Békés Megyei Hírlap, 1998. június (53. évfolyam, 127-151. szám)

1998-06-08 / 132. szám

SPORT 1998. június 8., hétfő Gyopáros Triatlon pénzdíjas verseny, Gyopárosfürdő Góg Anikó visszatért Az utánpótláskorúak ver­senye után az idősebb triatlonistáké volt a terep a gyopárosfürdői strandon, és környékén kialakított pályán, amelyen negyven sportember rótta a köröket kerékpáron, futva és úsz­va a rekkenő hőségben. Az orosháziak örömére újra versenyezni láthatták az ifjúsági világ- és Európabajnok Góg Ani­kót, aki kéthónapos sérü­léséből felépülve vállal­kozott az erőpróbára. Raj­ta kívül persze többen is rajthoz álltak a „menők” közül, hogy csak a koráb­bi világbajnok Piroska Gabriellát, a válogatott Fülöp Andreát és a na­gyon tehetséges Nagymi- hály Adriennt említsük. Az 1500 méter úszás, a 40 kilométer hosszú ke­rékpározás és a 10 kilo­méter távú futás a kegyet­len hőségben igencsak próbára tette a mezőnyt. Volt, aki nem is bírta az iramot, de olyan is akadt a szegedi Kis László szemé­lyében, aki két távon is rajthoz állt és teljesítette is az „adagot”. Akárhogy is: le a kalappal azok előtt, akik ebben a kánikulában is a maximumra töreked­tek! Erről így vallott az orosházi Góg Anikó: — Öt napja hevertem ki ínhüvelygyulladásomat, s kíváncsi voltam rá, hogy mire is vagyok képes. Úgy érzem, sikerült jól teljesítenem, s abban is re­ménykedem, hogy ez a verseny is jó hírverője volt a sportágnak — mondta, a júliusi ausztriai Európa-bajnokságra, majd a svájci világbajnok­ságra készülő triatlonista hölgy, aki Szlovéniában készül fel. (gyurkó) Győztesek és a Békés megyei dobogósok. Nők. Sprint. Seniorok: 1. Tarmé Kiss Hajnalka (Orosháza) 1:37,50. Fel­nőttek: 1. Takáts Mag­dolna 1:21,33. Junior B.: 1. Góg Anikó (Orosháza, Eötvös DPSE) 1:11,24, 3. Ökrös (Gyomaendrőd) 1:44,25. Ifjúságiak: 1. Nagymihály Adrienn (Csongrád) 1:07,44. Az abszolút sorrendben: 1. Nagymihály Adrienn, 2. Góg, 3. Fülöp. Rövid táv. Junior A: 1. Piros Gabri­ella (Veszprémi ÚSE) 2:22,09. Férfiak. Sprint. Senio­rok: 1. Ferenc Ferenc (Szeged, Juhász Gyula TF) 1:30,37. Felnőtt I.: 1. Baricsa János (Hódmező­vásárhely) 1:19,46. Fel­nőtt II.: 1. Kis László (Szeged, JGYTF) 1:12,42. Junior A: 1. Perlaki Zsolt (Szeged, JGYTF) 1:08,20. Junior B: 1. Bodrogi Ádám (Hódtriatlon) 1:06,19. Abszolút sor­rendben: 1. Bodrogi Ádám. Rövid táv. Felnőtt II.: 1. Kis László 2:28,49, 2. dr. Papp (Bcs. Belváro­si DSK) 2:30,58. Felnőtt IV.: 1. Vörös János (Oros­házi Úszó SE) 2:39,54. Junior A: 1. Baán Gyula (NAC Budapest) 2:24,43. Az abszolút sorrendben: 1. Baán Gyula, 3. dr. Papp. Húszán jutottak a döntőbe Az idei OTP Bank-Triatlon diákolimpia megyei döntőjének hetedszer volt házigazdája Orosháza. Gyopárosfürdőn az utánpótláskorú sportolók verse­nyében csaknem száz Békés megyei diák küzdött a továbbjutásért. A vasárnap, Kecskeméten megren­dezendő olimpiai fináléra korcsoportonként a leg­jobb időt elért négy triatlonista kvalifikálta