Békés Megyei Hírlap, 1998. június (53. évfolyam, 127-151. szám)

1998-06-15 / 138. szám

o SPORT 1998. június 15., hétfő Az ünneprontó békésiek nyerték a fürdővárosi rangadót Holecz háromszor büntette a már bajnok Battonyát Az NB III zárófordulójában a fehér mezes békésiek megtréfálták a bajnok gyulaiakat. A me­gyei rangadón: Gyulai FC—Békési FC 0—1 FOTÓ: SUCH tamás Békéscsabai .lamina SE— Gyomaendrődi Barátság 1-3 (0-1) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Ku- rucz. Jamina: Stumpf —- Pusz­tai — Hajdú, Fejes I., Mázán, Szelei (Dobroczki) — Szatmári (Hugyecz), Lábos, Szarvas (De­ák) — Belicza J., Fejes M. Edző: Turcsek Zoltán. Gyoma- endrőd: Halász — Karácsony — Sárosi (Mester), Molnár, Nagy — Tóth, Brakszatórisz, Bócsik, Papp (Ilyés) — Janis, Czifrák (Varga). Edző: Szend- rei Béla. 10. perc: Molnár belőtte a labdát az ötösnél tanyázó Janis elé, s a csatár a jobb felső sarok­ba bombázott, 0—1. 63. perc: Sárosi buktatta Belicza J.-t a 16-oson belül, 11- es! A büntetőt Lábos biztosan lőtte a bal alsó sarokba, 1—1. 84. perc: Nagy szabadrúgá­sát Brakszatórisz nyolc méter­ről élesen fejelte a léc alá, 1—2. 88. perc: Brakszatórisz lövé­se kipattant Stumpfról, a berob­banó Ilyés közelről nem hibá­zott, 1—3. Az ezüstéremre áhítozó gyomaendrődi gárda korán ju­tott megnyugtató előnyhöz, s vezetésük birtokában próbálták „altatni” a labdát és az ellenfe­let. A vérszegény jaminai pró­bálkozások egy büntető révén vezettek eredményre, ám a haj­rában a vendégek megrázták magukat, s megérdemelten nyertek. Jó: Szatmári, Lábos, ill. Brakszatórisz, Molnár, Ja­nis. (Gyurkó Mihály). Ifjúságiak: Jamina SE— Gyomaendrődi Barátság 0—3 Gyulai FC—Békési FC 0-1 (0-1) Gyula, 600 néző. V.: Majoros. Gyula: Steigerwald — Komló- si, Burai, Botyánszki, Tamási — Kiss, Deák (Ecker), Resetár, Gajdács (Pápa) — Bíró K. (Nagy), Borúzs. Edző: Cserháti István. Békés: Hanyecz — Dé- musz, Kondacs, Bíró T., Nagy Z. — Szegedi, Litauszki (Papp), Szenti, Jánosi — Nagy L, Bagyinka (Petruzsán). Edző: Királyvári Károly. 20. perc: Nagy Z. tértölelő indításából Jánosi futtában lőtt a hazaiak kapujába, 0—1. 38. perc: Resetár egy sza­bálytalanság után kapott sárga lap miatt reklamált, s a játékve­zető a pirosat is felmutatta neki. A már bajnok hazai csapat az első percekben több helyzetet is kihagyott, ezt követően a jó erőkből álló vendégcsapat ke­rült némi mezőnyfölénybe és előnyt is tudtak szerezni. A má­sodik félidőben a megfogyatko­zott hazaiak már nem tudták megfordítani a mérkőzést. A sportszerű megyei rangadón a békésiek megérdemelten sze­rezték meg a győzelmet a kissé megelégedettnek tűnő hazaiak­kal