Bagyinka. Edző: Ki­rályvári Károly. Örkény: Békési — Tusa, Batta, Kovács, Blaschek — Urbán, Sebestyén (Katona), Rottenbiller — Boda (Kulich), Ozsváth, Farkas (Szöllősy). Edző: Csima Gyula. A ‘97—98-as bajnokság sport­szerűségi díját Kormányos Gá­bor adta át a hazai csapatnak a mérkőzés előtt. A korán kivált Szegedi nélkül (melegítés köz­ben sérült meg) számyaszegett volt a hazai csapat. Az ered­mény hűen tükrözi a látottakat. Jó: Hanyecz, Szenti, Démusz, ill. Békési, Tusa, Batta. (Nagy Mihály Tibor) Ifjúságiak: Békés—Örkény 5—2. Baja—Gyomendrődi Barátság 1—2 (1—0) Baja, 600 néző, V.: Gaál. Baja: Kámán — Csepregi, Goretich, Viszmeg, Milasin (Barna) — Szabó, Kiss, Czifra, Földvári — Hegyi, Hangya (Hász). Edző: Raffai Rudolf. Barátság: Halász — Sárosi, Karácsony, Lipták (Nagy M.), Molnár — Tóth (Moldván), Karsai (Brakszatórisz), Nagy Z., Janis — Bócsik, Nagy I. Edző: Szendrei Béla. 16. perc: Szabó Zoltán mes­teri indításával Hegyi kilépett a lesre játszó vendégvédők mel­lett és az elvetődő Halász mel­lett 9 méterről a hosszú sarokba lőtt, 1—0. 43. perc: Szabó Zoltán fel­dobta magát a 16-oson belül. Nagy meglepetésre a bíró li­est ítélt, a büntetőt viszont Kiss a bal kapufára lőtte. 50. perc: A jó formában fut­ballozó Nagy I. két remek csel után 14 méterről az elvetődő kapus lába között belőtte a ven­dégek egyenlítő gólját, 1—1. 75. perc: A hazai kapus, Kámán utolsó emberként alapo­san elütötte a kitörő Nagy Ist­vánt, a bíró azonnal kiállította a kapust. 89. perc: Moldván remek in­dítását Nagy Z. remekül lőttE középre jobbról, és a jó ütem­ben érkező Molnár 10 méterről a jobb felső sarokba lőtt, 2—1. Közepes iramú mérkőzésen az első félidőben a hazaiak bir­tokolták többet a labdát, a má­sodikban már egyértelmű lett a vendégcsapat mezőnyfölénye és a sorozatos támadások után egy szép akció végén a győztes gólt is megszerezték. Sikeres mérkőzésen és jó játékkal mu­tatkozott be a Nagy testvérpár és a fiatal Moldván. Jó: A haza­iak közül senkit sem lehet ki­emelni, ill. az egész vendégcsa­pat. (Gyuricza János) Ifjúságiak: Baja—Gyoma- endrődi Barátság 1—3. LRI Malév—Mezőberény! FC 1-2 (0-2) Budapest, 100 néző, V.: Hor­váth. Mezőberény: Gazsó — Sajben, Laurinyecz, Molnár, Igricz — Kreisz Zs., Győri (Szűcs), Rácz Zs., Darócz — Tecze P. (Szivák), Zsibrita. Edző: Raducu Emil. Remek teljesítménnyel nyert a szezonnyitón idegenben a herényi gárda. G.: Szivák 2, ill. Bakos (11-esből). Jó: Az egész vendégcsapat. Ifjúságiak: LRI Malév— Mezőberény i FC 2—3. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Hódmezővásárhely— Kerekegyháza 4—0, Mély­kút—Kisújszállás 1—2, Sza- jol—Kunszentmárton 2—1, Csongrád—Makó 3—0. Engedett a lengyel sportminiszter Jacek Debski lengyel sportmi­niszter a Nemzetközi Labdarú­gó Szövetség (FIFA) és annak európai szervezete (UEFA) által kiadott utlimátumnak péntek éj­féli határideje előtt visszavonta a Lengyel Labdarúgó Szövetség (PZPN) vezetőinek felmentését, így nincs politikai akadálya an­nak, hogy a lengyel labdarúgó­csapatok részt vegyenek a nem­zetközi kupaküzdelmekben. A FIFA és az UEFA