magát, így a következők: Tóth Andrea, Kovács Edina, Maliga Evelin, Fésű Alexandra, Giricz Bojána, Treznyák Adrienn, Lendvai Beáta, Gondi Noémi, Polonka Viktória, Kiskó Anna, Simon Júlianna, Kotroczó Zsuzsanna, Gombkötő Erika, Varga Éva, Ökrös Katalin, Molnár Dániel, Fehér Zsolt, Szakács Ádám, Tóth Tibor, Jancsika Árpád, Bodóczy And­rás, Szabó Zoltán, Pribelszki Szabolcs, Szabó Ba­lázs, Makai Attila, Fáy Balázs, Gelegonya Péter, Bí­ró Zsolt, Kovács Gábor, Matuska Péter, Baranyi Gellért, Illyés Zoltán. A Barátság nyerte a rangadót Botladozik a Méhkerék és a Csabacsűd Gyomaendrőd! Barátság- Gyulai FC 2-1 (0-0) NB Ill-as labdarúgó-mérkőzés, Gyomaendrőd, 500 néző. V.: Bánóczki. Gyomaendrőd: Ha­lász — Sárosi, Karácsony (Var­ga), Nagy M„ Brakszatórisz (Mester) — Molnár, Tóth, Lip- ták, Papp — Janis, Czifrák (Ilyés). Édző: Szendrei Béla. Gyula: Steigerwald — Resetár, Komlósi, Botyánszki, Bíró — Tamási, Kiss, Gajdács (Nagy A.), Burai — Ecker, Borúzs. Edző: Cserháti István. 55. perc: Lipták jobbról ívelt be szabadrúgást, amit a magas­ra felugró Molnár a felső kapu­fára fejelt, és a visszapattanó labdát ugyanő kapásból, hat méterről a kapu bal oldalába bombázta, 1—0. 75. perc: Nagy A. balról ki­lépett az elmélázó hazai védők közül, és az el vetődő Halász mellett a hosszú sarokba lőtte a gyulaiak egyenlítő gólját, 1—1. 85. perc: Papp keverte meg a vendégek védelmét, és ballal a jobb alsó sarokba lőtte a Ba­rátság SE vezető és egyben győztes gólját, 2—1. A nagy melegben lejátszott mérkőzésen a hazai együttes megérdemelt győzelmet aratott a már bajnok gyulaiak ellen. A mindenképpen való győzni aka­rás volt a jellemző a Barátság SE játékára, hiszen játékosai mindent megtettek azért, hogy méltóképpen búcsúzzanak el lelkes közönségüktől. Jó: az egész hazai csapat, Molnár (a mezőny legjobbja), ill. a vendé­gek közül senki sem nyújtott át­lagon felülit. (Gyuricza János) Ifjúságiak: Gyomaendrődi Barátság—Gyulai FC 0—1. Békési Ft—Makói FC 4-1 (1-1) Békés, 700 néző. V.: Gyenge. Békés: Hanyecz — Kondacs — Démusz, Bíró — Jánosi, Lita- uszki, Szegedi, Kubik, Nagy Z. — Nagy I., Bagyinka (Pap). Edző: Királyvári Károly. Ma­kó: Ménesi — Sümeghy, Papp, Botlik, Csák (Kondacs J.) — Márki, Bálint, Karsai (Kindel) — Varga, Szabó, Frank (Marto- nosi). Edző: Kolozsvári János. 8. perc: Bálint szögletének Hanyecz mellé nyúlt, és Csák közelről a hálóba fejelt, 0—1. 20. perc: Nagy I. remekül tört be a 16-osfa, ahol szabály­talanul akadályozták. Szegedi azonban gyengén, a jobb kapu­fa mellé gurított a büntetőből. 34. perc: Nagy I. átadásába Papp belenyúlt, mégis eljutott Bagyinkához, aki közelről a hálóba lőtt, 1—1. 61. perc: Szegedi mintegy jóvátéve a kihagyott 11-est, szép akció végén remek kapás­gólt szerzett, 2—1. 70. perc: Cseles szabadrúgás után Nagy Z. beadását újra Szegedi értékesítette, 3—1. 