szemben. Jó: Burai, Gaj­dács, ill. Kondacs, Bíró T., Nagy 1. (Jenei Kálmán) Ifjúságiak: Gyulai FC— Békési FC 3—2. Tótkomlósi TC—Dömsöd 1-2 (0-1) Tótkomlós, 350 néző. V.: Gyer- tyás. Tótkomlós: Ölei — Csüllög, Kovács, Pásztor T., Papp — Garai, Dávid, Molnár, Zsigovics — Szabó (Balázs), Fülöp. Edző: Matajsz Pál, Kvasznovszki József. Dömsöd: Lázár — Fehérdi, Jaksa, Király K., Dudás (Czaniga) — Elekes, Geda (Árky), Baráti (Brassó), Király J. — Sándor, Kiss V. Já­tékos edző: Árky Lajos. 18. perc: A lesre játszó hazai védők között Kiss labdáját Sándor öt méterről lőtte a ka­puba, 0—1. 80. perc: Kovács 40 méteres szabadrúgását Lázár csak kiütni tudta pont Garai elé, aki közel­ről a kapuba fejelt, 1—1. 90. perc: Kiss iramodott meg a jobb oldalon a lesen álló Sándor elé, aki a kapuba lőtte a labdát, 1—2. Közepes iramú mérkőzésen, a középmezőnyben tanyázó vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést, ami egy vitat­ható lest követően góllá érett. A gól után eszméltek a hazaiak, akik több százszázalékos hely­zetből sem tudtak Lázár kapujá­ba találni. A látottak alapján a döntetlen igazságosabb lett vol­na. Jó: Garai, Pásztor T., ill. Lázár, Jaksa, Sándor, Kiss V. (Tóth B. István) Ifjúságiak: Tótkomlósi TC—Dömsöd 1—1. Szarvasi FC—Makói FC 1—6 (0—3) Szarvas, 100 néző. V.: Zsiák. Szarvas: Kondacs (Fábri) — Kovács, Tóth, Darida Zs. — Baráth, Sechna (Nagy K.) — Kocsis, Bakró, Bogdán — Da­rida P. (Sándor), Sindel. Edző: Koltai Lajos. Makó: Ménesi — Szabó, Papp, Anda (Bódi) — Kondacs, Sümeghy, Márki (Ko­zák), Karsai (Mező), Bottlik — Bálint, Martonosi. Edző: Ko­lozsvári János. 10. perc: Egy jobb oldali be­adást a hazai védők röviden fe­jeltek ki és a jól helyezkedő Martonosi a bal felső sarokba fejelt, 0—1. 18. perc: Kondacs jobb olda­li beadását Martonosi 12 mé­terről a jobb alsó sarokba lőtte, 0—2. 25. perc: Anda szép bal ol­dali cselsorozat után jól ívelt középre, Sümeghy a bal sarok­ba fejelt, 0—3. 53. perc: Anda távoli lövését Fábri a mezőnybe ütötte, a fel­futó Martonosi egyből a hálóba lőtt, 0—4. 75. perc: Sümeghy, Marto­nosi volt a labda útja, akinek beadását Bálint a bal alsó sa­rokba fejelte, 0—5. 76. perc: Bogdán beadásából Tóth megszerezte a becsület­gólt, 1—5. 79. perc: Bódi szabadrúgása a 11-es ponton lepattant, a já­tékvezető nagy meglepetésre 11-est ítélt, melyből Bódi meg­szerezte a hatodik gólt, 1—6. A területi szövetség képvise­lője köszöntötte a mérkőzés előtt Zsiák János játékvezetőt búcsúfellépése alkalmából. A vendégek nem álltak meg a 25. percig. Ezután alábbhagyott a vendégoffenzíva, de a hazaiak nem tudtak élni a lehetőséggel. Szünet után a