ugyanis korábban úgy döntött: kizárja a nemzetközi futballból Lengyelor­szágot, ha Debski nem hatálytala­nítja döntését. A világ labdarúgá­sáért felelős szervezet ugyanis alapelveként vallja, hogy a fut- baUnak függetlennek kell lennie a politikától. Debski ugyanakkor elmondta: reméli, hogy Marian Dziurowicz, a lengyel szövetség elnöke mielőbb bejelenti lemon­dását. Ugyanezt szeremé elérni kilenc élvonalbeli klub is — köz­tük a bajnoki címvédő LKS Lódz — amelyek bejelentették: bojkot- tálják a bajnokságot, ha Dziuro­wicz nem mond le. Békési ezüst a kajak-kenu ob-ról Békés megye elég szűk csapat­tal képviseltette magát az 57. felnőtt magyar kajak-kenu or­szágos bajnokság döntőiben. A szeptemberi szegedi síkvízi vi­lágbajnokság pályáján, a Maty- téri Gróf Széchenyi István vízi centrumban rendezték az idei ob-t. A válogatott keret végső kialakításában is fontos verseny az idén a MÓL szponzorálta. A még mindig építési területnek számító pályán született néhány veretes meglepetés. Elsősorban az, hogy a női szakágban az UTE versenyzői egymás között döntötték el a helyezések sorsát. A szó nemes és „nemtelen értelmében is. Egyrészt valóban a legeredményesebb magyar női szakosztály, másrészt vi­szonyt például a kajak kettesek 1000 méterén mutatónak alap­ján a sportszerűséggel is bajok voltak. A „szétlövés” győztese a Kőbán Rita Mednyánszky Szilvia kettős ötödik helyezett­ként előzte meg a hatodiknak beérkező Barócsi Kovács duót. Ez a tendedncia vasárnap is folytatódott, talán csak a 200- on láthattunk igazi versenyt, igaz, meglepetések nélkül. Igazi küzdelmet, valódi ki-ki ver­senyt hoztak a széplövések. Az Ádám—Veréb kajakpáros szín­tiszta küzdelemben szerezte meg a vb-indulás jogát a Szabó II.—Almási egységgel szem­ben. A k—4-esek 1000 méterén óriási hajrával győzött a Storcz Botobd vezérelte MTK a Hon­véd kvartettja ellen. Ötszász méteren a legnagyobb küzdelmet a Kolonics—Belicza kenu 1-es „szétlövés” ígérte, de Kolonics régebben edz az új len­gyel hajójával és fölényesen nyert. Vasárnap délután először Belicza visszavágott az 1000 és az 500 méteres vereségért Kolonicsnak, majd Kovács Gá­bor személyében békési kajakos is versenyzett a 200-as döntőben, s nyolcadikként ért célba (Pankotai Gábor, Békés előfuta­mában csak hatodik lett, így nem jutott a fináléba). Kenu 2-esben robban a legnagyobb „bomba”, Víg Attila és Búzái Miklós kiver­te a szakág klasszikusait, Kolo- nics Györgyöt és Horváth Csabát és ezzel megszerezték a világbaj­nokságon az indulat jogát. Kajak-2 200 méteren a Panko­tai—Kovács egység futamában csak a hatodik helyen végzett, s nem került a döntőbe, ahol Pankotai régi barátai (világbaj­noki társai) a szegedi Kajner— Páger duó harmadik lett. A végén, a bajnokság 26. döntőjére végre jutott egy ezüst is Békés megyének, Békés váro­sának is, hiszen a világbajnok­ságon induló gárda mögött a Pankotai Gábor, Kovács Gábor, Érsek Tamás, Takács Zoltán né­gyes (utóbbi kettő a győri VSE kajakosa) a második helyet sze­rezte meg. Bárok István 63., a 70. percben. Jó: Krcsma- rik, Szűcs, Lenkefi, Kukej, ill. Séllei, Pataki, Tereszán, Abru- dán. (Szlancsik János) Vésztő—Szeghalom SC 2—1 (1-0) Vésztő, 400 néző. V.: Bogyó. Vésztő: Juhász — Jámbor, Rá­bai M„ Baranya, Baksa (Rábai S.), Fekete, Turbucz, Fehér, Szabó, Horváth, Zsombok. Edző: Tar Zoltán. Szeghalom: Ivicsevics — Bihari, Zsigovics, Kata, Barna, Tóth, Csikós, Fürj, Vámos, Patai, Zsigmond. Edző: Papp Sándor. A két szomszéd­vár rangadója sportszerű küz­delmet hozott. A hazaiak többet birtokolták a labdát, több hely­zetet teremtettek, ám a szeghal­miak előtt is nyílt sok gólszer­zési alkalom. A játék összképe, a helyzetek alapján, a hazaiak sikere megérdemelt. G.: Zsom­bok a 15., a 71., ill. Zsigmond az 51. percben. Jó: Rábai M„ Baranya, Turbucz, Zsombok, ill. Zsigmond, Fürj. Csorvás—Füzesgyarmat 3-2 (2-0) Csorvás, 400 néző, V.: Csonka. Csorvás: Baráth — Lévai, Schneider, Kiss (Dénes), Seres (Koszta), Tóth, Popol, Be- nyovszki J., Benyovszki Z., Steff (Tarján), Belicza. Edző: Moós János. Füzesgyarmat: Komáromi — Petri, Novák (Tóth II.), Kovács II. Zs. (Haj­dú), Vad, Földesi, Bere (Pardi), Tőkés, Tóth Cs„ Boros, Kovács I. Zs. Edző: Lázár István. Az el­ső félidőben több góllal is ve­zethetett volna a Csorvás, ami a második félidőben majdnem megbosszulta magát, ugyanis végül igen szorosan alakult a mérkőzés. G.: Belicza a 21., Benyovszki Z. a 27., Tóth a 61., ill. Tóth Cs. a 60., Pardi a 80. percben. Jó: Lévai, Schneider, Tóth, Popol, Belicza, ill. Petri, Pardi, Tóth Cs., Boros. (Lestyán Mihály) szely, Békési (Szűcs), Barcsai, Provosinszki, Skumáth (Balogh II.), Szabó. Játékos edző: Szűcs Mihály. A hazai csapat végig irányította a játékot. Közönség­szórakoztató első félidő után a második játékrészben vissza­vett a lendületből, de így is biz­tosan nyert, jó játékvezetés mellett. G.: Pillár a 10., Varga T. a 14., 16., 70., Gulyás a 30., 42., ill. Kiszely a 76., 85. perc­ben. Jó: Az egész hazai csapat, ill. a vendégek közül senki sem nyújtott átlagon felülit. (Szilágyi Mihály) Medgyesegyháza—Szarvas SC 2-1 (1-0) Medgyesegyháza 100 néző, V.: Hegedűs. Medgyesegyháza: Homik — Göczö, Gyapjas, Ju­hász, Holecz, Kovács, Gubcsó, Zsurzsucz Zs., Kerekes, Vágási, Szabó (Gyarmati). Edző: Sári Ferenc. Szarvas: Nagy Zs. — Nagy K., Baráth, Kovács, Rohony, Darida Zs., Klimaj, Bogdán, Baukó (Gyulai), Dari­da P. (Mrena), Bedővári. Edző: Paulik János. A nagy melegben idényeleji formával nem alakult ki közönségszórakoztató játék, de a tartalékos hazaiak nagyobb rutinnal megérdemelten nyerték a mérkőzést. G.: Zsurzsucz Zs. a 16., Vágási a 76., ill. Rohony (11-esből) a 86. percben. Jó: Gyapjas, Juhász, Holecz, ill. Darida Zs., Nagy K. (Zs. Zs.) A Tótkomlós—Mezőhegyes felnőtt és ifjúsági mérkőzést később játsszák. IFJÚSÁGIAK: Gyulavá­ri—Méhkerék 5—3, Gyoma FC—Orosházi MTK 1—3, Ka­mut SK—Elek SE 1—2, Vésztő—Szeghalom SC. 1—1, Csorvás—Füzesgyarmat 1—3, Csabacsűd—Doboz 8—0. A Medgyesegyháza—Szarvas FC mérkőzést későbbi időpontban játszák. Gyulavári—Méhkerék 1—1 (1-1) Megyei I. osztályú labdarúgó­mérkőzés, Gyulavári, 350 néző. V.: Klembucz. Gyulavári: Szőke — Csete, Alb, Deák, Zimbrán, Bállá, Boros, Debre- czeni (Számfira), Papp, Szeke­res (Pallag), Oláh. Edző: Dávid Imre. Méhkerék: Ionut — Szűcs (Jova), Burai, Rúzsa, Ko­csis, Gugolya, Tapasztó, Czi- czeri, Szarka (Török), Bíró, Magyar. Edző: Patka György. A hazai csapat az első félidőben megilletődötten játszott, de a második játékrészben egyértel­mű mezőnyfölénybe került, ám a sok helyzetét nem tudta ki­használni, így maradt a döntet­len. G.: Boros, ill. Kocsis. Jó: Csete, Boros, Balia, ill. Burai, Ionut. (Bállá István) Gyoma FC—Orosházi MTK 5-2 (2-2) Gyomaendrőd, 500 néző. V.: Farkas. Gyomaendrőd: Sza­kács — Vatai (Tímár), Gonda, Orovecz, Dobó (Csikós), So­mogyi, Plástyik, Bányai, Dinya, Kovács, Hunya (Tóth). Edző: Somogyi János. Orosháza: István — Pardi, Godán, Katona, Dobi, Morócz, Boér, Székely (Szabó), Bányik, Lovas T., Lo­vas A. Edző: Lenti József. A sprotszerű ellenfél ellen a má­sodik félideji kitűnő játékával megérdemelten nyert a hazai csapat, kitűnő játékvezetés mel­lett. G.: Orovecz, Dobó, Dinya, Tóth, Somogyi, ill. Mórocz, Lo­vas A. Jó: Vatai, Orovecz, Do­bó, Bányai (a mezőny legjobb­ja), ill. Godán, Mórocz, Boér, Lovas A. (Vass Ignác) Kamut SK—Elek SE 2—0 (0-0) Kamut, 150 néző. V.: Zsurka. Kamut: Búj — Szász, Kukej, Varga, Lenkefi, Szűcs (An- csin), Gurvai (Horváth), Krccs- marik, Gajdács (Gilik), Balogh, Rácz. Edző: Bora Imre. Elek: Pataki — Séllei, Hotya (Papp Cs.), Lakatos (Samu), Tereszán, Szűcs, Bálint, Sarkadi, Abru- dán, Dohor (Galea), Kapocsán. Edző: Csorba János. Ä nagy melegben a kitűnő ellenféllel szemben az első félidőben sok helyzetet kihagyott a hazai csa­pat. A második félidőben nyúj­tott teljesítményükkel viszont megérdemelt győzelmet aratott az újon gárda. G.: Krcsmarik a Csabacsűd—Doboz 6—2 (5-0) Csabacsűd, 300 néző, V.: Kokavecz. Csabacsűd: Ada- mik — Gombár A. (Mizik Gy.), Mizik A., Fügedi (Rafaj), Gu­lyás, Csicsely, Pillár (Jurák), Varga T„ Urbancsok, Jelen, Lénárt. Edző: Krnák Pál. Doboz: Balogh I. — Bánszki, Benedek, Bottó, Varga, Ki­Máté az élen A hétvégén Veszprémben rendezték meg az atléták ju­bileumi nemzetközi Bala- ton-bajnokságát a csapat- bajnokság harmadik fordu­lójaként. Ezen rajthoz állt a békéscsabai Máté Gábor, aki alig egy hete bronzér­met szerzett az ifjúsági vi­lágbajnokságon. Ezúttal is kitűnő eredmé­nyeket ért el, noha most a felnőtt mezőnyben. Disz­koszvetésben a felnőtt (2 kg-os) szerrel dobva meg­nyerte a viadalt, eredménye 58,76 méter, ami a tavasszal elért 59,01 méteres dobása után a második legjobb tel­jesítménye. Ezt követően a súlylö­késben egyéni csúcsot ért el 15,54 méteres ered­ménnyel, 30 centimétert ja­vított eddigi legjobbján és ezzel a felnőttek között ötö­dik lett. Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában következik. Augusztus 15., szombat: Kunszentmárton— Dömsöd, 17.00, Gyomaendrődi Barátság—Békési FC, 17.00. Augusztus 16., vasárnap: Makó—Szajol, 17.00, Jamina SE—Hódmezővásárhely, 17.00, Mezőberényi FC—Mélykút, 17.00, Kisújszállás—Baja, 17.00, Őr­kény—Battonyai TK, 17.00, Kerekegyháza—Csongrád, 17.00. A Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban követke­zik. Augusztus 15., szombat: Szeghalom SC—Kamut SK, 17.00. Szarvasi FC—Gyoma FC, 17.00, Mezőhegyesi SE— Csabacsűd, 17.00, Doboz—Csorvás SK, 17.00, Füzes­gyarmat—Gyulavári, 17.00. Augusztus 16., vasárnap: Elek SE—Medgyesegyháza, 17.00, Orosházi MTK—Tótkomlósi TC, 17.00, Méhkerék—Vésztő, 17.00. A Totó 32. heti eredményei .1. FTC—MTK törölve, a megállapított eredm. 