86. perc: A frissen beállt Pap beadását követően Nagy I. Mé­nesit hintába ültette, majd öt méterről a léc alá bombázott, 4—1. A szünetben Kormányos Gá­bor, az NB III. Alföld csoportja versenybizottságának főtitkára adta át a Békési FC ifjúsági csa­patának a bajnoki aranyérme­ket. Bár a hiányzó Szenti után űr maradt a hazai csapatban, lelke­sedéssel, odaadással sokat be­pótoltak. A makói vezető gól, illetve a kihagyott büntető után nehéznek látszott a mérkőzés, a békési fiatalok azonban nem adták fel, s hitüknek szép ered­ménye lett. Jó: Hanyecz, Sze­gedi, Nagy Z„ Nagy I„ ill. Bá­lint, Csák. (Nagy Mihály Ti­bor) Ifjúságiak: Békési FC—Ma­kói FC 2—0. Szegedi VSE—Tótkomlósi TC 0-1 (0-0) Szeged, 200 néző. V.: Berger. Szeged: Szűcs — Ács (Juhász), Bóka, Kiss Z. — Rácz, Gyányi, Csűri, Kerekes — Gyimesi, Siha, Csemus (Puskás). Edző: Szalai István. Tótkomlós: Ölei — Garai, Bakai, Pásztor L„ Pásztor T. — Molnár, Papp, Kvasznovszki, Csüllög (Szabó) — Fülöp (Balázs), Zsigovics (Mitykó). Édző: Matajsz Pál, Kvasznovszki József. A szegediek végig mezőny­fölényben játszottak, de hiába dolgoztak ki számos helyzetet, csak kapufára futotta a tudásuk­ból, míg a lelkes vendégek egy büntetőből elért góllal, amelyet Bakai szerzett, elvitték a három pontot. Jó: Szűcs, Csúri, Siha, ill. Kvasznovszki, Pásztor T., Molnár. Ifjúságiak: Szegedi VSE— Tótkomlósi TC 4—3. Örkény—Békéscsabai Jamina SE 2—2 (2—0) Örkény, 400 néző. V.: Rischák. Örkény: Tímár — Losonczi, Árva, Kucsák — Batta, Boda, Katona, Rottenbiller, Kulick — Pólyák (Tusa), Szöllősy. Edző: Csima Gyula. Békéscsaba: Stumpf — Szatmári, Mázán, Ottlakán, Pusztai — Szelei, Belicza I., Képíró (Iványi), Ronyecz (Belicza II.) — Fejes, Lábos. Edző: Turcsek Zoltán. 10. perc: Pólyák egy ke­resztbe lőtt labdára jókor érke­zett és a hálóba emelt, 1—0. 16. perc: Boda beadása után Szöllősy öt méterről a kapu bal alsó sarkába fejelte a labdát, 2—0. 64. perc: Szelei 11 méterről a kapu bal alsó sarkába bombá­zott, 2—1. 76. perc: Lábos 11-esből egyenlített, 2—2. A második félidőben a csa­baiak nem adták fel, és erőfe­szítésüket siker koronázta a sok helyzetet kihagyó Örkényiek el­len. Jó: Árva, Kucsák, Boda, ill. Mázán, Szelei, Ottlakán. Ifjúságiak: Örkény—Békés­csabai Jamina SE 2—2. Hódmezővásárhely— Szarvasi FC 4-0 (4-0) Hódmezővásárhely, 300 néző. V.: Nagypál. Hódmezővásár­hely: Kovács K. — Kazán,- Tóth Cs„ Rárósi — Borbás P. (Kirsner), Szrenka (Sipos), Ko­vács T„ Fazekas, Borbás Zs. — Bakó (Antal), Szitkó. Edző: Antal Ferenc. Szarvas: Kon­dacs — Nagy K. (Klimaj), Tóth Z„ Baráth, Kovács — Kocsis, Sechna (Palotai), Bogdán, Dari- da Zs. — Sindel, Bakró (Darida R.). Edző: Koltai Lajos. A vásárhelyiek a negyedik percben vezetéshez jutottak, és a folytatásban nagy kedvvel, olykor szellemesen és eredmé­nyesen játszottak. A második félidőben egy mérkőzésre való lehetőséget puskáztak el a házi­gazdák. G.: Szrenka 3, Szitkó. Jó: Szrenka, Kazán, Kovács K„ ill. Bogdán, Bakró. Ifjúságiak: Hódmezővásár­hely—Szarvasi FC 4—0. Kerekegyháza— Mezőberényi FC 2—0 (1—0) Kerekegyháza, 500 néző. V.: Szoboszlai. Kerekegyháza: Malecz — Váczi, Kulman R„ Kulman A., Pécsi (Varga) — Torbavecz (Király), Bende, Gazdag, Duzmath (Kovalcsik) — Juhász, Virágh. Edző: Bende József. Mezőberény: Gazsó — Sajben, Vári, Molnár, Nagy — Győri (Botyánszki), Balázs (Rácz A.), Szivák, Igricz — Darócz, Rácz Zs. Edző: Borgu- la János. 