bronzérem birto­kában a makóiak játszottak vé­gig nagy mezőnyfölényben és biztosan nyertek. Jó: Sindel, ill. Anda, Sümeghy, Martonosi. (Csabai Pál) Ifjúságiak: Szarvasi FC— Makói FC 0—2. Mezőberényl FC— Kunszentmártoni 0—1 (0—0) Mezőberény, 200 néző. V.: Pé­csi. Mezőberény: Láza — Sajben, Botyánszki, Molnár, Nagy — Győri, Kreisz, Szivák (Rácz A.), Igricz — Darócz, Rácz Zs. (Pecze). Edző: Borgula János. Kunszentmár- ton: Ladányi — Aszalai, Paul, Vajas, Módos — Földvári, Im­rei, Palla, Tatár — Albert, Tóth. Edző: Sólyom Vilmos. 38. perc: Botyánszki rekla­málásért második sárgalapját megkapta és így a kiállítás sor­sára jutott. 50. perc: Egy baloldali ke­resztbeadás után Imrei egy csel után lőtt a kapu bal felső sarká­ba, 0—1. A jobb erőkből álló egysége­sebb vendégek az első félidő­ben bátor támadó játékkal pró­bálkoztak, távoli lövéseik után a kapufa, vagy Láza hárított jó reflexszel. A 10 főre fogyatko­zott hazaiak szívós játékkal pró­bálkoztak a második félidőben. Jó: Láza (a mezőny legjobbja), Molnár, Rácz A., ill. Paul, Mó­dos, Földvári. (Tímár Zoltán). Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Kunszentmárton 2—1. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Mélykút—Örkény 2— 0 (1—0), Kisújszállás—Szege­di VSE 5—0 (3—0), Hódmező­vásárhely—Kerekegyháza 1—2(1—1). Az Alföld csoport végeredmé­nye 1. Gyula 18 8 4 57—20 62 2. Gy.endrőd 1611 3 55—29 59 3. Makó 18 3 9 62—31 57 4. Békés 16 7 7 67—41 55 5. Hmv.hely 15 8 7 46—30 53 6. Ksz.marton 15 6 9 41—27 51 7. Mélykút 14 6 1« 53—36 48 8. Kerekegyházai! 10 9 48-38 43 9. Örkény 12 5 13 53—37 41 10. Dömsöd 11 5 14 46—47 38 11. Kisújszállás 8 8 14 44—61 32 12. Mezőberény 8 7 15 28—37 31 13. Jamina 612 11 26—43 30 14. Tótkomlós 6 7 17 26—59 25 15. Szarvas 5 5 20 26—80 20 16. SZVSE 5 4 21 20—75 19 Medgyesegyháza— Battonyai TK 4-3 (2-1) Megyei I. osztályú labdarúgó­mérkőzés, Medgyesegyháza, 300 néző. V.: Bogyó. Med­gyesegyháza: Homik — Gö- cző, Kiss, Gubcsó, Holecz, Ko­vács, Mocsári L. (Szűcs), Zsur- zsucz Zs., Mocsári A. (Zámbo- ri), Vágási, Gyapjas. Edző: Sári Ferenc. Battonya: Lakatos — Oláh, Fekete, Pilán, Simon, Putnoki, Kovács K. (Báló), Turbucz, Mákos A., Varga, Árgyelán (Mákos Á.). Edző: Ju­hász Zoltán. A jó focihoz szük­séges körülmények között a medgyesiek teljesen megérde­melten érték el azt, ami eddig egyetlen csapatnak sem sikerült a bajnokságban. A Battonya csak jó fejjátékának köszönheti, hogy szoros eredmény született. G.: Holecz a 15., a 18., az 51., Mocsári L. a 65., ill. Mákos A. a 20., Simon az 57., Turbucz a 60. percben. Jó: Holecz (a me­zőny legjobbja), de a hazaiak valamennyi tagja dicséretet