1—4 2 2. Diósgyőri FC—Vasas........................................4—2 1 3. Dunaferr—Kispest-Honvéd FC ....................2—1 1 4 . Győri ETO FC—BVSC-Zugló.......................1—1 x 5. Nyíregyháza—Haladás.....................................2—1 1 6 . Újpesti TE—Debreceni VSC.........................3—2 1 7. Vác—Gázszer FC................................................1—1 x 8. Zalaegerszeg—Siófoki Bányász....................2—2 x 9 . Düsseldorf—Gütersloh......................................3—1 1 10. Greuther Fürth—St. Pauli..............................1—0 1 1 1. Karlsruhe—Ulm..................................................1—2 2 1 2. TB Berlin—Cottbus...........................................1—0 1 13. Wattenscheid—Mainz 05.................................1—1 x + 1. mérkőzés: 14. Arsenal—Manchester United.........................3—0 1 Szent István Király Kupa Sakkverseny, Szarvas Öt óra negyven perc és száznégy lépés után remi A harmadik fordulóval folytató­dott a Szent István Király Kupa Sakkverseny Szarvason. Ebben a fordulóban az A csoportban 13 döntetlen született, de egyikre sem lehet mondani, hogy szalon­remi volt. A döntetlenek közül is kiemelkedett az öt óra 40 percig tartó, 104 lépéses parti, amelyet Fekete Albert (Békéscsabai Épí­tők) és Szlabey Géza (Fót) ját­szott, illetve a rutinos Radics (Dévaványa) és a fiatal Molnár (Szarvas) közötti összecsapás hozott. Továbbra is listavezető a zalaegerszegi Párkányi, aki esé­lyeshez méltóan játszott a szen­tesi Balogh ellen. A békéscsabai Petró és a szarvasi Lisznyai ta­lálkozón a rutin döntött. A haza­iak közül legjobban Körösparti szerepelt, aki sötéttel győzött az orosházi Katona ellen. A német versenyzők közül Vehreschild szerepelt a legjobban, aki Ko­vács Miklóst győzte le. A harmadik forduló érde­kesebb eredményei. A cso­port: Balogh (Szentes)—Pár­kányi (Zala Volán) 0:1, Petró (Bcs. Építők)—Lisznyai (Szar­vas) 1:0, Kovács Gy. (Szen­tes)—Hajdú (Szentes) 1:0. Döntetlen: Arató (Pécs)—Papp (Szeged). Az élcsoport: 1—4. Párkányi, Petró, Simon (Ka­zincbarcika), Kovács Gy. 3—3 pont, 5—8. Hajdú, Körösparti (Szarvas), ifj. Szobi (Naszály), ifj. Gombár (Szolnok) 2,5—2,5. B csoport: Kókai (Martfű)— Kurucz (Karcag) 1:0, Csíbor (Makó)—Antal (Göd) 1:0, Dankó (Szarvas)—Palotai (Bp. KVTTE) 1:0, Gáspár (Dunake­szi)—Herzberger (Bcs. Építők) 0:1, Győri (OMTK)—Samu (Mezőtúr) 1:0. Az élcsoport: 1—2. Kókai, Csíbor 3—3, 3— 5. Herzberger, Dankó, Győri 2,5—2,5. Gyermekcsoport: Samu (Mezőtúr)—Korbely (Szarvas) 1:0, Szántó (Bcs. Építők)— Makra (Bcs. Építők) 0:1, Ko­vács L. (Bcs. Építők)—Facskó (Mezőtúr) 1:0, Szabó (Csor­vás)—Sarusi (Bcs. Építők) 0:1. Az élen Makra és Samu áll 3— 3 ponttal. rimi