42. perc: Gazdag váratlanul kapura lőtt, lövése a kapus hasa alatt csúszott a hálóba, 1—0. 62. perc: Juhász beadását Gazdag öt méterről helyezte a hálóba, 2—0. A végig nagy fölényben ját­szó hazaiak megérdemelten nyertek a lelkes, de a kapura nem sok veszélyt jelentő vendé­gek ellen. Jó: Kulman R„ Vá­czi, Gazdag, ill. Molnár, Nagy. Ifjúságiak:Kerekegyháza— Mezőberényi FC 1—7. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Dömsöd—Mélykút 2—1 (1—1), Kunszentmár­ton—Kisújszállás 0—1 (0—0). Az Alföld csoport állása 1. Gyula 18 8 3 57—19 62 2. Gy.endrőd 15 11 3 52—28 56 3. Makó 17 3 9 56—36 54 4. Hmvhely 15 8 6 45—28 53 5. Békés 15 7 7 66—41 52 6. Ksz.márton 14 6 9 40—27 48 7. Mélykút 13 6 10 51—36 45 8. Örkény 12 5 12 53—35 41 9. Kerekegyháza 1010 9 46—37 40 10. Dömsöd 10 5 14 44—46 35 11. Mezőberény 8 7 14 28—36 31 12. Jamina 6 12 10 25—40 30 13. Kisújszállás 7 8 14 39—61 29 14. Tótkomlós 6 7 16 25—57 25 15. Szarvas 5 5 19 25—74 20 16. SZVSE 5 4 20 20—70 19 Battonyai TK— Magyarbánhegyes 3—1 (0—1) Megyei I. osztályú labdarúgó­mérkőzés, Battonya, 500 néző. V.: Zsurka. Battonya: Lakatos — Oláh, Fekete, Pilán, Simon, Putnoki, Kovács K. (Mákos Á.), Turbucz, Mákos A„ Varga (Zsóri), Sztán (Kovács Zs.). Edző: Juhász Zoltán. Magyar­bánhegyes: Jambrik — Hor­gász, László Z„ Evanics, Kiss Z., Tóth, Józsa, Szlanyinka (Vass), Kiss I., László A„ Vár­nai. Edző: Bíró Géza. A találko­zót megelőzően egyperces gyásszünettel adóztak a nemré­giben elhunyt Tóth Pál emléké­re, aki másfél évtizedig volt a battonyai klub elnöke. A mér­kőzést végig támadó hazai csa­pat nehezen törte fel a vendégek védelmét. G.: Turbucz (11-es- ből) az 55., Putnoki a 70., a 80., ill. Várnai a 40. percben. Jó: Fekete, Putnoki, Mákos Á„ Turbucz, Kovács Zs., ill. Jamb­rik (a mezőny legjobbja), Lász­ló Z„ Evanics, Várnai. (Lukács István) Füzesgyarmat— Medgyesegyháza 2—1 (1—0) Füzesgyarmat, 250 néző. V.: Kokavecz. Füzesgyarmat: Ko­máromi — Ajtai, Novák, Kovács Zs. I., Vad, Pardi (Bánsági), Bere, Salya, Tóth, Boross, Ko­vács Zs. II. Edző: Lázár István. Medgyesegyháza: Homik — Göcző, Kiss, Juhász, Holecz, Kovács, Gubcsó, Zámbori, Mo­csári, Vágási, Gyapjas. Edző: Sá­ri Ferenc. A második félidőben nagy fölényben játszottak a ha­zaiak, de a helyzeteket rendre el­puskázták. G.: Pardi a 9„ a 60., ill. Vágási (11-esből) a 74. perc­ben. Jó: Vad, Pardi, Bere, ill. Homik, Vágási. (Szabó László) Gyoma FC—Méhkerék 1—0 (0-0) Gyomaendrőd, 400 néző. V.: Paróczai. Gyoma: Hajdú — Tí­már, Gonda, Furka, Dobó, So­mogyi, Csikós, Bányai, Forgács (Toldi), Kovács (Fauerwerker), Hunya (Nagy). Játékos edző: Somogyi János. Méhkerék: Ionut — Szűcs, Varga, Petrusán, Kocsis, Gugolya, Rúzsa, Jova, Cziczeri, Bíró, Magyar. Edző: Patka György. Kiegyenlített első félidő után a második játékrész­ben a hazaiak talán ezzel az egy góllal jobbak voltak. G.: Bányai a 47. percben. Jó: Tímár, Gonda, Hunya, ill. Gugolya, Bí­ró, Magyar. (Holló János) Doboz—Szeghalom SC 2—2 (2-1) Doboz, 150 néző. V.: Varga. Doboz: Nagy G. — Bánszki, Benedek, Bottó, Barcsai, Ki- szely, Melis, Nagy T. (Vatrán), Provosinszki, Szűcs M. (Kiss G.), Skumáth (Balogh). Játékos edző: Szűcs Mihály. Szegha­lom: Ivicevic — Huszár, Tóth, Petri, Barna, Szabó, Ombodi, Fürj, Vámos, Tőkés, Kovács. Edző: Zolnai Pál. A hazai csapat közelebb állt a győzelemhez, ám kiengedték a lehetőséget a kezükből. G.: Melis az 5., Szűcs M. a 18., ill. Barna a 15., Vámos az 57. percben. Jó: Bottó, Provosinszki, ill. Kovács, Tő­kés, Vámos, Tóth. (Zs. K.) Orosházi MTK—Csabacsűd 2-1 (1-1) Orosháza, 300 néző. V.: Szpis- ják. Orosháza: Tóth I. — Pusz­tai, Sitkéi, Frankó (Holecska), Katona, Szlopóczki, Kasuba, Lovas T„ Sebők (Dobi), Boér, Lovas A. Edző: Lenti József, Füredi János. Csabacsűd: Ba­latoni — Gombár, Rohony, Fü- gedi, Mizik (Rafaj), Jurák, Pil- lár, Varga, Urbancsok, Jelen, Lénárt. Edző: Petykó Márton. Egyenlő erők küzdelmében a győzelmet jobban akaró és a mérkőzés jelentős részében em­berhátrányban játszó OMTK si­kere megérdemelt.Kiállítva: Lovas T. (reklamálásért) a 34. percben. G.: Boér all., Lovas A. a 67., ill. Lénárt a 42. perc­ben. Jó: Tóth I., Sitkéi, Szlo­póczki, Lovas A., ill. Rohony, Varga, Lénárt. (Selmeczi László) Békéscsabai MÁV- Mezőhegyesi SE 2-4 (1—3) Békéscsaba, 100 néző. V.: Makai. MÁV: Márta (Onáka) — Lipták, Hürkecz, Gajdács, Prekop (Szilágyi), Nagy M. (Korcsmáros), Kovács T., Pozsár, Borbély, Ancsin, Hor­váth. Játékos edző: Nyári Attila. Mezőhegyes: Gulyás — Lav- kó, Boros, Zsótész, Kovács R„ Zsoldi (Páncsics), Medve, Far­kas (Szemerédi), Berki, Kolo- zsi, Zábrák (Halász). Edző: Ko­vács Sándor. A hazaiak kelle­mes edzőpartnemek bizonyul­tak a kiesés ellen küzdő vendé­gekkel szemben. G.: Gajdács a 30., Hürkecz a 60., ill. Berki a 20., Medve a 25., Zsótész a 45., Kolozsi az 50. percben. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. Lavkó, Kovács R„ Medve. (Braun Attila) Elek SE—Békéss/.rntandras 1-3 (1-3) Elek, 300 néző. V.: Klembucz. Elek: Pataki — Sarkadi, Kohut, Lakatos, Ferenczi, Séllei, Ho- tya, Uhrin, Gál (Samu), Blado- nyiczki, Ottlakán. Edző: Fodor Sándor. Békésszentandrás: Petrás — Bencsik, Gebri, Litvai (Juhász), Pjevara, Velky, Bánát (Székely), Csipái, Mrena, Far­kas, Bedővári. Edző: Varga László. Az eredmény önmagá­ért beszél. G.: Bladonyiczki a 44., ill. Pjevara a 7„ Litvai a 26. és a 32. percben. Jó: Séllei, Fe­renczi, Sarkadi, ill. Petrás, Gebri. (Hotya Mihály) Sarkadi Kinizsi—Csorvás 2-1 (1-1) Sarkad, 300 néző. V.: Bogyó. Sarkad: Veres — Kapros, An­csin, Vass, Gajdács, Molnár, Iszáka, Tapasztó, Klembucz (Józsa), Balogh, Papp. Edző: Zsíros György. Csorvás: Ba­ráth — Kun, Sütő, Ivanics, Se­res, Tóth, Popol, Benyovszki J„ Benyovszki Z. (Krámli), Stef (Kiss Z.), Dénes (Pogoni). Edző: Gyimesi András. Az alat­tomosan és durván játszó ven­dégek ellen nehezen született meg a győzelem. Kiállítva: Molnár (utánrúgásért) a 84., Gajdács, Benyovszki J. (mind­ketten kakaskodásért) a 85., Tóth (második sárga lap után) a 87. percben. G.: Papp a 17., Iszáka az 52., ill. Tóth a 23. percben. Jó: az egész hazai csa­pat dicséretet érdemel, ill. Stef, Tóth, Benyovszki Z. (Kiss Gábor) Nagyszénás! SK— Mezőkovácsháza 0—3 (0—2) Nagyszénás, 250 néző. V.: Daj­ka. Nagyszénás: Pajkó — Kiss, Gengeliczki, Erzsiák, Verbőczi, Bagi, Popon (Szatler), Lakatos, Tarján, Horváth, Baki. Edző: Berta József. Mezőkovácshá­za: Szilva — Széli (Szabó), Kovács, Székely, Kovalcsik, Multyán (Ábelman), Marócsik (Csordás), Dumitriu, Varga, Molnár, Mészáros. Edző: Pepó Gábor. A hazai csapat hozzáál­lásán nem látszott, hogy ez a mérkőzés egy szalmaszál a bentmaradáshoz. Szilva a haza­iak büntetőjét kivédte. G.: Marócsik az 1., Kovalcsik a 45., Multyán a 68. percben. Jó: Kiss, Horváth, ill. az egész ven­dégcsapat dicséretet érdemel, Szilva (a mezőny legjobbja). (Benkő László) IFJÚSÁGIAK: Battonyai TK—Magyarbánhegyes 17—0, Füzesgyarmat—Medgyesegy­háza 6—0, Gyoma FC—Méh­kerék 1—2, Doboz—Szegha­lom SC 1—3, Orosházi MTK— Csabacsűd 6—3, Békéscsabai MÁV—Mezőhegyesi SE 6—2, Elek SE—Békésszentandrás 2—3, Sarkadi Kinizsi—Csor­vás 5—2, Nagyszénási SK— Mezőkovácsházi TE 2—1. A megyei bajnokság állása 1. Battonya 29 2­94—19 89 2. Gyoma FC 20 4 7 64—35 64 3. Méhkerék 20 1 10 52—39 61 4. Csabacsűd 18 3 10 64—37 57 5. Füzesgyarmat 17 5 9 56—36 56 6. OMTK 15 7 9 53—40 52 7. Szeghalom 15 4 12 64—52 49 8. Elek 13 5 13 60—56 44 9. M.egyháza 10 7 14 48—59 37 10. Csorvás 9 9 13 41—48 36 11. Doboz 9 8 14 44—58 35 12. MezóTiegyes 9 9 13 42—60 35 13. M.bánhegyes 8 10 13 37—54 34 14. Sarkad 10 5 16 45—55 30 15. M.kovácsháza 6 10 15 37—52 28 16. B.szentandrás 6 9 16 27—58 27 17. Nagyszénás 6 7 18 39—71 25 18. Bcs. MÁV 3 7 21 37—75 16 A Sarkadtól 5, a Mezőhegyestől 1 büntetőpont levonva. Következik Az NB Ill-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában követ­kezik: Június 14., vasárnap: Szarvasi FC—Makó, 17.00, Gyu­lai FC—Békési FC, 17.00. Békéscsabai Jamina SE— Gyomaendrődi Barátság, 17.00. Mélykút—Örkény, 17.00. Tótkomlósi TC—Dömsöd, 17.00. Kisújszállás—Szegedi VSE, 17.00, Mezőberényi FC—Kunszentmárton, 17.00, Hódmezővá­sárhely—Kerekegyháza, 17.00. A megyei 1. osztályú labdarúgó-bajnokságban következik: Június 14., vasárnap: Medgyesegyháza—Battonyai TK, 17.00. Méhkerék—Füzesgyarmat, 17.00. Szeghalom SC—Gyoma FC, 17.00. Csorvás—Doboz, 17.00. Mezőhegyesi SE-^-Orosházi MTK, 17.00. Magyarbánhegyes—Békéscsabai MÁV, 17.00. Csabacsűd—Elek SE, 17.00. Békésszentandrás—Nagyszénási SK, 17.00. Mezőkovácsházi TE—Sarkadi Kinizsi, 17.00.