ér­demel, ill. Simon, Putnoki, Turbucz. (Zs. Zs.) Szeghalom SC—Gyoma FC 1-1 (0-0) Szeghalom, 250 néző. V.: Koch. Szeghalom: Ivicevic — Huszár, Tóth, Sáfián, Barna (Petri), Szabó (Fürj), Ómbodi, Patai (Bihari), Vámos, Tőkés, Kovács. Edző: Zolnai Pál. Gyoma: Szakács — Tímár, Gonda, Furka, Dobó, Somogyi, Dinya, Bányai, Forgács, Ko­vács, Hunya. Játékos edző: So­mogyi János. Mindkét csapat­nál érződött, hogy közeleg a szezon vége. G.: Vámos a 74., Dobó a 88. percben. Jó: Ivi­cevic, Ombodi, Kovács, Sáfián, ill. Szakács, Somogyi, Hunya. Mezőhegyes! SE—Orosházi MTK 1-0 (1-0) Mezőhegyes, 150 néző. V.: Kokavecz. Mezőhegyes: Gu­lyás — Lavkó, Boros, Lovász (Zsoldi), Kovács, Zsótész, Medve, Farkas (Szemerédi), Berki, Kolozsi, Zábrák. Edző: Kovács Sándor. OMTK: Tóth — Sitkéi, Katona, Szlopóczki, Kasuba, Sebők, Holecska, Lo­vas A., Frankó, Boér, Dobi (Horváth). Edző: Lenti József, Füredi János. A hazaiak egy szezonra való gólhelyzet elpus- kázása mellett nagyobb akará­suknak köszönhetik a győzel­met. G.: Zsótész az 5. percben. Jó: Lovász, Medve, Kolozsi, ill. Tóth, Sitkéi, Szlopóczki. (Perlaki János). Csorvás—Doboz 0—2 (0—1) Csorvás, 250 néző. V.: Gye- kiczki. Csorvás: Baráth — Kun (Hajdú), Sütő, Támyik Z., Se­res, Tóth, Popol, Kiss, Benyov­szki Z., Steff, Dénes (Szalai). Edző: Gyimesi András. Doboz: Nagy G. — Bánszki, Benedek (Kiss), Bottó, Barcsai, Kiszely, Udvari, Melis (Skumáth), Provosinszki, Szűcs, (Vatrán), Nagy T. Játékos edző: Szűcs Mihály. Megérdemelt vendég­siker. A csorvásiak tanulsága: rosszul lehet játszani, de lélek- telenül nem. Kiállítva: Tóth, Kiss (kakaskodásért) a 89. perc­ben. G.: Szűcs a 10., Melis a 65. percben. Jó: A hazaiak kö­zül senki sem nyújtott átlagon felülit, ill. Szűcs (a mezőny leg­jobbja), de a doboziak vala­mennyi tagja dicséretet érde­mel. (Lestyán Mihály). Magyarbánhegyes— Békéscsabai MÁV 3—1 (2—0) Magyarbánhegyes, 300 néző. V.: Enyedi. Magyarbánhe­gyes: Jambrik — Kiss Z., Lász­ló Z., Evanics, Horgász, Tóth, Józsa, Szlanyinka, Málik, Lász­ló A. (Vass), Várnai (Nagy J.). Játékos edző: Bíró Géza. MÁV: Onáka — Szaszák, Nagy, Máté, Tóth, Varga, An- csin, Lipták, Prekop, Horváth, Gajdács (Kocsmáros), Borbély. Megbízott edző: Kiss János. Küzdelmes mérkőzésen a jobb helyzetkihasználás döntött. G.: Szlanyinka a 15., László a 39., Vass a 75., ill. Kovács a 62. percben. Jó: Kiss Z., Evanics, Szlanyinka, Vass, ill. Kocsmá­ros. (Fejes Mihály). Méhkerék—Füzesgyarmat 4-3 (2-1) Méhkerék, 250 néző. V.: Rózsa. Méhkerék: Ionut — Jova, Var­ga, Petruzsán, (Csotye), Kocsis, Gugolya, Rúzsa, Cziczeri, Szarka, Bíró, Magyar (Török). Edző: Padka György. Füzes­gyarmat: Komáromi — Saja, Tóth Zs., Ajtai, Kovács Zs. I., Kovács Zs. II., Novák, Bere (Pardi), Vad, Boros, Tóth Cs. Edző: Lázár István. Kellemet­len szeles időben lejátszott baj­noki mérkőzésen a hazai csapat hosszú böjt után végre egy jó játékkal rukkolt elő a lelkesen játszó vendégek ellen. G.: Szarka a 6., Gugolya a 15. és az 59., Török a 78., ill. Vad a 3. és a 87. és Boros a 83. percben. Jó: Szarka, Bíró, Gugolya, Jova, ill. Novák, Boros, Vad. (Netye Mihály) Békésszentandrás— Nagyszénás! SK 2—0 (0—0) Békésszentandrás, 150 néző. V.: György. Békésszentand­rás: Petrás — Mrena, Gebri, Bencsik, Velki, Pjevara, Bedő- vári (Juhász), Csipái (Medvecz- ki), Szabó, Banász (Székely), Litvai. Edző: Varga László. Nagyszénás: Horváth Z. — Kiss, Szatler (Asztalos), Erzsi- ák, Deák, Baranyai, Popon, Frák, Horváth M., Tarján, Bagi. Edző: Berta József. A hazaiak számára ez a fontos győzelem újabb reményt ad a bentmara- dáshoz. G.: Szabó az 52., Litvai az 59. percben. Jó: Gebri, Ben­csik, Szabó, Litvai, ill. Horváth Z., Horváth M., Tarján. (V. L.). Mezőkovácsházi TE— Sarkadi Kinizsi 0-3 (0-1) Mezőkovácsháza, 100 néző. V.: Makai. Mezőkovácsháza: Szilva — Széli, Kovács, Török, Ko- valcsik, Multyán (Csordás), Marócsik, Dumitriu, Varga, Mol­nár (Szabó), Mészáros. Edző: Pepó Gábor. Sarkad: Magyar — Kapros, Ancsin, Klembucz, Ger­mán, Szabó (Stók), Iszáka (So­mogyi), Tapasztó, Józsa (Matus), Balogh, Papp. Edző: Zsíros György. A mai napon a vendég­csapat akarta jobban a győzelmet. G.: Tapasztó a 25., az 52., Ba­logh a 47. percben. Jó: A hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. Klembucz, Balogh, Papp. (dr. Baráth). Csabacsűd—Elek SE 2—1 (1-0) Csabacsűd, 300 néző. V.: Paró- czai. Csabacsűd: Balatoni — Gombár, Rohony, Fügedi, Gu­lyás, Jurák, Pillár (Mizik A.), Varga, Urbancsok, Jelen, Lénárt (Raffaj). Edző: Petykó Márton. Elek: Pataki -— Sar­kadi, Kohut, Lakatos, Ferenczi, Séllei, Bálint, Uhrin, Kapocsán, Mladonyiczki, Ottlakán (Ho- tya). Edző: Fodor Sándor. A ha­zai csapat az első félidőben több százszázalékos helyzetet hibázott, így nehézzé tette a második félidőt. Kiállítva: Kapocsán a 84. percben (máso­dik sárga lap után). G.: Urbancsok a 35., a 88. percben (11-esből), ill. Uhrin (11-esből) a 60. percben. Jó: Urbancsok, Gulyás, Gombár, ill. Uhrin, Ottlakán. (Szilágyi Mihály). IFJÚSÁGIAK: Medgyes­egyháza—Battonyai TK 0—2, Szeghalom SC—Gyoma FC 3—1, Mezőhegyesi SE—Oros­házi MTK 3—2, Csorvás— Doboz 3—2, Magyarbánhe­gyes—Békéscsabai MÁV 4—3, Méhkerék—Füzesgyarmat 1— 4, Békésszentandrás—Nagy- szénási SK 9—0, Mezőkovács­házi TE—Sarkadi Kinizsi 2—0, Csabacsűd—Elek SE 3—1. A megyei bajnokság állása 1. Battonya 29 2 1 97—23 89 2. Gyoma Fc 20 5 7 65»—36 65 3. Méhkerék 21 1 10 56—42 64 4. Csabacsűd 19 3 10 66—38 60 5. Füzesgyarmatl7 5 10 59—40 56 6. OMTK 15 7 10 53—41 52 7. Szeghalom 15 5 12 65—53 50 8. Elek 13 5 14 61—58 44 9. M.egyháza 11 7 14 52—62 40 10. Doboz 10 8 14 46—58 38 11. Mezőhegyes 10 9 13 43—60 38 12. M.bánhegyes 9 10 13 40—55 37 13. Csorvás 9 9 14 41—50 36 14. Sarkad 11 5 16 48—55 33 15. B.szentandrás 7 9 16 29—58 30 16. M.kovácsháza 6 10 16 37—55 28 17. Nagyszénás 6 7 19 39—73 25 18. Bcs.MÁV 3 7 22 38—78 16 A Sarkadtól öt, a Mezőhe­gyestól egy büntetó'pont le­vonva. Bajnokünneplés A két hete már biztos bajnok gyulai labdarúgócsapat egésznapos ünneplést, futballfesztivált szervezett a zárómérkőzésre. Már 9 órá­ra várták a labdarúgás kedvelőit a gyulai sporttelepre, ahonnan a helyi Top FM Rádió egésznapos, folyamatos tudósítást adott és in­vitálta a fő eseményre az öt órakor kezdődő NB III-as bajnoki mér­kőzésre Gyula lakosságát és vendégeit. A délelőtt folyamán ifjúsá­gi mérkőzések voltak, 11-es rúgóverseny, majd ebéd után a gyulai öregfiúk és a nagy hagyományú és népes városi nagypályás labdarúgó-válogatottja mérte össze tudását. A 2—2-es döntetlennel véget ért találkozón a Himer István vezényelte öregfiúk csapatában többek között pályára lépett Juhász Gyula, Hevesi Tamás, dr. Petróczki István, Gulyás Sándor, Tóth II., Mohácsi, valamint a baj­nok csapat egyik edzője, Steigerwald Zoltán is. A fő mérkőzést megelőzően az Implom Iskola majorett csoportja és a Németvárosi Ifjúsági Fúvószenekar szórakoztatta a népes közönséget. A bajnoki találkozó kezdetekor egy rövid áttekintést hallhattak a jelenlévők Christián Lászlótól a város labdarúgásának múltjából. Á békésiek virággal köszöntötték a bajnokcsapat játékosait, majd mindkét csa­pat vezetői ajándékkal búcsúztatták a játékvezetői pályafutásától visszavonuló Búzás partjelzőt. Az ünnepi hangulat nem tudta iga­zán felrázni a hazai csapatot és a kiváló bajnoki szereplést nem zár­ták győzelemmel. A mérkőzést követően Kormányos Gábor, a Csongrád Megyei Labdarúgó Szövetség képviseletében a szurko­lók lelkes ünneplése közepette nyújtotta át a bajnokcsapatjátékosa­inak és vezetőinek a bajnoki aranyérmet. Következik A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságon következik. Június 17., szerda: Elek SE—Mezőhegyesi SE 17.00, Gyoma FC—Füzesgyarmat 17.00, Sarkadi Kinizsi— Békésszentandrás 17.00, Doboz—Mezőkovácsházi TE 17.00, Szehalom SC—-Csorvás 17.00, Nagyszénási SK— Csabacsűd 17.00, Orosházi MTK—Magyarbánhegyes 17.00, Békéscsabai MÁV—Medgyesegyháza 17.00, Battonyai TK—Méhkerék 17.00.